SpootTV AZ mist kwaliteit om tegen PSY te stunten Informateur moet betaald voetbal uit de brand helpen Doping bijzonder populair bij Vlaamse wielertoeristen Advocaat Johnson zet Francis onder druk Huug Aandewiel onder het mes UEFA schorst Roda-trainer Reker I DONDERDAG 9 MAART 1989 Belangen-organisaties willen 'Ajax-constructie' DORDRECHT/GOUDA/HAARLEM (GPD) Het idee van de belangen-organisaties in het betaalde voetbal om een informateur de crisis bij de KNVB te laten bezweren, staat Ge rard Bouwer wel aan. „Maar ik zou niet weten wie het moet gaan doen", zegt de voorzitter van DS'79 die dinsdagavond met de motie van afkeuring op de proppen kwam die uitein delijk de ontmanteling van het sectiebestuur tot gevolg had. iw fikkie uit. En nog een, en nog een. En daar waren fik kies bij die bewust aangestoken werden. Vind je het gek dat we op het laatst geen water meer had den?" Het woord is volgens De Waard TORONTO (Reuter/AFP) - Tijdens loopbaan totaal aan hem te wijden", het Canadeze dopingonderzoek Toronto heeft de advocaat van Ben Johnson gisteren gesteld, dat de on- teerde sprinter niet in staat i Francis. De trainer/coach verklaarde eer der dat Johnson reeds vanaf 1981 gebruiker van spierversterken- ingewikkelde steroide-programma, de middelen was en tot drie weken zijn Olympische diskwali- voor de Olympische Spelen i „degenen die vinden dat wij len hij gebruikte. In het kantoor van de WCS in hadden wij zelf ook. Maar vergeet Gouda waren de Vereniging van niet, dat het EK-gebeuren voor 95 Contract Spelers, de Centrale Spe- procent het werk was van de profes- lers Raad (CSR) en de Federatie Be- sionals in Zeist. Er zijn in de aan- taald Voetbal Organisaties (FBO) loop naar het EK enorme fouten ge- het gisteren snel eens. De drie be- maakt, die wij als verantwoordelijk langen-organisaties gaan pleiten bestuur niet konden herstellen. Er voor de benoeming van een onaf- is geen moment geweest, waarop hankelijk informateur, later moge- wij hebben kunnen ingrijpen. Daar alles fout hebben gedaan en het alle- lijk benoemd tot formateur. Het zijn zelfs externe deskundigen het maal zo goed weten". De Waard: idee is afgekeken van Ajax. Na de nu nog over eens. Bij de kaartver- „Het zou de nieuwkomers best eens bestuurscrisis by de Amsterdam- koop by voorbeeld zijn blunders ge- tegen kunnen gaan vallen. Het idee mers slaagde Mr. Nico Gianotten er maakt, maar je kunt als penning- van een informateur bijvoorbeeld in een nieuw, voor alle partijen aan- meester toch niet zelf de kaartjes klinkt leuk, maar je moet niet verge- BARCELONA (ANP) - Het gaat niet dat zij nooit vaardbaar bestuur te formeren. aan de man gaan brengen?". ten dat zo'n man weken nodig heeft „Maar ik denk sowieso dat de Een ander afgetreden sectiebe- om zich in deze specifieke voetbal clubs eerst eens onderling om de ta- stuurslid, Jos de Waard, was even- materie in te leven, fel moeten gaan zitten", vindt Bou- eens niet verrast door de uitslag, den. Ook het vinden wer. „Wie het gaan worden is overi- „want in de sfeer van de laatste kandidaten wordt gens niet zo relevant. Het gaat om maanden was alles mogelijk". De bleem. Je stapt niet de zaak, niet om de mensen. Het be- Waard: „Ik had soms het gevoel dat een sectiebestuur. Het kost je langrijkste is dat de organisatie ein- we voor brandweerman moesten halfjaar tot een jaar om die rare delijk eens professioneel wordt, spelen. Er moest steeds geblust reld ficatie leidde, te begrijpen. Edward Futerman oefende 2 druk uit op Johnsons coach Charlie oul injecties met stanozolol kreeg toegediend. Futerman bleef in het kruisver- kruisverhoor hoor Francis bestoken met vragen over Johnsons geestelijke vermo gens. „Hij wist wat hij deed en hij s antwoordde op alle vragen in die begreep ook precies de instructies richting, dat Johnson voortdurend heel goed had begrepen Ben Johnson wist volgens coach Charlie Francis precies wat