Quick Boys lacht weer RB is het toch nog niet verleerd: 5-0 Lisse kwakkelt nog steeds in eigen huis Noordwijk levert opnieuw half werk Leiden steviger aan de leiding Defensief ARC laat op de knieën Eradus behoedt Lugdunum voor nederlaag bij Tonegido MAANDAG 27 FEBRUARI 1989 PAGINA 15 Puntverlies (1-1) tegen CSW LISSE Geheel volgens traditie heeft FC Lisse zaterdag op ei gen terrein een punt laten liggen. Ditmaal was CSW de dwarslig ger. Door de 1-1 eindstand verspeelde de koploper al het tiende punt in een thuiswedstrijd tijdens de lopende competitie. Omdat de Lissenaren in de uitbeurten tot nog toe alle punten pakten, staan de geel-blauwen nog steeds aan de leiding. Lisse was er zaterdag op het Ter blessure herstelde Ron de Keizer. Gelijkspel (2-2) tegen Vitesse Delft NOORDWIJK Het minste waarop je kunt hopen bij een wed strijd tussen twee middenmoters is een flink aantal doelpunten. De luttele honderden toeschouwers die daarvoor naar Noord- wijk-Vitesse Delft waren gekomen, werden op hun wenken be diend. Met de (eerlijk verdeelde) vier doelpunten is het verhaal van de armoedige ontmoeting tussen de hoge (Noordwijk) en de lage middenmoter (Vitesse) echter meteen verteld: 2-2. Specke-sportpark alles aan gele gen om een sprekend resultaat neer te zetten tegen CSW. Een zege zou de voorsprong op de tegen el kaar spelende concurrenten doen toenemen. Daarnaast zou eindelijk eens afgerekend kunnen worden met het 'psychologische thuispro- bleem'. Een zeer slecht bespeelbaar veld" verhinderde echter dat de man schappen van Wim Eilander in nor male doen kwamen. De combina ties vlotten niet zodat kansen uit bleven. CSW, dat door een zege op Lisse bij de kopgroep kon aanslui ten, speelde vol op de aanval waar door er een leuk schouwspel ont stond. Veldoverwicht Lisse, aangevoerd door de van een de wedstrijd tegen ARC. Keeper Emiel Borst en Frank Bloemheuvel zijn creëerde een veldoverwicht, i CSW kwam vooral door toedoen van de uitblinkende linkerspits Ronald Both enkele keren gevaar lijk in de buurt van doelman Paul Veenboer. De Lisse'-goallie rea geerde bij inzetten van Erik van Dijk en Michel van Schaik ade quaat en behoedde daarmee zijn ploeg voor een achterstand. Lisse stelde daar enkele kansjes tegen over maar de aanvallers Marc Ens en Richard Mulder hadden beiden hun dag niet en misten. In het tweede bedrijf hoopte Lis se, met de harde wind in de rug, de bezoekers uit Wilnis onder zó'n druk te zetten dat doelpunten van zelf zouden volgen. Die opzet slaagde niet. In de vierde minuut was een uitval voldoende om Lisse op achterstand te zetten. Both, die z'n directe tegestander Edward van de Putten regelmatig doldraaide, speelde zich vrij en schoot van af links hard in. Veenboer kreeg er nog wel een hand tussen, maar de attent meegekomen van Schaik rondde het karwei af. Hans Wouter Valk voor de geest haalde. De handige aanvaller stond vóór de Katwijkse openingstreffer oog-in-oog met QB-keeper Tom van der Niet na een misgreep van Cees Haasnoot. "Als zo'n bal erin gaat, weet ik het allemaal nog niet", meende Koren, daarbij vergetend dat het falen van Valk geheel spoorde met het huidige ARC-ka- rakter. In de allerlaatste minuut mocht Dick Ernst die eerder al ge vaarlijk dicht bij een doelpunt was geweest met een afstandschot, de eretreffer aantekenen via een ef fectvolle volley. Een actie waar doelman Tom van der Niet zich duidelijk op verkeek. "Ik had die bal gewoon moeten hebben, hij was niet eens in de hoek", gaf de keeper toe. ROB VAN DER ZANDEN Leidse sportschool op NK taekwondo tweede bij B-teams LEIDEN