'Weer een deuk voor het voetbal' Laurent Fignon nu al naar huis SpooTTV Francis beschuldigt Nederlandse trainer Tirreno in trek bij Nederlandse ploegen Motie van afkeuring doet sectiebestuur opstappen Val van Van der Louw sneller dan verwacht WOENSDAG 8 MAART 1989 SPORT PAGINA 21 Etienne de Wilde blijft winnen SAINT ETIENNE (GPD) Het meesterschap van Etienne de Wil de en de snelle, onverwachte ineenstorting van twee favorieten. Dat is het verhaal van rit nummer twee in Parijs-Nice. Terwijl de Belgische kampioen in het glooiende Saint Etienne gisteren voor de tweede achtereenvolgende keer victorie kraaide, en de witte leiderstrui van proloogwinnaar Thierry Marie overnam, viel het doek voor Laurent Fignon en Erik Breukink. De Nederlandse hoop voor het betere rondewerk bleef nog wel (wankelend) in het zadel maar de Franse topfavoriet zei het peloton adieu. Een van Dit 2ese-0ebaar maakt Etienne de Wilde al dagen achtereen. De snelle Belg laat in de tweede etappe van Parijs- streek geraakte maag had alle krachten uit de benen van de twee- Nice de Italiaan Adriano Baffi zijn achterwiel zien. (toto afp> voudige Tourwinnaar gezogen, Fignon dus opnieuw in de lappen mand en zo langzamerhand lijkt het rend onheil. Lichte maagklachten uitgesloten dat hij - ofschoon maal gesproken in de kracht van zijn wielerleven (28) - ooit nog weer eens de oude wordt. De topjaren 1984 en 1985 hebben blijkbaar te veel van zijn kwetsbare gestel ge vraagd. Na zijn laatste Tourzege vier jaar geleden is het hollen en stilstaan met de gebrilde Parijzé- naar. Het ene na het andere fysieke ongemak achtervolgde hem, vari ërend van knie- en achillespeesbles sures tot plagerij van een lintworm. Tussen al die ellendige bedrijven door gloorde er van tijd tot tijd hoop, zoals begin vorig jaar toen Fignon met groot vertoon van macht Milaan - San Remo op zijn conto liet bijschrijven. Maar op het moment dat het er op aankwam, in de Ronde van Frankrijk, haakte de kopman van de ploeg Guimard voor de zoveelste keer af. De geest wilde nog wel, maar het lichaam luisterde niet naar zijn wil. Sterker nog: kwam er tegen in opstand. Na an derhalve week, nog voordat het 'grote werk' in de bergen moest be ginnen, liet Fignon zich schrappen van de deelnemerslijst. Eenmaal thuis krabbelde hij als een aangeslagen bokser overeind, om vervolgens aan het eind van het seizoen de overigens weinig voor stellende Ronde van de EEG (de vroegere Tour de l'Avenir) naar zijn hand te zetten. Dit jaar, verkondig de hij, zou Fignon definitief de weg terug inslaan. Hij had tijdens de wintermaanden een langere rustpe riode (zes weken) dan gewoonlijk in acht genomen en meldde zich als herboren in de eerste schermutse lingen van dit seizoen. Maagklachten Meteen werd hij door de Franse pers gebombardeerd tot superfavo riet voor Parijs-Nice. Zijn pro loogstart in de Franse hoofdstad mocht er ook zijn. Een dag later wa- bezorgden hem een vervelende dag. De ploegarts gooide er nog wel dosis medicijnen tegenaan, m baten mocht het niet. In de nacht stijgingspercentage een piek van 1100 meter (de neerd. En toen de Ier Stephen Ro- Col de la Charme), doch de beklim- che, nog steeds in opgaande lijn, op ming ervan was uitgesmeerd over deze handelingen een gepast ant- 45 kilometer. Geen woord gaf moest Fignon lossen. In maandag op gisteren bracht tegen te zeggen. Niettemin 'Johnson strijdt met gelijke wapens' TORONTO (Reuter/ANP) - Charlie Francis, de trainer van de Ca nadese sprinter Ben