Strafexpeditie van een Russische beul Ten Kate: eindelijk raak op NK cross Oostduitse Oschkenat in recordtijd over de horden Kramer bijna zeker van KNSB-beker Derde wereldtitel Zjelezovksi Blair troeft favoriete Rothenburger af Vergeer wil schaatsschool Sigrid Wolf wint laatse Super-G Veldhoven wint Cup 89 MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 LANDGRAAF (GPD) Driemaal is scheepsrecht. Voor Marti ten Kate, die zich reeds tweemaal tijdens een NK- veldloop had moeten neerleggen bij de suprematie van Tonnie Dirks, was het gisteren eindelijk raak. Ten Kate toonde zich gretiger dan ooit, was op het droge en daarom snelle parcours duidelijk iets in het voordeel ten opzichte van 'modderspecialist' Tonnie Dirks en sprak na afloop van een 'historische overwinning'. ,,De titel geeft me meer zelfvertrouwen. Tijdens de wereldkampioenschappen in Stavanger wil ik bewijzen dat de winst in Schaesberg geen eendagsvlieg is". Zo fris als Marti ten Kate na afloop op de Draf- en Renbaan in Schaes berg grif handtekeningen uitdeel de, zo verbeten waren de trekken op zijn gelaat in de slotfase van de wedstrijd. Ten Kate en Dirks gin gen een peloton van 200 lopers vooraf en dicteerden niet alleen te gen de straffe wind in het ritme, maar bevestigden bovenal op nieuw hun ongenaakbaarheid op de veldloop. Beiden hadden meteen na het startschot afwisse lend de mars geleid en besloten na 5 kilometer uit een groep van acht te ontsnappen. Het duel werd uit eindelijk in de laatste klim be slecht. De lichtvoetige Ten Kate trok heuvel-op een verbluffend sprintje en Dirks met zijn krachti ge tred, moest het antwoord schul dig blijven. De atleet van De Keien uit Uden drong op het laatste stuk nog aan, maar een echte serieuze bedreiging voor Ten Kate vormde hij niet meer. Marti ten Kate, vrijdagnacht pas thuis teruggekeerd van een week intensieve heuveltraining in Oos tenrijk, koesterde zijn eerste veld- looptitel als een kostbaar kleinood. „Het is de mooiste titel die ik tot nu toe heb veroverd. Mooier nog dan het marathonkampioenschap. Hier was namelijk de complete top pre sent", glimlachte de computerpro grammeur, die zich via onder meer het WK cross in het Noorse Stavan ger gaat voorbereiden op de mara*- thon in Rotterdam. Tonnie Dirks, wiens smeekbede (een regenbuitje) niet werd ver hoord, maalde niet lang om zijn eerste NK-nederlaag. Voor de Bra bantse hovenier was het NK "bo vendien meer een toets dan een kampioenschap. „Ik zit midden in de voorbereiding op mijn mara thondebuut in Maassluis. Daar heb ik ook al mijn trainingsschema's op afgestemd. Dat betekent meer duurwerk en in plaats van 150 nu HAARLEM (ANP) - Eén keer duw de Yep Kramer zaterdagavond in de marathon van Haarlem zijn schaats eerder over de streep dan Richard van Kempen. Dat was in de eindsprint van de veertiende en voorlaatste race om de KNSB-be ker. De Friese rekenmeester had in de stromende regen geen slag te veel gedaan en profiteerde van de roekeloos met zijn krachten om springende, vermoeide Van Kem pen. Door de zege, zijn vijfde in het bekertoernooi, werd Kramer prak tisch zeker van de KNSB-beker. „Een nuttige overwinning", noemde Kramer zijn overwinning. „Geen mooie, maar de belangen waren groot." Negen en negentig ronden duwde Kramer zijn neus te gen het achterwerk van zijn con current Van Kempen. De rietdek ker uit Nieuwveen kreeg geen me ter vrijheid en leek door een on zichtbare navelstreng aan de bouwkundig opzichter uit Oude- schoot verbonden. De marge tus sen beide gebrouilleerd geraakte kemphanen in het klassement was twee wedstrijden voor het einde kleiner dan ooit: 3,1 punt. Van Kempen, drievoudig beker winnaar, had bij de tuchtcommis- sie vergeefs getracht zijn achter stand terug te brengen tot 1,1 punt. De klassering in Amsterdam (ne-, gentiende Kramer, twintigste Van