Wassenaar wil nader onderzoek naar ernst bodemverontreiniging Afhaken Rijnsburg in AOC-overleg betreurd V eertig uur (lisco-muziek bij Utopia in Zoeterwoude 071-161400 7 weken voor 26,50 Scanners weggehaald bij snelkraak in Wassenaar Diefstal M. Lamal^er directrice De Alleman in Warmond Oegstgeester college gaat over tot herverdeling portefeuilles Wassenaar akkoord met afbraak van schoolgebouw MAANDAG 6 MAART 1989 REGIO LEIDEN PAGINA 9 ZOETERWOUDE - Veertig uur achter elkaar disco-muziek draaien was een van de records die het afge lopen weekeinde bij het Zoeter- woudse jongerencentrum Utopia werden gevestigd. Ruben Hartloper was van vrijdagavond zeven uur tot zondagmorgen 11 uur constant in touw met een 'plaatje en een praat je'. Het oude record stond op 36 uur. Ook het record disco-dansen werd verbroken. Mark Spierenburg en Udo Bonte dansten 11 uur en 20 minuten. Het oude record stond op 11 uur. Hans Spierenburg bracht het record halters van 15 kilo tillen op 1 minuut en 19 seconden. Bij de dames hield Yvonne Slingerland halters van 3,5 kilo 3 minuten en 13 seconden omhoog. Andere records werden gevestigd door Marcus van der Maat en Rosita van Diesten met de langste kus (77 minuten) en door John Engel met het jongleren met een bal: 1 minuut en 4 seconden. Nieuw was het dartrecord met 3 pijlen 125 punten werpen in een minuut. Dit werd ge vestigd door Ronald Hogervorst en Rico Vervoorn. Nogal wat pogingen om bestaande records te verbreken mislukten overigens. Er was in gebouw de Westender grote belangstelling voor de record- Dogingen. Het aantal toeschouwers Vervuiling bij uitbreiding wasserij aan het licht gekomen WASSENAAR - De grond on der de wasserij Heidinga aan de Hofcampweg in Wassenaar is verontreinigd met creoso- teerolie. Dit is een aardolie- produkt dat wordt gebruikt voor houtbescherming en waarvan wordt aangenomen dat het kankerverwekkend Onderzoek kan zijn. plaats waar de impregneerbak had gestaan tot op een diepte van drie meter was verontreinigd. In hoever re het grondwater is vervuild en eventueel een grotere plek is aange tast moet in een nader onderzoek worden uitgezocht", aldus de voor lichter van de gemeente. Bij uitbreidingen van de wasserij is de verontreiniging aan het licht ge komen. Volgens gemeentevoorlich- ter W. Issendonck moet in ieder ge val honderd vierkante meter grond worden afgegraven. De gemeente vermoedt dat de vervuiling is ver oorzaakt door het houtveredelings- bedrijf Robers dat dertig jaar gele den op dezelfde plaats als de wasse rij was gezeteld. Destijds impregneerde de firma Robers in Wassenaar heipalen, schuttingpalen en planken met cre- osoteerolie. "Het bedrijf gebruikte een bak met olie waarin de palen werden gedompeld. Wij hebben van omwonenden vernomen dat het op den duur onbruikbare afvalprodukt in de sloot werd gekieperd", aldus Issendonck. De verontreiniging kwam aan het Ruben Hartloper in actie tijdens zijn recordpoging 'disco-muziek draai- licht toen omwonenden zagen dat in'. (foto Ellen Martens) de wasserij naast het bestaande pand wilde gaan uitbreiden. Enige De gemeente wil de huidige eige naar van de grond, R. Tettero, ver plichten dit onderzoek in stellen en zal binnenkort een brief van die strekking naar de eigenaar van de wasserij sturen. "Hierin staat dat de man een deskundig bureau moet in schakelen. De gemeente is wel be reid hand- en spandiensten te ver richten". Volgens Issendonck denkt de ge meente hierbij aan het beschikbaar stellen van mankracht, maar niet aan het verstrekken van financiële middelen. In het koopcontract^ geen bepaling opgenomen over mo gelijk verontreinigde grond. Daar om stelt de gemeente zich op het standpunt dat de onderzoekskosten voor rekening zijn van de eigenaar. "De gemeente was niet op de hoogte van eventuele verontreini ging van de grond en stelt de eige naar in principe verantwoordelijk", aldus Issendonck. De eigenaar van het bedrijf