Dees: verlof bij thuiszorg familieleden Informatie voor overval met nep-geldauto snel verkregen NATUURLIJK, UKUNT WEÊR'N MAANDJE WACHTEN. 'Je ziet dat het beleid succesvol Hoge politiemensen eisen ongemakkentoeslag terug Eis van acht weken tegen zwarte weduwe I VRIJDAG 10 MAART 1989 DEN HAAG (GPD) Staatssecretaris Dees (volksgezond heid) pleit voor verzorgingsverlof voor werknemers die thuis een hulpbehoevend familielid hebben. Bovendien meent Dees dat er meer netwerken van vrijwilligers moeten komen voor ouderen- en thuiszorg. Dit staat in een ontwerp Kerndocu- deze maand om advies naar de orga- ment Gezondheidszorg, dat Dees nisaties van hulpverleners e AMSTERDAM - Hoe troleert een bedrijf in waardetrans porten het eigen personeel? Die vraag kan het bedrijf Brink Ned- lloyd zichzelf stellen, nadat maan den lang via een van haar werkne mers gegevens over geldtranspor ten en banken is doorgesluisd naar een groepje overvallers, dat daar mee voor enkele miljoenen aan geld buit maakte. en zou tegen 20 procent van de buit, alle informatie hebben doorgege ven aan Wynand B. „Het werd me door al die informa tie wel erg makkelijk gemaakt. We hadden de keuze tussen het hoofd- De bende liep vorig jaar november kantoor van de geldtransportenfir- door Huub Klompenhouwer des Diesel gehuurd maar nooit te ruggebracht. Die bestelauto werd in drie maanden tijd tot in detail om gebouwd tot imitatie-geldauto. jaar pleegde, moet rond de tien gele gen hebben, de buit bedroeg enkele miljoenen. Johnny D. zweeg over het geld dat hij moet hebben ver diend met zijn informaties. Wijnand B. en Hans V. waren er wat open hartiger over. Hans V. Volgens Hans V. was het niet aan de vrouw tjes en het gokken opgegaan. Wel aan dure vakanties en de laatste keer aan een vriend, waarmee hij aan het zorgvuldig reconstru van de vele zaken, waar met dacht een handeltje in hash te kun- opzetten.Die vakantie in Span- Om de buurt te laten wennen, i tegen de lamp toen zij werden i die op de NMB-bank op de Vrouwenarts hoort strafeis wegens moord op foetus keraars sturen. De staatssecrataris plannen voor de gezondheidszorg in de komende vijfjaren, met de ad viezen, deze zoi ment te zenden. Dees stelt dat hulpverleners en verzekeraars om in de jaren negen tig meer aandacht moeten besteden aan thuiszorg, chronische ziekten de ontwikkeling van de medi- rast door een politieteam compleet Centrale Markthallen. We gaven de met helicopters en vliegtuigen, bij voorkeur aan de laatste omdat die de overval met een geldauto op een dankzij de nep-geldauto zonder ge- filiaal van de NMB-bank. Zes leden weid kon". r.nVwemstelÏLtle" had de laatste maanden voor Een kwartiertje eerder dan de echte z«n arrestatie zoveel overvaUen op geldauto, verscheen die voor het fi- Se d'°Per(s,en b=nken a*terde liaal. Zonder een greintje argwaan dat h« het beu begon te worden. Het werd 2,3 miljoen gulden meegege- gens zijn informant bij het geld- Gisteren stonden de eerste zes transportbedrijf, juist op dinsdag verdachten van de overvallenreeks V0?I zeker zeven tot acht miljoen zijn. Hans V. uit Hans V. en Wynand B. bij be trokken waren. B., gezien als hoofd- je maakte hem een ton lichter, dader, had bij de verhoren al gezegd m i Q schoon schip te willen maken. Met Awee ICVenS den ze af en toe met een andere Mer- enige trots meldde hij dat hij nog Wijnand. B cedes diesel in de buurt van de nooit geschoten had. „V J ioods rond. De nep-geldauto stond met bluf. Je bracht de mensen onder een zeildoek verborgen. Het verwarring. Dan pakte je het geld drietal had de actie samen willen verdween". ondertussen ge- nooit geschoten had. Jk redde het trouwd met een meisje uit een 'keu- rige' familie. Zijn geld gaf hij onder dure sportwagens. Op opzetten. Maar vrienden van Hans brachten af en toe een bezoekVt de loods in Zwanenburg en bij die transportbedrijf Brink Nedlloyd bezoeken zagen ze ook het werk aan 1 de imitatie-geldauto. Hans