Sportschool Gerard van den Berg heeft de tweede plaats bemachtigd tijdens de Ne derlandse kampioenschappen taekwonda voor teams. De Leidse taekwondoka's, vorig jaar nog kampioen bij de B-teams, verloor gisteren met een incompleet team (Kees Kuyt, Oscar Betgen, Simon Heshusius en Tom Paauw) de fina le in sporthal Hoograven in Utrecht. Bij de junioren eindigde de Leidse afvaardiging als vierde. NUMANSDORP - Rijnsburgse Boys is de valse start na de winter- pauze (één uit twee) weer geheel te boven. Die conclusie lijkt gerecht vaardigd na de fraaie 5-0 zege op NSW, dat zaterdag - in eigen huis nota bene - van het kastje naar de muur werd gestuurd. Halverwege het duel lagen de Rijnsburgers al in gewonnen positie (4-0), waardoor de tweede helft een formaliteit was. "Deze overwinning kwam op het juiste moment", concludeerde trainer Arie Kurver. "We hebben laten zien dat we het voetballen nog steeds niet verleerd zijn". NSW, dit seizoen tegen zijn ge woonte in een grijze middenmotor, j kon niet beschikken over topsco- rer Rini van Trigt, die voor werk zaamheden in West-Duitsland ver bleef. Al snel bleek echter dat de Numansdorpers met name in de fensief opzicht kwetsbaar waren. Het duel was pas veertien minuten oud, toen Rijnsburgse Boys al een riante 2-0 voorsprong koesterde. Kurver: "Onze start was prima. De eerste twintig minuten speelden we heel agressief, waardoor NSW van de kook raakte". Gijs Collé was de eerste, die de zwakte van de vij andelijke defensie aantoonde. Hij kreeg de bal in bezit door een mis ser van Erik Tjon a Loi, maar kwam niet verder dan een daverende knal tegen de lat. Even later had NSW minder ge luk. In de zesde minuut speelde Het had veel aardiger kunnen zijn. Wat Noordwijk bij een achterstand wel tweemaal lukte, ging de briga de van John Eelman aanvankelijk namelijk heel slecht af: scoren. In de beginfase van de wedstrijd kre gen de Noordwijkers Leonard van Utrecht, Pieter Hazenoot en Kees Smit een zee van kansen, maar zij hadden hun vizier nog niet op scherp. Natuurlijk was er geen man over boord, maar de thuisclub verzuim de de aanvankelijk gekozen rich ting te blijven volgen. Omdat ook Vitesse het doelgebied van de te genstander bepaald niet plat liep, daalde de amusementswaarde van de wedstrijd al snel naar een be denkelijk niveau. Voor gevaar zorgde alleen de regelmatig mee naar voren komende voorstopper Martin de Graaf van Vitesse. Hij schoot de bal op aangeven van de met een lange staart getooide Weng Tung de bal rakelings langs het doel van Dick Dortmundt. Wapenfeit Dat leek meteen het laatste wapen feit uit de eerste helft, maar op slag van rust leefde de wedstrijd weer op. Kees Marbus, de bij Go Ahead trainende en waarschijnlijk vol gend seizoen ook voetballende voorstopper, benaderde René Slegtenhorst met een gestrekt been. Dat kwam de overigens cor rect verdedigende Noordwijker op een boeking van scheidsrechter Esmeijer te staan. Uit de daarop volgende vrije trap vond aanvoer der Ron Vermeulen het hoofd van Leon Burcksen, die ongehinderd raak kopte: 0-1. De 22 voetballers hadden de thee nog nauwelijks door hun slokdar men laten gaan of de verhoudingen waren alweer rechtgetrokken. Uit een hoekschop van Jos Smits schoot Hazenoot fraai in: 1-1. Maar net als in de eerste helft garandeer de ook deze felle start geen goed vervolg. Het wachten was op da den van de Delftenaren en die lie ten lang op zich wachten. Briljant Met Michel Bekkerman in de plaats van de licht geblesseerde Ron Carli zich vrij op de rand van het strafschopgebied, waarna doel man Leon Beider mistastte