Leiden tussen hoop en vrees Gelijkspel betekent voor Fides re deling Overwinning helpt Lisse niet uit nood Vertrek Rosdorff voor sleutelduel tegen Leiderdorp Danaiden moet wachten Bollegraf winnares in Oklahoma MAANDAG 6 MAART 1989 SPORT PAGINA 21 LEIDEN - BVO Alphen heeft dit seizoen een beslissende rol ge speeld in het verloop van de kortstondige loopbaan van Luba- coach Paul Rosdorff. Enkele maan den geleden maakten de felicitaties van de Leidse 'troika' voor Alphen- coach Ben Ponsioen pijnlijk duide lijk dat de nieuwe toverformule van de Leidse ploeg niet werkte, zater dag bleek de situatie nog maar nau welijks verbeterd en trok Rosdorff na de 79-73 zege zijn conclusies en deed een stapje terug. Ironisch dat juist de resultaten te gen de uitgedunde Alphense ploeg als katalysator werkten voor Lei den, dat aan het begin van het sei zoen serieuze onderhandelingen voerde met BVO-coach Ben Pon sioen. De Alphense leraar staat ook nu weer op het verlanglijstje van Leiden, dat door de voorgestelde nieuwe competitiestructuur eerder dan gedacht al kan denken aan een terugkeer naar de tot twaalf ploegen uit te breiden eredivisie. In dat plaatje past de komst van de ambi tieuze Ponsioen bijzonder goed. „Ik wil over volgend seizoen nog geen uitlatingen doen, maar Ponsioen is een kandidaat", aldus voorzitter Henny Nijssen na afloop van de wedstrijd. De strijd tussen beide streekriva- len had in de slecht bezette Vijf Mei hal niet veel om het lijf. BVO bleef Leiden dit seizoen weliswaar twee maal in eigen huis de baas, maar het was vanaf het begin duidelijk dat zodra Leiden de angst en onzeker heid van zich afschudde, de Alp hense ploeg een makkelijke prooi zou vormen. De basis van Ponsioen is fe klein (in lengte) en te smal en onervaren om op dit niveau boven in mee te draaien.' Door de tegen stander af te remmen houdt BVO het in een wedstrijd lang vol, maar wanneer het tempo wordt opge voerd vallen er gaten. In de eerste helft dicteerde BVO via de uit de zone gelanceerde break enige tijd het spel. De Alphenaren leken een gereserveerde parkeer plaats te hebben onder de Leidse basket, waar Elbert Mol zo vrij als een vogeltje keer op keer dankbaar kon scoren. Het leidde aan Leidse kant tot driftig telegraafverkeer tus sen de coaches, trainers, begelei ders en andere goedwillende stuur lui, maar de boodschap kwam in het veld verminkt over en BVO bleef tot aan het rustsignaal profiteren van de ongekende vrijheid. Pas toen de nauwelijks van een blessure herstelde Peter de Boer (16 punten) en de energieke Emile Rombouts (19) vermoeid raakten, was de tegenstand van de Alphena ren snel gebroken. Rombouts kon voor de pauze niet missen (5 uit 5), maar liep na rust (40-38) op zijn tandvlees (schot 4 uit 8) en moest twee minuten voor tijd met vijf fou ten naar de kant. Chaotisch ker BVO halverwege de tweede helft weer terug in de wedstrijd (53- 44, 59-56), maar dat was tevens het laatste wapenfeit van de weer ge kwetste De Boer en van BVO. El- bert Mol had toen al vier fouten (in vier minuten) vergaard tegen de sterk spelende Thijs Minderhout (13 pnt, 8 rebounds), terwijl ook Tom Gussen (18 pnt, 10 reb) veel problemen opleverde voor de Alp hense verdediging. Leiden herstelde zich, zag de van oor tot oor grijnzende Oscar Taal te gen zijn oude ploegmakkers weer enkele fraaie drives maken, en wist zich bij 75-67 zeker van de winst. Driepunters van Onno Boonstra en Sjors Haverkamp zorgden nog even voor paniek bij Leiden (77-73), doch de tijd was te kort om de lijstaan voerder alsnog in problemen te