was vanochtend niet be reikbaar voor commentaar. Het col lege van B en W zal de zaak morgen in de wekelijkse vergadering be handelen. De organisatoren vonden dat beetje jammer. In vorige jaren f verbeterde records aanzienlijk meente die de zaak onderzocht. Ier. "Het bleek dat de grond op de Tuin De Voorschotense Kunstkring opent het seizoen 1989 met een tentoonstelling rond het thema tuin onder het motto Tuin op Zolder' op de zolder van-het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voor straat in Voorschoten. De tentoonstel ling, die duurt tot en met 27 maart, toont een selectie van twee- en driedimensio naal werk van de leden, waaronder aquarellen van Sierk Schröder en gra fiek van Yoka Voorbach. Astma Het correspondentschap LeidSe regio van het Nederlands Astma Fonds orga niseert zwemmiddagen onder leiding van een fysiotherapeut in zwembad Poelmeer in Oegstgeest. Voor informa tie en aanmelding: M.C.E. van de Wou- de, telefoon 071-155771. Tekeningen Da gemeente Waesenaar houdt van 4 tot en met 12 maart een tentoonstelling van tekeningen die Cubaanse kinderen maakten voor de vrede. De tentoonstel ling wordt gehouden in het Cultureel Centrum Warenar aan de Kerkstraat en is van maandag tot en met vrijdag te zien van negen tot vier uur. Vrouwendag De STEM (emancipatorisch vrouwen werk Voorschoten) organiseert woens dag 8 maart, de internationale vrouwen dag, een filmochtend in samenwerking met het Green Way Theater. Tijdens de ze ochtend, die toegankelijk is voor alle vrouwen boven de 16 jaar, wordt de film Wish you were here' vertoond. Aanvang kwart over negen. Kinderopvang moge lijk (01717-4391). Concert De St. Jan's Fanfare en de Egerldnder- kapel De Susserwald Musikanten ver zorgen op zondag 5 maart een halfvas- tenconcert in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeterwoude. Aanvang kwart over twaalf. Lezing In het Rijnlands Lyceum in Wassenaar houdt Ischa Meijer dinsdag 7 maart een lezing over oorlog in de Nederlandse li teratuur. J. vd Berg spreekt over de Indi sche letterkunde in het dekolonisatietijd perk. Aanvahg acht uur. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Florence C.M. d.v. R.P.J.M. Seelen en C.A.M. Monchen, Mamixstraat 10, Corrle R. d.v. D.B. Topliffe en K.E. Thomas, Jul. van Stolberglaan 66, Clenn W. Wassenaar en J.E. Verhoeven, Ruijs- Neem nu een proefabonnement: Open dag agrarische school Oegstgeest druk bezocht OEGSTGEEST - Het afha ken van Rijnsburg bij de be sprekingen over de vorming van een Agrarisch Oplei dingscentrum (AOC) in de regio is een slechte zaak voor het onderwijs. Dergelijke kritiek was het afgelopen weekeinde tijdens de viering van het 40-jarig bestaan van de Lagere Agrarische School in Oegstgeest her haaldelijk te beluisteren. Op advies van de rijksoverheid gaan in Nederland alle agrarische scholen samenwerkingsverbanden aan. In elke regio worden de ver schillende scholen samengevoegd in zogeheten AOC's. Voor Zuid- Holland-noord lag een samenwer king tussen de agrarische scholen in Lisse, Boskoop, Gouda, Rijns burg en Oegstgeest voor de hand. Rijnsburg heeft enige tijd gele den echter al laten weten niet veel voor. die samenwerking te voelen. Het schoolbestuur vreest voor een aantasting van de christelijke waar den die aan het agrarisch onderwijs irj het bloemendorp worden ge hecht. Pogingen om Rijnsburg als nog over de streep te halen, zijn tot nog toe steeds op niets uitgelopen. Versnipperd Tijdens de festiviteiten rond het ju- bilieum van de agrarische school in Oegstgeest werd onder anderen door de plaatselijke wethouder van onderwijs, T. Blom, stilgestaan bij de opstelling van Rijnsburg. Blom betreurde de houding van de school in de buurgemeente. "Het ziet er naar uit dat scholen hun produkten steeds meer moeten verkopen in de toekomst. Maar wil die verkoop sla gen, dan zal er moeten worden sa mengewerkt tussen de scholen op regionaal niveau. Bundeling