Leython zorgt voor verrassing Laatste hindernis genomen Minister tegen terugl^eer van Engelse clubs Scylla blijft ondanks nederlaag in de race Rini Kuijf deelt winst met vier hoofdklassers Nederland sluit af met winst Derde remise van Timman PAGINA 18 MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 LONDEN (Reuter) - De Engelse minister van sportzaken, Colin Moynihan, is tegen de terugkeer van de Engelse voetbalclubs in de Europese bekertoernooien. Hij wil dat de Europese Voetbal Unie (UE FA) de deur voor de Engelse clubs nog twee jaar gesloten houdt. Moynihan zei gisteren in Londen niet te kunnen geloven, dat de UE FA de schorsing van vier jaar zal opheffen. „Er zijn geen nieuwe maatregelen geintroduceerd door de Engelse voetbalbond na de on smakelijke scenes in de Bondsre publiek tijdens de Europese titel strijd." De minister is voorstander van een terugkeer van de Engelse clubs in het seizoen 1991-92. „Tegen die tijd is de nieuwe wetgeving van kracht. Voetbalsupporters zijn dan verplicht een identiteitskaart bij zich te hebben, waardoor herrie schoppers gemakkelijker geweerd kunnen worden." LEIDEN - In de volleybal competitie zorgden de man nen van Leython voor een aangename verrassing door nummer vier van de rang lijst Deltalloyd/AMVJ aan 3-0 nederlaag te bezorgen in een prima wedstrijd. Leython was weer behoorlijk op dreef. Terwijl AMVJ toch een rede lijk sterk team had met twee top pers, twee redelijk goede en twee wat zwakkere spelers wist Leython vanaf het begin die zwakke pieken goed op te zoeen. Donderdag had Leython nog een oefenduel afge werkt tegen Tornado, waar het de mist in ging; nu echter lag de pass uitstekend en daar ook de buiten kant goed bezet was met Van Hal was de verklaring voor de ruime winst in de eerste set (15-7) snel ge vonden. In de volgende twee sets ging het weliswaar minder vlot, tweemaal 15-13, maar het spel zag er verzorgd uit. Bas Bloem ont brak, maar daartegenover stond, na een lange afwezigheid door rug klachten, de komst van John Groen. Door deze uitermate nutti ge overwinning steeg Leython weer een plaatsje op de ranglijst en ziet de toekomst er weer positief uit. gido en verloor met 15-9 en 15-8. Pas in de derde set ging het beter draaien (12-15), maar het bleek niet genoeg. In de vierde set liep Tone- gido ineens van 7-8 uit naar 14-10. Deze tegenslag overwon NOVO nog (14-14), maar het had net niet het geluk ook de laatste twee pun ten te kunnen maken om er nog een vijfde set uitte slepen (16-14 en 3-1). Gemini startte furieus tegen VO- NO en overrompelde in de beginfa se deze ploeg geheel. Het bouwde een ruime voorsprong op, die niet meer uit handen gegeven werd (15- 9). In de volgende set zakte het ho ge tempo wel iets, waardoor VONO even de illussie kreeg bij te kunnen blijven, maar de uitstekende sprei ding van de set-ups door Mattie de Tombe stuurde het VONO blok herhaaldelijk de verkeerde kant op. Menno Kielman en Kees de Ridder wisten er wel raad mee en hakten de ballen er gedecideerd in. VONO werd steeds onzekerder, ging mopperen op de arbitrage en kwam er niet meer aan te pas: 15-8, 15-9 en 3-0. In de promotieklas A kwam Leython 2 eindelijk los van VOY. Zelf maakte het tegen VCS geen fout, terwijl VOY een punt moest laten aan Zovoc 2. Leython 2 begon met Niels van Weeren in de plaats van Philip van Vianen, die op het midden een prima partij vertolkte. In de eerste twee sets kon VCS Leython 2 niet bijhouden - het bleef steeds twee a drie punten achter lopen - en verloor die sets aan