Oplossing tekort Deetman nadert 'Genoeg ruimte voor aanpak Dit weekeinde afrondend overleg Groot deel schooljeugd leert niet meer zwemmen Hoogleraar: massale gevangenissen misser Student kan OV-kaart snel mislopen klant van de week torn westen kapsalon Moord Bestebreurtje was minitieus gepland ZATERDAG 4 MAART 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) Het kabinetsberaad over de overschrijdingen op de onder wijsbegroting is zo goed als rond. De kans dat minister Deetman (onderwijs) geheel alleen moet opdraaien voor de tekorten op zijn begroting van dit jaar is nihil. Het gaat om een tekort van ruim „De discussie over de alternatieven GRONINGEN (GPD) - Tachtig procent van de negenjarige kinde ren uit sociaal zwakkere milieus in ons land kan niet zwemmen. En als er wordt gekeken naar alle negen jarigen, dan kan er 26 procent niet zwemmen. „De zwem vaardigheid van de schooljeugd verslechtert met het jaar en dat is een gevolg van het op grote schaal afschaffen van het schoolzwemmen", zegt de Groninger André van der Sluis, zwemdocent aan de afdeling ALO van de Rijkshogeschool in Gronin gen. Van der Sluis heeft op een inter nationaal zwemcongres gewaar schuwd voor die verdergaande ver slechtering. „Overal worden recre atiepiassen aangelegd, maar straks is er niemand meer die er in kan zwemmen," zegt de zwemleraar. In januari '83 heeft het Rijk de zeven procent subsidie voor het school zwemmen afgeschaft. Veel ge meenten hebben dat besluit aange grepen om de 93 procent die zij bijdroegen ook maar in te trekken. t tekort van ruim niljoen, als gevolg van de toe nemende studentenaantallen en het mislukken van het overleg met de banken over het privatiseren van de studieleningen. Na afloop van de ministerraad gistermiddag, zei premier Lubbers dat niet de schuldvraag bepaalt of een minister voor overschrijdingen dekking moet vinden binnen zijn eigen begroting. „Bepalend is of daar mogelijkheden toe zijn", al dus de premier. Deetman zelf zei eerder deze week zo arm te zijn als een kerkrat. Lubbers zei te ver wachten dat voor een deel van de tekorten het hele kabinet zal moe ten opdraaien. Dinsdag zal de Kamer geïnfor meerd worden over een tussenop lossing waarvoor de ministers Deetman en zijn collega Ruding (fi nanciën) de besprekingen dit weekeinde hopen af te ronden. Ook premier Lubbers en vice-pre- mier de Korte zijn bij die laatste overlegronde betrokken. Daarbij zal het vooral gaan om het tekort dat is ontstaan door het mislukken van de privatisering. Wat Lubbers betreft, is het fenomeen privatise ring nog niet geheel van de baan. De gevolgen zijn inmiddels duide lijk geworden. Voor '83 haalden bijna alle lagere schoolkinderen op negenjarige leeftijd een zwemdiploma. Nu ha len alleen kinderen op die leeftijd een diploma als de ouders initiatief tot zwemmen nemen. En ouders die met hun kinderen van een mi nimumloon moeten rondkomen geven daar vaak geen geld voor uit. „Van de buitenlandse kinderen in ons land kan er nagenoeg niemand zegt Van der Sluis. In de provincie Groningen zwemt 26 procent van de negenjari gen niet, in Drenthe is dat percen- is bepaald niet afgerond", premier. Lubbers verwacht overigens niet dat alle financiële perikelen van Deetman dit weekeinde opgelost kunnen worden. „Er zal nog een restant probleem overblijven", al dus de premier, die bekendmaakte dat restant door te willen schuiven naar de voorjaarsnota. Vooral voor de overschrijdingen als gevolg van het toenemend aantal studenten, verwacht Lubbers geen snelle op lossing. „Dat moeten we eens rus tig bekijken", meende hij. De uitkomst van het spoeddebat over de politieke positie van Deet man eerder deze week, beschouwt Lubbers als een 'ruggesteun' voor de geprangde bewindsman. Dat de WD geen politieke consequenties verbond aan haar ongezouten kri tiek op Deetman, had Lubbers in het geheel niet verbaasd. „Het