WSB op eigen veld verrast UVS-goalie is zondebok Roodenburg blundert tegen VUC Lugdunum laat punt liggen Docos neemt koppositie over door winst bij Alphen Drie blunders fataal: 4-1 MAANDAG 6 MAART 1989 SPORT PAGINA 17 Rijsbergen amper aanspreekbaar na 5-1 nederlaag DEN HAAG - De klap dreunde nog lang na in de kleedkamer van Roodenburg. Na het met 5-1 van middenmoter VUC verloren duel was trainer Wim Rijsbergen niet aanspreekbaar. "Moet je hier nog overschrijven?", brieste hij op de vraag om een nabeschouwing. "Laat dat stukje voor mij maar open". Nadat de getergde Leidse oe- fenmeester wat'was gekalmeerd ("Ik kan nu eenmaal slecht tegen mijn verlies") was hij alsnog be reid pm zijn visie op de wedstrijd te geven. "Er zijn enorme takti- sche blunders gemaakt", verweet Rijsbergen zijn ploeg. "Daaraan kan je zien hoe onvolwassen de ploeg is. Bij een achterstand ver liezen ze gelijk de kop en conse quent dekken is er niet meer bij". En dat allemaal na een voortva rende start waarbij het er alle schijn van had dat VUC inplaats van Roodenburg de oren zou wor den gewassen. Al in de derde minuut was het Marcel van der Burg die vanuit een scrimmage de bal van Dun can Alberga kreeg toegeschoven en op het voorbereidende werk van Ronald Jansen en Robert Goodway al snel de kroon mocht zetten (0-1). Modder De Leidenaaars dicteerden zeker twintig minuten lang de wed strijd maar de soms prachtige combinaties leverden geen ren dement meer op. De beste kans in die periode was nog voor Van der Burg die een vrije trap van Glenn Helder richting het Haagse doel kopte maar op de vuisten van doelman Marijn Mokveld strand de. Langzamerhand leek het wel of alle goede bedoelingen van de Roodenburgers in de modder ble ven steken want hoe de Leidse ploeg ook ploeterde, binnen de zestien-meterlijn was de besluit vaardigheid zoek. De boeking van Rob Pret na een overtreding op Joop Heymans en het eerste gevaarlijke schot van Michel Schouten in de 28e minuut waren de voorboden van veel onheil. En dat kwam eerder dan de bezoe kers hadden verwacht want met Schouten is de absolute uitblin ker in de wedstrijd genoemd. Uitblinker Nóg geen vier minuten later be sloot Schouten een langdradig uitgesponnen aanval van de Ha genaars met een diagonaal schot waarbij de reddingspoging van de Leidse poortwachter Marcel Vink er niet goed uitzag (1-1). Be halve de modder kregen de Lei denaars door de gelijkmaker ook nog een portie lood in de schoe nen. Met name Helder had moeite met de voortzetting na een goede actie waarmee hij duidelijk maak te dat hij nog ver weg is van een avontuur in het betaalde voetbal. De techniek van de Leidse balvir tuoos is buiten kijf maar om prof clubs te kunnen bekoren is meer nodig. Rijsbergen gaf aan dat het met de mentaliteit van Helder nog niet helemaal snor zit. "Het zit hem voornamelijk in het kop- pie en dan kan hij het nog heel moeilijk krijgen". Zeker, Roodenburg kreeg legio kansen, maar dat ene stapje extra kwamen de Leidenaars net te kort. Achterin vielen de bezoe kers bijna in slaap en daar profi teerde VUC van.'Op een verre trap van Ton van der Veer miste Goodway volledig de bal en kon Schouten de weg naar Vink in slaan. Luc Kok probeerde de op snelheid liggende Hagenaar nog te laten struikelen maar Schouten liet zich niet weerhouden (2-1). Daarna was het de beurt aan Kok om Goodway vlak voor het eigen doel te imiteren waardoor Ed Brouwer de stand naar 3-1 kon til len en waarmee Roodenburg een geslagen ploeg was. Niets lukte er meer en dat Schouten het pak slaag met nog twee doelpunten onderstreepte (5-1) was eigenlijk alleen maar goed voor de statistie ken. De Haagse oefenmeester Rob Jansen vond de zege op de vice-koploper een aardige maar ook een niet onwelkom intermez zo. "Roodenburg blijft qua voet bal de beste ploeg in de poule en wij moeten voetballen naar ver mogen", tekende hij het verschil, -j Een verhouding die