PvdA: kernwapens VS weg uit Europa 'Race tegen de klok' voor regenwouden Dienstplichtige kan straks gratis reizen Defensie-paragraaf flink aangescherpt Uitgezette Syrische vrouwen drie dagen zonder eten in cel Kok valt uit naar kabinet bij begin Euro-campagne Inkomsten uit verhuur kamers straks onbelast PAGINA 3 AMSTERDAM (GPD/ANP) Amerikaanse kernwapens moeten weg uit West-Europa. De EG-landen moeten vijf procent bezuinigen op hun defensie-uitgaven. Gestreefd wordt naar het instellen van kernwapenvrije zones in Europa. Eenzijdige stappen van de NAVO op het gebied van wapenvermindering zijn niet uitgesloten. Met deze uitspraken heeft het PvdA-congres zaterdag de defen sieparagraaf van het Europees ver kiezingsprogramma tegen de zin van het partijbestuur aanzienlijk aangescherpt. Ook het lidmaat schap van de NAVO werd tegen de zin van het partijbestuur weer ter discussie gesteld. In de zinsnede: "het veiligheidsbeleid blijft binnen de NAVO georganiseerd", werd het woord "voorlopig" toegevoegd. CDA-fractievoorzitter De Vries meent dat de PvdA met deze stand punten in een geïsoleerde positie terecht komt. De Vries ziet de uit spraken van het PvdA-congres als een obstakel voor de mogelijke vorming van een coalitie met het CDA na de Kamerverkiezingen in mei 1990. Het PvdA-congres wees ook mo dernisering van de kernwapens af, geheel in de lijn met de opvatting van de partijtop. Toegevoegd werd nog de uitspraak dat het verbod op bactereologische en chemische wapens beter moet worden nage leefd en dat militarisering van de ruimte moet worden afgewezen. PvdA-leider Kok stelde in zijn toespraak tot het congres: "Bewa pening is kostbaar, onnodig veel bewapening is een onduldbare ver kwisting". Daarom moeten de kernwapens voor de korte afstand volgens Kok niet gemoderniseerd, maar wegonderhandeld worden. De PvdA stuurt blijkens het ver kiezingsprogramma aan op 'een rechtvaardige samenleving in een schoner Europa'. Bij wet moet vol- DEN HAAG (ANP) - De twee Syri sche vrouwen plus kind die vorige maand door Nederland naar hun land zijn teruggestuurd, hebben in Damascus drie dagen in een kelder zonder ramen, verlichting en sani tair opgesloten gezeten. Ze kregen geen eten en werden niet gelucht. Dekens of bedden waren in de kou de cel niet aanwezig. Dat concludeert een Nederland se commissie van de internationale vluchtelingenorganisatie INLIA, die de vrouwen in Syrië bezocht heeft. De vrouwen werden na drie dagen weliswaar vrijgelaten maar maken het niet goed. Met het vier jarig meisje gaat het volgens de commissie "ronduit slecht", zo concludeert de commissie in haar zaterdagavond uitgebracht rap port. Tijdens hun gevangenschap spitste het verhoor van de politie zich toe op de vragen met wie ze buiten Syrië contact hadden gehad en waarom ze waren uitgewezen, aldus de commissie. De vrouwen werden vorige maand ons land uitgezet, nadat ze zich op het politiebureau in En schede gemeld hadden. Ze verble ven met nog 250 andere Syrische christenen al enige jaren in Neder land. Maar hun verzoek om asiel werd afgewezen. Hun mannen en familieleden doken onder toen de vrouwen werden aangehouden. Zij zijn nog in Nederland. Volgens de INLIA-commissie lopen de man nen bij terugkeer in Syrië groot ge- Eén van de commissieleden, ad vocaat mr. J. Hofdijk, heeft voor de vrouwen bij de Nederlandse am bassade in Damascus een verblijfs vergunning aangevraagd op huma nitaire gronden en wegens gezins- heriniging. Eerder besloot de rech ter in kort geding dat Nederland hen niet opnieuw hoeft toe te laten. Tijdens de zitting was wel bekend Binnenland kort Doorliggen Acht procent van het aantal opge nomen patiënten heeft last van doorliggen (decubitus). Dat komt doordat de patiënt te lang op bed ligt waardoor het weefsel van voor al stuit, heupen, hielen en schou derbladen beschadigt en afsterft. Doorliggen