Deetman overleeft debat moeiteloos Kritiek Franssen werkt als boemerang Arob-rechter komt wat dichter bij huis 'Emancipatiebeleid heeft wel effect' 'Milieuproblemen landbouw oplosbaar met technologie' Grondwater in Gooi blijkt sterk vervuild WD heeft Volste vertrouwen' in minister Ruzie over milieutop in EG bijgelegd Steden kampen met tekort aan vrije-sectorwoningen Onze afdeling reserve-onderdelen heeft maar 1 telefoonlijn. VRIJDAG 3 MAART 1989 PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) - Zelfs als het om dakkapellen of duivenhokken gaat, is de weg naar de Afdeling rechtspraak van de Raad van State populair. Het Haagse rechtscollege is de afgelopen jaren bedolven on der huis-, tuin- en keukengeschil len. Het kabinet heeft besloten daaraan een einde te maken: de af handeling van de zogeheten Arob- zaken, geschillen van burgers én overheid, moeten in de nabije toe komst worden behandeld door de tien 'gewone' rechtbanken. Sinds 1976 kunnen burgers be schikkingen van onder meer ge meenten, provincies en het rijk, bij de rechter aanvechten via de Arob- wet (administratieve rechtspraak DEN HAAG (GPD/ANP) Minister Deetman (onderwijs) heeft het spoeddebat over zijn overheidsbeschikkingen). Dat kan politieke positie ruimschoots overleefd. De regeringsfracties van CDA en WD vonden jï1J "j® Afdegtn? refhtspraak van de het respectievelijk niet ordelijk en opportuun politieke consequenties te trekken uit hun Haagse^echtscoliege razencPpopu- scherpe kritiek op de bewindsman. Een kritische motie tegen Deetman van het PvdA-ka- lair. Personele uitbreiding en later inerlid Wallage kreeg alleen de steun van de linkse fracties. ook een fikse verhoging van de griffierechten hebben de groei niet kunnen stuiten. Alleen vorig jaar al waren er 18.000 nieuw ingekomen zaken. Hoofdrolspeler in het door de PvdA aangevraagde spoeddebat was het WD-kamerlid Franssen. Hij weigerde gisteren het vertrou wen in Deetman op te zeggen, hoe wel hij herhaaldelijk zijn onvrede over het beleid van Deetman te berde heeft gebracht. „U kunt niet beschuldiging op- beschuldiging stapelen, zonder er de politieke verantwoordelijkheid voor te ne men", meende Wallage. „Kritische kanttekeningen bij het onderwijsbeleid blijven, maar als de PvdA een politieke val uitzet dan lopen wij daar als VVD ge woon omheen", aldus Franssen. Hij kreeg luid hoongelach van de oppositie over zich heen toen hij daaraan toevoegde het volste ver trouwen in Deetman te hebben tot het tegendeel is bewezen. Hij zei wel een goed gesprek met de be windsman op zijn plaats te vinden. CDA-woordvoerder Van Leijen- horst vond de uitleg van Deetman over het terugdraaien van de bezui niging op de kleine scholen en de perikelen rond de studiefinancie ring bevredigend. Van Leijenhorst meende dat de bewindsman zijn fractie tegemoet was gekomen, door de plattelandsscholen alsnog te sparen voor een door het parle ment goedgekeurde bezuiniging. Het gat van ruim 200 miljoen op de onderwijsbegroting, wegens het mislukken van de privatisering van de leningen, willen CDA en WD later dit jaar, bij de parlemen taire behandeling van de wet stu diefinanciering ter sprake bren gen- Volgens de oppositie heeft Deet man de kamer tijdens de begro tingsbehandeling in december vol strekt onvoldoende geïnformeerd over de haalbaarheid van de bezui nigingen op de studiefinanciering. Wallage verweet Deetman ook on zorgvuldigheid door de bezuini ging die de privatisering had moe- Binnenland kort (Te) snel De Utrechtse kantonrechter heeft gisteren een 24-jarige Amsterdam mer, die 210 kilometer per uur had gereden, veroordeeld tot een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid van zes maanden met een proeftijd van twee jaar en een boete van 2500 gulden. De man stond binnen 24 uur na zijn overtre ding terecht. Ook Justitie kan snel zijn, aldus de officier. De man mocht zijn rijbewijs nog houden omdat hij dat nodig heeft voor zijn werk. Rondvaart Een