Kempen) had in zijn ogen anders om moeten zijn. Omdat de tucht- commissie geen videobeelden van de finish tot haar beschikking had, werd het menselijk oog van de jury doorslaggevend. Die hield vast aan de verstrekte uitslag. Het beroep van Van Kempen deed de relatie met Kramer geen goed. Ook niet zijn uitspraak in Groningen toen hij in het heetst van de strijd stelde dat alle Friezen tegen hem reden. Daar boven op kwam het akkefietje in Ottawa, waar het officieuze wereldkam pioenschap in een'chaos en een la chertje eindigde. Daar had Van Kempen volgens Kramer ook een stevige hand in. Het was voldoende om beide rivalen voorlopig 'on non-speaking terms' te brengen. Het geringe verschil en de ver slechterde verhouding beloofden een flitsende eindfase van het ma rathonseizoen. In Haarlem bleek dat marathonschaatsers nog veel van wielrenners kunnen leren. In tactisch èn promotioneel opzicht. Het strijdplan van Van Kempen betekende regelrechte sportieve zelfmoord. De rietdekker wilde in Haarlem ten koste van alles win nen om zodoende de extra bonus van ééntiende punt te verdienen. In dat streven speelde hij Kramer precies in de kaart. Van Kempen reed sterk, buitengewoon zelfs, maar slaagde er nooit in om de na velstreng met Kramer door te knip pen. wekelijks 210 kilometers. Ik wist dus bij voorbaat al dat het uiterst moeilijk zou worden om de titel te verdedigen", blikte de onttroonde kampioen achterom. Achter het tweetal legde Rob de Brouwer beslag op de derde plaats. De bronzen medaille viel hem evenwel nooit ten deel. De atleet van Achilles 87 werd uit de uitslag geschrapt, omdat hij de naam van de KNAU-sponsor van het start nummer had gehaald. Door zijn diskwalificatie verloor hij tevens het recht op een deelnamebewijs aan de WK cross. „Het startnum mer was te groot en daarom heeft mijn vrouw het nummer gevouwen en opgespeld en daardoor was de sponsornaam niet meer zichtbaar", verweerde De Brouwer zich. De wedstrijdleiding, die er de regele- menten op nasloeg, kende evenwel geen pardon. Marcel Versteeg mocht derhalve alsnog het podium in Schaesberg beklimmen. Bij de vrouwen-veldloop werkte Marjan Freriks een tactisch uitge kiende race af. Door heuvel-op en met wind tegen te demarreren, de motiveerde ze niet alleen haar con currentes, maar sloeg ze een der mate grote bres dat de titel haar niet meer kon ontglippen. „Ik heb Marti ten Kate moet Tonnie Dirks in de blubber nog voor laten gaan, maar op 'het droge' was de marathoncrack niet te stuiten. echter nog nooit zo stuk gezeten. koud en kon maar net op de been Op een gegeven moment dacht ik blijven. Dat ik toch nog zo'n ruime nog dat ik de eindstreep niet zou marge met Carlien Harms heb kun- halen. Ik kreeg het verschrikkelijk nen behouden verbaast me". DEN HAAG (ANP) - Twee atleten hebben het afgelopen weekeinde gedacht dat zij houder van het we reldrecord indoor op de 60 meter horden waren geworden. Zaterdag liep Igor Kazanov de 60 meter hor den in 7,42 seconden. Hij was daar mee vierhonderdste seconde snel ler dan Greg Foster twee jaar gele den bij de strijd om de wereldtitels indoor in Indianapolis. Nog geen 24 uur later waS de Engelse Eu ropese indoorkampioen Colin Jackson in Sindelfingen sneller dan Kazanov: 7,41 seconden. In het 'Glaspaleis' in Sindelfingen werd de prestatie van Jackson aange kondigd als een nieuw wereldre cord. Later bleek echter dat de IAAF inmiddels een tijd van 7,36 secon den, die Foster op 16 januari 1987 in Los Angeles liep als wereldrecord heeft erkend. Die prestatie heeft lange tijd ter discussie gestaan om dat de Amerikaan bij deze wed strijd een valse start zou hebben gehad. De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) blijkt die 7,36 seconden inmiddels, zonder daar ruchtbaarheid aan te hebben gegeven, als wereldrecord te heb ben erkend. Kazanov en