r ans staan uren voor me in de kou' Hollandse Selena is ster in Europa George Baker op tournee in Rusland Dustin Hoffman en het verhaal van de gele trui-film Leidse shöwmaster vanaf zaterdag met eigen show op tv INGEN DONDERDAG 9 MAART 1989 ARNHEM (GPD) - Nederlandse artiesten die in het bui tenland ook daadwerkelijk iets te betekenen hebben, zijn nog steeds gering in aantal. Incidenteel breekt er eens één door, na er jaren voor gevochten te hebben. Se lena is een Arnhemse zangeres die vorig jaar het succes in haar schoot geworpen kreeg. Met haar allereerste single Shotgun behaalde ze de hoogste regionen van Eu ropese hitparades. Binnenkort komt Selena's eerste lp uit met de titel Timebomb. Daarop bewijst de donkerharige zangeres dat ze meer is dan een ééndagsvlieg. Selena is pas 25 jaar en lijkt geboren te zijn voor het geluk. „Ik heb gewoon ontzet tend veel mazzel gehad dat het plaatje Shotgun zo goed is opge pikt. Het was, ook een goede dans- plaat, maar daar zijn er wel meer van. Nu dat ik dat succes heb ge had, wil ik proberen die bekend heid vast te houden en uit te brei den. Daar moet ik heel hard voor werken. Als ik bijvoorbeeld ie mand als Sheena Easton hoor zin gen en hoor wat die allemaal doet met haar stem, dan denk ik bij mezelf; Selena, je hebt nog een lange weg te gaan!". Toch is het buitenland en met name Europa enthousiast over de zang capaciteiten van Selena. Wat is haar geheim? „Mijn plaatjes zijn heel dans baar en dansen doet men ook overal. Shotgun en de tweede single So far Away klonken na tuurlijk heel internationaal. Ze konden ook gezongen en gepro duceerd zijn door iemand van een andere nationaliteit. Dat is mijn geluk. Een groep als BZN en een artiest als Piet Veerman hebben natuurlijk toch een hele Holland se sound en dat komt gewoon niet veel verder dan Holland. Daarbij komt dat mijn songwriters Marco Roosink en Nico Verrips wel de gelijk aan zo'n internationale sound hebben gewerkt en verder hebben de platenmaatschappij en ik het heel groots aangepakt. We hebben direct videoclips ge maakt en een goede promotie ge daan. Als je het professioneel kan aanpakken, kan je ook concurre ren met artiesten uit andere lan den." Genieten De Arnhemse zegt met volle teu gen te genieten van de belangstel ling voor haar persoontje. „Voor al in het buitenland kunnen men sen volledig uit hun bol gan als ik kom optreden. In Finland bij voorbeeld ben ik echt wereldbe roemd. Als ik daar in een restau rant zit, worden de serveersters helemaal nerveus en komen ze schoorvoetend een handtekening vragen. Fans staan daar uren in de kou om een kaartje te bemach tigen voor een optreden. In Span je en Italië gaan de fans door het lint als ik ga zingen. Ze dansen op tafels en breken de boel af. Dat is heel leuk om mee te maken. Toch vind ik het ook heerlijk om in Ne derland op te treden. Mensen zijn hier wel wat nuchterder, maar dat houdt je tenminste met beide be nen op de grond." „Ik hoop nog veel beter te wor den en ga daar hard aan werken. Ik ben blij met wat ik tot nu toe heb bereikt. Ik wil ook graag ver schillende stijlen gaan doen. Voorlopig blijf ik me toeleggen op de discosound, maar ik moet all-rounder worden. Tenslotte zie ik me op mijn 35-ste niet meer in een minirokje over de bühne springen." UTRECHT (ANP) - De Ge orge Baker Selection zal in augustus een toernee van drie weken door de Sovjet- Unie gaan maken. In Moskou en Leningrad geeft de groep, bekend van de wereldhit Una Paloma Blanca, vijf be nefietconcerten. Ook een li- fe-optreden voor de Russi sche televisie staat op het programma. Dat heeft de Bilthovense organisator van de rondreis gisteren laten