gistermiddag j wel heel pijnlijk in het nadeel van Roodenburg uitviel. RUUD PATTIAPON Blauw Zwart weer kansloos LEIDEN - Blauw Zwart draait de laatste weken steeds beter, al blijven de punten uit. Bij Nieu- wenhoorn bleek de koploper de sterkere en leed de Wassenaarse ploeg een kansloze 3-0 neder laag. Al na 36 seconden stond er een nadelige stand op het score bord. De grote man van de Zeeu wen, Eef Splunder, legde een diepe bal achter de Wassenaarse defensie, waar de opkomende Martin Warren vallend inkopte. Na de rust besliste Splunder de strijd door alleen een vrij veld te overbruggen en doelman Hans van Veen te omspelen. Uiteindelijk liep de koploper uit naar 3-0 door een treffer van Hans van der Waal. SJC onderuit in hard duel LEIDEN - In een bar slechte wedstrijd tegen Voorburg, ont nam SJC zichzelf het plezier in het voetbal. Nu aan degradatie uit de tweede klasse niet meer is _te ontkomen, is een stroom overtredingen wel het laatste waar de toeschouwers op zitten te wachten. Nadat Voorburg aan de leiding was gekomen door een strafschop (Jan Vink), mist te Jos Alders twee kansen. Daar na kwam SJC nauwelijks meer aan voetballen toe. In de tweede helft ontaardde de strijd. De vlam sloeg in de pan toen een zware overtreding van Peter Alkemade (SJC) zijn tegenstan der tot natrappen verleidde. Voorburger Rob van Elleswijk kon terecht vertrekken en Alke made werd geboekt. Van beide ploegen verdwenen vervolgens nog twee namen in het boekje. "Winnaar" werd Voorburg (0-1), dat tenminste met de beide pun ten naar huis ging. LDWS kan het niet bolwerken tegen koploper LEIDEN - Een helft lang toonde LDWS zich gelijkwaardig aan kop loper Gouda, maar een zware bles sure van doelman Marcel van Leeu wen brak het verzet van de Leide naars: 1-5. Ook Meerburg leed een grote nederlaag, 6-2 tegen Alexan dria '66. FC Lisse behaalde een 0-1 overwinning bij ONA. LDWS-Gouda: 1-5 De eerste Goudse aanval onder brak LDWS al ten koste van een vrije trap net even buiten het straf schopgebied. Rokus van Houwelin- gen ontving de opzij gelegde bal en loste een fel schot. Keeper Marcel van Leeuwen sloeg het leer voor de voeten van Marco Henrich: 0-1. De lijstaanvoerders leken van zins het karwei snel af te maken, maar een hard werkend LDWS hield stand en slaagde er steeds beter in de Goudse spelopbouw te onderbreken. Na een kwartier spelen ontfutselde LDWS het aandringende Gouda op nieuw de bal. Wim de Roo ging al leen op doelman Koot af, die hq koel omspeelde: 1-1. Even later kwam het voor LDWS- doelman Marcel van Leeuwen fata le moment. Hoogopspringend kwam hij in botsing met Marco Henrich, waarna hij heel ongeluk kig tegen de grond smakte. De kee per was hierna totaal van de kaart en werd naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, waar een zware hersenschudding werd geconsta teerd. Zijn vervanger André Brons- geest kon rustig in de wedstrijd ko men, want een wilskrachtig ope- rend LDWS trok het initiatief naar zich toe. Ondanks de inzet slaagden de Leidenaars er niet in het kwali teitsverschil goed te maken. Vlak voor rust onderstreepte Harold Mandjes met zijn treffer de feiten. In de pauze werkte by LDWS de tegenslag van Marcel van Leeu wen pas goed door, aangeslagen hervatten de Leidenaars het spel. Marco Henrich werd geheel vrijge laten en scoorde meteen 1-3. LDWS, dat hierna het duel plichtmatig af werkte, kreeg nog twee doelpunten om de oren, waarvoor opnieuw Henrich en Saueressig tekenden. Alexandria '66-Meerburg: 6-2 De thuisclub liet er geen gras over groeien. De Meerburger achterhoe de werd totaal zoek gespeeld en moest in het eerste kwartier al drie doelpunten toestaan. Alex Hellinga benutte zijn vrqheid met twee tref fers optimaal en ook Rien Boot, we gens vermeend buitenspel met rust gelaten, liet de Meerburger doel man Peter van der Heijden kans loos. Alexandria was hiermee voor lopig tevreden en gaf Meerburg hierna gelegenheid