Qiiiriiie Yiersen in halve finale Unieke films voor poëziefijnproevers Hoog tempo in 'Thuis' 'Hamlet' in turbo-dreun KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 10 MAART 1989 ■ficaftmaiiaa» Scheveningen Internationaal Muziekconcours - SCHEVENINGEN (GPD) - Larissa Groeneveld (23) en de van oor sprong uit Oegstgeest afkomstige Amstelveense Quirine Vierssen (16) behoren tot de 18 jonge cellisten die zijn toegelaten tot de halve finales van het derde Scheveningen Inter nationaal Muziek Concours dat tot 17 maart wordt gehouden in het Scheveningse Circustheater. De overige kandidaten komen uit Frankrijk (3). West-Duitsland (3), de Verenigde Staten (3) en Bulgarijke, Italië, Japan, Joegoslavië, Korea, Polen en Zwitserland. Quirine Vierssen is de jongste deelneemster aan het concours. Zij behaalde de eerste prijs op het Na tionaal Cello Concours Jeugd en Muziek en onderscheidde zich te- vens op het AVRO-concours en het Internationaal Radio Concours in Praag. Larissa Groeneveld doet 1 Nederland themaland Buchmesse RIJSWIJK (ANP) - Nederland is uitgekozen tot themaland van de Frankfurter Buchmesse in 1993. In dat jaar zal het Nederlandse uitge verijbedrijf en de Nederlandse lite ratuur op de Buchmesse centraal staan. Ook andere aspecten van de Nederlandse cultuur zullen in Frankfurt aandacht krijgen. De laatste jaren bestaat er in de Bondsrepubliek een groeiende be langstelling voor de Nederlandse li teratuur. Daarnaast is de Neder landse export van - veelal Engelsta lige - technische en wetenschappe lijke literatuur omvangrijk. Van oudsher kent Nederland een zeer grote deelneming van uitge vers aan de Frankfurter Buchmes se. Het ministerie noemt het niette min opmerkelijk dat juist een land met een klein taalgebied uitgeko zen is als themaland. tweede keer mee aan het Scheve ningse concours. Zij behaalde o.m. prijzen op concoursen in Italië en Spanje. Onder de buitenlandse deelne mers bevinden zich eveneens een aantal prijswinnaars. Jean-Guihen Queras (22) won de Jeanne Marx- prijs voor de meest belovende ar tiest op het Rostropovitch concours en Michelle Djokic (29) uit Amerika won de publieksprijs van het Pablo Casals concours. De finales van het Scheveningen Muziek Concours hebben plaats op 15 en 16 maart. De hoofdprijs be draagt 25.000 gulden. Een extra prijs is ingesteld voor wie het spe ciaal voor het concours geschreven werk van Tera de Marz Oyens, 'Symmetrical memories', het best vertolkt. Verhoeff gaat 'Zondagsj ongeil' verfilmen van Cherry Duyns AMSTERDAM (GPD) - Filmmaker Pieter Verhoeff gaat de roman 'De Zondagsjongen' van Cherry Duyns verfilmen. De cineast, twee jaar ge leden nog zeer succesvol met 'Van Geluk gesproken', werkt op dit mo ment aan de synopsis. Het plan, waarvoor All Arts van Kees Kasan- der en Denis Wigman als producent gaat optreden, stamt van Verhoeff zelf. Verhoeff: "Ik heb Cherry Duyns gelijk opgebeld de dag nadat ik het boek gelezen had. De Zondagsjon gen is sterk auto-biografisch en dat maakt het heel delicaat. 'De Zondagsjongen' gaat over een jongetje met een Duitse moeder en een Hollandse vader dat kort na de oorlog-afwisselend in Wuppertal en Haarlem opgroeit. De thematiek maakt het volgens Verhoeff logisch dat er van de 'De Zondagsjongen' een Duits-Nederlandse co-produk- tie gemaakt wordt. Gezien de dure, historische achtergrond van het verhaal lijkt dat ook in financieel opzicht noodzakelijk. De film zal volgens Verhoeff beduidend duur der worden dan de gemiddelde Ne derlandse speelfilm. Protest tegen vertonen film in Zuidafrika AMSTERDAM (ANP) - Het Komitee Zuidelijk Afrika (KZA) heeft gisteren bij de directie