Si «nou hoi iu mm nk-, 'Een haptonoom heb ik niet nodig' Van den Ende aan kop SPOoJTV Jan Reker wil met Roda JC het Oostblok 'overleven' De mentale kracht van het fragiele talent Juni Ellerman NOS in het nauw door winst PSV DINSDAG 25 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 15 KERKRADE (GPD) - De kroon prins van het nationale trainersgil- de heeft het niet op het Oostblok. Roda-roerganger Jan Reker, vurig pleitbezorger van de kapitalisti sche beginselen, greep gisteren het Europa Cup-duel tegen het Bul gaarse Sredets Sofia aan om voor de zoveelste maal zijn visie op de wereld in het algemeen, en de com munistische in het bijzonder te ge ven. „Je kan daar zelfs geen fat soenlijk biertje krijgen", mees muilde Reker. Met PSV zette Reker eind jaren zeventig en begin jaren tachtig een keer of tien voet op Oosteuropece bodem. Ook de vlekkeloos verlo pen reis naar het Sovjetrussische Charkov, waar Roda tegen Metal- list in november een ticket voor de kwartfinales van het Europese be kertoernooi bemachtigde, hebben hem niet op andere gedachten ge bracht. „Het is er naar, heel naar", vindt Reker. „Ik ben er inmiddels vaak genoeg geweest om te weten dat ik er niet zou willen wonen. Op zich kan ik er vrede mee hebben als we uitgeschakeld worden, zeker in dit stadium, maar niet tegen een ploeg uit het Oostblok. Ik wil het Oost blok overleven en dan straks lek ker tegen KV Mechelen of Barcelo na spelen". De Limburgers zullen het tijdens hun overlevingstocht zonder Ma nuel Sanchez Torres moeten stel len. De rechterspits verstapte zich gisteren tijdens de training en moest in het plaatselijke zieken huis op verhaal komen. Eerder haakten Diliberto, reserve-doel man Smits en Blattler af. „Maar ik kan me echt niet druk maken over een paar geblesseerde spelers", deed Reker een poging zijn perso nele problemen af te zwakken. Ook de toch bedenkelijke wijze waarop Roda afgelopen zaterdag tegen Veendam (4-4) in verdedi gend opzicht schutterde, heeft Re ker schijnbaar niet aan het denken gezet. „Bij Veendam zijn er fouten gemaakt die spelers in hun hele loopbaan één of twee keer maken. Ze zijn nu in ieder geval weer bij de les". Dat laatste is hard nodig ook, want Sredets, het voormalige CS- KA Sofia, is met zijn acht interna tionals allerminst een katje om zonder handschoenen aan te pak ken. Vooral aanvallend heeft de koploper van Bulgarije, met de Diane Williams geeft gebruik anabolica toe LOS ANGELES (SID) - De vroege re Amerikaanse topsprintster Dia ne Williams heeft in een interview met het televisiestation ABC be kend in de voorbereiding op de Olympische Spelen van 1984 ana bolica te hebben gebruikt. In 1983 eindigde Williams als derde op de 100 meter tijdens het wereldkam pioenschap. Haar beste tijd is 10,94 seconden. De 27-jarige Williams onthulde dat zij tijdens de selectiewedstrij den voor de Spelen in Los Angeles positief op een dopingtest had ge reageerd. Dat feit is nooit naar bui ten gebracht. Haar voormalige trai* ner Chuck Demus zou haar de ver boden spierversterkende midde len hebben verstrekt. Demus heeft dat echter ontkend. „Ik ben tegen ieder gebruik van anabolen". Pat Connolly, die tussen 1984 en 1988 coach was van de nationale 100-meterkampioen van 1987, meent dat zijn vroegere pupil met haar uitlatingen in het reine wil ko men met haar geweten. Daarnaast wilde zij wijzen op de praktijken, die zich bij de trials voordoen. Een official van het Amerikaanse Olympisch comité bevestigde te gen een verslaggever van de Los Angeles Times, dat de sprinster bij de betrokken controle positief is bevonden. Williams kon niet wor den gediskwalificeerd, omdat er onvoldoende bewijs was. Connol ly: „Ik heb een jaar nodig gehad om haar van de drugs af te krijgen. Toen ze in 1987 kampioene werd, besefte ze dat het ook zonder spier- pillen ging". „klasbakken" (citaat Reker) Stojt- sjkov, Penev en vooral Kostadinov, een reputatie hoog te houden. En juist in