zich enigszins te herstellen. In het begin van de twee de helft leek het gebrek aan concen tratie Alexandria toch op te breken. Nadat Loek van de Wal een strakke voorzet van Hans Boom binnenge- kopt had was Meerburg met een schot van Fred Hagenaars tegen de paal, dicht bij de aansluitingstref fer. Zover liet Alexandria het echter niet komen. Met twee snel uitge speelde aanvallen, afgerond door John van de Wilk, stelde de thuis club orde op zaken: 5-1. Meerburg kon via een mooie schuiver van Ro nald Vermond weliswaar het ge schonden blazoen wat oppoetsen, maar kreeg in de slotfase nog een schot van Bob Erwich in de touwen. ONA-FC Lisse: 0-1 FC Lisse, met vier invallers opge komen, trad de tegenstanders be hoedzaam tegemoet. ONA over het algemeen ook afwachtend operend, slaagde er niet in het spel te miken. Er ontspon zich daarom een mat du el, dat regelrecht op een 0-0 stand leek uit te lopen. In de tweede helft kreeg FC Lisse toch wat kansjes. Op de valreep werd het voorzichtig ge nomen initiatief beloond. Wim Bouckaert bereikte met een vrije trap Paul Pijpers, die de winnende treffer fraai binnenkopte. Badmintonclub Velo verslaat Duinwijck HAARLEM (ANP) - Badminton club Velo uit Wateringen is gisteren landskampioen geworden. De Westlandse club versloeg Duin wijck in de return in Haarlem met 8- 3. Het eerste duel was 14 dagen gele den in Wateringen eveneens in een overwinning voor Velo (6-5) geëin digd. VOORBURG - En wéér was een aflevering uit het feuilleton Wilhelmus-UVS spraakmakend. Hoofdrolspeler was dit maal de Leidse doelman René de Graaf, die de gisteren ove rigens sportieve voetbalwedstrijd volledig naar zijn hand zette. De Leidse sluitpost oogstte met zijn lachwekkend slechte optreden bij het thuispubliek vee] succes, maar zijn ploeggenoten konden geen begrip opbrengen voor de voor stelling. Drie blunders binnen vijf minuten manoeuvreer den UVS van een kansrijke (van 0-1 naar 3-1) in een kanslo ze positie. De uiteindelijke 4-1 nederlaag maakte De Groot's weerzien met de Westvliet, thuishaven van zijn oude club, er bepaald niet prettiger op. René de Graaf maakte het einde van de matige wedstrijd niet meer mee. Tijdens de pauze was hem door zijn trainer te verstaan gegeven dat hij moest plaatsmaken voor Chris Hoogeweij. Met die wissel had het slachtoffer zelfs trouwens niet de minste moeite. "Terecht dat ik er werd uitgehaald. Ik had een volsla gen off-day", omschreef De Graaf zijn optreden in Voorburg. "Ik heb dit nog nooit meegemaakt. En ik hoop het ook nooit meer mee te ma ken. Het leek wel een nachtmerrie. Of ik wat mankeerde? Niks. Ik voel de mqgoed voor de wedstrijd. Het is voor mij dan ook een raadsel dat die ballen er in vlogen". Foutenfestival Het foutenfestival heeft voor De Graaf ongetwijfeld verstrekkende gevolgen. Het lijkt onwaarschijnijk dat De Groot volgende week weer een beroep op de blunderende doel man zal doen. Aan de andere kant is het vervangen van De Graaf voor Chris Hoogeweij lood om oud ijzer. Hoogeweij heeft de laatste periode immers niet voor niets op de reser vebank vertoefd. Volgens zijn trai ner is de Scheveningse poortwach ter uit vorm door oververmoeid heid, te wijten aan zijn sportieve werkzaamheden bij UVS, het vol gen van een trainerscursus en het geven van training. Maar het voert te ver om het aan tal van 31 tegentreffers (op hekke- sluiter Unitas na de meeste in de hoofdklasse) af te schuiven op het falen van beide doelmannen. Voor een verdediging is het uiteraard 'lekkerder' voetballen met een ze kere doelman in de gelederen, maar voor UVS gold dat excuus gisteren niet. Voordat De Graaf met zijn show startte, was op zijn. 