Mick Hucknall verloochent afkomst niet Werken als au pair niet voor meisjes Scheut water bij de wijn 'Die beker is voor ons' achtergrond DONDERDAG 9 MAART 1989 PAGINA 23 PAGINA VOOR JONGEREN Superlicht ontvlambare zanger van 'Simply Red' blijft zichzelf Eindredactie Paul de Tombe telef. 071 -161442/161412 Te veel drank, te veel i en dubieuze financiële banden met de defensie-industrie. De Amerikaanse kandidaat-minis ter voor defensie, John Tower, heeft de laatste twee weken niet anders gehoord dan dat hij maar beter een ander baantje kan kiezen dan minister van de fensie. Tower werd het vuur aan de schenen gelegd tijdens een de bat in de Senaat. Met zo'n 'staat van dienst' kon hij toch absoluut niet geloofwaardig overkomen als minister van defensie. Bo vendien, wat zou Tower in een dronken bui allemaal voor ge heime informatie naar buiten kunnen brengen, vroegen de Democratische leden in de Se naat zich ongerust af. Tower deed een beetje water bij de wijn door plechtig te be loven dat hij de drank zou laten staan als de Senaat zijn benoe ming zou aanvaarden. Afgelo pen zondag kwam hij echter van deze uitspraak terug door te zeggen dat hij zich niet van al cohol zou onthouden als de Se naat hem de laan uitstuurt. Hij vond de Senaat maar een schijnheilig stelletje, omdat de heren en dames volgens hem maar al te vaak zelf een borrel tje ophadden alvorens te stem men over een wetsvoorstel. Daarnaast zei hij dat presi dent Bush zelf, als opperbevel hebber van de strijdkrachten, wel kon uitmaken wie hij als minister van defensie wilde aanstellen. Tower was niet van plan zijn kandidatuur te laten intrekken, omdat hij vond dat de redenen die de Senaat aan voerde, niets te maken hadden met zijn capaciteiten als defen sieminister. Geruchten doen echter de ronde dat president Bush in stil te op zoek is naar een nieuwe minister voor defensie. Een aantal Republikeinen in het Congres heeft er bij Bush op aangedrongen de huidige natio nale veiligheidsadviseur Scow- croft voor te dragen. Tower zou dan zijn baantje kunnen over nemen. En daar kan de Senaat niet over vallen, omdat die zich niet over een dergelijke benoe ming mag uitspreken. Volgende week moet de Se naat over de kwestie-Tower be slissen. Het ziet er niet al te best uit voor Tower. De Senaat telt namelijk 55 Democraten en 45 Republikeinen. Aangezien pre sident Bush uit de Republikein se hoek komt, zullen de Demo- llllllllilllllll Rijnsburgse Boys klaar voor finale LD-cup Ze konden afgelopen zaterdag middag hun lol niet op, de voet ballers van de Cl van Rijnsburgse Boys die net de 'bloedstollende' wedstrijd om de Leidsch Dag blad-cup hadden gewonnen van Quick Boys. Nota bene op het hoofdveld van de Katwijkse con current, met heel wat toeschou wers op de tribune, haalde Rijns burg de finale dank zij een zwaar bevochten zege die pas na het ne men van strafschoppen tot stand kwam. Held van de middag was doel man Marcel van Delft, die de Kat wijkse schutters het scoren bijna onmogelijk maakte. Weliswaar moest de aanvoerder van de Rijnsburgers in de reguliere speeltijd drie keer 'vissen', na af-1 loop van het in 3-3 geëindigde du el bleek hij tijdens de serie straf schoppen over stalen zenuwen te beschikken. Oog in oog met zijn Katwijkse leeftijdsgenoten liet hij zich van zijn beste zijde zien: slechts één strafschop kon hij niet stoppen. Tussen de bedrijven door lag Marcel ook nog overhoop met de scheidsrechter, die hem betichtte van voortijdig bewegen. Eén pe nalty moest daarom worden over genomen, maar ook die stopte de jonge doelman kundig. "Nee, we hadden niet speciaal op straf schoppen getraind", legde Marcel later vrolijk uit. "We hadden al leen bepaalde afspraken ge maakt. Voor mij was het niet zo bijzonder, ik heb al zoveel penal ty's tegen gehad". Nadat de finale eenmaal was bereikt, sloegen alle stoppen even Mick Hucknall ontmoeten is altijd extra spannend. De zanger van Simply Red is immers superlicht ontvlambaar en daarbij ook nog eens bijzonder argwanend tegenover persmensen. Het afgelopen jaar werd zijn achterdocht herhaaldelijk gevoed door allerlei berichten over niet meer te controleren