PORT F Ami baalt van 9 dwarrelbaF S^SETV Vechtmachine Tyson walst ook Bruno plat Van der Plas breekt been MAANDAG 27 FEBRUAR11989 Griffith stopt met atletiek Karei Bouwens naar Haarlem Ongelulddg debuut Wassenaarse doelman bij PSV Gehakt De club van 360 miljoen.. MAANDAG 15.50-16.00 BBC 2: Play Chess: schaak- 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vete ranen-toernooi aan de Costa Brava. 18.00-01.30 SKY: Eurosport: diverse re portages zowel rechtstreeks als opgeno- 18.12-18.32 Ned 2: Van Thuisbridger tot Clubbridger: achtdelige cursus. 19.25-20.00 Ned 2: Sportpanorama: met een voorbeschouwing op het marathon- schaatsen met Yep Kramer en Richard van Kempen, aandacht voor het nieuw op te richten sportmuseum in Biddinghuizen en het doelpunt van de week. 20.00-20.25 Super: NBA Today week overzicht van het Amerikaanse prof-bas ketbal. 20.00-20.30 BRT 2: Extra Time. 21.17-21.55 Ned 3: Sport Studio. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. DINSDAG 17.30-18.00 BBC 2: Tennis Legends: vete ranen-toernooi aan de Costa Brava. 18.00-01.30 SKY: Eurosport: diverse re portages, zowel rechtstreeks als opgeno- KATWIJK Voor Quick Boys-spits Mart van der Plas is het voetbal- jj seizoen al voorbij. De linksbenige aanvaller, die zich de laatste weken na lange afwezigheid weer een plaats verwierf in de hoofdmacht van' I de Katwijkse eersteklasser, belandde zaterdag na de wedstrijd tegen Ij ARC (2-1) in het gips met een gebroken kuitbeen. Over zes weken kan Van der Plas pas aan de revalidatie beginnen. Dat betekent dat hij dit seizoen vrijwel zeker niet meer in actie komt. "Jammer, maar het is niet anders", reageert het 'slachtoffer' op de ge- n volgen van een overtreding van ARC'er Jan Wouters. "Ik kan het die j jongen niet kwalijk nemen. Hij raakte me wel, maar de reden van die breuk is het feit dat ik helemaal verkeerd terecht kwam na het duel. Ik i hoorde direct dat het foute boel was". BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD NEW YORK (ANP) - Zoals ge bruikelijk, heeft Florence Griffith ook bij haar laatste optreden in de atletiek, alle anderen tot stoffering gedegradeerd. Bij de open Ameri kaanse indoor atletiekkampioen- schappen die in New York werden gehouden en waar zij als toe schouwster op de tribune zat, werd het afscheid van de actieve atletiek van de drievoudige Olympische kampioene bekend. Later bij een persconferentie verklaarde de 29-jarige atlete in tra nen: „Ik heb besloten op andere pistes te gaan lopen. Ik heb het be sluit genomen met de actieve atle tiek te stoppen omdat ik geen tijd meer heb mij aan de training, die nodig is voor top-atletiek te wijden. Andere zaken nemen mij te veel in beslag". Florence Griffith, de de bijnaam Flojo" draagt zei haar besluit te hebben genomen, nadat zij dins dag in Portland was onderscheiden met de Jesse Owens-trofee. Na haar successen in Seoul waar zij goud op de 100, 200, en 4 x 100 me ter alsmede zilver op de 4 x 400 me ter won werd de Amerikaanse atle te, die altijd opviel door haar extra vagante wedstrijdkleding en haar centimeters lange vingernagels, overstroomd met aanbiedingen van vele miljoenen dollars uit de reclame- en filmwereld. Na een imponerende atletiekcar- riere, waarin zij afgelopen jaar op 15 juli eerst in Indianapolis voor een haast ongeloofwaardig wereld record op de 100 meter (10.49) zorg de en later in Seoul op 29 septem ber via 21,56 het wereldrecord op de 200 meter terugbracht tot 21,34 seconden, gaat Florence Griffith zich wijden aan kinderprogram- mas op de televisie, het schrijven van boeken en het reclame maken voor een aantal produkten. „Flojo" stond niet alleen door haar prestaties en uiterlijke