Roche houdt huis in gebergte SpoorptTV Alleen regen lijkt RB nog te kunnen redden Schapers draagt Nederlands team Petrovic mag eindelijk spelen voor AZC Morgen derby tegen Quick Boys Kaakoperatie Ellerman Finale LD-Cup Sacchi tekent Ierse wielrenner na kwakkeljaar terug via Parijs-Nice VRIJDAG 10 MAART 1989 SPORT PAGINA 17 Tennissers nog in EK-strijd OSTRAVA (Van een speciale ANP-verslaggever) - Het is maar goed dat de schouders van Michiel Schapers een zware last kun nen dragen. Bij de strijd om de Europese titel voor landenteams in Ostrava hangt het tennisleven van de Nederlandse equipe aan de prestaties van de Rotterdammer. Gisteren hield hij Oranje nog in de strijd door een uitermate zwaar be vochten overwinning op de Zwitser Claudio Mezzadri. De zege van Schapers was nodig doordat Menno Oosting in het eerste treffen tussen Nederland versloeg in een duel met Ronald Stadler. Het dubbelspel, waarvoor Schapers wordt gekoppeld aan Huub van Boeckel, dient daardoor de beslissing te brengen. Aan Schapers heeft het Neder landse tennis al veel te danken. Zijn prestaties hebben voor meer aan zien gezorgd en in de landenont- moetingen, Europa Cup en Davis- beker. Zonder de lange Rotterdam- Nederland klein duimpje Mogelijkheden In de eerste set had hij mogelijkhe den toen hij op 0-0 de service van Mezzadri brak en op 1-2 weer die kans had. De ergernis daarover Zwitserland zichzelf kostte hem vervolgens zijn eigen service. In de tiebreak liet hij ver volgens ook drie kansen op winst liggen. In de tweede reeks kwam hij voor met 4-2 en kon hij opnieuw niet doordrukken. In de tiebreak benut te hij van drie kansen de laatste. In de derde set kreeg Schapers op het beslissende moment medewerking van de hard werkend Mezzadri. Op 3-2 sloeg de Zwitser twee dubbele fouten en maakte nog een grote de grote tenniswereld. Ook in de fout. Via 4-2 werd het toen 5-4 v strijd om het Europees kampioen schap, een groot woord voor een klein evenement, staat of valt Ne derland met Schapers. Hij is zich daarvan bewust en wenst die rol ook te dragen. Bijna iedereen zou den het begrijpen als hij dit toer- nooitje zijdelings had laten liggen. Maar Schapers wil wat doen zijn tennismaatjes. Zijn doel, ook op het team de achtergrond in Ostrava, is het be reiken van de wereldgroep in de Da- visbeker. i Schapers op eigen service de par tij mocht uitmaken en aldus Neder land in leven hield. Voor Menno Oosting werd het een memorable week. Hij kwam niet met de ploeg naar Ostrava we gens droeve familie-omstandighe den. Pas dinsdagavond voegde hij zich, half gebroken, bij de rest van LEIDEN - Alleen een forse regenbui verlost Arie Kurver (tijdelijk) van de problemen. Vlak voor de belangrijke confrontatie tegen Quick Boys heeft de oefenmeester te kampen met een imposante blessuregolf. Kurver kan morgen niet beschikken over zeven spelers, onder wie niet de minsten. Om "stemmingmakerij" te vermijden, weigert Kurver het hardop te zeggen, maar een onbespeelbaar veld zou de trainer morgen niet slecht uitkomen. Dat Huug Aandewiel morgen niet beschikbaar is (de libero wordt dinsdag aan een kapotte meniscus geopereerd), doet de inwoner van Bergschenhoek nog het meeste pijn. "Nog niet eens voor de club, maar meer voor Huug. Voor hem is het verschrikkelijk dat-ie er niet bij is. Vorig jaar had Huug met die ge broken kaak ook al zo'n pech". zijn we gehavend, zo'n gat moet vol doende zijn". Kurver verwacht dat Wim Hooy- mans