Bennebroek houdt Forescate in toom Valken verschalkt reserves Ter Leede Meerburg verzet zich tegen Valken Leidse zwemmers revancheren zich Kickers door zege op VNA aan de leiding linda Moes breekt met haar trainer Van der Veer op tijd in vorm PAGINA 18 SPORT MAANDAG 6 MAART 1989 LEIDEN Valken '68 behaalde in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal een belangrijke overwinning op het tweede team van Ter Leede: 3-1. Het eerste van de Sassenheimers deed het in de in terregionale klasse beter. Het werd 8-0 tegen Vlaardingen. Rand stad Sport verloor in de hoofdklasse van de zondagafdeling met 0- 1 van koploper VCS, SJZ behaalde een 3-0 overwinning op Groe- neweg 2 en De Sleutels versloeg UDO met 5-0. Eersteklasser UVS won met dezelfde cijfers van Stompwijkse Girls. Het was een belangrijk duel in de eerste klasse tussen Valken en Ter Leede 2. Het resultaat kon de strijd voortijdig om het kampioenschap bëslissen. Vooral de Sassenheimse vrouwen stonden er goed voor. Zij hadden met één wedstrijd minder gespeeld ook één punt minder dan Valken, dat voor het begin van de wedstrijd met 20 punten uit 12 wed strijden de leiding had. VROUWENVOETBAL In 80 minuten speeltijd bleek dat Ter Leede niet in staat was de kop positie te veroveren. In tegendeel: de Valkenburgse vrouwen verste vigden hun eerste plaats. Al vroeg in de wedstrijd namen ze de leiding, doordat Marjan Boogert de bal tus sen de palen bracht. De gasten lieten dit niet over hun kant gaan en vijf minuten later schoot de Sassenheimse Bianca Loon de gelijkmaker in het doel-. Maar de Sassenheimse vreugde was van korte duur. Vlak voor de pauze kwamen de gastvrouv/en weer op voorsprong, mede dankzij verkeerd uitverdedigen van de Sassenheimse laatste vrouw Linda Beuling. Mar lies van Egmond maakte daarvan dankbaar gebruik. Na de rust deden de gasten er al les aan om uit de redelijk gelijkop- gaande wedstrijd ten minste nog één punt te slepen. De thuisploeg kreeg het daardoor even moeilijk, maar Ter Leede verzuimde daarvan gebruik te maken. Annet Be rendonk kreeg nog een uitgelezen kans, maar zij slaagde er niet in de Valkenburgse keepster Yvette Snij ders te passeren. Uiteindelijk be sliste Marjan Boogert met haar tweede treffer de wedstriid. Zii kop- Het eerste team van Ter Leede on dervond geen tegenstand van Vlaardingen. Voor de Sassenheim- scoorden respectieve- ne Jansen (2x), Els Schoon rion van der Ploeg. Randstad Sport minder dan VCS, Ma- helft verprutsten Henny Steensma en Karin van der Oever nog een zeker niet paar kansen voor de gastvrouwen. de Voor- SJZ was duidelijk sterker dan schotense vrouwen benutten hun Groeneweg 2. Al in de eerste helft mogelijkheden niet. Tien minuten bracht Carola Vink de eindstand op de pauze deed Anneke Plug het bord. Zij opende de score door lijk Jenny van der Mark (4x), Corin- dat voor VCS wel. In de tweede LEIDEN De Leidse zwemtoppers hebben in tegenstelling tot vorige week uitstekend gepres teerd op de Nederlandse winterkampioen schappen. Afgelopen weekend vonden deze kampioenschappen plaats in Dordrecht. Drie Nederlandse titels kwamen in de Leidse regio terecht. Verantwoordelijk hiervoor waren Christian Fischer en Dennis Schouten. Voor Fischer verliepen deze kampioenschap pen zeer succesvol. De topper van jaargang 1976 behaalde dit weekeinde maar liefst twee titels en twee tweede plaatsen. Op de 1500m vrije slag