'Als het zo moet, dan houden we ermee op' Hilversum kan commerciële tv niet aan Rob Out heeft geen zin meer in ATV-partners Geref. kerk Oegstgeest blijft bij beroep homofiel predikant PAGINA 2 Mi MAANDAG 20 FEBRUARI 19^ HILVERSUM - De heren uitgevers en reclame makers schrokken vorige week een beetje. Ze kwamen naar de directiekamer van Rob Out in het Veronicagebouw om er een intentieverkla ring. met het oog op een commerciële zender, te ondertekenen. Iedereen was er, ook de heren van de TROS en de AVRO. Alleen Out ontbrak. En toen hij tenslotte alsnog kwam binnenwan delen, was er nauwelijks met hem te c Een soort affaire-Vredeling? Als er belangrij ke defensiecontracten moesten worden onder tekend, dook de toenmalige minister onder in de Haagse binnenstad. Nee, het is erger, menen Outs omstanders. Mr. Veronica lijkt zijn belang stelling voor de Hilversumse omroepwereld bij tijd en wijle volledig te zijn kwijtgeraakt. Het ene moment spreekt hij nog vol vuur over zijn plannen en ideeën, om vervolgens plotseling ongeïnteresseerd te raken. De collega's van AVRO en TROS, die samen met Veronica het ATV-team vormen, zijn er langzamerhand aan gewend geraakt, maar ten opzichte van de uitgevers en de adverteerders die wel willen meedoen aan het commerciële- omroepavontuur voelen ze zich toch wel een beetje gegeneerd. Laat staan dat ze verteller over die collega, die met Out mee naar huis reed doch onverrich- terzake weer in zijn auto stapte, toen bleek dat de Veronica-man thuis op de bank ging liggen en onmiddellijk in slaap viel. Is dat de dyna miek van het commerciële avontuur? Binnenkort valt het voorlopige besluit over de commerciële televisie. Volgens het regeerak koord mogen twee of meer omroepen samen met commerciële omroep beginnen, als ze na anderhalf jaar in staat zijn om zichzelf te bedrui pen en als de achterblijvende omroepen daar door niet in gevaar worden gebracht. AVRO, TROS en Veronica zeggen geïnteresseerd te zijn. Het kabinet zal uiterlijk op 6 maart bekend maken, dat ATV de kans krijgt. Maar de vraag is Zeer of de omroepen die kan grijpen. De TROS wil wel. Al ruim vier jaar lang maiken ze daar de best bekeken en gewaardeerde programma's. En toch is er een einde aan de groei. Een tijdlang heeft de TROS zelfs aanhang verloren, en of schoon vorig jaar aan die tendens een einde kwam, is de fek er uit. Zo lang er uitzicht is op een compleet nieuw bestel, waarin het succes zal worden afgemeten aan de gretigheid van adverteerders om in en rond TROS-programma's te verschijnen, is er hoop. Maar als het kabinet die hoop de bodem in slaat, dan slaat de wanhoop toe. Een hoge TROS-functionaris vreest twintig of meer van zijn beste mensen kwijt te raken als de omroep in het huidige bestel moet blijven zitten. Men sen die met meer succes terecht kunnen bij Joop van den Ende-achtige instellingen en pro- dukties. Maar de AVRO heeft helemaal geen haast met de ATV-plannen. Die omroep ligt momenteel min of meer in duigen. De affaire-Wibo van de Linde is daar keihard aangekomen, en de na- weeen zullen nog lang pijn blijven doen. Het be leid van de achterliggende jaren zal vermoede lijk ingrijpend worden veranderd. Interim-di recteur De Vicq is vastbesloten geen onduide lijkheden achter te laten. De AVRO zal na zijn wervelende aanwezigheid niet meer dezelfde zijn als vroeger. Ook Veronica zit er niet op te wachten. Vero nica is