De Wilde slimmer dan concurrenten Charles Veldhoven pakt nationale titel Marathonschaatsen: hoe verder? Schneider zeker van wereldbeker (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 6 MAART 1989 PAGINA 23 Terechte winnaar Omloop Het Volle GENT (GPD) - Komt er een finale van een grote wielerkoers eens niet rechtstreeks op tv, laaien de discus sies over de vermeende trucages van de winnaar onmiddellijk #rer- diepinghoog op. Buiten de receptieruimten ver kocht de tweede druk van dé le vensgeschiedenis van de 'Blonde Pijl' als een bestseller, binnen wer den Etienne De Wilde pen en papier in handen gedrukt voor een situa tieschets. Of hij zijn manoeuvre naar de winst in de Omloop Het Volk maar even wilde tekenen. „Hij heeft het pleintje afgesne den, hij had ineens 100 meter voor sprong" beschuldige Eric Van- deraerden de winnaar. „Hij glipte binnendoor, waar de rest van de groep om de rotonde heen moest", sakkerde Sean Kelly, druk gesouf fleerd door PDM's pr-man, Harry Jansen. Alsof er een aanrijding in kaart moest worden gebracht. De bijna 31-jarige De Wilde pleitte uiteraard Thierry Marie snelste tijdrijder PARIJS (AFP) - De Franse wielren ner Thierry Marie heeft in Parijs de proloog van Parijs-Nice gewonnen. In een individuele tijdrit over 5,3 ki lometer was Marie gisteren een hal ve seconde sneller dan de Span jaard Miguel Indurain. Derde werd zijn ploeggenoot Laurent Fignon. De Ier Stephen Roche finishte als vierde. Erik Breukink was met een zevende plaats de beste Nederlan der. Adri van der Poel stelde teleur. Zijn achterstand op Marie bedroeg 45 seconden. onschuldig. Het was anders ge weest dan bij de verkenning van vrijdag, toen de rotonde inderdaad nog 'linksom' kon worden geno men. Maar de winnaar had wel de gelijk de correcte, nu rechtse bocht gevolgd. „Kijk, zó...". En 'Tienne' kraste het blaadje vol. Toen het de bakkeleiende tv-regi- stratoren eindelijk behaagde beel den te offreren, bleek dat De Wilde nooit van een onrechtmatige daad kon worden beticht. Hij was alleen veel slimmer geweest dan zijn con currenten, in de laatste drie kilome ter van de 44e Omloop Het Volk. Zo'n beetje op de manier van de Raleighs, in de goeie tijd. Er dreigde een bocht, de helft van de ploeg zet te zich op kop van de groep, de uit te spelen man nam plaats op de voor ste positie, dook de curve in, en de ploegmaats gingen breeduit waaie rend in de remmen. Een gaatje laten vallen, heet dat in wielertaal. Wie sterke benen heeft kan de winst dan moeilijk meer ontgaan. In Raleighs gouden jaren wonnen Priem, Oos terbosch, Raas, Karstens, Leo van Vliet, -ja, wie eigenlijk niet. Weggestoken Het scenario was zaterdag vrijwel identiek. De Wilde, dé absolute man van februari met zijn zeven over winningen aan de Cóte d'Azur, had zich de hele dag weggestoken, zoals alle vedetten, of wat daar tegen woordig voor door gaat. Het Volk was lang een koers om zondag al weer te vergeten. Alleen Jelle Nijdam waagde in de finale een manmoedige poging. „Maar toen ik op 30 seconden bleef hangen, wist ik dat het geen zin had". Schalkers vijfde in semi-ldassieker dere Swifters waren goed op dreef tijdens de eerste rit van de regionale Rijn- en Bollenstreek competitie. Op het parcours van het Alphense Avanti ging de zege naar Lissenaar Erwin van Diest, die uit een kop groep van vijf sneller was dan club genoten Rob Verhagen en Jörgen Dickhoff. Bij het Goudse Excelsior ging