'Een drama voor de IAAF' PSV werkt aan de vorm: 7-0 Ivan Nielsen geopereerd '5 VER DE GRENZEN' PAGINA 16 MAANDAG 6 MAART 1989 Ivan Nielsen is eind vorige week andermaal geopereerd. De onfor- tuinelijke Deen, die al het gehele seizoen met blessures tobt, kwam op de operatietafel terecht, nadat hij na een langdurige herstelpe riode, vorige week weer pijn- klachten had gekregen. Een ver groeiing op het bot bleek de ver oorzaker van die pijn te zijn. In middels zijn die problemen ver holpen en verwacht PSV Nielsen over een maand terug binnen de lijnen. Door de blessureperikelen van zijn collega's Koot en Nielsen heeft John Veldman, die al gerui me tijd met maagklachten rond loopt, de kijkoperatie die enkele weken geleden gepland was, voor onbepaalde tijd uitgesteld. PSV zelf reageerde op de personele problemen in defensief opzicht, door de aan VW uitgeleende Bert Verhagen terug te roepen. Aan het eind van dit seizoen maakt PSV een trip door Zuidamerika. Tijdens die trip wordt eveneens Mexico aange daan, alwaar tegen de kampioen van de competitie aldaar wordt aangetreden. In de voorbereiding op komend seizoen speelt PSV drie grote toernooien. Een in De nemarken, het toernooi in La Co- runa en het European Round Ta- ble-toernooi. Dit laatste toernooi wordt voor het eerst gehouden in Brussel op 2 en 4 augustus. Deel nemers: Anderlecht, IFK Gote- borg, PSV en Juventus of AC Milan. Anderlechtwil Aad de Mos Anderlecht is op zoek naar de op volger van Raymond Goethals. De club van bierbrouwer Van- denstock heeft twee kandidaten op het oog: Ivic en De Mos. Ivic is momenteel in dienst bij Paris Saint Germain, is daar niet ge liefd, maar vraagt een astrono misch salaris. De Joegoslaaf staat ook in de belangstelling van AS Roma. De Mos heeft bij KV Mechelen nog een contract tot juli 1990. Ei genaar Cordier wil De Mos voor langere tijd vastleggen, maar de Hagenaar heeft gezegd pas half mei te beslissen over zijn toe komst. De Brusselse club heeft voorts belangstelling getoond voor Mark van der Linden, de spits van FC Antwerp, die giste ren twee doelpunten maakte in de wedstrijd tegen Charleroi (1-4). Espanollaat trainer vallen Javier Clemente is ontslagen als trainer van de Spaanse club Espa- nol uit Barcelona. Volgens de clubleiding moet hij vertrekken vanwege negatieve uitlatingen in een Baskische krant. Clemente is vervangen door de technisch di recteur van Espanol, Pepe Mauri. Clemente verklaarde in het Baskische blad 'Deia de Bilbao' dat het niveau van Espanol, voor de recente komst van de spelers Esquiel Castillo en Adrian Heath, niet hoger was dan dat in de twee de divisie. De UEFA Cup-finalist van vorig seizoen staat momen teel op de voorlaatste plaats in de Spaanse competitie. Sredets wint met gemak: 3-0 Drie dagen na het Europese tref fen met Roda JC (2-1), heeft Sre dets Sofia zijn ongeslagen status in de Bulgaarse competitie be houden. De koploper won voor 10.000 toeschouwers de thuis wedstrijd tegen middenmoter Dunav Roesse met 3-0. Kosta- dinov, die tegen Roda uit een prachtige omhaal het tweede doelpunt maakte, scoorde 1-0 en 3-0. Spits Penev zorgde voor 2-0. Ylissingen-spits naar Beveren Peter van Vossen voetbalt met in gang van het volgende seizoen in België. De talentvolle, 20-jarige spits van de amateur-hoofdklas ser Vlissingen, heeft een tweeja rig contract getekend bij SK Be veren Waas. De Belgische eerste divisieclub heeft momenteel al drie Nederlanders in dienst: Van Kessel, Viscaal en Van Velzen. Ook RWDM, Lokeren en Feye- noord hadden belangstelling voor Van Vossen. Geen doorgang De voetbalwedstrijd voor de kwa lificatieronde