verreweg de grootste omroep met een kleine kern-organisatie, niet ouderwets gestruc tureerd zoals al die oude omroepen, met een fi nancieel inkomen dat de uitgaven verre over stijgt. Geld zat. Veronica is altijd een solist ge weest, als piraat, en later ook. Eigenlijk moeten ze daar niets hebben van die ATV-samenwer- king. Het kabinet kan straks rustig ja zeggen tegen een commercieel bestel. Als de randvoorwaar den ook maar een beetje strak zijn, en dat is stel lig het geval, zeggen de ATV-omroepen al gauw nee Ze zijn al uitgeput voor ze eraan beginnen. En de zwarte piet, dat is voor Lubbers c.s. het aardige, ligt dan in Hilversum, en niet in Den Rob Out valt ervan achterover op de zitbank. "Cocaïne? Dat heb ik nog nooit gebruikt. Ben je nu helemaal gek. Zeggen ze dat? Daar moet ik om lachen. Ik heb zelfs van m'n leven nog nooit een stickie gerookt. Dat klinkt niet erg waarschijnlijk, ik weet het, maar het is wel zo. Als er ook maar iets van dat spul in dit huis zou komen, zou mijn vrouw me zo de deur uittrappen. Goed, ik rook en ik drink op z'n tijd een stevige borrel. Maar wat geeft dat? Als m'n werk er maar geen nadeel van ondervindt. En dat gebeurt niet. Elk halfjaar word ik volledig onderzocht door een in ternist. Ik ben gezond". door Wim Meiners en Peter Contant "Wel heb ik regelmatig last van m'n maag. M'n dokter vindt, dat ik te weinig slaap en te veel werk. Daarin heeft hij gelijk. Ik zit hier een programmering te maken, met gaten erin. Wat dacht je? Dat be zorgt mij maagpijn. Maar om me daarom maar af te schilderen als een zieke, niet ordentelijk functio nerende direkteur, die frequent on bereikbaar is, waardoor er geen be slissingen kunnen worden geno men binnen het ATV-project, dat steekt me enorm". Boos, gekwetst en kettingro- kend zit Rob Out zondagmorgen op kousevoeten in zijn Larense wo ning op de wit-wollen bank. Hij vindt, dat ze het maar bruin bak ken, sommige partners binnen het ATV-EPTV-project. In die kringen wordt de laatste weken hardnekkig en consequent het verhaal opge hangen van Out als een ziekelijke, niet goed functionerende leider, die niet meer ouderwets de touw tjes in handen heeft bij Veronica, en die daardoor het ATV-project ondermijnt. Net nu het kabinet op het punt staat om te besluiten, onder welke voorwaarden AVRO, TROS, Vero nica (ATV) en vier uitgevers (EPTV) eventueel met commercië le omroep mogen beginnen. Nu het erop aankomt, blijkt de eenheid in het gezelschap ver zoek te zijn. Zwarte piet Out voelt zich als mens gekrenkt en verwacht dat de angel van deze prik ook zijn Veronica gaat bescha digen. Hij ziet de bui al hangen: Rob Out krijgt binnen afzienbare tijd de zwarte piet toegespeeld van z'n ATV-partners. Het zou door zijn weinig constructieve opstelling ko men, dat het ATV-project uitdraait op een gigantische mislukking. "Nee, het verbaast me niet. Als ik hoor hoe er achter eikaars rug soms over anderen wordt gepraat. Ik weet ook wel, dat de krant die ge ruchten niet verzint. Ik had het leu ker gevonden, als jullie het eerst bij me geverifieerd hadden. Maar ik zie in het gedrag van sommigen al langer, dat ook zij het ATV-project niet zien lukken. En dat ze op zoek zijn naar een boosdoener. Wat denk je? Ik heb mijn ogen niet in mijn zak. De mensen die het meest belang hebben bij ATV, zijn teleur gesteld dat het misschien niet lukt, en die wentelen dat op mij af. Ik heb al