van Warner Bros Holland geprotesteerd tegen het in Zuid afrika in roulatie brengen van de Nederlandse speelfilm 'Een maand later van regisseuse Nouchka van Brakel en producent Matthijs van Heynin gen. Het comitë heeft Warner Bros gevraagd gehoor te geven aan de op roep van het Zuidafrikaanse verzet tot een culturele boycot van het apart heidsregime. De vertoning van de film in Zuidafrika is een belediging aan het adres van de regisseuse en van de hoofdrolspeelster, Monique van de Ven, aldus het KZA. Warner Bros Holland stelde in een reactie dat de Nederlandse di rectie van het concern geen zeggenschap heeft over de vertoning van de film in de rest van de wereld. A. van der Zwan aangezocht voor Holland Festival AMSTERDAM (ANP) - Minister Brinkman van cultuur en het ge meentebestuur van Amsterdam hebben prof. dr. A. van der Zwan en Ph. van Tijn aangezocht een interimbestuur van het Holland Festival te formeren. Het vorige bestuur onder leiding van F. Becht trad op 24 februari af om dat het de financiële problemen niet langer de baas kon. Volgens een gezamenlijke be kendmaking van het ministerie en het Amsterdamse gemeente bestuur is aan drs. A.C.H. Kuy- pers, die deel uitmaakte van het afgetreden bestuur, verzocht voorlopig aan te blijven om de continuïteit te waarborgen. Van der Zwan, tot 1 juni vice- voorzitter van de hoofddirectie van het Vendex-concern, en Van Tijn, directeur van het kabinet van burgemeester van Thijn van Amsterdam, hebben het verzoek in beraad genómen. Zij zullen zich de komende weken nader oriënteren over de situatie waarin het Holland Festival zich bevindt. Het Holland Festival had over de jaren 1985,1986 en 1987 een te kort van in totaal drie miljoen gul den. Van het ministerie van wvc kreeg het festival een dekkende renteloze lening die zou worden afbetaald met een jaarlijkse kor ting van 540.000 gulden op de rijkssubsidie van 1,2 miljoen gul den. Amsterdam draagt jaarlijks een half miljoen gulken bij. Er was in 1988 echter opnieuw een tekort, dit keer van 300.000 gul den, op de exploitatie van het fes tival. A. van der Zwan, gevraagd voor het bestuur van het Holland Festi val. (foto ANP) LEIDEN - Toneelschrijvers uit de Lage Landen lijken in hun ele ment in stukken die op de een of andere manier het gezinsleven doorprikken. Al sinds 'Een bruid in de morgen' geldt dat ook voor Claus, die als een van de drijfve ren voor de handeling bij voor keur een niet of niet geheel aan vaarde seksuele aandrift exploi teert. In 'Thuis' begint dat met het hanige gedrag van een gepensio neerde slager, als hij het vrijge vochten vriendinnetje van zijn zoon ontmoet, maar in dit geval trekt Claus alles in het komische. Zoon en vriendin hebben begrip voor de situatie en besluiten tot een daad van naastenliefde. Maar als het zover is, gooit eerst een se niele huisgenote roet in het eten en krijgt pa vervolgens een hart aanval. Om te bewijzen dat hij toch nog tot iets in staat is, belooft hij dan zijn vrouw de ziekelijke hoofdbewoonster te vermoorden, zodat zij het gehele huis voor zichzelf krijgen. Maar ook dat mislukt. Slager en slachtoffer vin den elkaar rond de fles whisky als twee wezens voor wie het leven kennlijk niets meer in petto heeft. Onvergetelijk blijft de door Claus zelf in 1975 geregiseerde versie met Ank van der Moer als de moeder en Elly van Stekelen burg als de oude vrouw. Aan de andere kant had die voorstelling ook iets nadrukkelijks, dat in te genspraak was met de prominent aanwezige humor. De enscene ring van Tuur de Weert bij het Mechels Miniatuur Teater leek meer in overeenstemming met het karakter van wat - met dank aan