in de liefhebberskoers de winst naar Pieter Evelein, met thuisrijder Ab Slingerland en Bol- lenstreker Ton van Duivenbode als nummers twee en drie. De Katwijkse fietscrosser Pa trick Chen won bij de junioren een internationale wedstrijd in het Westduitse Hannover. LEIDEN Martin Schalkers heeft 1 een goede beurt gemaakt in de Bel gische semi-klassieker Kuurne- Brussel-Kuurne. Als gangmaker in een kopgroep van 13 renners reed 1 de professional uit Katwijk met on der anderen Edwig van Hooydonck naar de meet, waar de Belg zich via een demarrage het snelst toonde. Voor Schalkers restte een verdien stelijke vijfde plaats, waarmee hij de beste Nederlander was. Achter winnaar Coos Moeren hout bemachtigde Swift/Casba-ren- ner Mark Varkevisser gisteren een tweede plaats in de massasprint van een criterium voor nieuwelingen in het Brabantse Sint-Willibrord. An- Etienne De Wilde viert zijn overwinning in de Omloop Het Volk. de sprinters. Onder wie: Etienne De Wilde (zesvoudige ritreferentie dit jaar in Bessèges en de Middellandse Zee). Maar, wie sterk is moet ook slim kunnen zijn. Iedereen zou naar hem kijken; bovendien, in die kou- we regen van de laatste twee uur vreesde hij de weerstand van Van- deraerden. Dus..? De Wilde: „Ik zei tegen m'n ploeg maats, dat ze op kop moesten gaan rijden. Ze voelden hoe ik het wilde o EPA) spélen. Ai, doe maar! schreeuwde Luc Roosen". De Wilde trok zich op gang, raakte in zijn wilskracht bijna nog 'in de aarde langs de kant', Roosen en Frison sloten de poort, en De Blonde Pijl uit Laarne kon aan zijn zegetocht beginnen. Hij dacht maar steeds dat hij het niet zou halen, maar zijn reserves bleken superieur aan de collectiviteit van een onthutst peloton. PETER OUWERKERK FURANO (Reuter) - Vreni Schnei der uit Zwitserland heeft zich zater dag in Furano (Japan) verzekerd van de wereldbeker ski. Schneider werd derde in de reuzeslalom en is onbereikbaar voor de concurrentie. Haar landgenote Maria Walliser pakte in de stromende regen haar derde overwinning in de strijd om de wereldbeker van dit seizoen. Het was haar eerste in een reuzeslalom sinds maart 1987. De 25-jarige Walliser, wereldkam pioene afdaling in 1987 en 1989, klokte in beide manches de beste tijd. Mateja Svet uit Joegoslavië bleef het dichtst bij haar in de buurt. Voor Vreni Schneider kwam met de derde plaats een eind aan een lange zegereeks op de techni sche skinummers. Sinds november won ze in het circuit om de wereld- beker zes slaloms en vijf reuzesla loms. Toch stelde ze in Furano de eindzege veilig. De enige die haar nog kon bedreigen, landgenote Mi- chaela Figini, eindigde 'slechts' als zevende en verloor haar tweede plaats in het klassement aan Walli ser. Het seizoen omvat nu nog twee wedstrijden: een slalom en een reu zeslalom, die volgende week even eens in Japan worden gehouden: in Shigakogen. HEERENVEEN (GPD) - Moet de KNSB het marathonschaatsen met huid en haar verkopen aan de com mercie? Of moet de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond de eigen marathon-winkel blijven runnen? Concreter: gaat het bureau Ice Productions BV van Ron Mul der de dienst uitmaken bij de hon- derd-rondenwedstrijden? Of blijft Hans Brandt, de voorzitter van de Landelijke Technische Commissie Marathon, het voor het zeggen hou den? Op 11 maart buigt het dage lijks bestuur van de KNSB zich in al zijn wijsheid over dit vraagstuk. Yep Kramer, die zich zaterdag