Jackson stelden wel het Europese record scherper. Het oude record stond sedert 6 maart 1983 (Budapest) met 7,48 seconden op naam van de Oostduitser Tho mas Munkelt. Een week voor het tweede toer nooi om de wereldtitels indoor, dat vrijdag in Budapest begint, werd nog wel een wereldrecord verbe terd en kwam een aantal beste we- reldseizoenprestaties tot stand. Za terdag onttroonde de Oostduitse Cornelia Oschkenat de Bulgaarse Jordanka Donkova als wereldre cordhoudster op de 60 meter hor den. Oschkenat noteerde een tijd van 7,67 seconden, waarmee zij eenhonderdste sneller was dan de Bulgaarse Europese indoorkam- pioene. In Wenen werden de snelste 800 en 3000 meter van dit seizoen gelo pen. Christine Wachtel (DDR) liep de 800 meter in 1.58,69. Haar land genote Kathrin Ullrich legde de 3000 meter af in 8.48,09. Gisteren bleef Elly van Hulst in Sindelfingen vlak boven de tijd van de Oostduitse met 8.48,74. De tweevoudige Europese indoor- kampioene op de drie kilometer wilde in de Westduitse stad een aanval doen op het wereldrecord, dat met 8.39,79 op naam van Zola Budd staat. De organisatoren had den Van Hulst de steun van de ha zen Vera Michallek (BRD) en Cor nelia Bürki (Zwi) toegezegd. Bei den waren totaal niet in staat de toegezegde hulp te verlenen. De Rotterdamse moest het daarom volledig alleen doen en slaagde niet in haar opzet. Zij finishte met bijna veertig seconden voorsprong op haar naaste concurrente. Larry Myricks, die vrijdagavond bij de Amerikaanse titelstrijd met 8,23 meter de beste wereldseizoen- prestatie verspringen van de Ne derlander Emiel Mellaard evenaar de, was in Sindelfingen op dreef. De 33-jarige Amerikaan, die zater dag rond middernacht in de Bondsrepubliek aankwam, kwam in zijn vierde poging tot een af stand van 8,31 meter. Ook de West duitser Dietmar Haaf passeerde Mellaard met een afstand van 8,25 meter. Het drietal komt elkaar eind deze week in Budapest tegen in de strijd om de wereldtitel. De door de Nederlander Henk Kraaijenhof getrainde Jamaicaan- se Merlene Ottey wierp zich in Sin delfingen op als de grote favoriete voor de 60 en 200 meter in Bud apest. Ottey zorgde gisteren met 7,10 en 22,61 op beide nummers voor beste wereldseizoenpresta- ties. Sneller dan de 51,98 seconden van de Canadese Gillian Ri chardson was dit seizoen op de 400 meter vrouwen ook nog niet gelo pen. In Sindelfingen werden nog twee beste wereldseizoenpresta- ties geleverd. Olympisch 200 meter kampioen Joe Deloach liep zijn specialiteit in 20,60 seconden. Een tweede Amerikaan Olympische kampioen, Steve Lewis, won de 400 meter in 45,86 seconden. Bij indoorwedstrijden in Oviedo leed Carl Lewis een nederlaag op de 60 meter. De Cubaan Ricardo Chacon zegevierde in 6,57, Lewis kreeg 6,64 seconden. Said Aouita won de 1500 meter in Oviedo in 3.39,70. De Marokkaan kondigde voor morgen in Sevilla een aanval op het wereldrecord 1500 meter aan, dat met 3.35,6 op naam van de Ier Marcus OSullivan staat. De Spanjaard Jose Luis Gonzales liep in Oviedo een sterke 3000 meter in 7.48,50. De Braziliaan Jose Luis Barbosa was de snelste op de 800 meter in 1.47,09. Antonio Corgos (Spa), een week geleden bij de Eu ropese titelstrijd in Den Haag twee de, won het verspringen met 8,04 meter. HEERENVEEN (GPD) Igor Zjelezovski heeft de bobo's in zijn land voorlopig de mond gesnoerd. De Russische schaatsbeul uit Minsk werd na zijn tegenvallende prestaties in Calgary door het overkoepelende sportcomité in Moskou gestraft als een klein kind, dat niet buiten mag spelen. Zjelezovski was in de ogen van de officials stout geweest en moest dit seizoen binnen (de Sovjet-grenzen) blijven. de wereldtitel Eenmaal buiten de Sovjetunie voerde de 25-jarige officier bij het Rode Leger de afgelopen twee da gen zelf een strafexpeditie uit. De 93 kilo zware en 1 meter 93 meter lange