op zijn niet al te harde schuiver. In de veer tiende minuut was Carli eveneens betrokken bij de tweede Rijns burgse treffer. Hij bracht de bal van links hard voor het doel, waar laatste man Jos Bal niets anders wist te bedenken dan het speeltuig achter zijn eigen keeper te werken. Omdat Wim Driebergen en Johan de Kroon de Numansdorpse spit sen in hun zak hadden en het ooit zo gevreesde middenveld van de thuisclub fout op fout stapelde, was het geen verrassing dat de ploeg van Kurver nog voor de pau ze opnieuw toesloeg. Vijf minuten voor rust bood Bei der Collé de mogelijkheid voor 3-0 te zorgen. De doelman grasaide te vergeefs naar een corner van Leon Vonk en Collé had de hoek voor het uitzoeken. In de 42ste minuut werd Bert van der Helm schiep Vitesse zich vrijwel geen kansen. Een bril jante actie van Harry Garnaat, ruim een kwartier voor het einde, stond dan ook geheel op zichzelf. Op aan geven van Vermeulen speelde de tot dan toe vrijwel onzichtbare middenvelder van Vitesse zich vrij, om vervolgens met een boogbal van 25 meter de verdediging van Noordwijk het nakijken te geven: 1-2. Geprikkeld door die tegenvaller schakelde de thuisclub over naar een hogere versnelling. Net als na de openingstreffer had dat vrijwel onmiddellijk succes. Weer bracht Smits de behendige Hazenoot in stelling, die ditmaal met zijn hoofd de stand gelijk trok: 2-2. Met Jack Manuputy als vervanger van Smit liet Eelman zijn elftal nog een kwartier op winst spelen. Eenmansactie Het kwam er niet meer van. Ster ker nog, als Garnaat, die net als Noordwijker Andries Wendt tegen een boeking opliep, zijn eenmans actie in de blessuretijd naar beho ren had afgerond, dan zou Noord wijk ten overstaan van de uitge dunde aanhang voor schut zijn ge gaan. Die afgang bleef Eelman, die niet over René van Hensbergen, Yvan Hermans en Timo Gerlof kon beschikken, in elk geval bespaard. „Het wegwerken van die achter standen geeft me nog wel enige voldoening", zei de Santpoorter. „Maar tevreden ben ik niet. Zo'n wedstrijd moet in principe twee punten opleveren. Bij ons ging het mis op het middenveld, waar een aanspeelpunt ontbrak. Verder con stateer ik steeds dat sommige spe lers nogal wisselvallig spelen". Daarbij doelde Eelman met name op de jeugdige talenten Van Utrecht, Marbus en Hazenoot, van wie de laatste de aandacht trok van de 'toevallig' aanwezige Louis van Gaal. „Die nummer elf doet het wel aardig", vond de tweede trainer van Ajax. „Maar Geert Jan Bakker is voor mij de beste Noordwijker. Dat was acht jaar geleden trou wens ook al zo". TIM BROUWER DE KONING het zelfs 4-0 door Huug Aandewiel, die op wiegen helft een aanval van NSVV onderbrak, de op één lijn opererende defensie van de thuis club voorbijliep alsof die er niet stond en ook nog eens Beider ver raste. In de tweede helft probeerde NSW iets terug te doen, maar de overtuiging ontbrak volkomen. Bovendien gaf de attente Rijns burgse verdediging nauwelijks kansen weg, reden waarop de ploeg uit Numansdorp naarmate de speeltijd vorderde steeds moe delozer werd. Het laatste kwartier van de strijd leek meer op een training van de Rijnsburgers dan op een competi tiewedstrijd. De manschappen van Kurver dicteerden in deze fase het spel, tikten hun tegenstanders suf, maar verzuimden hun superioriteit in de score uit te drukken. Het bleef bij een goal van Vonk, vijftien KATWIJK - Terwijl het rond ARC met de dag don kerder wordt, ziet trainer Aad Koren elke week weer het licht. De recente 0-0 te gen Excelsior Maassluis zag de interim-coach als 'een kleine overwinning' en het verlies van