is in de meeste geval len overigens te voorkomen. Een en ander blijkt uit een onderzoek van het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam. Verlichte kas Tuinders moeten binnen een aan tal maanden overlast door hun ver lichte kassen beperken door de zo geheten assimilatie-verlichting af te schermen. Voorzitter Dorenbos van het Landbouwschap zei dit za terdag voor de TROS-radio. De as similatie-verlichting bespoedigt de groei van de gewassen, maar zorgt tegelijkertijd voor ergernis in de nabije bewoonde omgeving en bij automobilisten. Epileptie Epileptici moeten zich niet buiten spel laten zetten. Zo luidt de bood schap van een nationale campagne van de Epilepsie Vereniging Ne derland (EVN), die zaterdag in Gro ningen van start is gegaan. De actie heeft een tweeledig doel. In de eer ste plaats wil de EVN de 90.000 epi leptici, hun ouders en hun partners bereiken. Zij zouden meer voor hun problemen moeten durven uit komen. Aan de andere kant is het belangrijk dat de buitenwereld epi leptici leert accepteren. Moestuintjes Ruim negentig mensen uit het hele land hebben gisteren een monster met grond uit hun tuin in kasteel Groeneveld in Baarn laten onder zoeken op aanwezigheid van lood. Het onderzoek werd uitgevoerd door een analist van het Centraal Bodemkundig Bureau (CBB) uit Deventer. De uitslag van het on derzoek was in tachtig procent van de gevallen redelijk goed. dat de vrouwen gevangen hadden gezeten maar over de omstandig heden waaronder wist de landsad vocaat niets te vertellen. Hij zei dat de vrouwen in Syrië werden opge vangen door familieleden. Volgens de commissie is daar echter geen sprake van, terwijl ook de Syrisch-orthodoxe kerk, waar de vrouwen toe behoren, hen niet wil opvangen. De vrouwen en het kind legeren nu in een andere kerk. De priester van die kerk ziet vol gens de commissieleden "geen uit weg uit de situatie." Volgens de commissie is de situ atie voor christenen in Syrië niet rooskleurig. Ze wonen met name in het grensgebied met Turkije en Irak. Zij worden daar door Koer den van huis en haard verdreven. De Syrische overheid treedt daar volgens de commissie nauwelijks tegen op. gens de partij worden geregeld dat de uitstoot van gevaarlijke stoffen die de ozonlaag aantasten, tot nul wordt gereduceerd in het jaar 2000. In dat jaar moet ook de uitstoot van zwaveldioxide, ammoniak en stik stofoxide met tachtig procent zijn verminderd ten opzichte van 1980. Veroorzakers van milieuschade dienen verder hard te worden aan gepakt. De PvdA wil "de veroorza ker automatisch aansprakelijk stel len, ongeacht de vraag of er van verwijtbaar gedrag sprake is". Vol gens de PvdA-afgevaardigden zal die richtlijn ertoe leiden dat bedrij ven de grootst mogelijke voor zorgsmaatregelen zullen nemen om milieuschade te voorkomen. Verder sprak het congres zich uit voor het vaststellen van een Eu ropese richtlijn tegen discriminatie naar ras, leeftijd, geslacht en seksu ele geaardheid bij sollicitaties en op de arbeidsplaats. Ook dient er op Europees niveau rechtsbescher ming te komen woor aidspatiën- ten, sero-positieven en risicogroe pen. Voor de oplossing van de schul denproblematiek in de landen van de Derde Wereld dient de EG een eigen plan op te stellen. "Deze schulden moeten onder meer afge lost kunnen worden in ruil voor het onder internationaal beheer bren gen van belangrijke natuurgebie den", aldus het verkiezingspro gram. Enkele PvdA-afgevaardig- den vonden dat die tekst naar "neo kolonialisme" riekt, maar hun be zwaren werden door de meerder heid van het congres niet gedeeld. REDDER VERDRONKEN - Een 22-jarige Duitse matroos is gis terochtend bij een reddingspoging van een drenkeling zelf verdron ken. Dat gebeurde in de Rijn voor de kade van Tolkamer nabij Lo- bith. De vrouw slaagde er, ondanks het ijskoude water van de Rijn, in de wal te bereiken. Zij