brengen. Het chaotische spelverloop (BVO 23 keer balverlies, Leiden 20 keer), het bij tijd en wijle weer onzeker ac teren van zijn ploeg, die in de ko mende zes wedstrijden het kam pioenschap moet veroveren, zetten de onder zware druk staande 'rook ie' coach Rosdorff na afloop nog maals goed aan het denken. Met als gevolg dat alle spelers in de kleed kamer werden geroepen met de me dedeling dat Michiel van der Meer de ploeg zondag voorgaat in de sleu telwedstrijd tegen aartsrivaal BV Leiderdorp. Een duel dat Leiden moet winnen om de kampioenskan sen niet op de tocht te zetten en om de coachwisseling niet bij voorbaat tot een comedie te maken. Leiderdorp kan na de nederlaag van zaterdag bij concurrent en titelkan didaat Racing Beverwijk (70-60) geen aanspraak meer maken op de titel. Alleen wanneer Vrouwe For- tuna residentie kiest in Leiderdorp bestaat er nog een theoretische mo gelijkheid, maar coach Samson was zaterdag wel zo reëel om te stellen dat het kampioenschap niet langer binnen bereik van zijn ploeg ligt. Beverwijk behield door de (eerste) winst op Leiderdorp zijn aanspra ken, die gesterkt worden door de wetenschap dat zowel Leiden als achtervolger ASVU nog op bezoek komen. „Beverwijk heeft een kwestbaar team- De ploeg is afhankelijk van een paar goede spelers, als je die kunt afstoppen, dan win je", aldus Samson. Het afstoppen lukte Lei derdorp in de eerste helft bijzonder goed, maar de eigen afwerking faal de volledig: 28-24. In de tweede helft kreeg Beverwijk de kans om na een scoreloze fase van vijf minu ten bij 51-49 van Leiderdorp weg te lopen (60-52), waarna de laatste krachtsinspanning (62-58) geen re sultaat meer opleverde. „We heb ben het dit seizoen op de belangrij ke momenten laten afweten", oor deelde Samson, die stelt dat Leiden nog steeds over de beste papieren voor het kampioenschap beschikt. „Jammer voor Leiderdorp, dat veel meer talent en kwaliteit in huis heeft", vindt de Haarlemmer, die zondagmiddag de kans heeft dat voor eigen publiek nog eens duide lijk te maken. HANS JACOBS LEIDEN - Het degradatiespook waart nog altijd dreigend rond in de Leidse regio. Hoofd klasser TOP kwam bij degradant Die Haghe niet verder dan 16-16 en dreigt ook zelf tenon- der te gaan. Fides Pacta redde bij Swift(A) door een 12-12 gelijkspel het vege lijf. Nederla gen brachten tweedeklassers Crescendo en Zuiderkwartier verder in de problemen. Voor Fluks is het doek al gevallen. Nood brak wet bij TOP, toen tien minuten na dë rust Frank Nijenhuis plots zijn opwachting maakte. „Ik Een plotselinge opleving i grillige aanvaller, die vorig jaar na balverlies werd geleden, nuut voor tijd leek Swift met een 12- 11 voorsprong op weg naar de zege. Vandaar de keuze voor Frank. Als Tien seconden voor tijd besliste Wilma Neuteboom anders: 12-12. De 20-17 zege op VEO was voor veertig Pernix vooral een overwinning op Wester kartier-Landlust vertrek kende coach Kees van Vliet veel te zwak. „Het viel me zwaar tegen, want er zit veel meer in de ploeg", mopperde hij nna afloop. Tien mi nuten na rust (5-3) werd een 8-3 stand bereikt en was de laatste weerstand gebroken: 11-5. LEIDEN - Michiel van der Meer moet Luba opnieuw uit de brand helpen, al is de uitgangspositie voor de flamboyante Rotterdam se basketbalcoach dit maal heel anders dan een jaar geleden. Vo rig seizoen keek Leiden met nog zes wedstrijden te spelen tegen en moest de magie Van der Meer de ambitieuze eerste divisieclub voor verval be hoeden. De missie slaagde en me de daarom waren de Leidse ogen sinds de kerstdagen weer op de uit