Milan heeft hoop op titel nog niet verloren Van verschoppeling tot vedette SpoorptTV Vernietigend rapport voor FC Groningen Magere winst Stuttgart Bernd Schuster leeft op in Madrid President Real is boos op Koeman WOENSDAG 1 MAART 1989 SPORT PAGINA 17 GRONINGEN (GPD) - Er is nog geen zicht op de financiële situatie van FC Groningen, maar formateur drs. Th. Groenewold, die zichzelf liever als adviseur ziet betiteld, kwam gisteren met een vernieti gend tussenrapport op de proppen. Groenewold heeft de afgelopen weken een inventarisatie gemaakt van de interne organisatie en zette zijn bevindingen op papier in een rapport met de titel 'En nu verder'. In de ondertitel maakte hij gebruik van een veelzeggende spreuk van de Noorse schrijver Henrik Ibsen, overigens de zoon van een bemid deld koopman die later failliet ging: „Dat gij niet kunt wordt u vergeven, dat gij niet wilt nooit". Of Groenewold met die spreuk doelde op de onwil in het verleden bij de FC Groningen-bestuurders om de organisatie aan te passen, liet hij in het midden. Hij deed nog wel een poging om zijn op schrift gezette conclusies af te zwakken door te stellen, dat het rapport be slist niet uitgelegd moest worden als een motie van wantrouwen aan het demissionaire bestuur. „Ditzelfde bestuur heeft mij aan gesteld om de zaak door te lichten en bovendien heeft het bestuur zelf besloten om het rapport naar bui ten te brengen. Dus wordt het rap port niet als een motie van wan trouwen ervaren. Ik zie de terug keer van bestuursleden ook abso luut niet geblokkeerd door mijn rapport. Er is mij gevraagd om kri tisch te zijn, dus is alles nogal zwart-wit gesteld. Het is een hard rapport, dat wel". En vervolgens voegde hij er nog aan toe: „Ik schrijf geen rapport om te conclu deren: wat hebben jullie het goed Verlies voor hautain Baye controle uit te oefenen door gebrek aan tijd en duidelijke taakom schrijving. In zijn aanbevelingen en conclu sies komt Groenewold weer tot en kele voor FC Groningen minder vleiende opmerkingen. Hij pleit daarin voor de instelling van een Raad van Advies en Toezicht, een orgaan dat door de organisatie-ad viseurs van Bakkenist, Spits en Co twee jaar geleden al werd bepleit. Groenewold stelt tevens dat het nieuwe bestuur een grotere vorm van collegialiteit moet betrachten („daarnaast dient het tuiten de be stuurskamer te spreken met één mond"). Hij pleit vervolgens voor een betere professionalisering, waarbij het uit vijf leden bestaande bestuur zich meer met beleid dan met uitvoerende taken dient bezig te houden. Enkele opmerkingen van Groe newold in de aanbevelingen zijn op zijn zachtst gezegd kras te noemen: „Aan- en verkopen van spelers worden in eerste instantie bepaald door de daarvoor beschikbaar ge stelde en aanwezig zijnde financië le middelen en pas daarna door de voetbaltechnische i Harde noten In zijn voorwoord stelt Groene wold nog: 'ik ben er niet aan ontko men mijn kritiek her en der in het rapport vriendelijk aan te bieden', maar kraakt vervolgens harde no ten. Als zwakke punten noemt hij onder meer: Een uiterst zwakke financiële positie mét slechte rentabiliteit. Lange-termijnbeleid in om schreven vorm, waaraan het korte- termijnbeleid kan worden getoetst, is er niet. Een financiële informatie met toetsing tussentijds aan het budget ontbreekt nagenoeg geheel. Periodieke kengetallen, die een signaalfunctie kunnen hebben, zijn er niet. Het vigerende budget is ten dienste van de landelijke