werd opge nomen in een ziekenhuis. AMSTERDAM (GPD) - PvdA-lei der Wim Kok is de campagne voor de Europese verkiezingen begon nen met een harde aanval op het kabinet-Lubbers. In een toespraak tot het PvdA-congres noemde Kok zaterdag onderwijsminister Deet- man "onbekwaam", en hekelde hij het verzet van minister De Koning (sociale zaken) tegen het herstel van de koppeling tussen lonen en uitkeringen. De PvdA-fractievoor- zitter verweet de WD 'gebrek aan moed' om geld uit te trekken voor een echt milieubeleid. Bij de verkiezingen voor een nieuw Europees Parlement op 15 juni moet, aldus Kok, "het Europa van Kohl en Thatcher, van cen trum-rechts, plaatsmaken. Maar dan moeten Lubbers en De Korte ook merken dat hun kabinet geen lang leven meer is beschoren". De Defensie maakt haast met OV-kaart DEN HAAG (GPD) - Het ministe rie van defensie wil met ingang van 1 maart starten met het uitdelen van gratis openbaar-vervoeijaar- kaarten (OV-jaarkaart) aan dienst plichtige militairen. Of dit lukt, hangt af van onderhandelingen die nog deze week met de NS plaats vinden. Blijft overeenstemming Wim Kok, politiek leider van de PvdA, bedient zichzelf tijdens de pauze van het PvdA-congres, afgelopen zaterdag. (foto anp> PvdA beschouwt de Europese kiezingen als een aanloop naar verkiezingen voor een Tweede Kamer, volgend jaar mei. Dan moet de PvdA gaan regeren, aldus Kok zaterdag op het congres waar de sociaal-democraten hun Europese programma vaststelden. Kok kondigde een "goed ge sprek" in de Tweede Kamer aan over de politieke problemen die zijn ontstaan nu onderwijsminister Deetman de bezuinigingen op de kleine scholen wil schrappen. "Ie dereen is uitgekeken op Deetman", zei Kok over de kritiek uit de rege ringsfracties op de bewindsman. De PvdA-er noemde het niet langer verantwoord het onderwijsbeleid over te laten aan iemand die "onbe kwaam is". Minister De Koning en staatsse cretaris De Graaf (Sociale Zaken) mogen van Kok "vandaag al" ver trekken. De oppositieleider stoor de zich vooral aan het verzet van de twee bewindslieden tegen een her stel van de koppeling tussen lonen en uitkeringen. Kok meent dat het kabinet dit jaar nog afspraken moet maken met de vakbonden en de werkgevers over loonmatiging en werkgelegenheid. De werkloosheid, de vergroting van de inkomensverschillen en de "verwaarlozing van de kwaliteit van onze samenleving" zijn vol gens Kok de drie erfenissen die het kabinet-Lubbers achterlaat. Het kabinet heeft vooral een "ongeloof lijke milieuschuld" laten ontstaan. Het is onvermijdelijk dat er "heel veel overheidsgeld" in het schoon maken van het milieu wordt gesto ken, maar dat ook "bedrijven en consumenten een prijs betalen", al dus Kok. De PvdA wil niet de staatsschuld verder laten groeien om het milieubeleid te betalen. De PvdA-fractievoorzitter ver weet de WD "gebrek aan moed" om sctructureel geld uit te trekken voor de bestrijding van de milieu verontreiniging. VVD-leider Voor hoeve suggereerde onlangs te be zuinigen op de volkshuisvesting om zo geld vrij te maken voor het milieubeleid. "Eerder wilde de heer Voorhoeve daar al meer poli- tie-agenten mee betalen. De VVD heeft blijkbaar een geldboom ge vonden waar regelmatig van te plukken valt", aldus Kok. Foutje in wet: autokosten belastingvrij APELDOORN (ANP) - Door een 'bedrijfsongevalletje' zijn de au tokosten van de werknemer on beperkt belastingvrij vergoed- baar in het nieuwe loon- en in komstenbelastingstelsel volgens Oort. Dat geldt ook voor verhuis kosten, kosten van verblijf bui ten de woonplaats en kosten van kantoorruimte. Staatssecretaris Koning (fi nanciën) zei dit vandaag in Apel doorn. De fout zit in een wijzi gingsvoorstel dat de Tweede Ka mer op 2 januari aannam. Ko ning wil de onbedoelde vrijstel lingen weer ongedaan maken. De onbelaste autokostenvergoe ding gaat dan, zoals bedoeld, per 