en Wim Driebergen de ploeg tegen Quick Boys op sleeptouw ne men. "Dat kan ik niet verwachten van jongens als Jacco van Delft, Emiel Waayer en Dirk-Jan van der Gugten. Die gasten, die normaal in het tweede spelen, worden i Naast Aandewiel zijn Gijs Collé de leeuwen gegooid. Hooymans De slechte voorbereiding in her innering genomen was de Braban der niet eens ontevreden over het door hem gebodene tennis in de Nathaly Vandierendonck: 7-6, 6-1. Tsjechoslowaakse stad. „Ik had ten- Marianne van der Torre schaarde slotte ruim vier dagen niet kunnen zich eveneens bij de laatste vier trainen en had er ook niet op gere- door e op de Westduitse An- half uurtje, meer had ik niet op de baan gestaan voordat ik tegen Kor- da diende aan te treden. Veel meer T^nnm /-II l l training voor de wedstrijd tegen KINVB Clubkaart st?d'er was er-eigenliJk niet kend hier te moeten spelen. Een gela Kerek: 6-3, 6-0. Judith Warrin- ga werd uitgeschakeld door de Is- realische Segal. Vis en Van der Tor- re drongen tevens door tot de eindstrijd van het dubbelspel. In het mannentoernooi won Tom Kempers in drie sets van de Zuid- afrikaan Bayl. Willem Brown drong met zijn Amerikaanse partner door tot de finale van het dubbelspel. (hamstring). Jan Blankespoor (spier), Leon Vonk, Arie van Dijk (ziek), Dick Heemskerk (geschorst) en Hans Zwaan (vakantie) niet be schikbaar. "Tegen RKAVIC had ik nog een fitte groep. Binnen vijf da gen zit ik tot over mijn oren in de problemen. Maar ik zeur niet, hoor. Ik heb het volste vertrouwen in de wedstrijd tegen Quick Boys. Deze week hebben we het trainingsveld omgespit en morgen staat de ploeg op scherp", is Kurver overtuigd. Supporters Voor de trainer zelf is de streekbot- sing niét het duel van de waarheid. "Wel voor de supporters. Die zou den liever zeven keer per seizoen te gen die Katwijkers willen spelen. morgen. Normaal gesproken Driebergen zullen er nu wat extra's tegenaan moeten gooien. Als dat ge beurt, heb ik er alle vertrouwen in". der Zee, trainer ploeg voor een belangrijk deel lam gelegd. Nu wordt het anders. Ik weet nu niet hoe ze morgen zullen spelen". Evenals Kurver heeft Van der Zee te kampen met blessures. Quick Boys moet morgen Leen (spier) en Mart (gebroken kuitbeen) van der Plas missen. De voorhoede dus. Voorts is het onzeker of Kees Haas noot kan spelen. Ondanks het ge mis van het drietal, speelde Quick Boys zaterdag bij Spakenburg (0-3) de beste wedstrijd van het seizoen. "Na de winterstop draait het beter. Maar het gaat me te ver om te zeg- Quick Boys. had Huug Aandewiel gen dat we goed spelen. Zoals je mij liever in de basis van de tegenstan- ook niet hoort zeggen dat we kam- der gezien. "Het mag gek klinken, pioen worden. Als maar zonder hem wordt het een stuk moeilijker. Rijnsburgse Boys mét Aandewiel speelt voorspelbaar. Als je hem goed afstopt, heb je de Rijns burg winnen hebben we nog een piepklein kansje. En dan moet daar na alles nog eens meezitten". ROB ONDERWATER EINDHOVEN (ANP) - Juul Eller man heeft gistermiddag in een Eindhovens ziekenhuis een kaak- weken zal zijn uitge- Quick Boys uitgeschakeld voor de schakeld. Ellerman mist in ieder ge- titel. Ze staan op zes punten. Ook al val de Europa Cup-return tegen Re- Opnieuw is de toverdoos van de sec tie betaald voetbal van de KNVB geopend met een nieuwe truc de toekomstige supporters geld uit de zak te kloppen. Na het debacle met de Oranjepas voor de EK, het nega tieve financiële