V.: „Dan kun je een paar dingen doen. Je kunt ze zwijggeld geven, of je be- schaffingen. „Wijnand n de zaak. Want als ze later J T' n de overval vervallerspad een keiharde crimi- johnny D. kwam via een vriend neel, thuis een modelvader voor zijn met B. in aanraking. Hij had bij het inmiddels geboren zoon Bas. „Ik de rechter. Dertien overvallen gulden aanwezig z berovingen. Hoofdverdachten Dat gold ook i de 29-jarige Amsterdammer Zandvoort. In een loods in Zwanen- trekt ze horen v ne stap tippen.' rleidde eigenlijk twee levens' acht jaar tijd al aardig wat vertrou- telde hij de rechtbankpresident, wen opgebouwd. D. ontkent veel Om zijn royale inkomsten te verkla- van de opzettelijke informatiever- ren, vertelde hij zijn vrouw en rmij schoonfamilie, dat hij in de hash- mijn handel zat. De benadeelde banken hebben Wynand B., de 23-jarige Hans V. uit het parle- Zandvoort en de 31-jarige Johnny P al-acht jaar ;- burg was hij verantwoordelijk i de bouw van de nep-geldauto. Bij Diks Autoverhuur werd met een dienst bij het geldtransportbedrijf vals rijbewijs een identieke Merce- vriend. Ik praatte veel o „w het een klei- problemen bij het bedrijf dan de politie te schien ook wel wat ik onderweg inmiddels beslag gelegd op de be zag". Wijnand B.: „Johnny kreeg al- zittingen van de overvallers. Recht- tijd 20 procent van de buit. Zeker bankpresident mr. Slagter sloot bo- verdachten die gisteren weten. Hij wist dat er bij geldcasset- vendien niet uit dat de zes een na- werden voorgeleid, vormden het tes ook altijd bonnetjes geleverd heffing van de belasting krijgen, de groep. Binnen- werden waar de totaalbedragen op stonden." Het aantal overvallen en berovin- de advocaten gen die het drietal in amper twee reageren. eerste deel kort zullen er nog zeker vier volgen. Rechtbankpresident mr. S. Slagter besteedde de hele ochtend en mid- Op 6 april wordt de zaak in Am sterdam voortgezet. Dan zullen ook ss verdachten DEN HAAG (ANP) - De procureur- generaal bij het gerechtshof in Den o Haag heeft gisteren wegens moord sche technologie. Het bevorderen vier maanden voorwaardelijk geëist van verzorging thuis en het leggen tegen een 65-jarige Haagse vrou- van meer nadruk op de preventie wenarts, die in februari 1986 op- zijn de twee pijlers, die er voor moe dracht gaf tot het plegen van een ten zorgen dat de gezondheidszorg abortus bij een 16-jarig meisje. op peil en betaalbaar blijft. De foetus kwam levend ter we- Volgens Dees is daarbij ook een reld en bleek omstreeks 25 weken grotere rol weggelegd voor de ge- oud te zijn. Het was, vermoedelijk meenten. Zij kunnen een gezonder mede door de behandeling met het gedrag van de bevolking bevorde- abortus-middel Nadalor, niet meer ren en meer doen ter voorkoming te redden en werd in een bakje weg- van ziekten. Er moet volgens Dees gezet totdat het was gestorven. De extra geld worden uitgetrokken om inmiddels gepensioneerde vrou- de basisgezondheidsdiensten in wenarts werd door de rechtbank in staat te stellen die taken goed te ver- Den Haag tot een jaar voorwaarde- -vullen. De gezondheidszorg moet lijke gevangenisstraf wegens beter worden ondersteund door on- moord op de foetus veroordeeld. Hij derzoek en opleidingen, kon dat niet verkroppen en ging in beroep. Hij zegt wel een vergissing iD?es s.\reet5 er"aar, het a?n:r te hebben gemaakt. sterfgeval en door kanker en hart- Het meisje vertelde hem destijds en vaatziekten terug te dringen Hu zestien weken zwanger te zijn. De verwacht veel van het anti-rookbe- arts schatte de duur i i de s leid en het terugdringen gerschap op achttien tot negentien drinkgewoonten. Met het oog daar- weken. Als hij een "echo" had ge- "P2?1 1992 de acc«ns °P tab?k maakt, waarop hij de foetus werke- ?fcoho1 worden verhoogd Ook wil lijk had kunnen zien, had hij waar- meer aandacht voor het terug- schijnlijk gemakkelijk kunnen con- dnnj;en. van sterfgevallen door me stateren