'Ik wil het nog wel eens meemaken' Niesten komt op voor zijn collega LZ verspeelt grote voorsprong BOWliN Boebka delft onderspit Pronk volstrekt onschuldig' Kerkum nieuwe trainer TOP Marian Mens met Foreholte op weg naar eredivisie PSY aanvaardt straf Lodewijks U.V.S. - D.H.C. Ykema opent tegen Jansen ZATERDAG 25 FEBRUARI 1989 PAGINA 17 DELFT LZ 1886 heeft zichzelf een slechte dienst bewezen door met 17-15 van DZV te verliezen. Gisteren kwam de Leidse waterpoloploeg in Delft aanvankelijke op een riante voorsprong. Maar de kansen keerden volledig in de wedstijd, die wegens een destijds niet goed functionerend jurysecre tariaat moest worden overgespeeld. DZV en LZ zijn redelijk aan elkaar gewaagd. Op het eerste gezicht is 17-15 dan een normale uitslag, om dat het thuisvoordeel vaak de door slag geeft. Toch liggen de feiten dit keer anders. Na de overwinning van vorige week op Het Ravijn en met de belangrijke confrontatie te gen Rotterdam voor morgen op het programma waren de mannen van Hans Parrel vol goede moed naar Delft afgereisd. Eén of twee punten zouden in deze fase van de compe titie goed van pas komen. Het grote aantal meegereisde Leidse supporters kon de eerste twee perioden zijn ogen niet gelo ven. LZ was op alle fronten veel be ter dan de Delftenaren. De felle press stelde DZV voor onoverko melijke problemen. De Leidse aan val draaide op volle toeren en pro duceerde de ene treffer na de ande re. Doelman Jan Teske stopte tweemaal een viermeterworp. Bij 3-9 en 4-10 leek de buit binnen. Wat daarna gebeurde tart elke" beschrijving. Zo ongeveer elke Delftse leverde een doelpunt op. Zelf hielp LZ de mooiste kansen om zeep. Het volledig uitgeran geerde DZV rook zijn kans. Bij 13- 12 kwam de thuisploeg voor het eerst op voorsprong. Nog kreeg LZ kansen genoeg, maar de Leide- naars modderden verder, met als gevolg een 17-15 nederlaag. Een collectief falen van coach en spe lers dat heel nare gevolgen kan hebben. Lz heeft 24 uur om zich van deze klap te herstellen. Dan moeten alle neuzen weer dezelfde kant op wij zen. In en tegen Rotterdam moet namelijk een goéd resultaat wor den behaald om aansluiting met de onderste ploegen uit de hoofdklas se te houden. Diep adem halen dus voor Parrel en zijn vooral terugdenken aan de eerste twee uitstekende parten van de wedstrijd tegen DZV. Doelpunten LZ: Wilco van der Zeeuw (6x), Bob Brebde (2x), Mark Mommers (2x), Ruusse (3x), Frans van der Brink, Michel van der Zeeuw. DIRK KLOOS Veldhoven wint eerste afstand EC shorttrack BORMIO (ANP) - Charles Veld hoven heeft de Europa Cup shorttrack geopend met de overwinning op de 1500 meter. De 23-jarige rijder uit Oegst- geest was gisteravond in het Italiaanse Bormio met 2.38,04 de snelste in de finale van vier. De Fransman Bella werd twee de. Richard Suyten uit Stomp- wijk derde. Jan Hoogeveen uit Woubrugge kwalificeerde zich door een val in de tweede heat in de halve finale niet voor de fi nale, net zo min als Jeroen Ot ter. Bij de vrouwen verrasten twee Russinnen het internatio nale veld. Priscilla Ernst werd derde. WEST-BERLIJN (SID) - Sergei Boebka, de wereldrecordhouder polsstokhoogspringen indoor (6,03 m) en in de open lucht (6,06), heeft gisteravond in West-Berlijn een ne derlaag geleden. De