rondvaart door de grachten van Amsterdam blijkt nog altijd de meest favoriete toeristische attrac tie te zijn in de hoofdstad. Vorig jaar maakten ruim 1,8 miljoen mensen een rondvaart door de stad. Artis bereikte een tweede plaats met ruim een kwart miljoen meer bezoekers, mede door de fes tiviteiten ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan. Het populairste museum in de hoofdstad is het Rijksmuseum. Kunstwerk Het Tilburgse gemeentebestuur wil ondanks bezwaren van vrijwel de hele buurt besloten toch een kunstwerk van drie vijf meter hoge muren laten plaatsen op het Kog geplein. De ontwerpster wil zo een voormalige textielfabriek op het plein laten voortleven. Veel bewo ners zijn juist naar het Koggeplein verhuisd éindelijk van de fabrieks- muren verlost te worden. 67 dolksteken Een 25-jarige Dordrechtse is giste ren veroordeeld tot vier jaar we gens het doden van haar 28-jarige ex-vriend. Tegen de vrouw was naast celstraf nog tbs en dwangver pleging geëist. Ze doodde hem in juni vorig jaar met 67 dolksteken met hetzelfde mes waarmee de man eerder op de avond gedreigd had haar en haar kind te zullen ver moorden. Herhaald seksueel mis bruik en bedreigingen met de dood brachten de vrouw tot haar daad. Partijbladen Minister Brinkman (cultuur) is voorstander van het toekennen van overheidssubsidies aan partij-or ganen. De partijpers draagt bij aan het democratisch functioneren van regering en parlement en Vanuit die invalshoek kan een financiële overheidsbijdrage gerechtvaar digd zijn. Over de wijze van finan ciering en over de voorwaarden waaronder een rijksbijdrage zou moeten worden verstrekt liet de bewindsman zich niet uit. ten opleveren vol in te boeken ter wijl de onderhandelingen met de banken nog weinig concreets had den opgeleverd. Deetman zelf gaf in het debat geen krimp. Hij betoogde omstan dig dat er wat hem betreft geen sprake is van gebrek aan open en reëel overleg over de beoogde for matiekorting op kleine scholen, hoewel hem dat door de commis- sie-Albeda wel is verweten. „Ik had dat advies klakkeloos naast mij neer kunnen leggen, maar zo zit ik niet in elkaar. Gezien de feiten acht ik het wijs een afkoelingsperiode af te kondigen". Wallage poogde vergeefs de be windsman te bewegen Franssen tot een concrete uitspraak te verlei den. „De heer Franssen neemt in houdelijk niets van zijn kritiek te rug, de heer Deetman heeft vervol gens daar niets over te melden, doet alsof er niets is gezegd en alsof er geen sprake zou zijn van gebrek aan actieve steun voor zijn beleid. Een beetje minister laat politieke steun niet in het midden hangen. Als u niet eens durft te vragen om actieve steun van de WD, beklaag ik u", aldus Wallage. Hij kreeg van Deetman het onderkoelde weer- BRUSSEL (GPD) - De problemen binnen de EG over de internationa le milieu-topconferentie volgende week zaterdag in Den Haag, zijn gisteren zö goed als opgelost. De conferentie werd in Brussel door de EG-milieuministers toege juicht, ook al zijn zes van de twaalf EG-landen niet uitgenodigd. De niet-uitgenodigde lidstaten - Griekenland, Ierland, Portugal, Denemarken, Luxemburg en Bel gië - waren daar flink gepikeerd over. Zij betoogden dat de EG-lan- den samen een milieubeleid voe ren en dus ook samen op zo'n con ferentie aanwezig dienen te zijn. Maar ook de wel door de initiatief nemers (Frankrijk, Nederland en Noorwegen) uitgenodigde Britse regering heeft zijn twijfels over de zin van de de topconferentie, waar op twintig staatshoofden en rege ringsleiders uit de hele wereld aan wezig zullen zijn. Tenslotte bleek ook de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Gemeen schap, niet officieel te zijn uitgeno digd, maar wel op persoonlijke titel cmmissievoorzitter Delors. Maar of die naar Den Haag komt beslist. woord: „U doet net alsof ik dit de bat heb aangevraagd". Een meer structurele op lag dan ook voor de hand: Arob- rechtspraak in twee instanties. Burgers kunnen dan eerst