spiermassa, die de indruk wekt elk moment uit zijn nauwslui tende schaatspak te barsten, liet in Heerenveen de beteuterde concur rentie zijn krachtige hielen zien. Zjelezovski schaatste met mach tige halen naar zijn derde wereldti tel in vijfjaar. In 1985 was hij op het toen nog onoverdekte Thialf al de beste, het afgelopen weekeinde be wees hij op dezelfde baan ook een waardige 'overkapte' wereldkam- HEERENVEEN (GPD) - De in dividualisten rukken op in de schaatssport. Na de allround successen van Leo Visser heb ben Bonnie Blair en min of meer ook Ingrid Haringa en Christine Aaftink laten zien dat een solo toer zo zijn voordelen kan bie den. De spichtige Amerikaanse, dit seizoen (noodgedwongen) 'al ternatief bezig, griste gisteren in een Heerenveense heksenketel haar eerste sprintwereldtitel weg voor de neus van de Oostduitse favoriete Christa Luding-Ro- thenburger, terwijl de 'verschop pelingen' uit de gemengde sprintkernploeg Haringa (vier de) en Aaftink (vijfde) onver wacht en precies op tijd uit de slof schoten. Dat Blair na vijf mislukte po gingen eindelijk de mondiale heerschappij voor zich opeiste en nog wel met een vierkampre cord het oude was van Kania, drie jaar geleden gevestigd had verschillende oorzaken. On getwijfeld putte de goedlachse lichtgewicht voordeel uit het feit dat het WK voor het eerst over dekt werd afgewerkt, waardoor haar katachtige manier van schaatsen optimaal rendeerde, maar ze gaf zelf ook toe dat Ro thenburger aan de machtsgreep had meegeholpen. De tweevou dig wereldkampioene op de sprint reed na een teleurstellen de eerste 500 meter (derde) ach ter de feiten aan en kwam giste ren uiteindelijk 34-honderdste seconde te kort op Blair. „Die rit is meteen beslissend geweest", vond de dertigjarige Oostduitse achteraf.' „Ik kreeg een onterechte valse start toege wezen en dat kostte concentra tie, het haalde me uit mijn rit- In tegenstelling tot de Oost duitse denkt Bonny Blair niet aan stoppen. De populaire schaatsstudente wil in '92 dubbel olympisch goud pakken en heeft met haar eerste wereldtitel nieu we energie en motivatie getankt. De tegenwoordig in Butte woon achtige rijdster uit Champaign (Illinois) ging een pittige univer siteitsstudie combineren met sport, zonder privé-sponsors en haar vaste trainingsmakkers Jansen en Thometz. Die omscha keling naar een solistischer schaatsleven kostte weliswaar moeite („ik mis vooral de boys"), maar blijkt nu toch onverwachte vruchten af te werpen. „Terwijl ik weinig competitie heb gehad. Misschien is dat juist wel goed geweest, was ik daardoor extra scherp hier", opperde Blair in Heerenveen. De positie van Ingrid Haringa en Christine Aaftink was dit sei zoen enigszins vergelijkbaar met die van de Amerikaanse. Beiden mogen dan deel uitmaken van de gemengde sprintkernploeg van Eppie Bleeker, ze waren „vooral in het begin een beetje aan het zwemmen, op onszelf aangewe zen", zoals Aaftink het uitdrukt. De wedstrijden van'de mannen liepen nu eenmaal niet syn chroon met het vrouwenpro gramma, waardoor Bleeker zijn aandacht onevenredig moest verdelen. De resultaten bleven ver beneden peil, zodat de ver wachtingen voor het WK be paald laag waren. Maar zie, het duo logenstrafte alle voorspellingen en steeg ook tot eigen verwondering boven zichzelf uit. Goed, de vierde plaats van Haringa en haar eerste internationale afstandsmedaille op de laatste 1000 meter (brons) was een direct gevolg van de val van de „zekere" nummer drie Angela Hauck, maar de prestatie stond er. Evenals de twee per soonlijke records op de kilome ter en de eerste „veertiger" dit seizoen op de sprint. Aaftink was blij verrast, zeker na haar Neder lands record op de eerste 500 me ter (40.34). „Dit noem je nou goed pieken",, lachte de uiteindelijke nummer vijf. pioen te zijn. Zjelezovski kreeg in Heerenveen wel de