Nijpels blijft bij 'magere' afvalnormen 'Kernwapens moderniseren' KOOP EEN LOT, VERBETER HUN LOT. 'Psychiater zit te veel op stoel van rechter bij onderzoek verdachten' Geen rechtshulp nieuwe Leeuwarder gevangenis WOENSDAG 22 FEBRUARI 19G9 -BINNENLAND In 2000 30 procent minder afval DEN HAAG (ANP/GPD) Minister Nijpels (milieu) wil dat de hoeveelheid afval over tien jaar met 30 procent is verminderd. In het Nationaal Milieuplan, dat hij in april presenteert, zal hij daarvoor maatregelen aankondigen. Voor bedrijven die niet aan de norm voldoen, is op termijn geen plaats meer in Nederland, zo zei hij vanmiddag bij de officiële inbedrijfstelling van de afvalverbrandingsoven van AKZO in Bergen op Zoom. AMSTERDAM (ANP) - Psychia- ters die verdachten van een mis drijf onderzoeken zouden geen conclusies moeten trekken over de toerekeningsvatbaarheid van een persoon. Dit is onzinnig en onjuist, omdat het toerekeningsvatbaar zijn bepaalt of iemand wel of niet wordt gestraft. Alleen de rechter kan zo'n conclusie trekken. Dit stelt mr. C. Haffmans, weten schappelijk medewerker van de af deling strafrecht aan de universi teit van Amsterdam (UvA) in zijn proefschrift 'De berechting van de psychisch gestoorde delinquent, een handleiding voor juristen bij vraagstukken op het raakvlak van strafrecht en psychiatrie'. Haff mans hoopt 24 februari op dit proefschrift te promoveren. Zodra een psychiater zich uitlaat over of en de mate waarin een ver dachte zijn daad kan worden aan gerekend, gaat hij volgens Haff mans op de stoel van de rechter zit- ten. Rechters lezen vaak alleen de conclusies van het psychiatrisch onderzoek, aldus Haffmans. Als psychiaters zich uitlaten over de toerkeningsvatbaarheid van ver dachten komt hun onafhankelijke en onpartijdige positie als deskun dige in het geding. In een goede psychiatrische rap portage behoort volgens Haffmans - "en als het even kan in begrijpelij ke taal, want daaraan ontbreekt het nogal eens" - een diagnose te wor den gesteld waarbij wordt aange geven wat dit betekent voor het handelen van iemand en vooral ook toegespitst op de daad die be recht moet worden. "Het is voor de rechters ontzettend belangrijk over voldoende informatie te be schikken, zodat ze kunnen begrij pen wat er is gebeurd. Niets is erger voor een rechter dan een delict to taal niet kunnen begrijpen". Haffmans pleit er verder voor dat om bij alle mensen die in voorlopi ge hechtenis worden genomen een deskundige - bij voorbeeld de dis tricts-psychiater - in te schakelen. Deze deskundige zou de rechter commissaris laten weten of hij het nodig vindt dat een psychiatrisch onderzoek wordt verricht. "Natuurlijk vergt dat veel man kracht. Maar dit zou op te lossen zijn door de veel minder mensen in voorlopige hechtenis te houden. Het is natuurlijk een discussie die al veel langer speelt maar er zitten in Nederland nu eenmaal veel te veel mensen in voorlopige hechte nis", stelt Haffmans. De onderzoeker vindt dit een merkwaardige zaak omdat toch ook geldt dat iemand niet kan wor den gestraft voordat de rechter hierover een beslissing neemt. "Door de voorlopige hechtenis zit ten heel wat mensen in Nederland een tijdlang in een huis van bewa ring, zonder dat ze al schuldig zij bevonden. Dat zou moeten verai deren", vindt hij. Ondanks de ingrijpende wijz gingen in het Wetboek van Stra recht gedurende de laatste eeuv waaronder de tbr-regeling va 1988, blijven volgens de promovei dus fundamentele probelemen b« staan rond de berechting van d psychisch gestoorden. Steeds wee steken zaken de kop op die grot beroering in de samenleving te weeg brengen. De manier waaro berechting van psychisch gestooi den plaatsvindt staat in wanke evenwicht tussen de rechtsbegir selen enerzijds en de commotie e beroering hierover in de samenle ving anderzijds. In de maatschap pij bestaat immers behoefte aa; wraak en angst