Ajax laat kansen liggen Groningen: geen zorgen op het veld PSV zal Nielsen en Koot moeten missen Strijd om tv-rechten barst los Twente verovert punt in De Meer SVER DE GRENZEN' DEN HAAG (GPD) - In de per soon van Frank van de Wall Bake heeft zich het afgelopen week einde de achtste kandidaat ge meld voor aankoop van de televi sierechten van het betaalde voet bal in het seizoen 1989/'90. Van de Wall Bake bracht het bod uit namens het bureau Trefpunt Sport. Dat marketingbedrijf weet zich gesteund door een i sortium van Amerikaanse fir ma's onder de naam Leisure Marketing. Het bedrag dat Van de Wall Bake wil uittrekken i de televisiebeelden zou de vijf miljoen van Joop van den Ende Productions en Inter Football overtreffen. De NOS betaalt dit seizoen 2,25 miljoen voor de uit zendrechten. In een bijeenkomst met de voorzitters van de clubs uit het betaalde voetbal geeft de KNVB vandaag tekst en uitleg over het mediabeleid. De NOS zou in de opzet van Van de Wall Bake een belangrijke rol blijven spelen, door het tijdstip van uitzending en dus vanwege de kijkcijfers. Ook Van den Ende heeft gesteld dat hij de NOS niet wil passeren. Tussen beide partijen hebben overigens nog geen rechtsreekse gesprekken plaats gevonden. Televisie-producent Van den Ende, die een belangrijk deel van de amusementswereld beheerst, denkt in Inter Football een idea le partner te hebben gevonden. Het reklame- en adviesbureau heeft contracten met een groot aantal clubs uit het betaalde voetbal. Van den Ende denkt op die manier zijn voorstellen voor produkties gemakkelijker ten uitvoer te kunnen brengen. Hij wil meer aandacht voor het voet bal, zoals uitzendingen voor de jeugd en achtergrondreportages. Tijdens het overleg vandaag zal de plaats van de NOS centraal staan. Directeur Ed van Wester- loo heeft al een aantal wensen bij de voetbalbond op tafel gelegd. Volgens Feyenoord-baas Hans Kraay is de NOS gedurende der tig jaar een goede partner ge weest van het betaalde voetbal. „Ik kan uit volle overtuiging zeggen dat alle mensen die ge sproken hebben deze week één ding hebben gezegd: de NOS is 30 jaar lang een hele betrouwba re, objectieve goede partner ge weest". Volgens Kraay moet worden voorkomen dat er over haaste stappen worden gezet. De Feyenoord-directeur denkt ook niet dat dat de negatieve EK-af- rekening voor de KNVB reden zal zijn om slagvaardig te hande len. „Ik denk niet dat het de hoofdgedachte van dit sectiebe- stuur is, zeker niet ónze hoofdge dachte. Maar we denken dat er meer in zit. We willen alle aanbie dingen op een ritje zien. Behalve naar het geld kijk ik wel degelijk naar andere dingen. Hoe groot wordt de invloed van de com mercie? De mening die Feye- noord in het overleg met de KN VB zal verkondigen is dat de NOS over iedere aanbieding heen moet kunnen gaan, tot het allerlaatste moment toe". Tweede-Kamerlid Joop Wor rell (PVDA) vindt dat de KNVB niet langer overheidssubsidie nodig heeft als er veel meer wordt betaalt voor de beelden dan tot nu toe het geval was. „De overheid subsidieert de KNVB. Trainersopleidingen, bouw van accommodaties en recentelijk is er nog een miljoen gulden uitge trokken voor bestrijding van voetbalvandalisme. Als de KN VB, zoals het nu lijkt, zijn pro- dukt profvoetbal voor zoveel geld kan verkopen en dat ook doet, dan lijkt me niet dat die overheidssubsidies nog langer nodig zijn". Nottingham in finale strijd om Leaguebeker BRISTOL (RTR) Nottingham Forest heeft zich gisteren ge plaatst voor de finale van het toernooi om de Leaguebeker. De club won de tweede wedstrijd voor de halve finales in Bristol tegen Bristol City na verlenging met 0-1. Het eerste duel was in 1- 1 geéindigd, na negentig minu ten was nu de stand 0-0. DEN HAAG (ANP) - In het week einde van de gelijke spelen, zes van de acht wedstrijden eindigden on beslist, hebben