Johnson die tijdens dé Olympische Spelen in Seoul na het behalen van het goud en de verbetering van het we reldrecord op de 100 meter wegens het gebruik van verboden spierversterkende middelen werd gediskwalificeerd, heeft giste ren tijdens zijn verhoor een Nederlandse atletiektrainer, zonder een naam te noemen, aangehaald. positieve controle heeft namelijk enorme consequenties". John IJzerman zegt de uitspra ken van Francis niet te begrijpen. „Het is belachelijk te zeggen dat zo iets in Nederland gebeurt. Een do pingcontrole wordt niet in een hotel uitgevoerd. Bij elke wedstrijd in Nederland wordt nauwgezet de hand gehouden aan alles wat het re glement voorschrijft. De controles worden ook niet door de medische commissie van de KNAIJ verricht. Daar worden onafhankelijke perso- i hotel waren, nen voor aangewezen. Ik heb de af- 150 kilometer gaf Fignon zijn strijd di van den Haute, verloor vervol- zij een kamermeisje zouden roepen gelopen jaren.al heel wat wedstrijd- Francis werd op de vijfde dag van het verhoor door Robert Arm strong, een lid van de onderzoeks commissie, gevraagd wat men in andere landen deed om te voorko men dat atleten bij een dopingcon trole werden betrapt. De 40-jarige, reeds symptomen van nade- kende halverwege (100 km) welis- poverhoging hadden verordon- Op het moment van Fignons opga- bleek uitziende Francis, verklaarde direct U de afdaling probeerde hij de scheef hij 'e bivakkeerde Erik Breukink nog de schoot van het eerste peloton, gepast ant- Ook hij was evenwel verre van fris 20 kilometer voor de meet kreeg i hier tot ginder. De „Ik heb met een coach in Holland, gesproken. Hij zei: 'wij hebben geen problemen hier'. Hij zei: 'de contro leurs sturen ons gewoon een flesje urinemonster van de atle- lopende zaken te neutraliseren. Die troef van Peter Post, in deze ronde ten die getest moeten worden. Hij Fignon de tijd meer door op het toi- genoeg om Fignon onoverkomelij- poging had een averechts effect. Na bijgestaan door diens assistent Fer- zei ook dat als zij ii let dan in bed. Desondanks zette Fignop in Mou- lins aan voor de op papier niet al te moeilijke tocht naar Saint Etienne, dat de meest recente Tourwinnaar, Guimard teneergeslagen: „Laurent Waarmee hij zijn kansen qp de eind- sterioden had gebruikt, zij geen pro- i de op en stapte 'uitgewoond' bij gens bijna 11 1/2 minuut op de r r de op papier niet al te staart van de langgerekte groep na- Guimard in de ploegléidersauto. menteel niet de kloppen De Wilde. dwars door het golvende hart Frankrijk. Het profiel van de etappe Pedro Delgado, met de Colombia- fragiel type, telkens i Cardenas en Farfan een tem- komt hem wat anders". zege meteen kon schudden. Excu- blemen zouden hebben". Hoogendoorn bij laatste zestien BACOLI (GPD) De Nederlandse profwielerelite is in vol ornaat aanwezig in de 24e Tirreno-Adriati- co, die morgen in de navel van Napels wordt wegge schoten met een 'getrapte' proloog over 5300 meter in Bacoli. Alle vier Post, Gisbers, Raas en Priem hebben een startplaats verworven in het overvol le rennersveld van organisator Franco Mealli. De Tirreno begint weer met een proloog in groe pen; voor de bestèn van elke groep zijn er bonifica ties, voor de beste drie ploegen eveneens. De tusse- netappes bieden eerst drie redelijk vlakke aankom sten, daarna twee typisch Italiaanse in stadjes op een heuvel. De Tirreno sluit traditiegetrouw af met een tijdrit langs de Adriatische Zee in San Benedet to del Tronto. Er nemen 