verdedigend opzicht ging het zaterdag in de Veenkoloniën mis met Roda. Reker bestrijdt de stelling dat Roda, via Vitoria Guimaraes en Metallist Charkov in de kwartfina les beland, Ernie Brandts wat al te snel van de hand heeft gedaan. De ervaren rot, in Portugal en Rusland als sloper nog van kapitale waarde, werd, overigens met toestemming van Reker, na het winterreces bij buurman MW gedumpt. „Natuurlijk had je Brandts in de ze wedstrijden goed kunnen ge bruiken", weet ook Reker. „Het was echter een weloverwogen be slissing. De inkomsten bleven ach ter bij de uitgaven. En Roda moet langer mee dan vandaag. Tuurlijk, Nol Hendriks (de suikeroom van het Limburgse voetbal red.) staat klaar om financiële tekorten weg te werken. Maar als je daar van uit gaat bedrijf je niet op een verant woorde manier betaald voetbal". Positie van de NOS in het geding ZEIST (GPD) Joop van den Ende Productions gaat voorlopig op kop in de race om de tv-rechten van het betaalde voetbal. De maker van amusementsprogramma's als 'Wedden dat' en de 'Hennie Huisman-show' heeft het hart gestolen van het sectiebestuur. „De ideeën van Van den Ende spreken mij aan, promotioneel en financieel", verklapte Jan Huybregts rond middernacht. „Het bod ligt hoger dan dat van de NOS. Belangrijker is echter dat er van programma's zoals Van den Ende die wil maken, een wervende waarde voor het voetbal uitgaat". Stukje bij beetje werd de laatste weken duidelijk, dat de monopo liepositie van de NOS nadrukkelijk in het geding is. Het is geen van zelfsprekendheid meer dat de voet balbond automatisch in zee gaat met de NOS nu de bieders zich ver dringen in de slag om de uitzend rechten van het profvoetbal. In de visie van het zogeheten TV-plat- form van de KNVB hoeft Studio Sport op de zondagavond niet per sé samenvattingen te vertonen van wedstrijden uit het betaalde voet bal. Die koerswijziging, waarover het uit vier leden bestaande plat form zich" vorige week heeft uitge sproken, werd gisteravond langdu rig gediscussieerd op het overleg met de clubvoorzitters. Eerder op de dag had Ed van Westerloo een aanbieding in Zeist gedeponeerd van 10,5 miljoen gul den in'ruil voor de uitzendrechten de komende drie seizoenen van de competitie- en bekerwedstrijden. Omgerekend komt dat neer op een jaarbedrag van 3,5 miljoen, een ver hoging van bijna 55 procent verge leken met de twee en een kwart miljoen gulden die de NOS dit sei zoen betaalt. „Dat is een vooruit gang", meende sectievoorzitter André van der Louw, „maar mijn hart is niet van blijdschap openge sprongen". De periode van drie jaar noemde hij 'een hinderpaal'. „De ontwikkelingen in medialand zijn zo turbulent, dat we niet verder willen gaan dan één jaar. Daar wa ren de voorzitters het mee eens". Voor het marketingbureau Inter Football en Joop van den Ende Productions, die samen lonken naar de uitzendrechten en daar voor 4,5 miljoen per jaar willen be talen, is dat volgens Huybregts geen bezwaar. Zeker zo aantrekke lijk voor het sectiebestuur is echter het gegeven dat de KNVB in dat geval zelf kan bepalen in welk jasje het tv-voetbal wordt gestoken. Nu is Studio Sport een journalistiek produkt. Als het aan de voetbalbe stuurders ligt, verandert dat bin nenkort en komt er meer show rond het voetbal. Van der Louw: „Ik zou van het voetbal wel eens wat meer en wat anders willen zien dan alleen de samenvattingen in Studio Sport". Daarvoor is de voorzitter van de sectie betaald voetbal bij Van den Ende aan het goede adres. „Hij wil er een promotieachtig programma van maken waar het voetbal baat bij heeft", onthulde Huybregts. „Van den Ende denkt daarbij op de zaterdagavond aan een amuse mentsprogramma met daarin een 'match van de week'. Wij zijn de op drachtgever en hij maakt wat wij vragen". Kritische verslaggeving is dus uit den boze? „Het gaat om de promotie van het voetbal. Van den Ende heeft al gezegd dat hij zelf een Om die plannen te kunnen ver wezenlijken, blijft