voor midde- hij bezig was. „Hij wist dat ik bereid troles te doorstaan". (archieffoto AP) ïmyn hem steroiden te geven Futerman ging met Francis terug naar Johnsons jeugd. Welke indruk maakte de jongen bij de eerste ont moeting op 15-jarige leeftijd? „Hij was een aardige man, heel verlegen, op tijd gereed zul- zich zullen meebrengen als de Hij had een spraakgebrek", ant- Olympische projecten in Barcelona stagneren woordde Francis, doelend op John- stotteren. Francis zei ook met een leraar over Johnsons capacitei- Een bond als de KNVB moet goed, professioneel management hebben, met full-time bestuurders. Dat vrijwilligersgedoe is uit de tijd. Althans, dat zou het moeten zijn". Spijt van zijn motie van afkeuring heeft Bouwer derhalve niet. „Het werd tijd dat er wat gebeurde. Ik zou het zo nog een keer doen", meldt de praeses van DS'79 monter. „Het was overigens wel een verras sing voor me dat de heren opstap ten. Maar ja, dat is het leuke van be taald voetbal hè. Niks is.voorspel baar". Bouwer, die ook in het voorzit- tersoverleg van twee weken gele den het sectiebestuur al stevig aan pakte, is niet van plan verder enig initiatief te nemen. Wel liet hy eer der al voorzichtigjes weten onder bepaalde voorwaasden bereid te zijn in het nieuwe sectiebestuur plaats te nemen. „Maar ik wacht rustig af. Myn werk zit er voorlopig worden en als je dan omkeek, brak ren kennen", goed met de voorbereidingen len komen. Het betreft hier niet de laatste jaren werd voorgespiegeld, i Barcelona op de Olympische sportakkommodaties maar wel de te leven. Weken? Maan- Spelen in 1992. Dit is gisteren voor algemene infrastructuur. Juan Antonio Samaranch, de voor- 1 geschikte het eerst officieel toegegeven door Barcelona '92 was opgezet vol- zitter van het Internationaal Olym- ten gesproken te hebben op de groot pro- de Spaanse staatssecretaris voor gens het voorbeeld van de finan- pisch Comité, heeft intussen ook school voor kansarme kinderen. „Ik sportzaken Javier Gomez-Navarro. cieel succesvolle Spelen van 1984 in woorden van die strekking uitge- kreeg de indruk, dat Ben intelligent Los Angeles. Gomez-Navarro deel- sproken en zich bezorgd getoond genoeg was en de kans verdiende De meeste projecten, prestigieus de drie jaar voor de openingscere- over de geringe vordering van de het betaalde voetbal te le- gepresenteerd tijdens de lobby voor monie mee, dat de Spelen van'92 voorbereidingen op de Spelen in de toewyzing, zyn zo gestagneerd niet zo'n economische welvaart met zijn geboortestad. HEERLEN/GENT (GPD) - Het dopingvraagstuk heeft dezer da gen in België de nodige opschud ding veroorzaakt. De sinds twee jaar door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap gevoerde strijd tegen het gebruik van pep middelen in de sport, leert dat niet alleen topsporters als Ben Johnson naar verboden pil of spuit grijpen. Aan de hand van de door gemeenschapsminister Hugo Weckx vrijgegeven resulta ten van de in 1988 in de Vlaamsta- lige provincies gehouden contro les, blijkt immers dat de recreatie ve sportbeoefenaars grotere slik kers dan beroepssporters zijn. De categorie wielertrimmers spant zelfs de kroon. De dopingproblematiek blijkt het grootst te zijn bij de diverse bonden van wielertoeristen. Het f gebruik van stimulantia is bijzon- Dat laatste geldt ook voor de afge- i der 'populair' bij de zogenaamde treden penningmeester van het KN- 5 vrije liefhebbers en veteranen. Amfetamines en spierversterken- de middelen worden door deze renners met de regelmaat van de klok - en hoogstwaarschijnlijk zonder medische begeleiding - gebruikt. Ook de gewone trim mers behoren tot de zondaars. Van de 1514 sporters die in 1988 in opdracht van de Belgische ge rechtelijke diensten plasjes moesten inleveren, werden 91 uri- nestalen in het laboratorium van professor Michel Debackere (voorzitter van de anti-doping- commissie) in Gent positief be vonden. Liefst 67 