Rus, die woensdagavond bij de wedstrijden in Den Haag ten gerieve van het pu bliek weinig geinpsireerde pogin gen deed zijn wereldrecord op 6,04 meter te brengen maar daarin niet slaagde, sprong in West-Berlijn met moeite over zijn aanvangs- hoogte van 5,60 meter en miste daarna driemaal toen de lat 20 cen timeter hoger lag. De organisato ren gaven Boebka nog een vierde, reglementair niet toegestane vier de sprong maar hij slaagde ook toen niet. De Pool Miroslaw Cha- mara won met 5,85 meter. Bij de wedstrijden in West-Ber lijn, waar alleen springnnummers op het programma stonden, moest de Roemeense Galina Astafei, de Europese indoorkampioene, met 1,93 meter de eerste plaats delen met de Westduitse Heike Re- detzky. De Russin Tamara Bykova eindigde als derde met 1,90 meter. Het beste nummer in West-Ber lijn was het hoogspringen mannen. De Westduitser Carlo Thranhardt won het onderdeel met 2,36 meter. De Zweed Patrik Sjöberg ging over dezelfde hoogte maar had daarvoor meer pogingen nodig. Dietmar Mö- genburg (BRD), de Europese in- doorkampioen, eindigde met 2,34 meter als derde. Javier Sotomayor, de Cubaanse wereldrecordhouder in de open lucht met 2,43 meter, werd met 2,32 meter vierde. De Amerikaanse Alice Brown, die woensdagavond in Den Haag bij internationale indoor atletiek wedstrijden vijfvoudige Europees kampioene Nelli Cooman versloeg op de 60 meter, heeft gisteravond opnieuw^en overwinning behaald. Brown won in Karlsruhe in 7,15 se conden voor de Francaise Lauren ce Bily, de nummer twee van de Europese titelstrijd, die tot 7,17 se conden kwam en de Westduitse Ul- rike Sarvari (7,20). De 60 meter mannen leverde een overwinning op voor de Italiaan Pier-Francesco Pavoni (6,61). De nummer vier van de Europese titel strijd bleef Raymond Stewart (Jam, 6,66) voor. De Braziliaan Robson da Silva zorgde voor de beste wereldpresta tie op de 300 meter door die afstand te lopen in 32,19 seconden. Hij was daarmee 0,32 seconden sneller dan de Amerikaan Antonio McKay, die in 1987 in Stuttgart 32,51 seconden liep. Van uitstekend gehalte was de de tijd van 22,71, beste wereldsei- zoenprestatie, van de Jamaicaanse Merlene Ottey op de 200 meter. De pupil van Henk Kraaijenhof bleef de Westduitse Sylke Knoll (22,96) OOSTGRAFTDIJK (GPD) Een klein menselijk drama. Daar begint de doping-affaire rond marathonschaatser Jos Pronk nu toch echt op te lij ken. Terwijl de schaatsbond onverzettelijk blijft en volhardt in de straf van 15 maanden, lijkt het er steeds meer op dat Jos Pronk slachtoffer is geworden van eigen onwetendheid, onnozelheid zo men wil. Dat tenmin ste is de overtuiging van Pronks boezemvriend Jos Niesten. STEAMBOAT SPRINGS (DPA) Michela Figini (foto AFP) heeft het wereldbekerseizoen voor vrouwen op de afdaling afgesloten met een overwinning. In Steamboat Springs in de Amerikaanse staat Colorado won ze gisteren de laatste wereldbekerwedstrijd van dit sei zoen, haar derde opeenvolgende ze ge in de Verenigde Staten. Ze was al zeker van de wereldbeker in deze discipline. In Steamboat Springs stonden slechts skisters rut Zwitserland op het erepodium. Na Figini (1.25,90) kwamen Maria Walliser (1.26,49) en Chantal Bournissen (1.26,99). Het was de zesde overwinning van dit seizoen voor Figini. LEIDEN - Wim Kerkum wordt de opvolger van Jasper Engel als trainer-coach van de Sassen- heimse korfbalclub TOP. Ker kum, in de jaren zeventig met Het Zuiden eens tweede club van Nederland en eenmalig in ternational, heeft na zijn verhui zing naar Lisse ook al drie seizoe nen deel uit gemaakt van de toenmalige eersteklasser. „Met veel van de dames van het huidige eerste heb ik toen nog samen in de ploeg ge speeld", vertelt de 38-jarige vesti- gings-manager van een betonwa- renfabriek. „De meeste heren kwamen over naar de senioren toen ik in 1984 lager ging spelen. Net als veel heren van de oude garde bij TOP". De opmars die TOP onder coach Hans Oele maakte naar de hoofdklasse, heeft Kerkum derhalve alleen als toeschouwer meegemaakt., Ervaring als coach deed Ker kum op bij het Rotterdamse Kwiek en bij zijn oude club, waar hij van 1981 tot 1983 als trainer- coach werkzaam was. Drukke werkzaamheden deden hem be sluiten te stoppen, maar vorig jaar keerde Kerkum terug als jeugdtrainer bij TOP. En vol gend seizoen dus als hoofdtrai ner van de Sassenheimse hoofd klasser. Vergeefs protest van Van Kempen DEN HAAG (ANP) - De tucht- commissie van de KNSB hand haaft de uitslag van de mara thonwedstrijd, die op 4 februari in Amsterdam werd gehouden. Het protest dat Van Kempen hiertegen had aangetekend, is afgewezen. In de rit klasseerde Van Kempen zich als 20e, zijn voor naamste concurrent in de strijd om de KNSB Cup, Yep Kra mer, als 19e. Volgens Van Kem pen, die in het klassement een achterstand van drie punten van Kramer heeft, moest dat andersom zijn. De Heemskerker heeft, gealar meerd door allerlei geruchten, de zaak naar vermogen tot op de bo dem uitgezocht. „Mijn conclusie is", aldus Niesten, „dat Jos vol strekt onschuldig is. Alles, maar dan ook alles heeft tegen hem ge werkt". Niesten, geschrokken van het ge rucht dat zijn schaatsmaatje wel eens meer zou hebben ingenomen dan een paar 'onschuldige' slokjes Nattermann, heeft links en rechts informatie ingewonnen. Niesten: „Ik geloofde oprecht in Jos Pronk maar er waren toch een paar din gen die me aan het twijfelen brach ten. Het zinde me gewoon niet". „Ik heb", vervolgt Niesten, „bij heel wat insiders geïnformeerd en ten slotte Jos op de man af ge vraagd, 'heb je echt niet iets extra genomen of gekregen'. We hebben de zaak van minuut tot minuut ge reconstrueerd. Jos heeft in de wed strijd alleen een slokje uit de bidon van Jan Wedman genomen en die was negatief bij de dopingcontrole volgens diens ploegleider Schip per. Het moet dus door die Natter mann zijn gekomen". Professor Van Rossum uit Nijmegen, expert op doping-ge- bied, heeft Niesten kunnen over tuigen. Niesten, weer: „Jos heeft vrijwel direct na de wedstrijd een kleine hoeveelheid urine geprodu ceerd. Volkomen te goeder trouw, hij dacht er immers geen moment aan positief te kunnen zijn van die paar slokjes Nattermann. Dat is zijn grootste fout geweest. Volgens professor Van Rossum had hij wat langer moeten wachten, wat moe ten drinken en meer urine moeten leveren. Dan was hij precies op of onder de maximaal toelaatbare grens van 4,9 gebleven. De profes sor heeft de KNSB ook geadvi seerd mild te zijn voor het, zijns in- Groningen-Aj ax mag op woensdag GRONINGEN (ANP) - De wed