alleen de winnaars Willem II en Groningen voordeel behaald. Groningen doet weer echt mee in de strijd om een UEFA-Cupplaats, Willem II heeft meer uitzicht in de strijd tegen de degradatie. Uiterst ongunstig voor het verloop van de competitie was de afgelasting van Feyenoord - FC Utrecht, want een duel tussen die twee clubs zal niet gemakkelijk op een doordeweekse avond kunnen worden afgewerkt. De zorgen van FC Groningen zijn op het veld niet terug te vin den. In Volendam was één geslaag de actie van Meijer voldoende voor twee winstpunten. De thuisclub kreeg ook zijn mogelijkheden, maar zocht de weg naar succes via de kortst mogelijke combinaties. Dat is niet de ideale weg, zoals op nieuw bleek. Roda JC, dat woensdag in Sofia tegen Sredets voor alles zijn verde diging gesloten moet houden, zette zaterdagavond in Veendam de deur wijd open. Nijgh (2), Huizingh en Gall vonden de weg naar het doel van Nederburgh, omdat Su- vrijn, Groenendijk en Boerebach twee keer, de tweede treffer in de laatste minuut, voor Roda scoor den was er sprake van een uiterst boeiend duel, ondanks het gebrek aan kwaliteit. Fortuna sukkelt sinds de leiding Van Doorneveld geen geschikte trainer meer vond. De Sittardse ploeg wacht al drie maanden op een overwinning. Tegenstander MVV, met Ernie Brandts in het hart van de verdediging een stuk sterker, haalde in een duel tussen twee verdedigende ploegen zijn zesde punt uit vier wedstrijden. Quaden scoorde voor MW met be hulp van doelman Hesp, Duut maakte gelijk omdat ook De Haan een zwak moment kende. WV en Haarlem hebben hun twee doelpunten voor de laatste minuten bewaard. Negen minuten voor tijd zette Peeper Haarlem op 1-0, vijf minuten later maakte Luhukay, disciplinair gestraft, maar toch ingezet als invaller, ge lijk. Willem II vreesde de thuiswed strijd tegen RKC dat zo graag coun tervoetbal speelt. Die angst was binnen de minuut verdwenen door een snelle treffer van Mailiën. Van dat moment moest RKC aanvallen en kon Willem II aan de uitbraken denken. Invaller Donowa scoorde 2-0 bij zijn eerste balcontact en 3-0 in blessuretijd. Tussen die twee MAANDAG 27 FEBRUARI 1 Gehinderd door Harris Huizingh scoort Alfons Groenendijk 1 Roda JC met het hoofd tegen Veendam. Doelman Sape Hoekstra h nakijken. (f, Eerste divisie Excelsior blijft overtuigend op kop in de eerste divisie. De uitwedstrijd tegen Telstar werd zaterdag met 2- 5 gewonnen. Latuheru maakte twee doelpunten. Vitesse, dat vori ge week de topper tegen Excelsior verloor, blijft volgen. De thuiswed strijd tegen DS'79 leverde gisteren een overwinning met 2-0 op. Hil- gers en Van den Brom scoorden. Eindhoven verdedigde zaterdag met succes de eerste plaats in de derde periode door NAC met 2-1 te verslaan. In deze wedstrijd deelde scheidsrechter Overkleeft vier gele kaarten uit. De wedstrijd RBC- NEC werd afgelast. AZ was vrij. Sredets is klaar VRATZA (ANP) - Sredets Sofia is klaar voor Roda JC. In de laatste competitiewedstrijd voor het tref fen met de Limburgers, woensdag in de kwartfinales van het het toer nooi om de Europa Cup voor be kerwinnaars, won de Bulgaarse be kerhouder zaterdag in Vratza met 2-0 van de plaatselijke FC. De doel punten werden in de tweede helft gemaakt door de internationals Kostadinov en Penev. Nigeria verder bij WK junioren RIYAD (AFP) Portugal, Nigeria, Brazilië en de Verenigde Staten spelen de halve finales van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal voor junioren in Saudiearabie. Nigeria speelde 4-4 "tegen de Sovjetunie, in de verlen ging werd niet gescoord, waarna de Nigerianen van de strafschopstip scherper schoten. AMSTERDAM (GPD) - Ajax ruikt geld. Het komt de Amsterdamse club, in fi nanciële problemen geraakt door de naheffing van de be lastingdienst, goed uit dat de strijd om de televisie rechten voor uitzending