wielrenners lie pen tegen de lamp, waarvan 'slechts' 7 professionals, 8 ama teurs en 4 cyclo-sportieven. Op merkelijk is het aantal bij de fiet sende trimmers: 48. Voorts wer den 7 bodybuilders, 3 zaalvoet ballers, 2 autocoureurs, 2 volley ballers en 2 minivoetballers be trapt. Dopingcontroles in de sporttakken atletiek, tennis, voet bal, gewichtheffen, ijshockey, krachtbal, catch en biljart lever den elk één positief resultaat op. De meest opgespoorde produk- ten behoren tot de groep der am fetamines. Het gebruik van ana- bolica werd in mindere mate vast gesteld. Opvallend is ook, dat in vergelijking met de cijfers van 1987, toen 71 dopingzondaars aan de schandpaal werden genageld, het gebruik is toegenomen. Naar aanleiding van deze schrikbarende resultaten zal de Vlaamse overheid dit jaar nóg strenger controleren, vooral in de meest met doping verziekte spor ten zoals het wielertoerisme. Daarbij zal men ook preventief te werk gaan door middel van een anti-dopingcampagne bij de jeugd. Voor de dopingbestrijding stelt het Ministerie van de Vlaam se Gemeenschap jaarlijks een budget van 1,3 miljoen gulden ter beschikking. Wat de sanctionering betreft zitten de Belgische dopingbestry- ders met een ander probleem op gezadeld. Volgens gemeen schapsminister Weckx is er nog te veel onduidelijkheid over de strafmaat. Daarom heeft Weckx by minister van Justitie, Wathe- VB-sectiebestuur Henk Hut. De Haarlem-voorzitter heeft het bijna zes jaar volgehouden in Zeist. Hut was overigens niet verrast toen de vergadering met een nipte meerder heid de motie van Bouwer aannam. „Want uit de hoek van de eerste di visie kwam al voortdurend kritiek op ons beleid. In de eind-afrekening van het Europees kampioenschap vond men de stok om de hond te slaan". „Het heeft me wel bevreemd, dat vorige week tijdens het voorzitters- overleg de kritiek beperkt bleef, waardoor het leek, alsof het dinsdag een hamerstuk zou worden. Maar kennelijk hebben de voorzitters in eerste instantie hun aanmerkingen voor zich gehouden om hun kruit niet te verschieten. Dat de vertegen woordigers van de eerste divisie het spel zo hoog hebben gespeeld, ver baasde me niet. Die clubs voelen zich al jaren achter gesteld". Bijna zes jaar geleden nam Van der Louw het roer over van Eric Vi- lé, opnieuw nadrukkelijk in beeld als nieuwe voorzitter. Henk Hut werd toen gevraagd om Gilles Kruysveid ais penningmeester in ALK1V4AAR (GPD) Nog een bekerstunt heeft er voor AZ, dat eerder onder meer Sparta het sectiebestuur op te volgen. Hut en Fortuna Sittard uitschakelde, tegen PSV geen moment ingezeten. Daarvoor was het teoMnfaren ErwareninSuuriHk kwaliteitsverschil tussen beide formaties te groot. Wel kan de ploeg, die gisteravond bij mooie momenten, zoals het behalen ziekte van Hans Eijkenbroek gecoached werd door Jan Fransz, het als eigen verdienste be- van de Europese titel. Maar aan de schouwen dat de gelouterde profs uit Eindhoven bleven steken op een 0-2 score, andere kant zijn er ook vervelende let, opheldering gevraagd. Tot dusver werden 78 dopinggevallen door de Belgische justitie behan deld. Daarvan werden er 43 gese poneerd of zonder vervolg geklas seerd, 14 in der minne geschikt, 11 met een geldboete afgehan deld, 7 met een opschorting van straf, 2 met vrijspraak en één met een sportieve schorsing. In ver houding worden de dopingzon daars derhalve amper gestraft. En dat zit de anti-dopingcommissie begrijpelijk bijzonder dwars. Saillant detail is, dat een van genoemde strafzaken Etienne de Wilde betreft. De recente winnaar van de Omloop Het Volk werd tij dens de Zesdaagse van Antwer pen 1987 gecontroleerd. In zyn urinestaal werden sporen van anabolica ontdekt. De Wilde, die steeds zyn onschuld bleef vol houden, werd eind vorig jaar door de rechtbank in Antwerpen bij verstek tot een boete en een voor waardelijke gevangenisstraf ver oordeeld. De huidige kampioen van België ging