op zijn thuisbaan Heerenveen verze kerde van de Aegon Trophy, gaf al vast een schot voor de boeg: „De ideeën van Ron Mulder klinken mij niet slecht in de oren". Over de inhoud van zijn plan, dat hij inmiddels bij de KNSB heeft in gediend, wilde Mulder niet in detail treden. Gesecondeerd door twee voudig wereldkampioen Hein Ver geer, liet hy slechts los dat zijn bu reau het organisatorische en pro motionele gedeelte van het mara thonschaatsen voor zyn rekening wil nemen. Naar verluidt heeft Mul der de KNSB daarvoor 150.000 gul den geboden. Geen der betrokke nen wilde de hoogte van dat bedrag overigens bevestigen. Een gedeelte van Mulders plan nen lekte zaterdagmiddag niette min uit. Zo wil hij een verschuiving van de wedstrijden van de zaterdag avond naar de zondagmiddag. Dit in verband met televisieopnamen. Mulder, ook al de geestelijke vader achter de alternatieve kernploeg van Leo Visser en Yvonne van Gen- nip, zou reeds overeenstemming LEIDEN - Na zijn zege in de Europa Cup heeft Charles Veldhoven ook de nationale titel veroverd. De short-track crack uit Oegstgeest was dit weekeinde in Assen on genaakbaar voor de concurrentie. Veldhoven legde zaterdag de basis voor dit succes door de 1500 en 500 meter te winnen, terwijl hij gisteren ook op de 3000 meter zegevierde en de 1000 meter met een tweede plaats besloot. Bij de vrouwen ging de zege naar Joëlle van Koetsveld voor de Woubrugse Claudia Wol vers, die zeer verrassend de tweede plaats in beslag nam. Voor Veldhoven verloopt dit sei zoen op rolletjes. Een maand gele den veroverde hij de Aegon-cup, vo rige week de Europa Cup en nu de Nederlandse titel. „Nu hoop ik maar dat ik over vijf weken, tijdens de wereldkampioenschappen, Ook over deze vorm beschik", aldus de 23-jarige student medische biolo gie. „Ik ben precies op tijd in vorm geraakt. Vlak voor de finale om de Aegon-cup was ik na een virusziek te van vier weken pas weer fit. Sindsdien gaat het uitstekend. Bo vendien ben ik twee weken geleden weer op mijn oude buizen gaan rij den. Dat gaat voor mijn gevoel veel beter". Dat bewees Veldhoven het afge lopen weekeinde. Op de eerste dag won hij de 1500 meter in 2.37,3 en de 500 meter in 46,30, wat een nieuw baanrecord betekende. Op de 1000 meter moest hij alleen Richard Suy- ten voor zich dulden. De 3000 meter besloot Veldhoven weer winnend in 5.28,0 wat hem met een punten totaal van 18 op de eerste plaats in de algemene rangschikking bracht. Richard Suyten werd tweede. De Stompwijker verzamelde acht pun ten door onder andere een overwin ning op de 1000 meter in 1.43,6 en een tweede plaats op de 500 meter. Jeroen Otter (Leiden) werd derde, terwijl Jan Hoogeveen het succes voor de Leidse regio completeerde door beslag te leggen op de vijfde plaats. Bij de vrouwen ging de zege naar Joëlle van Koetsveld. De uit Loe- nen aan de Vecht afkomstige schaatsster beleefde gisteren een sterke dag en zegevierde op de 1000 (1.46,6) en 3000 meter. Zaterdag be haalde Van Koetsveld een tweede plaats op de 500 meter en een vierde plaats op de 500 meter. In het eind- klassemenet bleef zij met een totaal van 14 punten Claudia Wolvers slechts twee punten voor. Wolvers reed een sterk toernooi. Met een eerste plek op de 1500 me ter in 2.42,3 en tweede plaatsen op de 1000 en 3000 meter legde zij het fundament voor haar uiteindelijke tweede plaats. Als Wolvers een wat betere 500 meter (waarin ze als vier de finishte) had