opmerkingen in die richting vernomen. Dus dat ze nu dit soort verhalen in de wereld helpen, nee, dat verbaast me niet". Maar dat er binnen ATV zo recht streeks op de persoon wordt ge speeld, dat zit hem al geruime tijd dwars. Na twee uur praten is er voor het eerst sprake van stemver heffing bij de VOO-directeur. "Ik ben ongelooflijk loyaal. Maar ook aan mijn loyaliteit is een grens. En die grens komt nu in zicht. Als het zo moet, dan houden wij ermee op. Dan stappen we eruit". "Dat ik er veel voor voel om niet- langer meer met die mensen in ons gebouw te vergaderen. Ik heb ze al die tijd gastvrijheid verleend en naar al die verhalen moeten luiste ren. Maar ik heb er nu geen trek meer in. Ik moet er nog met mijn dagelijks bestuur over praten, hoe we verder moeten, maar ik wil voortaan geen ATV-vergaderingen meer in het Veronicagebouw heb ben. Ik zal de heren dat morgen ook zeggen. Ik zal ze vertellen, wat ik van dit soort verhalen vind. Dat ik het doorspelen van zulke ge ruchten naar de krant ronduit schandalig vind. Waar we volgende v/eek gaan vergaderen, dat weet ik nog niet, maar ik denk niet meer bij mij in de kamer". destijds ook bij de AVRO, toen het om Wibo van de Linde en Wallis de Vries ging. Dan ritselt het ineens van de loyaliteitsverklaringen. Out: "Daarmee houd ik ook ern stig rekening. Ik weet dat iedereen alles zal ontkennen en zal zeggen: hoe kom je daar nou bij, dat komt uit de kroeg of zoiets. Maar ik weet uit welke hoek de wind waait. Ik weet nu zeker, dat ik in ieder geval één onbetrouwbare partner heb. Een partner die ATV nota bene het hardste nodig heeft. Er heeft nooit iemand iets recht in mijn gezicht gezegd, nee. Maar ik heb de signa len al eerder gezien. Ik hoef van jul lie de namen niet te horen om toch te weten, om welke gaat. We hebben intern dit s ook al afgespeeld. We zagen de bui al langer hangen. Maar dat het spel op zo'n manier gespeeld wordt, dat zet een mens tot denken. Heel diep". - Heeft u het c Out zwijgt. Beschadigen Het is meer dan een schot voor de boeg. Out is het goed zat om in de kring van uitgevers en omroepcol- lega's, die in zijn directe nabijheid een en al vriendelijkheid en wel willendheid uitstralen aangaande het ATV-project, afgeschilderd te worden als een soort Jan Doedel. Klaarblijkelijk alleen met de be doeling om de VOO-directeur en daarmee Veronica als organisatie te beschadigen, stelt Out aan de vooravond van een politieke beslis sing over ATV vast. In een gezamenlijke verklaring zullen de partners ongetwijfeld af stand willen nemen van wat ze op andere plaatsen wél hardop uit spreken over Rob Out. Dat zag je - Het gaat niet lukken met die commerciële plannen en nu laten ze u vallen als een baksteen. "Het is in ieder geval zo, dat een aantal mensen binnen de club, hoe hard ze het ook nodig hebben, ei genlijk de bui zien hangen dat ATV niks wordt. Wat is er dan logischer - ook voor je eigen publiek - dan je daar zo elegant mogelijk uit terug te trekken? Door gewoon een zon debok te zoeken. Zo in de trant van: met die Rob Out was niet te praten. Zoiets is toch wel zo door trapt. Kritiek is goed hoor, begrijp me wel. Maar ik kan zeggen, dat ik me ten aanzien van een collega nog nooit zo heb opgesteld. Kijk, als de vuilspuiterij over mij nu zoveel kernen van waarheid bevatte, dan was het anders". Niets gezegd "Ik was bij die ondertekening van die intentieverklaring met