zaterdag bij Quick Boys (2-1) noemde hij 'een positieve - nederlaag'. De denkwijze van de oefen- meester is net zo positief als de speelwijze van zijn team minuten voor tijd gescoord in dui delijke buitenspelpositie. Kenne lijk was arbiter Boogaert later ook tot die conclusie gekomen, want een glaszuivere treffer van dezelfde Vonk keurde hij vervolgens af we gens buitenspel. Een inzet van Collé werd nog door Jaap den Haan van de doellijn gehaald en alleen voor Beider de poneerde Vonk de bal naast het doel... Toch leek het nog 6-0 te wor den toen de doorgebroken Wim Hooymans binnen het strafschop gebied onderuit werd gehaald door Tjon a Loi. Scheidsrechter Boog aert vond echter dat NSW al ge noeg geleden had. Hij floot voor het einde. Bij Rijnsburgse Boys ontbrak Dick Heemskerk vanwege een schorsing (vier weken). Hennie Koet en Hans Zwaan waren gepas seerd en zaten op de bank. De NS- W'ers Cees Vos en Peter Knoop negatief is. Want de neutrale toeschouwer en doorsnee voetballiefhebber krijgt maagkrampen bij het aan schouwen van het loopgra- venvoetbal van de Alphena- ren. De achtergronden ken nende, kan het gestuntel met enige moeite nog wor den rechtgepraat. Dat laatste deed Koren dus ook met verve na afloop. "Ach, degra datievoetbal. Ik noem het liever re sultaatvoetbal. Wat moeten we nog anders op dit moment? We spelen puur op 0-0, dat klopt. Het enige doel is nog de op een na laatste plaats te pakken, zodat er een na- competitie uitrolt", aldus Koren, die na de affaire-Kroese de rol van 'stervensbegeleider' lijkt te hebben gekregen. De van oorsprong technische ARC-ploeg voetbalt de laatste tijd bij voorkeur achteruit en als die mogelijkheid is afgesneden ver dwijnt de bal vaak in de tribunes. Symbool van de Alphense 'om scholing' is Cees Bonefaas. De linksbenige technicus stond zater dag als libero ballen weg te knallen dat het een aard had. René Bon liet vergeefs zien hoe het óók kon. Zijn dribbels en doelgerichte acties vormden een positieve uitzonde ring. Koorens collega Hans van der Zee kon weinig begrip opbrengen voor de Alphense taktiek. "Het was een kat-en-muis-spelletje. Ze speelden erg negatief. Maar je kon wachten op een doelpunt van onze kant". Dat was dan misschien voor de Katwijkse oefenmeester het geval, de meesten onder de ruim 2000 toe schouwers twijfelden aan die op vatting. Want na drie kwartier voet bal en een brilstand zag het er alle maal weinig hoopvol uit op Nieuw Zuid. Maar toen. Om te beginnen roer de Kees Varkevisser zich opeens nadrukkelijk in de blauw-witte frontlinie. De dribbelaar was in de ploeg gekomen voor Mart van der Plas die op slag van rust een kuit beenbreuk opliep na een ongeluk- Leon Vonk. kregen van de arbiter een waar schuwing. CHRIS HARTMAN kig duel met ARC'er Jan Wouters, die daarbij een (derde) boeking op liep. Varkevisser profiteerde dank baar van het feit dat zijn bewaker na rust op eieren moest lopen. Ove rigens liep Kees 'Vark' zelf ook te gen een boeking op bij arbiter Vel- trop toen hij de bal na een fluitsig naal wegtrapte, een vergrijp dat Jacques Key (ARC) ook duur kwam te staan. Kritiek Maar de goede invalbeurt van Var kevisser was niet de enige progres sie aan Katwijkse kant. Veel meer was dat Gert Aandewiel. De mid denvelder greep de wedstrijd aan om af te rekenen met een berg kri tiek die hij het afgelopen half jaar kreeg te verwerken. Het publiek kreeg na lange tijd weer eens de echte Gert Aandewiel te zien. Veel in balbezit en soms met geniale in gevingen. De wederopstandig van de goud vink kwam ARC slecht uit. Eerst versloeg hij fraai keeper