dat de ongeborene veel ou- dlsche fouten- der was. Volgens zijn advocaat, mr. Met opzet heeft de staatssecreta- K. van Oven, heeft de arts zijn jeug- ris geen prijskaartje aan zijn plan- dige patiënte de confrontatie met nen gehangen, omdat in 1990 een haar ongewenste kind uit "pure hu- nieuw kabinet zich daarover zal maniteit" willen besparen. Volgens procureur-generaal mr. Feber staat het doden van een (mo- organisaties voor gezondheidszorg gelijk) levensvatbare vrucht gelijk en de verzekeraars, opdat de defini- aan moord. Volgens hem moet de tieve plannen kunnen worden mee- arts, ook gelet op diens ervaring, genomen bij de volgende kabinets hebben geweten dat de vrucht ou- formatie in 1990. der was dan 19 weken. Dat leidt hij ook af uit de gang van zaken in het bewuste ziekenhuis, het Leyenburg in Den Haag. De manier waarop het meisje het ziekenhuis was binnen geloodst en de mededeling dat "de buitenwereld" er niet van mocht horen, stemmen Feber wantrou wend. Het hof doet 23 maart uitspraak. DEN HAAG (GPD) - Werken hoge aan regelingen waarvan ook de top functionarissen bij de politie harder functionarissen profiteren. De en onregelmatiger dan andere hoge landsadvocaat signaleerde wild- ambtenaren? Om die vraag draaide groei. Hij ergerde zich er bovendien het kort geding van de Vereniging aan dat de politiebond pas nu een van Hogere Politieambtenaren (Vh- geding aanspant, terwijl die in mei pa) tegen de staat dat gisteren dien- vorig jaar al wist hoe de vlag de in Den Haag. De bond vindt dat hoge polit hing. En daarbij: het afschaffen van w de onregelmatigheidstoeslag maak- functionarissen vaker onregelmatig te deel uit van een pakket aan maat werken dan andere topambtenaren regelen die niet los van elkaar ge- De 'zwarte weduwe' Rost van Tonningen arriveert moeten buigen. Hij heeft zijn plan- hem. Ze hoorde acht weken cel eisen voor antisemitisme advies gezonden een medestander bij de rechtbank in Arn- i-propaganda. (foto anp> ARNHEM (ANP) De weduwe acht weken cel horen Rost van Tonningen heeft gisteren ir- daar inmiddels wegens volksophit- ADVERTENTIE Duivelsverzen Het boek 'De Duivelsverzen' van Salman Rushdie bevat geen sma lende godslastering. Dat is de con clusie van mr. Kuiper, chef staats- en strafrecht van het ministerie van justitie. In een brief aan het Islami tisch Landelijk Comité schrijft hij dat de vrijheid van drukpers ieder ingrijpen van de overheid verbiedt. De wetgever heeft bovendien alleen belastering van God strafbaar ge steld en niet van profeten Ophitsen pitbull De officier van justitie in Groningen heeft een gevangenisstraf van vijf tien maanden geëist tegen een 25-ja- rige man uit Delfzijl, die op 22 sep- tember vorig jaar zijn pitbull Dusty ophitste tegen een 41-jarige vrouw. De hond, die feilloos luisterde naar het commando "vast", bracht de vrouw zware verwondingen toe in het gelaat. Toen de vrouw bloedend op straat lag; liet de hond los en gaf de man hetzelfde commando nog eens. uitspraak op 23 maart. Afperser Heijn De Haarlemse rechtbank heeft de strafzaak tegen een 36-jarige man uit Stadskanaal, die wordt verdacht van afpersing in de ontvoerings zaak Gerrit Jan Heijn, aangehou den. Het proces staat nu voor 6 april op de agenda. De man schreef in de- cember 1987 een brief aan mevrouw Heijn waarin hij 60.000 gulden vroeg in ruil voor informatie over haar ontvoerde echtgenoot. De brief werd door de PTT onder schept en aan justitie doorgespeeld. Kurden De Kurdische familie özdemir die in Nijmegen woont, moet vóór 16 maart Nederland verlaten hebben. Dat staat in een beschikking van staatssecretaris Korte-Van Hemel, die gisteren bij de familie arriveer- i de. Als de familie Özdemir (vader, moeder, oma en zes dochters) op 16 maart niet uit eigen beweging ver trokken is, zal de vreemdelingenpo- t litie via het Turkse consulaat in De venter het vertrek voorbereiden. Krijgsmacht Om geweld in de krijgsmacht te