Ik wil het gat naar de fans dichten' Thema-avond over mongooltjes bij EO Tv-film naar boek van Claus Gouden bier voorfilm 'Rain Man in België Plaat over ontvoerde Vanden Boeynants Reorganisatie AVRO duurt langfer INGEN Lee Towers weer op tournee SCHEVENINGEN (GPD) - Lee Towers, wie kent hem niet. Dezan- ger heeft vele fans, maar kent ook meedogenloze critici. Hij kan er mee leven, maar trekt zich kritiek toch wel aan. Achter de stoere man met de bekende elleboog beweging gaat een gevoelig mens schuil. Hij houdt van zijn succes, maar weigert zijn leven totaal in het teken van het werk te zetten. „Ik hou dit vak vol, omdat ik thuis een rustpunt heb. Een verstandige vrouw met lieve kinderen. Ik waak ervoor dat mijn privcleven ook in het teken van de showbizz staat. Natuurlijk geniet ik van het succes, maar alles en zeker deze branche moet je leren te relativeren." Lee Towers, in het dagelijks leven Leen Huizer, trekt momenteel weer volle theaterzalen in het land. Na vijfjaar Ahoy-concerten vindt Leen het wezenlijke contact met het publiek weer heel prettig. „Ik merkte dat een groot aantal fans van mij behoefte had aan een kleinere show dichter bij huis. Natuurlijk konden ze naar Ahoy komen voor de gala's, maar voor mensen uit de provincies Fries land, Drente en Limburg is dat toch vaak heel moeilijk. Zij moe ten er toch een dag voor vrii ne men en dat kost weer duit". KOBBEGEM, BELGIË (GPD) - De Zwitserse cineast Claude Goretta (o.a. 'La Dentellière', 'L'Invitation', 'Le Fou') gaat Het Verdriet van België van Hugo Claus verfilmen. Claus werkt op dit moment zijn boek. (1983) om tot een televisieserie met tien afleveringen van 50 minuten. Producent van de tv-serie is Patrick Conrad ('Mascara'), die ook Het Sacrament produ ceert, een film naar Claus' ro man Omtrent Deedee die op dit moment onder regie van de auteur in het Vlaamse Kobbe- gem wordt gedraaid. De serie wordt een co-pro- ductie van verschillende Eu ropese televisie-omroepen, waaronder een Nederlandse, Belgische, Zwitserse en Fran- "Daarom kom ik nu weer naar de mensen toe. Ik geniet er zelf ook van, want in een theater heb je toch meer contact met je pu bliek. Ahoy is fantastisch omdat je er zoveel kunt doen. Je hebt de ruimte, maar aan de andere kant is de afstand naar de fans wel groot. Dat gat wil ik nu weer dich ten." Lee Towers in concert, is de ti tel van zijn theatertournee. Die ti tel dekt zeker niet de lading. Be ter was geweest 'Klein Ahoy Con cert Lee Towers'. Leen komt na melijk niet alleen met een ge luidsband naar de theaters. In zijn kielzog reizen vijftig mensen mee. Een orkest van acht man, een complete balletgroep, een be- lichtingsploeg en natuurlijk ook de Jody Singers. Leen geeft toe dat zo'n show handenvol geld kost. „Ik kan het ook alleen maar zo groot aanpakken omdat ik een goede sponsor heb. Uit de op brengst van de kaartverkoop is zoiets niet te bekostigen". Leen krijgt van critici vaak het verwijt dat de liedjes die hij zingt allemaal covers zijn van anderen. Hij zou nooi iets nieuws, iets ei gens brengen. „Ik trek me dat best wel aan, maar tot nu toe heb ik altijd stukken gezocht die ik mooi vond en negen van de tien keer kent het grote publiek die nummers helemaal niet van ie mand anders. Ik zoek teksten en melodieën die ik bij mij vind pas sen. Er is zoveel mooie muziek ge schreven die niet bekend is bij het grote publiek. Maar goed, om iedereen tevreden te stellen ga ik nu een lp maken met louter en al leen stukken die speciaal voor mij geschreven worden. Ik heb nu al stukken liggen van Toon Her mans, Wally Tax, Maywood en Showmaster Jan ten Hoopen. Over een paar maanden ga ik zelf selecteren wat ik mooi vind en wat een beetje bij elkaar past." Eigen publiek Lee Towers heeft als artiest een heel groot en eigen publiek. Ahoy kreeg hij moeiteloos jaar na jaar vol. Ook de theatertournee loopt als een trein, maar in de hitpara- •des wil het niet zo lukken. Leen Huizer: „Ik heb mezelf altijd een beetje afgezet tegen het maken van singles. Ik geloof er niet in. Tenminste niet voor mijn per soon. Mijn publiek koopt lp's en cd's en bezoekt