het buitenland teruggekeerde Van der Meer gericht. De resulta ten die de als interim-coach ge starte Paul Rosdorff inmiddels met Leiden had geboekt, gaven echter geen aanleiding om de koers te wijzigen. „Wij wilden dit seizoen Michiel van der Meer als coach en Rudy van Eijck als trainer. Beiden heb ben een te drukke baan om als trainer-coach op te treden. Toen Van der Meer naar het buitenland moest, hebben we een andere op lossing moeten bedenken, met in ons achterhoofd dat hij na terug keer weer beschikbaar zou zijn", aldus Leiden-voorzitter Henny Die extra impuls beter voor de dag komend dan de duel tegen De Vinken haar titelkan- laatste weken, ontbrak het TOP voldoende schotkracht om los te komen van Die Haghe. Alleen Karin Westerbeek was met drie goals vol doende gevaarlijk. Een tegenvaller was bovendien het wegvallen van Stella van der Zaag, die na vijf mi nuten een kuitspierblessure opliep. De Hagenaars, sinds kort onder leiding van oud-TOP-coach Ruud van der Horst, wisten na 3-3 weg te lopen naar 6-3 en dicteerde in feite het duel. Onder impulsen van Nij enhuis leek het tij te keren. Anne van der Zaag en Ron van der Willik zorgden voor 12-12 en Barbara Romsom hielp TOP voor de eerste maal aan een voorsprong. De gena deklap bleef uit en Die Haghe kon zich herstellen. Tot de laatste secon den bleef de uitslag van het duel on gewis. In de laatste twee minuten redden Frank- en Ria Nijenhuis tot tweemaal toe TOP van een neder laag, maar kansen op de winst ble ven onbenut. „Een wisselvallig seizoen", karakte riseerde Fides-coach John Tims de nu bijna voltooide zaalkorfbalcom- petitie. „Vandaag spelen we tegen Swift een prima wedstrijd, dicteren op tien minuten strijd en staan ze tijd nog mogen dat we een punt r houden vergooide, speelde vrijuit tegen het eveneens uitgeschakelde VEO. Het resultaat was een spectaculair en doelpuntrijk treffen zonder sto rende overtredingen, een ware de monstratie van top-zaalkorfbal. Pernix nam na 3-3 de leiding en hoewel VEO na 7-3 nog even dicht bij (8-7) kwam, lieten de Leidenaars zich niet van de wijs brengen. Top scorer werd Janneke Mulder met vijf goals, terwijl Erika Velders, Carla Kuipers en Robin Arnoldus elk driemaal scoorden. Rijkelijk veel kansen liet Fiks on benut in het duel tegen Antilopen, dat door het onverwachte verlies van koploper De Meervogels toch belangrijker was dan menig Oegst- geestenaar dacht. Bleef de ploeg van coach Henny Piket, die Fiks aan het einde van het seizoen overi gens zal verlaten, in de beginfase aan.de positieve kant van de score, na 4-5 nam de thuisploeg definitief afstand: 12-9.. Tekenend voor de schotloosheid was dat zes van de negen Fiks-goals vanaf de stip tot stand kwamen. Nico van Weizen en Diederick van Veen namen elk drie strafworpen voor hun rekening, de hele wed- Crescendo hield zich niet aan de op*- minuten voor drachten van coach Lenie Slegten- >or. En achteraf horst en kreeg daar een gepeperde nog van geluk spreken, rekening voor gepresenteerd. Hoe- in de wedstrijd wel een 8-5 achterstand na de her vatting nog wel werd opgehaald, Een verklaring voor deze vreem- bleek Crescendo teveel met de De Da verbeten duel met de afloop moest de Hagenaar schul- krachten te hebben gesmeten. In de haar tegenstandsetr van Het Zuiden. Het treffen tussen de beide koplopers dig blijven. Alles verliep immers slotfase pakte Ados via 11-10 en 13- eindigde onbeslist: 13-13. perfect in het duel tegen het Am- 10 de zege: 13-11. Peter Baak sterdamse Swift. Na een gelijkop- de viermaal, gaande beginfase nam Fides gede