n Goed idee, daar struikel je over' INGEN Frank Boeijen steunt WNF en krijgt goud 'Algemeen Europees amusement bestaat niet' Popster Sting op de bres voor Amazone WIE IS DE ECHTE KING? Geld terug De Delftenaar N. Kouwenhoven had na 45 jaar niet verwacht ooit nog eens iets van zijn portemon nee terug te zien, tot hij kort gele den een bericht uit het Duitse plaatsje Pöttlingen kreeg. Daar verloor hij in 1944 zijn geld en persoonsbewijs in een danszaal, waar hij met nog 20 Nederlan ders was ondergebracht. Kou wenhoven werd in de oorlog op gepakt en in Pöttlingen te werk gesteld. Zoekacties leverden toenter tijd niets op. Eind vorig jaar kwam alles tijdens een verbou wing van de danszaal boven wa ter: geld, persoonsbewijs, rijbe wijs en waardepapieren. Een eveneens in Pöttlingen te werk gestelde Brabander hoorde van de vondst toen hij het Duitse plaatsje bezocht. Hij lichtte ver volgens Kouwenhoven in, die de papieren en de portemonnee nu weer in zijn bezit heeft. Zilverschat Een Australisch duikerssyndi caat heeft aangekondigd een enorme zilverschat te willen ber gen uit een Spaans galjoen dat bijna 300 jaar geleden nabij het eiland Guam in de Stille Oceaan is gezonken. John Bent en Paul Lunn, die een winkel in duikartikelen heb ben in Adalaide, zeiden te ver wachten dat ze 47 ton, ofwel on geveer 1,5 miljoen munten, aan Spaanse zilverstukken zouden aantreffen. Dergelijke munten brengen vandaag de dag 200 Australische dollars, ongeveer 330 gulden per stuk op. De schat zoekers verwachten, inclusief de goudstaven en kunstvoorwer pen in het wrak van de Sênora del Pinar de Zaragoza, een schat aan te zullen treffen met een waarde van 500 miljoen Australi- Han Peekei trekt met 'Wordt Vervolgd' jonge én oudere stripliefliebbers HILVERSUM (GPD) - Honderdduizenden kin deren en volwassenen kij ken wekelijks naar het te levisie-programma 'Wordt Vervolgd' van de AVRO. De strip- en tekenfilmru briek blijkt ontzettend ge liefd bij kijkers van drie tot twintig jaar. De popu lariteit wordt om de veer tien dagen onderstreept door de grote opkomst van kinderen bij een Wordt Vervolgd Club-dag ergens in Nederland. Uren tevoren staan ze mat hun neusjes tegen de ruit van het the ater gedrukt. Honderden kinde ren zijn veel vroeger dan gebrui kelijk uit hun bed geklommen om vooraan in de rij te kunnen staan. Voordat de deuren van het theater opengaan, gluren ze naar binnen. Allerlei kraampjes voor de stripmarkt worden opge bouwd in de hal van het theater. Daar tussen lopen levensgrote poppen van striphelden als Aste- rix en Obelix. Het geduld van de kinderen wordt danig op de proef gesteld. Pas om kwart over tien gaan de deuren open. De Wordt Vervolgd Club-dag kan beginnen. Nog vroeger dan de kinderen zijn de vijftig medewerkers van Peekel/Stips-produkties uit Hil versum opgestaan om het toneel in orde te maken voor de voor stelling en om de Stripmarkt op te zetten. Ook presentator Han Peekei is 's ochtends vroeg uit de veren. Maar hij zegt het er graag voor over te hebben. Peekei koestert 'Wordt Vervolgd' alsof het zijn eigen kind is. Het succes van zijn onafhankelijk produc tiebedrijf, dat jaarlijks tweehon derd televisie programma's maakt, is zeven jaar geleden be gonnen met 'Wordt Vervolgd'. 'Wordt Vervolgd'--presentator Han Peekei: 'De serieuze p we kinderen benaderen spreekt aan' Mager De 41-jarige Han Peekei kan zich de beginperiode nog goed herin- HILVERSUM De Frank Boeijen Groep gaat het Wereld Natuur Fonds een handje helpen. De Nijmeegse formatie brengt binnenkort opnieuw de single 'De Wereld Uit' op de markt en de opbrengst van de verkoop is bestemd voor het WNF. Frank Boeijen en het WNF kwamen met elkaar in contact tijdens de opnames voor de AVRO-muziekspecial Muziek in Natura. De special werd op locatie in Oostenrijk gefilmd en het lied 'De Wereld Uit' werd daar opgenomen in de onheilspellende sfeer van een door zure regen aangetast sparrenbos. De tv-opname wordt op 9 maart uitgezonden. Overigens gaat het goed met de Frank Boeijen Groep. Onlangs vierde de groep een klein feestje omdat ze maar liefst drie gouden platen kreeg