van krachten is nodig om ongewenste concurrentie tegen te gaan. Daarom is het zo bijzonder jammer dat de sa menwerking tussen die scholen in één gebied is mislukt. De opleiding en kennis op het gebied van bollen en bloementeelt wordt hiermee ver snipperd", aldus de wethouder. Directeur Kneppers van Lagere Agrarische School in Oegstgeest heeft tijdens de feestelijkheden nog informeel overleg gehad met zijn Rijnsburgse collega's, zonder con creet resulaat overigens. Toch heeft Kneppers nog altijd een sprankje hoop. "Ook ik vind het belangrijk dat Rijnsburg aan de samenwer king deelneemt. En volgens mij is het ook mogelijk om onder dezelfde paraplu voldoende ruimte te schep pen om Rijnsburg de mogelijkheid te bieden om in het onderwijs aan de christelijke waarden invutying te geven. Ik ben daarvan zelfs over tuigd". De samenwerking zal, zoals het er nu uitziet, vermoedelijk ontstaan tussen de scholen in Lisse, Bos koop, Gouda en Oegstgeest. Knep- WASSENAAR - De politie van Was senaar roept getuigen op van de snelkraak, gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag in een radio- en televisiewinkel aan de Langstraat. Rond half twee hoorden omwonen den glasgerinkel en een plof. Later bleek er een stoeptegel door de eta lage te zijn gegooid. De snelkraker heeft volgens de politie vervolgens enkele scanners en een portofoon set uit de etalage gegrist. De goede ren zijn 3500 gulden waard. Onbe kend is of hij in zijn eentje was eh of hij er te voet of met de auto vandoor is gegaan. Een 22-jarige inwoner van Wasse naar is de afgelopen nacht aange houden op verdenking van auto diefstal. De politie herkende de man tijdens diens verblijf in een sportkantine aan de Dr. Mansvelt- kade. De Wassenaarder, die alles heeft bekend, heeft de auto vrijdag ontvreemd. Hét voertuig stond aan pers vindt dat daarbij ook de"agrari- sche school in Rijswijk moet wor den betrokken. "Op die manier krij gen wij een veel groter draagvlak. Voor het onderwijs een niet onbe langrijk gegeven". Open dag In het kader van het 40-jarig bestaan van de Oegstgeester school werd het afgelopen wekeinde een druk bezochte open dag gehouden waar aan ook bedrijfsleven meewerkte. Kneppers: "Wij wilden op deze ma nier wat meer bekendheid geven aan het onderwijs en de mogelijkhe den die er zijn om met het bedrijfs leven samen te werken. De agrari sche sector is de laatste tijd erg veel negatief in het nieuws geweest, denkt alleen maar aan de mestover schotten. Wij wilden nu ook een de positieve kant belichten". r afgelopen zaterdag in de Lagere Agrarische School i WARMOND - De 34-jarige M. La maker wordt de nieuwe directrice van basisschool De Alleman in War mond. Zij heeft op dit moment al zes jaar dezelfde functie op de open bare basisschool De Manse in Ab coude. Lamaker is al twaalf jaar in h$t onderwijs werkzaam en was de enige vrouwelijke kandidate voor de functie. "Maar daarom is ze niet gekozen", zegt M. Duiverman, bestuurslid van de school. "We hebben haar geko zen om haar enthousiasme, haar er varing en omdat zij duidelijk onder woorden kan brengen wat zij wil". Lamaker zal in augustus beginnen, maar zal voor die tijd in samenwer king met het bestuur een tweede leerkracht voor de school aantrek ken. WEDSTRIJD - Het EHBO-distrikt Zuid-Holland organiseert op zater dag 11 maart een wedstrijd tussen verschillende plaatselijke afdelin gen in 't Trefpunt aan de Herenweg 80 in Warmond. Aanvang 14.00 uur. De toegang is gratis. de Papeweg geparkeerd. Getuigen konden de politie een nauwkeurig signalement verstrekken. De auto dief bleek het voertuig onafgesloten achter het politiebureau te hebben achtergelaten. LEIDERDORP - Twee jongens hebben in de nacht van zaterdag op zondag foto-apparatuur meegeno men uit een fotozaak aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. Een man die in een flat aan de overkant woont, zag dat het duo rond drie uur 's nachts een steen