20 ploegen van 9 renners deel: alle elf Italiaanse ploegen, vier Nederlandse, een Belgische (Hitachi met Criquielion), een Franse (RMO met Mottet), een Zwitserse (Helvetia met Bauer), een Amerikaanse (7 Eleven met Hampsten) en de Sov jet-profs van Alfa Lum. De Nederlandse ploegen zijn als volgt samenge steld: SUPERCONFEX: Jakobs, Maassen, Nijdam, Solleveld, Verhoeven (allen Ned), Edwig van Hooy- donck (Bel), Gansier en Gölz (BrD), Fuchs (Zwi). PANASONIC: Lubberding, De Rooy, Talen, Van Vliet (allen Ned), Nulens en Vanderaerden (Bel), Peiper (Aus), Freuler en Marki (Zwi). PDM: Van Orsouw, Rooks, Theunisse (allen Ned), Dhaenens (Bel), Earley en Kelly (Ier), Dag- Erik Pedersen (Noo), Müller (Zwi), Alcala (Mex). TVM: Hanegraaf, Kleinsman, Pieters, Siemons, Van der Velde (allen Ned), Capiot en Vandenbran- de (Bel), Anderson (Aus), Skibby (Den). ses? Breukink: „Het ging gewoon niet. Iedereen kent wel een dagen. Verder kan ik er niets zinnigs van zeggen". Twee jongelingen zorgden lichtpuntjes in het team van Post. In levisie na terugkeer van de strijd de massasprint trok Louis de Ko- de wereldtitels indoor-atletiek ning de 'aandacht met een vijfde Budapest op Schiphol om commen- plaats, terwijl een andere neo-prof, taar werd gevraagd over de onder- de Westduitser Thomas Durst, zich zoeken in Canada, eveneens dapper weerde (15e). Dat De artsen Peter Vergouwen en De Koning, eind vorig jaar toegetre- John IJzerman, beiden lid van de organisaties verteld hoe dopingcon troles conform het IAAF reglement dienen te geschieden". „Wij voeden onze topatleten ook op inzake de procedures bij e Maandagavond verklaarde Henk die Kraaijenhof, de voormalige trainer pingcontrole. Wij drukken ze voort- eigenlijk van tweevoudig wereldkampioene durend op het hart nooit het formu- Nelli Cooman, Charlie Francis goed lier te tekenen wanneer niet is vol te kennen, toen hij door de NOS-te- daan aan alle voorwaarden die in het dopingreglement staan. Iedere topper weet via het groene boekje, dat wij hen hebben verschaft, van allerlei medische zaken af, inclusief de dopingcontrole. Bovendien wor den zij vóór een groot kampioen schap nog eens voorgelicht over de gang van zaken. Ik begrijp dan ook niets van de uitspraken die door Francis in Toronto zijn gedaan". den tot de rijen der profs, zich zo medische goed in het sprintgeweld staande ninklijke Nederlandse Atletiek hield, mag verbazend worden ge- Unie, distanciëren zich volledig van noemd. De 21-jarige renner uit de uitspraken van Francis. De twee Heenvliet blikte nuchter terug op artsen wijzen er nadrukkelijk op dat die prestatie van formaat. „Ach, ik de dopingcontroles bij nationale en wil er bij de profs al het mogelijke internationale wedstrijden in Ne- uithalen. Dan moetje af en toe derland worden uitgevoerd wat proberen. Bij de amateurs wist form de reglementen van de Inter- ik wat ik kon, bij de profs nog niet, nationale Amateur Atletiek Federa- In deze ploeg krijg ik daarvoor de tie (IAAF). Vergouwen: „Wij wer- gelegenheid. Er rust geen enkele ken punctueel en procedureel. Het druk op mijn schouders. Dat is wel prettig". DICK HEUVELMAN de enige manier Nederlandse top atleten optimale bescherming bij een dopingcontrole te bieden. Een ZEIST (GPD) 19.12 uur. „Het bestuur stapt op. De verga dering is gesloten". Met deze woorden maakte André van der Louw, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB een einde aan een zittingsperiode van bijna zes jaar. Verbazing, verrassing