rapporta ge aan de KNVB, maar heeft voor de interne financiële huishouding van de FC geen operationele bete kenis. Richtlijnen voor de uitvoeren den ontbreken. De besluitvorming heeft sterk solistische accenten gehad met een eigen informeel besluitvormings circuit, waarbij grote risico's zijn genomen. Het zogeheten algemeen management is ondanks goede wil niet in staat voldoende leiding en „De controle van realisaties versus budgetten en daarnaast de aandacht voor de kostenbewaking behoren tot de wezenlijke taken van het bestuur". „Gezien de functie die FC Gro ningen in het economisch verkeer vervult, kan de rechtsvorm van stichting niet de reden zijn waarom de jaarrekening niet wordt gepu bliceerd, terwijl dat in het geval van een vereniging of een besloten vennootschap wèl het geval zou zijn. Openbaarheid wordt dus aan bevolen". „De geldstromen in de horeca- afdeling en de inkomsten en uitga ven bij de wedstrijden vragen een actieve aandacht". In de organisatie-structuur, zoals Groenewold die voorstelt, zal ruim te blijven voor zowel algemeen manager Theo Huizinga als tech nisch manager Martin Koeman. Huizinga zal echter een groot deel van taken moeten inleveren aan een nieuw aan te stellen Hoofd In terne Zaken en mag zich dan alleen nog met verzorging programma, terreinen en suppoosten' bezig houden. Groenewold: „Ik heb ook in den lande geïnformeerd bij an dere clubs en het is me gebleken dat vrijwel elke club het schaap met vijf poten voor die functie zoekt, maar dat lukt zelfs het be drijfsleven niet. Daarom denk ik dat het verstandig is die functie op te splitsen". BREMEN (ANP) - De beroemde orkestleider James Last kreeg nog geen hoofdknikje, laat staan een applaus. Op het pleintje voor het majestueuze hotel Plaza in het hart van Bremen waren nochtans honderden mensen bijeengekomen. Tien minuten na het vertrek van de platenmaker in een auto van twee ton, tegen het vallen van de avond, klonk daar een ovatie op. Het luid gescandeerd 'bravo' was voor de spelers van AC Milan. Onder aan voering van Ruud Gullit spelen zij vandaag de eerste wedstrijd in de kwart-finale van het Europese be kertoernooi voor landskampioe nen tegen Werder Bremen. AC Milan met het Nederlandse supertrio Gullit-Van Basten-Rijk- aard moet de duels tegen de West duitsers overleven. De Italiaanse kampioen werd immers veroor deeld tot het winnen van de beker- met-de-twee-grote-oren, nu nog in bezit van PSV. De nationale titel kan met acht punten achterstand op stadgenoot Inter en zes op AC Napoli immers als verloren worden beschouwd. Het verdict werd onlangs uitge sproken, zo meldde het Zwitserse Sport Zürich, op het derde Itali aanse tv-net in het zogenaamde 'Processo del Lunedi (Proces van Maandag). Een pittige discussie van voetbalinsiders, waarin de prestaties van dit seizoen werden geanalyseerd en geprojecteerd op de aanwezige kwalititeit in de spe lersgroep. De Europa Cup 1 werd nog als haalbaar beschouwd. Zeker op grond van de resultaten voor het begin van de competitie toen Real in Madrid, Tottenham in Londen, PSV in Eindhoven en Bayern in München werden verslagen. Bij zijn aankomst in Bremen kantte Gullit zich tegen de veroor deling. „Wie beweert dat wij kans loos voor het kampioenschap zijn? Ik ben van mening dat alles nog mogelijk is. Vorig jaar stonden we ook vijf punten achter en haalden we de titel nog binnen. We moeten gewoon elke wedstrijd met volle concentratie aanpakken. Competi tie en Europa