Heijermans - 'een komedie van de huiselijke haard' genoemd kan worden. Geen voorstelling met sterallures, maar homogeen en naturalistisch ensemblespel met als uitblinkers Jaak Van As- sche als de vader en Nora Tilley als de vriendin. Een essentieel verschil bleek het feit dat de tekst nu niet gezegd hoefde te worden in het namaak-Vlaams dat Claus ooit voor 'Vrijdag' introduceerde. Als komedie profiteert 'Thuis' juist van een ongecultiveerde Vlaamse dictie, die meer smeuïg heid en vuurwerk in de dialogen lijkt te brengen. Hoewel Claus in zijn teksten een enkele maal lang dradig lijkt (terecht waren er een paar kleine coupures aange bracht), ontrolde de voorstelling zich nu in hoog tempo, wat de hu mor van het geheel alleen maar versterkte. Met uitmuntende voorstellingen van 'Gilles' en 'Thuis' kreeg de Leidse toneellief hebber een unieke kans om in één week tijd Claus als toneelschrij- Spelmomeiit uit Hugo Claus' toneelstuk 'Thuis' door het Mechels Thea- ver van totaal verschillende kan ten te leren kennen. Een op beide avonden nog niet voor de helft ge vulde zaal is beschamend. PAUL KORENHOF 'Hamlet' van William Shakespeare door Stichting Wereld Premières. Regie en vorm geving: Harrie Hageman. Met Ottolien Boe- schoten. Ivo ten Hagen, Petra van Harts- kamp. Anke Jansen, Stefan Louman. Hen rietta Remmers, Annemieke Rigter en Cor nells Scholten. Gezien op 9 maart in het LAK-theater. LEIDEN - De Hamlet-produktie onder leiding van theatermaker, beeldend kunstenaar en perfor mer Harrie Hageman verkeert nog in het stadium van een proef- voorstelling. Enige terughou dendheid bij een beoordeling is dus geboden, ook al laat de pre mière (op woensdag aanstaande) niet lang meer op zich wachten. In ruim twee uur en een kwar tier wordt de 'Hamlet' integraal gespeeld: da's een haastklus, en inderdaad jakkeren de spelers vaak door hun tekst heen. De pro grammatoelichting geeft een vin gerwijzing voor de bedoeling hiervan: Hageman zegt 'geen psy chologische maar een muzikale benadering via de vorm' na te streven. Die omschrijving wekt nogal wat bevreemding, want de grotendeels intonatieloze tekst behandeling in deze produktie is verre van muzikaal. Gehaast en monototon - deze 'Hamlet' wordt in een turbo-dreun afgewikkeld. Waarschijnlijk is de voorstel ling nog niet genoeg ingespeeld. Desalniettemin Is het gehakkel en gestuntel met de tekst en het hoorbare gevecht met de adem- techniek pijnlijk. Dit kan toch im mers niet serieus bedoeld zijn?! Hageman werkt met acht onlangs afgestudeerde acteurs en actri ces, afkomstig van verschillende toneelscholen en de mimeoplei- ding. De regieopvatting van Ha geman biedt hen niet bepaald de gelegenheid om een visitekaart- jee van hun acteertechniek te pre senteren. Wie vooral tekstgericht de 'Hamlet' wil beleven, is bij deze produktie volstrekt aan het ver keerde adres. Nu heeft tekstbe handeling inderdaad geen priori teit gekregen. Wat ervoor in de plaats moet komen, biedt in elk geval te weinig compensatie. Al leen de vormgeving is schitterend strak en sober, inclusief de stijl volle, sneeuwitte kleding. Alle spelers constant op toneel, man nen- en vrouwenrollen door el kaar, een toneelmatige, en dus niet-realistische benadering van het gegeven, een abstract vorm gegeven, onveranderbare speel ruimte en associatieve regie vondsten: het. zijn allerminst schokkende veranderingen. Dat zelfs grote delen van het verhaal wegens beoogde onver staanbaarheid verloren gaan, hoeft op zich ook niet rampzalig te zijn, want de 'Hamlet' mag als genoegzaam bekend worden v ondersteld. Er zou in principe niets tegen deze tegendraadse be nadering