hun con flict aan de rechter in de buurt van hun woonomgeving voorleggen, en daarna pas aan de Afdeling rechtspraak, die als. hoger-beroep- rechter gaat fungeren. Najaren stu die, waarbij ook de kosten een be langrijke rol speelden, heeft het ka binet nu de knopen doorgehakt. Bij de tien rechtbanken, de dichtstbijzijnde in deze regio is die in Den Haag, worden de Raden van Beroep, die conflicten over sociale uitkeringen behandelen, en de Ambtenarengerechten opgeheven Burgers die het niet eens zijn met een beschikking van de overheid, kunnen in de toekomst overigens niet direct bij de Arob-rechter te recht. Eerst moet een zogeheten bezwaarschriften-procedure wor den gevoerd. Het overheidsorgaan dat de gewraakte beschikking heeft genomen, moet zich dan nog eens over de zaak buigen. Dat ge beurt thans al by gemeenten en provincies, maar wordt ook voor die ook de Arob-zaken be- de landelijke overheid verplicht. De bezwaarschriftprocedure blijft stap voorwaarts op gratis, verzekerde minister Kort hals Altes gisteren. En ook ver plichte rechtsbijstand wordt niet overwogen. De burger mag zelf blijven procederen. In 1993 moet de volledige opera tie zijn beslag hebben gekregen. Daarvoor heeft gefaseerde invoe ring plaats. Zo worden de Raden van Beroep/Ambtenarengerechten per 1 januari 1991 opgeheven. Pre cies een jaar later hoeft de burger voor Arob-zaken tegen gemeente en provincie niet meer naar de Raad van State in Den Haag. handelen. „Een de weg naar een eenvoudiger doorzichtiger stelsel van admini stratieve rechtspraak", oordeelde minister Korthals Altes (justitie) gisteren. Voordeel voor de burger is ook dat er een snellere uitspraak te verwachten valt. Een gewone procedure bij de overbelaste Afde ling rechtspraak duurt nu al gauw twee jaar. Voordeel voor de Raad van State is dat dit college zich meer kan gaan bezig houden met een andere belangrijke taak: het adviseren over wetsvoorstellen. EINDHOVEN (ANP) - De agrari sche milieuproblematiek is met be hulp van de technologie op te los sen. Minister-president Lubbers zei dit gisteren in Eindhoven op een symposium in Brabant, waar de toekomst tot 2015 centraal stond. Dankzij de technologie heeft de agrarische sector een explosieve groei doorgemaakt. Diezelfde tech nologie moet nu worden aange wend om de milieuproblemen op te lossen, aldus Lubbers. „Ik ben vol vertrouwen dat dit lukt. Milieu staat niet haaks op het agrarisch bedrijfsleven". Volgens Lubbers komt er een tweede groene revolu tie. Daarbij gaat het naar zijn me ning vooral om de vraag hoe de be langen van de landbouw kunnen worden verzoend met die van het milieu. De Brabantse commissaris van nog niet de koningin Houben pleitte drukkelijk worden geïntegreerd i over economische en ruimtelijke ontwikkelingen. De Brabantse commissaris ging ook in op de problemen ten aan zien van de mobiliteit. „Zelfs als vrijwel alle belangrijke doorgaan de wegen in Brabant over tien jaar zijn aangelegd, moeten we ervan uitgaan dat filevorming en vertra ging zoals we die nu al in de rand stad kennen aan de orde van de dag zullen zijn". Het roer moet om want een dergelijke ontwikkeling is on aanvaardbaar, meent de Brabantse commissaris. Daarom streeft het provinciaal bestuur er naar om het autogebruik in de toekomst zoveel mogelijk af te remmen. Houben kondigde aan dat de provincie nog dit jaar zal voorstellen om in Eind hoven een proef te nemen met een drastische vermindering van het woon-werkverkeer. De problemen rond dit initiatief dacht voor het milieu, dat in Bra- werden gisteren in de raad van EG- milieuministers zo goed als glad gestreken. „De kou is van de lucht. Het is met een sisser afgelopen", zei minister Nijpels (milieu). In een verklaring werd unaniem uitge sproken dat elk initiatief dat kan leiden tot bescherming van het at mosferische milieu wordt verwel komd. bant ernstig wordt bedreigd door de verzuring en vervuiling door zware metalen. „Indringend is de vraag