waardering die hem de afgelopen maanden tijdens zijn afgezonderde bestaan in eigen land ontbeerde. Hij genoot zicht baar van alle huldeblijken en nam getooid met een oranje pruik tien tallen bossen bloemen dankbaar in ontvangst. „Ik vond het fout van het sportcomité om me na Calgary te straffen. Ik was het er niet mee eens, dat ik dit seizoen de competi tie niet aan mocht gaan met de bui tenlanders, maar ik kon er weinig aan veranderen. Ik heb overwogen om te stoppen. Maar een leven zon der sport kon ik me niet voorstel len en daarom heb ik de draad toch weer opgepakt". Zjelezovski zal deze week in ge dachten nog wel eens teruggaan naar Calgary. Toen waren er geen bloemen, hoogstens een paar brandnetels. De grote favoriet voor olympisch sprintgoud haalde slechts één bronzen medaille, op de 1000 meter. Met het oog op de wk sprint streek de Russische sprint-equipe onder leiding van oud-kampioen Valeri Moeratov al elf dagen voor het toernooi neer in Friesland. „We hebben zelf geen overdekte baan en wilden niet nog eens voor verassingen komen te staan. Om te wennen aan de hal zijn we al vroeg naar Heerenveen geko men", aldus Zjelezovski. Aangezien hij de afgelopen maanden nauwelijks uit zijn hol was gekropen alleen tijdens de Worldcup in West-Berlijn liet hij zich eind november even zien namen weinigen de Russiche 'beer' serieus. Mey en Jansen werden het meest getipt voor de wereldtitel. Dat er wel degelijk met Zjelezovski rekening gehouden moest worden, was na de eerste 500 meter al snel duidelijk. De Sovjet-sprinter, die weliswaar gunstig had geloot met een tweede buitenbocht, spurtte naar een tijd van 36.52, slechts ze venhonderdste boven het wereld record. Enkele uren later bleek dat geen toevalstreffer te zijn, want op de 1000 meter snelde Zjelezovski naar een tijd van 1.12,58, waarmee hij het zes jaar oude wereldrecord van zijn landgenoot Pagel Pegov evenaarde. De vraag was daarna eigenlijk al leen nog of Zjelezovski zich op zijn tweede 500 meter, waarop hij de laatste binnenbocht had, inder daad op de been zou weten te blij ven. Dat lukte hem, zij het met eni ge moeite. In de directe confronta tie knabbelde Uwe-Jens Mey iets van zijn achterstand af met een schitterende 36.46, waarmee hij maar eenhonderdste seconde ver wijderd bleef van zijn eigen we reldrecord. Zjelezovski schrok nauwelijks van Mey's uithaal en stelde zijn derde titel veilig met een nieuwe krachtsexplosie op de 1000 meter (1.12,61), waardoor hij het wereldrecord punten van Pagel Pegov dik verbeterde. Andrej Bachvalov completeerde het Sov jet-succes door Dan Jansen op het laatste moment van het erepodium te knikkeren. Voor Uwe-Jens Mey, die dit seizoen de meeste prijzen bijeenreed, was niet meer wegge legd dan zilver. In het geweld, dat Zjelezovski, Mey en Bachvalov ontketenden, waren de vier Nederlanders 'Klein duimpjes'. Jan Ykema, die in Heerenveen zijn laatste grote toer nooi reed, was van het Bleeker- viertal de beste met een twaalfde plaats. Arie Loef (vijftiende) baar de opzien met een fraai Nederlands record op de 1000 meter (1.14,03). Terpstra en Jonkman (respectieve lijk 17e en 22e) kwamen er in hun eigen provincie niet aan te pas. Ondanks die weinig in het oog springende prestaties heerste in het oranje-kamp toch opperste te vredenheid. Na het rampzalige voorseizoen vielen de tijden reuze mee. Ykema c.s. waren plots toch in staat om 37'ers op de 500 en 1.14 op de 1000 meter te rijden, iets, dat het kwartet tot vlak voor de WK met geen mogelijkheid was gelukt. Eppie Bleeker: „Zelfs een week voor Heerenveen liep het nog niet. Ik durf dan ook wel te bekennen, dat ik mijn hart vast hield. Maar de rust van de afgelopen dagen heeft ons kennelijk goed gedaan". GOVERT WISSE HEERENVEEN (ANP) - Met de oprichting van een school wil het bureau Ice Productions zijn greep op