schoonheid in de belangstelling maar ook door de geruchten die steeds weer opdoken dat zij haar onwaarschijnlijke prestaties lever de door het gebruik van verboden stimulerende middelen Griffith, die met haar prestaties op een voor atletes toch gevorderde leeftijd, de vakwereld voor raadsels stelde, heeft zich door de verdachtmakin gen, die 'bedekt' ook door haar landgenoot Carl Lewis werden uit gesproken, nooit laten irriteren. Florence Griffith (foto ap> HAARLEM (GPD) - Karei Bou wens speelt de komende vier maanden op huurbasis bij Haar lem. Afgelopen zaterdag kwam vice-voorzitter Aad Goedhart na mens het bestuur van zijn club tot een financieel akkoord met de 31- jarige Haagse voetballer. Zo goed als zeker zal Bouwens aanstaande zondag in de thuiswed strijd tegen FC Den Bosch zijn de buut maken voor de roodbroeken. Op die dag is het bijna exact een jaar geleden dat de kopsterke rech terspits voor het laatst actief was op de Nederlandse velden. LAS VEGAS (ANP) Mike Tyson mag zich nog steeds de onbetwiste wereldkampioen boksen in het zwaargewicht noemen. In Las Vegas maakte de 22-jarige Amerikaan een einde aan de titelaspiraties van de vijf jaar oudere Brit Frank Bruno. Arbiter Richard Steele stopte het gevecht met nog vijf seconden in de vijfde ronde te gaan. 's HERTOGENBOSCH De stadionklok van De Vliert gaf 45 minuten aan. Officiéél was de speeltijd bij BW Den Bosch-PSV verstreken. Voor de Eindhovense lijstaanvoer der en doelman Carlo l'Ami een teken dat de buit, gezien de 1-2 stand, bijna binnen was. Reden voor de 22-jarige Wassenaarse doelman om tevreden te zijn over zijn debuut bij de landskampioen, ook al was de bijna-winst niet zon der fortuin verkregen. De paar momenten waarop hij wer kelijk in actie moest komen was l'Ami ter plekke en aan de enige tegentreffer tot dan toe had hij geen schuld. Dat de thuisploeg nog één man moedige poging in het werk stelde om de gelijkmaker te forceren, ver ontrustte geen enkele PSV'er. Toen Fred van der Hoorn besloot om de bal vanaf 35 meter direct op de veste van l'Ami te vuren wist ie dereen het zeker: PSV kon de winst niet meer ontgaan, want de door de Bossche libero afgeleverde bal leek makkelijk houdbaar. Edoch, onderweg 'zwenkte' het le der onverwacht naar een andere richting. l'Ami stond op het ver keerde been, kon niet meer corri geren en zag tot zijn ontzetting het projectiel tegen het Eindhovense net ploffen: 2-2. Een aantal secon den later, er werd niet eens meer af getrapt, stuurde arbiter Houben de elftallen richting kleedkamers. Dat de gelijkmaker l'Ami rauw op zijn dak kwam vallen, was niet moeilijk te raden. Op weg naar de catacomben en lange tijd daarna was hij voor niemand aanspreek baar, zelfs niet voor het tv-pro- gramma Achter het Nieuws. Met presentator Felix Meurders had de Wassenaarder toch duidelijke af spraken gemaakt dat hij zich direct na afloop van de wedstrijd op het veld beschikbaar zou houden voor een interview. De camera snorde, maar l'Ami was niet van plan aan de wens van de VARA-mensen te gemoet te komen. Hij verdween stampvoetend richting kleedka mer. Het enige wat de doelman de microfoon toevertrouwde was een arsenaal aan krachttermen en vloe ken. Eenmaal in de kleedkamer werd het l'Ami tot zijn opluchting duide lijk dat hem de late gelijkmaker door medespelers en trainersstaf niet werd aangewreven. "Ik kan die jongen de gelijkmaker niet ver wijten", nam Guus Hiddink zijn werknemer in bescherming. "Car lo werd duidelijk verrast door de rare draai die de bal ineens maakte. Dat neemt niet weg dat die bal er niet had in gemogen. Van een erva ren ploeg als PSV mag je verwach ten dat die voorsprong niet meer uit handen wordt