van het toernooi om de wereldtitel tussen Iran en Thailand, die gisteren op de ka lender stond, is niet gespeeld om dat de Thaise ploeg niet op tijd in Teheran kon arriveren. De bezoe kers ondervonden grote proble men bij het vinden van een ge schikte vlucht. Verwarring na 'bekentenis' van Francis BUDAPEST (GPD) - De bom barstte in Seoul en de explosie was zo hevig dat bijna een half jaar na dato nog trillingen werden waarge nomen in de catacomben van het Sportcsarnok in Budapest. Ben Johnson en zijn coach Charlie Fran cis waren het afgelopen weekeinde de grote afwezigen tijdens de twee de wereldkampioenschappen in door, maar hun namen werden veel vuldig genoemd in de wandelgan gen van de Hongaarse atletiek-are- na. Francis trok vorige week wagen wijd de beerput open toen hij werd verhoord door het Canadese do- ping-tribunaal. De geschorste trai ner ging uitgebreid te biecht bij rechter Charles Dubin. Hij gaf niet alleen toe dat Johnson al jarenlang anabole steroïden gebruikt, maar beschuldigde ook een groot aantal andere atleten van dopinggebruik. Francis overhandigde Dubin een lange lijst waarop niet alleen namen van 'gebruikers' staan, maar zelfs heel gedetailleerd wie, wat, waar en in welke mate heeft genomen. Verwarring Met zijn onthullingen heeft Francis enorme verwarring gezaaid. Alge meen secretaris John Holt van de Internationale atletiekfederatie (IAAF) is "verbijsterd" door het op treden van de Canadese sprinttrai ner in de rechtzaal van Toronto. "Dit is een regelrecht drama voor de IAAF en de atletieksport in het alge meen. Wat we er precies mee aan moeten, weet ik niet. Het is nu nog te vroeg om namens de IAAF met een officieel standpunt naar buiten te treden". Holt kon tijdens de WK in Bud apest wel meedelen dat de onder ede afgelegde verklaring van Fran cis geen verdere gevolgen zal heb ben voor Ben Johnson. De Jamai- caanse verzameling spierbundels met de Canadese nationaliteit moest in Seoul zijn gouden medail le inleveren nadat hij was betrapt op het gebruik van Stanozolol. Ook zijn fabelachtige wereldrecord op de 100 meter (9,78 seconden) werd geschrapt en bovendien werd de snelste man ter wereld voor twee jaar geschorst. "Maar daar blijft het voorlopig bij", aldus John Holt. "Reglemen tair kunnen wij verder niets onder nemen. Het is voor ons onmogelijk om terug te keren in de tijd. We kun nen Johnson niet zijn gouden me daille van de WK afpakken. Ook het wereldrecord dat hij in Rome liep (9,83 seconden red.) blijft gewoon staan". Eén van de verdachte atleten die door Francis met naam en toenaam werd genoemd, is de Olympische fi nalist Desai Williams. De donkere sprinter werd in Budapest door de Canadeze ploegleiding angstvallig beschermd tegen de nieuwsgierige buitenwereld. Het mocht niet ba ten, want de voormalige pupil van Francis kwam er op de 60 meter ab soluut niet aan te pas. Bondscoach Zoltan Tenke: "We houden de pers weg bij onze atleten, zolang we niet precies weten wat Francis heeft gezegd. Iedereen valt over ons heen, maar we moeten eerst de feiten maar eens op een rij tje zetten. Het is verschrikkelijk wat er nu gebeurt. Charlie weet dat hij heeft verloren, maar w il niet het eni ge slachtoffer zijn. Hij sleurt zoveel mogelijk mensen mee in zijn val". Vuile was Voor Bruce Savage is het verhaal van Francis niet als een verrassing gekomen. De chef de équipe van de kleine Canadese WK-ploeg wist dat de uit het veld geslagen trainer de vuile was opzichtig buiten zou han gen. "We moeten er ook niet al te dramatisch over doen, want dit lag voor de hand. Het is een logisch ge volg van het feit dat wij in