de KNVB op de zondagavond aangewezen op de NOS, die echter niets voelt voor een samenwerking met de pro- grammafabriek. Van der Louw: „De NOS wil het liefst geen tussen schakel en wil direct zaken doen metide KNVB". Tot 1 april 1990 staan de zendschema's vast en hoeft Van den Ende ook niet aan te kloppen bij de VARA, die in princi pe geen zaken met hem doet, en evenmin bij de VPRO, die zich niet voor sport interesseert. Een moge lijkheid is uit te wijken naar de maandagavond, hetgeen het TV- platform niet uitsluit. Voor de za terdagavond heeft Van den Ende de KNVB volgens Huybregts wel een uitzendgarantie gedaan en kan hij simpel terecht bij Veronica. Geïntimideerd Docos heeft zich de woede van het bestuur van Unitas Leiden op de hals gehaald. De vorige week op deze plaats gesignaleer de opmerkingen van secretaris Wijnen dat "het maar eens afge lopen moet zijn met de intimida ties van Unitas Leiden" hebben het vuurtje hoog opgepookt. De Unitas-clubleiding. in casu de broers Jan en Ger Vermond (de voorzitter en penningmeester), laat het er dan ook niet bij zitten. Aan de Boshuizerkade worden gerechtelijke stappen tegen de mede-vierdeklasser overwogen: "Wat Docos over onze club heeft gezegd is kwaadsprekerij. En dat pikken we niet". Sinds de door Docos met 8-0 gewonnen wedstrijd van 13 no vember vorig jaar bakkeleien de vierdeklassers met elkaar. Tij dens die wedstrijd werden twee spelers van Unitas, Wally Gallert en Henny Kijk in de Vegte, weg gestuurd. Aanleiding voor de Unitas-voetballers om dreige menten ("als jullie bij ons komen wordt het een schoppartij") te ui ten aan het adres van spelers van Docos. Tenminste, dat wordt door de Morsclub beweerd. Het bestuur van Docos stelde in een schriftelijke verklaring aan de KNVB dat "de spelers van het veld worden gehaald" indien de return tussen de kemphanen in een schoppartij ontaart. Unitas daarentegen is zich van geen kwaad bewust, stelt voorzitter Jan Vermond in een aan de sportredactie van het Leidsch Dagblad gezonden brief: Tijdens de bewuste wedstrijd werden inderdaad de spelers Gallert en Kijk in de Vegte van Unitas weggestuurd wegens bele diging en bedreiging van de scheidsrechter. Van schoppen slaan en spugen was echter geen sprake. Na een onderbreking van tien minuten wérd de wedstrijd hervat, nadat beide besturen met de scheidsrechter hadden ge praat. Na afloop van de wed strijd, waarbij geen schoppen zijn gevallen, hebben wij met het bestuur van Docos nog gezellig gepraat en vastgesteld dat de wedstrijd verder prettig waswer- lopen". "Tijdens het LFC-zaalvoetbal- toernooi werden er door Docos- spelers opmerkingen gemaakt aan het adres van Wally Gallert over diens leeftijd. Naar onze me ning heeft Gallert toen terecht ge reageerd met 'jullie komen nog bij ons'. Dat er dit toernooi niets is gebeurd blijkt uit de sportivi- teitsprijs die Unitas ontving". Getergd over de uitlatingen van Docos stelde het Unitas-be- stuur zich in verbinding met de Afdeling Leiden. Daar kreeg de voetbalclub het lumineuze ad vies zich in verbinding te stellen met de 'rivaal'. Ger Vermond: "Dat hebben we maar gedaan, omdat we de zaak uit de wereld willen hebben. Maar veel heeft het contact niet opgeleverd. Het bestuur van Docos blijft vierkant staan achter de brief die naar de KNVB is verstuurd en de beschul digingen die ze in de krant heb ben geuit. Tsja, dan kom je na tuurlijk moeilijk tot een oplos sing. Ik hoop dat er nog een goed en openhartig gesprek wordt ge voerd. Levert dat niets op, dan zullen we ons moeten beraden. Inderdaad denken we aan ge rechtelijke stappen. We zijn echt niet van plan de opmerkingen van Docos voor zoete koek te slik ken". Blikvanger 'Onze ouwe' schoot zaterdag uit zijn slof. Het gevolg is dat Valken '68 de zaterdagtitel van de Afde ling Leiden uit het oog heeft ver loren. Met dank aan Renzo Can- dido, de 44-jarige veteraan van ZLC, die tegenwoordig in Val kenburg woont en zijn voetbal