weten. De Sovjet-Unie wil televi sie-opnamen van de toernee gebruiken voor een wereld wijde promotie van de pe restrojka, aldus de organisa tie. George Baker en zijn bandleden doen verder de stad Kiev, de Zwarte Zee, Kaukasië, Centraal Azië en UTRECHT (GPD) Vier jaar ge leden reden filmregisseur Mi chael Cimino en acteur Dustin Hoffman een week mee in de Tour de France om zich te oriën teren over de film die ze wilden gaan maken: The Yellow Jersey, De Gele trui. Tijdens het filmfes tival in Berlijn dit jaar, deed zich de gelegenheid voor Hoffman te vragen waarom die film toen niet is doorgaan. „Die week in de Tour de France was een fantastische ervaring. Het is ongelooflijk dat van zo na bij mee te maken. Ik zal nooit die ene etappe door de Pyreneeën vergeten, op weg naar P..eh.PP.. r Pau. Ik mocht meerij den in de wagen van een ploeglei der die later de winnende renner in zijn team bleek te hebben". Cyrille Guimard. „Yeah, Cyrille. Aardige vent. Het gaat je verstand te boven als je ziet wat die wielrenners tijdens die Tour de France presteren. En als je dan ziet hoe dat gaat. Er was die etappe door de Pyreneeën waar we langs een Amerikaanse renner reden. Een zeker Steve". Bauer. „Yeah, Steve Bauer. En zoals die omhoog ging. En steil dat het was. En je zou dan verwachten dat zoiets heel zwaar gaat en moeizaam en zwalkend. Snak kend naar adem. Maar nee, het gaat heel licht en gelijkmatig. Als een robot, zo fietste hij tegen die berg op. En we komen met de wa gen langs Steve en die kijkt naar me om en haalt nog ergens de lucht vandaan om doodleuk te zeggen: 'It's a hell of a way to ma ke a living, Dustin!" Maar waarom is die film nog steeds niet gemaakt? „Omdat bleek dat ons volstrekt ondeugdelijk was. We hadden een verhaal over een ploegleider die zelf ook ooit een goede renner was geweest. Eén van zijn pupillen rijdt in de gele trui, maar fietst dan een ravijn in. En wat doet die ploegleider? Hij stapt uit de auto en op de fiets van de gesneuvelde favoriet en brengt aldus voor zijn ploeg hoogstper soonlijk alsnog de gele trui naar ParijsNou, tijdens ons weekje Tour de France bleek ons dat we met dit scenario in de Europese bioscopen niet hoefden aan te ko men, tenzij we wilden bereiken dat alle wielrenliefhebbers in kat zwijm zouden liggen van het chen... De film werd destijds wereldwijd aangekondigd, m. er moest dus een heel nieuw v haal verzonnen worden. Het pro ject is daarom in de ijskast dwenen en vervolgens doorve kocht. The Yellow Jersey opnieuw aangekondigd. Maa schappij Cannon gaat hem n ken. Ik hoop dat ze op het idè zijn gekomen het scenario te he schrijven". Leidenaar Jan ten Hoopen met knuffelbeest/mascotte. Zaterdag breekt voor de nieuwbakken presentator het uur van de waarheid aan. (foto PR) HILVERSUM/LEIDEN Aanstaande zaterdag is het zo ver: Leidenaar Jan ten Hoopen (42), winnaar van het NCRV-tv-'programma 'Showmasters', begint dan met zijn eigen serie shows. Zes weken lang is Ten Hoopen op de zaterdag avond te zien met het pro gramma 'Eerlijk Zeggen'. Het programma wordt tel kens uitgezonden om tien voor half negen via Neder land 1. In 'Eerlijk Zeggen' gaat het om dilemma's. Jan ten Hoopen ontvangt in elke uit zending vier panelleden en een speciale gast. De panelle den in de eerste aflevering zijn onder andere Bart Peet- ers, Marcella Mesker en Liz Snoyink'. Ze krijgen één voor één een dilemma voorgelegd in een kortfilitlpje, dat op lo catie is opgenomen. De loca ties houden verband met het dilemma. Elk panellid kiest een antwoord, dat hij of zij pas prijsgeeft als de overige panelleden naar dat ant woord hebben geraden. Een speciale gast een min