in te brengen zijn, als de produktie dan toch tenminste e eigen overtuigende logica zou 1 zitten. In deze 'Hamlet is dat te zoeken. WIJNAND ZEILSTRA Leids Literatuur Festival Poëzie en film. Vertoning van Windschaduw (1986) van Frans van de Staak en Bezette stad (1963) van Jos Jacobs. Inleiding door Ellen Sand- berg. Gezien op 9 maart in Kapelzaal K&O. film i LEIDEN Gezien het thema van de boekenweek getuigde het van originaliteit Ellen Sandberg een avond rond de unieke verfilming van onverfilmbaar geachte poëzie te laten samenstellen. In haar in leiding ging Sandberg onder an dere in op de interessante over eenkomsten tussen beide kunst vormen: poëzie kan immers een kunst van beelden zijn en in film kan tekst toch een belangrijke rol spelen. Poëtische films zijn ge maakt door onder anderen Re- snais (Hiroshima, mon amour), Cocteau en Tarkovski. Bij de laatste geen logisch/causale, maar associatieve/intuïtieve beelden. Bij het poëtische telt de 'manier waarop', en vallen vorm en in houd samen, verduidelijkte Sandberg. De aanwezigen kregen vervolgens een totale synthese van Sandbergs theorie te zien. Op twee televisieschermen werd in zwart-wit 'Bezette stad' vertoond, naar de gelijknamige bundel, die Paul van Ostaijen in 1920 in Berlijn over Antwerpen in de Eerste Wereldoorlog schreef. In 42 minuten werd de poezie van de Vlaamse expressionist in beel den samengevat. Dat wil zeggen: terwijl de tekst letterlijk in de film werd voorgelezen, kregen we een bombardement van bijbeho rende plaatjes en korte scènes, met trage, door fluiten gedomi neerde, muziek ondersteunt. Marcherende legers, een pastora le, enkele slapstick sketches, fo to's van 'Asta Nielsen', 'Music Hall', eindigend met een oorlogs kerkhof. Jacobs' film staat na zes entwintig jaar nog overeind, naast Van Ostaijen. Imposanter nog was de ver filming van Kouwenaars' gedich ten 'tijden' en 'aire' uit 'Het blindst van de vlek (1982) door Frans van de Staak, in kleur op scherm vertoond. Als je veertig regels van de man 'die de tijd stil wil zetten' in 71 minuten durende beelden kan omzetten, moet je van goeden huize komen. Van de aantrekkelijke vrouw, die voort durend rustig weggaan uit en aan komen in verschillende huizen in de natuur, met koffers die almaar in- en uitgepakt worden. Gespro ken wordt er, op twee, drie woor den na, niet. Stilstaande of bewe gende natuurbeelden geven, er tussen gemonteerd, Kouwenaars' regels treffend weer. Dat de tijd in deze film zonder verhaal echter overtuigend is stil gezet, werd definitief bewezen doordat Kouwenaar zelf met de dictie van een Polygoonjournaal- lezer, de beelden leek te becom mentariëren. Leek, want zijn commentaar bestond uit het en kele malen opzeggen van zijn ei gen versregels, die juist het uit gangspunt voor de beelden vorm den. En toch verliet ook gisteren een meisje weer de zaal, om op de gang te proesten. Het gipg voor haar kennelijk tè traag. EMIEL FANGMANN. Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, 'De Turkana. herders van Noordwest Kenia', t/m 2/4; di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13- Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28. 'Egyptische reisimpressies', schilderijen en tekeningen van Willem de Famars Tes- tas, t/m 12/3; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: 'Revolutionair geld' en 'Schepen met geld', t/m 4/6; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal. Studio voor vormgeving Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel:146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Kunststichting AZL Gebouw 1, Rijnsbur- gerweg 10, schilderijen en foto's van Hans Ansems, tot 19/3; dag. van 10-17 uur. Galerie Stelling - Curgsteeg 14, Gerard Venbrux met beelden en Marti|n Last met postcards, wo t/m za 13.30-18 uur, zo 14-17 Holiday Inn Haagse Schouwweg (in de wandelgangen), Ans van der Horst-Barn- hoorn met olieverfschilderijen, t/m 14/3. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8. verkooptentoonstelling Irma Roefs-de Wit, tevens expositie van Japanse kamerscher men en een aantal Sung-kommen, tot eind Lak-galerie Cleveringaplaats 1, krijtteke ningen op papier van Ingrid Remmers en et sen van Marjan Zult, tot 17/3. Scarlatti - Stille Mare 4, 'Zes keer Thailand Restaurant 'De Koekop' - Lange Mare, ex positie beeldend kunstenaar Bernie Autse- ma, t/m 28/3. 'Galerietje' - Utrechtse Veer 28. schilderijen in diverse technieken van Ina de Ronde, 10- 11-12 en 17-18-19 maart; vr 15-18 uur, za Volksuniversiteit K&O/SKL - Haze- windsteeg, 'Ontwerpen en Vorngeven', 16 vrouwen exposeren, t/m 17/3; ma t/m vr 9- 17 uur, za 9-12 uur. Art Centre 'Droomfabriek' - Oude Singel 56, Foto-expositie van'Laura Faber, tot eind Sturing en Samenleving - Maresingel 3, ex positie Ellen van Toor met schilderijen, et sen en gemengde technieken, van 10/3 t/m 12/5; te bezichtigen tijdens kantooruren. Alphen Centrum voor Natuurgeneeskunst Archeus - 's Molenaarsweg 31, Marianne Vetter met olieverf, gemengde technieken en aquarel, t/m 10/3; ma t/m do 10-18 uur, vr 10-21 uur. 4-02 u n do 12-02 uur, vr12-03u Leiderdorp Restaurant Elisabeth Ziekenhuis - Simon Smitweg, Coby Wieringa-Bus met gemeng de technieken op papier, t/m 14/4; ma t/m vr 8-17.30 uur. za en zo 9-15 uur. Gemeentehuis - Statendaalder, Leni Venne met keramiek en Andrea Groen met etsen, t/m 17/3; ma t/m vr 9-17 uur, wo ook 18.30- 20 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijnsburg'. vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis Voorstraat 12, expositie Tuin op zolder' van de Voorscho- tense Kunstkring, met o.a. aquqrellen van Sierk Schroder en grafiek van Yoka Voor- bach, t/m 27/3; dag. van 14-17 uur. Galerie Mercedes Voorstraat 35b, Hugo Rodriquez met bronzen objecten en Joyce Ennik met polystyreendrukken, t/m 15/4; wo t/m vr 13-17 uur, za 10-17 uur. 2e Paasdag 13-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38, expositie handbeschilderde eitjes (Polen, China, Ets- gebergte) van o.a Ton de Kruyf, Wil Corne- lisse, Marga Vingerhoed, Heily Bieringa e.a., van 11/3 (16 uur) t/m 30/3; di 19-21 uur, wo 10-12 uur, wo do za zo 14-16 uur. Vereniging Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, expositie versierde.eireren: 'Ku- Kle-Kunst...zo'n ei leggen dat is kunst', van Marijke Dekker, Ans Oosterbaan, Tine Wijn- ands en vele anderen, van 11/3 t/m 30/3; wo do zo 14-16 uur. za 11-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar - Kerkstraat 65. exposietie beeldende kunstenaars Ineke Augustijn, Carla Danen, Reina Enschedé, evenementen. Klassiek Het Toonkunstorkest Leiden geeft zondag middag een concert in de Lokhorstkerk. Uit gevoerd zullen worden het Concert voor cel lo en orkest, op. 129 van Schumann, Legen den, op.59 van Dvorék en Masques et Bergamasques, op.112 van Faurë. Als so list treedt naar voren de cellist Floris Mijn- ders. Aanvang 15.00 uur. (Hetzelfde con cert wordt vanavond uitgevoerd in de Trium- fatorkerk in Katwijk). Fluitist Koos Verheul en pianist Jan van der Meer geven zondagochtend een koffiecon cert voor K&O in de Stadsgehoorzaal. Als eerste werk wordt uitgevoerd Duo Brillant, op. 110, nr.1 van Friedrich Kuhlau, een tijd genoot van Van Beethoven. Drie Romances van Robert Schumann gaan vooraf aan een sonate