resultaat van de EK nu de snelle invoering van de club- kaart van 25 gulden per stuk (straks 35). Kan dat allemaal Caroline Vis heeft gisteren de halve finales bereikt van het tennis toernooi in de Israëlische plaats As- hkelon. Ze won in twee sets van LEIDEN Als de regen geen roet in het eten gooit, valt morgenmid dag de beslissing om de Leidsch In het najaar vraagt de KNVB toe- Dagblad-cup voor C-junioren Op stemming voor het starten merciële activiteiten. Deze toestem ming werd gegeven en nader uitge werkte voorstellen worden met be langstelling tegemoet gezien het veld van Docos spelen UVS Rijnsburgse Boys om 14.30 uur de finale. Behalve de beker en een geldprijs krijgt het winnende team ook kaartjes voor de vriendschap- daar zal tezijnertijd goedkeuring wedstrijd die het Neder- voor worden gevraagd. lahds elftal °.P woensdag 22 maart Op 25 januari jongstleden werden tegen de Sovjetunie speelt. 37 betaald-voetbalclubs teurclubs geïnformeerd over het in stellen van de clubkaart. Vanwaar nu die haast? Het moge duidelijk zijn dat met de koppeling ,'club- kaart-bewijs van toegang interland' men handig misbruik maakt van de op 20 april te spelen wedstrijd Ne- derland-Westduitsland. Niets goed keuring, maar voor het blok zetten van de amateurs. Het moge duidelijk zijn dat het in voeren van de clubkaart bij de ama teurs op grote weerstand stuit, om dat er voor de basis van het ama teurvoetbal weinig of niets valt te verwachten van kortingen bij KN- VB-sponsors. De volgende vragen zijn nog niet beantwoord: Wat als er meer dan 70.000 club- kaarten verkocht zijn, dat wil zeg gen zeven procent van de leden heeft zo'n kaart, komt er dan een su- perclubkaart voor voorrang bij toe wijzing van toegangskaarten voor interlands? De koppeling clubkaart-veilig heidspas is losgelaten. Hoewel men weet hoe de politiek hierover denkt Gehuld in de hagelwitte leiderstrui wordt, met de eerder genoemde bereikte de Fransman niet eens het wedstrijd in het vooruitzicht, geen eindpunt van de vierde etappe op beslissing genomen en lopen wij ALPHEN AAN DEN RIJN - Zoran Petrovic mag met onmiddellijke in gang voor landskampioen AZC/Tar- vo uitkomen. Het bestuur van de KNZB zette gisteren het licht op groen. Met tegenzin, want in ver band met het vergevorderde stadi um van de waterpolocompetitie had men de 28-jarige Joegoslaaf uit het oogpunt van competitie-verval sing liever aan de kant gehouden. In dat geval zou AZC naar de rechter zijn gestapt. De Alphense club heeft vorige maand van de commissie sportzaken van de KN ZB al een verklaring ontvangen dat Petrovic speelgerechtigd was als er een startvergunning en een ama teurverklaring overhandigd zou worden. Er werd toen geen tijdsli miet aan gekoppeld. AZC voldeed inmiddels aan de voorwaarden. Vo rige week, op de dag dat de Joego slaaf naar Nederland kwam, kwam de commissie echter plotseling op haar standpunt terug. Gezien het gevorderde stadium van de compe titie werd de verleende dispensatie ingetrokken. Het bestuur van de KNZB sprong er na een fel protest van Alphense zijde tussen en heeft nu toch toestemming verleend. "We hebben op het ontbreken van de tijdslimiet gewezen, hetgeen betekent dat we hem ten alle tijde kon de bond ook al niet om Petrovic op kunnen stellen. We hadden dat heen omdat eerder de Belg David zjchtig ook graag eerder gedaan, maar het Witteboon wel toestemming kreeg terwijl het volledige 'herstel al Madrid, woensdag in