frustaties, die onherroepelijk zouden leiden tot een breuk met de rockbusiness. Het lang uitgebleven antwoord op die geruchten mag er (nu) zijn: 'A New Flame', het derde album van de door hem aangevoerde 'neo- soulformatie' uit Manchester. cratcn hun macht in de Senaat gebruiken om hem dwars te zit ten. De vroegere senator uit Texas heeft te kennen gegeven zich zelf voor de Senaat te willen verdedigen. Of dat doorgaat, hangt af van de leider van de Democratische meerderheid in de Senaat, Mitchell. Het is na melijk niet de gewoonte dat een aspirant-kandidaat voor zijn benoeming pleit. Als Tower toestemming krijgt, zou hij de eerste zijn die dat wel mag doen. Hoe het Amerikaanse volk over Tower denkt, heeft een krant in Los Angeles, in de staat Californië, uitgezocht. Zo'n 44 procent van de Amerikanen vindt dat de Senaat tegen To wer moet stemmen, zo'n 35 pro cent is voor de benoeming en 21 procent heeft hierover geen me ning. Geen overweldigende meerderheid dus voor het te genhouden van deze minister in spé. MARJOLIJN IN 'T HOUT ROTTERDAM - Aan een af scheid zegt de inmiddels 28-jarige Hucknall zelfs nooit te hebben ge dacht. Om de verhalen over het verlangen naar een rustig bestaan in zijn peperdure villa in Noord- italië heeft hij ook best kunnen la chen, omdat hij wel weet hoe de vork in de steel zit. "Al deze onzin kan slechts gebaseerd zijn op een ding: een persconferentie in Spanje, waarbij ik ben ingegaan op mijn grote liefde voor Italië en4 mijn enorme afkeer van mijn imago van popster. De Britse pers heeft die uitspraken op eigen wij ze geïnterpreteerd en die fanta- siën zijn vervolgens over de hele wereld verspreid". Een andere prominente collega was wellicht minder hard aange pakt, meent Mick Hucknall. Want, al sinds de doorbraak ruim driejaar geleden - met de single 'Holding Back The Years' en het debuutalbum 'Picture Book' is Simply Red geregeld in botsing gekomen met de in Londen ge vestigde (muziek)media. "Het is de tegenstelling tussen het noor den en het zuiden, waar wij tel kens weer de d ipe van zijn. Onze humor, die veel sarcastischer en droger is dan men in Londen ge wend is, wordt niet begrepen. Wat krijg je dan? Datje voor hooghar tig wordt versleten", aldus het voormalige schoffie, dat alleen al om de sensatiepers van Fleet Street te ontwijken de Engelse hoofdstad bij voorkeur links laat liggen. "Een/keertje doorzakken daar is voor mij echt onmogelijk, want dat komt me meteen te staan op een sensatieverhaal". Meespelen Voor het beeld van een heethoof dig jongetje op leeftijd dat de weelde niet kan dragen, acht Mick Hucknall dan ook de Lon- dense pers grotendeels verant woordelijk. "Ik zou het wellicht gemakkelijker hebben gehad als ik van begin af aan het spel had meegespeeld. Als ik de vriendelij ke popheid, die zo blij is dat hij het heeft gemaakt, had uitgehan gen. Helaas, ik ben mezelf geble ven; ik zie mezelf nog steeds als een muzikant en niet als een ster. Dat houdt bijvoorbeeld in dat ik soms gewoon mijn emoties de vrije loop laat. Ik schreeuw dus wel eens tegen èen collega, als we op toernee ergens aan het repete ren zijn en er maar geen schot in zit. Maar is dat zo vreemd als je bedenkt dat je op pad bent met een circus dat zo'n acht ton per week kost? Mag er dan een beetje discipline zijn?" Met het verwerken van zijn 'promotie' tot miljonair valt het naar zijn mening ook wel mee. "Het probleem is alleen dat een hoop mensen niet kunnen heb ben dat ik nog steeds zeg dat ik socialist ben. Dat schijnt niet .meer te mogen als je een hoop geld hebt verdiend. Nou, ik heb er zelf keihard voor gewerkt. Ik heb de meeste nummers zelf geschre ven, ze gezongen en ik ben een paar keer als in een draaimolen de wereld rondgetoerd". Doelman Marcel van Delft van de Cl van Rijnsburgse Boys groeide af gelopen zaterdag tegen Quick Boys uit tot de man van de wedstrijd. (foto Loek Zuyderduln) door bij Rijnsburgse Boys. "De beker is voor ons, UVS pakken we ook", riepen de spelers om het hardst. Over de wedstrijd tegen Quick Boys waren ze het roerend eens: de teams waren aan elkaar gewaagd, maar de beste heeft toch gewonnen. Het