en verbijstering waren ver deeld over 19 stemmen voor de motie van afkeuring en 17 tegen. Een motie, geformuleerd tijdens het vooroverleg van de Federatie Betaald voetbalorganisaties (FBO), dat enkele uren voor de buitengewone algemene vergadering in een a nw.i.r Zeister hotel plaatshad. DS'79-voorzitter Gerard Bouwer nSnSerzévenvande^Treldr'anï diende de motie in en bracht de tijdbom, die hij op 28 no- ïijst. Houtsma bemachtigde slechts vember onder de zetels van het sectiebestuur had gelegd, tot ontsteking. WARMOND (ANP) - Marjolein Houtsma is in de tweede ronde van het wereldkampioenschap squash in Warmond uitgeschakeld. De 22- jarige Nederlandse, die bij de laatste nationale titelstrijd derde werd, was gisteren kansloos tegen 3 punten. De als tweede geplaats te Engelse Lisa Opie stond haar tweede opponente, de Schotse Shir- Toen namelijk kapittelde woord- ley Brown, nog minder toe. Babette Hoogendoorn bereikte de derde ronde met overtuiging. De voerder Bouwer het beleid ten 'an de EK-eindafrekening. Met de onverklaarbare post van vijfvoudige Nederlandse squash-, de 'verdwenen' 80 mille stuitte op kampioene versloeg de Westduitse zware kritiek vanuit de FBO. Tot de gebeurd", vervolgde Bouwer, „kon Sabine Schóne in drie games: 9-7,9- stemming, die toen achterwege het bestuur niet meer aanblijven". 5, 9-2. Door dat resultaat schaarde bleef, kwam het gisteravond. Het Zou de ploeg van Van der Louw bruik van de in de reglementen ver ankerde tweederde meerderheid, die moet bestaan om een bestuur naar huis te sturen. „Na alles wat er het laatste jaar i de als elfde geplaatste 23-jarige Bra- resultaat zelfs voor Gerard niet gestrand zijn op de financiële afwikkeling van de EK, dan agendapunt 5 - het rapport plat- vormoverleg waarin het bestuurs- bantse zich bij de beste 16 van dit Bouwer verrassend, toernooi, waarvoor 19 speelsters uit „Het bestuur had die motie de top-20 hebben ingeschreven, afkeuring gewoon naast zich r Hoogendoorn treft irr de achtste" fi- kunnen leggen", reageerde Bou- beleid aan de kaak zou worden ge- nale de sterke Australische Robyn wer, toen over de consequenties steld - wellicht tot eenzelfde resul- Lambourne, de nummer vyf van de geen misverstand meer kon be- taat hebben geleid, wereldranglijst. staan. „Het was evenwel duidelijk „Het bestuur André van der Louw (met pijp) en Henk Hut voeren geheim beraad tijdens de buitengewone algemene vergade ring in Zeist. <foto anp) uitbestuurd", Na Houtsma kon ook Nicole Beu- dat het bestuur met dit beleid niet meende Theo van Seggelen van de mer het in de tweede ronde niet bol- had kunnen doorgaan. Toch had ik Centrale Spelersraad (CSR). „Wat werken. De Engelse Martine Le niet verwacht dat het bestuur Moignan, die in theorie de halve opstappen aan de hand van eindstrijd moet kunnen halen, was agendapunt". André van der Louw hebben plaatsgevonden. Was het kanten op, maar hij is de strijd niet vend. Voordat Remy Reijnierse duidelijk te sterk. De Nieuwzee- droeg zelf de munitie aan. Hij vond niet landse favoriete Susan Devoy had dat het sectiebestuur op i gebeurd is, is het logische gevolg Van der Louw dat ook gan. Hij kon Uiteindelijk i de dingen die het afgelopen jaar met de motie van afkeuring alle i de EK-afrekening tot e breuk gekomen, dan was dat onge- motie i r aangegaan. Hij hechtte aan de' Peter Gerards hun stem uitbrach- Aan hen is het i Gerard Bouwer ziet in het opstap pen een nieuwe kans voor de toe komst. „De bal ligt nu bij de