'werk' niets aan te merken. Eerder waren de veldspelers al begonnen met het verzorgen van een bedroevend slechte opvoering. Onbegrijpelijk trouwens, want de wedstrijd startte ideaal voor de bezoekers. Maar de snelle openingstreffer van Leon Meijs kon het gebrek aan zelfver trouwen bij UVS niet verhullen. Stand-in De formatie van Ruud de Groot hield na de 0-1 slechts één spits (Hans Verkuylen, stand-in voor de gisteren van vakantie teruggekeer de Hans de Kruys) voorin en hoopte op een succesvolle counter. Het le verde UVS nog bijna een tweede treffer op, maar de volley van Mar cel Valk werd door goalie Mike Soyer gekeerd. Wilhelmus daaren tegen kreeg geen enkele scorings- mogelijkheid, hoewel het elftal van de scheidende oefenmeester Cor Pot (hij vertrekt naar RBC) veelvul dig in balbezit was. Zodoende kon UVS, zonder zelf te imponeren, de wedstrijd probleemloos naar zijn hand zetten. Totdat doelman René de Graaf in de 36ste minuut in het licht van de schijnwerpers trad. SEW prolongeert handbaltitel NIBBIXWOUD (ANP) -' De hand balvrouwen van SEW hebben de ti tel in de eredivisie geprolongeerd. De club uit Nibbixwoud won giste ren de thuiswedstrijd tegen Mosam uit Maastricht met 34-17 en is drie duels voor het einde van de compe titie onbereikbaar voor de rentie. Bij rust was het«al 15-10. Allereerst tastte de doelman mis na een ogenschijnlijk simpele voor zet van Arthur Dijkstra (Willemse schoof de bal in het verlaten doel), vervolgens liet hij een terugspeel bal van de overigens sterk spelende linksback Rick van Dijk los en bood wederom Willemse een buitenkans je. Alsof de ellende niet compleet was dook De Graaf pal daarop over een schuiver van Ron de Vos van Steenwijk heen: 3-1. Verbazing Zijn ploeggenoten zagen het tafe reel met stijgende verbazing aan. De Groot poogde met het inzetten van Hoogeweij en Hans de Kruys de wedstijd nog een gunstige wending te geven, maar het kwaad was reeds in de eerste helft geschied. UVS was mentaal gebroken en beschouwde de tweede helft als een formaliteit. De 4-1 van Ronald Willemse in de 60ste minuut kwam dan ook niet onverwacht. Het was het enige mo ment wat het aanzien waard was in de tweede helft, die voornamelijk in het teken stond van erbarmelijk slecht voetbal en Leidse irritatie over de leiding van arbiter Hart man. Marcel Valk (het was zijn vijf de boeking, hem wacht een schor sing van twee wedstrijden) en Ted van Berkel reageerden zich verbaal af op de scheidsrechter, in plaats van de schuld over het falen bq zichzelf te zoeken. "Zulke dingen gebeuren", wees De Groot doelman De Graaf aan als aanstichter van het kwaad, maar voetballend als de laatste wedstrij den hééft UVS in de top van de hoofdklasse weinig te zoeken. De opmerking van de oefenmeester dat er "nu maar even niet aan de titel en het periodekampioenschap moet worden gedacht" sneed meer hout. ROB ONDERWATER LFC'er Cen de Bolster schiet vanuit de rebound snoeihard raak: 0-2. Henk Brandt en do op de grond liggende George Moesman hebben het nakijken namens Unitas Leiden. <foto Loek Zuyderduü.) LEIDEN- In de zondagvierdeklasse A nam Docos de koppositie over dankzij winst in en tegen Alphen 0- 1. Koploper WSB leed op eigen bo dem een gevoelige nederlaag tegen Stompwijkse Boys 1-4. Terwijl LFC twee nuttige punten pakte bij 'buur man' Unitas, werd VTL tegen Fore- holte nog vaster op de laatste plaats gedrukt: 3-1 verlies. VIERDE KLASSE ZONDAG Alphen - Docos 0-1 In een aantrekkelijk duel speelde Docos met een andere opstelling dan gebruikelijk. Hans van Marwijk was daarbij als laatste man een be langrijke pion. Na een kwartier spe len verscheen Erik Roos alleen voor de keeper, maar hij rondde te on zorgvuldig af. Tien minuten voor rust kwam een sterker spelend Al phen ongelukkig op 0-1, toen een in draaiende cornerbal van Willem Hoogendorp in het doel verdween. Beide ploegen hielden elkaar na de rust aardig in evenwicht. Wel moest Alphenaar Willem Hoogendoorn in de 57ste minuut reddend optreden door een inzet van Peter van der Kooij van de doellijn weg te wer ken. WSB - Stompwijkse Boys 1-4 De thuisclub was aanvankelijk de betere ploeg. Desondanks kwamen de bezoekers een