De mildheid zelve TELEVISIE TOEGELICHT Gedistingeerd Bluebird TV-RUBRIEK Klankgedicht Tere diamant PAGINA 3 8 RADIO-TV ZATERDAG 25 FEBRUARI 191 IN HET WEEKEINDE worden de hoogtepunten uit 'Showmasters' nog eens op een rij gezet. Opnieuw de beelden van de persconferentie van de drie finalisten Jan ten Hoopen, Willem Bol en Carlo Strijk, die de twee journalisten in grote ver warring wisten te brengen. Ver der zijn de creatieve reclamespot van Rolf Wouters en het indrin gende liedje van winnaar Jan ten Hoopen opnieuw te zien. Voor een muzikale bijdrage zorgen Ju lio Iglesias en Tom Jones, (zater dag, Nederland 1, 20.16 uur). De NOS zendt vandaag een rechtstreekse reportage uit van de plaatsing van de nieuwe Van Brienenoordbrug. Om ongeveer tien voor een geeft minister Smit-Kroes (verkeer en water staat) het sein voor de laatste technische handeling die de overspanning op zijn plaats moet brengen. De presentatie van het programma is in handen van Koos Postema. (zaterdag, Neder land 3,12.00-12.55 uur). Beauty De NCRV herhaalt de populaire jeugdserie 'Black Beauty', een serie die eerder uitgezonden werd in 1974. 'Black Beauty' speelt zich af aan het eind van de vorige eeuw. Dokter James Gor don gaat met zijn beide kinderen Vicky en Kevin en de huishoud ster Amy buiten de stad wonen. De twee kinderen vinden op een dag een prachtig zwart paard, dat slecht is behandeld door een paardenhandelaar. De kinderen verzorgen het paard, maar het moet terug naar de eigenaar. Het lijkt erop dat Kevin en Vicky het dier nooit meer terug zullen zien. Totdat het paard een leven redt en aan de familie Gordon wordt geschonken. Ze noemen hem Black Beauty, (zaterdag, Neder land 1,15.59 uur). Comedyserie De NCRV-televisie begint met een nieuwe, lichtvoetige come dyserie, getiteld 'Steil achter over'. De serie werd geschreven door Hetty Heyting en is geregis seerd door Ruud Keers. 'Steil achterover' gaat over het kap persechtpaar Alfred (gespeeld door Han Römer) en Do (ge speeld door Elsje de Wijn) en hun kinderen Wijnand, Patricia, Rolf- je en de baby Puck. Alfred leeft voor zijn kapperszaak, die hij ooit tot een salon met allure wil maken. Maar hij kan het allemaal minder goed aan sinds de komst van nakomertje Puck. Er zit niks anders op: Alfred moet een tijdje het huis uit om tot rust te komen. En in de kapsalon moet een ver vangster voor Do worden gevon den. Alfred verwacht erop voor uit te gaan, maar Do heeft iets heel anders voor hem in petto, (zaterdag, Nederland 1, 19.19 uur). Showmasters Najaar 1988 bracht de NCRV acht keer 'Showmasters' op het scherm, een programma waarin Sandra Reemer op zoek ging naar nieuw talent. Vanavond Terminator Veronica brengt 'The Termina tor', een Amerikaanse speelfilm uit 1984. Nadat de wereld door een atoombom is verwoest, zijn in het jaar 2029 de 'Cyborgs', we zens die half mens, half machine zijn, aan de macht. Als deze bijna onverslaanbare monsters horen dat er nog één man met een gue- rilla-leger is overgebleven, stu ren zij de Terminator (gespeeld door Arnold Schwarzenegger) naar onze tijd terug om ervoor te zorgen dat John nooit geboren zal worden. Zijn doelwit is daar om John's moeder Sarah (Linda Hamilton). Maar Sarah heeft een geduchte medestander. Zo ont staat een moordende strijd tus sen hen en de Terminator, (zater dag, Nederland 2, 22.35 uur). Western De AVRO brengt dè Amerikaan se western 'True Grit', de vijfde en laatste speelfilm uit de Oscar cyclus. In deze film uit 1969 speelt Kim Darby de rol van Mat- tie Ross. Haar vader wordt be roofd en vermoord door de ongu re Tom Chaney. Mattie, een doortastende en pientere dame laat het hier niet bij zitten en zint op wraak. Ze leert door omstan digheden 'Rooster Coqburn' (John