Cup." Volgens de aanvoerder had de 6- 1 van zondag tegen Pescara zijn ploeg goed gedaan. „Goed voor het zelfvertrouwen. Die grote score kan ook weer een nadeel zijn, om dat zo'n uitslag de tegenstander weer extra prikkelt." Naast Gullit stapte Frank Rijk aard door de menigte voetbalfans. Hij moet woensdag voorstopper spelen, omdat Filippo Galli en Tassotti geblesseerd zijn. Rijkaard deelde mee nog niet geheel her steld te zijn van een griepaanval. „Het zal wel gaan." AC Milan moet in het eerste duel tegen de Westduitsers nog twee spelers missen. Maldini en Virdis zijn geschorst. Marco van Basten STUTTGART (DPA) - VfB Stutt gart versloeg in de eerste wedstrijd uit de kwart-finales van het toer nooi om de UEFA-beker Real So- ciedad met 1-0. De treffer werd in de eerste helft gemaakt door Fritz Walter. De Spanjaarden waren een lasti ge tegenstander voor de door bles sures geteisterde club van Arie Haan, die op het laatste moment nog een speler aan de lange lijst ge kwetsten kon toevoegen. Karl All- göwer was door griep-aanval niet inzetbaar. De aanvalsgolf op het Spaanse doel leverde Stuttgart in de eerste helft een aantal aardige mogelijk heden op. Zonder de geblesseerde international Jürgen Klinsmann ging het scoren de thuisploeg moeilijk af. Alleen Walter toonde zich tien minuten voor de rust slag vaardig bij een voorzet van de IJs lander Sigurvinsson. In de tweede helft was Gaudino punt. Hij schoot echter van dicht bij naast het doel. Zeven minuten voor het einde bleef de aanvaller bij een goede kans opnieuw in ge breke. Viktoria Bukarest en Dinamo Dresden speelden gisteren in de eerste wedstrijd uit de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi ge lijk (1-1). Bij de rust leidden de Oostduitsers met 0-1. De Oostduit sers hebben een grote kans voor het eerst in de clubgeschiedenis de halve eindstrijd van een Europees bekertoernooi te bereiken. Na 24 minuten hielp Gütschow Dinamo Dresden aan een voorsprong door een snelle uitval af te ronden. Kort daarna werd Kirsten wegens een elleboogstoot door de Schotse arbi ter Syme van het veld gestuurd. Na het vertrek van Kirsten leg den de Oostduitsers zich toe op het massaal verdedigen van de voor sprong. De aanvalsgolf van de Roe- leverde na rust slechts één LEEUWARDEN (GPD) - Het Friese computerschaakteam 9 Ply debuteert komende vrijdag in de landelijke bekercompetitie van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond. Het team komt in de tweede ronde uit tegen eerste klasser Philidor uit Leeuwarden. Het computerteam werd afge lopen seizoen in Friesland beker winnaar en werd ingeschreven voor het landelijke bekertoer nooi. De KNSB accepteerde de inschrijving van 9 Ply. In de eer ste bekerronde stuitte de deelna me van het team echter direct al op weerstand. De schaakclub Doetinchem weigerde tegen de computers aan te treden en ver zocht de schaakbond de inschrij ving van 9 Ply voor het landelijke bekertoernooi ongedaan te ma ken. De KNSB weigerde dat. Wim Visser, de geestelijke va der van het computerteam, is blij Toch deelname computers aan schaakstrijd met die beslissing van de KNSB. Verdere problemen voor de toe komst verwacht hij vooralsnog niet, omdat hij verwacht dat zijn computerteam niet opgewassen zal zijn tegen de eerste klassers van Philidor. „Ook al hebben we een wereldkampioen aan het eer ste bord", aldus Wim Visser. Phi lidor zal aan het eerste bord na melijk aantreden tegen de Me- phisto Almeria, die tijdens het