is net als wanneer je met je auto heel plotseling moet remmen. Dan zeg je in je verrassing ook wel eens iets dat je naderhand niet herhaalt. Want pas als je rustig uitstapt, dringt het opeens tot je door dat het niet tot een botsing heeft geleid", aldus de premier. AMSTERDAM (ANP) - Grote ge bouwencomplexen in het gevange niswezen kunnen beter niet be staan. De ervaring heeft geleerd dat dit soort grootschalige institu ten leidt tot ontmenselijking, bu reaucratisering, strakke regelge ving en moeizame, gestoorde com municatieproblemen die ten koste gaan van zowel de gedetineerden als de personeelsleden. Tot deze slotsom kwam hoogle raar strafrecht en strafprocesrecht aan de Rijksuniversiteit Utrecht Kelk gisteren tijdens een symposi um in Amsterdam over voorlopige hechtenis. De bijeenkomst werd gehouden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Peniten tiaire Inrichtingen Overamstel, in de volksmond beter bekend als de Bijlmerbajes. Kelk was tevens lid van de com missie Hattem die zich begin jaren zeventig boog over de doelstelling en de functie van het huis van be waring in het algemeen en die des tijds al fel gekant was tegen de grootschaligheid in het gevange niswezen. Hoewel de justitiële overheid de commissie toen niet erg serieus nam, heeft de tijd het gelijk van dé commissie bewezen, stelt Kelk vast. In de grote com plexen is, zo signaleert hij, sprake van een aantal knelpunten, die een behoorlijk functioneren van een huis van bewaring sterk in de weg staan. Het idee dat allerlei collectieve voorzieningen in grootschalige or ganisaties lucratiever zijn, is vol gens hem ook een illusie gebleken. „Ontegenzeggenlijk vormen royale en goed geoutilleerde sportzalen Binnenland kort Fietsverkeer De gemeente Amsterdam wil de fiets populairder maken bij de Am sterdammers. Het toenemende au toverkeer en de steeds langere af standen als gevolg van stadsuit breiding maakten het fietsen steeds minder aanlokkelijk. De ge meente streeft er echter naar de fie- ters weer op het zadel te krijgen, door onder meer betere en veilige re routes te maken. Volgens de ge meente heeft 56 procent van de Amsterdammers een rijklare fiets. Rijnzout Het Noordhollandse provinciebe stuur vindt dat de tweede en dèrde fase van het Rijnzoutverdrag als nog moeten worden uitgevoerd. Als een verdere uitvoering achter wege blijft, zegt Noord-Holland, zal het zoutgehalte in het IJsselmeer hoog blijven. Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) zegde vorig jaar haar medewerking aan het ver drag op, omdat de Fransen het lo zen van zout uit de kalimijnen niet afstellen maar alleen uitstellen. Platenpiraten De Nederlandse grammofoonpla tenindustrie (NVPI) is zeer in zijn' nopjes met een uitspraak van de Hoge Raad van 24 februari waar door het moeilijk is geworden ille gaal platen en compact disc's (cd's) op de markt te brengen. De NVPI zal in samenwerking met het au teursrechtenbureau Buma/Stemra optreden tegen personen die door gaan met het illegaal op de markt brengen van platen en cd's, goed voor ongeveer een kwart van de omzet. en zeer ruime luchtplaatsen gunsti ge uitzonderingen op de voordelen die aan kleine gebouwen kleven, daarmee is het allerbelanrijkste ook wel gezegd", aldus Kelk. Hij waarschuwt voor de de nade lige gevolgen van de nieuwe (nood voorzieningen waarbij kwantiteit en financiële factoren op de eerste plaats worden gesteld, en de in richtingen met zo'n driehonderd plaatsen voor gedetineerden die in aantocht zijn om het cellentekort op te heffen. Hij voorziet dat hierbij onder bijvoorbeeld socialisatie-ac- tiviteiten het onderspit zullen del ven, terwijl ook de rechtspositie van de gedetineerden in de knel dreigt te komen. Directeur-generaal Jeugdbe scherming en Delinkwentenzorg Greven van het ministerie van jus titie wees het idee van de hand dat de inrichtingen die momenteel