Canada onze nek uit hebben gestoken". Savage, als bondsofficial belast met dopingzaken, doelt op het am bitieuze Canadese anti-dopingpro- gramma. Dat krijgt gestalte in de vorm van een door de overheid ge last onderzoek naar het gebruik van verboden stimulerende middelen in de Canadese amateursport. Het tri bunaal van Toronto moet uiteinde lijk leiden tot een opsomming van feiten en een serie aanbevelingen van 'judge' Dubin. "Maar", stelt Savage, "in Canada zijn we al begonnen met het oprui men van de dopingrotzooi nog voor dat de grote vervuiling plaats had". De advocaat uit Ontario wijst er op dat hij al voor het dopingdrama in Seoul zijn handtekening had gezet onder een verklaring die het in Ca nada mogelijk maakt om atleten ook buiten de wedstrijdbaan aan een dopingtest te onderwerpen. Dit zogenaamde 'out of competition program' is inmiddels door een aan tal andere landen overgenomen. "Maar het zal pas echt gaan werken als het in de hele wereld is doorge voerd", meent Savage. "Zolang het dopingprobleem niet door alle lan den op dezelfde manier wordt aan gepakt, zal het nooit worden opge lost". Savage is er heilig van overtuigd dat het dopinggebruik van atleten positief kan worden beïnvloed door de IAAF en de nationale bonden. "Ik geloof dat het mogelijk is om het gedrag en de gewoonten van mensen te wijzigen. In Ontario is onlangs een grote campange tegen alcoholgebruik begonnen, de actie 'Ride'. Op gezette tijden worden controles gehouden op alle hoeken van de straten. Daarbij worden hon derden politie-agenten ingezet. Het is echt overal en op hetzelde tijdstip raak. Dat werkt, want niemand kan de dans ontspringen omdat hij zich toevallig ergens bevindt waar geen controle wordt gehouden". Net Door het nauwsluitende controle- net waagt volgens Savage niemand het meer om in Ontario beschonken achter het stuur te kruipen. "Daar om geloof ik dat het ook in de sport mogelijk is het dopingkwaad effec tief te bestrijden. Maar dan moet ie dereen er wel van doordrongen zijn dat de dopingkwestie niet uitslui tend een Canadese aangelegenheid is. Strenge, uniforme regels zijn noodzaak. De atleten hebben er recht op te weten waar ze aan toe zijn. Als een atleet in Canada weet dat ook zijn collega's in het buiten land tijdens een training kunnen worden gecontroleerd, is dat een hele geruststelling. Dan zal hij het wel uit zijn hoofd laten om doping te gebruiken". JAAP VISSER KERKRADE (GPD) - Het kaartenfestival in Sofia heeft een zware stempel gedrukt op de competitietopper tus sen Roda JC en Ajax. De club uit Kerkrade wilde gis termiddag het geschonden imago opvijzelen en ging daarbij zo voorzichting te werk dat Ajax, zelf met tien man, geen moment in moei lijkheden kwam (0-0). Debet aan het troosteloze schouw spel was ook arbiter Cees Bakker, aan wie de Bulgaarse expeditie van Róda niet onopgemerkt voorbij was gegaan. Hij wenste niet met zich te laten sollen en hanteerde de harde hand, door binnen twintig minuten Stefan Pettersson van het veld te sturen en drie gele kaarten uit te de len. De acteurs, getuige de levendi ge beginfase met de beste bedoelin gen op het veld gekomen, schrok ken daarvan dusdanig dat de wed strijd eindigde toen Ajax met tien man kwam te staan. Roda en Ajax waren goed aan el kaar gewaagd en zorgden voor leu ke momenten voor beide doelen, totdat Bakker de uiterste conse quentie trok uit de trappende bewe ging van Pettersson naar Fraser. Ajax trok zich daarop massaal terug en een gehandicapt Roda (dat kort voor het duel Groenendijk met griep zag wegvallen) moest met lede ogen toezien hoe het aanvallend geen vuist kon