voor herhaling vai het misdrijf, terwijl ook de vraa speelt in hoeverre een gestoord verdachte zijn gedrag kan wordei verweten. De bewindsman houdt daarmee vast aan streefcijfers die door een kamermeerderheid twee maanden te licht werden bevonden. In zijn nota Preventie en hergebruik van afvalstoffen presenteerde Nijpels een pakket maatregelen om de hoeveelheid afval in te perken. De Kamer karakteriseerde Nijpels' no titie als 'slap' (CDA) en 'mager' (WD). Volgens de PvdA stond Nij pels met zijn notitie zelfs 'voor schut'. Alle partijen bepleitten een hardere aanpak van de jaarlijks groeiende afvalberg. Toch zal Nijpels zich bij de sa menstelling van de afvalparagraaf in het Nationaal Milieubeleidsplan baseren op de gewraakte ootitie. Hij wil dat bedrijven al bij het pro- duktieproces rekening houden met de hoeveelheid afval en deze proberen te beperken. Het afval Korting kleine scholen wellicht van de baan DEN HAAG (GPD) - De korting van 50 miljoen op de kleine scholen gaat wellicht toch niet door. Minis ter Deetman (onderwijs) heeft een meevaller van 50 miljoen ontdekt. Het gaat om geld voor de kortdu rende vervanging van leerkrach ten. Daar is het afgelopen jaar veel minder gebruik van gemaakt dan Deetman had verwacht. De bewindsman zal op korte ter mijn bekend maken of hij het voor deeltje van 50 miljoen zal aanwen den om de kleine scholen te ont zien. Hij kan het ook gebruiken om de personeelsstop in het speciaal onderwijs mee te compenseren. Een meerderheid van de Tweede Kamer ging vorig jaar akkoord met een personeelsstop in het speciaal onderwijs op voorwaarde dat de minister 25 miljoen zou reserveren voor extra mensen in het gewone basisonderwijs. Hiermee moet voorkomen worden dat kinderen met leerproblemen zonder pardon worden doorverwezen naar het speciaal onderwijs. Deetman wilde dat financieren door 100 miljoen te bezuinigen op de kleine scholen. Toen het parlement die bezuini ging halveerde, was de bewinds man dat geld deels kwijt. Euroverkiezing De Regenboog-partijen PPR, PSP, CPN, EVP, Groene Partij Neder land en onafhankelijken richten hun laatste hoop voor een lijstver- binding met de PvdA bij de Eu ropese verkiezingen van 15 juni op het congres van de socialisten dat dit weekeinde bijeenkomt. Het PvdA-bestuur heeft een lijstver- binding afgewezen. De Regenboog heeft gisteren het congres opgeroe pen alsnog in te stemmen. De lijst- verbinding is een technisch middel om restzetels in de wachtte slepen. Curasao De Nationale Volkspartij (NVP), de grootste politieke groepering op Curasao, wil dat het eiland zich staatkundig losmaakt van de Antil len. Dat blijkt uit een rapport van de NVP over de toekomst van het eiland. Volgens partijsecretaris McWilliam heeft het advies niets te maken met de plannen van St. Maarten om onafhankelijk te wor den. Bolderkar Een vierjarig Schiedams meisje dat tot november vorig jaar het me disch kleuterdagverblijf De Bol derkar in Vlaardingen bezocht, blijft nog zeker tot april onder toe zicht van de Kinderbescherming, zo heeft de Rotterdamse kinder rechter Lo-Sin-Sjoe gisteren be paald. Het meisje mocht als een van de eersten weer terug naar haar ouders, maar wel onder toezicht van de Kinderbescherming. Verkrachting Twee jongemannen van 18 en 19 jaar uit Ulft zijn veroordeeld tot ne gen maanden cel voor de verkrach ting van een 14-jarig meisje en hun aandeel in de groepsverkrachting van ditzelfde meisje. De twee ont kenden alles voor de rechtbank, maar hadden eerder bij de politie een volledige bekentenis afgelegd. De zaak kwam aan het licht toen een schoolpsycholoog in oktober een groep meisjes hoorde praten over verkrachting. De overige zes verdachten moeten nog voorko- dat ontstaat moet zoveel mogelijk opnieuw worden gebruikt of op an dere wijze nuttig worden toege past. Pas als dat niet mogelijk is, zal het afval moeten worden verbrand