lende dorpsgenoten een slechte dienst bewees. Candido mag de pensioenge rechtigde leeftijd voor een eerste elftalspeler al lang zijn gepas seerd, binnen de lijnen is daar weinig van te merken. Vandaar dat ze bij ZLC graag een beroep op 'die ouwe' doen als het eerste krap in zijn spelers zit. Dat ge beurde onlangs in het treffen met Woubrugge. Candido: "Ik speelde een redelijke wed strijd hoewel ik twee jaar niet meer in het eerste had gespeeld. Ik rommel tegenwoordig in een lager elftal met een aantal oud eerste elftalspelers, maar ik train nog wél twee keer in de week. Trainen is een hobby van me. Conditioneel heb ik er dan ook niet zo veel moeite mee om weer in het eerste op te draven. Door m'n routine ben ik in staat m'n lucht goed te verdelen. Toch viel het in het begin niet mee. Het was wél even omschakelen, want de handelingssnelheid ligt natuur lijk veel hoger". Dat ondervond Candido afge lopen zaterdag vooral in de thuis wedstrijd tegen titelpretendent Valken '68. Een prestigestrijd, want de getructe middenvelder van de Morsclub stond op het veld tegenover Richard Blik- man, de zoon van zijn vriendin. Candido: "Bij het ontbijt zat Richard met een emmer heet en een emmer koud water omdat hij wat last had van zijn enkel. Hij moest ook z'n voetbalschoenen nog invetten. Hij was zich heel serieus aan het voorbereiden. Ik zei tegen hem: 'Ik moet alleen mijn schoenen nog even uitkloppen, een beetje nat maken en dan kan ik zo de wei in'. Een beetje zieken dus". Net als de supporters van Val ken deden toen Candido 's mid dags het veld op kwam. Klonk het langs de lijn zodra de Leidse Valkenburger in beeld verscheen. Candido: "In de eerste helft hadden wij het zwaar. Valken was een stuk sterker. Wij kwamen er eigenlijk nauwelijks aan te pas. Maar in de tweede helft vielen zij terug en kregen wij wat meer ruimte". Waar Candido gebruik van maakte door de Valken-fans het zwijgen op te leggen, met, zoals dat in voetbaltermen heet, een droge knal in de kruising. Can dido: "Ik was natuurlijk een beetje opgefokt door die opmerkingen, dus in dat schot lag een heleboel agressie. Toen ik later ook nog een aandeel had in de treffer van Ton Kamphues kon het helemaal niet meer stuk". Smetje op de 2-1 zege was ech ter de boeking die Candido kreeg toen hij een tegenstander vloer de, te weten... Richard Blikman. Candido: Toen heb ik hem lichtelijk een knietje gegeven. Geintje. Ik moet zeggen dat ze bij Valken heel sportief op die nederlaag hebben gereageerd. Om een uurtje of zes ben ik nog even langs de kantine in Valkenburg gegaan. Daar werd ik met applaus ontvangen. Grote klasse natuurlijk. Uiter aard heb er daar nog een paar genomen". EINDHOVEN (GPD) Tegen FC Porto werd zijn naam als joker uit de hoge hoed van Guus Hiddink getoverd; nu, met Real Madrid voor de boeg, zou het een verrassing zijn als Juul Ellerman niet van de partij is. Toen, tegen FC Porto, kreeg de basisformatie van PSV het etiket 'avontuurlijk' opgeplakt. Inmiddels kan coach Hiddink zich geen buil meer val len met de opstelling van de vleugelaanvaller. Ellerman is als een komeet omhoog gescho ten. De spichtige spits heeft zijn vaste stek in de miljoenenformatie veroverd. Dank zij zijn talent en zeker niet omdat de Eindhovense ziekenboeg vol zit. Drieëenhalf jaar geleden had nog niemand van hem gehoord. De twee doelpunten die amateur Juul Ellerman indertijd voor Sparta 2 in de bekerwedstrijd tegen Roda JC scoorde, haalden hem uit de anoni miteit. „Vanaf dat moment is mijn carrière in een stroomversnelling gekomen", herinnert zich de thans 23-jarige aanvaller. „Barry Hughes gaf me een vaste plaats in de hoofd macht van Sparta en een profcon tract. Anderhalf jaar later stond PSV op de stoep. Een halfjaar gele den speelde ik voor 't eerst een Europacupwedstrijd". Tussendoor kampte 'een van de grootste talenten van Nederland', zoals Guus Hiddink hem onlangs betitelde, met een langdurige dij beenblessure. Amper