wereldkampioenschap voor schaakcomputers vorig jaar in Spanje als sterkste uit de bus kwam. dicht bij Stuttgarts tweede doel- keer succes op door Solomon. rn EDINBURGH (DPA) - Bayern München heeft gisteren een kleine deuk opgelopen in de eerste con frontatie met Europa-Cuptegen stander Hearts uit Schotland. De ongeïnspireerd spelende Westduit sers verloren het eerste duel uit de kwartfinales van het UEFA-beker- toernooi met 0-1. Ferguson zorgde een kwartier na de rust voor de eni ge treffer. In het uitverkochte Tynecastle Park in Edinburgh weigerde de Westduitse koploper zich overma tig in te spannen. De Westduitsers hadden weinig zin in een echte slijtageslag en beperkten zich voor namelijk tot het tegenhouden van de Schotse aanvallers. De opzet slaagde gedeeltelijk. Alleen Fer guson vond het net voor de Schot se subtopper, die negentig minu ten richting doelman Aumann stoomde. De beperkte kwaliteiten van de Schotse club, die voor het eerst de kwart-finales van een Europees be kertoernooi bereikte, kwamen bij het beleg duidelijk aan de opper vlakte. De Westduitse verdedigers vonden steeds het juiste antwoord op de fantasieloze ideeën van de Schotse aanvallers. Bayern han teerde een enkele maal de snelle te genstoot, die Flick twee keer in de buurt van het Schotse doel bracht. De middenvelder faalde beide ke- In de tweede helft verhoogde He- arts de inzet en kreeg het zowaar ook nog de beloning voor de grote re inzet. Een vrije trap van McKin- lay werd door de onberekenbare Ferguson afgerond met een schot van 20 meter: 1-0. - EINDHOVEN (GPD) Hij voelt zich meer op zijn gemak dan ooit. Bejnd Schuster, de Westduitse voetbalvedette die na acht jaar FC Barcelona in de zomer van het afgelo pen jaar overstapte naar aartsvijand Real Madrid, is niet langer de verbeten voetballer die zich liever verre houdt van de bij Europese topclubs gebruikelijke plichtplegin gen. Dit keer eens geen conflicten; geen geruchten en geen roddelverhalen. Bernd Schuster is weer voetballer. En niet de minste. Na een wat stroeve aanloop is de middenvelder de laatste weken uit gegroeid tot een niet weg te denken pion in het taktisöh concept van Leo Beenhakker. Real Madrid én Bernd Schuster zijn vanavond uit op revanche. De roemrijke club om de uitschakeling in de halve finale van afgelopen jaar tegen datzelfde PSV ongedaan te maken; de speler om de nog altijd aanwezige smet na de EC-finale van FC Barcelona te gen Steaua Boekarest uit 1985 in Sevilla definitief uit te wissen. Uitgekotst in Barcelona; met open armen ontvangen in Madrid. De middenvelder met de lange blonde manen ervaart het leven in de Spaanse hoofdstad als een oase in de hete Iberische voetbalwoes tijn. Zeker in relatie tot het verstik kende klimaat dat Luis Nunez bij FC Barcelona schiep. „Bij Barcelo na was altijd wel wat. Real heeft meer klasse en er heerst rust", ty peert Schuster, die zijn norse ge drag aan de Middellandse Zee lijkt te hebben laten liggen, het verschil in werkklimaat aan de vooravond van de Europacupthriller tegen PSV. „Natuurlijk is er na de komst van Cruijff veel in positieve zin ver anderd, maar ik ben toch blij dat ik voor Real heb gekozen". Bernd Schuster drukt zich nog enigermate eufemistisch uit. Het glimlachje verraadt dat er meer achter zit. „Ik weet dat het veel mensen een doorn in het oog is dat ik voor Real heb gekozen", zegt hij. „Men dacht dat Bernd Schuster ge noeg van het spelletje had en een punt achter zijn carrière