Leython met 15-12 en 15-13. In de derde set ging Leython experi menteren o.l.v. Hans Broere,-'maar dit pakte verkeerd uit (10-15). In de periode stelde Leython orde op za ken en pakte de volle winst (3-1). Donar blééf derde. In een korte wedstrijd (60 miniuten) versloeg het Leython 3 in een kwalitatief niet op hoog peil staand geheel. Leython nam risico met zijn opslag om er nog wat van te maken, maar het resultaat was een groot aantal foute services. Alleen in de derde set pakte Leython de winst, mis schien door de verandering van het 5-1 systeem naar een 2-4 (12-15). In de overige sets was Donar ruim be ter met 15-2, 15-8 en 15-3. In de andere promotieklas speel de Valken ook een uitstekende partij. Kalinko, dat slechts één punt minder bezat, werd in de eer ste set volledig weggespeeld. Met slechts zes man moest het alleen waken voor verslapping. Dit keer was Onno Pierens aanvallend niet te stoppen en spelverdeler Ronald Boers, die het elke week toch weer in zijn eentje moet doen, toonde zich weer erg vormvast. Na 15-9 in de volgende set gaf Valken een comfortabele 14-6 voorsprong ge heel uit handen (14-14). Veel gaf het niet, want de laatste twee punten werden weer simpel gescoord: 16- 14 en 3-0. NOVO 2 kwam pas na twee ver loren sets echt in de wedstrijd te gen Tornado 2. Het wond zich op over de matige arbitrage en deed hiermee afbreuk aan het eigen spel. In de derde set volgde aan sluiting door 12-15 winst, maar in de vierde was het toch weer knij pen op 14-12. Een spannende slot fase leverde winst (14-16) en een be slissende vijfde set op die ook nu nipt met 14-16 gewonnen werd (2- 3). LUSV is aan een opmerkelijk herstel bezig. Nu kreeg het hoogge plaatste Punch het weer zwaar te verduren. In een grotendeels gelijk opgaande strijd speelde LUSV goed. Het resulteerde in een 2-3 winst voor Punch waarbij de laatste set toevallig naar Punch ging (15-11, 10-15, 12-15, 15-12, 14- 16). Vrouwen Bij de vrouwen speelde Gemini in de tweede divisie niet slecht te gen Molenwiek, maar het was wel erg gehandicapt door het ontbre ken van drie zieke speelsters. Mar leen van Duin completeerde het zestal van Gemini. In de eerste set bleef de schade nog aardig beperkt tot 15-12 verlies, in de volgende set was het verschil groter met 15-5. In de derde set veranderde coach Ro nald van Nierop het systeem en dat had even succes: 9-15. In de vierde set kwam Gemini nog voor met 7-9, maar één servicebeurt van Molen wiek was teveel van het goede (15- 9). i Leython kwa men in de derde divisie onver wacht tot een prima resultaat. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op tot 10-10 in de eerste set. Vanaf dat moment gaf de grotere aanvals- kracht (Ko Pronk en Gerdi Ver- woert) de doorslag (10-15). In de tweede set serveerde Rita van de Poel Leython in één ruk naar een 0- 8 voorsprong, een marge die Thor- nax 2 nooit meer kon overbruggen (6-15). Even leek Thomax terug te komen: het kwam met 6-4 voor, maar weer waren het surplus aan blok en verdediging van Leython goed voor setwinst (8-15). In de promotieklas redde Gemi ni 2 het niet tegen Rentokil/ZVH 2. Het had een lengte overwicht, maar kon dat niet volledig uitbui ten. In de eerste twee sets was voor al de zwakke passing debet aan het ruime verlies (4-15, 7-15). In de der de maakte Gemini nog een 12-14 achterstand goed, maar de overtui ging ontbrak: 15-17. Coach Casper Brusseé was dermate teleurge steld, dat hij overwoog een ander verdedigingssysteem te gaan spe len. Dan was het resultaat van het derde