Wayne) kennen, berucht om zijn behendigheid met het pistool. Coqburn, maar ook La Boeuf (Glen Campbell) een Texasranger, zijn niet makkelijk over te halen, maar tenslotte weet Mattie de beide mannen toch te overtuigen, (zaterdag, Ne derland 2, 00.26 uur). Van Dis De Engelse schrijver Stephen Spender (1909) was eind vorig jaar een van de eerste auteurs die bij de Indiase regering protes teerde tegen het publicatiever bod van 'The Satanic Verses' van Salman Rushdie. Spender heeft zelf in de jaren twintig ervaren wat censuur inhoudt. Hij is een van de gasten in het tv-program- ma van Adriaan van Dis. Aanlei ding is de verschijning van zijn 'vergeten' roman 'De tempel' bij uitgeverij Amber, (zondag, Ne derland 2, 20.56 uur). Charmeur De VARA begint met de uitzen ding van de zesdelige Engelse se rie 'De Charmeur', met acteur Ni- gel Havers als een gewetenloze schurk die vrouwen om zijn vin ger windt en mannen op een doortrapte manier om de tuin weet te leiden. Nigel havers is heel overtuigend als de playboy die aan de oppervlakte zeer be hulpzaam lijkt, maar ondertus sen juist iedereen een oor aan naait. Zijn slachtoffers lopen steevast met open ogen in de wijd open staande vallen, (zon dag, Nederland 2, 22.20 uur). Han Römer en Elsje de Wijn als het kappersechtpaar Alfred en Do met hun kinderen in de nieuwe serie 'Steil achterover' waarvan van avond de eerste aflevering wordt uitgezonden. (foto anp) Bijdragen van: Erna Straatsma, Bram van Leeuwen, Jan Rijsdan Vorig jaar maakte Lyle Lovett met 'Pontiac' een opvallend de buut. Met een mengelmoes van stijlen liet de voormalige journalist uit Texas zich meteen van zijn sterkste kant zien. Lovett bleek een veelzijdig muzikant met een voorkeur voor pop, jazz en country. Op de tweede, titelloze, lp gaat Lovett voort op de eerder ingesla gen weg. Twaalf prachtige compo sities, variërend van jazz, folk, country western tot pop. Jazz- en country-invloeden overheersen, vergeleken met 'Pontiac' staat op deze plaat zeer weinig echte pop. De verschillende stijlen zijn keu rig van elkaar gescheiden. Kant één is er voor jazz-getinte muziek en kant twee reserveert Lovett voor country western-songs. Over het algemeen zijn het hele re laxte, een beetje sophisticated nummers. De teksten getuigen van een sceptische levensvisie: Lovett heeft maar weinig vertrouwen in de liefde. Een opvallende cover van het janklied 'Stand by your man' (Tammy Wynette) staat op de coun- try-kant. Misschien is dit serieus bedoeld maar evengoed is het een satire op dit rolbevestigende lied, dat gezongen door een man ineens een hele andere lading krijgt. Lyle Lovett heeft opnieuw een schitterend album afgeleverd. Zonder uitzondering staat die vol prachtige luisterliedjes waar ook de popliefhebbers zich aan zouden moeten wagen. E.S. Emmylou Harris kun je zonder enige overdrijving scharen onder de gevestigde zangeressen. Ooit ontdekt door Chris Hillman van de Flying Burrito Brothers en in de ja ren 70 uitgegroeid tot een gevierde country- en westernvertolkster, heeft ze zich ook in de jaren 80 kun nen handhaven. Hoewel ze artistiek gezien haar beste vokale prestaties leverde in de periode dat ze samen met de be geleidingsgroep de Hot Band op trad, boekte ze pas in 1981 haar eer ste grote succes in Nederland met de coverversie van Mister Sand man. Het werd een top-10-hit. De nieuwe 'Bluebird' is weer een lp geheel in country-stijl. Ze heeft zich omringd met een stel goede studio-musici met op de piano als Onlangs maakte iemand mij, na afloop van een lezing, het verwijt dat ik te mild was als televisiecri ticus. Ik kon hem melden dat ik dat verwijt thuis ook wel eens krijg, maar dat ik er een heel zin nige verklaring voor kon geven, die niet