aan de orde of de mens ter- wille van economisch-technologi- sche vooruitgang ongelimiteerd kan doorgaan zijn natuurlijke om geving daaraan ondergeschikt te maken", aldus Houben. Volgens hem moet de milieuproblematiek DEN HAAG (GPD) - Het aantal woningen in landelijke gemeenten groeit sneller dan die in de grote steden. Vooral de bouw van nieu we vrije-sectorwoningen is daar debet aan, zo blijkt uit een over zicht van de nieuwbouw in Neder land. Het overheidsbeleid is er juist op gericht om de bouwproduktie in steden te stimuleren en die in landelijke gemeenten af te rem men. Op die manier hoopt men open, groene ruimten te behouden en de forensenstroom in te dam- Maar de bouw van vrije sector woningen in grote steden blijft achter, omdat het vaak veel tijd en geld kost de nodige bouwgrond op te leveren. Die bouwgrond is veelal kostbaar en/of sterk vervuild. Daar komt nog bij dat bouwlokaties voor dure woningen in grote ste den vaak niet kunnen concurreren met bouwplaatsen in landelijke ge meenten. Bovendien dreigen Utrecht en Den Haag in problemen te komen, omdat de gemeentegren zen overschreden moeten worden om nog verder te kunnen bouwen. De bouw van vrije sector-wonin gen mag overigens stormachtig ge noemd worden. Vorig jaar zijn daarvoor 33.000 bouwvergunnin gen afgegeven, 18.000 meer dan in 1987 werd voorzien. DEN HAAG —Minister Deetman is als de duidelijke overwinnaar uit het debat gekomen, dat de PvdA over het functioneren van deze be.- windsman heeft gevoerd. Ontspan nen en totaal niet bevreesd voor politieke consequenties pareerde de minister de felle aanvallen van de oppositie op zijn beleid. Een niet eens zo scherpe motie van de PvdA kon slechts rekenen op de steun van de linkse oppositie. door Henri Kruithof Het PvdA-kamerlid Wallage had het debat aangevraagd na uitspra ken van zijn WD-collega Franssen in dagbladen en voor de televisie. Franssen had naar aanleiding van het terugnemen van bezuinigingen op kleine scholen gezegd dat 'op een dergelijké wijze de relatie tus sen regering en Staten-Generaal niet kan worden ingevuld'. Een krasse uitspraak voor een lid van een regeringsfractie, zo meen de de oppositie. Wallage wilde dan ook weieens weten of de WD die krachtige opstelling tegen de be vriende minister binnen de Twee de Kamer zou handhaven. Dat was niet het geval. Franssen nam welis waar geen woord terug van de uit spraken die hij buiten de Tweede Kamer had gedaan, maar hij wei gerde ook categorisch ze binnen het parlement te herhalen. De motie van Wallage deed niets anders dan de woorden van Frans sen, voor de televisie uitgesproken, te herhalen, in de hoop dat Frans sen de motie zou steunen en daar mee aan een meerderheid zou hel pen. Dat zou een gevoelige deuk Voorhoeve en Franssen overleggen driftig. Ze haalden echter opnieuw bakzeil tegen Lubbers en diens CDA. voor het imago van de minister hebben betekend. Maar de WD koos, na een paar krachtige woor den van premier Lubbers eerder in diens werkkamer aan het Binnen hof, eieren voor haar geld. Franssen Het is dan ook niet de minister die een gevoelige klap kreeg, maar de WD-fractie, meer in het bijzonder het kamerlid Jan Franssen. Frans sen staat bekend als een van de be tere en invloedrijke leden van de WD-fractie, maar door zijn acties van de laatste weken zal hij zowel binnen zijn eigen partij als daarbui ten een fors deel van dat imago moeten inleveren. En dat is zijn eigen schuld. Bui ten het parlement doet Franssen niets anders dan de kwaliteiten van Deetman in twijfel trekken. Ook de Kamer heeft het WD-kamerlid al eens laten weten dat wat hem be treft deze minister in de volgende (foto GPD) kabinetsperiode niet op deze post dient terug te keren. Een soort mo tie van wantrouwen op termijn. Maar als de WD vervolgens wordt gevraagd consequenties uit de ei gen woorden te trekken, kruipt de partij in hoog tempo terug in haar schulp. Daarbij worden de libera len krachtig geholpen door de mi