of meer bekende Neder lander die een beroep als ad vocaat, arts, jurist en derge lijke uitoefent legt aan het eind van elke aflevering de vier panelleden een d,ilemma uit zijn of haar beroepsprak tijk voor. Het is aan de pa nelleden te beoordelen hoe de gast heeft gehandeld. In elke aflevering van 'Eerlijk Zeggen' is er een op treden van een artiest. Ook Jan ten Hoopen zelf zorgt voor een muzikale bijdrage in het programma. De nieuwbakken presenta tor over zijn show: "'Eerlijk Zeggen' heeft een formule die bij mij past. Het is een com binatie van prMenteren, zin gen en acteren in de filmpjes, die mij erg aanspreekt. 'Eer lijk Zeggen' vraagt daar naast om improvisatie. Hoe de panelleden en de speciale gast reageren is niet te voor spellen. Daardoor wordt het een dynamisch programma met als rustpunten de lied jes". Turkije's trots Turkije meent recht te hebben op het record van het grootste ge bouw ter wereld, gemeten naar de afmetingen van de vloer. Het be treft een enorme, dertien verdie pingen tellende markt in Istanbul die werd geopend door premier Turgut Özal. "Het is het grootste gebouw in de wereld onder één dak en het is gebouwd door Turkse arbeiders, Turkse architecten en met Turkse technologie", verklaarde de bur gemeester van Istanbul bij de opening. De grijze, uit beton en glas op getrokken structuur heeft een vloeroppervlak van 650.000 vier kante meter. Dat is bijna het dub bele van het record in het Guinne ss boek, dat met 368.477 m2 op naam staat van de hallen van een Nederlandse bloemenveiling. "Dit toont aan dat wij ons met ha mer en hoofd kunnen meten met Europa", riep een apetrotse pre mier Ozal uit, die overigens op het gebied van de mensenrechten vanuit hetzelfde Europa veel kri tiek over zjjn hoofd krijgt uitge stort. Vadermoordenaar De 20-jarige Marie-Enize Duga- min uit het Franse Rouen heeft vorige week zaterdag haar vader, een kunstenaar van Antilliaanse komaf, gedood omdat hij weiger de een seksuele relatie met haar aan te gaan. De scholiere schoot haar vader met een jachtgeweer dood na een vruchteloze discussie over hun verhouding. De scholiere ver klaarde tegenover de politie dat zij met niemand anders dan met haar vader een liefdesrelatie wil de aangaan. Omdat deze daar niet op inging, gaf zij er de voorkeur aan haar vader ais dode altijd bij haar te houden. VS-socialist Bernard Sanders, de enige socia listische burgemeester van de Verenigde Staten, stapt na vier ambtstermijnen op. Burlington bleef hem echter trouw en heeft zijn partijgenoot Peter Clavelle ^opvolger gekozen. Sanders werd in 1981 gekozen met een meerderheid van 10 stemmen. Sindsdien werd hij driemaal herkozen. In het blad US News and World Report is hij genoemd als een van de 20 beste burgemeesters van de Verenigde Staten. Sanders' gaat les geven en schrijven. Ook de kleinste Moskovietjes werden niet vergeten en kregen een bosje bloemen in de handen gedrukt. De internationale vrouwendag werd gisteren ook in de Russische hoofdstad ge vierd. De Russen krijgen er zelfs een vrije dag voor. De vrouwendag is daar een soort combinatie van moederdag en Valentijns Dag. (foto ap) H0fcW£bPlÊ Ni£f Office OP SCHAFT <2»£' Sfi?U> IS.2IÊ r WAf 'f INTKêKKéN van pe aanklacht" uw huisknecht peikêft, pat avdet ik noö even ee' kjken....uwtante heetf toch ook 'n klacht weoens \0EBO/I Nö l N0EPIENP.j het valt mij op pat de m6pia zich soms met totaal onver gelijkbare zaken tegelijk bezig houpen, s alleen ompat jg ze in pe actualiteit .ff v iCr staan r/êlh /tv ...daarom kijk ik reikhalzend uit naar pe volgende uitzending van capltool heel juist.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26