mijn concerten. Ik ben geen artiest die een horde gillende fans achter zich aan heeft hollen, Mijn fans sprinten niet zo snel naar een platenzaak om een single te kopen. Ik heb inmiddels als 18 lp's gemaakt, die allemaal goed verkopen, maar aan achttien Lee Towers: dichter bij de fans gaan staan... hitsingles kom ik niet. Single succes is belangrijker voor jonge artiesten die puur voor de jeugd platen maken." Leen Huizer heeft wel een nau we band met zijn fans. „Ik krijg ongelooflijk veel post van men sen uit het land. Zij storten vak hun hart by mij uit. Soms zijn die problemen zo schrijnend dat ik daar echt over in kan zitten. Vaak kan ik ook niets doen. Dat steekt me. Maar een enkele keer kan ik (foto GPD) door middel van mijn liedjes die mensen een riem onder het hart steken en dat wordt ook goed op gepikt. Zo kreeg ik eens een brief van een man die gescheiden was en zijn kinderen nauwelijks meer te zien kreeg. Hij vroeg mij of ik voor alle gescheiden vaders in Ahoy het lied My Boy wilde zin gen. Dat heb ik gedaan en de reac ties waren ongelooflijk enthou siast. Op die manier kan ik iets be tekenen voor mijn fans." BRUSSEL (DPA) - De speel film „Rain Man" met Dustin Hoffmann heeft bij het film festival in West-Berlijn de vorige maand niet de „Gou den Beer" gewonnen, maar het „Gouden Bier". Zo althans wordt de film, waarin Dustin Hoffmann de rol speelt van een autisti sche man, aangeprijsd op talloze affiches in Brussel. „Berlijn Festival 89 - Het Gouden Bier" staat in koei- enletters op de' affiches ge schreven. BRUSSEL (DPA) - De voor malige Belgische premier Paul Vanden Boeynants, die onlangs een maand lang werd vastgehouden door een groep ontvoerders, stormt mogelijk als onderwerp van een grammofoonplaat op naar de top van de hitparade. Een groep studiomuzikanten heeft de verklaring die „VDB" tijdens een perscon ferentie na zijn vrijlating gaf, gemixt met elektroni sche, volbloed Belgische „new beat" muziek en het werk als single op de markt gebracht. De groep noemt zich „Brussels Sound revolu tion", een nauwelijks ver hulde verwijzing naar de schimmige „Revolutionaire socialistische brigade", die zich verantwoordelijk stel de voor de ontvoering en ook de afkorting „BSR" gebruik te. Het dagblad „La libre Bel- gique" schreef gisteren: „VDB aan de top van de hit parade? VDB als superstar in de discotheek? VDB in al le platencollecties? Dat is nu geen utopie meer". HILVERSUM (GPD) De inte- Het voornemen van De Vicq van de AVRO heeft de medede- rim-manager bij de AVRO, jhr. ir. om van de AVRO een duidelijke ling van De Vicq, dat hij denkt R.F. de Vicq, zal langer bij deze marketinggerichte organisatie te aan bijscholing van sommige me- omroep blijven dan was voorge- maken heeft bij medewerkers tot dewerkers, die in de toekomst nomen. De omvangrijke reorga- zowel positieve als negatieve re- wellicht op andere programma's nisatie, waarmee de interim- acties geleid. De ondernemings- worden gezet, tot vragen geleid, manager doende is, kost meer raad van de AVRO heeft De Vicq De Vicq wil dat de AVRO een tijd. gisteren laten weten meer inzicht luchtiger programmering krijgt, De Vicq zou minimaal honderd te willen hebben in wat de inte- waarbij met name de informatie- werkdagen blijven, maar hij gaat rim-manager nu precies verstaat ve programma's toegankelijker er vanuit dat zijn werkzaamheden onder de marketinggerichte aan- en veelzijdiger worden. Ook wil „een aantal maanden langer gaan pak. hij meer programma's met ver duren". Binnen de informatieve dienst strooiing brengen. ËOS ANGELES - Actrice Fay Wray en de échte hoofdrolspeler uit de wereldberoemde rolprent King Kong hébben elkaar gisteren na 56 jaar weer ontmoet. De reünie vond plaats in de Universal Studio's in Hollywood, waar Fay Wray een rondleiding kreeg. De metershoge aap, destijds een tech nisch wonder, is één van de grote attracties van de 'tour' die mensen uit de hele wereld door de studio's maken. Het verhaal vertelt niet of King Kong nog net zo gecharmeerd was van Fay als hij destijds in de film was... <foto AP> HILVERSUM De grote zorg van alle aspirant-ouders: ons kind zal toch wel gezond zijn? Als het maar geen mongooltje is.. Er worden echter nog heel wat kinderen geboren die aan het Down's Syndrome, de officiële benaming van mongooltjes, lijden. De Evange lische Omroep wijdt er vanavond ruim drie uur zendtijd aan (Neder land 1, vanaf 20.20 uur). Op deze avond gaat het onder meer over de confrontatie van ouders met de geboorte van eep mongooltje. Hoe leren ze hun zoon of dochter te aanvaarden en blij met hem/haar te zijn. Hoe leren ze extra begelei ding te geven, die het kind beter helpt ontwikkelen? De thema-avond begint met de film 'Kids like these', die het verhaal verteld van Joanna en Bob Goodman, die een mongooltje krijgen. De vader moet beslissen of hij 'zo'n kind' wel wil. Anders kan het naar een 'mooie, schone plek' worden gebracht. Samen met zijn vrouw besluit de man dat ze hun zoontje willen hou den. Ze negeren de adviezen van de medici en nemen contact op met een centrum waar men ouders met het opvoeden van hun verstandelijk gehandicapte kind helpt. De opvoeding blijkt met heel wat problemen gepaard te gaan. De rest van de avond wordt verdeeld in twee programma's. In het eerste thema-programma wordt met deskundigen gepraat over de vraag wat te doen als voor de geboorte wordt vastgesteld dat een kind een mongooltje is. Wim de Knijff praat in de tweede thema-uitzending (22.40 uur) met ouders van kinderen met een Down's Syndrome en met de kinderen zelf, die bij het eerste programma op de tribune hebben gezeten. (Vanavond, Nederland 11, 20.20 tot 23.30 uur). Bonus niet-rokers Een bedrijf in de Oekraïne, dat er achter is gekomen dat werkne mers die roken eerder moe zijn dan niet-rokers, heeft besloten ie dereen die ophoudt met roken een eenmalige bonus te geven van 350 gulden. In het bedrijf rookt de helft van de mannen en ook een deel van de vrouwen, aldus directeur Vo- logsjin. Het hoopt dat aantal te verminderen door werknemers die voortaan van e sigaar of siga ret afblijven, een voordeeltje te bieden. Maar het bedrijf neemt wel het ze kere voor het onzekere. De eerste 175 gulden wordt betaald zes maanden na de laatste sigaret en de volgende 175 gulden nog een? zes maanden later. Schaar voor haar Omdat hij het 'contract' letterlijk wilde nemen dat hem aan zijn vriendin bond absolute trouw waarbij het geslacht van hem in het geding was en het haar van haar is een 32-jarige Fransman maandag tot zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf ver oordeeld. Het merkwaardige pro ces speelde voor de rechtbank van Beauvais, 60 km ten noorden van Parijs, waar de man terecht stond voor het toebrengen van slaag en verwondingen. "Wij hadden het schriftelijk vast gelegd", zei de beklaagde. "Als ik haar bedroog, zou zij mij castre ren. Andersom zou het haar het hoofdhaar kosten". "Zo'n contract lijkt niet erg even wichtig. De kwestie van het haar is al afstotend, om van de rest niet te spreken", zei de president van de rechtbank. Het slachtoffer was komen te val len en had lichte verwondingen opgelopen van de schaar. Bijge volg was zij halfkaal. Nadat zij vo rige maand een klacht had inge diend, heeft de vriendin die in middels ingetrokken. Het paar leeft weer samen, zonder dat er maar een komma veranderd is in het riskante wederzijdse con tract. Om het paar in de nabije toekomst tegen zichzelf te be schermen verklaarde de recht bank de schaar verbeurd. goed met de zes bevers die vorig jaar van de DDR naar de Biesbosch in Noord-Brabant zijn overgebracht om te helpen bij het natuurbeheer, 's Nachts' maken de drie paartjes voedseltochten van vele kilometers. Wilg en gele lis is het favoriete eten van de beesten. Wetenschappers kunnen de bevers precies volgen, want de dieren hebben allemaal een mini-zendertjeaan het oor gekregen. Medio mei wordt gehoopt op uitbreiding van zes tot negen jongen. Volwassenen bevers kunnen in clusief staart 120 cm lang worden en wegen bijna dertig kilo. (foto anp> PA Ad OM ZIEN WE IN TOENEMENDE MATE FUSIES TUSSEN VELE GROTE LICHAMEN PIE TUSSEN DE HELL'S ANGELS EN DE BULLSHIT ROCKERS

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24