1 januari 1990 weer naar maxi maal 44 cent per kilometer. Koning bepleitte in Apeldoorn verlaging van kapitaals- en beursbelasting en accijnsverla ging, om de Nederlandse tarie ven meer in overeenstemming te brengen met het niveau in de Eu ropese Gemeenschap. Hij zette zich op grond van dezelfde over weging af tegen het pleidooi van zijn collega Smit-Kroes (verkeer) om de benzine-accijns met een kwartje per liter te verhogen en de wegenbelasting met dertig procent te verlagen. Dat zou au tomobilisten aansporen minder kilometers te draaien. "Pleidooien om de benzine prijs zodanig te verhogen dat het wellicht zelfs lonend wordt om vanuit Apeldoorn over de grens te gaan, spreken mij niet aan", al dus de staatssecretaris. uit, dan zal de invoering van de kaart naar mei verschuiven. De OV-jaarkaart zal aan de hand van nieuwe lichtingen dienstplich tigen die periodiek worden opge roepen, ingevoerd worden. Dat be tekent dat over ongeveer een jaar 43.000 dienstplichtigen de kaart zullen hebben. Er is voor de geleidelijke invoe ring van de kaart gekozen om pro blemen bij de NS bij de verwerking van het extra aanbod reizigers, te voorkomen. Met de invoering van de kaart vervallen alle reiskosten vergoedingen voor dienstplichti gen. Defensie betaalt een speciale prijs voo'r de OV-jaarkaart die nor maal gesproken ruim 4000 gulden kost. Naar verluidt krijgt het minis terie de kaart voor 700 gulden per jaar. De hele operatie kost Defensie daamee circa 30 miljoen gulden per jaar. Door het schrappen van reis kostenvergoedingen en de daaraan verbonden administratieve romp slomp, bespaart het ministerie ech ter 15 miljoen gulden. Deetman hoopt nu op pensioenfondsen DEN HAAG (ANP) - Minister Deet man (onderwijs) heeft zijn ambte lijke top gevraagd "voorwerk" te verrichten om na te gaan of het mo gelijk is de studieleningen te laten financieren door institutionele be leggers, zoals pensioenfondsen. Een woordvoerder van het ministe rie van onderwijs heeft dit meege deeld. Het is niet zo dat na het vastlopen van de onderhandelingen met de banken over verzelfstandiging van de studiefinanciering alle alterna tieve mogelijkheden zijn uitgeput, zo bevestigde de woordvoerder. Het voornaamste struikelblok in de onderhandelingen met de ban ken vormde het "sociale risico" van studenten die door onvoldoen de inkomsten niet in staat zijn hun studieschuld af te lossen. Deetman en zijn collega Ruding (financiën) vonden dat de banken dat financië le risico teveel wilden afwentelen op de overheid. DEN HAAG (GPD/ANP) - Staats secretaris Heerma (volkshuisves ting) wil de opbrengst van niet- commerciële kamerverhuur belas tingvrij maken. Daardoor hoopt hij dat er meer kamers zullen worden verhuurd. Voor de TROS-radio zei Heerma dat hij nog dit jaar met een voorstel zal komen. De maatregel kan dan per 1 januari 1990 of moge lijk een jaar later ingaan. Heerma zei dat zaterdag voor de TROS-microfoon. Hij voelt ook veel voor het voorstel van de Soci- aal-Eeconomische Raad (SER) om de overdrachtsbelasting te verla gen of af te schaffen. Daardoor zou de doorstroming in de koopsector kunnen worden bevorderd. De overdrachtsbelasting is momen teel 6 procent. Deze maatregel zou dan gepaard moeten gaan met een verdere verhoging van het huur waardeforfait, de geschatte huur waarde van een woning waarover inkomstenbelasting moet worden betaald. De SER doet die suggestie even eens in zijn advies over de nota Volkshuisvesting in de jaren '90 van de staatssecretaris. Het huur waardeforfait gaat overigens per 1 januari al van 1,3 naar 1,8 procent. Heerma houdt vooralsnog vast AMSTERDAM (ANP) - De Vere niging Mileudefensie heeft beslo ten dit jaar het voortbestaan van de tropische regenwouden op onze planeet tot centraal thema te ver heffen. De vorig jaar gestartte actie onder het motto 'hart voor het re genwoud' zal dit