Spanje. De behendige vleugelspits moest woensdagavond in het bekerduel met AZ na een botsing met doelman Kooistra het veld verlaten. De bles sure aan zijn kaak en jukbeen zag er aanvankelijk niet al te ernstig uit. Anton Janssen, die Ellerman ook al tegen AZ verving, zal nu de ko mende weken waarschijnlijk een plaatsje in de basisopstelling krij gen toebedeeld. Verdediger Adick Koot hervat vrijdag bij PSV de training, na zes weken niet te hebben gespeeld. Nielsen begint maandag voor- met loopoefeningen. liep in Joegoslavië wat stroef. Daar halverwege de competitie van Gent wim Kieft nog wel enkele weken op stonden wij buiten. Ik vermoed dat te komen. "Daarmee het wat moeilijk kwam te liggen precedent geschapen. We hadden omdat Polar Bears na zoek heeft ingediend eind van de competitie drie Russen mee te laten doen. Die komen met Pasen naar Ede voor e en zouden dan blijven Hesselmann, die gistermiddag als waarnemend voorzitter en secreta ris van AZC van het besluit op de hoogte werd gebracht. zich zal laten wachten. Overigens zal Petrovic het ko- toernooi mende weekeinde tegen Rotterdam stelt Rob en DZV nog niet in actie komen MILAAN (GPD) Arrigo Sacchi r AZC. Hij keerde dinsdag terug heeft gisteravond zijn contract met r zijn land om daar eerst enkele AC Milan met een jaar verlengd. De afteleggen. De Joegoslaaf 42-jarige oefenmeester, die dit i zal nu eind maart tijdens de play- Volgens manager Wim Arlman offs zijn debuut maken. spervuur van kritiek te verwerken kreeg door de tegenval lende resultaten van zijn club in de nationale competitie, zette zijn handtekening in het hoofdkantoor van de vereniging in Via Turati. Vervolgens trok Sacchi zich met zijn spelers terug in een restaurant van de Milanese binnenstad om de contractverlenging te vieren. Met de ondertekening is aan de stroom van geruchten rond zijn al dan niet aanblijven bij de club van Gullit, Rijkaard en Van Basten een eind gekomen. i straks opnieuw met het invoeren van een kaart te worden geconfronteerd met alles kosten vandien. Wat zal de uitkomst zijn van de besprekingen die de spelers met sponsors gaan voeren om zodoende zelf te bepalen wie het Nederlands elftal gaat sponsoren en in welke mate? Hoe zullen de huidige sponsors op deze ontwikkelingen reageren en wat is dan nog het voordeel van de clubkaart waard dat er bepaalde kortingen in het vooruitzicht wor den gesteld, zonder dat er overigens een concreet voorbeeld wordt gege- Bovenstaande is reden genoeg om de amateurs te mobiliseren en te trachten de invoering van de club kaart op te schorten tot er meer dui delijkheid is verkregen. Ook nega tieve krachten binnen het voetbal geven te kennen het niet met de TOULON (GPD) Het blijft vallen en opstaan met de Fran se wielersport. De ene na de andere kopman verdwijnt als kneus in de pottebak. Na de afmelding van Jean-Francois Bernard (teenblessure) en de opgave van Laurent Fignon (darmklachten), viel gisteren de jonge belofte Laurent Bé- zault van zijn nog kersverse voetstuk in Parijs-Nice. Een et maal na zijn 23ste verjaardag, waarop hij jubelend tot 'grote hoop in kommervolle tijden' was uitgeroepen, zakte Bé- zault al weer jammerlijk door het spreekwoordelijke ijs. blessurejaar nog buiten bereik bleef, maakte zijn klauterpartij de meeste indruk op de volgers. Cor- nillet, met zes kornuiten na 140 kilo meter op de vlucht geslagen, hield als enige van dat stel echter nog een voordelige marge van 16 seconden