finishte hij in 18.01.90. Op de rugslag behaalde hij zijn tweede titel in 1.10.27. Tweede plaatsen waren er op de 200m wisselslag in 2,28.78 en de 400m vrije slag in 4,38.44. Dennis Schouten zwom dit weekend duide lijk een stuk sterker als vorige week. Hij won de 100m schoolslag in een zeer sterke tijd van 1.11.88. Hij finishte 0.01 voor zijn naaste concur rent Jeroen van Loosdrecht. Twee derde plaat sen haalde hij uiteindelijk op de 200m wissel slag in 2.22.25 en op de 400m vrije slag in 4.26.90. Tot slot zwom hij tevens naar een zesde plaats op de 100m rug in 1.08.04. Antoine van Weerde verraste zichzelf en de hele Leidse aanhang door op de 100m school slag 's ochtends bij de jaargangswedstrijden, zijn tweede tijd ooit, te zwemmen. Zyn tijd van 1.04,21 was ruim genoeg voor brons, 's Avonds in de finale was de verrassing compleet. Hij zwom naar een nieuwe p.r. in 1.03.64. Hij zwom tot 90 meter op een aal onverwachte tweede plaats maar moest do^i minder training concur rent Patrick Braam laten voorgaan. Van Weerde laat met deze tijd zien dat zijn top nog lang niet is bereikt. De vorige week uit militaire dienst gekomen Van Weerde zegt nu alles op alles te zetten voor de aanstaande zomerkampioen- schappen. Hans Kroes kwam door een gebrekkige voor bereiding individueel alleen op de 50m vrije slag uit. Hij bereikte hier een tweede plaats achter de ongenaakbare Ron Dekker in 22.79. Paulien Stastra presteerde ook prima op de 100m rugslag. Bij de jaargangswedstrijden werd zij zesde in een record van 1.07.24. In de B finale zwom zij voor de tweede maal onder haar oude record in 1.07.51 en werd hiermee derde. Stastra toont hiermee aan dicht bij de top te zitten, on danks het verminderen van haar trainingen. Bianca Hoeks kon dit weekeinde haar draai weer niet vinden. Haar hoogste plaats bereikte ze op de 400m wisselslag. Hier werd zij vierde in een zomerlimiet van 5.29.95. Twee vijfde plaat sen waren er nog op de 100m rug in 1.12.77 en de 400m vrije slag in 4.50.11. Mark Schouten zwom eveneens sterker dan vorige week maar kon de vorm van zijn broer niet benaderen. Zijn beste prestatie was een zesde plaats op de 100m vlin derslag in 1.05.66. Olga Bouwmeester was zeer goed op dreef op de 100m schoolslag. Zij werd in totaal achtste in een nieuw persoonlijk record van 1,21.05. Haar keerpunten en start zijn nog wat aan de matige kant, zodat zij in de toekomst nog meer mogelijkheden heeft. Nancy Kijk in de Vegte zwom haar op één na beste tijd op de 100m schoolslag (1.17.00). Zij eindigde hiermee als zevende. Zij zwom tevens naar een achste plaats op de 100m vlinder in 1.10.17 en finishte voor clubgenoot Sjimmy van Deelen, die 1.10.17. Robin Sprinkhuizen presteerde als enige Leidse zwemmer minder dan vorige week. Hij kwam uit op de 100m rug- en de 400m vrije slag. Op de rugslag wist hij zijn record het dichst te benaderen in 1,06.73. Hij werd hiermee achtste. Op de 400m vrije slag eindigde hij in 4.29.94. LZ 1886 haalde uiteindelijk negen medailles, vorig jaar zeven op deze kampioenschappen. De Zijl/LGB moest het deze keer zonder medailles doen. Bij een vijfkamp in Delft hebben enkele zwemmers opvallend gepresteerd. Robert Jan Bakker zwom tweemaal een record. Op de 100m vrije slag 1.07.7 en op de 100m vlinderslag in 1.17.0. Hij werd hiermee tweede en eerste. Bart Vermeulen laat de afgelopen tijd een zeer grote vooruitgang