nister-president die het gedrag van de WD meer dan zat is. De strategie van Franssen en de zijnen lijkt een beetje op de neder lagen-strategie die van de vorige li berale leider Ed Nijpels zo bekend is geworden. Deze had tijdens het eerste kabinet-Lubbers de ge- .woonte om fel naar de regerings voorstellen uit te halen, als ze hem niet bevielen. Maar als het er op aan kwam, en de minister-president een paar keer hard optrad, trok de WD zich met het oog op het kabi- netsbelang terug. Maar of de strategie die de WD daarbij gekozen heeft een verstan dige is, valt te betwijfelen. Al eer der, tijdens de behandeling van de belastingvoorstellen, ging de WD fors in de aanval in een poging om de alleenstaanden-toeslag te hand haven. Een bij voorbaat verloren zaak, dat wist de WD, want het ka binet en het CDA voelden daar niets voor. Toch was weer het machtswoord van het kabinet no dig om de WD terug in het gareel te krijgen. Dat het de WD dwars zit dat ze telkens wordt weggespeeld door de coalitiegenoot en vooral door de minister-president, is op zichzelf nog wel begrijpelijk. Maar om dan openlijk de kwaliteiten van een mi nister in twijfel, te trekken, zonder daaraan de consequenties te ver binden, gaat duidelijk te ver. Wallage typeerde het gedrag van Franssen nog het best: „De heer Franssen wordt op deze manier de buitenboordmotor van minister Deetman: wel een hoop lawaai maar voluit verantwoordelijk voor de voortstuwing". De conclusie die Wallage trok uit het gedrag van de WD, namelijk dat de minister fei telijk onvoldoende steun heeft voor zijn beleid, is echter onjuist. Zolang de WD de minister in de Tweede Kamer blijft steunen, kan hjj zijn beleid blijven voortzetten, welke uitspraken deze partij bui ten het parlement ook doet. De VVD zou zich moeten bera den op haar gedrag ten opzichte van de minister van onderwijs. Of de WD steunt het beleid van Deet man, maar dan moet ze ophouden met beschuldiging op beschuldi ging te stapelen, óf de WD zorgt er met de oppositie voor dat deze mi nister verdwijnt. Het huidige ge drag van de liberalen is weinig ge loofwaardig. DEN HAAG (GPD) - Het beeld dat het emancipatiebeleid meer uit woorden dan uit daden bestaat, is te somber. Van de andere kant moet wel bedacht worden dat onze maatschappij in een overgangssi tuatie verkeert met veel verschil lende leefvormen en levenswijzen. Dit vereist dat het beleid geleide lijk wordt aangepast. Zo reageerde minister De Ko ning (sociale zaken) gisteren op de keiharde kritiek die hij woensdag vanuit de Kamer kreeg op zijn emancipatie- en meisjesbeleid. „Ik ben nog niet tevreden. We zijn er nog niet", gaf hij evenwel toe. De minister nam stelling tegen de opvatting van de oppositie dat het emancipatiebeleid vooral een overheidszaak. „Het is ook een pro- stelde De Koning, die overigens zei i echt vrije keuze van man en i al dan niet een arbei dend leven te leiden, nooit zal be staan. In relatie tot de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt meldde De Koning dat nu 45 procent van alle vrouwen tussen 15 en 65 jaar werkt. Voor gehuwde vrouwen is dat percentage 38. Van gehuwde vrouwen tussen 20 en 25 jaar werkt 65 procent. In de leeftijdgroep van 25 tot 30 jaar is dat 51 procent. Ook het aantal werkende vrouwen met kinderen tot vier jaar neemt toe: in 1883 had 18 procent van hen be taald werd, verleden jaar was dat 27 procent. De minister gaf toe dat met de 130 miljoen gulden die het kabinet extra voor de kinderopvang heeft uitgetrokken, juist om meer kan sen voor vrouwen op betaald werk te scheppen, niet genoeg is om alle noden te ledigen. Van de andere kant verwacht het kabinet ook ex tra bijdragen van bedrijven, instel lingen en ouders zelf. Het geza menlijk opzetten van faciliteiten met beleggers is ook bespreekbaar. De definitieve plannen wil het ka binet in mei uitbrengen. Over de positie van meisjes op de arbeidsmarkt zei De Koning dat de arbeidsdeelname van meisjes tot 25 jaar 