strijd tussen FC Groningen en Ajax, in het kader van de kwartfi nales in de strijd om det KNVB-be- ker, wordt op woensdagmiddag 8 maart gespeeld. Het duel begint 's middags om half vier. De wedstrijd, gepland voor woensdagavond, werd aanvanke lijk door de politie van Groningen verboden. Het betrof een duel met verhoogd risico, dat normaal ge sproken alleen op zondag mag wor den gespeeld. De politie besloot gisterochtend een alternatief aan te bieden, om de ontstane impasse te doorbreken. Het bestuur van FC Groningen besloot gistermiddag akkoord te gaan met het voorstel van de politie het duel reeds in de middag af te werken. Dat dit waarschijnlijk in komsten scheelt, nam de club op de koop toe. VOORHOUT - De praalwagen die straks de handbalkam pioenen van Foreholte door Voorhout rijdt, zal toeters noch bellen hebben. Daarvoor is de titel en de promotie naar de eredivisie te vanzelfsprekend. Weinig ruimte dus voor sentimenten, want het kampioenschap in de eerste di visie is gezien de gedane investeringen vooral een ver plicht nummer. Morgen wil het team alvast een voorschot nemen op de promotie door de thuiswedstrijd tegen de enig overgebleven concurrent VZV te winnen. Een feest van de herkenning zal de rondgang door de straten straks ook niet zijn. Want het parade paardje van de plaatselijke ge meenschap loopt al sinds jaren niet meer op louter Voorhouts bloed. Met het verdringen van het pure amateurisme, verdwenen ook de pure Voorhoutsen meer en meer uit de gelederen. Marian Mens heeft als een van de weinige au tochtonen de ontwikkelingen over leefd. De 30-jarige waterdraagster van de eerste-divisionist begint morgen aan een karwei dat wordt gezien als de laatste hobbel op weg naar de felbegeerde eredivisie. „Ik DEN HAAG (GPD) - PSV gaat gaat niet in beroep tegen de schor sing van doelman Patrick Lode wijks. De stand-in van de gebles seerde Hans van Breukelen werd door de tuchtcommissie van de KNVB alsnog voor twee duels uit gesloten naar aanleiding van de overtreding tegen Gert-Jan Duif van Volendam. Scheidsrechter Van der Laar gaf de keeper alleen een gele kaart. „Beroep tegen de straf heeft geen zin", zegt PSV- manager Kees Ploegsma. „Volgen de week al is hij weer inzetbaar, bo vendien bestaat altijd de kans dat de straf wordt verhoogd". Evenwicht tussen PEC en Sparta ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en Sparta hebben in hun strijd tegen de degradatie geen fout gemaakt. Beide ploegen hielden elkaar in Zwolle op 1-1. Dat was over de ge hele wedstrijd gezien een terechte uitslag. Sparta had in de eerste helft tot twee keer toe de leiding moeten ne men. De agressievere Rotterdam mers, die minder moeite met het harde veld hadden, dan de thuis club, zagen Vurens en Beukers echter falen. De eerste de beste aanval van PEC Zwolle leverde echter wel re sultaat op. Cooke, weer uitstekend op dreef, bediende Berghuis in de diepte. De van PSV overgenomen middenvelder joeg de bal diago naal tegen de touwen. Voor Sparta scoorde Van de Berg een minuut na de rust tegen: 1-1. Ploegsma meent dat Lodewijks en daardoor dus PSV al bij voor baat waren veroordeeld. „De over treding is natuurlijk erg vaak op de tv geweest. Er is een soort hetze ge voerd. Er zijn vergelijkingen ge