door de ruit van de winkel wierp en apparatuur mee nam. Hij belde de politie, maar die was net te laat. De jongens waren gevlucht in de richting van de Hout kamp. Over de waarde van de gesto len goederen kon de politie vani gen geen mededelingen doen. ZOETERWOUDE In verband met het 15-jarig be staan organiseerde de schildersgroep De Kameleon in Zoeterwoude het afgelopen weekeinde een tentoonstel ling met werk van de leden. In haar welkomswoord za terdag herinnerde voorzitter J. Straathof de vele om zwervingen van de groep. Het begon in een hokje achter het gemeentehuis, daarna kwamen de schilders terecht in een noodgebouw bij het Aloysiuscomplex, vervol gens in de Aloysiusschool zelf en uiteindelijk in het hui dige onderkomen aan de Van Swietenstraat. De groep is inmiddels een vereniging geworden, aan gesloten bij de landelijke Federatie van Amateurs Beeldende Kunstenaars. Dat geeft volgens Straathof meer mogelijkheden tot het aantrekken van docenten en het exposeren buiten de grenzen van Zoeterwoude. Mevrouw A. van Gent, mede-oprichtster van de Ka meleon, memoreerde dat een groep ouderen aan de wieg van de schildersclub heeft gestaan. Nu is het een bloeiende vereniging met vier bijeenkomsten per week. Van Gent opende onder grote belangstelling de ten toonstelling, waarop 47 werken te bewonderen waren. (foto Ellen Martens) goeding voor zijn bestuurlijke ar beid krijgt en dat het daarom niet helemaal logisch is om hem zo min mogelijk portefeuilles te geven. WASSENAAR - De Wassenaarse partijen gaan akkoord met het in grijpende plan om de Montesso rischool af te breken, op een deel van het terrein een nieuwe school neer te zetten en op een ander deel huisvesting van ouderen mogelijk te maken. Dit bleek tijdens een ver gadering van de raadscommissie voor onderwijs, cultuur en woonza- ken. Voor ouderen kunnen er aanleun- of groepswoningen komen aan het Zanderijpad: de invulling van het terrein hangt af van gesprekken met het nabij gelegen bejaarden oord De Burcht. Dit jaar willen bur gemeester en wethouders het over leg afronden. Wethouder J.C.M. Greep hoopt dat de bouw in 1990 kan beginnen. Om de bouw moge lijk te maken neemt zijn gemeente een lap grond van 25 bij 60 meter- Als het aan CDA-raadslid C. Over- devest ligt, komen vooral Wasse naarse ouderen in aanmerking voor dit nieuwe project. OEGSTGEEST - De vervanging door de Oegstgeester WD-fractie- voorzitter drs. H.A. Rijks van wet houder T. Blom-de Koek van Leeu wen, die tot ombudsvrouw in Den Haag is benoemd, heeft in het colle ge van B en W geleid tot een herver deling van de portefeuilles. De grootste veranderingen voltrekken zich in de portefeuille van burge meester mr. S. Scheenstra. Hij krijgt er kunst en cultuur, verkeer, mediabeleid en ontwikkelingssa menwerking bij. Bij PvdA-wethouder T. Kohlbeck verdwijnen verkeer en mediabe leid. VVD-wethouder Rijks neemt kunst en cultuur niet van zijn voor ganger Blom over maar stoot die af die de burgemeester. En CDA-wet- houder prof. drs. P van Veen heeft ontwikkelingshulp naar de burge meester geschoven. Over het waarom van de nieuwe portefeuilleverdeling hangt een waas van geheimzinnigheid. De fractievoorzitters hebben er vorige week in een vertrouwelijk beraad toe besloten. Zij hebben geen ver klaring over het waarom gegeven. Bekend is wel dat burgemeester mr. S. Scheenstra na de oorspron kelijke portefeuilleverdeling de minst gelukkige dagelijks bestuur der was. De eerste burger liet enige tijd geleden in een interview in deze krant duidelijk blijken dat hij vond dat hij te weinig te doen had. Als de tendens om gekozen bestuurders de meeste portefeuilles toe te bede len zou aanhouden, zo zei hij toen, dreigt het gevaar dat het burge meestersambt "een lege huls" wordt De eerste burger wees er tevens op dat hij de enige fulltime bestuur der van het dorp is, de hoogste ver-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9