worden gebouwd een stap terug betekenen vergeleken met de nieuwbouw in de jaren zeventig. Ze betekenen volgens hem inte gendeel juist een stap vooruit voor zowel gedetineerden als personeel. DEN HAAG Ongeveer honderd ouders, de 'Dwaze vaders en moeders', hebben gisteren gedemonstreerd voor het ministerie van justitie en op het Binnenhof tegen het beleid van de Raden voor de Kinderbescherming. Het was voor het eerst dat ouders op deze manier aandacht vroegen voor hun zaak. Een delegatie van verontruste ouders, die zich hebben verenigd in de stichting Bescherming Kinderen, bood een zwartboek aan plaatsvervangend directeur jeugdbescherming Zwetsloot aan. Daarin staan zo'n 2000 klachten, die vooral betrekking hebben op uithuisplaatsingen van en omgangsregelingen met kinderen. Volgens de ouders is dat nog maar het topje van de ijsberg. Zwetsloot zei de klachten serieus te nemen en zegde toe nog voor de zomer een onafhankelijke klachtencommissie op te richten. Verder vragen de ouders onder meer eerlijker rapportages, het recht van hoor en wederhoor voor ouders en kinderen en het recht om zelf een deskundige in te schakelen. De demonstratie was nog maar het begin van een reeks activiteiten van de 'dwaze vaders en moeders', zoals ze zichzelf noemen. Er volgen nog een estafettemars en een bijeenkomst in de RAI in Amsterdam. (foto Anefo) DEN HAAG (GPD) - Aankomen de studenten die verzekerd willen zijn van een openbaar-vervoer kaart dienen zich uiterlijk begin april in te schrijven bij de Informa tiseringsbank. Eerstejaars studen ten die zich later aanmelden dan de eerste week van april komen wel in aanmerking voor een basisbeurs, maar zullen niet meer tijdig kun nen worden opgenomen in het be stand van de bv OV-jaarkaart. Om te voorkomen dat de naar schatting 20.000 nieuwe studenten hun vervoer-kaart mislopen, orga niseert de Informatiseringsbank op korte termijn twee grootscheep se voorlichtingscampagnes. Bij studenten die om welke reden dan ook geen OV-kaart krijgen, wordt toch maandelijks een korting van 60 gulden op de basisbeurs toege past. Dat is het bedrag dat elke stu dent betaalt voor de kaart. Als ach teraf blijkt dat de student wèl recht had op een OV-kaart, krijgt hij weer een vergoeding van eveneens 60 gulden. Geruchten als zou de periode tussen nu en 1 april te kort zijn om de gegevens van 20.000 nieuwe stu denten voor 1 juli door te geven aan de bv OV-jaarkaart, worden door de Informatiseringsbank ten stel ligste ontkend. „We krijgen elk kwartaal een dergelijke stroom ge gevens. Daar zijn we aan gewend", aldus een woordvoerster in Gro ningen. ADVERTENTIE 1 wassen, knippen 50 heren vanaf Zjf I Pim van Dijk. Leiden. Nee hoor, geen speciale wensen. Ze weten gewoon precies wat ik wil. leiden: breestraat 45 iel 071 13294 7 oegstgeest: wilheimmapark 1 tel 071 174270 alphen a/d rijn: raadhuissiraai 156 tel 0172073848 k open op maandag en koopavond Wel zal in de toekomst veel stren ger gecontroleerd moeten worden of alle gegevens van de student cor rect zijn ingevuld. Een spelfout in de naam of in de voorletters, bete kent dat de student in kwestie zijn OV-kaart wel kan vergeten. Als hij zijn kaart op het postkantoor gaat afhalen moeten de gegevens op de kaart exact overeenstemmen met die op zijn legitimatiebewijs. Het hoofd van het Leidse steun punt voor Studiefinanciering Smits voorziet grote problemen bij de invoering van de jaarkaart. Hij vindt het bovendien onrechtvaar dig dat studenten door een simpele spelfout hun OV-kaart kunnen mislopen. „Een vergoeding van 60 gulden achteraf is wel leuk, maar staat natuurlijk niet in verhouding tot de kosten die een student maakt als hij dagelijks van Deven ter naar Rotterdam moet reizen", aldus Smits. Bewoners eisen sanering MAASSLUIS (ANP) - De bewo ners van de Steendijkpolder in Maassluis, de grootste gifwij k van Nederland, eisen snel duidelijk