de op de laat ontketende Roche over. Dat er tussen Cornillet en Roche (5de) nog drie renners zaten, had slechts statistische waarde. Wat tel de was het gevecht tussen de favo rieten voor de eindzege en van hen was Roche de beste. de top van de boven Toulon uitste kende Mont Faron. Oorzaak: ten prooi gevallen aan een fysieke onge steldheid. Dat Bruno Cornillet later op de dag met de dagprijs haal ging en Bézault's ploeggenoot Mare Madiot als nieu we klassementsleider werd gehul digd, was slechts een doekje voor het bloeden. Sterker nog, het deed niets af aan een fikse streep door een Franse re kening. Want Madiot mag dan een renner zijn die zijn vak verstaat, het lijkt uitgesloten dat hij zondag in Nice als nummer één in de 'Koers naar de zon' wordt afgevlagd. Hij voelt de hete adem in zijn nek van niemand minder dan Stephen Ro che. De Ier werkt in de betrekkelij ke luwte aan een ijzersterke come back na een ontmoedigend kwak keljaar. In het gevecht op de venij nige flanken toonde Roche hij zelf voor mogelijk had gehou den. Vooral de manier waarop de te zijn. De methode Tour-en Girowinnaar van 1987 - als- voering i van bommelding (Almere) is niet de mijne. Wat wel irriteert is de opmer king van dhr. Van der Louw 'dat de ze methode het peil van de opposi tie kenmerkt', die hiermee zijn zo veelste onjuiste inschatting van de werkelijke toestand weergeeft. D.U van der Maal Oranjelaan 22 2382 VE Zoeterwoude Afgevaardigde Afdeling Leiden BILJARTEN - Ad Broeders heeft zich geplaatst voor het Grand Prix proftoernooi driebanden in Back- nang (bij Stuttgart), dat komend weekeinde wordt gehouden. De Brabander komt in de eerste ronde van het hoofdtoernooi uit tegen de Japanner Shimada. BWA-lid Van Bracht biljart tegen een andere Ja panner, Kobayashi. De hoofdprijs is 9000 gulden. mede wereldkampioen - laatste 1000 meter van de beklim ming huishield, dwong respect af. Klauterpartij Hoewel de eerste triomf ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL L.G.B. - Brandenburg Dat wordt dus wellicht ander maal een Ier op het podium in Nice, dat al sinds 1981 (jawel, Roche) door een afgezant van het 'groene land' is bezet. Roche's opvolger, de tegen woordig in Nederlandse dienst rij dende Sean Kelly, was er geduren de zeven achtereenvolgende jaren niet weg te slaan. Zelf wenst Roche nog even de boot af te houden. „Ze ker, ik rij goed, maar ik leef van dag de Mont Faron tot dag. Ik zie wel waar ik uitkom, te kunnen dan Alles is nog mogelijk". Tirreno De 'estafette' was dit keer achterwe ge gelaten, als ouverture op de Tir- reno-Adriatico, de Italiaanse voor- bereidingskoers op Milaan-San Re- mo. Maar de Italiaanse vindingrijk heid op prolooggebied is onuitput- zijn post- telijk. Dus, ditmaal een soort pun- tenkoers, met als apotheose een fi nale van de besten uit de series. En als dan een landgenoot in de eerste leiderstrui kan worden gehe sen (Stefano Allocchio), en er bij de start ook nog 't één en ander aan 'ci- De Vrindt naar top-10 Enschede LEIDEN - Tafeltennisser Peter Paul de Vrindt lijkt verzekerd van deelname aan de top-10 finales ko mend weekeinde in Enschede. De speler van het Leidse Scylla neemt de plaats in van Paul Haldan die na een trainingskamp van de nationale selectie is achtergebleven in Joego slavië om zich verder voor te berei den op de WK eind maart. De tafeltennisbond probeert Hal dan alsnog tijdig naar Nederland te rug te krijgen, maar de kans dat dat