team beter. Tegen Be Fair 2 moest het wel even in haar spel ko men, omdat de wedstrijd veel te laat begon (daar de scheidsrechter verstek liet gaan) echter na de ge wonnen eerste en verloren tweede set gingen de volgende twee een stuk gemakkelijker. En dat was met name te danken aan het voor treffelijke spel van Tanja van Be- zooyen (1-3) winst voor Gemini. Liusna was niet erg op dreef bij DVC. Men had veel moeite met de opslag onder controle te krijgen en de eigen aanval sloeg veel uit. Ook het eigen blok functioneerde niet naar wens. De cijfers waren er dan ook naar: 15-4, 15-4. Ook in de der de set kwam Liusna te kort 15-10 en 3-0. NOVO speelde een wel heel ge makkelijke wedstrijd tegen ACCO- /DOS 2. Met invalster Martine van Kwartel ondervond het nauwelijks enige tegenstand van betekenis en versloeg ACCO met 15-5, 15-12 en 15-6. ACCO manifesteerde zich als een jonge en onzekere ploeg, waar door het eigenlijk een vervelende strijd was. GER RENES. LEIDEN Het afgelopen week einde is weer bewezen dat de ni veauverschillen binnen de eredi visie bij de mannen zeer margi naal zijn. Het Leidse Comte- st/Scylla liep tegen de Apel- doornse lamp: een 11-7 verlies op de momenteel grootste kansheb ber op de titel. Gevolg: vijf ploe gen vlak achter elkaar op de ranglijst, met Scylla op een ge deelde tweede plek. BT Lif- ters/Oegstgeest bleek wederom de enige kansloze in de hoogste divisie: met een duidelijk 16-2 verlies op Maxell/Avanti gleed de ploeg verder af richting degra datie. TAFELTENNIS Enkele weken lang kon Scylla zich trots 'lijstaanvoerder' noe men. Dat is nu voorbij. In een di recte confrontatie met de num mer twee De Blaeuwe Werelt/A- peldoorn werden de verhoudin gen weer genormaliseerd. Wat overigens niet wil zeggen dat Scylla is uitgeschakeld voor de race naar de titel. De verschillen binnen de eredivisie zijn nu zo minimaal dat in theorie nog alle ploegen kunnen degraderen. Ook het kampioenschap ligt nog voor alle teams, uitgezonderd Oegstgeest, binnen de mogelijk heden. Dat toch Apeldoorn de beste kaarten in handen heeft bleek in de ontmoeting met Scyl la. Een 11-7 nederlaag die, aldus Peter Paul de Vrind, mede te wij ten was aan het teleurstellende optreden van hemzelf en van teamgenoot Danny Heister. „Sa men hadden we toch goed moe ten zijn voor één of twee punten Het mocht niet zo zijn. Van een afgang was echter zeker geen sprake: beiden wonnen wel van Jaap van Spanje en Edwin An- genent. Ook het dubbel van de twee liep soepel genoeg om voor winst te kunnen zorgen. Sjoerd Meijer en Mirjam Kloppenburg deden het, volgens verwachting overigens, wat rustiger aan: bei den wonnen eenmaal. Meijer van Angenent, en Kloppenburg van Jaap van Spanje. Het dubbel van dit duo leverde niets op. „13-5 of 12-6 was eerlijker ge weest", vond Oegstgeest-coach Piet van Noort. „Vooral twee van de drie verliespartijen van Her man van der Broek kwamen voor de Oegstgeest-speler onfor tuinlijk tot eén eind: tegen Rob Turk stond Van der Broek in de derde game zelfs met 11-5 voor. Wat ongelukkig ging alsnog de partij met 22-20 naar Turk. Een zelfde situatie deed zich voor in de wedstrijd tegen Vriesekoop", aldus Van Noort. Toch moet het ook voor Van Noort duidelijk zijn dat Oegstgeest weinig te zoe ken heeft in de eredivisie. Tot op heden werd nog maar een zeer schamel aantal punten verza meld. En met'pech is dat toch niet altijd te verklaren. Verzach tende omstandigheden voor de nummer-zes positie zijn er zeker: het niet lekker draaien van Friso Reitsma, en de