zien in zijn prestaties. Hij verbeter de zijn schoolslagtüd met zeven seconden tot 1.41.3. Andrea Hoenselaar verbeterde haar tijd op de 100m vrije slag met twee seconden tot 1.10.0. ROBERT VAN ZIJP solo doeltreffend af te ronden. Daarna passeerde zij keeps ter Wil van Kralingen nog twee maal. Ook na de pauze had Groene weg 2 weinig in te brengen. De Sleutels had een overtuigend veldoverwicht in de wedstrijd tegen UDO. Drie treffers van Mariëlle Ba- velaar en twee van Natasja van Din- ten bezorgden de Leidse vrouwen de overwinning. Keepster Arina Benning stopte nog een penalty van UDO, die werd genomen doorHelè- ne Zandbergen. UVS trad met slechts tien speel sters aan tegen Stompwijkse Girls en had toch het betere van het spel. Joke Vijlbrief (3x) en Mariëlle Schoenmaker (2x) waren verant woordelijk voor de Leidse treffers. ATLETIEK - John Vermeule heeft zaterdag de halve marathon van Leeuwarden gewonnen. Hij legde de ruim 21 kilometer af in 1 uur, 7 minuten en 37 seconden. Ge rard Nijboer kwam in de eindsprint iets te kort (1.07.39). VOETBAL - China heeft zaterdag in Dhaka de kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap voetbal van 1990, Oost Aziatische groep 5, tegen Bangladesh met 2-0 gewonnen. Baushan en Li scoorden voor de gasten. GEWICHTHEFFEN - De Chi nees Liu Shoubin heeft zaterdag bij wedstrijden in Kemerowo het we reldrecord trekken in het bantam- gewicht verbeterd. Hij kwam tot 134,5 kilogram, een verbetering van de prestatie van zijn landgenoot Jingjiang met een halve kilo. LEIDEN - Het heeft er alle schijn van dat de ploegen in de Leidse za terdagafdeling er alles aan doen om Hazerswoudse Boys naar de titel te dragen. Valken '68 kwam tegen het zich hevig verzettende Meerburg niet verder dan 0-0 en TAW kon bij KRV met moeite op 2-2 komen. De AFD. LEIDEN ZAT. Hazerswoudse Boys - LSW 3-1 In de matige eerste helft nam de thuisclub het heft in handen en drukte LSW in een ondergeschik te rol. Kansen voor Koen Warnau en Jan Platteel werden echter niet be nut waarna Edwin Heespelink de Leidenaars verrassend op 0-1 zette. Nog voor rust echter maakte junior Martin van Zoest zijn uitverkiezing waar door de ban voor de koploper te breken (1-1). Na de hervatting maakte de thuisclub een duidelijk fellere indruk. Warnati schoot kei hard 2-1 binnen en Sjaak van Dorp, die in de scrimmage de bal verover de, schoot Hazerswoudse Boys naar 3-1. LSW kreeg nog een kans op de aansluiting maar een door Heespe link genomen strafschop werd door doelman Hans van der Zwan in twee beurten gepareerd. Meerburg - Valken '68 0-0 Ondanks de 0-0 was het zeker geen bloedeloze partij. Beide ploe gen zochten de aanval waarbij Val ken zich de meeste kansen schiep. Doelman r Pierre Berk toonde zich een zeer betrouwbare sluitpost door kansen voor Albert de Haas, Ri chard Blikman en Robert Binnen dijk te verydelen. De Valkenburgse trainer Arie Jonker zat zich in de dug-out te verbijten. „Al had de te genstander een doel ter grootte van een speelhelft, dan kregen ze de bal er nog niet in", mopperde hij. Waar Meerburg in de eerste helft alleen op een afgekeurde treffer van Bram van Zwieten kon wijzen had het na de pauze pech bij kansen van Lutze van de Ploeg, Kees Hagenaars en Danny van Aerde. KRV - TAW 2-2 De Katwijkers draaiden in de aan vangsfase wat stroef. TAW had met de wind mee het beste van het spel. Op een pass van Frank