voorkomen komt de sergeant van de week weer terug. Dit tegen de zin van de belangenverenigingen van militairen. De 'sergeant van de week' (een soort wachtdienst van 17.00 tot 08.00 uur) is één van de on- derdelen van een pakket maatrege len van staatssecretaris Van Hou- welingen om geweldsincidenten te gen te gaan. Wie slim is koopt meteen een lot Want ook deze maand zijn er meer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje tot het half miljoen. d!Z'Lke^nnsd^gee" MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ -tb voorwaardelijk, wegens sing is veroordeeld. Volgens de het verspreiden van anti-semitische deuwe is de stichting De Levens- lectuur. Tegen haar 80-jarige boom opgericht om 'de idealisti sche inzet van mijn man en onze mensen voort te zetten'. Haar man was in de Tweede Wereldoorlog plaatsvervangend leider van de NSB. Deskundigen die op verzoek van de rechter de lectuur onderzochten, kwamen tot de conclusie dat het woordvoerder eiste de officier justitie vier weken cel, twee weken voorwaardelijk en een boete van 500 gulden. Bij huiszoekingen in de Velpse woning van de weduwe en in de wo ning van haar medestander in Wolfheze werden enkele honderden boeken en brochures in beslag ge- merendeel zwaar anti-semitisch i 'i-misdaden verheerlijkt of ontkend worden. Het vernieti gingskamp Auschwitz wordt bij voorbeeld een vakantiekamp ge- i een groot deel anti semitisch was. Daarnaast werd aan de hand van de administratie van stichting De Levensboom, waarvan de weduwe voorzitter is en de ande- noemd. re verdachte secretaris-penning meester, ook op andere plaatsen in Nederland anti-semitische lectuur Advocaat Van Heijningen gaf toe at er sprake is van laakbare ge in beslag genomen. Deze bleek voor schriften, maar het aatal nazi-aan- een belangrijk deel afkomstig te hangers is zo klein dat justitie vol- zijn van De Levensboom. gens hem zijn tijd wel beter kan be steden. Maar in plaats daarvan gaat De Velpse weduwe ontkende de justitie volgens Van Heijningen boeken te hebben verstuurd, maar over tot luidruchtige vervolging vroeg zich tegenover de rechtbank van twee hoogbejaarde verdachten. wel af waarom het in Nederland ver- r\er,„:T v boden is om boeken te verhandelen die overal elders in Europa wel le verbaar zijn. Uit het onderzoek bleek dat ze nauw heeft samenge werkt met een Westduitse uitgever van neo-nazistische lektuur die nadrukte daarop dat Rost van Ton ningen al eerder voor dezelfde fei- 3 veroordeeld. WD-leider Voorhoeve blij met ontwerpprogramma DEN HAAG - WD-leider Joris Voorhoeve is in zijn nopjes met het nieuwe verkiezingsprogramma van zijn partij. „Erg goed, boeiend, ge nuanceerd terwijl er behoorlijke stukken vernieuwing in staan", zijn de kwalificaties die hij meegeeft aan het concept-verkiezingspro gramma van de liberalen. De soci aal-liberale koers die Voorhoeve al enige tijd probeert te varen, wint terrein. „Je moet oppassen met eti ketten", probeert hij zijn tevreden heid nog enigszins te camoufleren. door Henri Kruithof en Peter de Vries „Dit is een programma waar een heel goed regeringsbeleid op kan worden gebaseerd. Het maakt het mogelijk het beleid uit het verleden voort te zetten, zonder de moeilijke ingrepen die in het verleden nood zakelijk waren", aldus een zeer te vreden Voorhoeve. „Je ziet aan de economische groei dat het herstel beleid uit het verleden succes heeft gehad en bovendien zit het interna tionale economische tij ons mee". Dertig zetels denkt de WD-lei der op basis van dit programma te kunnen halen, een winst van drie dus. „Ik ben voorstander van een gestage en solide groei. En tien pro cent is toch niet niks", zegt Voor hoeve ontspannen. Zoals gewoon lijk wil hij niet ingaan op de vraag of hij lijsttrekker wil worden op basis van dit programma. „Dat is een vraag die nog niet aan de orde is. Pas als de partij zich daarover uit spreekt zal bekend worden wie lijst trekker wordt, eerder