als gevolg van zijn militaire dienstplicht weinig trainende Ron Schipaanboord. Feit blijft echter dat Oegstgeest een typisch voorbeeld is van te klein voor de eredivisie en te groot voor de eerste divisie. De' twee puntjes die werden binnen gesleept tegen Avanti kwamen op naam van Van der Broek en de Jong. Zij wonnen beiden van Robert de Groot. Het vrouwenteam van Scylla had een goede dag: tegen ATC werd met 6-4 gewonnen. Vaal- burg won eenmaal, De Haas en Lepelaar tweemaal. Ook het dub bel werd door Scylla binnenge haald. Docos had een 'off-day'. Tegen het toch niet sterke Noordkop werd blamerend verloren met 1- 9. Een bijna dramatisch verlies: kampioenskansen lijken in één klap verdwenen. Heijnen voor kwam een complete afgang door te winnen van Miijam van der Aar. Het Katwijkse Rijnsoever zal zich zo langzamerhand niet meer zo thuis voelen in de derde divi sie. Werderom werd met dikke cijfers verloren: Victory '55 was ditmaal de gelukkige tegenstan der. Het Volendamse team ging met een 9-1 overwinning aan de haal. Het enige tegenpunt kwam van Rijnsoever-speler en ex-ere- divisionist Chiel Kuiper. Hij red de de eer door van Klaas Kes te WOUTER LANGEVELD Danny Heister: teleurstellend optreden Foreholte wijst concurrent VZV terug: 16-12 VOORHOUT Foreholte heeft de laatste hindernis op de weg naar de eredivisie genomen. In een stampvolle sporthal De Gaasbak werd de enige concurrent voor de keurtroep uit Voorhout, VZV uit Winkel, in een meer spannend dan fraai duel met 16-12 (rust 8-7) teruggewezen. Maar het duurde tot tien minuten voor het einde voordat Conny van der Werf, in deze wedstrijd lange tijd op de bank ge houden, op aangeven van Maijan Bult, de marge voor Foreholte zes doelpunten bracht. VZV ver kocht zijn huid erg duur in De Gaasbak. Pas na de treffer van Van der Werf barstte de feestvreugde in het thuishonk van Foreholte los. De speelsters van Foreholte liepen al de polonaise in de veron derstelling dat het gat van drie punten in de komende vier wedstrijden voldoende is voor de titel. LEIDEN Rini Kuijf heeft dit jaar in het Daniël Noteboom-toer- nooi hard moeten werken voor zijn punten. Na een remise in de tweede ronde dwongen zijn tegenstanders hem vervolgens iedere partij tot het uiterste te gaan. Toch eindigde de Leidse internatio naal meester, samen met vier andere schakers, op de gedeelde eerste plaats met 5,5 punt uit zes partijen. Daarmee was Kuijf de enige favoriet die zijn faam waar maakte, door voor de vijfde maal in successie bovenaan te eindigen. De vier andere winnaars wa ren verrassend goed spelende hoofdklassers: Michael Riemens uit Groningen, de Tsjech Gross, A. van der Weij van HSG en de speler met de meeste weerstandspunten, Jaap Vogel (De Vari ant). Rini Kuijf in diep gepeins verzonken. Van de regionale kanshebbers presteerde alleen LSG-er Adrian Clemens boven verwachting goed. Met taai spel kwam hij tot 5 uit 6, waarbij hij de zesde plaats slechts hoefde te delen met de Australi sche grootmeester Ian Rogers en nationaal jeugdkampioen Loek van Wely. Dit jaar werd er voor het eerste sinds jaren zondagmiddag tot op de laatste pion door gespeeld. Op jacht naar een 100%-score wilde de Tsjech Gross in de laatste ronde van geen remise weten. Na zijn wonderbaarlijke ontsnapping te gen Leon Konings op zaterdag avond dacht hij zich alles te kun nen permitteren. Hij speelde voor een vol punt tegen Vogel en had in een eindspel met een kleine kwali teit méér de winst voor het grijpen. Vogel wist echter te ontsnappen door alle