het schaatsen vergroten. Hein Vergeer, commercieel directeur van de besloten vennootschap ach ter de alternatieve kernploeg van schaatskampioen Leo Visser, lan ceerde het idee tijdens de wereldti telstrijd sprint in Heerenveen. Na de opzet van de alternatieve ploeg en het plan om de organisatie van het marathonschaatsen over te ne men, is dit de derde aanval op het bastion van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond. STEAMBOAT SPRINGS (RTR) - Sigrid Wolf heeft zaterdag in Ste amboat Springs (Colorado) de laatste Super-G van het seizoen ge wonnen. Zij bleef haar landgenote Anita Wachter twee-tiende van een seconde voor en favoriete Michele Figini (Zwi) bijna drie-tiende. „Super-G is waarschijnlijk meer ons nummer, hoewel ik onderweg toch een aantal kleine foutjes heb gemaakt," constateerde Wolf na haar eerste overwinning van dit voor haar wat tegenvallende sei zoen. Wolf en Wachter hadden ech ter geluk dat de sterksten van de Zwitserse skisterren, Figini en Walliser, aan het eind van de rit haar greep op de sneeuw kwijt raakten. Figini die veruit de beste tussentijd had gemaakt, benaderde de laatste poort voor de finish veel te ruim en kwam bijna buiten de baan terecht. Walliser overkwam dat ook op vrijwel dezelfde plaats, zij echter slaagde er niet in nog vol doende correctie aan te brengen. Figini nam haar nederlaag zeer lakoniek op. „Mijn grootste verras sing is dat ik hier nog op het podi um sta. Het leek er tegen het einde veel meer op dat ik in het zieken huis zou komen. De Oostduitser Jens Weissflog is gisteren uitgeroepen tot wereld kampioen springen van de 70 me ter schans. Zaterdag werd de wed strijd tijdens de tweede serie sprongen afgelast omdat de harde wind springen te gevaarlijk maak te. Gisteren kwam er geen verande ring in het weer. De jury besloot daarop de stand na de eerste man che als eindklassering te hanteren. De Fin Ari-Pekka Nikkola werd tweede en de Oostenrijker Heinz Kuttin derde. Veelvoudig Olym pisch kampioen Matti Nykaenen werd vierde. Gunde Svan heeft een nieuw hoofdstuk geschreven in het skilo pen. De 27-jarige Zweed veroverde gisteren op de slotdag van de we reldtitelstrijd in Lahti zijn derde gouden medaille. Hij won het slot nummer, de 50 kilometer vrije stijl, met veel machtsvertoon. Eerder had hij de 15 kilometer op zijn naam gebracht en maakte hij deel uit van het estafette-kwartet op de 4 x 10 kilometer. Werd Svan de 'koning' van de wereldkampioenschappen in Lah ti, de Finse Maijo Matikainen werd de 'koningin'. De skiloopster won vijf medailles (twee keer goud, een zilver en twee keer brons), een der de van de totale buit van de Finse ploeg op zijn thuisspelen. Matikai nen werd zaterdag op het slotnum mer bij de vrouwen, de 30 kilome ter, derde achter twee Russinnen. De titel ging naar de Siberische Elena Vialbe, die haar tweede goud veroverde. BORMIO - Charles Veldhoven heeft in het Italiaanse Bormio de Europa Cup shorttrack veroverd. De 23-jarige schaatser uit Oegst- geest behaalde gisteren zondag de tweede en de derde plaats op res pectievelijk 1000 en 3000 meter. Eerder was hij reeds de snelste op 1500 en de op twee na beste van de 500 meter. In het eindklassement bleef hij de Fransman Bella en de Italianen Fagone en Peretti voor. Veldhoven zorgde met deze Euro- Richard Suyten kwam in hel eindklassement op de vijfde plaats terecht. De Stompwijker had deze klassering vooral te danken aan zijn goede race op de 3000 meter waarin hij tweede werd. Jan Hoog eveen debuteerde getuige zijn ze vende niet onverdienstelijk op het internationale niveau. Jeroen Otter werd achtste. Bij de koppelkoers zorgde de Ne derlandse equippe voor een twee de gouden plak. Het Oranje-koppel schaatste zich ten koste van Italië en de Sovjetunie naar de winst.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17