niet". Maar het is wel duidelijk dat als het hem wordt gevraagd, hij geen nee zal zeggen. Criminaliteit Vooral over de paragraaf over de criminaliteitsbestrijding is Voor hoeve enthousiast: „Als dit pro gramma uitgevoerd wordt, kunnen we nog veel meer bereiken. Nu al zie je dat de groei van de criminali teit stabiliseert. Als we er nog een schepje bovenop gooien, kan de cri minaliteit terug naar het niveau van 1960, toen Nederland als een van de veiligste landen van Europa gold". Opvallend is dat de WD de uitke ringsgerechtigden wil laten meede len in de economische groei. Maar in het concept-programma wordt een duidelijk onderscheid gemaakt tussen twee soorten uitkeringsge rechtigden: zij die geen uitzicht meer hebben op een baan (aow'ers en invaliden) en zij die dat wel heb ben. De eerste groep mag meer de len in de welvaartgroei dan de laatste. Voorhoeve: „Voor iedereen geldt dat koopkrachtbehoud de bodem is. Maar voor degenen die geen baan meer kunnen krijgen, zit er wat ex tra's in het vat. Behalve koop krachtbehoud door aanpassing van hun uitkeringen aan de prijsstijgin gen, delen zij ook nog mee in de las tenverlichting, waardoor zij er netto op vooruit gaan". Het onderscheid is noodzakelijk, vindt Voorhoeve, omdat verhoging van de uitkeringen van mensen die nog wel uitzicht op een baan heb ben, kan leiden tot grotere werk loosheid. „De hoogte van het bruto loon op het minimuniniveau is een van de oorzaken van de nog steeds te hoge werkloosheid. Daarom moet je voorzichtig zijn met verho ging van de uitkeringen en van het minimumloon". Voorhoeve is niet bang dat er wei nig verschillen meer overblijven tussen CDA en WD. „Het CDA heeft lastenverlichting voor de bur gers duidelijk lager op de politieke agenda staan dan wij. Bovendien wil het CDA het milieubeleid an ders financieren dan wy. Wij vinden dat het milieubeleid vooral betaald moet worden uit de prijzen van pro- dukten, volgens het principe dat de vervuiler betaalt. Ook specifieke belastingverlaging in de vorm van vervroegde afschrijving van mili- leu-investeringen behoort tot de mogelijkheden". Ontwapening Een klein verschilletje met het CDA aanmerking moeten zien mogen worden. Vhpa-advocaat ongemakkentoe- Boekhoff was het daar volstrekt oneens. Van een totaalpakket geen sprake, bovendien i daarom komen vo< slag. Deze toeslag sneuvelde voor ongeveer 1400 politiefunctionaris- i bij de jongste onderhandelin- het overleg over de ingreep onder gen van de bond met de ministers de maat. „De maatregel is er op een Van Dijk ongelooflijke manier doorheen ge jast". De rechtbank doet 16 maart uit spraak. Korthals Altes (justitie) (binnenlandse zaken). Landsadvocaat De Wijkerslooth hield de bond voor dat dit een on derschatting is van wat andere amb tenaren op een vergelijkbaar niveau doen. „Bovendien", zo voegde hij zijn opponent toe, „weinig verdie nen is de prijs voor het uitoefenen van macht". De bondsadvocaat vond dat onzin. Hij wees erop dat de noogste bazen op een bureau soms DEN HAAG (GPD) Het ver minder verdienen dan hun tweede trouwde zwarte paspoort zal tegen 'Rood vod' toch beter paspoort of derde man omdat die wél gelmatigheidstoeslag krijgt. Voor overwerk bestaat e< Rijgedrag jonge zakenlui asociaal DEN HAAG (ANP) - Zaken mensen onder de veertig jaar met een lease-auto van hun be drijf gedragen zich op de snel weg agressief en asociaal. Deze groep trekt zich niets aan van de maximumsnelheden. Dit blijkt uit onderzoek, aldus het minis terie van verkeer en waterstaat. Sinds de invoering van de maximumsnelheden van 100 en 120 kilometer houdt het meren deel van de automobilisten zich goed aan de regels, zegt het de partement. Op de 120-kilometer stukken ligt de gemiddelde snelheid nu rond de 110 kilome ter per uur. De bij het onderzoek betrok ken automobilisten raken in toenemende mate geïrriteerd door het weggedrag van de rela tief kleine groep zakenlieden in hun snelle