zou zetten. Of dat ik bij een klein clubje in de anonimiteit zou gaan voetballen. Ik ben echter nog zeer ambitieus. Bij Real voel ik me als een vis in het water. De club is alleen tevreden met het allerbeste". De middenvelder staat in Madrid minder in het schijnwerperlicht dan in Barcelona. Buiten het sta dion behoren de geruchtmakende affaires tot het verleden; anderzijds is Schuster op de grasmat ook min der dominant aanwezig. „Bij Bar celona was het spel volledig op mij afgestemd", maakt de Westduitser duidelijk. „Bij Real lopen veel meer uitstekende voetballers rond. Hier ben ik één van de vele. Ik heb daar geen moeite mee. Leo Been hakker is er in geslaagd van die ve le vedetten toch een hechte een heid te maken. Dat is knap. Ik denk niet dat je veel trainers kunt noe men van wie de functie na bijna drie jaar bij een topclub als Real Madrid nog geen enkele keer ter BARCELONA (GPD) - De voetballers van Real Madrid putten vanavond hun inspiratie niet alleen uit de revanche-gedachte die zij sinds een jaar je- hij volgens zichzelf ook al binnen twee jaar zijn op gebrand". Mendoza ging nog even door met te zeggen, dat gens PSV koesteren. Zij willen vooral ook Ronald manager Ger Lagendijk hem PSV's libero aanbood Koeman een lesje leren. Stond de blonde PSV'' voor de duels van vorig jaar al in de belangstelling door zijn uitspraken over de 'doodschop' van ploeg genoot Gillhaus, nu is hij het mikpunt van de Ma- den, red.), ik drilenen omdat hij in een Spaanse krant heeft ge- talen" zegd, dat Real een „oud elftal" heeft. Volgens Koeman, die het afgelopen weekeinde werd geciteerd in een dagblad uit Madrid, is Real hard toe agn vernieuwing, wil de ploeg op interna tionaal niveau blijven meetellen. Voorzitter Ramon Mendoza reageerde gisteren met de opmerking, dat Koeman zijn grapjes voor zich moet houden. „Ik be grijp niet, dat Koeman onze ploeg oud kan noemen terwijl hij zelf al 27 jaar is", aldus Mendoza, zich iets in de leeftijd van de PSV'er vergissend. „Dan zou tijdens de vorige Europacup-ronde, toen Real tegen het Poolse Gornik Zabrze speelde. „Hij vroeg ons twee miljard peseta's voor Koeman (38 miljoen gul- hem dat ik nog niet de helft zou be- Dat Koeman uiteindelijk voor FC Barcelona heeft gekozen, verhoogt dezer dagen alleen maar de belangstelling en de spanning rond zijn persoon. In Barcelona wordt hij vanavond al als een speler van de plaatselijke FC beschouwd, die Real Madrid maar eens flink op de verwende donder moet ge ven. Als PSV de Madrilenen over 14 dagen uitscha- keld, dan kan Koeman het eerstvolgende jaar al geen fout meer doen in Barcelona. discussie heeft gestaan. Dat pleit voor Beenhakker". „We zijn in vorm", vindt Schus ter. Real scoorde er de laatste we ken lustig op los en kwam tot een gemiddelde van vijf treffers per wedstrijd. Bovendien verloor de 'Koninklijke' dit seizoen, inclusief Europacup en Spaanse beker, nog geen enkel duel. De achilleshiel van Real is de defensie. Blessures van de mandekkers Solana en Chendo nopen Beenhakker tot im proviseren. „Zolang we voldoende scoren, is dat geen probleem", vindt Schuster. „Ik was er vorig jaar niet bij, maar ik wil graag mee helpen aan de revanche op PSV. De uitschakeling vorig jaar zit de spelers van Real nog altijd niet lek ker". Mannschaft Schuster heeft bij lange na niet uit zijn voetballoopbaan gehaald wat op grond van zijn kwaliteiten ver wacht zou mogen worden. Tijdens het EK 1980 in Italië was hij, amper