gegeven". Het gebeurde toch en die onver wachte wending liet diepe sporen achter bij Carlo l'Ami, ex-keeper van Blauw Zwart en Excelsior. Hij had zich nog zo verheugd op het door de schorsing van Patrick Lo- dewijks versnelde debuut bij PSV, de club die hem anderhalve maand geleden op huurbasis aantrok. "Wat moet ik nu met zo'n wed strijd", keek de aangeslagen doel man later met tegenzin terug. "Den Bosch komt twee keer over de helft en twee keer vliegt-ie erin. Dan sta je wel eventjes te balen". Verkeerd Verkeken op de door Fred van der Hoorn verstuurde bal had l'Ami zich volgens eigen zeggen niet. "Welnee, die goser raakte die bal helemaal verkeerd. De bal kwam dwars door het midden aanzeilen en zwabberde ineens de andere kant op. Negen van de tien keer heb ik zo'n bal en uitgerekend van daag vliegt-ie er in. De jongens hadden ook wel in de gaten dat ik er weinig aan kon doen. Ze maak ten me geen verwijten, maar ieder een baalde wel als een stekker dat het toch nog gelijk was geworden". Het Brabans onderonsje kreeg voor l'Ami daardoor een nare bij smaak. Vooraf had de poortwach ter nog over "de kans van zijn le ven" gesproken, nu hij al na zes we ken Eindhovens dienstverband 'aan de bak' moest. Had-ie zijn kans nu gegrepen of niet? Een waardeoordeel over de prestatie van de doelman viel evenwel nau welijks te vellen, omdat l'Ami zich hoegenaamd niet behoefde in te spannen. Zijn werkzaamheden ble ven beperkt tot het oprapen van 27 terugspeelballen en het verwerken van vier doelgerichte Bossche pro beersels, waarvan er dus twee een tegentreffer opleverden. "Daarom is het moeilijk om de prestatie van Carlo te beoordelen", weigerde Patrick Lodewijks het optreden van l'Ami op waarde te schatten. "Hij is nauwelijks in beeld geweest". In elk geval neemt Lodewijks zijn nieuwe collega seri eus. "Maar ik kan na zes weken nog niet zeggen of Carlo nu een vol waardige concurrent van me is. De overgang van een club als Excel sior naar PSV is heel erg groot. De Roofdier De Amerikaanse hoek vond pas in de rust tussen de vierde en vijfde ronde het antwoord op de handel wijze van Bruno. IVson oogde agressiever en ging eindelijk het gevecht echt aan. Na anderhalve minuut kreeg de Amerikaan de ogen van een roofdier die zijn prooi in de gaten heeft. Het wachten was op het begin van het einde. Dat be gin met een linkse hoek. Bruno was aangeslagen en liet zijn verde diging zakken. Tyson wist genoeg, het karwei was bijna geklaard. Hij liet alle teugels varen omdat hij zag dat zijn opponent zich niet meer kon verdedigen. Steele liet het nog even gaan. Maar toen Tyson Bruno vast zette in de touwen en hem daar bijna door heen sloeg, was het ge noeg. Bruno keek bijna dankbaar naar Steele, Tyson oogde alsof hij net begonnen was met een training. „Ik was goed in vorm," stelde de kampioen. „Maar eigenlijk had ik meer moeten trainen. Ik heb nu slechts het hoogst nodige gedaan." Douchen bekomt junioren slecht DWORP (ANP) - In het Belgisch plaatsje Dworp zijn gisteren een aantal junioren van de plaatselijke vereniging met verstikkingsver schijnselen naar velschillende zie kenhuizen in de omgeving ge bracht. De spelertjes van FC Dworp na men na de wedstrijd een douche in een slecht geventileerde kleedka mer. Enkele spelers raakten buiten bewustzijn en werden in het Sint- Pietersziekenhuis in Brussel opge nomen, waar een behandeling met speciale appartuur volgde. een technische bokser, die zijn op ponenten graag met een serie van stoten sloopt alvorens defintief toe te slaan. Tyson heeft niets van wat zijn te genstander van zaterdag had. Niet zijn lengte, niet zijn gewicht, met zijn armlengte, niet zijn techniek en zeker niet zijn