pionnen op het bord te ruilen. Daardoor streek Gross niet de begeerde ƒ2000,- op, maar deel de hij in de buit: nog geen ƒ1000,-. Van het achtervolgende peloton raakte de Engelse LSG-er Ton Wi ley in een rommelig middenspel de draad kwijt tegen Michael Rie mens en bracht Kuijf een soepele koningsaanval tegen Storms tot een goed einde. Henk Jaap de Boer (derde klasse KNSB) kon zijn bete re stelling niet verzilveren tegen Van der Weij, maar hij mag tevre den zijn met de vier punten waar mee hij de ELO-prijs tot 1900 won. René Duchêne (LSG) en Bruno Carlier deelden het punt. Clemens versloeg Happel en Van Wely (win naar van de jeugdprijs) toonde zich de meerdere van W. Jongsma, ter wijl Rogers Bart Piet Mulder van het bord speelde. Koffiehuis-schaker Het was het toernooi van de falen de favorieten. De Australiër Rogers (ELO. 2505) mag zich grootmeester noemen, maar is een koffiehuis- schaker van het zuiverste soort. Za terdagavond werd hij dan ook door Gerard Welling regelmatig in de vernieling gedrukt. Rogers nam in de volgende ronde revanche door de kansloze H. Reijnders (ELO 1682) te verslaan met spectaculaire offers die hem de schoonheidsprijs opleverden. Rini Kuijf had op zaterdagoch tend moeten verliezen van Marijn Rijkers (1779) uit Delft. In de uit- vluggerfase kwam de meester goed weg met een half puntje, 's Avonds had Ruud Mieremet zich tot held kunnen kronen als hij zijn voordeel had verzilverd of naar een remise staand toreneindspel had afgewik- keld* In plaats daarvan, deed hij Kuijf een vol paard cadeau! Ook Kuijf speelde in de vijfde ronde zijn beste partij. Bas van Gaaien werd met een toren-offer hardhan dig van het bord geveegd. Stefan Gross, een Tjechische meester (2452) met zenuwtrekjes en snuiftabak, stond een loper ach ter tegen Leon Konings. De ama teur kon zich echter niet beheersen en liet zich er toe verleiden met Gross mee te vluggeren. Er resteer de rokende puinhoop waar de Tsjech als eerste mat mocht geven. Gert Pieterse (2409) ging tegen Rie mens te ver in zijn winstpoging en moest dat met een nul bekopen. Adrian Clemens speelde een uit stekend toernooi. Alleen tegen Car lier ging het fout, maar Ad van der Berg en J. Voormans werden aan de zegekar gebonden met eenvou dig en rechtlijnig schaak. Op 4,5 punt eindigden onder andere Ko nings, Teun van der Vorm, Duchê ne, Erik de Vries en Folkert Geerts- ma, die twee sterke Duitsers ver sloeg. Raoul van Ketel begon knap met het verslaan van J. Janssen (2361) maar eindigde op slechts vier punten. Hetzelfde resultaat be haalde de LSG-,ers Henk van Put ten, Aad van Moorsel, Kees van Zijp en Klaas Hagendijk (één van de slachtoffers van Rogers). Peter Passenier was de beste Alphenaar met vier punten, Rik Bausch de beste speler van Voorschoten met 3,5 punt en de ELO-prijs tot 1700. De jeugdige Machiel de Heer ein digde als hoogste Philidoriaan (3,5) en Hens ten Thije schreef het su pertrio op zijn naam. REMMELT OTTEN PARIJS (ANP) - Het Nederlands zaalhandbalteam heeft het WK- kwalificatietoernooi in Frankrijk afgesloten met de elfde plaats. De ploeg van Ton van Linder versloeg zaterdagavond in Parijs Israël, nog meer dan Nederland een C-natie op handbalgebied, na verlenging met 28-26. De verlenging was noodza kelijk omdat de strijd na het nor male uur gelijk was, 24-24. Nederland, dat het moest doen zonder de aan zijn enkel gebles seerde Lambert Schuurs en de in verband met clubverplichtingen vrijdag naar huis vertrokken Henk Groener, speelde een prima eerste helft. Onder leiding