Busbaan tussen Leiden en Zoeterwoude-Dorp SSÏ1S009 Meerderheid van raad Wassenaar akkoord met subsidie 't Hummeltje Aantal licht gewonden bij aanrijdingen in de regio VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS. Leidsch Dagblad: 071-161400 j Alphens Dagblad: 01720-939611 PAGINA 14 .dieseshb™. WOENSDAG 1 MAART 1989 Duinbrand in Wassenaar WASSENAAR - Een duinbrand heeft gistermiddag rond half zes een stuk duingebied ter grootte van een hectare in as gelegd. De brand ontstond ter hoogte van ho tel Duinoord in Wassenaar. Mede werkers van Staatsbosbeheer heb ben de brand vrij snel kunnen doven, waarna de brandweer het gebied heeft nageblust. De Wasse- naarse politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Inbraak in staalbedrijf LEIDERDORP - Bij een inbraak in een staalbedrijf aan de Zijldijk in Leiderdorp hebben dieven in de nacht van maandag op dinsdag een aanhangwagen meegenomen die zij hebben gevuld met onderdelen van messing en staal. Welke waar de de goederen hebben is bij de po litie nog niet bekend, maar 'het ging qua soort om vrij uniek mate riaal'. De inbrekers kwamen bin nen door een gat in het dak te ma ken dat bestaat uit golfplaten. WASSENAAR - Een kleine raads- meerderheid (CDA, PvdA/D66) gaat zonder meer akkoord met het B en W-voorstel om kinderdagver blijf 't Hummeltje schoon schip te laten maken en jaarlijks voortaan 110.000 gulden subsidie te geven voor 36 plaatsen. De WD-fractie moet zich nog beraden. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommis sie voor welzijnszaken, bejaarden beleid, jeugd- en jongerenwerk. De WD vroeg om extra informatie en keek kritisch naar het financiële' beleid, dat volstrekt onvoldoende zou zijn geweest. "Men had veel eerder aan de bel moeten trekken", sprak WD-raadslid mevrouw M.J.F. Zeven, verwijzend naar de opgebouwde schuld van 56.897 gulden die B en W nu willen sane- Óok de PvdA/D66-combinatie had eerder geïnformeerd willen worden. De gemeenteraad had dan maatregelen kunnen treffen. De WD-woordvoerster vroeg zich af hoe dergelijke missers in de toe- TENTOONSTELLING - Wethou der H. Graniewski (welzijn) van Zoeterwoude opent zaterdag om 11.00 uur in haar woonplaats een tentoonstelling van werken van de schildersgroep De Kameleon. De expositie wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Van Swietenstraat. komst voorkomen kunnen den. Uit het B en W-stuk had z grepen dat de exploitatie i sluitend is geweest en dat het be stuur van het kinderdagverblijf, zonder overleg met de gemeente, begin vorig jaar hogere salarissen is gaan uitbetalen. De PvdA/D66-combinatie be grijpt de discussie over de cao, maar kan het niet goedkeuren: "Zo gaan we niet met elkaar om". Vol gens welzijnswethouder V.J.W. Wensveen heeft zijn gemeente het bestuur daarvoor op het matje ge roepen. Hij schreef het toe aan een misverstand: toen het bestuur ont dekte dat ze zich vergist had in de financiële ruimte, was de nieuwe cao verbindend verklaard en kon men er niet omheen. Langere' termijn Profiteren andere gemeenten van 'doorgesluisde' subsidies van het rijk, Wassenaar moet het project uit eigen middelen betalen. De ge meente hoopt daarom in aanmer king te kunnen komèn voor de zo geheten 'Oort-gelden'. Die gelden worden volgend jaar verdeeld en Wensveen hoopt dan wat te kun nen doen aan buitenschoolse op vang. Ook voelt hij veel voor een gastouderproject, georganiseerd vanuit het kinderdagverblijf. Om dat alles in de hand te houden, gaat 't Hummeltje werken met een be groting, een activiteitenprogram