cideerd afstand, met een vijfmaal scorende Jan Willem Meijer, on grijpbaar voor ex-international1 Yik Naast Crescendo belandde ook Zuiderkwartier onder de rode streep. In de slotminuut zag de coach Wim van Huis haar LEIDEN „Eerst volgende week Ping Lau, als de absolute topschut- kansen op een punt in de grond ge- ge Danaïden-coach René Versloot r ter. Het verschil bedroeg 2 nuten voor het einde vier punten e de wedstrijd leek beslist. Promotie jeugd TOP LEIDEN - De ji TOP hebben zich zaterdag ver zekert van promotie naar de lan delijke competitie. Dooreen rui me 18-5 zege op Fluks J1 werd het kampioenschap behaalt in de eerste klasse B. Topscorer in de door Wim Kerkum, toekom stig coach van de TOP-selectie, getrainde ploeg was Tim van der Horst, die maar liefst achtmaal scoorde. Op woensdag 14 maart a.s. speelt TOP in Den Haag een be slissingswedstrijd tegen de ju nioren van De Algemene, die vo rige week reeds de titel in de A- afdeling in de wacht sleepten. De winnaar van dit duel mag deelnemen aan het toernooi om het Nederlands kampioen schap. boord. Tot 8-8 had Zuiderkwartier tussen de beide koplopers in de eerste klasse F bleef onbeslist (13-13) en het initiatief gehad, maar in een een reprise lijkt nu onafwendbaar. „Wij moeten volgende week nog naar tijdsbestek van tien minuten draai- Kwiek en dat wordt ook niet makkelijk", temperde Versloot voorbarig op- de Atlantis de rollen om. Een 10-8 timisme, „De ploeg heeft de klasse om elke wedstrijd te winnen, maar is achterstand kon nog worden goed- niet altijd in staat het ook af te maken". gemaakt door topscorer Dirk Jan de Gezien het spelverloop in het duel tegen Het Zuiden een maar al te te- Kreek (4) en invaller Wil de Wit, de rechte constatering. Een flitsende opening deed vele toeschouwers in de 11-10 bleef onbeantwoord. eindelijke weer eens volle Vijf Meihal denken, dat de wedstrijd wel heel Velocitas dreigt puntloos uit de snel beslist zou zijn. Het Zuiden werd aan alle kanten voorbijgelopen en na tweede klasse te verdwijnen. Ge- tien minuten was er al een 5-1 stand bereikt door goals van Monique Slin- handicapt door een groot aantal af- gerland en Heiko Locher. wezige wintersporters verloor de „Te ongeduldig", bekritiseerde Versloot later zijn ploeg, „In dit soort Leiderdorper ploeg met 12-6 van wedstrijden mag dat niet gebueren. Men wilde het allemaal te snel doen, KOAG. Tot de rust (6-4) kon Veloci- maar daardoor raakte het verstopt". tas nog aardig bijbenen, maar na 6-5 Alleen Eric Kromhout onttrok zich aan de terugval, die De Danaïden het scoorde alleen Jeroen van Driel -tweede kwartier maakte. Ongrijpbaar voor zijn directe tegenstander scoordde nog eenmaal. plaatste hij menige doorbraak en ook van afstand was de grillige Leidenaar De generale repetitie van De Al- trefzeker. Scoorde hij voor rust (7-6) reeds driemaal, in de tweede helft was gemene voor het treffen met koplo- hij nogmaals goed voor eenzelfde aantal. per ONDO(sGr) verliep uitstekend. Niettemin dreigde De Danaïden na de rust de greep op het duel volledig Middenmoter DES werd met 13-11 te verliezen. Het vrouwen-viertal van de Rotterdammers vormde een geklopt door de gedegen spelende voortdurende bron van gevaar, terwijl gebrekkig afvangen de het aanvals- Leidendaars. Alfred Lambooy (2) ritme van De Danaïden danig verstoorde. en Marcel Duivenbode zorgden Met het inzetten van Marcel Keizer voor Heiko Locher trachtte Versloot voor 5-2 en die voorsprong werd zijn ploeg nieuwe impulsen te geven. Keizers eerste schot belandde reeds niet meer uit handen