twintig jaar oud, de spil van de suc cesvolle Mannschaft, die toen de Europse titel veroverde. Daarna speelt al jaren niet meer in het na tionale team. Schuster heeft nog één wens: de Europacup winnen. Met FC Bar celona was hij er vier jaar geleden al eens heel dicht bij. Die gedenk waardige mei-avond in het warme Sevilla was voor Schuster echter het begin van het einde bij de Cata laanse club. De toenmalige trainer Terry Venables haalde Schuster voortijdig naar de kant. In de straf- schoppenreeks verspeelde FC Bar celona de 'beker met de grote oren'. Maar dat maakte de Westduitser al lemaal niet meer mee. Schuster hield het allemaal voor gezien en bevond zich al op weg naar huis. Geen plaats President Nunez zwoer dat Schus ter nooit meer het tricot van de Ca talaanse trots zou dragen. Nunez trok doodleuk twee andere buiten landers aan (Hughes en Lineker) en gaf de Westduitser te verstaan dat er dus geen plaats meer voor hem bij de hoofdmacht was. Schuster stapte naar de rechter, claimde het recht op werk, kreeg zijn gelijk, maar inmiddels was het wel voorbij. „Ik heb acht raakte hij in aanvaring met bonds- jaar bij Barcelona gevoetbald. coach Jupp Derwall en ook met Franz Beckenbauer kan hij het niet vinden. Gevolg: de technisch meest begaafde Duitse voetballer Steeds ging er wat mis op cruciale momenten. Dit keer wil ik die hoofdprijs wel veroveren". PSV is gewaarschuwd. WOENSDAG 16.55-18.45 Ned 3: Studio Sporl: recht streeks verslag van de voetbalwedstrijd Sofia-Roda JC, eerste wedstrijd in de kwartfinale van het Europacup 2-toer- 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: ve teranen-toernooi aan de Costa Brava. 18.00-01.30 SKY: Eurosport: diverse re portages. zowel rechtstreeks als opgeno- 19.25-21.20 Ned 3: Studio Sport: recht streeks verslag van de wedstrijd PSV- Real Madrid, de eerste wedstrijd in de kwartfinale van het Europacup l-toernooi. 20.00-22.00 BRT 2: Sportavond: waarin aandacht voor het Europacupvoetbal. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 21.56-22.30 Ned 3: Studio Sport: met na beschouwingen en samenvattingen van de vanavond gespeelde Europacupwed strijden. 23.00-00.25 BBC 1Sportsnight: met Eu ropees voetbal en een vooruitblik op de WK Indoor Atletiek in Boedapest. 23.10-00.00 Ned 2: De Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. zal daarom vrijwel geisoleerd in de spits lopen. Dit was voor Werders trainer Otto Rehhagel bepaald geen opluchting. „Van Basten is in zijn eentje nog levensgevaarlijk. Hij zal extra bewaking nodig heb ben." Van Basten is weer goede maatjes met trainer Sacchi, die on langs eerst werd ontslagen en drie dagen later een nieuw contract te kende. In tegenstelling tot de ande re spelers was Van Basten niet te gen het vertrek van Sacchi. Dit zou een klein teken kunnnen zijn voor een overgang naar het Barcelona van Johan Cruijff. Hierover wor den in Italië trouwens nog dage lijks discussies gevoerd, ondanks dat de spits beklemtoonde zijn contract bij Milan gewoon uit te zullen dienen. Voor de reis naar de Bondsrepubliek legden Van Bas ten en Sacchi hun meningsverschil bij. Op marktwaarde gewogen, moet AC Milan de kwartfinale met zes doelpunten verschil winnen. De Italiaanse sportkrant Corriere del- lo Sport rekende de transferwaar- de van beide selecties uit: Werder 13,9 miljard lire (20,8 miljoen gul den), AC Milan 79,5 miljard lire (108,2 miljoen gulden). Met 19,5 miljoen zijn Gullit en Van Basten ieder persoonlijk