ma en een jaarverslag met accoun tantsrapport. De PvdA/D66-combinatie heeft er moeite mee dat de uitbreidingen naar de langere termijn zijn ver schoven. "Eigenlijk kan dat niet", sprak raadslid A.J.F! de Vries. Hij stipte aan dat Wassenaarse kinde ren ook in andere gemeenten wor den opgenomen en dat die ge meenten grotere bedragen uittrek ken voor kinderdagverblijven. Een van die gemeenten, Den Haag, had onlangs niet-Haagse kinderen de wacht aangezegd. Protesten en overleg volgden en volgens de laatste voorstellen kunnen de in de residentie werkende ouders hun kinderen gewoon op de kinderdag verblijven houden. In de periode tussen 1 januari 1984 en 1 augustus 1985 is 't Hum meltje van crèche tot kinderdag verblijf uitgegroeid, bedoeld om ouders meer kansen te geven op de arbeidsmarkt. Het huidige college van burgemeester en wethouders schreef in zijn beleidsplan dat 'uit breiding mogelijk blijft' en 't Hum meltje presenteerde een uitbrei dingsplan, compléét met buiten schoolse opvang. De gemeente rea geerde met een evaluatie en een en quête onder 1963 ouders met kin deren onder de 12 jaar. Eisen Uit het resultaat van de enquête bleek dat 88 ouders, met in totaal 147 kinderen, behoefte hebben aan een kinderdagverblijf (53 gezin nen), een gastouderproject (17 ge zinnen) of een buitenschoolse op- vang (46 gezinnen). Volgens B en W toont dat de behoefte aan uitbrei ding van het kinderdagverblijf aan, dat van 7 naar 9 'babyplaatsen' groeide en inmiddels 27 plaatsen heeft voor kinderen van 1 tot 4 jaar. Volgens de opstellers van het stuk hebben Wassenaarse ouders voorrang, komen daarna econo misch gebondenen aan bod en kunnen, wanneer dagdelen vrijval len, 'anderen' er aanspraak op ma ken. Volgens de WD eist 't Hum meltje tevens dat een kind mini maal vier dagdelen moet langsko men en dat de ouders werken of studeren. 'Gading' wil duidelijkheid provincie over nieuwbouw LEIDERDORP - Het Leiderdorpse activiteitencentrum voor gehandi capten, Gading, heeft nieuvvbouw- plannen. Het huidige pand aan de Hoogmadeseweg is te klein, ligt nogal afgelegen en door het bren gen en ophalen van gehandicapten wordt de doorgaande weg dage lijks geblokkeerd. Na overleg met de gemeente heeft Gading een plekje rond het zogeheten Palen dorp bij de Muzenhof geclaimd en wacht het centrum op geld en goedkeuring van de provincie. Volgens planningen had de pro vincie eerder deze maand moeten reageren. Toen dat gisteren nog niet was gebeurd, besloot de Stich ting Voorzieningen Gehandicap ten noordelijk Zuid-Holland in de pen te klimmen. Deze stichting be heert Gading en heeft het gebouw enkele jaren geleden laten neerzet ten. De huisvesting was berekend op 32 deelnemers. Inmiddels telt Gading 45 deelnemers en heeft het bestuur twee jaar geleden drie por to-cabines bijgeplaatst. Deskundigen houden hierin hun spreekuur, maar gelukkig is de si tuatie allerminst. De stichting wil nieuwbouw met een capaciteit van 50 deelnemers en Leiderdorp blijkt bereid om mee te werken. De loca tie Palendorp is favoriet. "Het ligt redelijk centraal, de parkeergele genheid is goed en er bestaat de mogelijkheid iets groots te bou wen", zegt een woordvoerder van de stichting enthousiast. Volgens een gemeentevoorlichter past de nieuwbouw van Gading goed in de plannen voor het Palen dorp, die ruimten bevatten voor Provincie wil volgend jaar met aanleg beginnen ZOETERWOUDE - Er komt een vrijliggende bus baan langs de Europaweg tussen de Rijksweg A4 (Am sterdam/Rotterdam) en het Lammenschansplein in Lei den. Dat