kwartier voor de pauze op voorsprong, toen een vrije trap van Edwin Develing via Theo van der Bosch fortuinlijk in het WSB doel belandde: 0-1. Tien mi nuten later was de balans weer in evenwicht door een knappe kopbal van John Jansen 1-1. De bezoekers profiteerden na rust van de gemak zucht van WSB en wisten dgt met vervaarlijke counters te onderstre- Velo houdt Leidenaars op 1-1 in Kikkerpoider LEIDEN - Lugdunum heeft een punt laten liggen tegen het West landse Velo. Nadat de Leidse ploeg in de eerste helft een verdiende 1-0 voorsprong had genomen, kwam direct na de pauze een gelijkmaker uit de hemel vallen. Doelman Wim Erades zag een hoge voorzet achter zijn zonneklep verdwijnen. Hij vond de bal pas weer terug in het doel. Lugdunum kreeg nog voldoende kansen om verder in te lopen op de verliezende koplopers Rijswijk en Roodenburg, maar achteraf mocht de ploeg niet klagen over het 1-1 ge lijkspel. Zonder Hans van As en Robert de Roo (nog minstens twee weken ge blesseerd) was de selectie van trai ner Hennie de Klerk aardig uitge dund. De na een schorsing terugge keerde Martin van Kins toonde zich echter de beste man van het veld en was weer op iedere vierkante meter te vinden. Als een van de weinigen hield hij het spel breed en hij slaag de er regelmatig in een tegenstan der uit te spelen. Ook Frans Sjardijn kende een goede dag. De jeugd-trai- ner was zelfs bereid vuil werk op te knappen door de opkomende back van Velo te vergezellen. Beslissend Sjardijn toonde nog altijd over een beslissende actie te bezitten. In de negende minuut degradeerde hij de twee meter lange laatste man, Joost Wildenberg, met een prachtige schijnbeweging tot een stilstaande marionet. Vanaf de achterlijn be landde de voorzet bij de aanvoerder Harm de Vos die beheerst intikte. Na dit voortvarend begin ver zandde de strijd. De nummer drie slaagde er niet in een degradatie kandidaat op de knieën te krijgen. In het tweede kwartier moet De Klerk zich hebben zitten verbijten dat hij als voetbaltrainer geen time out mag aanvragen. Veelvuldig bal verlies en slordig spel op het over volle middenveld gaven geen fraai voetbal te zien. Op het gladde veld zou een lange haal af en toe geen kwaad gekund hebben. Maar bij voorbeeld Cees Schouten hield de bal net zo lang aan zijn voet tot hij niet anders kon dan de bal maar er gens naar het midden te schieten, meestal in de voeten van een tegen stander. De keren dat een aanvaller de achterlijn haalde leverde wel di rect gevaar op. Vlak voor rust trof Van Kins nog bijna de roos toen hij Krachtsverschil Na rust blunderde Erades naar een gelijke stand. Zowel rechterspits Fred van der Kaay, als Van Kins hadden daarna alsnog het krachts verschil kunnen uitdrukken met een treffer. Van der Kaay kreeg een opgelegde kans van De Vos maar schoot te zacht in, zodat de sterke linksback René de Regt de bal van de lijn kon halen. Ook Velo speelde na de pauze op winst. Het elftal uit Wateringen heeft de punten hard nodig om aan de versterkte degradatie te ontko men. Omdat de hele tweede klasse steeds in elkaar schuift, is het ver schil tussen de koploper en een de gradatie-plaats slechts zes punten. Met het inbrengen van de extra aan valler Bram van Veldhuizen bleef het hoge tempo gehandhaafd en kreeg de snelle spits Gurby Bulo een paar riante mogelijkheden. Achteraf was de Klerk niet onte vreden. Alsof een kampioenschap niet telt, is voor alle trainers in de tweede klasse handhaving het be langrijkste doel. "Als we 26 punten hebben zijn we veilig, daarna gaan we vrijuit spelen". REMMELT OTTEN pen. Toen de Stompwijkers in de 82ste minuut via een kopbal van Rob Doelman verder afstand had den genomen (1-2), was de weer stand van de formatie van Theo van der Burg gebroken. Een snedige aanval van Frank Janson werd door Chris Duyvestein tot 1-3 afgerond. Via een penalty van Edwin Deve ling werd het een minuut voor tijd zelfs 1-4. Unitas - LFC 0-2 In deze betrekkelijk sportieve 'burenstrijd' kenden de Kanaries geen genade met het wisselvallig spelende Unitas. Na twintig minu ten werd het leder na een verre in- \yorp van Edwin Bekkering door Cen de Bolster verlengd op Loek van der Post, die de bal met een fer me kopstoot achter Jilles van der Broek plaatste: 0-1. Na de hervat ting leden beide partijen veelvuldig balverlies, de spanning bleef er niet minder om. In de de 68ste minuut werd daarbij een voorzet van Sjaak te Hennepe door Loek van der Post tegen de paal gekopt. In de rebound haalde Cen de Bolster ziedend uit: 0-2. UDO - SVLV 1-1 De wedstrijd begon ongelukkig voor de thuisclub met een vroege blessure van Hans Braat. Het veld- overwicht van SVLV leverde daar bij voor de rust geen doelpunten op. Nog geen dertig seconden na de thee leidde balverlies van SVLV-er Rob Lamboo echter tot de ope ningstreffer van Ruud Stuifzand: 1- 0. Nadat Wally van Haver nog een inzet van de doellijn had moeten wegwerken, bleven verdere kansen voor SVLV uit. Het onnauwkeurig spelende SVLV dreigde daarna op grotere achterstand te komen, maar Ruud Stuifzand (inzet op paal) en Peter Stuifzand (alleen op keeper) misten precisie. Nadat UDO-keeper Michel van Haaren een kwartier voor tijd geblesseerd was uitgeval len, kwam SVLV nog onverwachts op 1-1 dankzij een treffer van Sjaak van der Werf. Foreholte - VTL 3-1 Een bloedeloos treffen op een slecht bespeelbaar veld. In de 35ste minuut belandde een door het cen trum opgezette aanval bq scherp schutter Ton Arroyo, die geen gena de kende met VTL-doelman Aad van Meurs: 1-0. Een kwartier na de thee kwam de score op 2-0, nadat Ton Arroyo balverlies van Flip Lou- rier handig had afgestraft. Fred van Haarlem bracht zijn ploeg echter al snel terug in de race, dit na een goe de combinatie met Henk van Ber kel: 2-1. Tien minuten voor het ein de zag de Vlietclub zich echter op een droog schot van Puck van der Voort getracteerd: 3-1. SJZ - ROAC '79 2-1 De Rippers lieten zich gedurende het eerste half uur door de thuisclub verschalken. In de zevende minuut belandde een voorzet van Ronald van de Poel voor de voeten van Gert-Jan Berg, die met een droge knal de 1-0 aantekende.. Kort daar op draaide een door Carlo van Nier- op voorgegeven bal pardoes over keeper Jan van de Poel heen in de uiterste hoek van het ROAC-doel en was de 2-0 een feit. In het slotkwar- tier voor de pauze schrok ROAC wakker, hetgeen tot goede kansen van ondermeer Gé van de Star en Per Vijlbrief leidde. In het tweede part bleef ROAC domineren, maar buiten een succesvolle kopbal van Wardy van Emmerik in de 60ste mi nuut (2-1) bleven de kansen onbe nut. Ronald Wortman en Perry Vijl brief troffen de paal, terwijl boven dien SJZ-doelman Ton Berg een uitstekende vorm demonstreerde. DSOV - Van Nispen 1-1 Een qua veldspel overtuigend van Nispen sprong in dit duel veel te nonchalant met de doelkansen om. Wel opende Ruud de Klerk vlak voor rust op aangeven van Jeffrey Hagendoorn de score, maar een slordigheid in de Zilker-defensie betekende een kwartier na de pauze de onverwachte 1-1. Ruud de Klerk was de meest onfortuinlijke speler van de wedstrijd, tot driemaal toe vond een doelpunt van zijn hand geen genade in de ogen van de arbi ter. Hillegom - Groen Wit 1-1 Door een treffer van Schouten liep de thuisclub een vroege achter stand op (0-1). Met de schrik van de eerste ontmoeting nog in de benen (8-0 verlies!) bleef Hillegom de za ken daarna voorzichtig aanpakken. De met een fraaie knal door Peter van de Loo in de 75ste minuut ge scoorde gelijkmaker was desalniet temin verdiend. Wassenaar - Quick Steps 1-3 In deze topper was Wassenaar nog duidelijk een maatje te klein. Quick Steps liep overtuigend naar 0-3 uit, aleer Erick van der meulen tien minuten voor het slotsignaal met een kopbal de eer voor de thuis club mocht redden: 1-3.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17