bijna net zo veel waard als de selectie van 16 van Bremen. Rijkaard is in de waarde- meting derde met 12 miljoen gul den. De thuiswedstrijd tegen AC Milan is voor Werder Bremen in al le opzichten een topper. De op brengst (recette en televisierech ten) wordt een record: 2,2 miljoen gulden. Het stadion met een toe schouwerscapaciteit van 39.500 werd direct na het bekend worden van de loting in twee uur uitver kocht. Voor een bedrag van 100.000 D-Mark afdracht aan de gemeente werkten tien tuinmannen dagen lang aan de grasmat. Zevenbergen opvolger van Van der Molen UTRECHT (GPD) - Met het aftre den van voorzitter Piet van der Mo len en de benoeming, bij acclama tie, van zijn opvolger Pieter Zeven bergen is in Utrecht een einde ge komen aan een grondige herstruc turering van de Koninklijke Neder landse Wieier Unie (KNWU). Met van Van der Molen stapte ook een aantal andere bestuursle den op, onder wie vice-voorzitter Ton Rombouts, penningmeester Ferry Houterman en secretaris Wim Breukink. Het nieuwe Unie- raads-bestuur wordt nu gevormd door Zevenbergen, momenteel burgemeester van Bergen op Zoom, de eveneens nieuw benoem de penningmeester Duinstee en de al gekozen vier voorzitters van de secties beroeps- en amateurwiel- rennen, fietscross en toerfietsen. Tegelijkertijd is ook de financië le zelfstandigheid van de vier sec ties een feit geworden, al geldt, wat dat betreft, in de komende jaren nog een afbouwregeling om de fietscrossers en toerfietsers niet di rect in de problemen te brengen. Met de vernieuwde structuur denkt de KNWU met vertrouwen de negentiger jaren in te kunnen gaan. Ongetwijfeld zullen het tur bulente jaren worden en zullen de ontwikkelingen op het gebied van sponsoring en commerciële televi sie bestuurlijk goed moeten wor den opgevangen. Pieter Zevenbergen, gisteren in zijn 'maiden speech': „Ik voel me geen conservator van een gerestau reerd gebouw maar meer een soort opperman die meehelpt iets te ver wezenlijken. Dat klinkt dynami scher. Het profiel vain de nieuwe voorzitter vroeg niet om een actie ve beoefenaar van de wielersport. Gelukkig niet. Ik was het bijna, maar mijn optreden op de fiets werd geen echt succes". Zevenber gen kwam in een gentlemankoers enkele jaren geleden ernstig ten val en moest zijn ambt in Bergen op Zoom daarna geruime tijd aan de loco-burgemeester overlaten. In zijn dank- en slotwoord als voorzitter liet Piet van der Molen de afgelopen vijf succesvolle jaren van zijn bestuursperiode de revue passeren. Hij noemde successen op het sportieve vlak maar ook in be stuurlijk opzicht. Steeds meer Ne derlanders immers hebben mo menteel functies in internationale wielerorganisaties. De internatio nale bestuursleden Piet van der Molen (amateurs) en Hein Ver- brugge (profs) zullen als adviseur bij de KNWU-zaak betrokken blij ven. Dat lijkt geen slechte zaak ge zien de ingrijpende wisseling van de wacht die zich bij de wielerbond nu heeft voorgedaan. Met name voorzitter Pieter Zevenbergen is een onbeschreven blad en nog niet bepaalt een ingewijde. SKIËN - Eddie „the Eagle" Edwards blijft voorlopig aan de grond. Hoewel de populiere Britse schansspringer hersteld is van zijn valpartij eerder dit jaar, heeft de skibond besloten hem dit seizoen niet meer voor wereldbekerwed strijden in te schrijven. Edwards mocht ook niet naar het WK, omdat hij volgens voorzitter John Lea ning slechter sprong dan ooit.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17