clubs. de clubs blijven steken een tussenbestuur of e dinsdag opnieuw weinig moeite. Ze meerderheid moest kunnen steu- twijfeld verderop op de agejnda of in schijnlijk allemaal hadden kunnen op een 17-17 stemverdeling. „Ons mateurc stond haar Spaanse opponente Lali Valls in totaal acht punten toe. goed te functioneren. De de volgende vergaderingen bevroeden. Naar mijn mening te- voorzitter maakte dan ook geen ge- gebeurd. Naar mijn mening voelde recht". ZEIST (GPD) - Tot bijna ieders verrassing, maar tot opluchting van de halve voetbalwereld ging het sectiebestuur betaald voetbal gisteravond toch nog roemloos ten onder. Verrassend, omdat An dré van der Louw even na zeven uur koos voor de zwaarste inter pretatie van een motie van afkeu ring met betrekking tot de EK-af rekening. Opgelucht, omdat naar het oordeel van», de oppositie de ontwikkelingen in voetballand vragen om een ander, meer voor uitstrevend beleid. Waar Van der Louw een paar jaar geleden een motie van afkeu ring in de Filmnet-affaire nog achteloos terzijde schoof, liet hij die dit keer niet over z'n kant gaan. De voor het sectiebestuur negatief uitgevallen stemming (19 voor en 17 tegen) maakte na een periode van bijna zes jaar een einde aan het bewind van Van der Louw. Murw gebeukt door de aanzwellende kritiek en de ver-, klikkersrol die vanuit Zeist is ge speeld, maakte hij anderhalf uur later eerder een opgeluchte in druk dan dat hij zich verbitterd toonde over de rebellie. André van der Louw werd zes jaar geleden door de FBO aange zocht als opvolger van de bij twee zwart geld-affaires betrokken Eric Vilé. Het toeval wil dat Ton Harmsen en Renze de Vries om diezelfde reden het hazenpad ko zen en enkele weken geleden uit het sectiebestuur stapten. De naam van Vilé circuleert deson danks al wekenlang in de wandel gangen als de,gedoodverfde kan didaat-voorzitter van een nieuw sectiebestuur, dat binnen nu en zes weken geformeerd moet wor den. De val van Van der Louw lag al maandenlang in de lijn der ver wachtingen, alleen het tijdstip en het onderwerp, de EK-afreke ning, waarop het sectiebestuur sneuvelde, wékte gisteravond al om verbazing. Niet in het minst bij Hans Kraay. „Vorige week maandag tijdens het voorzitters- overleg hebben we afgesproken, dat we de EK-afrekening zouden begraven en dat we daarover niet meer zouden zeuren. Ik was op zich niet tegen de motie, maar als Van der Louw meent dat hij daar consequenties aan moet verbin den, is dat zijn verantwoordelijk heid, niet de mijne". Met Ajax stemde Feyenoord voor de motie, die het sectiebe stuur uiteindelijk fataal werd. „Anders was het misschien wel later op de avond gebeurd", ver wees Kraay naar punt 5 van de agenda, waarop het bestuursbe leid aan de orde kwam. In h^t vooroverleg twee uur voor de bui tengewone algemene vergade ring kwamen de 20 aanwezige clubs overeen dat het totale be stuursbeleid veel zwaarder zou moeten wegen dan de EK-afreke ning. Namens de clubs zou Vites- sé-voorzitter Karei Aalbers het woord voeren, „en zouden Kraay en Van Eijden mij ondersteu- Uitgelekt Van der Louw moet de bui heb ben zien hangen en bood de ver gadering geen gelegenheid nog meer giftige pijlen op het sectie bestuur te richten. Toch al aange daan door het aftreden van Harm sen en De Vries en de uitgelekte interne rapportage in twee lande lijke ochtendbladen, wekte Van der Louw tenminste de schijn de strijd niet meer aan te willen gaan. „Het is hoogst verwonder lijk wat er nu gebeurd is", meen