afgeleverd had er zelfs een eerste plaats voor haar in gezeten. Monique Velzeboer (Oud-Ade) eindigde op een teleurstellende der de plaats. Velzeboer, die al eerder te kenen gaf het in dit na-olympisch jaar wat rustiger aan te willen doèn, behaalde mede door een overwin ning op de 500 meter zeven punten. Arya van der Poel uit Roelofs- arendsveen kwam terecht op een vijfde plaats met een totaal van 4 punten. met een zendgemachtigde hebben bereikt voor uitzending aan het eind van de zondagmiddag. Verder zou hy een andere opzet van het Cup-klassement hebben voorge steld; zou hij streven naar meer en betere internationale wedstrijden en wil hij in Heerenveen een drie daags evenement organiseren. Yep Kramer, de sterkste en meest constante rijder van dit marathon seizoen, bewees zijn sport zaterdag middag ook bepaald geen goede dienst. Hij liet een ideale mogelijk heid daartoe ongebruikt, want de afsluitende race van de trophy-cy- clus, die door Erik van den Boogert werd gewonnen, werd rechtstreeks op de televisie uitgezonden. Kramer had in het met 7000 kijkers behoorlijk gevulde Thialf-stadion totaal geen oog voor een aantrekke lijke wedstrijd. De Friese reken meester dacht alleen aan de eind overwinning in de Aegon Trophy en hield slechts de rug van Richard van Kempen, zijn enig overgeble ven concurrent, angstvallig in de gaten. Het wedstrijdverloop speel de hem bovendien precies in de kaart. Want toen al na een kwartier een groep van 18 rijders de benen nam en een ronde voorsprong op bouwde, was de strijd om de Trop hy definitief beslist. Kramer: „Ik voelde mij niet geroepen om aan te vallen, dat moest Richard maar doen". Van Kempen bleek echter 'min der goede benen' te hebben en leg de het hoofd al snel in de schoot. Hoewel zij nooit vrienden zullen worden, tekenden beide aartsrivalen, die elkaar dit sei zoen herhaaldelijk in de haren vlo gen, na afloop de vrede. „Yep was deze competitie gewoon beter dan ik", perste Van Kempen toen zo waar over de lippen. Rijnsburg tweede door Grimbergen LEIDEN Jeugdschaatsers van de ijsvereniging Rijnsburg hebben aangetoond ook aan het eind van de winter nog snelle tijden op de klok te kunnen brengen. Tijdens inter- club-wedstrijden kwamen alle Grimbergens (Jolanda, Petra, Aad, Henk en Peter) voor hun club uit, wat resulteerde in een tweede plaats voor Rijnsburg achter Al- blasserwaard. Peter Grimbergen reed bij de C- junioren een snelle 500 meter (42,7). Jolanda won bij de A-meisjes zowel de 500 als de 1500 meter in tijden die iets sneller waren dan die van Petra bij de B-meisjes. Bij de D-jongens reed Gert Jan Neuteboom, zaterdag tweede op het tienbanen-toernooi in Alkmaar, eerste plaatsen op de 500 en 1000 meter bij elkaar. Senior John Val kwam op de 500 meter tot 41,0. Gerben Karstens hoef je geen vragen te stellen. De 47-jarige no tariszoon, die in zijn sportieve gloriejaren lauweren oogstte in het wielerpeloton, kan zich zijn heldendaden van weleer toch nauwelijks meer voor de geest ha len. „Ik treed nooit meer in het verleden", geeft de in het Bra bantse Rijen woonachtige Leide- naar.als verklaring, Karstens heeft, net als toen hij nog op de fiets zat overigens, geen vragen nodig om honderduit te vertellen. „Ik ben Gerben Kar stens, daar kan niemand omheen. In mijn huidige beroep als verko per voor Bedrijven voor Bedrij ven, vergelijk het maar metde Gouden Gids, maak ik bewust ge bruik van mijn