74 procent is. Voor jongens ligt dat op 72 procent. Dertig jaar geleden was die situatie nog heel anders. Toen werkten 90 procent van de jongens en 35 procent van de meisjes. Hij zei in principe bereid te zijn om vrouwen en meisjes zelfstandig een recht te geven op inkomen en uitkeringen door alle bepalingen te schrappen die hen afhankelijk ma ken van een werkende partner. Hij wees echter wel op de enorme ef fecten die dat met name financieel (belastingen en sociale fondsden) kan hebben. Mevrouw Jorritsma (WD) diende op dit punt een mo tie in waarin De Koning werd ge vraagd een onderzoek te gaan doen en dat voor de kamerverkiezingen van 1990 af te ronden. HUIZEN/UTRECHT (GPD/ANP) - De kwaliteit van het grondwater in het Gooi is slecht. De bodem in het Gooi is op veel plaatsen veront reinigd met onder meer lood en nitraat, zo blijkt uit onderzoek van de Utrechtse universiteit. Een woordvoerder van het Provinciale Waterleidingbedrijf in Bloemen- daal zegt in een reactie dat de slech te kwaliteit van het grondwater de drinkwaterkwaliteit niet bedreigt. „We halen water uit de grond in Huizen en Laren. Daar worden voortdurend metingen verricht en de kwaliteit van dat water voldoet aan de normen die er voor gelden". De universiteit onderzocht grondwatermonsters op achttien stoffen. Metingen hebben uitgewe zen dat het nitraatgehalte van het grondwater op veel plaatsen te hoog is. In het Gooi, waar op diver se plekken drinkwaterputten zijn, bleek veertig procent van de mon sters vervuild. Bijna negen procent van de monsters bevat een nitraat- gehalte boven de maximaal toe laatbare concentratie. De vervui ling is al tientallen jaren aan de gang en komt tot op negentig me ter diepte voor. „Het ondiepere grondwater is viezer dan het diepe re. De vervuiling neemt dus nog toe", aldus onderzoeker Schot. Buiten de steden is het grondwa ter eveneens op veel plaatsen ver vuild. De onderzoekers noemen onder meer de 's-Gravelandse pol der en Kortenhoef bij de Loosd- rechtse Plassen. In de natuurgebie den is de verontreiniging nog gro ter. Daar ligt het nitraatgehalte van de helft van de genomen monsters boven de geldende norm. Verkeer en landbouw zijn de grootste boos doeners in buitenstedelijk gebied. Provinciale waterstaat heeft in middels besloten op 29 lokaties in het Gooi het grondwater nader te onderzoeken. De Utrechtse geografe Witmer heeft gisteren in haar proefschrift, een milieukundige studie over de Gooi- en Vechtstreek, betoogd dat de honderd jaar oude Horstermeer polder in het Gooi weer onder wa ter moet worden gezet om de om ringende natuurgebieden van de ondergang te redden. Een reddingsoperatie voor het gebied is volgens de geografe hard nodig. De uitdroging van enkele laaggelegen natuurgebieden in de Vechtstreek is het gevolg van het oppompen van drinkwater in het Gooi. Vroeger stroomde dit grond water uit het Gooi naar de nabijge legen moerasgebieden in de Vecht streek. De balans tussén beide wa terwingebieden is inmiddels ruw verstoord door de winning van het grondwater. Het onder water zet ten van de Horstermeerpolder is volgens Witmer de beste oplossing. Dat heft ook de zuigkracht van de polder - die kostbaar drinkwater onttrekt aan de natuurgebieden in de Vechtstreek - op. Broeikaseffect Het broeikaseffect kan in de ko mende decennia leiden tot een ver hoging van de gemiddelde tempe ratuur op aarde met 1,5 tot 5,5 gra den Celsius. Dat kan ook de manier aantasten waarop het milieu che mische elementen opslaat. Het vrij komen van die stoffen, nu opgesla gen in de bodem en het water, kan alle leven in meren en binnenzeeën abrupt doden. Dat blijkt uit een studie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygië- ADVERTENTIE (En da's meer dan genoeg) Subaru L-Sedan v.a. F 24 SUBARLL BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO Tl BLIJVEN. GARAGE VLASVELD B V. HAARLEMMERWEG 49A LEIDEN 071-224134

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3