mooie uiterlijk. De 22-jarige Amerikaan is een vechtmachine pur sang. Het gaat bij hem niet om een mooie partij met veel technische hoogstandjes. Doel is zijn opponent binnen een ronde te vernietigen, elke verdere inspanning is een verspilde. Tegen Frank Bruno was het niet anders dan in de vorige 35 gevechten. Nadat de bel voor de eerste ron de was gegaan en arbiter Richard Steele zijn eerste shuffle had laten zien, stormde Tyson op Bruno af. Binnen twintig seconden diende de Brit twee harde stoten te ver werken. De eerste deed hem door de knieën gaan, de tweede kwam toen Steele Tyson al tot de orde had geroepen. De korte pauze deed Bruno in zoverre goed dat hij zich verder staande kon houden. De wijze waarop kreeg weinig goed keuring. Van het publiek noch van Steel die de Brit constant waar schuwde wegens 'holding'. Bruno hield het hoofd van Tyson vast met zijn linkerhand en probeerde dan met rechts door te komen. Gokken Gevolg van die handelwijze van de Brit was dat er nauwelijks sprake was van boksen. Het was vasthou den, proberen een toevallige stoot op een kin of lever te doen beland den. Een idee van hoe Bruno te ver slaan had Tyson niet, althans er was weinig van te merken. Dat de Brit zou proberen het gevecht te rekken, en gokken op een toevalli ge knock-out, was te verwachten. De drukste man in het hotel werd daardoor Richard Steele. Hij sprong constant als een echte held tussen beiden als er weer te veel ge hangen en geklemd werd. Slechts Steele's voetenwerk deed denken aan de mooie tijden van de roem ruchte Mohammed Ali. Het aantal goede stoten van bei de boksers was in de eerste ronde op de vingers van een hand te tel len. Tyson raakte geirriteerd door de handelwijze van Bruno, zijn ver nietigende blik na de eerste en tweede ronde en de stoot na de gong van de derde ronde wezen daar duidelijk op. In de vierde ron de slaagde Tyson er nog niet in die woede om te zetten in een goede combinatie. Slechts een keer kwam hij goed door, maar het ant woord van Bruno deed de Ameri kaan even met de ogen knipperen. DALLAS (Reuter) H.R. 'Bum' Bright gaat zijn speelgoed, the Dallas Cowboys, verkopen. De Amerikaanse multimiljonair is door de daling van de olieprijs in liquiditeitsmoeilijkheden ge raakt. Hij heeft de macht over zijn Texaanse bankimperium al verloren. De verkoop van de Dal las Cowboys, een legendarische naam in de Amerikaanse foot ball-wereld, moet hem er weer boven op helpen. Bright is in onderhandeling met Jerry Jones, een miljonair uit Arkansas. De vraagprijs van Bright is 180 miljoen dollar, 360 miljoen gulden, inclusief de huur van het Texas Stadium, de thuis haven van de Cowboys in Dallas. Bright kocht de Cowboys in 1984 op voor 60 miljoen dollar en be taalde 24 miljoen dollar voor de leasing van het stadion. In vijf jaar werd de prijs van de club dus verdrievoudigd. Jones heeft zich in principe ak koord verklaard met de transac tie, die de hoogste wordt in de historie van het Amerikaanse football. Jones houdt zich menteel bezig met de samenstel ling van de coaching-staf. Hij heeft laten doorschemeren dat de huidige staf in zijn geheel x vangen zal worden. Dat zal dan een abrupt einde maken aan het 29-jarig werkne merschap van Tom Landry, de hoofd-coach die in de NFL het langste dienstverband bij club op zijn naam heeft. !i De dam wedstrijd I tussen Nijverdal I en Enschede j voor de tweede klasse B van de l; KNDB-competi- 1 tie moest zater- f dag onmiddellijk |i na het begin wor- s den onderbroken J i omdat een popu- lier het clubge- 1 bouw dreigde te I verpletteren. De boom moest za- 1 terdag worden omgezaagd om- P dat hij gevaar op- leverde voor de omgeving. Op j I het moment dat i