maakte gedepu teerde T.F.J. Jansen van Zuid-Holland gistermiddag bekend in Zoeterwoude waar hij het startsein gaf voor de reconstructie van de Weipoortse- en Omme- dijkseweg. e busbaan wordt delijk in de loop van volgend jaar aangelegd. De provincie neemt alle kosten voor haar rekening. Bin nenkort wordt een begin gemaakt met het verder uitwerken van de globale plannen. Aankoop van gronden om de aanleg mogelijk te maken lijkt'niet noodzakelijk. Volgens een woordvoerder van de provincie worden ook bij het kruispunt van de Europaweg met de rijksweg, die ter hoogte van Zoeterwoude wordt verbreed, voorzieningen voor de bussen ge troffen. Onderzocht wordt nog of de busbaan verder kan worden doorgetrokken in de richting van Zoeterwoude. De kans bestaat dat de parallelweg die langs de rond weg om Zoeterwoude loopt daar toe zal worden gebruikt. "Maar als die plannen eenmaal op tafel ko men, zijn we al weer een paar jaar verder", aldus de zegsman van de provincie. Burgemeester A. Houdijk van Zoeterwoude toonde zich gisteren zeer verheugd met de mededeling dat er een vrijliggende busbaan komt. "De Vrouwenweg wordt daardoor veiliger voor het fietsver- ker en voor forensen ontstaan kor tere reistijden", stelde hij vast. Burgemeester Houdijk herinnerde er gisteren aan dat ruim twee jaar na de aanvraag bij de provincie met de reconstructie van de Weipoort se- en Ommedijkseweg een begin kan worden gemaakt. Het plan heeft nogal wat hoofdbrekens ge kost, omdat behalve een ongehin derde doorgang, er ook snelheids- remmende maatregelen moesten worden genomen. Door veel boch ten te ontwerpen, onder meer ter hoogte van de woningen, kon aan beide eisen worden voldaan. Niet temin vrezen enige bewoners dat er een 'racebaan' ontstaat. Van groot belang vond Houdijk het vrijliggende fietspad langs de weg. "Een veilige verbinding van het dorp naar de Hoge Rijndijk is daardoor voor fietsers gewaar borgd". Namens de bewoners sprak A. van der Salm zijn blijd schap uit over de reconstructie, die in totaal 3,4 miljoen gulden zal gaan kosten. Driekwart van dat be drag wordt door de provincie be taald, de rest door de gemeente. De weg wordt volgende week tot eind augustus volledig afgesloten voor het doorgaande verkeer. Voor be stemmingsverkeer worden maat regelen getroffen. Fietspaden Gedeputeerde Jansen zette giste ren door het storten van zand in een te dempen sloot de opknap beurt van de Weipoortse- en Om medijkseweg officieel in gang. Hij deed dat onder toeziend oog van talloze genodigden. In zijn toe spraak stond hij zowel stil bij het 'prettige en positieve' overleg met de bewoners, als het voortdurend aandringen van het gemeentebe stuur op de reconstructie. Bij de beslissing van provincie om dit werk te subsidiëren hadden de slechte bestrating en de grote hoeveelheid doorgaand verkeer, waardoor de verkeersveiligheid en de leefbaarheid in het gedrang wa ren gekomen, de doorslag gegeven om tot de opknapbeurt over te gaan, zo legde de gedeputeerde uit. "Zoeterwoude moet landelijk blij ven", sprak Jansen. Om die reden is er volgens hem bij de provincie ook veel aandacht voor kleinschali ge projecten zoals de buurtbus en de verbetering van de kerkepaden. C. van der Meij (PvdA) verlaat gemeenteraad van Wassenaar WASSENAAR - Een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen ver laat het Wassenaarse PvdA-raads- lid mevrouw C.M. van der Meij- Klumpert om persoonlijke rede nen de raad. Van der Meij is drie jaar raadslid geweest. Ze wordt op gevolgd door Jan van Noort. De 35-jarige