Emiel Borst na een uitgekiende doorkop bal van Johan Jonker. Amper tien minuten later werd hij goed de diepte ingestuurd door Cees Ruis. Met een simpele voetbeweging liet Aandewiel linksback Frank Bloemheuvel achter zich. Vanaf de achterlijn zette hij vervolgens hard voor op de instormende Floor van Duyn die 2-0 liet aantekenen. Aan dewiel: "Ik ben doodziek gewor den van verhalen over de 'onzicht bare Aandewiel'. Het liep nu lekker en ik hoop dat het gezeur nu over Organisatie De twee Katwijkse treffers vielen in een fase waarin ARC alle hoeken van het veld zag. Het uitvallen van voorstopper Peter Borst (na een kopduel met Theo van Rijn) was daar debet aan. Aanvoerder Ruud van Es verdween naar achteren en de organisatie was even compleet zoek bij de Alphenaren, die Arno Lancel (schorsing), Gerrit (gebeles- seerd) en René (vakantie) Lam- mers moesten missen. Van Rijn had de 3-0 binnen handbereik, maar faalde van dichtbij. Koren had gelijk toen hij na af loop een moment van invaller VOORBURG Tonegido en Lugdunum hebben niet kunnen profiteren van de vele afgelastin gen. De koppositie in de tweede klasse A blijf derhalve in bezit van SFC want beide ploegen, nog volop in de race voor het kam pioenschap, troffen elkaar in een direct duel dat onbeslist bleef: 1-1. En dat gelijke spel was vooral te danken aan het uitstekende kee perswerk van Wim Eradus die met name in de tweede helft ettelijke malen het Leidse doel voor door boring behoedde. Eradus had het in de wat tamme eerste rondgang, evenals zijn collega Peter van der Laan, wat makkelijker. De enige maal dat de Leidse sluitpost in die periode moest optreden was op een kopstoot van Rob van der Tas die door Eradus echter knap werd ge pareerd. Van der Tas zou pal na de hervat ting de Voorburgers bijna op voor sprong hebben geholpen maar zijn inzet eindigde op de lat. Vrijwel di rect daarna was het Lugdunum dat verrassend de leiding nam. Een vrije trap van Kees Schouten ket- Doelrijp Lisse kreeg daarna met name op links een zee van ruimte maar Mul der wist zich daar tot drie maal toe geen raad mee zodat doelrijpe kan sen uitbleven. Mulder maakte zijn mislukte optreden enigszins goed door in de 24e minuut een goede voorzet te verzenden naar Leon van der Zwet, die ondanks zijn be perkte lengte de gehele CSW de fensie verraste en koppend de ge lijkmaker aantekende. De wil om te winnen was bij Lis se in de slotfase nog wel aanwezig maar de kracht ontbrak waardoor uiteindelijk een terechte 1-1 eind stand op het scorebord stond. "Dit was een verdiende uitslag", sprak Eilander na afloop. 'Wij heb ben een vrij zwakke tweede helft afgeleverd en verdienden daarom de zege niet. Zoals gewoonlijk in thuiswedstrijden schiepen we veel te weinig kansen. Gelukkig spelen we volgende weer een uitwed strijd". JAN BROUWER DE KONING Sterk optreden van judoka's RUSSELSHEIM (ANP) - De Ne derlandse judoka's zijn bij het in ternationale toernooi in het West- duitse Rüsselsheim sterk voor de dag gekomen. De Nederlandse ploeg sloot het evenement af met vijf overwinningen. Op de slotdag voegden Chantal Han, Angelique Seriese en René van Ooijen zich bij de winnaars van de winnaars van zaterdag, Anthonie Würth en Jen ny Gal. Vooral het optreden van René van Ooijen was zondag een veras sing. In de klasse tot 95 kilogram versloeg hij op weg naar de finale enkele Europese toppers, onder wie de Oostduitser Jens Geisler. In de eindstrijd rekende hij af met de Westduitser Mare Meiling. ste af op de Voorburgse muur maar in de rebound werd de bal door Ton de Rooy vanaf de rand van het strafschopgebied