heid over de sanering van hun wijk. In een boze brief wijst de wijkvereniging minister Nijpels (milieu) er op dat zij, sinds begin 1983 de verontreiniging van de bo dem aan het licht kwam, al 6 jaar wachten. De vervuiling van de bo dem van de wijk is ontstaan door dat de polder aan het eind van de jaren zestig is opgespoten met ver vuild Rotterdamse havenslib. Omdat het een dure operatie is, is het laatste woord aan de minister. tage 22. Vergeleken met Amster dam is dat percentage gering. Daar- kunnen zeven van de tien kinderen zich in het water niet redden. In Rotterdam en Utrecht geldt dat voor meer dan zes van de tien. De Groninger zwemdocent vindt dat deze situatie snel moet veran deren. „De veiligheid van kinderen is hier in het geding. Dat moeten we met z'n allen betalen. Dat moet geen kwestie zijn van een ruime beurs. Zonder taal kun je in de we reld nog wel leven. Maar niet kun nen zwemmen is levensbedrei gend. En juist dat vak leren de kin deren niet meer. Als je een plant soen tien jaar verwaarloost, ploeg je het om en zaai je het opnieuw in. Maar als je kinderen in dit opzicht verwaarloost, ben je ze kwijt." An dré van der Sluis pleit ervoor de on derwijzer in te schakelen bij de schoolzwemles. „Die wordt wel be taald, maar zit dat uur te koffiedrin ken. Als op de pabo's meer aan zwemmen wordt gedaan kunnen de onderwijzers straks samen met een vak-leerkracht en een bad meester zwemles gaan geven. Dat scheelt weer personeelskosten die het zwembad in rekening brengt". Volgens Van der Sluis, die zich landelijk met elementair zwem men bemoeit, heeft het weinig zin Den Haag er met argumenten van te overtuigen dat het schoolzwem men weer moet worden gesubsidi eerd. „Met harde cijfers en argu menten bereik je niks. Ik denk dat je het van lobbyen moet hebben. Wat mij betreft worden school- zwemlessen al aan kleuters gege ven. Je kunt kleuters heel goed zwemmen leren. Nu verdrinken er negentig kleuters per jaar. Dat zijn drie kleuterklassen vol". ROTTERDAM (ANP) - De moord op de 41-jarige Rotterdamse bingo koning Bestebreurtje op 12 augus tus vorig jaar is maandenlang, mi nutieus voorbereid. Dit bleek giste ren uit de verklaringen die de hoofdverdachte, een 30-jarige Belg, voor de Rotterdamse recht bank aflegde. Samen met zijn half broers observeerde hij het huis van Bestebreurtje in de Rotterdamse villawijk Hillegersberg en probeer de hij het levenspatroon van het toekomstige slachtoffer in beeld te brengen. Wie uiteindelijk de executie uit voerde werd ook tijdens de tien uur durende rechtzitting niet duidelijk. Alleen de hoofdverdachte, die zijn betrokkenheid bij de voorbereidin gen vlot bekende, werd door de rechtbank verhoord. De rest van de dag werd besteed aan het verhoren van de talrijke getuigen die door de raadslieden van een 33-jarige half broer en de derde verdachte, een Hagenaar, waren opgeroepen. Aan gezien niet alle getuigen waren ver schenen werd de rechtzaak tegen alle drie de verdachten aangehou den tot 16 maart. Bestebreurtje, eigenaar van on der andere een bingohal in het cen trum van Rotterdam werd op 12 au gustus vorig jaar rond tien uur 's morgens met pistoolschoten om het leven gebracht, terwijl hij in zijn auto wachtte voor het stoplicht op het kruispunt van de Kleiweg en de Uitweg in Rotterdam. De schoten werden afgevuurd door de duo-passagier van een motorfiets. De moord werd vrijwel onmid- dellijk in verband gebracht met een afrekening door een Haagse fa milie. Een broer van de verdachte Hagenaar werd in februari 1987 in Den Haag doodgeschoten door een van de lijfwachten van Bestebreur tje, die bij het vuurgevecht zelf ge wond raakte. Biertje Uit het verhoor van een aantal re chercheurs die als getuige waren opgeroepen, bleek dat de politie via anonieme tips bij de Belgische broers terecht was gekomen. Uit het aftappen van telefoons kwam naar voren dat