in beroep. Enkele weken geleden werd zijn zaak op nieuw behandeld. Tussen de fi nish van de Ster van Bessèges en de start van de Ronde van de Mid- dellandse Zee reisde De Wilde naar Antwerpen, waar hij voor de rechter diende te verschijnen. De j uitspraak van De Wildes hoger beroep wordt een dezer dagen be kendgemaakt. De bekende Belgische rallyrij der Guy Colsoul moet zich binnnenkort ook voor de rechter j verantwoorden. Colsoul leverde vorig jaar na afloop van de Om loop van Vlaanderen in Roeselae- re een positief plasje in. De Lim- I burger gaf nadien toe het amfeta minepreparaat Captagon geno men te hebben. „Maar niet om in de Omloop van Vlaanderen beter te presteren. Ik had Captagon ge bruikt om daags tevoren met de j auto in één ruk vanuit Zuid- Frankrijk naar België te rijden. Anders zou ik de start van de rally niet gehaald hebben. In zo'n situ- i atie slik ik liever een tabletje Cap- i tagon, om te voorkomen dat ik door vermoeidheid achter het stuur in slaap zou vallen", verde- j digde Guy Colsoul zijn vergrijp. dingen gebeurd. Er wordt in de pers s te veel op de man gespeeld. Je Het gemis aan voetballende kwali mag rustig stellen, dat je i werk in het sectiebestuur fantenhuid nodig hebt". den Hoogenband w< man een scheurtje i seerd door een enorme werklust, opgelopen. Zijn meespelen in Ma- Maar de balans kwam daardoor drid is daarmee erg onzeker gewor- het teit werd ruimschoots gecompen- i oli- Hut 3 als penningmeester r nooit in evenwicht. Slechts aanvangsminuten nam PSV de verantwoordelijk voor de discu- de tijd om de tegenstander stoom te speelverbod wilde spreken, tabele EK-afrekening, die uiteinde- laten afblazen. Daarna waren de hoop van PSV is gevestigd op lijk heeft geleid tot de val van het kaarten snel geschud. snelle come-back s uit dat Eller- per twee minuten na de doeltreffen- zijn kaak had de kopstoot van Evers was de mee gekomen Werdekker uit een vrye trap van Godee evene de den, hoewel de medische staf gister- vol met het hoofd, 1-1. avond nog niet van een definitief De noodzakelijke verlenging draaide op een pure slijtageslag uit, Wim Kieft, met in beide strafschopgebieden college van Van der Louw. „Ik kan PSV had de tijd. Wachtte totdat die deze week weer met de training enkele hachelijke momenten. Het de kritiek wel voorstellen. Die AZ uitgeraasd vervolgens reeds DONDERDAG 16.05-18.00 BBC 2: World Singles Bowls Championships. 18.00-19.00 SKY: Eurosport Menu: pro gramma-overzicht. 19.00-19.30 SKY: Motorsport nieuws. 19.30-21.30 SKY: Finaleronde Europacup Basketbal: Maccabi Tel Aviv-CSKA Mos kou. 21.30-22.30 SKY: Wielrennen: Parijs-Ni- 22.30-00.00 SKY: Gala-avond EK kunst schaatsen in Birmingham. 00.00-00.50 BBC 1: Pro Celebrity Golf: wedstrijden tussen twee duo's met een prof-golfer en een beroemdheid. bezorgde zich is begonnen. Hij kan mogelijk conditioneel sterkere Vitesse, met vroeg stadi- speelklaar gemaakt worden voor de Koolhof in de extra speeltijd verre- i de halve finales belangrijke ontmoeting in Spanje, i de KNVB-beker. Veel meer dan Ook voor Sören Lerby zat het kar- opportuniteit had wei er tijdens de rust op. Guus Hid- weg als de gevaarlijkste man, werd uiteindelijk via de strafschoppense- tikje onverdiend verliezer. de uitverkochte dink heeft hem voor belangrijker Brugel (stopte de inzetten van Kool- Alkmaarder Hout (voor het eerst werk nodig dan de formaliteit waar- hof en Van de Brom) en Loggie (be- sinds het seizoen '77-'78 waarin Bar- toe zijn ploeg de tweede helft tegen sliste foutloos met de vierde straf- i het dol- celona met Cruijff en Neeskens zijn AZ had gedegradeerd, opwachting maakte) niet te bieden. Omdat de goede wil van AZ niet ge paard ging met verzorgd voetbal, Voor Willem II is het had PSV niet de geringste moeite niet volledig mislukt. Via overeind te blijven in die aanvangs- bevochten overwinning (na het be- fase. Doelman Lodewijks hoefde ter nemen van de