van voetbalbeelden de afgelo pen week in alle hevigheid is losgebarsten. Ajax, dat overigens opnieuw niet kon profiteren van de halve mis stap van PSV en aan FC Twente een punt moest afstaan (1-1), er overigens vooralsnog grootmoe dig van uit dat de financiële injec tie alle clubs uit het betaalde voet bal ten goede zou moeten komen. „Maar we proberen natuurlijk het onderste uit de kan te halen", gaf Ajax-directeur Arie van Eijden de NOS, nu nog in het bezit van de televisierechten, alvast stof tot na denken. Vanavond, als in Zeist het voorzittersoverleg plaats heeft, zal Ajax sectiebaas André van der Louw laten weten dat er „senti mentloos", onderhandeld dient te gaan worden met potentiële gega digden. „Hoe meer geld er naar de clubs vloeit, hoe beter", meent Van Eij den. Wel zal Ajax diverse belangen nauwlettend in het oog houden. „Zo staan de Europa Cup-wedstrij den hier volledig buiten. De exploi tatie daarvan zullen de topclubs zelf blijven doen. Er moet verder nog een groot aantal vragen wor den beantwoord. Er zijn drie partij en die tevreden gesteld moeten worden. De club natuurlijk en ver der de shirtsponsor en de bordad verteerders". Dat de kijker wel eens de dupe zou kunnen worden van de finan ciële dans om het kennelijk gou den kalf, laat Ajax schijnbaar koud. Van Eijden: „Maar we kun nen niet zo maar vergeten dat de NOS de beelden jarenlang prima verzorgd heeft". Behalve van het gevecht om de televisierechten sloegen ook van het duel tussen Ajax en FC Twente, de nummer twee en vier van de ere divisie, de vonken bij tijd en wijle af. FC Twente, gegroeppeerd ver dedigend en stiekem counterend, hanteerde de botte bijl met veel elan en zondigde in totaal dertig maal tegen de spelregels. Tot op luchting van Twente-trainer Theo Vonk, nooit te beroerd om zijn ploeg in een defensief keurslijf te persen, kregen alleen Schmidt, Rutten en Scharmin een gele kaart onder de neus geduwd. Stefan Pettersson scoort bij zijn terugkeer in de hoofdmacht van Ajax de gelijkmaker tegen FC Twente. Ajax, in de eerste helft afwisse lend futloos, nonchalant en ongeïn spireerd, had het aan zichzelf te wijten dat de kloof met PSV niet tot vier punten werd verkleind. Na PEC Zwolle (0-0) en Sparta (2-3) snoepte ook FC Twente lekker mee. Zelfs de vroege achterstand Balm scoorde in de 27e minuut na voorbereidend werk van han- denbindertje Lipponen ver mocht de Ajacieden niet wakker te schudden. Pas na de pauze en met Winter, sterk invallend, voor Scholten, viel er enige lijn in het spel van Ajax te ontdekken. De sterke defensie van FC Twen te gaf echter lange tijd geen krimp en had bovendien over geluk niks te klagen. Ajax, met spits Petters son, terug van weggeweest, als im ponerende katalysator, wist een al leraardigste reeks kansen niet op de juiste waarde te schatten. Mühren, opnieuw allerminst over tuigend, knalde op het lichaam van De Koning, Witschge zag een vol ley op de binnenkant van de paal eindigen, Bergkamp mikte twee maal verkeerd en Winter kopte net naast. De reeks missers werd onderbro ken door de gelijkmaker van, bijna vanzelfsprekend, Stefan Petters son. De Zweed stond in de elfde minuut na rust op het juiste mo ment op de juiste plaats om een be oordelingsfout van De Koning af te straffen. Van dichtbij tekende Pet tersson zijn tiende competitietref fer op Nederlandse bodem aan. Het doelpunt hielp Ajax, dat in de tweede helft, zonder succes, acht hoekschoppen mocht nemen, niet over de drempel. De mededeling van de loslippige stadionspeaker dat PSV in Den Bosch op achterstand was gezet, deed de ploeg eveneens geen goed. Verkrampt en hopend op een rake toevalstreffer, zette Ajax nog wel aan voor een slotoffensief. FC Twente, met de minst gepasseerde defensie van de eredivisie (16 te gentreffers), wist daar wel raad Theo Vonk kon daardoor nader hand