van Phihpe Gaubert 1871 tot 1941 Na de pauze worden composities van Theo Loevendie, Claude Debussy, Paul Dukas en Otar Taktakischwili uitgevoerd. Jongeren tot zestien |aar kunnen het concert tegen gere duceerde prijs bijwonen. Aanvang 11.30 Het Nederlands Kerkmuziekensemble o.l.v. Krijn Koetsveld concerteert zondagmiddag in het Groene Kerkje. Er zullen werken wor den uitgevoerd van Orlando Lassus (Lacri- me di San Pietro), Christoph Demantius (Deutsche Johannespassion), Ernst Pep ping (drie Evangeliemotetten), Siegfrid Re- da en Hugo Distier. Het concert heeft plaéts in samenwerking met de VPRO, die radio opnamen zal maken. Aanvang 14.00 uur. De Stichting Oude Muziek en Theater komt woensdagavond met een eigen produktie naar de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden. De mezzo-sopraan Marian ne Hund zingt Franse vogelrQepchansons uit het einde van de veertiende eeuw en op vogels geïnspireerde liederen van Mes- siaen. De begeleiding bestaat uit vedel (An na Böker) en luit (Ireen Thomas) in de mid deleeuwse werken en uit piano (Rob de Groot) bij Messiaen. Aanvang 20.15 uur. i Tamara Roemantsjev en Jeroen Veen. Tamara Roemantsjev speelt Chopin en Schumannn, Jeroen van Veen voert een Etude van Rachmaninoff en het eerste deel van Brahms' Snate nr. 2 uit. Aanvang 12.45 De Oeral Kozakken geven in het kader van een tournee door Nederland op vrijdag avond 17 maart een concert in de Witte kerk in Noordwijkerhout. Het programma omvat Pop In het zoldercafé v avond een grc Chili' treedt er op, een band die Is opgericht door twee leden van Kir Royale. Ze brengen swingende, kompakte en strakke nummers. De zang van Crazy Long John schijnt be faamd te zijn in Leiden en andere wereldste den. Aanvang: 22.00 uur. LUL, zo heet de band die zaterdagavond te gast is in het LVC. Deze winnaars van de Kleine Prijs van Sneek brengen een mix van pop, avant-garde en Amerikaanse hard-co- i klasse. Aanvang: 22.00 The Gladiators komen op donderdagavond aan de beurt in het LVC. Het is een Jamai- caanse reaggaeband die met zijn driestem mige zang nog het meest is beïnvloed door Bob Marley and the Wailers. Op hun muziek valt goed te dansen. Aanvang: 22.00 uur. Jazz Jazz on Sunday geeft in Café Cheers m de Doelensteeg aanstaande zondag een op treden van de vijl-mansformatie The Friends of Swinq'. Men speelt n Bij het Hot House m de Waag is zaterdag te gast het Armando Cairo Sextet. Deze groep bestaat uit vier blazers, een drummer en een tenorsaxofonist. Cairo werd bekend met zijn kwartet toen hij in 1983 de VPRO- podium. Men speelt overzichtelijke en bon dige composities van Cairo himzself. Aan vang: 21.30. Leidse Schouwburg vr 10, za 1120.15 uur; Toneelgroep De Ap pel speelt: 'Kleine Alice', met o.a. Sacha Bulthuis, Carol Linssen, Robert Prager en Willem Wagter. wo 15, do 16, 20.15 uur; Cabaret Zak As (voorpremière en première): 'De Nationaal Kampioen', LAK-theater vr 10. za 11, 20.30 uur; Toneelgroep Am sterdam in: 'Mem Kampf', met Pierre Bok- ma, Gijs de Lange, Hugo Koolschijn en In geborg Loedeman. Micro-theater vr 10, za 11, 20.30 uur; Leidse Mimegroep Azuur speelt: Esther', met Uesbeth Hui- berts en Kees v Diligentia vr 10, za 11, di 14, wo 15, do 16. 