knap ingescho ten (0-1). Even leek de thuisclub aangesla gen want kort na de treffer van De Rooy kregen Frans Sjardijn en Ro bert de Roo aardige kopkansen aangeboden. Nadat Tonegido zich echter had hersteld kreeg het meer vat op het spel en werd ploeg van Hen de Klerk achteruit gedrongen. In de 62e minuut ontstond er als di rect gevolg daarvan een scrimmage voor het doel van Eradus waaruit Frank Dobbe uiteindelijk de gelijk maker peurde (1-1). Het was daarna allemaal Tone gido wat de klok sloeg maar de hel denrol van Eradus voorkwam dat met name Joost Timmer de Voor burgse kansen kon omzetten in doelpunten. "Eradus heeft een punt verdiend voor Lugdunum", prees de Voorburgse oefenmeester Jan Hoos de Leidse doelman. Zijn opponent De Klerk was achteraf heel blij met het behaalde punt. RCL is de kluts kwijt LEIDEN Met nog zes wedstrijden voor de boeg heeft Leiden zich in een uitsteken de uitgangspositie ge manoeuvreerd. De for matie van Hennie Bee- renfenger bond met een duidelijke 4-0 overwinning ditmaal Zevenhoven aan de ze gekar. De naaste con currenten 's Graven- zande en Schevenin- gen lieten punten lig gen zodat de Leidena- ren in de derde klasse A met een gaatje van twee punten aan de leiding gaan. Vooraf zag Leiden toch een beetje tegen deze wedstrijd op om dat het maar liefst vier basisspelers miste. Hassan Kartal (ge stopt), Steef Pattiapon (geblesseerd), Rik Bink (geschorst) en Johan Teske (ge schorst) waren niet van de partij. Desondanks ging Leiden van zijn eigen kracht uit. Met fel voetbal werd Zeven hoven teruggedron gen op de eigen helft. De spaarzame uitval len van de gasten zorg den wel voor het mees te gevaar in de ope ningsfase. Leo Lips raakte de lat met een afstandschot. Na de beginfase kreeg Lei den goede mogelijk heden maar Ruud Boot, Fred Kanbier en Koos Siera troffen geen doel. In de laatste tien mi nuten van de eerste helft kreeg Leiden waar het recht op had. Fred Kanbier bedien de vanaf de linkerkant Rob Bink op maat. Bink liet keeper Alex Stolwijk kansloos. Twee minuten later was het andermaal Rob Bink die doel trof. De produktieve spits lobte na voorberei dend werk van Koos Siera en Klaas Dekker de bal over Stolwijk heen. Fred Kanbier besliste vlak voor het rustsignaal de wed strijd toen hij op aan geven van Dekker 3-0 aantekende. Een afstandschot van Dekker bepaalde de eindstand: 4-0. Het gaat slecht met RCL. Zei trainer Theo de Waard bij het ingaan de winterstop nog dat zijn team zou proberen in de top mee te draaien, na twee competitiedagen in het nieuwe jaar zijn die aspiraties al ver dwenen. De Leider dorpers werden zater dag door Lyra met 6-2 naar huis gestuurd en moeten inmiddels weer naar de onder kant van de ranglijst gaan kijken. "Ik heb aan het be gin i i dit al gezegd dat ik c krappe selectie be schik. Zaterdag miste ik keeper Robin Sin- teur, Ben Heemskerk, Paul van der Blom, en Rik Bolink. Dat zijn vier van mijn beste spelers. Een gevolg daarvan is dat je pun ten gaat verspelen". In De Lier werd al snel duidelijk dat RCL een te groot deel van de basis miste om het op gelijke hoogte staande Lyra in te to men. De thuisploeg domi neerde in de eerste helft en bracht dat met doelpunten van Piet Pauwen en Marcel Roest tot uitdrukking. Na de thee kwam RCL nog wel terug via Dave Frederiks maar door fouten van keeper Bert Siera en verdedi ger René Kramer liep Lyra via Fred van de Berg, Leo Paauwen en Piet Paauwen uit naar 5-1. Bert van Meurs te kende 5-2 aan terwijl Leo Paauwen de eind stand op 6-2 bepaalde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15