maakt met de overtreding van Schumacher tegen Battiston. Dat vind ik onzin, want Lodewijks had duidelijk de intentie de bal te spe len. Al moet ik toegeven dat hij daarbij een beetje onbesuisd zijn doel is uitgekomen. De tuchtcom missie zegt dat er sprake is van ern stig wangedrag, maar dat vind ik onzin". Volgens de tuchtcommissie is er bij het vonnis rekening mee gehou den dat Lodewijks onder de nodige druk stond, omdat hij nogal plotse ling Van Breukelen had moeten vervangen. Lodewijks op zijn beurt maakt morgen in de uitwed strijd tegen BW Den Bosch plaats voor Carlo l'Amie. De doelman werd twee maanden geleden ge huurd van Excelsior. l'Amie speel de daarvoor bij de Wassenaarse amateurclub Blauw Zwart. door Rob van der Zanden heb vier jaar geleden al eens erva ren hoe het is om de eredivisie te bereiken. Heel Voorhout stond op zijn kop. Ik ben zeer benieuwd of dat nu weer gebeurt. Veel mensen denken misschien toch: 'Foreholte kampioen, so what? Aan de andere kant kun je merken dat de inwo ners weer nieuwsgierig worden. Het feit dat Ellen Warmerdam en ik de enige echte Voorhouters zijn in het team, doet daar niets aan af', zegt de linkshandige hoeksp'eel- ster, die pas dit seizoen tot aanvoer der werd gepromoveerd. Zelfvertrouwen Enig voorbehoud is de van zelfver trouwen overlopende ploeg van Jan Kecskeméthy vreemd. Ook Marian Mens kan zich niet voor stellen dat de titel uit de handen glipt van de koploper, hoewel het gat tussen VZV en de Voorhouters nog moet worden geslagen. „Al zijn we niet onoverwinnelijk na tuurlijk. We hebben al één compe titiewedstrijd verloren. Je weet het nooit". Mens speelt al 14 jaar onafgebro ken in het succesvolle vrouwen team van de vereniging. Ze begon als pupil onder leiding van Elly Hoek, destijds één van de pijlers van Foreholte. Op haar 16e ver wierf ze een vaste plaats in de hoofdmacht. „In 14 jaar heb ik alle hoogte- en dieptepunten meege maakt. Maar de club heeft zich al tijd in de sub-top bewogen van het nationale handbal. Om te blijven presteren op dat niveau moet je veel dingen opofferen. Ik heb dat altijd graag gewild, ook al heeft dat met mijn baan in de gezondheids zorg met wisselende diensten soms problemen gegeven". Marian Mens: „We zijn natuurlijk niet Crab assurantiën BV, tel. 224700. I Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61, Leiden. Inmiddels is Marian Mens op een tweesprong beland. Hoewel ze zich de laatste jaren in de slotfase van de competitie steeds afvroeg of ze door moest gaan, is de vraag nu nog dringender aanwezig. „Ik ben er nog niet uit. Vele factoren spelen een rol. Als je doorgaat, moet je je bewust zijn van de verplichtingen. Misschien zijn die in de eredivisie wel groter dan nu. Wat voor mij voorop staat is het plezier in het handballen". Discussie Dat laatste is een bron van voortdu rende discussie. Voor coach Kecs keméthy kan de professionele in slag niet groot genoeg zijn. De vrouwen niettemin hebben bijna allen een full-time baan en een druk gezinsleven naast het hand bal en zien het nog vooral als ont spanning. „Ik begrijp ook wel dat we ama teurisme bedrijven met een profes sionele benadering. Maar Jan (Kecskeméthy, red.) gaat weieens te ver met ons. Dan moet hij even afgeremd worden. Daar