gegeven: 13- in de mand, maar ook hij kon vervolgens niet voorkomen dat Het Zuiden 11- het initiatief overnam. Wel zorgde de succesvolle invaller er in de slotmi- Voor Fluks is de degradatiestrijd nuut voor, dat zijn ploeg tenminste de kans houdt op een beslissingsduel:. ten einde. In het duel met Weidevo- 13-13 gels bleek het achttal van de naar BRAM VAN GENT LISSE Het vrouwenteam van Lisse verraste gisteren PSV, de nummer twee op de ranglijst in de promotiedivisie: 70-53. Een prima prestatie van de ploeg van coach Martin Feitsma, maar degradatie lijkt desalniettemin nog ^teeds on afwendbaar. Mede-degradatiekan didaat DAS versloeg onverwacht koploper Tonego (64-47) en zodoen de blijft het verschil (zes punten) ge handhaafd. Volgens Feitsma komt de eind spurt van zijn ploeg (drie overwin ningen op rij) gewoon te laat. Feits ma:,, Dit hadden we tien wedstrij den eerder moeten doen. We moe ten vanaf nu zo'n beetje alles win nen en de concurrentie (DAS of MSV) alles verliezen, willen we ons kunnen handhaven. Het is natuur lijk mogelijk en we zullen er alles aan doen, maar de kans is wel erg klein"'. Tegen PSV speelde Lisse vooral verdedigend een sterke wedstrijd. Via 20-10 in de tiende minuut was het verschil in de rust zelfs zeven tien punten: 40-23. In de tweede helft kwam PSV wel terug, maar het was met name Lisse spelverdeelster Maijolein Ketelaars (21 punten) die, met onder andere een driepunter op een cruciaal moment (48-37 in de tiende minuut), voorkwam dat de Eindhovense tegenstander nog dichter naderde. In de rommelige slotfase liep Lisse, dankzij het 'alles of niets basketbal' van PSV' weer verder uit: 70-53. MSV leverde tegen een ware wanprestatie tegen hekke- sluiter Racing Amsterdam: 69-42. Tekenend voor het niveau van deze wedstrijd waren de eerste acht mi nuten van de tweede helft. Amster dam scoorde in die periode twee punten, terwijl MSV helemaal niet tot scoren kwam. In de eerste divisie B deden de mannen van Lisse weer van zich spreken door een overwinning op Wyba (71-64), dat hierdoor de aan sluiting met de kop (Virtus en Loko- motief) verliest. Via een 32-29 rust stand kwam Lisse in de derde mi nuut van de tweede helft achter met vijf punten (32-37). Jürgen Gouds waard (14 punten) zette de thuis ploeg echter, met onder andere drie driepunters, weer op het goede spoor. Via 50-45 in de negende mi nuut werd het met ruim twee minu ten te spelen 68-64. Omdat Wyba vanaf dat moment persoonlijke fout op fout maakte behield Lisse de rest van de wedstrijd balbezit. Een se conde voor tijd bepaalde de ploeg van coach Erik Zwiers met een drie punter de eindstand op 71-64. In het rayon West verloor Leider dorp 2 met 59-69 van koploper OSG. Maarten Wals werd uit het veld ge stuurd na een scrimmage met een Utrechtse speler, die eveneens voortijdig kon gaan douchen. MSV ging kansloos ten onder tegen Jum pers: 78-58. OKLAHOMA (AFP/ANP) - Ma- non Bollegraf heeft gisteren het hoogtepunt van haar tennisloop- baan tot nu toe bereikt door het met 100.000 dollar gedoteerde toernooi van Oklahoma City op haar naam te schrijven. Als onge plaatste wist de 24-jarige speel ster uit Ermelo in de finale de als vierde gerangschikte Sovjetrussi- sche Leila Mesjki met tweemaal 6-4 de baas te blijven. Bollegraf, nu 99e op de wereldranglijst, zal ongetwijfeld een forse stap naar voren maken. Het succes van de Veluwse is des te opmerkelijker, daar ze tot in het recente verleden herhaal delijk geplaagd werd door blessu res en ziektes. Zo werd na de open Amerikaanse kampioenschap pen van vorig jaar