overhandigd. De platen 'Foto van een Mooie Dag', 'In Natura' en 'Onderweg' bleken weer als warme broodjes over de toonbanken te zijn gegaan. neren. Samen met Wouter Stips is de geboren Rotterdammer, die al vanaf zijn vijftiende jaar radio- en televisiewerk deed bij ver schillende omroepen, in 1981 met Peekel/Stips-produkties be gonnen. In het eerste jaar bleek het aanbod van opdrachten ma ger. Totdat Han Peekei in een blaadje van de boekhandel las dat veertig procent van de ver kochte boeken, stripboeken zijn. Dit bracht hem op het idee van een stripprogramma. „Een goed idee, daar struikel je over", zegt Peekei. „Ik was al tijd een stripliefhebber geweest, geen fanaat hoor. Strips spreken zo aan omdat het een mix is van boekdrukkunst, een speelfim en beeldende kunst. Het idee om een stripprogramma te maken leek Wouter en mij zo goed dat we ons spaargeld bijeen ge schraapt hebben. Met die dertig duizend gulden hebben we een proefopname gemaakt. De band heb ik alle omroepen laten zien. Ze vonden het allemaal een leuk idee, maar hapten niet toe. Uit eindelijk zag de AVRO er iets Peekei: „De eerste uitzending was op mijn verjaardag, 6 okto ber 1982. Op de prijsvraag kwa men honderdduizend briefkaar ten binnen. Het was dus vanaf het begin raak. Inmiddels is 'Wordt Vervolgd' aan zijn zeven de seizoen bezig. De AVRO heeft toegezegd nog zeker drie jaar door te gaan met, het program- Plezier Het succes van zijn programma schrijft Peekei toe aan het plezier waarmee het gemaakt wordt. „We hebben zo'n plezier met het maken van 'Wordt Vervolgd'. Dat zien de kijkers. De medewer kers hebben een groot aandeel in het succes van het programma. Wouter Stips is natuurlijk een geniale vormgever en Kees de Bree heeft een internationaal be faamde kennis op het gebied van strips en tekenfilms. Kees koopt tekenfilms in." „Ook de serieuze manier waar op wij kinderen benaderen, slaat aan", zegt Han Peekei. „We heb ben gekozen voor een heldere, simpele presentatie. We voorzien kinderen tussen de tekenfims door van informatie waar ze bij de filmpjes op moeten letten. Ik leer nooit de letterlijke tekst uit mijn hoofd. Ik weet wat ik moet zeggen en vertaal die informatie naar de kinderen. Daarbij komt dat ik op die manier recht in de camera kan kijken. Oogcontact is voor mij erg belangrijk. Daar om ben ik zo blij met de Wordt Vervolg Club-dagen. Op die da gen ontmoet ik de kijkertjes echt." "Het is altijd weer een prachtig moment", vertelt Han Peekei. "Ik heb heus wel eens wat min der zin om te presenteren. Maar als ik eenmaal het podium op loop en de kinderen klappen voor je, is mijn humeur direct zonniger. Bij zo'n opkomst gaat mijn hart open." Het plezier waarmee Han Peekei de voorstelling presen teert straalt af op zijn publiek. Een medewerker van het theater in Den Helder merkt na de voor stelling op dat de Wordt Ver volgd Clubdag de beste kinder voorstelling is, die hij ooit gezien heeft. De kinderen krijgen teken films te zien, kunnen meedoen aan het toetje-Boe spel en zien optredens van de twee clowns 'de Jobro's' en zanger Rein Ger- lofs. Dat de voorstelling bij de kin deren in de smaak is gevallen, blijkt wel uit het aantal kinderen dat na afloop een handtekening wil van Han Peekei. Uitgeput zet de presentator zijn krabbels. Na een pilsje stapt hij meteen in een taxi naar Hilversum. Tijdens de rit kan hij met moeite zijn ogen open houden. Uiteindelijk valt Han Peekei in slaap. Moe maar voldaan. LONDEN (ANP) - Er bestaat niet zoiets als algemeen Euro pees familie-amusement of nieuws. Na vijf jaar met fors verlies gedraaid te hebben heeft Sky Channel deze dure les geleerd. Familie- en nieuwsprogramma's op tele visie lenen zich alleen voor een nationaal publiek. Dat én de problemen met de programmarechten zijn de re denen waarom de Australi sche mediamagnaat Rupert Murdoch zich van het Euro pees continent heeft terugge trokken met Sky Channel en het nieuwskanaal van Sky niet op de Europese kabel te Andrew Neil, president-di recteur van Sky Television, maakte.dat gisteren duidelijk tijdens een symposium. In de nieuwe filosofie van Sky is voor