moet-ie ook voortdurend op worden gewe zen. Op het technische vlak is hij natuurlijk perfect, maar hij moet wel rekening houden met de speel sters die niet op professionele basis kunnen werken. Gelukkig hebben we teambegeleidster An Plug. Ze is een intermediair tussen Jan en de spelers. Dat werkt goed. Ze kent hem uitstekend en ze weet wat er onder de vrouwen leeft. Ik denk dat velen haar werk onderschatten. Ze is heel belangrijk voor het team". Aangenamer Mens heeft nu vaste werktijden die de handbalverplichtingen een stuk aangenamer maken. „Ik werk nu gewoon overdag als parktijkbege- leidster op de hartbewaking van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam. Verder geef ik les aan toekomstige verpleegkundi gen op de hartbewaking. Niette min héb ik wel eens een avond dat mijn hoofd niet naar handbal staat. Als je dan vervolgens anderhalf uur naar een schreeuwende trainer moet gaan luisteren, ben je wei eens verplicht even tot tien tellen". Al is de aanvoerder een routinier in de ploeg, ze leert nog dagelijks. „Misschien gaat het onbewust, maar we spelen door de inbreng van Jan steeds beter. Hij heeft ga ven waarover veel trainers niet be schikken, ook in de eredivisie niet. Dat maakt Foreholte sterk. Hij kan tijdens een wedstrijd ingrijpen en al gaan zijn taktische vondsten soms te ver om te begrijpen, we boeken vooruitgang. Daarom zien we een eredivisieschap met ver trouwen tegemoet". Europees „Aan de ene kant wil ik het nog wel eens meemaken. Bovendien be staat de mogelijkheid om Europees te. spelen omdat we al ver zijn in de beker. Donderdag spelen we thuis tegen PSV. We winnen van veel eredivisieteams. Daarbij is het ook leuk om een stage in Tsjechoslowa- kije die we weer willen gaan ma ken, mee te beleven. Een week lang niets anders dan handballen. Dat beviel me vorig jaar wel. Ik heb nog nooit zo goed gespeeld. Maar om dat het hele jaar te doen. Nee, dat zou me te ver gaan". ADVERTENTIE DE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN ziens, minimale vergrijp. Zo men daar al van kan spreken". Voor Niesten is de zaak nu dui delijk. Pronk heeft niets extra ge nomen of gekregen. Niesten weer: „Toen ik in 1988 kampioen werd was er geen dopingcontrole. Er ging nu al het gerucht, dat Jos daar om gegokt zou hebben dat er op nieuw geen controle zou zijn". Lariekoek In dat verband werd ook gesugge reerd dat de ploeg van Pronk, die nog steeds geen sponsor heeft, dit seizoen nauwelijks succes boekt en als los zand aan elkaar hangt, wel wat publiciteit kon gebruiken. Vandaar dat men met Pronk zou hebben 'gegokt' omdat er ook vo rig jaar geen controle was. „Maar het is allemaal lariekoek", haalt Jos Niesten opgelucht adem. „Ik kon het me ook niet voorstellen van Jos, maar ie gaat toch twijfelen". Pronk bleek ook zelf op de hoog te van de geruchten: „Natuurlijk, er waren er die zelfs zeiden, oh, je bent een broer van die wielrenner Matthé Pronk. Nou dan weten wij het wel. Ik vind het heel erg. Er zijn ook mensen die niets zeggen en me alleen maar aankijken. Zo van, ja, ja... Ik kan het niet genoeg herha len, ik heb geen doping nodig. Ik heb al genoeg gewonnen. Ik snap alleen niet dat de KNSB niet naar professor Van Rossum luistert. Zo'n straf van 15 maanden is ge woon