van midden opbouwer Robert Fiege, die een puike wedstrijd speelde, nam Ne derland een ruime voorsprong, 15- 9 halverwege. Zoals bijna steeds in dit'toernooi kwam de terugslag in het tweede half uur. Israël profiteerde van de tijdelijke aanvallende onmacht van Nederland en kwam terug tot 16- 16. In het restant van de wedstrijd gaven beide ploegen elkaar geen strobreed toe. Patrick van Olphen Foreholte leek in deze beslissende wedstrijd meer gespannen dan de ploeg uit Winkel. De gasten open den de score en maakten indruk met hun snelle balcirculaties in de aanval. Verdedigend hadden zij duidelijk gekozen voor het lamleg- gen van Christine Knigge. Maijan ZAALHANDBAL Bult kreeg de ruimte. Dat leek goed gezien. De Voorhoutse aan- valsleidster tobt al weken met een rugblessure en is de laatste drie wedstrijden ook herhaaldelijk door Kecskeméthy naar de kant gehaald om zich te sparen voor de wedstrijd tegen VZV en de beker wedstrijd van aanstaande donder dag tegen eredivisionist PSV. Maar gisteren verbeet zij haar pijn toen dat nodig bleek om Foreholte over de drempel te tillen. Dat lukte dankzij de aandacht die Elly van Leeuwen en Ellen Warmerdam toen het 3-3 stond van de Winkelse verdediging opeisten. moest echter behoorlijke risico's nemen om vlak voor tijd nog de ge lijkmaker (24-24) op het bord te brengen. In de verlenging hadden de Israëli's de zenuwen iets minder in bedwang, daarom won Neder land: 28-26. De elfde plaats veroordeelt Ne derland tot het Europees Kwalifi catietoernooi van volgend jaar in Finland (het voormalige wereld kampioenschap voor C-landen). Dat op zich was geen verrassing. Uitschakeling door de vierde plaats in de groep zou niet buiten sporig zijn geweest, maar werd af gewend door een goede overwin ning op Noorwegen. Er was dus een licht gevoel van tevredenheid over de uitkomst van het toernooi. Joop Fiege: „In principe mogen we tevreden zijn. De beide winst partijen waren goed, jammer ge noeg vielen de meeste nederlagen te hoog uit. Verder vind ik het ver lies tegen Zwitserland en Bulgarije achteraf wat onnodig. Maar ik ge loof niet dat er veel meer in heeft gezeten dan die elfde plaats". Van Leeuwen tekende voor de tweede, vierde en vijfde Voorhout- se treffer en Warmerdam op de haar eigen wijze vanuit de linker hoek voor de achtste Voorhoutse treffer. Maar het liep bij Foreholte toch niet zoals gewoonlijk. Aanval lend werd opvallénd vaak balver lies geleden en het felle VZV gaf geen herstelmogelijkheid. Bij de Winkelse tegenstoten had keepster Karina Bruins, die een nerveuze Anita Seur al na vijf minuten ver ving, echter geen last te hebben van bibbers in de benen. VZV kon zodoende niet het maximale rende ment uit de tegenstoten halen. In het soms tumultueuze werk binnen de lijnen maakten de arbi ters geleidelijk aan meer beoorde lingsfouten, waarbij Foreholte vaak aan het kortste eind trok. De ruststand van 8-7 was te mager voor een ontspannen tweede helft. De fanfare kon de groeiende onze kerheid niet indammen. Dat deed Bult wél. Na 10-8 zorgde zij per soonlijk voor een marge van drie treffers: 13-9. Met nog tien minuten te spelen leek VZV te berusten in de superioriteit van Bult, die in combinatie met Knigge voor 14-10 zorgde: Een flitsende break out van El len Warmerdam (15-10) en de 16-10 van Conny van der Werf maakten van VZV een geslagen ploeg. Dat het ten slotte nog 16-12 werd kon de pret in het Voorhoutse kamp niet meer drukken. De bloemen werden vast rondgedeeld. Wat voorbarig misschien. „Maar", vond Monique