of gestort. Als tot storten wordt overge gaan, moeten de afvalstoffen van gevaarlijke verontreinigingen wor den ontdaan en het volume ervan zo klein mogelijk worden gehou den. De bewindsman, die over het terugdringen van de afvalstroom harde afspraken wil maken met het bedrijfsleven, streeft naar een zo veilig mogelijke opruiming van het afval op stortplaatsen en in ver brandingsovens, zei hij vanmid dag. Wat deze laatste mogelijkheid betreft, streeft hij naar verbranding in grote installaties, die zijn voor zien van een volledige rookgasrei niging. Een richtlijn voor verbran dingsinstallaties uit 1985 zal Nij pels op korte termijn aanscherpen. De normen zullen worden aange past aan de strengere Duitse nor men. Dit geldt zowel voor bestaan de als voor nieuwe verbrandingsin stallaties voor huishoudelijk afval en daarmee vergelijkbaar bedrijfs afval. De bij de verbranding vrijko mende-energie moet ten volle wor den benut, vindt de minister. Hij pleitte voor een verhoging van de huidige vergoeding voor het terug leveren van elektriciteit door ver brandingsinstallaties aan het open bare net. Onderzoek naar gebruik poppen AMSTERDAM (ANP) - De vak groep orthopedagogiek van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat de interviewmethoden van hulpverleners bij seksueel mis bruikte kinderen onderzoeken. Ge durende het onderzoek wordt ge keken hoe twee groepen kinderen reageren op vragen van de hulpver lener en het gebruik van zoge naamde anatomisch correcte pop pen. De ene groep bestaat uit kin deren die waarschijnlijk nooit seksueel misbruikt zijn; de tweede groep uit kinderen die dergelijke ervaringen wel ondergingen. Het gebruik van de poppen door deskundigen wordt bekritiseerd vanwege de te sterke suggestieve werking die van dat gebruik uit zou gaan. "Onderzoeken naar seksueel misbruik staat of valt met de vraag of de juiste vragen worden gesteld aan de kinderen. Daarom willen wij heel nauwgezet analyseren wat de rol van de vragensteller tijdens dergelijke interviewsessies is", al dus een van de onderzoekers. Hoofdredacteur Van Amerongen van de Groene Amsterdammer kijkt toe bij de opmaak van de advertentie die vandaag in een aantal dagbladen is verschenen. Het initiatief voor de oproep is genomen door redacteuren van het weekblad. <fc>to and 'Rechtszaak tegen Rushdie maakt weinig kans' van Rushdie niet wordt ingetrok ken. Ook vragen ze de regering 'alle maatregelen te treffen opdat de Ne derlandse vertaling ongehinderd kan verschijnen'. Het werkgeversorganisaties heb ben gisteren laten weten het EG- besluit om de ambassadeurs terug te trekken, te respecteren. „Het is natuurlijk jammer voor onze han delsbelangen in Iran, die na het be ëindigen van de oorlog met Irak weer in betekenis zijn toegeno men", aldus een woordvoerder van het VNO, „Maar het gaat niet aan nu de handelsbelangen te bena drukken. Buitenlands beleid is meer dan alleen handel, en we ne men aan dat over deze beslissing goed is nagedacht". Nederland ex porteert jaarlijks voor ongeveer 500 miljoen gulden naar Iran. DEN HAAG (GPD/ANP) - Minis ter Korthals Altes (justitie) meent dat premier Lubbers er niet ver standig aan heeft gedaan te melden dat justitie 'De duivelsverzen' van de schrijver Salman Rushdie aan een onderzoek zou onderwerpen. De mededeling heeft tot misver standen geleid, aldus Korthals Al tes. Hij verklaarde pas maandag opdracht voor een onderzoek te hebben gegeven naar aanleiding van een brief van enkele moslem- organisaties in Nederland. Hij ver wacht dat de moslems weinig kans op succes hebben bij een eventuele rechtszaak. Lubbers zei vrijdag dat op het departement van justitie onder zocht werd of in het boek sprake is van smalende godslastering. PvdA'er Kosto interpelleerde Korthals Altes daarover gisteren in de Tweede Kamer. Volgens Kosto is voor de overheid als uitvoerende macht geen taak