schop) waren de helden v gelukkige Willem II. Een uitgelaten David Loggie nadat hij Willem II uiteindelijk bij het tie nen van strafschoppen langs Vitesse heeft geloodst. (foto anp> het dappere Vitesse bereikte de ploeg van trainer Piet de Visser gis- middels een treffer op het bord had teravond de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. De ADVERTENTIE AUTO HUREN? laten aantekenen, meteen uit bij de thuisploeg. PSV speelde in de opstelling waarmee de ploeg volgende week tie gaan waarschijnlijk ook in het Bernabeu- steeds hand stadion van start zal gaan. Een ploeg in vorm. Niet alleen de schitterende De eerste helft aanval, via Vanenburg en Van Aer- toeschouwers bijgewoonde beker- Ie, die leidde tot Romario's treffer duel gaf nauwelijks enige opwin- was daar een bewijs van. De wijze dende momenten te waarop AZ vervolgens achter de fei- begon afwachtend, ten aan diende te hollen liet geen moed en zelfvertrouwen uit de twijfel bestaan RIJNSBURG - Huug Aandewiel is voor minstens vier weken uitge- hoop op Europees voetbal en de schakeld. De voetballer van Ryns- zich by Leo Taal, een fysiothera- voetbal ik weer binnen een maand, zichzelf te verbeteren". Advocaat Futerman verweet de trainer zich niet in de schoolrappor ten verdiept te hebben en voorbij was gegaan aan het feit dat Ben Johnson een slechte leerling was op school. De 27-jarige op Jamaica geboren sprinter wordt later tijdens het rege- ringsonderzoek opgeroepen. Sinds zijn schorsing in Seoul heeft 'Big Ben' slechts eenmaal in het open baar gesproken. Hij las vorig jaar oktober een door Futerman opge stelde verklaring voor: „Ik, Ben Johnson, heb nooit bewust een ver boden middel ingenomen". In Groot-Brittannië zijn protesten gerezen tegen de uitlatingen van Charlie Francis tijdens het rege- ringsonderzoek. Francis maakte ge wag van manipulaties bij doping controles in Engeland. Sir Arthur Gold, leider van de Britse anti-do pingcampagne, eiste excuses van Francis. Tony Ward, woordvoerder van de Britse atletiekfederatie, voegde er aan toe, dat Francis intus sen zo gefrustreerd is dat hij ande ren in zyn val wil meesleuren. Frankrijk kan eindronde WK wel vergeten na nieuw verlies GLASGOW (Reuter/AFP) - Het aan stellen van de fameuze Michel Plati- ni als bondscoach heeft het Franse nationale elftal niet uit de misere kunnen halen. Voor ruim 65.000 toe schouwers verloren de Haantjes de kwalificatiewedstrijd voor de we reldtitel in Glasgow tegen Schot land met 2-0 en kunnen het toernooi in Italië vrijwel zeker vergeten. Wrange bijkomstigheid voor de Fransen was, dat beide treffers wer den gemaakt door Mo Johnston, die bij de Franse club Nantes speelt. Onder Platini hebben de Europe se kampioenen van 1984 nu twee wedstrijden verloren: eerst by Joe goslavië, nu tegen Schotland. Ove rigens, de twee landen met de groot ste kans zich voor de wereldtitel strijd te plaatsen. De terugkeer van sterspeler L^jos Detari in de nationale ploeg van Hongarije leverde het door voetbal schandalen geteisterde land niet meer dan een gelijkspel (0-0) op te gen Ierland. In het NEP-stadion van Budapest waren slechts 20.000 mensen. Hongarije staat in kwalificatiegroep 6 voor de wereldtitel tweede. Koplo per Sparye is al nagenoeg zeker van het evenement L^jos De tari, die Eintracht Frankfurt voor het seizoen voor zestien miljoen gulden verruilde voor Olympiakos, was de uitblinker bij de Hongaren. Dat was niet zo moeilijk, want door het recente omkoopschandaal wa ren veertien potentiële internatio nals niet oproepbaar. een smadelijke degrada- burgse Boys zal volgende week Aandewiel door dinsdag in het Rotterdamse berg weg-ziekenhuis een operatie aan zijn knie ondergaan. Komende za- het door 5700 terdag in de belangrijke wedstrijd tegen rivaal Quick Boys moet de lijstaanvoerder van de zaterdageer- Vitesse steklasse het stellen zonder de veel- putte geprezen libero. de chirurg in het