eens te maken heeft met mijn alsmaar stijgende leeftijd die (zoals bekend, kijk maar naar de ayatollah) automatisch leidt tot mildheid, vergiffenis, be grip voor andermans tekortko mingen, tolerantie, inzicht in de betrekkelijkheid van alle oorde len en beduchtheid voor het kwet sen van andermans gevoelens. De kwestie is, heb ik toen uitge legd, dat ik vroeger een dagelijk se tv-column had, dat ik daarom dus alle avonden moest kijken en ook alle avonden een oordeel moest vellen over de vertoonde programma's, zowel de goede als de slechte. Tegenwoordig verkeer ik (overigens ook alweer dertien jaar) in de gelukkige omstandig heid dat ik nog maar eenmaal per week een TV-column hoef te schrijven, waardoor ik veel meer in staat ben te kiezen naar wat ik kijk. In dat kiezen nu ben ik een veel strengere criticus geworden dan vroeger. Men zou verbaasd staan als men wist hoeveel pro gramma's ik met enig dédain laat schieten, en welke program ma's ik geen blik meer waardig keur. Op die manier bescherm ik mijzelf tegen weerzin van het te levisiekijken (nog altijd de be langrijkste voorwaarde om als tv-criticus te kunnen functione ren; wie als criticus van welke kunstvorm dan ook geen aardig heid meer heeft in het vak moet er onmiddellijk mee stoppen!), en bovendien bevorder ik dfi begeer te over tv-programma's te schrij ven. Ik schrijf namelijk veel lie ver over goede programma's die ik gezien heb, dan over slechte,- ook al is het eerste een stuk moei lijker dan het tweede. Alleen heeft dat natuurlijk wel tot gevolg bij een eenmalige re censie per week, dat over een heel jaar gerekend de indruk gewekt kan worden dat televisie van alle kunstvormen de hoogste kwali teit levert, wat trouwens mis schien ook wel waar is. Je moet natuurlijk niet alleen bij Nederland 1 en 2 blijven han gen, als je, zoals in 'De hut van Oom Tom', de rivier wilt overste ken van de ene kwaliteitsijs schots op de andere. Het is han dig daarbij ook de buitenlandse zenders in te schakelen. Zo kwam BBC 2 op woensdagavond met een vooruit gepland programma over de Tsjechische schrijver Va clav Havel van 50 minuten, op de dag dat hij veroordeeld werd tot 9 maanden gevangenisstraf we gens straatschenderij, te weten het leggen van een bos bloemen op de plaats waar Jan Palach zich in Praag verbrandde. Prachtig programma, met hoogst curieuze beelden aan de Pools- Tsjechische grens, waar Havel en wat Tsjechische Charta-vrien den een hartelijke ontmoeting in de vrije natuur hadden met een aantal kopstukken van het Pool se Solidarnosc, doorspekt met Oosteuropese vrolijkheid en om helzingen. Maar diezelfde avond konden we bij Veronica Nieuws lijn ook een indrukwekkende BBC-reportage zien die op het te levisiefestival in Monte Carlo on langs de eerste prijs won in de ca tegorie documentaires: 'Afghant- si', beelden van het terugtrekken de Russische leger in Afghanis tan, maar vooral: de gruwelijke maar uitermate openhartige ont boezemingen van Russische sol daten en - aan het thuisfront - van de ouders van gesneuvelde Russische soldaten. Het mag dan wel niet vlotten met de perestroj ka, de reorganisatie, in de Sov jet-Unie, maar de glasnost, de openheid, is na ruim zeventig jaar onderdrukking met de snel heid van het licht gelijkwaardig geworden aan de westerse open heid'. Zo 'wemelde' het deze week van de bezienswaardige program ma's, in de vorm van herhalin gen (het bijtijdse gesprek dat Adriaan van Dis met Salman Rushdie had, de BBC-documen- taire over Hirohito) of nieuwe programma's (een curieus pro gramma 'Kaalangst' over kaal- worden en de dingen die je daar maar beter niet tegen kunt doen), of een oude film als 'Anna Kare- nina', die zo'n hele week kijken de moeite waard maken. Wie kan