de ad verteerders gewoon op tijd aanwe zig. Onsamenhangend praten? Ik heb helemaal niets gezegd. Er zijn twee korte verklaringen afgelegd, Rob Out: "Brinkman zegt: het is da dat klopt wel. Ja, het is inderdaad ge maar niet door mij. Het was alleen maar bedoeld voor de foto. En dat in slaap vallen op de bank bij mij thuis. Dat was in aanwezigheid van Jim Bos, de ATV-secretaris, maar vraag het maar aan mijn vrouw. Maar, hoe lang heb ik daarvóór met Jim Bos zitten praten?" Mevrouw Out: "Anderhalf uur". Rob Out: "Precies. En dat heeft Jim mij gisteren telefonisch nog eens bevestigd. Het is allemaal aan toonbaar onjuist. Ik zou soms twee weken onbereikbaar zijn voor het nemen van beslissingen. Zo lang ben ik nooit onbereikbaar. Er kun nen soms weieens besluiten zijn, die niet zo'n haast hebben, en als ik dan in het buitenland ben of zo, dan kan het soms even duren. Dat geeft ook niet. Maar echt belangrij ke besluiten,.daarvoor kunnen ze me altijd bereiken. Mijn secretares ses weten altijd, waar ik zit. Ik snap werkelijk niet, waarom ze zulke verhalen in de wereld helpen. Al hoewel, ik snap het eigenlijk wel. Ik krijg onderhand het gevoel dat ik moedwillig belazerd word, een campagne die erop gericht is om straks de schuld op mij te kunnen afschuiven. Op Veronica, en op mij persoonlijk. Die bui zie ik allang hangen". - Zijn ze bij AVRO en TROS dan zo jaloers op jullie succes? "Ik zal je eens wat zeggen. Ik ben op een bepaald moment op uitno diging van de Luxemburgse rege ring naar Luxemburg gegaan, om te praten over mogelijkheden om vandaaruit een commerciële zen der op te zetten. Dat kan. Je kunt naast Veronica in dit bestel nog een tweede zender levensvatbaar laten opereren via de satelliet. Weet je, wat mij daar bleek? Dat ik de laatste was, die daar kwam praten. De anderen waren er ook al ge weest. Van de AVRO, van de TROS. Maar de Luxemburgse re gering zag niets in samenwerking met hen. Met ons zijn ze wel tot een principe-akkoord gekomen". ir toch een zooitje, ik heb altijd al verwi n best signaal". - Is dat dan de ATV-gedachte? Al lemaal achter eikaars rug om naar Luxemburg, omdat jullie het in Ne derland toch niet zien lukken? Jul lie front naar buiten toe, jullie een heid is helemaal geen eenheid. "Achter die fagade ziet het er in derdaad weieens anders uit. Ik denk inderdaad, dat de belangen vanaf het begin nogal uiteen zijn gelopen. .Maar we zijn tot samen werking gedwongen. Het regeerak koord staat alleen maar een samen werking van twee of drie A-omroe- pen toe. We moesten wel. Natuur lijk, dat geef ik toe, ik zou veel lie ver op eigen houtje iets beginnen. Als je het aan mij vraagt, dat begin ik met alleen maar een radiozen der, want vergeet vooral de radio niet. Vierentwintig uur in de lucht. Een commerciële radiozender. En dan lever ik alle tv-zendtijd in/ Maar dat is een ideaal". - Zouden AVRO en TROS u dan wel zo'n betrouwbare partner vin den? Het liefst gaat u zo gauw mo gelijk op eigen houtje verder. "Dat weten ze van me. Daar heb ik nooit een geheim van gemaakt. Van mij hoeft die samenwerking niet zo nodig. Maar we moeten wel. En ik heb er eenmaal ja tegen ge zegd, dus maak ik het ook tot het einde toe af. En denk maar niet, dat het eenvoudig zou worden. Want AVRO en TROS zouden behoorlijk moeten saneren, willen we echt kunnen samenwerken. Wat dacht je? Natuurlijk accepteren ook die uitgevers niet, dat