glunderend spreken van een „verdiend gelijkspel". Dat ging Ajax' tweede trainer Louis van Gaal terecht iets te ver. „Dan heb je zeker naar een andere wedstrijd zitten kijken", snierde Van Gaal. Ook daar kon Vonk, met FC Twen te nog volop in de race om de derde en wellicht zelfs tweede plaats, echter hartelijk om lachen. PAUL ONKENHOUT DEN BOSCH (GPD) - PSV zal, in vergelijking met de wedstrijd bij BW Den Bosch, voor het Europa Cup-treffen met Real Madrid zeker op vier plaatsen gewijzigd zijn. Lo- dewijks, Gerets, Van Aerle en Ler- by, in De Vliert nog toeschouwers, zijn voor het treffen met Real Ma drid fit. „Ze worden zeker aan de selectie toegevoegd", hield Guus Hiddink nog een ruime slag om de cftrn met betrekking tot de opstel ling. „Dat houdt niet in dat ze auto matisch opgesteld worden. Addick Koot en Ivan Nielsen zijn in elk ge val niet van de partij". Ivan Niel sen, die vorig weekeinde nagenoeg hersteld leek, kreeg afgelopen week een terugslag. Addick Koot is net weer met de training begon nen. Wim Kieft is de rest van dit seizoen met een knieblessure uit geschakeld. Roda JC koos zaterdagavond eieren voor z'n geld en liet de licht geblesseerde en in Veendam ver guisde John van Loen buiten het elftal. Trainer Jan Reker wenste in het spectaculaire duel (4-4) geen enkel risico te nemen met het oog op de Europacup-confrontatie overmorgen in Sofia: „Als Van Loen tegen Veendam had ge speeld, dan zouden wij hem woens dag vrijwel zeker hebben moeten missen". Duidelijk was echter ook dat Roda JC tegenstander Veendam niet onnodig wilde provoceren door Van Loen op te stellen. Zoals bekend liet de lange spits zich in Niet op het veld, zelfs niet op de bank, maar op de tribune zat gisteren het kapitaal van PSV. Sören Lerby, Wim Kieft, Ivan Nielsen en Berry van Aerle (van links naar rechts) vermaken zich met Eric Gerets (tweede rij). een voetbalweekblad nogal laat dunkend uit over de voetballende kwaliteiten van de Noorderlingen. Reker daarover: „Het is natuurlijk niet zo slim van Van Loen om zo te reageren in VI. Ik ben ervan over tuigd dat Veendam een handje zou hebben geholpen om ervoor te zor gen dat hij in Sofia niet zou kunnen spelen". Toch liet Van Loen zijn aanwe zigheid in Veendam niet helemaal ongemerkt de revue passeren. In de tweede helft verliet hij de dug out om samen met Huub Smeets, die kort daarna voor Sanchez Tor res inviel, langs de zijlijn warm te lopen. Het striemend fluitconcert gaf zijn 'populariteit' bij de Gronin gers uitstekend weer. Silvio Berlusconi sprak gisteren dan eindelijk de verlossende woorden. „We hebben besloten om nog een jaar met Arrigo Sac- chi door te gaan". Daarmee kwam aan een hoop onduidelijk heid een eind. Eerst het „nieuws", dat een aantal media een week geleden bracht, dat Sacchi al zou zijn ontslagen, later berichten over een scheiding aan het eind van dit seizoen en ver volgens de eerste geruchten over een contractverlenging, die ech ter nog steeds wel met een hand tekening zal moeten worden be krachtigd. „Met deze contractverlenging heb ik aan alle commotie een eind willen maken", aldus Ber lusconi. „Vooral met het oog op de rust binnen de ploeg". Op de vraag of Milan dit jaar de Europa cup moet winnen antwoordde hij: „Jazeker en hoe. Dit is het seizoen van de Europacup". Ver der sprak de kleurrijke indus trieel en voorzitter van Milan de hoop uit dat het Nederlandse pu bliek z'n club aankomende woensdag zal steunen. „Want we vertegenwoordigen in Bremen niet alleen Italië maar ook Ne derland met de drie beste spelers uit uw land". Drie dagen voor de kwartfinale van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen in Bremen tegen Werder speelde AC Milan een uitstekende wed strijd. Pescara werd met 6-1 ver slagen. De geschorste topscorer Marco van Basten werd niet ge mist. Grote uitblinker was