Aartman knalde Dick Hoogenes op de paal maar reageerde William Bakker attent (0-1). De voorsprong werd echter teniet gedaan door een fout van TA W-doelman Fred Ubink waardoor Peter de Bakker de stand gelijktrok. Dezelfde speler zette KRV op 2-1 en had in de twee de helft de marge zelfs nog verder kunnen uitbreiden. Hoewel KRV in wicht op tijd. GWS - Alphia 1-1 Een één tegen één situatie werd LEIDEN Tijdens de hervatting van de hockeycompetitie is koploper Forescate gister middag op eigen veld niet verder gekomen dan 2-2 tegen Bennebroek dat op een punt af stand volgt in de tweede klasse B. Vierdeklasser Catwijck verspeelde zijn leiderschap aan Fletiomare door met 2-1 van Leidse Studenten te verliezen. Bij de vrouwen blijven LMHC en Noordwijk door verliespartijen in de gevarenzone van de eerste klasse. De vrouwen van Leiden traden ver- het tweede deel het tempo succes zwakt aan in hun uitwedstrijd tegen vol op en verzilverden eveneens een Spirit. Blessures en wintersport strafpush die tien minuten voor tijd dunden het team van Hein Dungel- werd gevolgd door de gelijkmaken- strekt i i minuut viel de e de 2-2, die overigens via een Benne- i der Lee ook al uit met broekse voet werd gescoord. De vrouwen van Forescate kwa men met een 3-1 nederlaag terug uit Rotterdam, waar ze verzwakt een blessure, waarvoor A-juniore Maijon van Laarhoven als enige re serve inviel. Twee goede acties van de Schiedamse centrumspits deden traden tegen Ommoord. Na tien r LMHC de das c Ruud Hartman Kok den in de zaal het tweede-klasse- kampioenschap en hadden goede oefenduels achter de rug. Eugen nuten was het al 2-0 voor de thuis ploeg die een strafcorner en een strafbal benutte. Nadat Ommoord 3-0 had gescoord, redde Birgit Lem pers voor Forescate de eer met h&ar treffer: 3-1. Het laatste kwartier wer- r te slepen, wat niet lukte. ïaar de hoek ging, maar de r zich heen zag huppelen: 2- 1. Leidse Studenten verdedigde met man en macht én met succes zijn voorsprong tegen het wanhopig aanvallende Catwijck. Anneke Verheul maakte zich als topscoorder volledig waar door de totale produktie van de vrouwen van Leidse Studenten voor haar re kening te nemen in de wedstrijd te gen de Katwijkse hockeysters. Cat wijck kwam zelf nauwelijks in de cirkel van de tegenstander, maar hield de schade beperkt door slechts met 3-0 van de lijstaanvoer der te verliezen. Hisalis blijft ook na de verloren partij tegen Bodegraven nog punt loos onderaan. Bodegraven scoorde Dirk-Jan van Leeuwen (Unks) van Catwijck scoort 0-1 in het vierde-klasseduel tegen de Leidse Studenten. Kat- ivijker Henrik Houwaard en keeper Jurgen van der Velden liggen uitgespeeld op de grond. <Loek Zuyderduin) Westerduin opende voor de Leider- Roomburg goed door het Vlaar- tweemaal voordat John Simons 1-2 met 1-4. De Hisalis-vi dorpse ploeg de dingse Evergreen met 2-4 te gen. Miëtta Groeneveld, Helen strafbal te benutten. Het onder druk slaan. Het aanvallend ingestelde staande Xenios kwam door een z Roomburg opende door, Veerle liet noteren. Bodegraven benutte succesvol in hun thuiswedstrijd te- Laarhoven (2x) en Annette Huis- nog twee mogelijkheden en besloot gen Spire dat met 4-0 werd versla- mans scoorden uit het veld. Doel- vrouw José van der Eist hield de nul vast door een strafbal te keren. NIEK FAAS hard schot van Corine Vliegenthart Kuijpers de score, maar speelde uit een strafcorner