weggelegd bij de beoordeling of sprake is van sma lende godslastering. Dat oordeel is aan de rechter, zo betoogde hij. Korthals Altes was het met die stelling eens en zette uiteen dat op zijn departement afgelopen vrijdag alleen met een analyse is gestart van het boek. Premier Lubbers heeft het besluit tot een analyse vertaald in een besluit tot een on derzoek. De minister gaf pas op dracht tot een onderzoek na ont vangst van een brief van enkele moslemorganisaties in Nederland, omdat hij daarmee een duidelijke reden voor een onderzoek had. In de brief worden de passages uit het boek die de moslems als grievend beschouwen, op een rij gezet en van commentaar voorzien. Korthals Altes zei gisteren overi gens niet te geloven een rechtszaak kans van slagen heeft, maar hij be klemtoonde dat dat oordeel niet aan hem is. „Ik geloof niet dat je bok maar in enige mate kunt stel len dat het de schrijver te doen was om het kwetsen van een bevol kingsgroep", aldus de minister. Met Kosto stelden CDA en D66 dat het kabinet de schijn op zich heeft geladen te bezwijken voor Iraanse druk. De kamerleden ver wezen naar de dreigementen die de geestelijk leider van Iran, ayatollah Khomeini, heeft geuit tegen de schrijver en uitgeverijen die het boek op de markt brengen. Vol gens Wolffensperger (D66) heeft de premier, door ruimschoots rucht baarheid te geven aan het onder zoek, die schijn alleen maar ver sterkt. Korthals Altes ontkende dat. Vandaag heeft een groot aantal schrijvers, journalisten, kunste naars en intellectuelen de regering opgeroepen de diplomatieke be trekkingen met Iran te verbreken als de oproep tot het vermoorden LEEUWARDEN (GPD) - De oordeelden die de komende ma den de 252 cellen in de Leeuwarder gevangenis zullen be trekken moeten het voorlopig doen zonder spreekuur van het bureau voor rechtshulp. Het ministerie van justitie heeft verzuimd extra geid daarvoor uit te trekken. be beslissing van het kabinet om de celcapaciteit op te voeren zou gepaard moeten gaan met extra fi nanciering van de rechtshulpbu reaus. Juist de uitbreiding van het aantal gevangenissen levert veel extra werk op voor de rechtshulp verleners, omdat de bajesklanten na hun veroordeling meestal geen contact meer hebben met hun ad vocaat. Van de Leeuwarder gevangenis - met allerlei nieuwe voorschriften en afdelingen - wordt verwacht dat het er vooral in het begin beklagza- ken zal regenen. Ook het ministerie houdt daar rekening mee. De directie van de Leeuwarder gevangenis streeft ernaar op den duur taken en delen van het gevan- geniswerk uit te besteden aan par ticuliere bedrijven. Gedacht wordt aan de werkzaamheden van por tiers, onderwijzers en geestelijke verzorgers. De keuken van de in richting, die morgen officieel wordt geopend, is al verpacht aan Eurest BV, een dochter van Wagon Lits. In het nieuwe gebouw zijn 96 cel len voor langgestraften en 72 cellen voor kortgestraften (strafrestant minder dan zes maanden). Ook worden 72 plaatsen gereserveerd voor langgestraften die overdag sa men op kunnen trekken, zoals dat ook gebeurt in Norgerhaven en Es- serheem (Veenhuizen). Voor 'vlucht- en beheersgevaar- lijke' gedetineerden zijn twaalf ex tra beveiligde cellen ingeruimd. Deze extra beveiligde afdeling (EBA) wordt bestuurd door het mi nisterie van justitie en zal samen met soortgelijke afdelingen in de toekomstige gevangenissen van Hoogeveen, Sittard, Rotterdam en Arnhem eem 'caroussel' De hiervoor geselecteerde gedet neerden zullen op onregelmatig tijdstippen verhuizen tussen dez vijf afdelingen. De nieuwe gevangenis, die gert kend per cel bijna de helft goedkc per is uitgevallen dan de Bijlmei bajes en het huis van bewaring ii Maastricht, telt 235 man personee Onder hen zijn 105 penitentiaire in richtingswerkers en 35 bewaker' die allen in ploegendienst werker Voor de verplichte arbeid van d gedetineerden zijn een