20.15 ui optreden Martine Bijl mmv Combo Henk v, der Molen. zo 12, 20.15 uur; concert Paco Pena en Eduardo Falü (gitaar), ma 13, 20.00 uur; concert Verenigde Zan gers en Marine Koor, met werken van Pa- lestrina, Beethoven en Grieg. Kon. Schouwburg ir; Het Norén, met o.a. Anne-Wil Blankers, Rudolf Lucieer, Guido de Moor, Hans Croiset e.a. za 11zo 12, do 16,18.00 uur, Het Nationale Toneel met: 'Nacht vlak voor de bossen', van Bernard-Marie Koltès. zo 12,14.00 uur; het Nationale Toneel: 'Rit- ter, Dene, Voss'. met Josée Ruiter. Guusje van Tilborgh en Edwin de vrids. Strooker, Gijs Scholten van Aschat, e.a. di 14, 20.15 uur; Het Nationale Toneel 'Woyzeck' van Büchner, met o.a. Peter Tuinman,, Guusje Eybers, Cees Linnebank. Muziektheater vr 10, za 11, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater: 'Kaguyahime', van Jiri Kylian, mu ziek: Maki Ishii, mmv Katsuji Kondo: Kodo- slagwerk, Gagaku-ensemble en Circle Per cussion olv Michael de Roo. za 1120.15 uur; Residentie Orkest olv An drew Parrot, mmv Harry Sparnaay (basklari net) en Vladimir Mendelssohn (altviool), werken van Van Keulen, Weir, Loevendie en Godór. wo 15. 20.15 uur; Leden Residentie Orkest mmv Hannah Jaszyk (piano), werk van Mo zart, Schubert. wo 15. 20.15 uur; Nederlands Ballet Orkest olv John Carewe, mmv Vera Beths (viool). Ned. Congresgebouw ma 13,14.00 en 20.15 uur; Lamda: Musical 'Animal Farm'. Carré dag. (beh. ma) 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Musical 'Barnum', met o.a. Mike Burstyn, Marloes van den Heuvel, Fred Butter, J3cky van Oppen e.a. Concertgebouw vr 10, 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw Orkest olv Mariss Jansons. mmv Andras Schiff (piano), werk van berlioz, Bartók en Sibelius. za 11di 14.20.15 uur. zo 12.14 15 uur; Ne derlands Philharmonisch Orkest olv Anton Kersjes, mmv Daniël Wayenburg en Louis van Dijk. piano, werk van Bernstein, Gershwin, Saint-Saëns en Dukas. zo 12. 20.15 uur. concert Andrei Nikolsky (piano), werk van Mozart, Tsjaikowski, Rachmanmov en Prokofjev. ma 13, 20.15 uur; The Amsterdam Baroque Orchestra olv Ton Koopman mmv koor en solisten, Johannes Passion van J.S. Bach. C.C. Amstelveen vr 10,20.15 uur; Paul van Vliet met: 'Een gat in de lucht'. za 11, 20.15 uur; optreden 'Deep River Muziektheater zo 12,20.15 uur, di 14. do 16.21.00 u Nederlands Dans Theater met 'Kaguyahi- Kyl.a wo 15. 20.00 uur. (première) De Nederland se Opera met 'II barbiere di Seviglia'. van Rossini, mmv Nederlands Philharmonisch orkest olv Stephan Barlow, met o.a. Doug las Alhste, Donald Adams. Fiona Cameron Nieuwe de la Mar vr 10. za 11zo 12.20.15 uur; Mary Dressel- huys en Ton Lensink in 'Een gelukkige Diana Dobbelman, Kees Coolen e Stadsschouwburg vr 10, za 11, 20.15 uur; Toneelgroep Am sterdam in: 'Boeing Boeing', met Kees Hulst, Annet Nieuwenhuizen, Maarten Wan- zo 12,15.00 uur; Fokloristisch Danstheater: Van Zwarte Woud tot Zwarte Zee' do 16, 20.15 uur; 'Jeanne d'Arc', van Ber nard Shaw, met Josine van Dalsum, Lex Goudsmit, Paul Röttger, Henk van Ulsen ke Zangvereniging Rotte's Mannenkoor, mmv Nationaal Philharmonisch Orkest olv "René Verhoeff. za 11. zo 12. 20.15 uür, zo ook 14.45 uur; Promenadeconcert Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv Carl Davis met werken van Gershwin. zo 12, 11.00 uur; Zondagochtend-concert met The Ramblers, presentatie: Gerard Cox. ma 13, 20.15 uur; Orgelconcert Bernard Winsemius. wo 15,12.45 uur; Lunchconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest olv James Colon, do 16,19.30 uur; EO-Paasconcert (tv-opna- me) met gemengd koor van 450 mensen en groot orkest olv Pieter Stolk. Luxor Theater vr 10. za 11. di 14. wo 15, do 16. 20.15 uur, Muzikale Komedie 'Oude nieuwe vrienden', met o.a. Georgette Hagedoorn. Sacco van der Made. Jack Bow en Guus Verstraete ir. Rotterdamse Schouwburg vr 10. 20.15 uur; Nieuwe Balletvoorstelling. Kees Hulst, Maarten Wansm Theater Zuidplein do 16, 20.15 uur, Toneelvoorstelling: The Mousetrap' van Agatha Christie.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21