lukt lijkt gering. De Vrind zou in Enschede de vierde regionale verte genwoordiger zijn, naast Danny He ister, Mirjam Kloppenburg en Ge rard Bakker jr. BOKSEN - De Engelse bokser Du ke McKenzie heeft in Londen zijn wereldtitel in het vlieggewicht (IBF-versie) tegen de Amerikaan Tony de Luca met succes verde digd. De arbiter staakte de strijd in de vierde ronde. McKenzie is na 23 partijen nog steeds ongeslagen. De Italiaan Stefano Allocchio wint de sprint zaterdag 11 maart aanvang 19.15 uur zwembad DE ZUL u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKWGSRWO Joop Burghonwt L*9« 36 - 2315 JV Lfr-öen fI 07I-ZZ47M -In Q7>-222056 nema' wordt geboden (Criquielion, niet Bauer en Fondriest op één rij), dan verz weet wielerminnend Italië, dat er serit vanaf nu ook nog wat anders is dan ners Parijs-Nice. SKILOPEN - De Nederlandse vrouwenploeg is op de Universiade op het onderdeel skilopen 3x5 km als tiende geëindigd. De Sovjetunie toonde zich van de twaalf deelne mende landen het sterkst, gevolgd door Polen en Zweden. De DDR won het springen van de 70 meter schans voor ploegen. De Tsjechos- lowaak Marian Bires was de beste in de afdaling voor Het deelnemersveld mag er zijn. Drieëntwintig ploegen, totaal 197 renners. Ook ADR (LeMond, Lam- worden gemaakt, merts) en Cqja Rural (Lejarreta, Arntz) zijn nog gekomen. De top-20 het FICP-klassement is meer n de Italiaanse federatie, dus verzin je maar wat anders. Negen series dan, van (maximaal) 23 ren ners, met boni's van 3, 2 en 1 secon den voor de eerste drie, die zich meteen kwalificeren voor de finale, waarin het klassement, door boni's nese ploegmaat van Saronni, Alloc chio. „Het is net kermis", zei Jan Raas, die als enige van de vier Nederland se ploegen geen vertegenwoordiger bij de beste 27 had. Post pronkte met Talen, Peiper en Freuler; Priem de eerste tien, nog verder kan kwalificeerde zich met Skibby dan i ste s Allocchio was de snelste in de eer- Gisbers zag Rooks een keer derde worden. Het had allemaal weinig met echte wegwielrennerij Freuler, en in de fina- doen. En dat deel van de Bacoli- i vertegenwoordigd. Maar le hield hij de Zwitser wederom taanse bevolking, dat gekomen startplaats als Bacoli, in de achter zich. Freuler werd weliswaar Napels, iets extra's te bie- uitstekend gegangmaakt door zijn i Talen, zijn spieren waren minder krachtig dan die van de rappe Mila- Golf den, moet je als organisator toch Panasonic-maats Peiper over flink wat fantasie beschikken. Twee tijdritten in één week mag glimp van de grote Sovjet van weleer, Sergej Soekhoroetsjen- ko, kon ook meteen naar huis. 'Soekho' had griep, en hield het ho telbed in Rimini. VRIJDAG 17.00-18.30 BBC 2: World Singles Bowls Championships. 17.45-18.30 Ned 1: Sporl op Vrl|dag. 18.00-19.00 SKY: Eurosport Menu: pro gramma-overzicht. 18.30-18.55 Ned 2 Sport. 19.00-20.00 SKY: Ski Report. 20,00-21.30 SKY: Ice Speedway in Alma Ata 21.30-22.30 SKY: Wielrennen: Parijs-Ni- 22 30-00 00 SKY Gala-avond EK kunst schaatsen m Birmingham. 22 40-23 30 Ned 1Brandpunt met onder andere verslag betaaid-voetbalwedstri|d. 23 00-23.30 Did 1: Sportschau met o.a. Bundeshga-voetba! 23 00-00.00 TV 5: Sports loisirs. 00.00-01 00 SKY: World Series Cricket: Australiê-West Indies. 01 00-01.30 SKY: Eurosport Menu: over zicht. 01.05-02.35 BBC 2: World Singles Bowls Championships 01 05-02.35 BBC 2: World Singles Bowls Championships.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17