wedstrijdverloop voldeed ook geheel aan de eisen voor een bekerduel: Rijnsburg nam brutaal met 2-0 de leiding, kwam vervolgens met 3-2 achter en trok de stand vlak voor tijd nog gelijk. De Rijnsburgse schutters waren Justin Zandbergen, die twee keer scoorde, en Brian van Goethem, normaal gesproken de topscorer van het elftal. Overigens treden de Rijnsburg se beloften doorgaans met zjjn dertienen aan. Ze doen niet aan vaste reserves, maar fungeren om de beurt als wisselspeler. Als ze de hoofdprijs in de wacht slepen, weten ze al precies wat hun te wachten staat: met z'n allen naar de interland Nederland-Sovjetu nie, op woensdag 22 maart in het PSV-stadion in Eindhoven. En duizend gulden voor de clubkas. TIM BROUWER DE KONTNfi LEIDEN - De finale van de LD- cupstrijd voor C-juniorcn wordt aanstaande zaterdag gespeeld op het terrein van Docos aan de Haagsche "En dan zou ik niet rijk en tege lijkertijd nog steeds een aanhan ger van Labour mogen zijn? Bela chelijk! Ik draag die partij een warm hart toe, maar ben toch ook niet meer dan een gewoon indivi du dat, als er verkiezingen zijn, slechts één stem mag uitbrengen. Mijn eigen populariteit aanwen den ten bate van die partij, daar hou ik niet van, dat vind ik mislei ding van het volk", stelt de zan ger. Nut "Om die reden zul je mij ook niet zien bij acties tegen Zuidafrika of voor Amnesty International. Pe ter Gabriel kan wel zeggen dat ze al geslaagd zijn als er maar bij een op de honderd argeloze bezoe kers de ogen open gaan, maar wat is het werkelijke nut? Bovendien, we beschuldigen op die manier andere landen, terwijl we zelf nog zoveel boter op ons hoofd heb ben. Wat denk je van de rassen- discrimatie in het noorden van Engeland, in Frankrijk of in Duitsland? En dan hebben we het nog niet eens over de bijbedoelin gen van sommige collega's, waar mee ik dan uiteraard Peter niet bedoel. Bij een aantal speelt ei genbelang wel degelijk een rol. Nee, als ik een goed doel steun, doe ik dat liever geruisloos". Mick Hucknall blijft wel zijn politieke opinie verkondigen. Ook op 'A New Flame' doet'hij dat weer. Zo trekt hij fel van leer tegen het bolwerk van Thatcher in 'Turn It Up', waarin een in de doofpot gestopt schandaal rond Mick Hucknall"Als ik een goed doel steun, doe ik dat liever geruisloos". een conservatieve politicus met vijftienjarige schandknapen wordt opgerakeld. "Dat nummer zal in elk geval niet op single wor den uitgebracht, want dan ont staat er opnieuw een rel," voor spelt het gezicht en de stem van Simply Red, dat met 'It's Only Love' op een nieuwe internatio nale hit mikt. Samenwerking Voor 'A New Flame' waarop het vooral draait om de liefde, riep Simply Red opnieuw de hulp in van Stewart Levine, de producer van het hooggeprezen 'Picture Book', die vervolgens bij 'Men Women' werd vervangen door de inmiddels verongelukte Alex Sadkin. De hernieuwde samen werking is het sextet met de Braziliaan Heitor P.T. als nieuw komer op gitaar zo goed beval len dat Mick Hucknall ervan uit gaat dat deze 'verloren peetvader' Ook in de toekomst wel weer zal worden ingeschakeld. "Achteraf beschouwd zijn we toch minder tevreden over ons tweede album. De inbreng van Alex Sadkin heeft daar niets mee te maken, we wa ren in die periode zelf waarschijn lijk te gespannen". "We moesten bewijzen dat 'Pic- LEIDEN - Er zijn verschil lende manieren om naar het buitenland te gaan. Je kunt je rugzak pakken en rond trekken, maar je kunt er ook gaan werken. Als 'au pair' bijvoorbeeld. Dat betekent dat je, meestal voor een jaar, bij een gezin in huis gaat werken en wonen. Er zijn veel landen waar je als au pair terecht kunt en een daarvan is Amerika. Niek van Woerkom en Marion Smits waren beiden au pair in de VS. Hoe waren hun er varingen en wat is een 'au pair' precies? Als au pair moet je 45 uur per week werken. Je moet het huis houden doen en voor de kinderen in het gezin zorgen. Zo moetje de kinderkamers opruimen, de kin deren helpen opstaan, aankleden en naar bed brengen. Daarnaast moet je vaak nog boodschappen doen en afwassen. Voor dit werk krijg je wat geld plus kost en in woning: eten en onderdak dus. Bijkomend