naamsbekend heid. Maar als ik geen wielrenner was geweest, had ik mij ook kun nen presenteren. Ik ben iemand met flair. Je moet een man als Joop Zoetemelk ook niet laten doen wat ik nu doe. Hij zou geen contract kunnen afsluiten". Met het noemen van Zoetemelk duikt hij dan toch in het wieier- verleden, dat voor Karstens negen jaar geleden definitief was vol tooid. „Natuurlijk weet ik nog wel wat van het wereldje, ik ben verle den jaar zelfs nog een aantal ke ren op tv geweest. Maar als je me vraagt wat mijn hoogste klasse ring tijdens de Omloop Het Volk was, dan kan ik daar geen ant woord op geven. Misschien dat die herinneringen weer bij me boven komen als ik in een ploegleiders auto meerijd, wat me ook wel eens word aangeboden. Meestal heb ik het te druk om op zo'n aanbod in te gaan". „Ook in mijn beginjaren, dat zal rond 1965 zijn geweest, was de Omloop de opening sklassieker van het wielerseizoen. Roger de Vlaeminck zal toen wel hebben ge wonnen. Trainingskampen aan de Cóte d'Azur kan ik mij, uit de tijd dat Bellenaars mijn ploeglei der was, niet herinneren. Later, bij Peugeot, heb ik die wel meege maakt. Natuurlijk hebben ren ners daar voordeel van. In war mere oorden voorbereidingen treffen voor het nieuwe seizoen werkt veel beter dan koud begin nen aan de Omloop Het Volk. Al die koersen rond de Middellandse Zee in februari zie ik helemaal zit ten. Tenslotte is competitie nog al tijd de beste voorbereiding op be langrijke wedstrijden". „Bang voor devaluatie hoeft een klassieker als de Omloop vol gens mij niet te zijn. Ook na die voorbereidingskoersen vliegen de renners wel in: ze willen allemaal winnen. Ik weet niet precies hoe die nieuwe puntentelling van de FICP werkt, maar ik denk dat een Gerben Karstens. (archie (foto) koers van naam toch altijd zal blijven trekken. Datzelfde geldt voor de renners. Een bekende cou reur met weinig FICP-punten zal toch wel aan zijn contracten ko men". In de tijd van Karstens was er nog niets wat op een wereldrang lijst voor profwielrenners leek. Zo'n klassement zou Karstens achteraf een hoge plaats hebben bezorgd, want hij reed het hele jaar door hoge klasseringen bij el kaar. Als erkend sprinter („Ik reed vaak kort") blonk hij vooral uit in eendaagse wedstrijden, maar hierbij plaatst de lolbroek van het peloton één serieuze kant- tékening: „Vergeet niet dat ik ook nogal eens werd gediskwalifi ceerd. Dat zou me de nodige pun ten voor die ranglijst hebben ge kost". Waarna Karstens weer terug keert naar wat hem momenteel het meest bezighoudt. „Behalve aan mijn nieuwe baan besteed ik tijd aan mijn zeilhobby, fietsen en hardlopen. Daarnaast ben ik een tijd lang actief geweest als voor zitter van de vereniging van oud- beroepsrenners, die op bestelling wedstrijden in het hele land af werkte. We hebben ook nog eens op 3 oktober in Leiden gekoerst. Maar door tegenwerking van de wielerunie doe ik daar niet veel meer aan. Ik moest trouwens alles in mijn eentje regelen". „Maar als ze me nodig hebben", toont 'De Karst' zijn goede wil, „kunnen ze me zo weer krijgen. Dan weten ze me ook altijd te vin den. Want dat valt me altijd weer op: overal waar ik kom, kennen ze me allemaal". TIM BROUWER DE KONING Parkeergarage Het regent dat het giet, dus op je veld mag je niet. Maar je wilt toch trainen, want per slot van reke ning moet je binnenkort kam pioen van Nederland worden en is het vanuit dat oogpunt gezien raadzaam