Europa alleen sport en kunst weggelegd. Dat zijn de enige grensoverschrijdende programma's die op dit mo ment mogelijk zijn, zo meent de Sky-directeur. BRASILIA (AP) - De Britse pop ster Sting heeft twee uur met de Braziliaanse president Jose Sar- ney gesproken over zijn voorstel om wereldwijd geld in te zame len voor het inrichten van een groot indianenreservaat in het Amazone-gebied. Op die manier moeten zowel de indianen als het bedreigde oerwoudgebied langs de rivier de Amazone worden be schermd. Sting zal in Brazilië de ze weekontmoetingen hebben met vertegenwoordigers van 28 indianenstammen en met inter nationale ecologen. Na zijn ontmoeting met Sar- ney gaf hij, zittend op het gras voor het presidentiele paleis, een korte persconferentie. „Wij zou den Brazilië willen helpen met het inrichten van het grootste in dianenreservaat ter wereld. Ik ben er zeker van dat we in de Verenigde Staten, Europa en Ja pan veel geld kunnen lospeute ren voor dit project", aldus de zanger. „We hebben hiervoor de toestemming nodig van het Bra ziliaanse volk. We willen Brazilië helpen de Amazone te redden." De Braziliaanse regering heeft duidelijk gemaakt dat ze geen buitenlandse inmenging zal ac cepteren in zaken die de Amazo ne betreffen. Er is een groeiende internationale bezorgdheid over de vernietiging van 7,7 miljoen vierkante kilometer regenwoud langs de Amazone. Vernietiging van deze grootste wildernis, ter wereld zou mogelijk dramati sche veranderingen in het kli maat in de hele wereld tot gevolg kunnen hebben. Uit satellietfo to's is gebleken dat in de afgelo pen tien jaar 683.000 vierkante kilometer regenwoud door toedoen van de mens is verdwe- LONDEN Cynthia Lennon, de 'ex' van de vérmoorde Beatle John, poseert met twee nep-Elvis Presleys tijdens de verkiezing 'Wie lijkt het meest op the King'. Rechts Leyton Sommors (53), links Liberty Mounten, een Elvis-dubbelganger die speciaal voor de verkiezing uit Los Angeles naar Londen was gevlogen. De krant The Sun had de verkiezing georganiseerd in de bar van Cynthia Lennon. Overigens gaat The Sun nog verder: er wordt deze week een zoekactie gehouden naar de échte Elvis Presley. De krant heeft het initiatief daartoe genomen omdat de geruchten dat de tien jaar geleden overleden zanger nog leeft steeds sterker worden. (foto ap> K/JK t CXARHE8JB PE OUPE RUN TUSSEN ALPNEN Laag water Omdat er in Frankrijk al een half jaar vrijwel geen druppel regen meer is gevallen, is het waterpeil van tal van rivieren deze maand naar een dieptepunt gedaald. Op sommige plaatsen in Bretagne werd een peil gemeten dat maar eens in de 50 jaar voor komt. En in het stroomgebied van de Garonne, in het zuidwes ten van het land, is de capaciteit van vele rivieren op het ogenblik vergelijkbaar met die tijdens de droogste periode van de zomer. De gevolgen voor de visstand, In het bijzonder de zalm.'zijn on miskenbaar, nog afgezien van het feit dat op sommige plaatsen de boeren hebben moeten over schakelen op een ander gewas. Eend en Rolls „Wie het kleine niet eert", moe ten de dieven gedacht hebben, toen zij hun slag sloegen in An keveen. Vervolgens gingen zij er vandoor met een Rolls Royce en een Eend. De verzamelaar is extra gedu peerd, omdat de restauratie van zijn kostbare bezit zojuist afge rond was. Van het 'plaatje van een auto' rest hem nu niets an ders meer dan een plaatje van een auto. sche dollar, zo'n 810 miljoen gul den. Het 1.200 ton metende schip was onderweg van Acapulco in Mexico naar Manila op de Filipij- nen, toen het op 2 juni 1690 op een rif bij Guam verging. ER IS VAAR GEVAAR VERBONPEN AAN HET ACHTERVOLGEN POOR POLITIEPATROUILLES VAN KUNT U PAN GEEN OUPERE AGENTEN IN PIS PATROUILLES ZETTEN De 5-jaar oude Catherine German en de 8-jarige Court ney Bailey uit Hershey in de Amerikaanse staat Pennsylva nia doen zich hier te goed aan een enorme chocoladekoek. De foto werd gemaakt op het grote chocoladefestival dat voor de zevende maal werd gehouden in Hershey. Op het festival worden allerlei zaken gedaan waar chocolade aan te pas komt.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18