de Aalbers. „Van der Louw trekt niet alleen zijn consequenties, hij laat ook nog eens de hamer uit z'n handen vallen". Naar het oordeel van Van der Louw was er voor het sectiebe stuur geen andere keus. „Het is een totale veroordeling over de hele linie, daarom ontraad ik deze motie ten zeerste", dreigde hij de vergadering. „Deze motie laat geen ruimte voor tweeërlei uitleg. Er wordt afkeuring uitgesproken over het totale beleid, de organi satie en het financiële beheer. Een bestuur kan daarmee niet le ven", legde hij een uur later uit. „Vertrouwen komt alleen voort uit enig gezag en autoriteit én een stukje plezier. Dat vertrouwen is er niet, daarom zijn we afgetre den". Als enige van de drie topclubs stemde PSV niettemin tegen de motie. „Om de simpele reden", verklaarde voorzitter Jacques Ruts, „dat de gevolgen erger zijn dan de kwaal. Ook als er een mo tie zou zijn ingediend over het to tale beleid zouden wij tegen zijn geweest. Wat er nu is gebeurd, is niet constructief maar alleen en uitsluitend destructief. Ik voorzie nu een totale chaos". Ajax-voor- zitter Michael van Praag pleit nu voor een sectiebestuur zonder clubgebonden leden. „Het kan nooit goed zijn als je twee belan gen moet dienen. Bovendien be ïnvloed je op die manier het stem gedrag van de clubafgevaardigde in de vergadering". ALBERT GEESING standpunt was duidelijk. Lang van slaan". Een richting, die tevoren", aldus Reijnierse. „Ik heb ning van de Centrale Spelersraad de niet het gevoel dat onze stemmen kant van professionalisering dient doorslaggevend zijn geweest. Wij op te gaan. Theo van Seggelen: „Wy kwamen toevallig achteraan het rij- denken aan een geheel nieuwe tje en brachten dus de laatste stem- struktuur, gestoeld op een profes- men uit. Wat er nu is gebeurd, hing sionele aanpak. Ik stel een soort za al enkele vergaderingen in de kenkabinet voor dat een andere lucht". koers gaat varen". FRED SOCHACKI VW-voorzitter Jeu Sprengers had grote moeite met het wegsturen van het bestuur. „Dit is weer een deuk voor het voetbal. Dat het enor me EK-succes bestuurlijk zo moet aflopen, wil er bij mij moeilijk in. Ik hoop dat de mensen die dit bestuur hebben weggestuurd zich dat terde ge realiseren. Je blijft nu in ieder ge- ALKMAAR (GPD) - Hans Eijk val zitten met een grote onzeker heid. Je kunt uit de stemverdeling concluderen dat deze ontwikkeling de saamhorigheid in onze bedrijfs tak niet ten goede komt. Aan de an dere kant is het goed dat er eindelijk duidelijkheid de zaak worden. Je hebt als bestuur het Kernontwapening Francis verdedigde gisteren het ge bruik van verboden spierverster kende middelen door Johnson met een vergelijking met de kernontwa pening. „Je haalt je nucleaire wa pens niet weg en hoopt dan dat ie dereen je zal volgen. Wanneer je niet kunt verwachten dat alle atleten in de wereld ontwapenen (en geen ste- roiden gebruiken) heeft het geen zin voor Canada eenzijdig te ontwape nen en daar dan de consequenties van te moeten ondergaan. Je ver liest namelijk de mogelijkheid tot onderhandelen over een multitale- rale overeenkomst wanneer je reeds ontwapend hebt". Francis zei verder dat het geen zin had voor Canadese atleten geen ste- roiden te gebruiken wanneer het de gewoonste zaak was voor interna tionale topatleten. Francis vertelde de commissie naast de uitspraken van de Nederlandse trainer ook uit latingen van een Westduitse coach. Hy zei dat professor Manfred Doni- ke van het laboratorium in Keulen bekend was als 'de