zo'n club straks met zo veel mensen werkt. Wij drie ën samen, dat is ongeveer zeshon derd man. Daar zal enorm in ge snoeid moeten worden. Iedereen voelt toch aan, dat de gelden an ders ongelijk verdeeld zouden gaan worden?" "Wij hebben honderdtwintig man. Daar moeten er misschien nog een paar van af. Maar de TROS icht dat Hilversum een zooitje is, dus (foto ANP) heeft er bijna tweehonderd. En de AVRO heeft driehonderd mensen in dienst. Bij CNN in Amerika wer ken ze 'around the clock' met zestig man. Ik hoef het ze zelf niet voor te rekenen. Maar inderdaad, bij die anderen zal zowat de helft van het personeel eruit moeten". - Dus kan u die ATV-omroep wel op de buik schri jven. Die nieuwe in terim-directeur van de AVRO gaat deze week aan zijn bestuur zeggen, dat ze in de eerste plaats de werkge legenheid van hun driehonderd mensen in stand moeten houden. "Tja, maar ze weten ervan. We hebben dat meteen al uitvoerig doorgesproken". - Met AVRO en TROS? "Ja". - Dat ze samen een paar honderd arbeidsplaatsen moeten opheffen? "Dat is meteen aan het begin al helemaal doorgesproken, ja". - Een mooie boel bij ATV. Een hoop gedonder achter die uiterlijke schijn van eenheid, achter eikaars rug om naar Luxemburg, spelen op de man, in feite hebben jullie al ru zie voor je aan zo'n ATV kunt be ginnen. Veronica heeft er eigenlijk nu al geen zin meer in, u wilt de he ren niet meer ontvangen, grote on rust straks bij AVRO en TROS om dat er zo veel mensen de laan uit moeten. Jullie geven aan de voor avond van een politiek besluit wel een mooi signaal aan Den Haag. "Misschien willen de partners daar wel op aansturen. Brinkman zegt: het is daar toch een zooitje, ik heb altijd al verwacht dat Hilver sum een zooitje is, dus dat klopt wel. Ja, het is inderdaad geen best signaal". (Van onze redactie geestelijk leven) OEGSTGEEST— De classis (regio) Leiden van de gerefor meerde kerken, die in Rijns burg bijeen was, heeft de ker- keraad van de gereformeerde kerk in Oegstgeest het groene licht gegeven om voor de ver vulling van de bestaande predi kantsvacature kandidaat G. J. de Bruijn, tot voor kort pasto raal medewerker in Nieuw- veen, te beroepen. Toen de dienst voor de bevestiging en intrede van ds. De Bruijn al was vastgesteld, kwamen bij het classisbestuur alsnog be zwaren tegen zijn beroeping binnen, niet alleen omdat de nieuwe predikant homoseksu eel is, maar ook omdat bij de beroepingsprocedure bepaalde regels niet zorgvuldig zouden zijn toegepast. Het gevolg was dat de intrede- dienst moest worden afgelast. De uitnodigingen waren al verzon den, maar ieder die de kaart had ontvangen kreeg later bericht dat de kerkeraad tot zijn spijt de dienst door onvoorziene omstan digheden had moeten uitstëllen. De Oegstgeester predikant H. R. Plomp - de gereformeerde kerk heeft daar twee predikants plaatsen - bevestigde desge vraagd dat er rond het beroep van kandidaat De Bruijn 'vrij veel beroering' was geweest. "Indertijd gaf de gereformeer de synode de plaatselijke kerken het advies homofielen toe te la ten tot het avondmaal en de amb ten. Dus ook tot het ambt van .predikant. Daar is veel over te doen geweest, tot in de Gerefor meerde Oecumenische Synode toe". Deze internationale organisa tie van gereformeerde kerken heeft zelfs op het punt gestaan de Nederlandse kerk om deze reden (en nog andere) het lidmaatschap te ontnemen. Toen dat, na een lang proces