Ruud Gullit. Virdis opende de score kort na het begin, waarna het gelijk werd door de Braziliaan Tita. Direct hierna maakte Rijkaard 2-1. In de slotfase overklaste Milan Pesca ra volkomen. Met kopballen in de 76e en 78e minuut voerde Gul lit de socre op tot 4-1, Virdis te kende voor 5-1. Milan kreeg het zesde doelpunt cadeau van een verdediger van Pescara. Het Milanese -publiek vierde de grootste score van de compe titie uitbundig. Ook voorzitter Berlusconi deed daar aan mee. Hij keek ook verder vooruit. „De ploeg heeft op tijd de vorm ge vonden. Dit seizoen is de Europa Cup voor ons het belangrijkste. We gaan met veel zelfvertrouwen naar Werder Bremen toe." Op de negentiende speeldag van de Italiaanse competitie werd lustig gescoord. In de ne gen wedstrijden vielen 31 doel punten. Inter consolideerde de koppositie door de uitwedstrijd tegen Pisa met 3-0 te winnen. Se rena maakte twee doelpunten, de Argentijn Diaz een. Napoli bleef door winst met 4- 0 op Lecce op twee punten ach terstand tweede. De kampioen van 1987 bleef hoop houden op de Italiaanse titel. Niet alleen omdat Maradona zijn vorm heeft teruggevonden, ook door de te rugkeer van Alemao. De Brazi liaan was vijf maanden uitge schakeld door een leverkwaal. Hij luisterde zondag zijn rentree op met het vierde doelpunt tegen Lecce. Voordien hadden Carna- vale (2) en De Napoli gescoord. Maradona was de aangever voor de treffers één en vier. SPANJE Real Madrid reist vandaag rich ting Eindhoven op het beste mo ment dat de club dit seizoen kent. Met de 5-1 overwinning za terdag' op degradatiekandidaat Betis uit Sevilla kwam de ploeg van Leo Beenhakker op een sco re van 26 doelpunten uit de laatste vijf wedstrijden. Een rit me, dat zelfs FC Barcelona niet kan bijbenen. De pupillen van Cruijff verloren gisteren voor het eerst in eigen stadion, met 1-2 was Osasuna de boosdoener. Door die resultaten voelt Real Madrid voor het eerst dit seizoen de hete adem van Barcelona niet meer in de nek, een geruststel lende gedachte nu de ongetwij feld moeilijkste wedstrijd van het seizoen voor de boeg staat. PSV mag, ondanks de blessures, toch wat hoger ingeschaald wor den dan Betis en Sporting Gijon, de ploegen waartegen Real steeds tot een score van vijf kwam. Is het dus opnieuw Been hakkers taak zijn verwende spe lers vooral voor onderschatting van de tegenstander te behoe den, nu zij denken weer de hele wereld aan te kunnen. Een gedachte die vooralsnog een beetje misplaatst is. De cij fers leren, dat de 'Koninklijke' het dit seizoen tegen subtoppers en meer gelijkwaardige tegen standers steeds moeilijk heeft gehad. Bovendien hebben de Madrilenen in 22 competitie- wedsdrijden 23 doelpunten ge- ïnncasseerd, net iets meer dan een per wedstrijd, te veel voor een toekomstig kampioen. Het bewijst direct dat de verdediging zoals al veel vaker in de jaren '80 de zwakste schakel van dit Real Madrid is, mede door bles sures (eerder dit seizoen) van Sanchis en op het moment van Chendo. Is de kracht van het aanvals- duo Butrague$o-Hugo Sanchez bekend, het verreweg sterkste wapen van Real is de luxe bezet ting van het middenveld. Naast de krachtige draver op links, Ra fael Gordillo, lopen liefst drie mannen met overzicht en een goede individuele actie in huis. Geheel rechts Michel en in het centrum de Westduitser Bernd Schuster en Martin Vazquez, van jeugdspeler in enkele jaren uit gegroeid tot een vaste kracht in de ploeg. Vooral dat kwartet heeft de laatste weken zijn tegen standers overrompeld. Betis was zaterdag in feite al vanaf het begin kansloos, zeker na het openingsdoelpunt na ze ven minuten van Butrague$o, Gordillo, Michel, Hugo Sanchez en opnieuw Butrague$o zorgden voor de comfortabele zege in een wedstrijd, waarin Real in eigen huis zelfs krachten kon sparen voor het Europa-Cupduel tegen PSV. Met de week