hersteld werd hij tegen FC Porto in het die pe gegooid. Mede door zijn toedoen werd een van Europa's beste verdedigingen opgerold. Het direct gevolg van de uitschakeling van de Portugezen staat morgen in Eindhoven op de stoep. „Je kunt de aanloopperiode naar FC Porto vergelijken met de voorbereiding op Real", vindt Ellerman. „PSV draaide toen ook van geen kant en kwam tot een verrassend resultaat. Nu is het niet anders. We behalen wel resultaten in de competitie, maar de echte topvorm van verle den jaar heeft het elftal niet". In dat opzicht onderscheidt El lerman zich van de ploeg. Mijn zijn onorthodoxe loopstijl stuurt hij zijn directe bewakers vrijwel voort durend de verkeerde kant op. Daarnaast scoort de ex-Spartaan vaak beslissende treffers. Behalve eergisteren toen hij vanuit een riante positie de bal over het doel van Den Bosch tilde. „In mijn EINDHOVEN (ANP/GPD) - PSV wint aan de thuiswedstrijd tegen Real Madrid. Twee miljoen gulden bruto. Dat recordbedrag over één wedstrijd is de som van de recette, rond 800.000 gulden en de opbrengsten van de ver koop van de TV-rechten voor 1,2 miljoen. De helft van het laatste bedrag wordt betaald door de Spaanse maatschappij TVE, maar juist die 600.000 gulden maakt de onderhandelingsposi tie van de NOS voor de tweede ontmoeting in Madrid moeilijk. Real Madrid weet zonder twij fel dat de televisiemaatschappij, die voor dit seizoen de rechten van de club in handen heeft, een behoorlijk bedrag naar Eindho ven moet overmaken. De Span jaarden op hun beurt willen een vergelijkbaar hoeveelheid geld op tafel zien komen. „Dat is", vertelde PSV's manager Kees Ploegsma maandag, „mij duide lijk geworden tijdens de onder handelingen die ik in Spanje heb gevoerd over de afwikkeling van de tv-zaken". Volgens Ploegsma ligt de top voor de NOS ongeveer op 100.000 gulden en dat zóu ontoe reikend kunnen zijn om aan de Spaanse eisen te voldoen. Een woordvoerder van de NOS deel de echter mee dat de onderhan delingen nog gaande zijn. De NOS is nog niet gewend aan de bedragen die meer com mercieel ingestelde omroepen voor het voetbal op tafel leggen. Vorig jaar bijvoorbeeld ontving PSV voor de thuiswedstrijd te gen Real Madrid een half miljoen gulden uit Spanje, de NOS be taalde voor de uitzendrechten 75.000 gulden. Dit keer betaalt de NOS 50.000 gulden voor PSV - Real Madrid. Dat bedrag lijkt laag, maar de omroepstichting is in feite de kruiwagen die het televisiegeld voor PSV naar Eindhoven brengt. Behalve de 50.000 gulden die Hilversum op tafel legt, krijgt PSV de beschikking over het te levisiesignaal dat naar de buiten landen kan worden verkocht. Het duel uit de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen wordt in 25 landen in beeld ge bracht in rechtstreekse, uitge stelde en gedeeltelijke uitzendin gen. De bedragen die PSV ont vangt varieert van 4000 gulden van kleine zendgemachtigden tot de zes ton van TVE. Als het aan PSV-manager Kees Ploegsma ligt zal de com petitietopper tussen PSV en Ajax (zondag 19 maart) 's mid dags om 17 uur beginnen. „We proberen die wedstrijd recht streeks op televisie te krijgen. Net als verleden seizoen", aldus Ploegsma. Een definitief aan- vangstijdstip kon Ploegsma nog niet noemen omdat de onderhan delingen met de betrokken par tijen nog niet afgerond zijn. Sparta-tijd heb ik zo'n kans nog nooit gemist. Ik moet er niet aan denken dat mij tegen Real zoiets gebeurt". Berry van Aerle gromt vanachter de gokkast in het spelersverblijf aan De Herdgang dat Ellerman niet het lef moet hebben zo'n kans nog eens te laten liggen. Ellerman, ui terlijk onbewogen, reageert op zijn manier. „Mijn eerste PSV-seizoen is een leerjaar. Ik heb nog veel te le ren en maak fouten. Desondanks heb ik minder vaak op de reserve bank gezeten dan ik aanvankelijk verwachtte. De trainer noemt mij naast Pieter Huistra het grootste talent. Het is prettig te horen dat je vertrouwen krijgt. Extra druk legt het echter