om voor die paar laatste wedstrijdjes het moreel van de troepen onverminderd hoog te houden. Het dilemma voor DIOK-coach Theo Snijders was afgelopen donderdagavond weer eens daar: wat te doen als je in fei te niks kunt doen? De oplossing lag evenwel niet ver van het thuishonk in de Morsch. Het laantje af joggen, het bruggetje over en zo de onder grondse parkeergarage van Oli vetti bij de Plesmanlaan in. Droog en verlicht, lang en leeg en der halve prima geschikt voor een partijtje touch-rugby. De regels zijn iets anders dan bij het veldrugby. Tackelen op beton .is niet echt lekker. Om in balbezit te komen en dus in scoringspositie is het aantikken van de man met de bal voldoende. Tot zover dus prima in orde. Beter dat doen dan helemaal niets doen. Alleen, één man van het Leidse keurkorps paste niet echt in die ambiance. Letterlijk, dan wel te verstaan. De parkeergarage is na melijk slechts 1.95 meter hoog. voor Eric-Jan Berendsen. De in ternational van DIOK en het van zelfsprekende aanspeelpunt in de line-out meet van kop tot teen 2.02 meter. Moest hij, gebukt, dan slechts toekijken „Nee hoor, op mijn knieën aanzetten ging pri ma". Om dan serieus te vervol gen: „Ik moest een beetje voor zichtig doen. Maar het ging wel". als er bijna geen klanten z(jn". Overigens hoefde De Vries niet lang in de keuken te staan. Na een uur stond hij alweer langs de lijn bij Noordwijk-Marken, om toch aan zijn wekelijkse wedstrijdje te komen. Boeten Patat flip Op Nieuw-Zuid, thuishaven van Quick Boys, valt altijd wel wat te beleven. Zelfs afgelopen zater dag, toen alle velden in de omtrek te bespelen waren, maar alle vel den van de Katwijkse eersteklas ser plassen vértoonden, moest Bert de Vries er aan te pas komen om de aanwezigen van hun natje en droogje te voorzien. Daar had 'mister Quick Boys' duidelijk niet op gerekend. „Door die afgelasting bij ons (er ging slechts één wedstrijd door red.) was er gebrek aan keukenperso- neel. Toen ben ik maar patat flip gaan verkopen", aldus De Vries, die eigenlijk met het eerste elftal naar Spakenburg had moeten af- „Maar dat geeft niet, hoor, dat ik niet met het eerste mee was. Quick Boys heeft genoeg andere bestuursleden. Thuis op Nieuw- Zuid zijn ook mensen nodig, zelfs De aanvoerder van het nationale elftal van de Fiji Eilanden, Abraham Watkins, is door de na tionale voetbalbond tot 1993 ge schorst. Ook zeventien andere in ternationals hebben zware straf fen opgelopen. De groep verliet in januari een trainingskamp in de Bondsrepubliek, zonder toestem ming van de bond. De spelers besloten het kamp verlaten voor een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Westduit se club Hertha BSC Berlin. Zij protesteerden daarmee tegen straffen die bij twee van hen wa ren opgelegd. Het duo, Igor Evans en Simon Peters, had zich een tijdje verborgen gehouden. Naast zijn schorsing moet Watkins, die in 1988 sportman van het jaar was op de Fiji Eilan den, een fikse boete betalen. In november leidde hij zijn team naar een historische overwinning op Australië, in het kader van de kwalificatie voor de wereldtitel strijd van 1990 in Italië. Terzijde, Vrij Nederland: „In dat Sportmuseum komt ook een sportieve voetballer". Parool-redacteur Robert Misset: „De voetballerij besteedt miljoenen aan de heropvoeding van zijn sup porters, maar het schandalige op treden van Roda JC in Sofia heeft nog eens bewezen, dat de KNVB be ter een