Gijsman, gisteren sterk in de verdediging, „wat kan ons nu nog gebeuren?" Foreholte-voorzitter Chris de Bakker bekeek de wedstrijd met het zweet in zijn handen. „Ik kan de opluchting na deze wedstrijd amper onder woorden brengen. Als je verliest en VZV gaat met de eer strijken, dan vallen alle eredivi sieplannen in duigen. Ik ben een gelukkig mens nu". HVS In de derde divisie wonnen de vrouwen van HVS, de tweede kam pioenskandidaat uit de Leidse re gio, met groot verschil van het Goudse Vires 20-12 (rust 8-5). Mie- ke Overdevest was in het sterke Stompwijkse collectief de topsco rer met zeven treffers. Eén puntje heeft HVS nog nodig voor het kam pioenschap en promotie naar de tweede divisie. De mannen van Saturnus misten tegen UVG in Schiedam meer vrije kansen dan op de vingers van twee handen zijn te tellen. Desalniette min wonnen de Leidenaars onbe dreigd met 16-12 (rust 6-4). Niet in het minst door het voortreffelijke keepen van Rob Otten die in de eer ste helft twee strafworpen stopte. De Leidse libero, Wim van Leeu wen, verdedigde niet alleen solide, maar leverde als centrale opbou wer ook heel wat gave passes af. Slordig schieten was gisteren ech ter troef bij de Leidse schutters. De vrouwen van Olympia '72 lie pen in de eerste helft van de wed strijd tegen UVG 2 te slaapwande len: rust 2-11 voor UVG. Na de her vatting tapte de Wassenaarse ploeg uit een ander vaatje er* met name de verdediging werkte hard. Het werd voor UVG nog een benauwde ontsnapping: 18-15. Voor HVV '70 lijkt redding uit het degradatiegevaar nog moge lijk. De 3-2-1 verdediging binnen de negen meter bracht ook Ancora in de problemen, rust 10-4. Een te grote marge voor de Rotterdamse ploeg om de weer stijgende onrust in de Voorschotense gelederen nog naar winst om te buigen: 15-17 voor HW. Oase zal de degradatie niet meer kunnen voorkomen. De eerste helft van de wedstrijd tegen De Treffers gaf nog mogelijkheden (2- 5), maar veelvuldig balverlies in de tweede helft en break-outs maak ten de nederlaag onafwendbaar: 4- 12. FRANK BONTE ATLETIEK - De Amerikaanse oud-wereldrecordhouder speer werpen, Tom Petranoff, heeft zich in Zuidafrika gevestigd. Petranoff werd onlangs voor zes jaar ge schorst door de Amerikaanse bond omdat hij in november van het af gelopen jaar aan een serie wedstrij den in Zuidafrika, dat wegens zijn apartheidspolitiek uit de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie is gestoten, deelnam. Petranoff won in Stellenbosch een wedstrijd met 82,06 meter. LINARES (RTR) Jan Timman heeft in de zesde ronde van het internationale schaaktoernooi in de Spaanse stad Linares zijn der de remise behaald. De Amster damse grootmeester deelde het punt met de Sovjet Aleksander Beljavski. In een Ruy Lopez za gen beiden na 33 zetten geen kansen op winst meer. Koploper Vasili Ivantsjoek deelde eveneens het punt, met zijn Russische landgenoot Ar- toer Joesoepov. Oud-wereld- kampioen Anatoli Karpov kwam net als Ivantsjoek op vier punten door de Joegoslaaf Ljubomir Ljubolevic te verslaan. Timman speelde in de zevende ronde in 34 zetten remise tegen de Sovjetrus Artoer Joesoepov. Timman heeft nu twee punten en een hangpar- tij tegen de Amerikaan Boris Goelko uit de vijfde ronde. Anatoli Karpov nam de leiding over van zijn landgenoot Vasili Ivantsjoek door een overwin ning in 35 zetten op de Ijslander Johann Hjartarson. Ivantsjoek brak zijn partij in een winnende stellihg af tegen zijn landgenoot Andrej Sokolov.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18