zeggen dat hij de afgelopen week evenveel uren ademloos in een boek heeft zitten lezen, of toneel heeft gezienWeinigen, ben ik bang. ouwe getrouwe Glen D. Hardin die nog stamt uit de legendarische Hot Band. In het nummer 'Icy Blue He- art' bespeelt Emmylcü zelf de elek trische rhythm gitaar en horen we op de achtergrond de op het ogen blik vrij populaire Bonnie Raitt. Tot de tien composities op 'Bluebird' behoren er twee tot de echte klassiekers. De eerste is 'No regrets' dat door de Walker Bro thers ooit tot evergreen werd ge maakt. Emmylou slaagt er on danks het grote aantal covers dat er inmiddels van is gemaakt toch in een acceptabele eigen interpretatie te geven. Dat geldt nog in versterk te mate voor een nummer uit de oertijd van de country en western: 'Lonely Street'. Beste nummer op de plaat vind ik de door Emmylou zelf geschre ven ballad 'A river for him'. 'If you were a bluebird' is als sluitstuk he laas een afknapper. Ze komt in dit Hancock-nummer niet verder dan een serie snel vervelende oh's en ah's. Een dissonant op een vooral instrumentaal sterke lp. B.v.L. Mathilde Santing - Breast and Brow (Megadisc) Zangeres Mathilde Santing is zonder twijfel één van de opmerke lijkste en meest oorspronkelijke ta lenten die Nederland rijk is. Een moeilijke tante, is haar al vaak na gedragen, maar met een stemge luid dat inmiddels een vocaal be grip is geworden. Het is al weer zo'n zeven jaar ge leden dat Santing opzien baarde met haar eerste mini-LP die de toon zette voor haar stijlvolle re pertoire van dit moment. 'Water under the bridge' was een volgen de mijlpaal, voortvloeiend uit een samenwerkingsverband met Den nis Duchart (ex-Tapes). Het bracht Mathilde Santing internationale faam. 'Out of this dream' was de voorlaatste langspeler waarop Mathilde Santing een reeks onster felijke songs coverde en een aantal speciaal voor haar geschreven nummers ten gehore bracht waar mee ze vooral haar eigengereidheid leek te willen bevestigen. Santings nieuwste CD/LP 'Bre ast and Brow' is weer een juweel tje. De zangeres ging daarvoor een Mathilde Santing (foto samenwerkingsverband aan met de Japanse toetseniste Mimi Izumi Kobayashi. Het heeft een blaat op geleverd die verrassender, afwisse lender is dan haar vorige. Het pia nospel van Kobayashi blijkt een fraaie aanvulling op de zang van Santing en versterkt het gevoel dat de zangeres eindelijk haar even wicht heeft gevonden. De CD/LP bevat elf fraaie songs, ongecompliceerd en verpakt in be scheiden arrangementen. Santing zet de traditie van haar vorige lang- spelers voort met haar keuze uit het repertoire van goede song schrijvers: John Cale, Harry Nils- son, Rodney Frame (Aztec Camera) en Todd Rundgren. Na het beluis teren van 'Breast and Brow' heb je het gevoel een mooi en lang ge dicht te hebben gelezen. Dat is waarschijnlijk wat Mathilde San ting heeft beoogd. J.R. Er bestaan twee 'uitvoeringerl van Neil Diamond. De eerste is eei zich schor schreeuwende rockzan ger die krachtig wordt onder steund door een forse portie slag werk en even hardhandig gitaaij werk. De andere Neil kenmerkt ziek vooral als de hartstochtelijke zwij meizanger die zich bedient van bal lads met voor de hand liggende teksten uit het schier onuitputtelij) i ke liefdesleven. Het accent van zijn nieuwst^ plaat ligt sterk op de tweede meloi dieuze Neil. Het merendeel van d#1 ballads sluit naadloos aan op num mers van 'Stones' en 'Moods' uil zijn MCA-periode en de lp 'Serena de', uitgebracht door CBS in 1974, een lp die ik nog altijd een van zijn beste vind. De wat ruigere Diamond, maai nog altijd de superbeschaafde edij tie van Springsteen, vinden w« slechts terug in 'The best years of: our lives', 'Everything is gonna be- fine' en