drukkeri. een timmerfabriek, een montage hal en een wasserij ingericht. Daai naast zullen gedetineerden wordei ingezet bij huishoudelijke taken ii de inrichting. Uitspraak tegen vrouwenarts nietig verklaard DEN HAAG (ANP) - De strafzaal tegen een Haagse vrouwenarts di< is veroordeeld wegens seksuee misbruik van patiëntes moet op nieuw worden behandeld door he gerechtshof in Amsterdam. Da heeft de Hoge Raad gisteren be paald. Het hof in Den Haag veroor deelde de 54-jarige arts tot een jaai voorwaardelijke gevangenisstra: en verbood hem zijn beroep uit t( oefenen voor een periode van viei jaar. De Hoge Raad heeft deze uit spraak verworpen omdat het hof ir Den Haag niet heeft overwogen dt zes vrouwen opnieuw te laten ver horen door de rechter-commissa- ris. Het hof vond het niet aanneme lijk dat de vrouwen iets anders zou den verklaren dan ze eerder had den gedaan. Bovendien hadden de vrouwen al te kennen gegeven eer nieuw verhoor niet goed aan te kunnen. Vertrekkende Amerikaanse ambassadeur Shad: GRONINGEN (ANP) - Gronin gen gaat honden weren uit win kelstraten in het centrum. Dit is een van de maatregelen die de gemeente wil nemen om een ein de te maken aan het steeds toe nemende probleem van de hon- depoep. De honden in Gronin gen - er staan er 10.000 geregi streerd - produceren met elkaar jaarlijks 1 miljoen kilo poep. De gemeente heeft ook andere maatregelen in petto: ook speel terreinen en bepaalde wandelge bieden worden tot verboden ge bied voor honden verklaard. Er Winkelstraten Groningen taboe voor hond zullen uitrenplaatsen worden in gesteld waar honden onder toe ziend oog van hun baasje los kunnen rondlopen. Hondebezit- ters zullen verplicht worden ge steld een zakje of netje op zak te hebben, voor het geval hun hond toch onverwacht een grote bood schap zou doen. De gemeente wil controleurs aanstellen om deze nieuwe re gels te handhaven. De hondebe- zitters krijgen twee maanden na de invoering van de nieuwe re gels de tijd om hun gedrag en dat van hun hond te veranderen. Daarna worden ze bij overtre ding zonder pardon op de bon geslingerd. Vorig jaar werden in Groningen vier hondetoiletten gebouwd. Ze worden slechts ma tig gebruikt. ADVERTENTIE AMSTERDAM (GPD/ANP) - Ne derland en de overige NAVO-lan- den moeten instemmen met de mo dernisering van de korte-afstands- kernraketten. Vanuit een positie van kracht kan daarna met de Sov-' jetunie onderhandeld worden over vermindering van conventionele bewapening. „Niet moderniseren staat gelijk met eenzijdig ontwape nen", zei de vertrekkende Ameri kaanse ambassadeur John Shad gisteren op zijn laatste persconfe rentie in Nederland, in Amster dam. Volgens hem moet de NAVO zich niet in slaap laten sussen door geloof in de goede bedoelingen van Gorbatsjov. Nog steeds produceert de Sovjetunie enorme aantallen tanks, stukken artillerie, vliegtui gen en schepen. Terwijl in het Wes ten gediscussieerd wordt over mo dernisering van de kernwapens, vervangt de Sovjetunie haar kern wapens voor de korte afstand al ge ruime tijd door modernere en bete- De Russen hebben volgens Shad ook na de aangekondigde vermin deringen van hun legers nog steeds een voldoende groot overwicht aan tanks- en manschappen om West- Europa te kunnen bezetten. De am bassadeur vindt dan ook dat zowel de VS als de Europese bondgeno ten eerder meer dan minder moe ten bijdragen aan de gemeenschap pelijke verdediging. Shad, die bijna twee jaar ambas sadeur in Nederland is geweest, keert in Amerika waarschijnlijk te rug naar het bedrijfsleven. Hij heeft aanbiedingen ontvangen van onder meer het beleggingsbedrijf Drexel Burnham. Ook blijft hij ad viseur van de Harvard Business School. Voor zijn benoeming in Den Haag was hij voorzitter van de Security and Exchange Commis sion, het lichaam dat de aandelen- beurs in New York moet controle- De morgen vertrekkende ambas sadeur