ter dikke popu- j lier vrijwel was a ij doorgezaagd, 3 brak één van de j) I takels. Omdat de ji voorman niet ij welke kant de ij boom zou opval- j len, kwam de I man in paniek de damzaal inge- jj rend om de dam- I schuwen. In gro- i te haast verlieten I spelers en toe- I schouwers het I clublokaal, dat uiteindelijk toch 5j werd gespaard. mentaliteit bij een topclub is heel anders. Daar moetje aan wennen". Verschil Lodewijks en l'Ami worden dage lijks onderworpen aan de training van Jan Formannoy, ex-doelman van onder meer NEC en Feye- noord. "Een wereld van verschil", vergelijkt l'Ami de situatie met Ex- LEIDEN - Glenn Helder (Roodenburg) en Kees Marbus (Noordwijk) hebben vergevorder de contacten met clubs uit het be taald voetbal. Helder staat in de be langstelling bij Sparta, FC Den Haag, Haarlem en KV Mechelen. De Roodenburger heeft wel trek in een profavontuur: "Welke club maakt mij in principe weinig uit. Wel is het zo dat Sparta, waar ik proeftrainingen volg, een zeer goe de jeugdopleiding heeft. Maar celsior. "Ik heb nu te maken met grootheden. Logisch dat je daar veel van opsteekt. Ik leer elke dag". Guus Hiddink is ingenomen met de aanwezigheid van de doelman: "Het is een geruststellende gedach te dat Lodewijks zonder proble men kan worden vervangen. Carlo is een goede keeper, maar hij is soms nog wat te wild. Toen-ie pas bij ons kwam heb ik hem moeten voorlopig heb ik nog niets gete kend". De situatie waarin Kees Marbus verkeert is heel anders. De Noord- wijker traint al een tijdje bij Go Ahead Eagles in Deventer, waar hij door-de--weeks een opleiding volgt. Volgens zijn trainer, John Eelman, had de eerste-divisionist hem al in de loop van dit seizoen willen inlij ven, maar daar is een stokje voor gestoken. Wel is het vrijwel zeker dat Marbus volgend seizoen uit komt voor Go Ahead. temmen. Zo onstuimig ging hij te keer". Betaald voetbal was altijd al een droom voor Carlo l'Ami, die drie seizoenen terug Blauw Zwart voor Excelsior verruilde. Maar wie hem vorig seizoen vertelt zou hebben dat hij in 1989 het doel van PSV zou verdedigen, was door l'Ami voor gek versleten. Twee jaar geleden werd hij wegens een hernia nog bij na afgekeurd voor het beoefenen van betaald voetbal. Een balletje kan, zo blijkt weer eens, raar rollen. Geen moment twijfelde l'Ami toen de met een keepersprobleem kam pende landskampioen begin janua ri bij hem aanklopte. Afhankelijk van het herstel van vaste waarde Van Breukelen beslist PSV of de Wassenaarder wordt aangekocht. "Eerst afwachten wat het tegen ko mende wedstrijd tegen Willem II wordt. Ik denk dat het daarna, eer lijk gezegd, wel weer bankzitten zal worden", heeft de doelman, na de wedstrijd van gisteren, de toe komst voor zichzelf bepaald. ROB ONDERWATER Belangstelling voor Helder en Marbus Mike Tyson beukt in op Frank Bruno. Luttele tellen later zal de arbiter de ongelijke strijd staken. (foto anp> Bruno hing op dat moment volko men hulpeloos in de touwen en was niet meer dan een speelbal voor de Amerikaan geworden. Steele was net iets sneller dan Bru no's trainer, Terry Lawless. Die was al met de handdoek naar de ring gelopen om een einde te ma ken aan het op dat moment ongelij ke gevecht. Zelden zal Mike Tyson zo gelijk hebben gehad als na het gevecht met Frank Bruno. Uiterlijk volko men onaangedaan door de vijf ron den stelde hij: „Ik ben nog steeds de beste vechter in de wereld". Ty son had volkomen gelijk, want met boksen had het treffen tegen de Brit Frank Bruno zaterdagnacht weinig te maken. De uitdager is Carlo l'Ami betreedt aan de zijde van Ronald Koeman het moest tweemaal tegen Den Bosch buigen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13