jaar worden geïn tensiveerd en moet de grootste campagne worden in de geschiede nis van Milieudefensie. Dat heeft voorzitter P. Lammers, zaterdag in Amsterdam bekendge maakt tijdens de algemene leden vergadering van Milieudefensie. "De actiebereidheid van onze groe pen, de gemeenten en de woning bouwverenigingen is groter dan ooit. Het beloofd een spannend jaar te worden", aldus Lammers. Hij pleitte voor een radicalere op stelling van de vereniging, omdat anders het gevaar dreigt "ingepakt te worden". De coördinator van de actie 'hart voor het regenwoud', H. Verhagen, zei zaterdag dat reeds 45.000 Ne derlanders hun handtekening heb ben gezet onder een petitie waarin de Verenigde Naties wordt opge roepen een noodplan op te stellen voor het tropisch regenwoud. "Het doel om internationaal één miljoen handtekeningen op te halen, wordt naar verwachting in de zomer be reikt", aldus Verhagen. Volgens Verhagen gaat het goed met met de tropische regenwoud campagnes, maar ronduit slecht met de tropische regenwouden zélf. Voortzetting van het ontbos singstempo betekent dat er in 2010 geen regenwouden meer zijn. "Dat klinkt rampzalig... en dat is het ook. We voeren een race tegen de klok". In 1988 ging weer 30 miljoen hectare (acht maal de oppervlakte van Nederland) regenwoud verlo- Volgens Verhagen zal er meer nieuw bos moet worden aange plant en moeten de rijke landen een bijdrage leveren door meer ontwikkelingsgeld te geven voor DEN HAAG (ANP) - De consu mentenorganisatie Konsumen- tenkontakt is bepaald niet te spreken over de kant en klaar maaltijd van de zelfstandige sla ger en de slager in de super markt. In ruim de helft van de be gin dit jaar getrokken monsters nasi was de norm van 100.000 bacteriën per gram overschre den. Een woordvoerster van de organisatie heeft dat zaterdag meegedeeld. Het onderzoek betrof 25 partij en, volgens de' woordvoerster voldoende om een waarheidsge trouw beeld van de situatie te krijgen. In dertien partijen werd de norm overschreden. In tien partijen troffen de onderzoekers meer dan één miljoen bacteriën per gram nasi aan; in vier partij- 'Kant en klaar maaltijd vaak vol bacteri n en lag dat aantal zelfs boven de tien miljoen. „Die waren dan ook op het randje van bederf', aldus de woordvoerster. In geen enkel geval betrof het overigens ziekte verwekkers, maar naarmate het aantal bacteriën per gram hoger is, neemt de kans op de aanwe zigheid van ziekteverwekkers toe. deling van de maaltijd. Met name duurt het te lang tot de nasi na bereiding is gebracht op de idea le bewaartemperatuur van min der dan 7 graden Celsius. Om die reden beveelt de organisatie een uitbreiding van de hygiënecode van het bedrijfsschap slagersbe- drijf aan over het bereiden en koelen van maaltijden. „Ook al omdat het aantal kant én klaar maaltijden hand over hand toe neemt", aldus de woordvoerster. De consument kan overigens het te veel aan bacteriën wel om- zeilen namelijk door de maaltijd door en door te verhitten tot 100 graden Celsius. „Helaas worden die maaltijden echter vaak om het gemak gekocht en dan ook niet verder verhit tot eettampera- tuur". "duurzaam bosbeheer". Verder pleitte hij voor het vaststellen van quota's voor het kappen van tro pisch hardhout. In Nederland zelf wil Milieude fensie bereiken dat het gebruik van tropisch hardhout binnen één jaar wordt gehalveerd. De Nederlandse hardhoutconsumptie, per hoofd van de bevolking, is na Japan het hoogste in de Wereld. Volgens cij fers van de vereniging heeft al 40 procent van de gemeentebesturen besloten het tropische houtver- bruik terug te dringen. "In hun kielzog volgen ook al diverse wo ningbouwverenigingen, architec ten en zelfs een enkel bouwbe drijf', aldus Verhagen. De levensvoorwaarden voor mens en natuuur zijn belangrijker dan de handel in tropisch hout, vindt hij. Houtkap en verbranding zorgden in 