benadrukte de belangrijke matigende rol die Nederland speelt, wanneer de emoties tussen Amerika en Europa weer eens hoog dreigen op te lopen. In dat verband noemde hij onder meer het huidige debat over de moderni sering van de kernwapens. Maar hij wees ook op de tegenstellingen op het gebied van de handel en de landbouw. Volgens Shad zou ons land binnen de Europese Gemeen schap een belangrijke rol kunnen spelen bij onder meer het streven naar verminderen van de subsidies voor de boeren. Hormonen Volgens Shad is het verbod dat de EG heeft afgekondigd voor de im port van Amerikaans vlees met hormonen in het nadeel van de Eu ropese consument. Met hormonen wordt magerder en gezonder vlees geproduceerd tegen lagere kosten dan zonder. De sporen van de hor monen in het vlees zijn verwaar loosbaar. Shad zei dat er meer hor monen zitten in een Europees klontje boter dan in 200 kilo Ameri- 'kaans vlees. Voor het geschil over de land bouwsubsidies wordt volgens Shad wel een oplossing gevonden. Hij denkt dat de EG uiteindelijk wel naar een vrije markt voor land- bouwprodukten toe wil, omdat het duidelijk is dat dat voor iedereen het beste is. De boeren zijn beter af als ze kunnen reageren op vraag en aanbod en de consumenten zyn goedkoper uit. De 24 landen van de OESO (Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling) geven per jaar 200 miljard dol lar uit aan ondersteuning van de landbouw. De VS intussen hebben een flexibeler standpunt over de af schaffing van de subsidies ingeno men. Eerst zeiden de Amerikanen dat alle subsidies binnen tien jaar moeten worden afgeschaft. Nu wordt gezegd dat de EG niet alle subsidies aan de kant hoeft te schuiven en is de termijn verscho ven naar begin volgende eeuw, al dus Shad. De VS blijven wel op het standpunt dat eerst een beslissing moet worden genomen over het te volgen lange-termijnbeleid voor dat wordt gepraat over korte-ter- mijnmaatregelen. Shad liet verder weten dat de VS in principe positief staan tegenover de Europese eenwording van 1992. Hij maakt zich echter zorgen over de protectionistische tendenties in sommige landen en hoopt dat deze tendenties niet het gezicht van de EG na 1992 gaan bepalen. Shad onderstreepte het grote economische belang van Neder land met de bekende multinationa le ondernemingen, de belangrijke financiële markten en de ligging van het land als poort tot Europa. Verder is Nederland de op een na grootste buitenlandse investeerder in de VS en zijn de VS de grootste buitenlandse investeerder in Ne derland. En, wat Shad als bijzon der belangrijk aanmerkte, de VS hebben een handelsoverschot van vier miljard dollar'met Nederland, groter dan met welke andere han delspartner dan ook. De VS heb ben met de meeste landen een te kort in het handelsverkeer. Zo'n 5 miljoen Afghanen zijn op de vlucht. Al jaren leven ze van dag tot dag. Niets hebben ze over, hooguit een sprankje hoop Hulp is daarom hard nodig. De Willem en Mary Loterij wil zoveel mogelijk geld inzame len voor deze vluchtelingen. Het geld komt toe aan de Nederlandse Stichting Vluchteling' Het 'Hoge Commissariaat der Vere nigde Naties voor Vluch telingen' ziet erop toe dat het geld goed terecht komt. Zelf maakt u kans mll.'l'.mi phiumg §52 op een mooie prijs. Volvo, Philips, de Staats loterij, de Lotto, de ABNze staan er voor. Loten f 5.- zijn t/m 4 maart verkrijgbaar bij verkoopadressen van de Staatsloterij Ide organisator van deze eenmalige loterij). En bij alle Grenswissel- en Postkantoren. Aarzel dus niet; koop loten. En vraag meteen even naar de folder waarin de KT-L/S- 8S P"izen staan vermeld en hoe u te weten kunt ko men of u tot de winnaars behoort. De trekking vindt plaats op maandag 13 maart. DE WILLEM EN MARY LOTERIJ. HULP VOOR DE AFGHAANSE VLUCHTELINGEN. Vergunningnummer LO 880/120/216 88 d.d 14-11-88

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3