verder op achter- aanvankelijk wat mat, waardoor de stand: 0-2. Alecto bleef ook in het thuisploeg op 1-1 kon komen. Ze- tweede deel veel sterker, maar kpn ven minuten na dé pauze verzilver de score niet uitbreiden. de Joske Kijne een strafbal nadat Luc Klinkhamer van Noordwijk Heieen Gerritsma onderuit was ge miste zijn basisspeelsters Liesbeth haald door de keepster: 1-2. Kuij- Niezen, Alexandra van Kan en pers bouwde verder uit naar 1-3, Nicky Brouwer hevig in het lang ge- waarna Evergreen een strafbal be- lijkopgaande duel tegen Gooische nutte. Na twee afgekeurde Leidse dat een kwartier voor tijd met 0-1 treffers eindigde de ploeg van Jur- verlbren ging. Een pluspunt was het jen van Aken in de felle eindfase op doelverdedigen van B-juniore Do- 2-4 door Kijne. rien van Dijk die er blijk van gaf het T/mrH lrl grote werk aan te kunnen. v iei uc ^ldööC Leidse Studenten ontving koploper Catwijck in de wetenschap dat ge wonnen moest worden om nog een kans te maken op de vierde- klass- gebracht naar 2-1 door een veldgoal etitel. De openingsgoal kwam op Het Amsterdamse FIT nam een 2- 0 voorsprong tegen de Noordwijkse n, die voor rust werd terug- Bart Wisbrun. Erik Verdoorn Catwijck van de stick scoorde nog 3-2, maar de Amster- Dirk-Jan van Leeuwen in de tiende dammers trokken duidelijk aan het minuut. Een tweede Katwijkse tref- langste eind door met 4-2 te eindi- fer van Van Leeuwen werd afge keurd omdat er sprake zou zijn ge- ate en num- weest van buitenspel. Een vreemde mer 2 Bennebroek in de tweede interpretatie omdat de bal terug klasse B deelden de punten (2-2), stuitte van de legguards van de waardoor Kraaien op gelijke hoogte Leidse keeper. Snel daarna scoorde kon komen met Bennebroek. De Pieter van Hengel 1-1 uit een voor- Voorschotenaren begonnen voort- zet van Robert Beerents. Catwijck varend met een benutte strafbal van zette de Leidse Studenten langdu- de, net als Dick-Jan Wassink, in het rig vast op eigen helft, maar had hoofdteam teruggekeerde Jelmer pech met pushes op de paal en de Siersema: 1-0. Nol van der Steen kruising. Van Hengel evenwel pas- LEIDEN Kickers heeft gisteren goede zaken gedaan. Door een 3-0 zege op VNA en een misstap van lijstaanvoerder MMO bij Leids- che Boys hebben de Leimuide- naars de leiding in handen gekre gen. Randstad Sport blijft door een 1-0 overwinning op ASC goed volgen. ZLC, dat het voor de win terstop zo goed deed, zit nu in de hoek waar de klappen vallen en ging bij Alkmania met 2-1 ten on der. Hekkesluiter VNL stuurde Bernardus met 3-1 naar huis en Oranje Groen kreeg op eigen veld een pak slaag van Teylingen 0-4. AFD. LEIDEN ZONDAG Kickers '69 - VNA 3-0 Kickers pakte de zaken vanaf v het eerste fluitsignaal naar beho-' ren aan en kwam na een kwartier aan de leiding, toen Sander Beuk een vrije trap in het VNA- doel krulde. Na de rust vergrootte Dan ny Maliepaard de voorsprong na een mooie combinatie met Beuk. Nadat Ronald de Rijk de eind stand op 3-0 had bepaald werd en kele minuten voor tijd VNA-spe- ler Marcel Eradus uit het veld ge stuurd omdat hij Beuk zou heb ben weggeduwd na een een harde actie van dezelfde Beuk. Alkmania - ZLC 2-1 Ronald Hendrikse miste al na vijf minuten een strafschop voor ZLC in de uitwedstrijd tegen Alk mania. De thuisclub kwam ver volgens aan de leiding toen Ed Muller een een-tweetje met Joost van Veen afrondde. Ondanks een veldoverwicht