maken. Beide ploe gen waren aanvankelijk zo ontdaan over het lotgeval van de Ajax-spits dat veelvuldig werd geschoven in de organisatie alvorens de rust was hersteld. Vierde spits Vanaf de bank probeerde trainer Jan Reker adequaat in te spelen op de overtal-situatie en de terugwij kende tegenstander. Hij haalde Mi chel Broeders, die moeilijk uit de voeten kwam tegen Rob Witschge en reeds een gele kaart op zijn conto had, naar de kant („ik was bang dat hij ook rood zou krijgen") en bracht Huub Smeets als vierde spits in het centrum naast John van Loen. Het lange duo werd echter volledig lam- Scheidsrechter Bakker toont Stefan Pettersson de rode kaart Wouters en Winter pogen hun ploegmaat tevergeefs vrij te pleiten. (,oto ANP) gelegd omdat niet een keer een bruikbare hoge voorzet kwam. De vleugelspitsen Raymond Smeets en Michel Haan, voor de leeuwen geworpen als gevolg van de personele problemen bij Roda, werden vakkundig afgeschermd en toonden aan dat zij nog niet rijp wa ren voor de confrontatie met Ajax. Raymond Smeets maakte zijn co me-back na vijf maanden uit de rou latie te zijn geweest met een blessu re maar had nog te weinig inhoud. Michel Haan begon goed als vrije aanvaller en zorgde voor het meest spectaculaire moment toen hij met een kopbal Menzo tot een schitte rende reflex dwong. Eenmaal vast gepind aan de rechterkant kwam Haan niet meer in het spel voor. Zoals heel Roda in de tweede helft geen potten kon breken. Het heilige vuur ontbrak, veelvuldig balverlies en een zwakke opbouw maakten dat Ajax rustig achterover kon leunen en handenwrijvend op de counter kon spelen. Roda, dat al leen Van de Luer en Boerebach een keer op doel zag schieten, kroop en kele malen door het oog van de naald, alvorens over te gaan op zelf- protectie en zich te concenteren op het vasthouden van de 'nul'. „Wij mogen nog blij zyn met het sprokkelen van een puntje. Wij heb ben heel weinig uit het overwicht aan mankracht gehaald. Voorin wa ren wij niet balvast en er waren geen ideeën om het massieve Ajax- blok te omzeilen. Er was voldoende lengte, maar over de vleugels kwam niets. Het is duidelijk dat ik een paar jongens in de ploeg heb, die op eredivisie-niveau nog tekort ko men. Woensdag was Nöllgen nul komma-nul, vandaag blijkt Ray mond Smeets niet klaar te zijn", al dus Jan Reker. Ook voor Ajax-trainer Spitz Kohn was het een duel om gauw te verge ten. Op het achterhalen van PSV ge looft na het hernieuwde puntverlies ook in Amsterdam niemand meer. Kohn: „En daarom zijn nu alle ogen gericht op de bekerstrijd". EINDHOVEN (GPD) - In dezelfde versnelling waarmee PSV afgelo pen woensdag Real de tweede helft tegemoet trad, stoomde de ploeg za terdagavond door tegen Willem II. Agressief, geconcentreerd en vooral de indruk vermijdend bezig te zijn aan een routineklus, gaf de aan staande landskampioen de toe schouwers waar voor zijn geld: 7-0. Dat scheidsrechter Van Vliet bij en kele treffers wat hand- en spandien sten verleende, compenseerde PSV tegenover Willem II ruimschoots door diverse goede kansen te laten liggen en een keer of drie paal of lat te raken. PSV is ip vorm. Onmiskenbaar. Trainer Hans Doijee blaakte, afzij-' dig van de gebruikelijke persconfe rentie, van zelfvertrouwen. De an ders zo zorgvuldig gekozen bewoor ding werd even gelaten voor wat ze was, omdat PSV in de vorm van gis teravond ook over tien dagen in het Bernabeu-stadion wel eens tot ver rassende dingen in staat zou kun nen zijn. Dorjee nam het pak slaag dat Willem II kreeg niet eens als maatstaf. „Drie gelijke spelen tegen Real kan geen toeval zfin. PSV ligt Real niet. De