herfst op Flus hing Meadow ontdekt, dat ze de ziekte van Pfeiffer had. Eerder had ze ongemakken aan voet, pols, schouder en arm. In Oklahoma wist Bollegraf, die na thuiskomst altijd een ma- .nuel therapeut opzoekt om alles weer 'recht te laten zetten', niet wat haar overkwam. Ze voelde zich eindelijk een helemaal klachtenvrij. Dat bleek uit haar prestaties. Achtereenvolgens ver sloeg ze de Francaise Suire, de als tweede geplaatste Russin Savts- jenko, de Westduitse Porwick en de als derde geplaatste Italiaanse Reggi voordat de 21-jarige Mesjki uit Tbilissi in de eindstrijd met de dadendrang van de eindelijk vrij uit tennissende Bollegraf werd geconfronteerd. Na het matige jaar 1988 ging het dit jaar al direct een stuk beter met Bollegraf, die vanaf haar tien de jaar de tennissport beoefent en haar beste resultaten tot nu toe in het dubbelspel behaalde. In de open Australische titelstrijd in Melbourne haalde Bollegraf de derde ronde en in Wichita behoor de ze tot de laatste acht. Schapers Michiel Schapers heeft een redelijk kans laten lopen voor het eerst in zijn loopbaan een Grand Prix-ten- nistoernooi te winnen. De Rotter dammer verloor gisteren in de eindstrijd van het toernooi in de Franse stad Nancy in twee sets van de Fransman Guy Forget: 3-6,6-7 (5- 7). Schapers speelde in Nancy sterk, heel wat beter dan de laatste weken. Hij begon met de uitschakeling van twee jeugdspelers, de Zweed Kulti en de Fransman Raoux. In de kwartfinales behaalde hij z(jn beste resultaat. Hij versloeg de als tweede geplaatste Haitiaan Ronald Agenor door twee tie-breaks. In de halve fi nale stond de Rotterdammer niet al te lang op de baan. Na winst van de eerste set, 6-2, duurde de tweede reeks tegen de Amerikaan Cham- berlin slechts een game. Een spier blessure noopte de opponent van Schapers op te geven. In de eindstrijd speelde Schapers een fractie minder goed dan in de partij tegen bijvoorbeeld Agenor. Het grote verschil was dat hij nu wel een opslaggame verloor en dat hij de kansen die hij kreeg op de ser vice van zijn tegenstander niet be nutte. In de eerste set was het verlies van een service-game voor Scha pers fnuikend. Hij slaagde er niet in een goed antwoord te vinden op de sterke opslag van de Fransman. In de tweede reeks lukte dat wel. Scha pers nam een voorsprong van 3-0, gewoonlijk meer dan voldoende voor winst van de set. Maar juist in die fase faalde de Rotterdammer. „Ik durfde in die fase van de wed strijd te weinig het inititiatief te ne men. Ik aarzelde een paar keer en dat was funest", stelde Schapers. „Guy was vandaag net iets te snel en serveerde te sterk. Het is jammer maar zo is het leven." Ook in de tie-break kreeg de Ne derlander nog kansen. Hij kwam op 4-1, maar gaf die voordelige stand weer uit handen. Op 6-5 maakte For get met een backhand het duel uit. Voor de Fransman betekende het de tweede zege in een Grand Prix- tennistoernooi. In 1986 zegevierde hij in Toulouse. Schapers komt woensdag weer in actie in het toernooi om de Europe se titel voor landenploegen in het Tsjechische Ostrava. Schapers is kopman van het team dat verder be staat uit Huub van Boeckel, Menno Oosting en Johan Vekemans. McEnroe voor vijfde keer winnaar WCT Leiden-Amerikaan Tom Gussen (12) grijpt mis in een reboundduel met Alphenaar Emile Rombouts. Beide spelers waren zaterdag topscorer voor hun ploeg. (foto Loek Zuyderduin). Van der Meer wacht weer een zware klus Nijssen zaterdag. Aanvankelijk werd Van der Meer assistent- coach van Rosdorff, maar in de praktijk werkte dat slecht. De spelers wisten