lukte het ZLC niet om op gelijke hoogte te komen. In de tweede helft maakte Muller er 2-0 van alvorens Ge Tégelaar uit een vrije trap de eindstand op 2-1 bepaalde. Oranje Groen - Teylingen 0-4 Beide taems gingen gehavend van start. Oranje Groen miste zes basisspelers, terwijl Teylingen met zeven invallers speelde. Van deze handicap hadden de bezoe kers weinig last. Debutant Pieter Gozeling en A-junior Pieter van Nobelen zetten Teylingen al voor de thee op 0-2. Gozeling maakte er met een afstandsschot 0-3 van en Leo van de Krogt tekende voor 0- VNL - Bernardus 3-1 VNL opende met een offensief en kwam al na tien minuten aan de leiding. Michel van der Zee gaf de bal op rechts de bal voor en Nick Wubbe rondde aanval af. Bernardus antwoordde direct via een mooi doelpunt van Peter Oudshoorn. Na de pauze was VNL sterker en het kwam ander maal aan de leiding toen Wubbe een voorzet van van der Zee ver zilverde. Van der Zee bepaalde uit een counter de uitslag op 3-1. Randstad Sport - ASC 1-0 Frank Hogewoning zette Rand stad Sport al na vijf minuten op een 1-0 voorsprong na een fout van ASC-keeper Marcel Delmeer. Daarna speelde de ploeg uit Voor schoten voornamelijk tegen zich zelf. In het duel, dat zich voor het grootste deel op het middenveld afspeelde, was rommeligheid troef. De thuisploeg kreeg nog wel een aantal kansen maar Wilco Penseel, Jan van der Reyden en Nico van As lieten deze mogelijk heden onbenut. Leidsche Boys - MMO 2-1 Koploper MMO beleefde een moeilijke middag bij Leidsche Boys. Al vroeg kwam de thuis ploeg aan de leiding toen Patrick Kooien een foute terugspeelbal van Sjaak van Leyden onder schepte en scoorde: 1-0. De Leide naars slaagden er ondanks een veldoverwicht niet in MMO al voor rust op een grotere achter stand te zetten. In de tweede helft kon het beter voetballende MMO niet voorkomen dat A-junior Ri chard Filemon een aanval over zes schijven afrondde en derhalve voor 2-0 zorgde. Hans Disseldorp bracht de spanning terug (2-1) maar het slotoffensief van de Hoogmadenaren leverde niets meer op. door Peter Verheul in het duel met voorstopper Johan van Leeuwen knap uitgebuit waardoor het sterke re Alphia al snel een 0-1 voorsprong kon koesteren. De ommekeer kwam op het moment dat GWS Alf red van der Plas, met nog een half uur te spelen, met twee boekingen naar de kleedkamers zag verdwij nen. Bovendien raakte doelman Dick Dorresteijn na een botsing met Alphenaar Jan Martens gebles seerd en moest veldspeler Wim van der Meij onder de lat plaatsnemen. GWS raakte gemotiveerd en na een fout van doelman Leo van Goozen kon Charles Hanny de zaken voor GWS weer rechttrekken. SVLV - Abbenes 0-6 Dit duel was niet alleen doelpunt rijk maar ook aan de harde kant. Bo vendien boden de Voorschotenarert zeker bij drie treffers de helpende hand, waarvan er één geheel op naam van Pascal Creigthon kwam. Op de andere twee viel nog wat af te dingen, maar Aad Zonneveld en Sjaak Lelieveld werden ervan ver dacht medewerking te hebben ver leend. De treffers waar Abbenes ge heel aanspraak op maakten waren van Peter Kattenberg (twee straf schoppen), Eric Kattenberg, Rob Cornelisse en Ronald Honcoop. ZLC - SVOW 1-3 Het duel in de onderste regionen van de ranglijst werd in de tweede helft in het voordeel van SVOW be slecht. ZLC startte goed wat be loond werd met een treffer van Koos Oeverne. De op laag peil staande wedstrijd