Van Noort is tim merman, penningmeester van de Bouw- en Houtbond FNV en plaat selijk vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Bij dit fonds voert hij onder meer de nieuwe Werkloosheidswet en de vut-regeling uit. VOORSCHOTEN - De Voorschotense welzijnswethou der L.L. Marselis heeft gisteren een nieuw alarme ringssysteem ingeluid in de huiskamer van de aange sloten mevrouw Van Os. Het systeem werkt via het PTT-net. Als mensen hulp nodig hebben drukken ze op een knopje van het omgeknoopte medaillon en ontstaat contact met de centrale van het plaatselijke bejaar denoord tHofflants Huys. Een microfoon bij de telefoon hoort de hulpvragers door muren heen tot een afstand van 25 meter en de te lefonisten kunnen gericht hulpverlening inschakelen. Tevens worden familieleden of kennissen met sleutels ingeschakeld. Wanneer de persoon in kwestie niet meer kan praten, komt de politie langs. De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Voorscho ten heeft 40 apparaten aangeschaft en laat een maat schappelijk werkster de komende maanden bekijken welke mensen dusdanige sociale, psychische en medi sche problemen hebben dat aansluiting nodig is. Een groot deel van de apparaten zal waarschijnlijk naar mensen gaan die enkele jaren geleden werden aangesloten op een goedkoop soort alarmeringssys teem. Het systeem werkt met een bel op de gevel en be valt weinigen. Privacy is constant in gevaar en hulp verlening is niet gewaarborgd. (foto Henk Bouwman) REGIO - Bij verschillende aanrij dingen in de regio is gisteren een aantal mensen licht gewond ge raakt. Zo moest een 19-jarige brom fietser uit Warmond met een been wond naar het Diaconessenhuis in Leiden worden gebracht. Een 21- jarige automobiliste uit Voorscho ten had hem op de Leidseweg in haar woonplaats aangereden. Vol gens de politie had de vrouw de jongeman over het hoofd gezien toen hij vanuit een afrit de weg op reed. Een 25-jarige Voorschotenaar is gisterochtend met lichte verwon dingen Antoniushove in Leids- chendam gebracht. De man was op de Veurseweg in zijn woonplaats gestopt voor een oranje verkeers licht. Een vrachtwagenchauffeur had dat volgens de politie niet door en reed op de personenauto in. De wagen raakte zwaar beschadigd. Een 34-jarige motorrijder uit Noord wijk is op eigen kracht naar het Diaconessenhuis in Leiden ge gaan nadat hij in de Geversstraat in Oegstgeest tegen een personenau to van een 30-jarige Katwijker Was gebotst. Dit gebeurde rond half ne gen 's avonds. De automobilist was de oprit van een benzinestation op gereden, maar was vervolgens di rect weer de weg opgegaan en had hierbij de motorfietser geraakt. De motorfiets had flinke schade. Vijf auto's raakten rond half ne gen vanmorgen op de Stoeplaan in Wassenaar bij een kop-staart-bot- sing betrokken. Een 47-jarige auto mobilist uit Wassenaar zag volgens een woordvoerder van de politie niet dat enkele auto's voor hem op de drukke route richting Den Haag stilstonden. Hij reed op zijn voor ganger, waarna een kopstaartbot- sing volgde. Er vielen geen gewon den, maar de materiële schade was groot. huis. De groepen presenteren de resul taten van hun projecten 'Communicatie' en 'De Boerderij'. Belangstellenden kun nen kennis maken met 'Brammetje', een lammetje dat door groep 1 in de klas wordt verzorgd, omdat het door de moe der is verstoten. Bram staat in een box in de klas en krijgt vijf keer per dag de fles. Tentoonstelling De expositie 'Cubaanse kinderen ma ken tekeningen voor de vrede' is van za terdag 4 tot maandag 13 