niet meer naar wie ze moesten luisteren en mede door de daardoor onstane onrust vielen de resultaten van de lijst aanvoerder terug. Van der Meer verdween 'uit beeld' door plaats te nemen op de tribune, waardoor Rosdorff, met Rudy van Eijck als souffleur, ogenschijnlijk weer alleen de dienst uitmaakte. Het kwaad was echter al geschied. „In de praktijk is natuurlijk aan de poten van mijn stoel gezaagd, dat besef ik heel goed", verklaart Rosdorff dan ook eerlijk. „De samenwer king met Rudy van Eijck ging heel goed, met Michiel van der Meer werkte het niet. Van der Meer heeft meer ervaring dan ik, dus toen ik de laatste weken merkte dat ik de ploeg niet meer voldoende kon motiveren heb ik het bestuur voorgesteld om een stapje terug te doen". Het bestuur vond dat de spe lers, die vrijdag op de hoogte wer den gebracht van Rosdorffs voor nemen, maar moesten beslissen. Ben de Jong en Peter van der We tering steunden Rosdorff, de rest van de groep sprak een voorkeur uit voor een coachwisseling. „We hebben een verhelderend ge sprek gehad en zijn, zoals dat heet, op goede wijze uit elkaar ge gaan. Van der Meer is een betere coach dan Paul. Ik denk dat dit de beste oplossing is als we dit sei zoen kampioen willen worden", stelt aanvoerder Ronald van der Geest. Voorzitter Nijssen heeft veel lof voor Rosdorff. „Hij heeft het bij zonder goed gedaan". Rosdorff zelf vindt het niet erg dat een an der nu wellicht met de eer van het kampioenschap gaat strijken. „Voor mij telt alleen het belang van het team". Van der Meer wacht andermaal een zware klus. DALLAS (SID/DPA) - John McEnroe is 'terug van weggeweest'. De 30-jarige Amerikaan speelde za terdag in Dallas de rol, die hem het liefste is: de oppermachtige win naar. Hij zegevierde in de finale van het traditionele WCT-slottoernooi in drie sets over zijn landgenoot Brad Gilbert (6-3, 6-3, 7-6). McEnroe volgde daarmee Boris Becker op, die zich kort voor het toernooi we gens een griepaanval terug moest trekken. De inderhaast opgeroepen vervanger Gilbert kon onbevangen spelen („Ik heb niets te verliezen", luidde zijn credo) en haalde zo ver rassend de eindstrijd. Als verliezer kreeg hij 100.000 dollar, de helft van de gage van McEnroe. Het was de vijfde keer, dat McEn roe de WCT-titel bemachtigde, tel kens tegen verschillende opponen ten. Eerder presteerde hij dat in 1979 (tegen Borg), 1981 (Kriek), 1983 (Lendl) en 1984 (Connors). Drie keer was 'Big Mac' verliezend finalist (1980, 1982 en 1987). Ruim 16.000 toeschouwers waren in de Reunion Arena getuige van de machtsgreep van McEnroe, die in feite al in de halve finale plaats vond toen hij in bijna vier uur de hevig te- genspartelende Ivan Lendl van zich afschudde. De vooruitzichten van Gilbert in de finale waren weinig rooskleurig. Van de voorgaande elf duels met McEnroe had hij er slechts ééntje weten te winnen. Slechts twaalf uur na zijn zware in spanning tegen de Tsjechoslowaak moest McEnroe al weer aantreden. „Och, op mijn leeftijd komt dat er niet zo op aan", was zijn reactie. „Dan is er maar één remedie: de blik op oneindig en kijken hoe het afloopt". Het herwonnen zelfvertrouwen van McEnroe stond garant voor zijn suprematie in de finale. Gilbert kwam er in feite niet aan te pas. Hij kwam vooral in de eerste twee sets vaak reactievermogen te kort tegen de sterk geconcentreerd spelende McEnroe. Pas in de derde set kon Gilbert gelijkwaardig partij bieden. Hij rekte het tot de tiebreak, waarin hij na een dubbele fout met 3-7 ten onder ging.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21