ziekenhuis Bobby Robson zit voorlopig weer pessimistischer. Uit dezelfde wat steviger in het zadel als coach het Bergweg- knie namelijk is eerder de buiten- van het Engelse voetbalelftal. De Rotterdam. Daar meniscus verwijderd. Hij verwacht Britten wonnen gisteren de als moeilijk beschouwde uitwedstrijd tegen Albanië (0-2 door treffers van Door de blessure zijn de onder- John Barnes en Brian Robson) en handelingen met profclubs voorlo- hebben de leiding in kwalificatié- pig in de ijskast gezet. Aandewiel groep 2 voor de wereldtitel kreeg de vrije verdediger te horen dat de knie daardoor onstabiel dat hij komende dinsdag onder het wordt". Afgelopen zaterdag in de met 1-3 gebroken kaak niet by i de beslissende fase door een Den Haag, r macht, die Willem II met name in de gewonnen wedstrijd bij RKAVIC weer. Het is alsof de duivel openingsfase aan de dag legde. On- blijkt de binnenmeniscus van Aan- Twijfels had ook scheidsrechter der aanvoering van gangmaker dewiel het 'te hebben begeven'. "Ik Cees Bakker niet toen doelman Edward Sturing en de veelvuldig voelde al i verbintenis met FC Zweden overgenomen. Beide lan- hoopt nog op AZ. den hebben drie punten uit twee voorstellen dat die wedstrijden, maar het doelgemid- seerde spelers wil. delde van Engeland is een treffer speelt. Volgens de fysiotherapeut Dus ik moet voorlopig afwachten", beter. "Maar ik kan r club geen geblesseerde spelers wil. Kooistra Sören Lerby onderuit inschuivende libero Frans Thijssen haalde. Romario de Souza Faria had werd de tobbende thuisploeg, blijk- met de terechte strafschop geen. en- baar nog onder de indruk van de ze- kele moeite. Een korte aanloop, venklapper tegen PSV, op eigen voetballer. "Dus vijf minuten iets knap- mijn knie, maar in het ver- n de wedstryd had ik er geen aldus de ongelukkige wachten totdat de doelman naar een hoek gaat om dan vervolgens het net aan de vrije kant op te zoe ken. helft vastgezet. Pas na de rust leverde dat resul taat op. Eerst kopte Van de Brom uit een voorzet van Sturing nog op genezen". bezorgd te zijn. Ik dacht kelijk aan een verrekt bandje. Met paar dagen rust is zo'n blessure Enige dissonant aan PSV-zijde de lat, maar twee minuten later •LMultiRent ✓ONDELLAAN80 2332 AH LEIDEN BEL 071-3100 01 s de kaakblessure die Juul Eller- het dan toch raak voor de Arnhem- dewiel niet Een dag later evenwel i Aan- bij i botsing met doelman i staat zich op normale wijze voort te bewegen. Koolhof vond vanaf de linker- Kooistra op liep. De frêle aanvaller vleugel met een knappe voorzet het Aanleiding om zich bezorgd te mei- werd tijdens de rust vervangen door hoofd van Evers, die ongehinderd den bij de fysiotherapeut. De Rijns- Toen namelijk mocht inknikken, 0-1. Lang kon Vitesse niet genieten Anton Janssen, bleek de ernst van de blessure. Het onderzoek van dr. Cees-Rein burger bleef evenwel pijn houden het kniegewricht. Op advies 1 die verdiende voorsprong. Am- trainer Kurver meldde Aandewiel DEN HAAG (SIZ/ANP) - De tuchtcommissie van de UEFA heeft Roda JC-trainer Jan Reker voor een Europese wedstrijd ge schorst. Dat betekent dat hij vol gende week woensdag, als Roda in de kwartfinales van het toer nooi voor bekerwinnaars Sredets Sofia ontvangt, niet op de bank mag plaatsnemen. Roda JC ging op 1 maart, tij dens de met 1-2 verloren wed strijd in Sofia, herhaaldelijk over de schreef. De Limburgers kre gen negen gele kaarten. Wilbert Suvrijn werd na de tweede gele prent uit het veld gestuurd. Hy is eveneens geschorst voor de wed strijd in Kerkrade. schorsing van de trainer komt als een verrassing. De Brabantse trai ner: „Ik snap het niet. Ik ben steeds naar de lyn gelopen om de spelers tot rust te manen". Reker gaat niet in protest tegen de straf: „Ben je gek. Als ze niet willen dat ik in de dug out zit, ga ik een me ter naar achter op de tribune. Zie ik het nog beter ook".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17