te gek. We zijn deze week nog op het bondsbureau van de KNSB geweest maar van directeur Osinga kreeg ik, na uren praten, niet de in druk dat er nog iets zal verande- Toch probeert de Amsterdamse advocaat Scholten nog iets te red den. Pronk: „Hij ziet mogelijkhe den om tot strafvermindering te komen. Er is een heel klein kansje dat ik dan nog aan de alternatieve Elfstedentocht in Finland kan deelnemen op 11 maart. Ik ben in training gebleven maar uiteraard niet meer zo gemotiveerd. Maar als er niets verandert dan is het defini tief afgelopen". Hij spreekt er zijn teleurstelling over uit dat hij de deur potdicht vond bij de Nederlandse importeur van Nattermann. „Zij konden of wilden niets voor me doen, terwijl ik hun produkt toch als genees middel heb ingenomen. De les is, dat je dat spul als sportman niet kunt innemen. Een pijnlijke les". HEERENVEEN (ANP) - Jan Yke ma en Dan Jansen verschijnen za terdag als eerste mannen op het ijs in Heerenveen voor hun rit op de 500 meter tijdens de wereldtitel strijd voor sprinters. Ykema start in de binnenbaan. De Nederlandse sprinter met de beste reputatie sluit met dit toernooi zijn loopbaan als schaatser af. Jansen is wereld kampioen en één van de favorieten voor de wereldtitel. Loting annen, 500 meter: 1. Ykema (Ned) - Jansen (VSt), 2. Bachvalov (Sov) - Thibault (Can), 3. Flaim (VSt) - Mey (DDR), 4. Kuroiwa (Jap) - Cruicks- hank (VSt), 5. Thometz (VSt) - Mo- riyama (Jap), 6. Zjelezovski (Sov) - Mitani Jap), 7. Streb (BRD) - Heik- kila (Fin), 8. Ström (Noó) -Pikku- peura (Fin), 9. Rönning (Noo) - Jonkman (Ned), 10. Terpstra (Ned) - Richmond (Aus), 11. Sobeck (DDR) - Forslund (Zwe). 12. Aoyanagi (Jap) - Söndraal (No), 13. Jankowski (Pol) - Ha Yong II (NKo), 14. Fokitsjev (Sov) - Tahmindjes (Aus), 15. Loef (Ned) - Merdovic (Joe), 16. König (Zwe) - Ki Ta Bae (ZKo), 17. Hadschieff (Oos) - Sighel (Ita), 18. Dubreuil (Can). 1000 meter: 1. Flaim - Mey, 2. Cruickshank - Thometz, 3. Loef - Thibault, 4. Jansen - Zjelezovski, 5. Kuroiwa - Mitani, 6. Moriyama - Bachvalov, 7. Heikkila - Jonkman, 8. Ykema - Richmond, 9. Pikku- peura - Ström, 10. Rönning - Streb, 11. Forslund - Aoyanagi, 12. So beck - Hadschieff, 13. Ki Tae-Bae - Jankowski, 14. Dubreuil - Terpstra, 15. Sighel - Fokitsjev, 16. Ha Yong II - Merdovic, 17. Tahmindjes Vrouwen, 500 meter: 1. Hauck (DDR) - Otsuki Jap), 2. Hashimoto (Jap) - Blair (VSt), 3. Aaftink (Ned) - Rhead (Can), 4. Borkowska (Pol) - Luding (DDR), 5. Garbrecht (DDR) - Laszlo (VSt), 6. Tokarczyk (Pol) - Pöhland (DDR), 7. Toda (Jap) - Hoi- seth (Noo), 8. Loignon (Can) - Ha- ringa (Ned), 9. Nemeth (Oos) - Clasen (VSt), 10. Meijer (Ned) - Loorbach (Ned), 11Song Hwa Son (NKo) - Kusunose (Jap), 12. Yttre- dal (Noo) - Gontjarova (Sov), 13. Fors (Zwe) - Auch (Can), 14. Sun Lee You (NKo) - Zdrojek (Pol), 15. Docter (VSt) - Kerla (Joe). 1000 meter: 1. Blair - Aaftink, 2. Rhead - Garbrecht, 3. Hauck - Borkowska, 4. Tokarczyk - Pöh land, 5. Otsuki - Laszlo, 6. Luding - Hashimoto, 7. Loignon - Hoiseth, 8. Toda - Nemeth, 9. Docter - Haringa, 10. Meijer - Auch, 11. Kerla - Yttre- dal, 12. Gontsjarova - Clasen, 13. Fors - Zdrojek, 14. Sun Hee You - Kusenose, 15. Loorbach - Song Hwa Son.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17