niet op me. Ik hoef me niet koste wat kost elke wedstrijd waar te maken. Ik moet gewoon El lerman blijven. Zeker tegen Real Madrid. Zenuwachtig ben ik niet en een haptonoom heb ik ook niet nodig". Wat Juul Ellerman volgens de in siders wel nodig heeft is fysieke kracht. Hijzelf houdt daar een an dere mening op na. „Kracht kan ten koste van soeplesse gaan. Na tuurlijk hoor ik dat geluid vaak ge noeg. Te weinig body, geen kracht. Voorlopig heb ik het in die drieëen- eenhalf jaar al redelijk ver ge schopt. Zonder fysieke kracht. Waar ik wel aan moet werken is het ontwijken van tackles. Ik moet le ren mezelf beter te beschermen. Vooral de schoppen van achteren kunnen venijnig aankomen. De scheidsrechters moeten daar alert op zijn, want zelf kun je amper meer doen dan je ellebogen wat verder naar achteren te houden". Wat dat betreft kan de PSV'er mor gen zijn lol op. Spaanse verdedi gers hebben doorgaans weinig me delijden met de tegenstander. Hoe dan ook, Ellerman zal zich nadrukkelijk dienen te manifeste ren, want Guus Hiddink is van plan het initiatief te nemen in het Phi- lipsstadion. „We kunnen niet, zoals Real en Bordeaux verleden jaar, de thuiswedstrijd te voorzichtig aan gaan", bepleitte de coach. „We kunnen iets bereiken als we initia- Bremen tegen Milan doet ruim duizend gulden op zwarte marlet BREMEN (SID) - Op de zwarte markt kost een kaartje voor Werder Bremen - AC Milan duizend D- Mark, ruim 1100 gulden. Bij deze topper in de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen worden mor genavond records gebroken. Nooit eerder kreeg Werder Bremen bij één wedstrijd zoveel geld binnen. Twee miljoen D-Mark aan recettes plus een bedrag van zeven cijfers aan televisierechten. De commerciële zender Sat 1 tast diep in de beurs voor dit duel. „De club heeft zoiets nooit meege maakt", weet manager Willi Lem- ke. Werders trainer Otto Rehhagel heeft zijn spelers vanaf gisteren te ruggetrokken in een rustig gelegen hotel, ver van de stad. „We zullen uiterste concentratie nodig hebben om de superspelers uit Nederland van Milan af te stoppen. AC heeft een geweldig elftal. Ook libero Ba- resi is van wereldklasse. De 6-1 te gen Pescara bewijst dat AC Milan in topvorm is". AC Milan kwam vol zelfvertrou wen in de Duitse Bondsrepubliek aan. Trainer Sacchi sprak met res pect over de Westduitse kampioen, maar wist ook zeker: „Wij zullen de halve finale bereiken". tief nemen. Zo eenvoudige als te gen FC Porto zal dat niet zijn, om dat Real veel geslepener is in het vinden van een antwoord op een avontuurlijke speelwijze". FRED SOCHACKI Supertijd is twee ton waard LONDEN (Reuter) - Een supersnelle marathon in Londen is dit voor jaar 100.000 dollar (ruim twee ton) waard. Voorwaarde is wel dat de klassieke afstand van ruim 42 kilometer wordt afgelegd in minder dan twee uur en zes minuten (mannen) of twee uur twintig (vrouwen). Bei de tijden zijn scherper dan de respectieve wereldrecords. Wereldkampioen Douglas Wakiihuri en de tweevoudige wereldbe kerwinnaar Ahmed Salah behoren tot het deelnemersveld van de ma rathon. die op 23 april wordt gehouden. De Kenyaan Wakiihuri en Sa lah uit Djibouti veroverden in Seoul zilver en brons op de Olympische marathon. Winnaar Gelindo Bordin uit Italië zal in Londen niet aan de start verschijnen. De vroegere wereldkampioen Robert de Castella uit Australië en de winnaar van vorig jaar, de Deen Henryk Jorgensen, lo pen wel. Bij de vrouwen gelden de Portugese Aurora Cunha en de Australische Lisa Martin (winnares van zilver in Seoul) als de grote fa- de marathon ontvangt ongeacht de tijd DINSDAG 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vï teranen-toernooi aan de Costa Brava. 20.00-21.00 TV 5: Sports 21.30-22.00 BBC 1 A Question ol Sport: 23.00-00.00 Super: NBA Basketball. 01.10-04.30 Did 1ARD-Sport extra: fina le Worldcup Tennis in Dallas (kwartfina les heren enkelspel).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15