jager' en door at leten wordt beschouwd als 'publie ke vijand nummer één'. Francis verklaarde ook dat hem na zijn terugkeer in Canada uit Se oul 500.000 dollar was geboden wanneer hij voor een interview zou zorgen over de gebeurtenissen over de positieve Olympische doping controle. Hij zei dat aanbod te heb ben afgewezen. Later by het kruisverhoor door zijn eigen advocaat, Roy McMurtry, werd Francis gevraagd waarom hij het aanbod had afgeslagen. „Ik wil de niet dat Ben onderwerp van een sensatie werd. Ik geloof dat hij de wedstrijd in Seoul won met gelijke wapens. Ben zou met dezelfde voor sprong hebben gewonnen wanneer alle atleten vry van dope waren ge weest". Excelsior komt keepers tekort DEN HAAG (ANP) - Eerste divisie club Excelsiorraakt aardig door zijn doellieden heen. Nadat eerste keeper Carlo l'Ami (ex-Blauw Zwart) werd uitgeleend aan PSV, raakte Edwin van Ooyen zondag in de topper tegen FC Den Haag ge blesseerd aan de enkel, die gisteren in het gips is gezet. Komend week-, einde onderneemt Excelsior de reis naar SC Cambuur met twee keepers uit de jeugd: Londema en Hendriks. De 18-jarige Walter Londema, die Van Ooyen zondag verving, liet ove rigens een goede indruk achter. Hans Eijkenbroek moet rust houden broek zal, zoals de zaken staan, niet op de trainersbank zitten bij de bekerwedstrijd van vanavond tegen PSV. De AZ-trainer is geveld door een aanval van hyperventila tie. Hij heeft van clubarts dokter Vandaar ook dat Becking enkele dagen rust voorge- scherp gesteld moest schreven gekregen. De symptomen, waarvan Eijken broek al eerder last heeft gehad, openbaarden zich zondag, daags na de nederlaag tegen Heerenveen. Vanuit huize-Eijkenbroek werd ge meld - om 'indianenverhalen te voorkomen' - dat de trainer beslist geen last heeft van zijn hart. Me vrouw Eijkenbroek: „Dat werd bij die eerste aanval van hyperventila- SOFIA (ANP) - Tijdens de Winter- tie ook al verteld. Hans moet ge trouwen, of je hebt het niet" Vlasveld beste Nederlandse universiade in Sofia is Marjan Vlas veld uit Oud-Ade op de 5 kilometer skilopen (klassiek) 46e geworden. Zij was daarmee de beste Neder landse. Maijorie van de Bunt en He- lene van Schijndel werden respec- u__. tievelijk 50e en 51e. Het goud gipg ding nu in handen naar de Oostduitse Ina Kümmel. venkamp-Fransz. woon een paar dagen goed slapen, dan is hij weer fit. Maar dat hij al weer op de bank zit bij AZ-PSV lijkt me onwaarschijnlijk". Uitgaande van de absentie van Eijkenbroek is de technische lei- het duo Ho- WOENSDAG 14.50-16.50 BBC 1: Voetbal: Albanië-En- geland, live uit Tirana (Albanië). 16.05-16.50 BBC 2: World Singles Bowls Championships. 17.00-18.00 BBC 2: World Singles Bowls Championships. 10.00-19.00 SKY: Eurosport Menu: pro gramma-overzicht. 19.00-20.00 SKY: Eye on Sport. 20.00-21.00 SKY: WK Free Style skiën. 20.00-22.35 BRT 2: Sportavond: met o.a. een portret van Muhammed Ali. voetbal (Belgische beker kwartfinale), Roemeens turngala in Vorst en Gala EK kunstrijden op de schaats in Birmingham. 21.00-21.30 SKY: Surfer Magazine. 21 30-22.30 SKY: Wielrennen: Parijs-Ni- 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.30-00.00 SKY: Gala-avond EK kunstrijden in Birmingham. 23.00-01.15 BBC 1: Sportsnight: met World Singles Bowls Championships, WK boksen in the Royal Albert Hall en voetbal. 00.00-01.00 SKY: World Series cricket: Australiö-West Indies. 01.00-01.30 SKY: Eurosport Menu: over zicht.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21