Spanjaarden zitten in de maag met ons systeem; ze weten er geen raad mee". Risico Verder filisoferend kwam Hiddinks assistent tot de stelling dat de 1-1 uitslag in dat licht bezien niet eens zo'n slecht resultaat is. „Real hinkt nu op twee gedachten. Consolide ren of niet. Met alle risco's van dien: de aanval kiezen of..... Als we hier met 2-0 hadden gewonnen, dan zou volgende week de storm in Madrid echt losgebarsten zijn. Nu kan Real zich niet al te veel permitteren. Je zou best wel eens een wedstrijd kunnen krijgen zoals wij die verle den jaar in Eindhoven tegen Bor deaux hebben gespeeld". Van de aangesproken halfslach tigheid in die EC-confrontatie viel tegen Willem II in elk geval niets te bespeuren. De wedstrijd was amper twaalf minuten oud of PSV had al twee keer gescoord en net zo vaak het ijzeren raamwerk getroffen. Toen was al duidelijk dat de thuis ploeg op de hoogste score van dit seizoen totnu toe afstevende. Na die treffers van Koeman en Romario werd de produktie opgevoerd door vervolgens Ellerman, Koeman, El- lerman, Gillhaus en Romario. Te genover de scoringdrift van de Eindhovenaren kon Willem II slechts een goede kopstoot van Mal- lien (doelman l'Ami stopte) en de woede van coach Piet de Visser stel len. „PSV was tegen ons van extra klasse. We hadden deze wedstrijd nooit kunnen winnen, omdat onze tegenstander over alle linies ge woon beter was. Dit PSV had de ca deaus van scheidsrechter Van Vliet echt niet nodig om te winnen". Piet de Visser schetste vervolgens de totstandkoming van de eerste drie tegentreffers. De geëmotioneerde Zeeuw had het gelijk gedeeltelijk aan zijn zijde, zeker waar het de aan geschoten handsbal betrof, die door Romario vanaf de stip werd verzil verd. Met die strafschop brak alle weerstand en kon PSV zijn aanhang tracteren op een vermakelijk avondje. Kieft „Je merkt dat de groep weer lang zaam compleet wordt,,, sprak Dor jee refererend aan de gretigheid. „Addick Koot staat op het punt met de trainingen te beginnen en Wim Kieft verwachten we deze week nog te kunnen begroeten op de Herd- gang. Ik durf het haast niet uit te spreken maar misschien kan hij te gen Real al op de reservebank plaatsnemen. Maar dat is een zeer optimistisch uitgangspunt". "Optimisme dat een direct gevolg was van de kwaliteit waarover PSV tegen Willem II beschikte. De ge bruikelijk inzinking, die meestal aansluitend op een zware EC-ont- moeting volgt, bleef achterwege. Enerzijds was de ploeg uit Tilburg kwalitatief te gering om zo'n 'post- EC-depressie' af te roepen; van de andere kant schudde PSV de fysie ke en mentale belasting van de ont moeting met Real helemaal van zich af. Voldoende om met grote cijfers te winnen. Voldoende misschien ook om de vorm van verleden jaar terug te vinden. Daar hoopte Hans Doijee zaterdagavond in elk geval op. ITALIË Als een prooi werd 'ie door de pers besprongen. Frank Rijkaard, toen hij de kleedkamer in de cata comben van het Romeinse Olym pisch Stadion na het 1-1-gelijk- spel tegen Lazio Roma verliet. Een week nadat hij met een spec taculaire omhaal tegen Pescara had gescoord en vier dagen nadat hij een niet erkend doelpunt te gen Werder Bremen had ge maakt, blijft de ex-Ajacied in het rood-zwarte shirt voor nieuws zorgen. Alleen is de oorzaak steeds een minder positieve c.q. negatieve. De tegen zijn wil als voorstop per spelende middenvelder was tien minuten vóór rust letterlijk met open ogen gigantisch de fout ingegaan. Een lange pass van La- zio's libero Gutierrez leek hij zon der moeite te onderscheppen, maar glipte kinderlijk onder zijn voetzool door. De behendige Ru ben Sosa, profiteerde