eventjes in 'Courtin'-disas- Wie het vergelijkt met de live, dubbelaar 'Hot Augustus Night'J een standaardwerk in de populaire muziekgeschiedenis, moet tot de conclusie komen dat Neil Diamond weinig nieuws heeft te bieden. Hij borduurt netjes voort op het succes dat hem in de jaren 70 tot1 een van de populairste zangers maakte. Overigens is het al weer 3 jaar geleden dat hij zijn laatste' nieuwe schijf op de markt bracht. Daarvoor was het bijna ieder jaar, raak. Het bijzondere van de nieuwe plaat is dat de lp in afwijking van voorgaande weer vrijwel allemaal' eigen materiaal bevat. Een uitzon dering vormt slechts het door Tra cy Chapman geschreven en gecom poneerde 'Baby can I hold you'. Neil bedient de liefhebbers van' zijn Spaans met Engels accent ook - nog even met 'Carmelita's eyes', compleet met castagnetten. Beste nummer vind ik 'If I could see you again', maar de algemene conclusie moet toch luiden dat Neil zijn 'best years' heeft gehad. B.v.L. Kryptogram de tijd te doden. 13. A, hier is de start voor je meisje. 14. Hoe het oude bedrijf was, weet ik niet 1 precies. 16. Hiervandaan stuur je ze naar haar. 20. Duizenden om ieder zonder kop aan te zet-i ten, die een en ander bij u thuis brengt. 21. De toekomst van veel laatsten. 22. 't Is een idiote bouwkundige die zich er niets van aantrekt. 23. Goede sier maken. Geef er op z'n Euro pees een draai aan. 25. Metalen waterloop. 26. Een stumper die een kilo minder weegt, werkt niet. 28. Ze zijn hoog als je een goede slag maakt, kijk goed uit. Oplossing Horizontaal: 1. Dit is deze puz zel nog, voor u hem hebt inge vuld. 4. Er komt een doder na, die is dus voor hem gemaakt. 6. Die draait zijn gat nou ook overal in. 7. De eerste wezen is niet zo zoet. 9. Tot de zesde is mijn dochter nog een eind weg.' 10. Deed zijn plicht voor rechts geüniformeerd. 13. We vingen op dat hij overal altijd buiten staat. 15. Dit heb je als je 't kwijt bent. 17. Gemaakt in Brabant? 18. Deze keer is het een geluk dat je ziek gewórden bent. 19. Verlangen naar kaarten. 20. Een klein beetje bij een nog kleinere ruimte. 22. Leuke en lelijke uit Arnhem. 24. Gedenk 't water, dominee, dat deden ze vroeger ook. 27. Wie van hout is, is gek. 29. Stil en onverstan dig. 30. Zwart en gevoelig. 31. 't Zal groeien zolang u op uw li chaamsdelen blijft staan. 32. Een nier om zes poten? Nooit een keer. Verticaal: 1. De man zette voor 500 dieren neer. 2. Altijd dat ge- stof aan je hoofd! 3. Moppige vrouw uit Duitsland, die Moos wel kent. 4. Wie durft niet ge wichtig er om te doen dat hij het boven zich ziet? 5. De kern van 13 waar Jet met een kron kel achteraan loopt om er te slapen. 6. Voor de vijfde opge ven wat je er voor geeft, hij geeft het dan wel door. 8. Nu is dit geen Engels, En in de mid dag dan? 11. Een bolhoed waar je de bol uithaalt en de rand af knipt. 12. Een blikje noten om De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zijn: N.B.C. van Rjjnswou, Herenweg 58, 2361 ET Warmond, R.G.F.A. Moesman. Adm. De Ruytersingel 106, 2253 VA Voorschoten. De priis wordt de winnaars toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen- den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54,2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Mei het oog op morgen. KRO: 0.02 Eenzaam avontuur. 1.02-7.00 Nie- mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de. Jonge, met om 20.03 Elpee pop special; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.0' Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming: The Orchestra of the Royal Opera House. 20.00 Nws. KRO: 20.02 Vastenmeditatie. 20.30 KRO-Klassiek op zaterdag avond met om 20.30 Claudio Mon teverdi. zijn muziek, zijn brieven (4); 21.40 Orgelrubriek. Historische or gels in Noord-ltalié (20). 