deze verdachten ook in contact stonden met de Ha genaar. Na een aantal dagen lang durig te zijn verhoord, sloeg de 33- jarige Belg door. Hij bekende de duo-passagier te zijn geweest en Bestebreurtje te hebben doodge schoten. Maar dit bewijs is volgens zijn advocaat onrechtmatig verkre gen. De verdachte kreeg op zijn verzoek van de rechercheurs een biertje te drinken. Hij was al over spannen en had last van hoge bloeddruk, waarvoor hij van de po- litie-arts medicijnen had gekregen. Hij heeft zijn verklaring, die later die nacht op schrift werd gesteld, niet in vrijheid kunnen afleggen en moet daarom onmiddellijk worden vrijgesproken, zo betoogde de ad vocaat. Dit verzoek werd door de rechtbank afgewezen. De als getui ge opgeroepen rechercheurs gaven toe, dat het schenken van bier - de man dronk minder dan een blikje - weliswaar ongebruikelijk is, maar niet als drukmiddel was gebruikt voor een bekentenis. „Hij had al zeer gedetailleerd gebabbeld", al dus de leider van het onderzoek. Overigens heeft de Belg later zijn bekentenis ingetrokken. Dat er bij de politieverhoren wel meer niet volgens het boekje was gegaan, bleek uit de verklaring die de vriendin van de doorgeslagen Belg op de zitting aflegde. Tijdens haar verhoor als medeplichtige zou zij vooraf schriftelijke verklarin gen hebben moeten ondertekenen. De rechercheurs hielden haar voor, dat als zij niet zou tekenen dit haar op tien tot twaalf jaar gevangenis straf kwam te staan. Op verzoek van de officier werd op de zitting proces-verbaal wegens meineed opgemaakt. Uit de verhoren van getuigen en de hoofdverdachte kwam niet naar voren, wie de Belgen opdracht had gegeven voor de huurmoord. „Mijn broer zei dat worstebroodje, zo noemden wij Bestebreurtje, iets had misdaan en dat hij moest wor den opgeruimd", aldus de 30-jarige Belg, die ook niets kwijt wilde over de betrokkenheid van de Hage naar. De motieven voor de huur moord variëren van een wraakactie tot een ruzie in de onderwereld over de expansie van Bestebreur- tje's bingo-imperium of onenig heid over een handel in cocaïne. Vast staat wel, dat de Hagenaar alle betrokkenheid ontkent. Drie getuigen uit Arnhem, van wie de officier de betrouwbaarheid van wege hun criminele achtergrond sterk in twijfel trekt, verklaarden dat de Hagenaar op 12 augustus tussen negen en tien uur in Arn hem is geweest. Van der Stoel komende week naar Praag DEN HAAG (ANP) - Oud-minis ter van buitenlandse zaken Van der Stoel brengt als lid van een delega tie van het internationale Helsinki Comité maandag en dinsdag een bezoek aan Praag. De vier man sterke delegatie zal met de Tsjechoslowaakse minister van buitenlandse zaken Johanes, zijn collega van binnenlandse zaken of diens plaatsververvanger, en met de voorzitter van de Tsjechoslo waakse Mensenrechtencommissie Dienstbier spreken over de arresta tie van de toneelschrijver Havel en anderen, die in januari in het open baar de dood van Jan Palach wil den herdenken. Palach stak zich 20 jaar geleden in brand uit protest te gen het binnentrekken van troepen van het Warschau Pact. De Tsjechoslowaakse ambassa de in Den Haag heeft gisteren een verklaring gepubliceerd, waarin met nadruk wordt gesteld dat de instanties die verantwoordelijk zjjn voor strafvervolging geheel in overeenstemming met de Tsjechoslowaakse wetgeving heb ben gehandeld. Volgens de Tsjechoslowaakse justitie wilden de organisatoren in het openbaar een confrontatie met de ordebewa kers aangaan. Aanpassen wet voor anonieme bloedtest gaat Dees te ver DEN HAAG - Staatssecretaris Dick Dees (volksgezondheid, WD) had zijn antwoord snel klaar. "Zolang de Gezondheidsraad niet met overtuigende argumenten komt, komt er geen verplichte aids-test", reageerde de 44-jarige bewindsman op het advies van de Gezondheidsraad om op grote schaal anoniem bloedonderzoek te verrichten. door Peter van de Vusse Dees zegt