wordt ook twijfel achtiger of Barcelona de rivaal op 1 april kan stoppen. De ploeg van Cruijff heeft dit jaar nog geen uitwedstrijd voor de com petitie kunnen winnen en beleef de gisteren zijn dieptepunt door de 2-1 nederlaag in eigen stadion. Osasuna, dat in de in mei uit te spelen wedstrijst Real Madrid nog dwars kan liggen, had aan een paar tegenaanvallen genoeg om Barcelona even uit de race om de titel te brengen. BELGIË Voor de derde opeenvolgende keer heeft Anderlecht een punt verspeeld in de Belgische eerste divisie. Door het gelijkspel tegen KV Kortrijk (2-2) vergrootte KV Mechelen zijn voorsprong na 23 speeldagen tot vier punten. De koploper versloeg zaterdag avond moeiteloos Charleroi met 3-0. Anderlecht werd zaterdag in het eigen Astridpark goed in be dwang gehouden door KV Kort rijk. Oud-Anderlecht-trainer Leekens had zijn spelers uitste kend geinstrueerd en An derlecht was slechts bij vlagen gevaarlijk. Kortrijk nam de lei ding door Desnicka (0-1), toen Van Tiggelen bleef staan voor vermeend buitenspel. Krnevic en Musonda bogen de achter stand om (2-1), maar nog voor rust maakte Staelens gelijk (2-2). Achter De Kazerne in Meche len was KV oppermachtig tegen Charleroi (3-0). Den Boer opende fortuinlijk de score, waarna John Bosman er nog twee doelpunten aan toevoegde. Fc Antwerp won de spraakma kende derby tegen Beerschot met 4-1 en nam revanche voor de nederlaag (1-5) in de eerste com petitiehelft. DUITSLAND De Westduitse voetbalsuppor ters hebben na de winterpauze de weg naar de stadions nog niet gevonden. Op de negentiende speeldag, de tweede na de win ter, werden de negen wedstrij den in de Bundesliga bijge woond door 136.000 toeschou wers. Vorige week werd het dieptepunt bereikt met 120.000. Van de 136.000 trok Borussia Dortmund in de thuiswedstrijd tegen Hamburger SV (2-2) er 44.000. Die zagen een attractief duel met vele doelrijpe kansen. Beide ploegen benutten er twee. Dickel en Zore gaven de thuis club twee keer de leiding. Kober en Bein nivelleerden. Bij HSV speelde Kaltz zijn 552ste Bun- desliga-wedstrijd, waarmee hij het record van Fichtel evenaar de. Bayern Munchen nam tegen Karlsruher SC revanche voor de nederlaag in het bekertoernooi. Wohlfahrt maakte twee doelpun ten, Wegmann de eerste. Door de overwinning behield Bayern vier punten voorsprong op Werder Bremen, dat thuis Kaiserlautern moeizaam met 1-0 versloeg. Arie Haan leed met VfB Stuttgart de tweede opeenvol gende nederlaag. Bij degradatie kandidaat Hannover 96 was Stuttgart zonder Klinsmann aan vallend machteloos (2-0). Rinus Michels verloor met Leverkusen bij Borussia Mönchengladbach met dezelfde cijfers (0-2) en ook de Pool Lesniak. Hij werd drie minuten voor het einde uit het veld gestuurd na twee gele kaar ten. ENGELAND De confrontaties in de kopgroep in de eerste divisie van de Engel se league hebben Coventry City en Manchester United een stuk achterop gebracht in de strijd om de titel. Coventry verloor bij de opmerkelijke debutant Millwall, Manchester United brak zijn se rie successen af bij Norwich Ci ty. Arsenal herstelde zich, ten koste van Luton Town van zijn mjdweekse nederlaag bij Coven try en bleef lijstaanvoerder, met vier punten voorsprong op Nor wich. Arsenal heeft tegen Luton Town op Highbury ruim een uur op de openingstreffer moeten wacht, maar het schitterende doelpunt van Perry Groves was het wachten waard. Alan Smith verdubbelde de voorsprong in de slotfase. Manchester United heeft in Norwich voortdurend achter de feiten aangelopen. Na een kwar tier scoorde verdediger Ian But- terworth voor Norwich en Mal colm Allen, zijn zevende doel punt in zes wedstrijden, zorgde nog voor rust voor 2-0. Negen mi nuten voor tijd maakte verdedi ger Paul McGrath de tegentreffer van Manchester United.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14