22.20 Lau* Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze OMROEP RIJNLAND 10.00-11.00'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00'Jongerensoos'. jon- 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00 'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Radio 1 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special: Stride guitars. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.02 Met het oog op mor gen. TROS: 0.02 TROS Nacht wacht: 8.02-7.00 Een gen met Ron Brar Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet André van der Louw (8). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Muziek met Meta. 18.02 Gi- taarspecial. 16.30 Kom 's langs in Des Indes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- bak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengymnastiek. 20.02-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's zalige liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op Slag van Maan dag. Radio 4 NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H-Vier. 9.00 Onder de groene linde. 09.15 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera matinee: Fortuna, lyrische komedie van Messager. 14.00 Concert op zondagmiddag: Koninklijk Concert gebouworkest o.l.v. Neeme Jflrvi en Boris Berman, piano. (In de pau ze: Praten over muziek). 16.00 Jazzgeschiedenis. 16.30 Diskota- bel. nieuwe grammofoonplaten en CD's. TROS: 18.02 Continu klas siek. 20.00 Nws. 20.02 Specialitei ten la carte. 22.00 Kamerconcert: Van barok tot heden in kleine be zetting: Vogelkwartet. 23.00-24.00 Finale. RadloS NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Mozes 8, hoorsp. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodyline. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO: 21.20 Medelanders Nederlanders, pro gramma voor Surinamers. 21.45 Medelanders Nederlanders, pro gramma voor Turken. NOS: 22.10- 22.40 Jazz uit het historisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- i1.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge- ineenfe Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12,00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Spofl 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Red» 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Lavende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Vero nica nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tue) 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An dré van Duin. 13.04TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Ra diokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO. 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Redto 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: Berliner Philharmoniker o.l.v. Mariss Jansons en Antonio Meneses, cello. 11.50 Over mu ziek. 12.00 Radio Vierklank. (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO-Klassiek op maandag middag. Werken van Schumann en Martin. 15.50 KRO-üterair: Over poézie. 16.00 In antwoord op Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Psychologie. VARA: 10.00 Factor 5. met om 11.00 Berichten van en 1 over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faklor 5, met om 13.10 Bericht van buiten. STICHTING NEDERLANDSE SCHOOLRADIO: 14.00 Moet je ho ren. 14.05 de slem. 14.25 Radio driehoog-achter. 14.45 Chips, die je niet kunt eten. VARA: 15.00 Be richt uit het koninkrijk. NOS: 16.30 j NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De ex-financiers spreken (2). 17.55 Meded. en schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank.. service ru- br., weerber., verkeersint., land- en j tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38