1988 voor bijna twee miljard ton extra koodioxide in de atmosfeer waardoor de voorspelde klimaatsverandering slechts wordt versneld. "Volgens de Wereldbank worden maar liefst 200 miljoen mensen in hun bestaan bedreigd door erosie, droogte en overstro mingen als gevolg van ontbos sing". Krimp Voorzitter Lammers sprak zijn ge noegen uit over de groei van het le denaantal. Momenteel telt Milieu defensie 17.500 leden en naar ver wachting komen er dit jaar 2.000 bij. Lammers pleitte voor een an dere benadering van het milieupro bleem, nu er geen sprake meer is van grote economische groei. "Geen selectieve groei, maar selec tieve krimp is wat we nodig heb ben". De overheid zou meer moeten doen aan de uitvoering en handha ving van milieuwetgeving, door be paalde zaken gewoon te verbieden (ozon-afbrekende stoffen) of door normen te stellen, zoals het ener gieverbruik. aan zijn plan om de doorstroming te bevorderen door te werken met tijdelijke woonvergunningen en huurcontracten, ondanks de felle kritiek daarop van de SER en de Raad voor de Voklkshuisvesting. "Als we niets doen is het in het jaar 2000 met de verdeling van de wo ningen nog veel erger dan nu. Ik laat dus een stok achter de deur staan", aldus Heerma. Fransen bestellen acht Fokkers 100 AMSTERDAM (GPD) - De Fran se regionale luchtvaartmaatschap pij TAT (Transport Aérien Transré- gional) heeft een bestelling ge plaatst voor acht Fokker 100's plus vier opties. Met de order is een be drag van zo'n vierhonderd miljoen gulden gemoeid. De order werd vandaag op het hoofdkantoor van Fokker bekend gemaakt. Fokker levert de eerste vier vliegtuigen in 1990 af. De ande re vier volgen een jaar later. De vliegtuigen zullen de vloot van TAT gaan versterken om de toene mende groei van het luchtverkeer in een geliberaliseerd Europa op te vangen. TAT is in 1968 opgericht door de huidige president Michel Mar- chais. TAT is in die tijd uitgegroeid tot de grootste regionale lucht vaartmaatschappij van Europa. De maatschappij vervoerde vorig jaar 2,25 miljoen passagiers en is qua grootte Frankijks vierde lucht vaartmaatschappij. TAT en Fokker spraken vorig jaar nog over het opzetten van een leasemaatschappij voor de Fokker 50. Volgens een woordvoerder van Fokker ging dit niet door wegens het vroegtijdig uitlekken van de plannen. De Franse overheid zou TAT onder druk gezet hebben met de Franse/Italiaanse ATR in zee te gaan. Het huidige orderboek voor de Fokker 100 omvat nu 218 vliegtui gen, waarvan 126 vaste bestellin gen en 92 opties. Mariniers alsnog voor krijgsraad DEN HAAG (ANP) Vier mariniers zullen wegens hun misdragingen tij dens de overtocht per veerboot van Rotterdam naar Hull in de nacht van 17 op 18 oktober vorig jaar alsnog strafrechtelijk worden vervolgd. De fiscaal (officier van justitie) van de Zeekrijgsraad heeft besloten hen voor de Zeekrijgsraad te dagen. Dat heeft staatssecretaris Van Houwelin- gen van defensie geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid Beckers (PPR). De vier maakten deel uit van een groep van 600 mariniers. Tijdens de overtocht hebben zij een aantal mensen bedreigd en mishandeld. Vijftien leden van een muziekgroep uit het Oosten van het land eisen om die re den van de Nederlandse staat een schadevergoeding van 1.500 gulden per persoon. De commandant van de mariniers heeft het viertal al krijgstuchtelijk gestraft. Om de vraag te beantwoorden of de eis tot schadevergoeding ge rechtvaardigd is moet eerst de uitspraak van de Zeekrijgsraad worden af gewacht. Van Houwelingen wijst er in zyn antwoord op dat de betreffende veer boot groot is en geschikt voor 1.200 passagiers. Omdat het schip groot is en er veel passagiers aan boord zijn kan het evenwel voorkomen dat inci denten niet altijd onmiddellijk worden opgemerkt, aldus de bewinds man.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3