geen dogmatisch standpunt te willen innemen en be reid te zijn om op termijn zijn me ning te heroverwegen. Maar voor alsnog voelt hij er niet voor. "Er moet eem apart wetsvoorstel wor den ingediend, als men zonder toe stemming het bloed van een pa tiënt op het aids-virus wil onder zoeken. Ik ben van mening dat pas moet worden afgeweken van de Grondwet via een aparte wet als er buitengewoon zwaarwegende ar gumenten zijn". Volgens Dees zijn die niet door de Gezondheidsraad aangedragen. "Een zwaarwegend argument is dat zo'n aids-onderzoek extra gege vens oplevert, die nodig zijn voor bijvoorbeeld het preventiebeleid, de voorlichting of de planning van klinieken. Dan reden. Bovendien moet in de be schouwing worden betrokken of diezelfde gegevens niet op een an dere weg te verkrijgen zijn. Met bij voorbeeld een combinatie van vrij willig bloedonderzoek en sociaal wetenschappelijk onderzoek. Aan dat soort argumenten gaat het rap port van de Gezondheidsraad voor bij". Ook Dees vindt dat er veel aids- onderzoek nodig is. Want we kun nen ons niet permitteren achter de feiten aan te lopen. "Maar er is ook veel onderzoek. Er zijn toch Onderzoek Dees wil benadrukken dat hij zün standpunt niet over één nacht ijs is gegaan. Weliswaar had hij bin nen drie dagen zijn antwoord klaar op het rapport van de gezondheids raad, maar hij breekt zich al maan den het hoofd over deze problema tiek. In januari heeft hij nog een werkbezoek aan Engeland ge bracht waar wel plannen zijn voor een epidemiologisch bevolkings onderzoek naar de verspreiding van aids. Daar heeft dat ook wat minder voeten in aarde. "Ze heb ben er niet het probleem van de grondwettelijke toetsing". Volgens Dees is het niet te voor spellen of er in Nederland ooit 600.000 bloeddonaties, met als uit komst dat er gemiddeld hooguit verplichte aids-test komt. "Een i tiental bloedmonsters besmet aanpassing van de wet wordt pas is, per jaar die allemaal op het voor komen van he test. Daarnaast bij de risicogroepen, wetenschap- gemaakt als er een essentieel worden ge- volksgezondheidsbelang mee is het onderzoek gediend. Het is niet te voorspellen test er komt. Dat hangt van pelijk onderzoek naar gedragsver- de argumentatie af. Als anderingen bij homofielen, en zijn aantonen dat we met het huidige er indicaties over andere seksueel beleid, onderzoek op vrijwillige ba- overdra^gbare aandoeningen. Dat sis, achter de feiten aanloopt, wil ik mijn standpunt overwegen". Dees is er niet bang voor dat de hui dige wet tekort schiet voor de me dische praktijk, waar volgens de' Utrechtse chirurg Smalhout steeds vaker op illegale wijze aids-test plaatsvinden. Volgens Dees is de medische praktijk voldoende be schermd. "Er is altijd een wissel werking tussen praktijk en wetge ving. In de aidsnota van juli '87 zijn de contouren aangegeven van wan neer je wel en niet mag testen". Het testen op aids voor operaties bijvoorbeeld, waar Smalhout voor stander van is, is ook door de Ge zondheidsraad afgewezen. "Als men zich aan de algemene hygiëni sche voorschriften houdt, die ook gelden bij een besmettelijke ziekte als hepatitus B, dan is er een ver waarloosbaar risico. Ook uit de mondiale praktijk blijkt dat het aantal besmettingen dat zich rond operaties heeft voorgedaan gering is", aldus Dees. De staatssecretaris voelt zich in zijn opvattingen gesterkt door aan wijzingen dat het preventie- en voorlichtingsbeleid succes heeft. "De cijfers van voorspellingen over Hij zei toen onder tigheid geboden de toeneming van het aantal aids- patienten tonen ombuigingen. We zien dat er bij homofielen gedrags veranderingen zijn vastgesteld, en er is een daling in de omvang van het aantal andere seksueel over draagbare aandoeningen. Dat wil niet zeggen dat het beleid mag ver slappen. De voorlichting moet een frappé toujours zijn".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3