voordeel is natuurlijk dat je de kans krijgt om wat van het land te zien. Niek van Woerkom uit Gronin gen ging vorig jaar als au pair naar Amerika. Hij is een van de weini ge Nederlandse jongens tot nu toe die au pair was. "Ik denk", zegt Niek, "dat dat komt omdat velen niet weten dat ook een jongen als au pair kan werken. Ik wist het eerst ook niet. Op een banen- markt zag ik een filmpje over au pairs en daar lieten ze ook alleen maar meisjes zien, maar toen ik ging informeren, bleek dat ook jongens dit werk kunnen doen", aldus Niek, die toerisme heeft ge studeerd. Hij wilde graag iets doen in de kinderverzorging, en wilde altijd al een keer naar Ame rika. Voor hem was dit werk dus de oplossing. Amsterdam, die hem reis en verblijf regelde. "Die organisatie zocht ook de familie uit waar ik terecht kon. EXIS pro beert altijd een gezin te vinden dat zoveel mogelijk bij je past". Niek kwam terecht bij een ge zin met twee jongetjes voor wie hij moest zorgen. Die ouders wil den ook graag een jongen als au pair. In tegenstelling tot vele an deren. "Er waren heel veel gezin nen die geen jongens wilden. Die vonden dat werk maar niks voor jongens. Ik heb ook meegemaakt dat mensen dachten dat ik homo fiel was omdat ik dit deed". Het was een van de weinige ne gatieve reacties die Niek kreeg. Voor het overige kijkt hij met te vredenheid terug op zijn tijd in de VS. "Ik heb er cursussen Spaans en tapdansen gevolgd, en ik heb heel veel van het land gezien. Ik had een' leuk gezin getroffen en hoefde maar vijf uur per dag te werken". Toch komt het wel eens voor dat je als au pair in een gezin wordt geplaatst waar je het echt niet naar je zin hebt. Dat over kwam Marion Smits uit Nistelro- de. Marion kwam in een gezin met een baby. "Afgesproken was dat ik alleen voor de baby hoefde te zorgen en niet voor het huis houden. Maar vaak was het erg rommelig en werd er min of meer verwacht dat ik de rommel zou opruimen. Op zich waren de men sen bij wie ik in huis was best aar dig, maar ze hadden me over al lerlei dingen voorgelogen. Daar kwam nog bij dat het huis vrese lijk vies was". Dat werd Marion te gortig, dus stapte ze naar de community coör- ture Book' geen eenmalige uit schieter was en dat heeft toch veel druk op onze schouders ge legd. Op het moment hebben we dat niet zo beseft en daarom heb ben we ook kunnen beweren dat het niet zo was. Toen we echter aan dit avontuur begonnen merk ten we ineens dat we rustiger en zelfverzekerder waren dan ooit. We hebben daarom ook heel vlug kunnen werken. Met de voorbe reidingen en de mix inbegrepen hebben we negen weken over de ze plaat gedaan. Dat spontane straalt er ook wel een beetje van af, vind ik". LOUIS DU MOULIN dinator. Dat is iemand van de or ganisatie die au pairs begeleidt. De community coördinatpr zorg de er na veel vijven en zessen voor dat ze werd overgeplaatst. In het andere gezin kende Marion een hele leuke tijd. Maar wat vond ze nou van de Amerikaanse kinde ren? "Ik vond ze verwend", zegt ze. "Ten minste, de kinderen voor wie ik moest zorgen waren dat. Maar dat had misschien te maken met het feit dat hun beide ouders werkten. Die voelden zich kenne lijk zo schuldig dat ze de hele dag weg waren, dat die kinderen alles kregen wat ze wilden". Marion vindt Amerikaanse kinderen wel zelfstandiger dan Nederlandse. "Dat komt omdat Amerikaanse kinderen veel eerder aan hun lot worden overgelaten", denkt ze. Marion en Niek hebben zeggen een hele leuke tijd in Amerika te hebben gehad. Ze hebben beiden het gevoel 'zelfstandiger' te zyn geworden. "Maar waar je wel goed rekening mee moet houden als je au pair weggaat', zegt Ma rion tenslotte, "is dat je een jaar van huis bent. Dat is niet altijd leuk. Je bent in eerste instantie verantwoordelijk voor het gezin waarbij je werkt. Het 'reizen door het land moet je als een bijkom stigheid beschouwen". Wie meer wil weten over het werken als au pair, kan contact opnemen met EXIS een cen trum voor internationale jonge- rqnactiviteiten in Amsterdam. Adres: Prof. Tulpstraat 2, 1018 HA Amsterdam. Telefoon 020- 262664.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23