maart te zien in Cultureel Centrum Warenar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar. De teke ningen waren eerder te zien in Japan en enkele Europese landen. Unicef heeft een tekening gebruikt voor een ansicht kaart. Het Cultureel centrum is van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur geopend. Jansen had voor Zoeterwoude nog een verrassing in petto. Hij liet weten dat er met steun van de pro vincie binnen twee jaar kan wor den begonnen met de aanleg van een vrijliggend fietspad naast het Weddepad. De aanleg komt voor op het zogeheten fietspadenplan van de provincie. Wanneer de nieu we verbinding er eenmaal is, is een geheel beveiligde fietsroute van Zoeterwoude-Dorp naar Hazers- woude-Rijndijk en het ruilverkave- lingsgebied verwezenlijkt. Hou dijk hoopt intussen dat reeds in 1993 een nieuw fietspad naar Voor schoten kan worden aangelegd. In dat geval zal deze verbinding na precies honderd jaar weer in ere worden hersteld. Het gebouw Gading aan de Hoogmadeseweg i lendorp bij de Muzenhof. 'voorzieningen'. Welke voorzienin gen er komen moet nog worden uitgemaakt, de opzet verkeert nog in een schetsfase. Over de kosten voor Gading, kan de voorlichter weinig zeggen: "Dat hangt af van de bestaande ruimte en de vraag of Gading huurt dan wel koopt". Het zijn niet de enige plannen voor gehandicapten in Leiderdorp. In de nieuwbouwwijk Buitenhof is een hoekje vrijgehouden voor acht appartementen voor 'redelijk zelf standig wonende gehandicapten'. Uitgaande van drie tot vier appar tementen per laag, zou dat een ge bouw met twee of drie bouwlagen moeten worden. Op dit moment telt Leiderdorp 20 van dergelijke appartementen. Hulpverleners kunnen een plekje krijgen in het nieuwe gebouw, ze kunnen ook in de Hans Vonkstraat blijven en of afroep langskomen. Een woordvoerder van de provin cie laat weten dat de subsidie-aan vragen in maart worden behan deld. De ambtelijke voorbereiding nam meer tijd in beslag dan werd Nestelplaatsen De regionale vogelwerkgroep Koude- kerk/Hazerswoude houdt vanavond een informatie-bijeenkomst over nesten en nestelplaatsen van vogels. De avond wordt gehouden in het milieu Educatief Centrum aan de Van Diepeningenlaan in Leiderdorp en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Projecten De Ds. Fortgenssschool aan de Prins Bernhardlaan 163 in Voorschoten houdt op 8 maart van 19.00 tot 20.30 uur open Als expert in adverteren weet uw Leidsel Daglad natuurlijk zelf precies op welke plaats in de krant zij het beste haar eigen aktiviteiten kan promoten. Juist! Dat is de plaats waar u nu deze advertentie leest (ziet u wel!). Wij noemen deze plaats 'DE STROOK'. Wat ons betreft mag u deze strook voortaan 'VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS' i Vanwaar dit voordeel? Wij willen bestaande en nieuwe adverteerders graag eens de mogelijkheid geven ook eens op een redaktionele pagina te adverteren. Tegen een gereduceerd tarief wel te verstaan. Omdat wij weten dat deze vorm van adverteren gewoon méér respons geeft. Vandaar ons aanbod: 'U mag van ons het I.M.-adverteren (want zo heet dat) op 'DE STROOK' uitproberen voor amper de helft van het normale tarief! Een extra hoge attentiewaarde voor een extra lage prijs. Dat is eigenlijk dubbel voordeel! Dit is uw kans op een subliem stukje publiciteit. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren. Bel, maar doe het snel, want 'DE STROOK^is niet onbeperkt beschikbaar. iVOORDEELSTROOK INFORMATIELIJN j

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14