simpel, werd in het strafschopgebied op het moment dat hij de uitgeko men Milan-doelman Giovanni Galli wilde passeren door de te- ruggesnelde Ruud Gullit onder uit gelopen en velde vervolgens zelf van elf meter het vonnis. Het betekende de gelijkmaker voor de hoofdstedelijke ploeg op het moment dat een verdubbeling van de Milanese voorsprong (kop bal van Van Basten in de 25ste mi nuut na een ouderwetse spurt over de rechterflank van Ruud Gullit, die daarop een effectvolle voorzet liet volgen) eerder in de lijn der verwachting lag. „De bal veranderde van rich ting", sprak Rijkaard na afloop in vlot Italiaans. „Hij dook als het ware naar beneden. Maar het blijft natuurlijk een fout". Diepe re oorzaken zoeken is moeilijk, maar het is duidelijk dat Frank Rijkaard bij Milan niet aardt op de positie van waaruit hij tijdens het afgelopen EK nog op twee na (Van Basten, Gullit) beste speler werd. Vlak voor zijn misser be ging hij al bijna een enorme blun der met een te zachte terugspeel bal, waarop de tot buiten het strafschopgebied uitgekomen Galli redding moest brengen. Rijkaard ziet de taak die hij tij dens het voor Nederland zo glori eus verlopen Europees Kam pioenschap uitvoerde als een in cident en wil zelf zo snel mogelijk naar de middenlinie verhuizen, omdat hij problemen heeft zich een heel seizoen lang uitsluitend op zijn directe tegenstander te concentreren. „Zelf vind ik bij voorbeeld Costacurta puur als mandekker de betere van mij. Maar Sacchi ziet dat anders". Doordat Napoli verrassend met 0-0 gelijkspeelde bij Pescara, dat het in de heenronde met 8-2 had verpletterd, kwam het andere Milan op drie punten voorsprong van zijn eerste belager. Sampdo- ria bleef op vijf punten staan van Internazionale door Pisa met 2-0 te verslaan. Mario Been miste in die wedstrijd een strafschop voor zijn ploeg. Pisa blijft voorlaatste, twee punten achter de laagste po sitie die nog recht geeft op pro longatie van het verblijf in de hoogste Italiaanse afdeling, de Serie A. DUITSLAND Roem kan snel vergaan, zeker als het voetbaltrainers betreft. Arie Haan werd na een succesvol eer ste deel van de competitie door spelers, bestuur en toeschouwers van VfB Stuttgart op handen ge dragen. Rinus Michels kreeg na een magere seizoenopening kri tiek van bestuur, spelers maar vooral van de aanhangers van Le- verkusen. Een paar weken na het begin van de tweede helft van de com petitie blijkt maar weer eens hoe vergankelijk alles in de voetbal sport kan zijn. De positie van Haan wordt er bij VfB Stuttgart per week lastiger op. Na eerder al de eerste twee competitieduels van 1989 te hebben verloren, ging het zaterdag ook in het derde Bundesligaduel van dit jaar fout. Lijstaanvoerder Bayern Mün- chen kwam in Stuttgart welis waar met 0-1 achter (Gaudino), zag de thuisploeg vervolgens een strafschop missen, maar kwam daarna sterk terug. Nachtweih zorgde na 40 minuten voor de ge lijkmaker. De beslissing viel tien minuten voor tijd door een treffer van de Zweed Ekström die een paar minuten daarvoor pas in het veld was gekomen. Voor Rinus Michels breken in Leverkusen wat betere tijden De vroegere Nederlandse w» bondscoach kende in de West- duitse competitie een moeizame start. Hij slaagde er in eerste in stantie niet in het team naar zijn hand te zetten. De 'Nederlandse' variant bleek niet zo makkelijk inpasbaar als gedacht. In de win- terpauze nam Michels zich voor het team nog offensiever te laten spelen. Het leverde de aanhan gers twee leuke wedstrijden op. De beste was afgelopen zaterdag tegen titelverdediger Werder Bremen. De gasten werden voor de tweede