auto's, aldus Verkeer en Waterstaat. Zaterdag start een nieuwe campagne, speciaal gericht op deze weggebruikers. In dagbladadvertenties zullen de hardrijders worden geaffi cheerd als vandalisten en asoci- alen. het eind van dit jaar niet alleen voorzien worden van een rood kaft keur (Europees model), maar ook op een aantal punten worden verbeterd. Minister Van den Broek (buiten landse zaken) heeft dat gisteren in de Tweede Kamer aangekondigd. Binnen het kabinet bestaat nog geen overeenstemming over de vraag welk ministerie verantwoor delijk moet worden voor de invoe ring van een echt fraudebestendige nieuwe pas. De PvdA wil het hele project overdragen aan Binnen landse Zaken. "Die zijn gewoon be ter toegerust, ze hebben ervoor doorgeleerd", aldus de PvdA'er Piet de Visser. Van den Broek zei dat er binnen het kabinet nog volop overleg plaatsvindt over de vraag welke minister de "kar moet gaan trekken" van het nieuwe paspoort. Na het stranden van het KEP-pas- poort zal het nog een paar jaar du ren voor er een nieuw fraudebesten dig reisdocument komt. In de tus sentijd zal het oude model voorzien worden van een rode kaft naar Eu ropees model. Met de Staatsdruk kerij vindt volop overleg plaats over technische verbeteringen over dit 'rode vod'. In het laatste kwartaal van 1989 kunnen de verbeteringen zijn door gevoerd, aldus Van den Broek. Het Nederlandse paspoort, dat nu nog volop wordt vervalst, is dan net zo veilig als de meeste andere Europe se passen. Alleen Engeland en Westduitsland hebben een echt goed paspoort. zit ook nog in de mate waarin de de fensie-uitgaven mogen stygen. Naar verwachting zal het CDA de defensiebegroting willen laten op het niveau waarop deze nu zit. Al leen een stijging op basis van prijs stijgingen behoort tot de mogelijk heden. De WD wil een groei van één procent, een uitspraak waar mee de partij haar eerdere stand punt (drie procent groei) aanmerke lijk afzwakt. Voorhoeve: „Er bestaan grote kansen op wederzijdse wapenver- mindeiing in oost en west. Als we goede afspraken kunnen maken met de Sovjetunie over lagere sta biele niveaus van de wederzijdse bewapening, is ook minder geld no dig voor defensie. Tegelijkertijd moet je voorzichtig zijn, omdat tien jaar doorzet". Over de bestrijding van de werk loosheid is het WD-programma weinig concreet. Wel staat er te le zen dat er op basis van dit program ma naar schatting 85.000 banen ex tra kunnen worden gecreëerd, maar een duidelijk streefcijfer voor het terugdringen van de werkloosheid ontbreekt. „Daar zijn we voorzich tig mee, omdat we nog geen concre te getallen willen noemen. Onge twijfeld is het zo dat onze aanpak de langdurige werkloosheid verlaagd. Maar we moeten nog ervaring op doen met een verlaging van de Voorhoeve: in 1990 derde kabinet-Lubbers. werkgeverspremies voor langdurig werklozen die weer aan de slag ko men. Later zullen we natuurlijk wel met concretere cijfers komen". ambitieus Voorhoeve voelt er echter niets voor om opnieuw een concreet streefcijfer in het programma of in het regeerakkoord op te nemen. Het huidige kabinet heeft dat wel ge daan en dat streefcijfer is door aller lei oorzaken niet gehaald. „We zijn wel degelijk ambitieus, maar verta len dat niet in een cijfer. Het werk- loosheidsproblwem is ook meer van kwalitatieve aard: scholing, verborgen werkloosheid in de wao, daar moet je het over hebben". Na 1990 wil Voorhoeve verder met het CDA. Een derde kabinet- Lubbers kan wat de liberalen be treft zó worden geformeerd. Voor hoeve weigert nu al een aanvang te maken met de speculaties en wil niet ingaan op vragen over de posi tie van PvdA of D66. Wel heeft hij een opmerkelijke waarschuwing aan de (in)formateur: „het regeerak koord moet sneller, en de personele samenstelling van de ministers ploeg iets rustiger aangepakt wor den. We moeten niet weer in de fout van 1986 vervallen".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3