werd daarna door SVOW gedicteerd. Het stond het initiatief niet meer af. Bert de Vries, Gert de Jong en Casper Klomp maakten het verschil met de Leide naars meer dan duidelijk. DORDRECHT (GPD) - De acute breuk tussen schoolslagtalent Lin da Moes en haar trainer Anton Koekkoek steeg uiteindelijk boven zijn eigen feitelijke waarde uit. Bij gebrek aan prestaties in het water, richtte alle aandacht zich tijdens het slotweekend van de winterkam pioenschappen zwemmen op de vanuit het noorden overgewaaide controverse, die zodoende van een storm in een glas water uitgroeide tot een ware rel. Het bleek illustra tief voor het matte verloop van de ti telstrijd, die voor de eerste keer sinds 1969 geen enkel nationaal se niorenrecord opleverde. De al langer sluimerende span ningen tussen de tienvoudig Neder lands schoolslagkampioene en haar coach bereikten vorige week hun hoogtepunt. Na een hoogoplopende ruzie over de mentale begeleiding, vroeg Koekkoek zich hardop af of zijn pupil niet beter haar heil elders kon zoeken. Hetgeen Linda Moes, vorig jaar nog door Koekkoek klaar gestoomd voor de Olympische Spe len van Seoul, onmiddellijk" deed. Ze verklaarde nooit meer onder de coach van de Eemsrobben te willen trainen, en bereidde 'zich de afgelo pen week met hagr broer voor op het slotweekend van de NK in Dordrecht. Prompt verspeelde de 17-jarige scholiere voor het eerst sinds drie jaar de nationale titel op de 100 meter schoolslag (aan Mild red Muis), en dat kwam, ondanks wat gegiechel naderhand, hard aan. LEIDEN - Theo van der Veer heeft zaterdag laten zien nog steeds over een goede vorm te beschikken. De Leiderdorper finishte in de 21e edi tie van de 'Langs de Gouwe-loop' als derde en bewees hiermee klaar te zijn voor de 'Twintig van Alphen' van volgende week en de Zilveren Molenloop die over drie weken wordt gehouden. In Waddinxveen maakte Van der Veer lange tijd deel uit van een kop groep van vijf man die zich niet lang na de start formeerde. Naast Van der Veer bestond de groep uit Jan koorevaar, Cees Langelaan, Rien van de Wilt en Harry Versteegen van De Bataven. Deze groep bleef tot 200 meter voor de meet bij el kaar. In de eindsprint bewees Koor evaar over de langste adem te be schikken en zegevierde voor Van der Wilt en Van der Veer. Langelaan werd vijfde en Zoeterwoüdenaar Versteegen vijfde. Van der Veer leg de de tien kilometer af in 30.47 waarmee hij vier seconden langza mer was dan Koorevaar. Ver steegen deed er 30.52 over. Frank van Wijngaarden eindigde als tien de in 31.37. Wilmar Kortleever heeft giste ren tijdens indoorwedstrijden in de Haagse Houtrust Sport een uitste kende tijd op de 60 meter neergezet. De atleet van AV Holland kwam bij de A-junioren tot een handgeklokte 6,8 wat een nieuw clubrecord in hield. Clubgenoot Reiner van de Peek liet de klok na 7,3 seconden stil staan. Kortleever liep ook op de 400 meter een nieuw clubrecord. De atleet uit Voorschoten legde de twee ronden in 51,3 af. Fabian Ros (Hol) zette in de B-categorie een tijd neer van 7,1 terwijl hij de 200 meter aflegde in 23,6. Onno van Heynin- gen (Hol) sprong bij de A-jongens met de polstok over 3.80 meter ter wijl Pascal van Dooren (Hol) een clubrecord voor B-jongens reali seerde met een sprong van 3.60 me ter. Ook op de 60 meter horden kwam hij tot een nieuw clubrecord met 8,6.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18