keer binnen vier da gen, woensdag tegen AC Milan, geconfronteerd met een onver wacht offensieve ploeg. Al na zes minuten viel het eerste, en naar later bleek enige, doelpunt. Schreier zorgde op aangeven van uitblinker De Kayser voor de tref fer. Beide teams kregen daarna nog mogelijkheden voor doel punten, maar ondanks enige spannende momenten kregen de 14.000 toeschouwers niet meer treffers te zien. SPANJE Real Madrid heeft in de Spaanse competitie op het gemak gewon- 'nen van Real Oviedo: 1-0. Het doelpunt van de tegenstander van PSV in het Europese toernooi voor landskampioen werd in de tweede helft gemaakt door verde diger Sanchis. Barcelona hield aansluiting door een historische zege bij Sporting Gijon. Het enige doelpunt werd der tien minuten na de rust gemaakt door verdediger Manoio Sanchis. Hij rondde een afgeslagen hoek schop van Schuster af. Het ziet er overigens naar uit, dat Sanchis toetreedt tot de zogenaamde club van 'honderd miljoen' bij Real. Dat is een groepje spelers, dat jaarlijks meer dan honderd mil joen peseta's (ruim 2 miljoen gul den) verdient en dat momenteel bestaat uit vier vedetten: Hugo Sanchez, Butragueno, Schuster en Michel. De 23-jarige Sanchis, in wie Barcelona geïnteresseerd is, zou voor zeven jaar bijtekenen voor een jaarsalaris van 2,7 mil joen. In de slotfase van de wed strijd waren er rellen op de staan- tribune, veroorzaakt door de ui terst rechtste groepering Ultra- Barcelona herstelde zich bij Gijon van de eerste thuisneder laag, vorige week tegen Osasuna. De ploeg van Cruijff won met 2-0 van een tegenstander, die geen in spiratie had. Het duel was bij rust al beslist. De tweede helft verliep zonder hoogtepunten. Barcelona had in 1974 voor het laatst gewon nen in Gijon. Toen door een doel punt van Cruijff. Barcelona, dat afgelopen woensdag de uitwedstrijd tegen Aarhus in de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars won (1- 0), deed weer denken aan de ploeg die in de eerste helft van de competitie met geestdrift en voet bal in hoog tempo respect af dwong. In de 23e minuut opende Roberto de score uit een straf schop, nadat Salinas doorTati ten val was gebracht. Beguiristain zorgde in de 37e minuut voor de eindstrand. BELGIE Leider KV Mechelen is op de 24ste speeldag in de Belgische eerste divisie weer een punt uit gelopen op Anderlecht. De koplo per speelde gisteren onder de ogen van assistent-bondscoach Nol de Ruiter gelijk in en tegen KV Kortrijk (0-0). De avond er voor was Anderlecht op Rocourt onderuit gegaan tegen Club Luik (2-0). Door die resultaten groeide de marge tussen beide rivalen tot vijf punten. Anderlecht heeft uit zijn laatste vier wedstrijden slechts drie pun ten behaald. Na drie gelijke spe len werd verloren in Luik. Club Luik opende en eindigde het aan trekkelijke duel met een treffer. Na drie munten schoot Boffin met de buitenkant van de linker voet raak (1-0). In de slotseconden stelde Varga de zege met een kop bal veilig (2-0). Club Luik contro leerde voor 25.000 toeschouwers het duel in de eerste helft. De ploeg speelde sneller en combi neerde beter, terwijl Anderlecht traag in de opbouw was. Na de hervatting kwam An derlecht agressiever voor de dag. Het zette de thuisclub vast op ei gen helft en bestookte het doel van Stojic met hoge ballen. De Joegoslaaf verkeerde in blakende vorm en hield Keshi van de ge lijkmaker af. Bij een van de schaarse counters scoorde Varga 45 seconden voor het einde de be vrijdende treffer, zijn zestiende in De Zweed Ekström kopt vallend de winnende treffer voor Bayern bin nen. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16