bewijs van goed gedrag voor de artiesten zelf kan invoeren. Waarom alleen de vandalen buiten het veld stigmatiseren? Is de voet balwereld niet verplicht om erkende recidivisten binnen de lijnen uit de stadions te weren? Wie in één. sei zoen meer dan drie gele kaarten we gens ruw spel ontvangt, zou voortaan een 'voetbalpas' aan de scheidsrechter moeten tonen en zich voor 'risicovolle' Wedstrijden niet in de kleedkamer dienen te melden, maar ten burele van de politie". Jaap Bax tijdens RKC-Veendam in Langs de Lijn: „Toe nou, jongens... Als we een wed strijd verslaan, moet er wel wat te verslaan zijn". Schaatser Jan Ykema in Nieuwe Re vu: „Ik heb nooit een muts op. Ik heb al een bolle kop, als ik dan ook nog een muts opzet, wordt het een ei. Ik heb een mooie bos met krullen en ik vind dat die beat gezien mag worden. Ik ga mezelf niet ontsieren door een sponsorpet over mijn ogen te trek ken en dan zoveel mogelijk met mijn kop te knikken". Bokser Regilio Tuur: „Ik respecteer mijn tegenstander, als hij zwaar knock-out gaat, voel ik. me toch niet lekker". „Domme mensen kunnen mij niet beledigen. Intelligente mensen doen het niet". Jan Ykema in Nieuwe Re vu: „Op elke plaats ter wereld waar ze ijsbaan hebben, ken ik de kroe- Solidariteit onder de marathonschaatsers. Voor de start van de finale om het KNSB-klassement in Heerenveen nam het peloton het op voor Jos Pronk, de wegens dopinggebruik voor anderhaf jaar geschorste rijder. (foto ANP) Redacteur John Baete in het Bel gische blad Sport 90: „Vier miljoen dollar voor de Engels man Frank Bruno en zijn omge ving. Zes miljoen netto voor Mike Tyson. Moeten we ons nu afvragen of het nog wel verantwoord is in on ze huidige wereld met al zijn proble men om twee reuzen zo'n hoop geld te geven om op mekaars smikkel te timmeren?" Ex-Ajaxvoorzltter Ton Harmsen in Voetbal: „Nog één nacht cel zou ik niet heb ben overleefd". Scheidsrechtersbaas Leo van der Kroft in Voetbal: „Egbert Mulder was als voorzitter BSBV volstrekt ongeschikt". Jean-Marie Pfaff in Voetbal: gen en discotheken". André van der Louw in Het Pa rool: „Als zou blijken dat ik iemand bela zer dan verdien ik het afgeschoten te worden". Verspringer Emiel Mellaard in het AD: „Dat pak zat zo strak in mijn kruis dat ik er een hoge stem vah kreeg". Ton Harmsen in Voetbal: „Je verrader slaapt nooit". „Nelli lijkt in sommige interviews op een soort jukebox waar je een kwartje ingooit en je krijgt elk ant woord dat je hebben wil; soms zefe een gospelplaatje". Joop van Daele, trainer van Ex celsior: "Ik hoop van harte dat PSV Carlo l'Ami koopt. Met Edwin van Ooyen heb ik een prima alternatief'. Bokser in coma LYON (RTR) - De Afrikaanse bok ser David Thio ligt na het gevecht tegen de Amerikaanse superlicht gewicht Terence Alli, gisteren in Lyon, in coma. De 22-jarige bokser uit Ivoorkust ging in de negende ronde door een opstoot van de Amerikaan tegen het canvas. In het neurologische zie kenhuis in de Franse stad werd de toestand van Thio als kritiek om schreven. De Afrikaan was 's mid dags nog niet bij bewustzijn geko men. Reniers beste schutter DEN BOSCH (ANP) - Tiny Reniers is in Nederland nog steeds de beste handboogschutter. De Brabander bewees dat gisteren bij de nationale indoor-titelstrijd in Den Bosch. Re niers kwam met 120 pijlen - 60 op 25 meter en 60 op 18 meter - tot een to taal van 1156 punten.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23