van intern beraad, toch niet doorging, schortte een aantal andere kerken, waaronder de Nederlandse Christelijke Ge reformeerde Kerken, zijn lid maatschap op. De gereformeer de synode was ook niet bereid te voldoen aan het verzoek van de oecumenische syode om haar pastoraal advies aan de plaatse- lijke kerken in te trekken. Intussen zullen de omstreden bijbelteksten die handelen over homoseksualiteit voorlopig on derwerp van studie blijven, zo wel in de Nederlandse kerk als in de internationale gereformeerde familie. Om in de predikantsvacature te voorzien koos de Oegstgeester kerkeraad de weg van de 'open sollicitatie'. Er werd een adver tentie geplaatst in een landelijke krant en een kerkelijk blad. Ook kandidaat De Bruijn uit Nieuw- veen schreef op deze advertentie. Hij was in dit Veenstreek-dorp vier jaar pastoraal werker ge weest en combineerde deze func tie met zijn studie. In een oriënterend gesprek deelde hij mee homofiel te zijn. Dat was noch voor de beroe pingscommissie, noch voor de kerkeraad reden hem te laten vallen. Ds. Plomp: "Ook gezien het advies van de synode meen den wij eventuele problemen die een beroep op hem met zich zou kunnen brengen, niet uit de weg te mogen gaan". De problemen bleven, naar re delijkerwijs kon worden ver wacht, niet uit. Uit een proces van zorgvuldige consultatie kon de conclusie worden getrokken dat ongeveer een derde van de kerkelijke gemeente overwegen de bezwaren heeft. Het is nu eenmaal zo, dat voor een categorie gelovigen bepaal de bijbelteksten waar homo seksualiteit aan de orde is, aan duidelijkheid niets te vermoe den overlaten. Het is 'zonde' en daarmee uit. Anderen spraken zich tegen het beroep uit omdat ze het in de gegeven omstandigheden te voorbarig vonden. Waarom moet uitgerekend de kerk van Oegst geest het voortouw nemen ter wijl over de hele kwestie 'bijbel en homoseksualiteit' het laatste woord nog lang niet is gezegd? Bovendien lijkt een minderheid van één-derde wel erg groot. Daar kwam nog bij dat aan de stemming ook doopleden heb ben deelgenomen. Dat wijkt af van de kerkordelijke richtlijn dat alleen belijdende leden hiertoe gerechtigd zijn. Een aantal leden greep deze onregelmatigheid aan om bij de classis bezwaar tegen het beroep aan te tekenen. De classis moet namelijk beoorde len of plaatselijke besluiten zijn genomen zoals het hoort. Ds. Plomp over dit aspect: "Wij hadden de gemeente over deze zaak op heel open wijze ge raadpleegd. Daar waren ook doopleden bij. Toen het op stem ming aankwam, vonden wij het om pastorale redenen gewenst hen daarbij te betrekken". De classis heeft de bezwaren te gen het beroep uitvoerig behan deld, maar vond daarin geen doorslaggevende redenen het beroep af te wijzen. De vergadering erkende, dat binnen de kerk verdeeldheid be staat over de interpretatie van bijbelse gegevens met betrek king tot homoseksualiteit. Dat mag nog geen reden zijn een plaatselijke kerk niet de ruimte te gunnen om haar eigen verant woordelijkheid, overeenkomstig de adviezen van de synode, te volgen. Dat de stemmingsprocedure in kerkordelijk opzicht niet ge heel correct was geweest, gaf de classis toe. Maar er was begrip voor de motieven die daarbij een rol hadden gespeeld. De vraag of een minderheid van één derde niet te groot is voor het uitbrengen van een be roep, vond de classis een zaak van de plaatselijke kerk zelf. Die zal vanuit haar pastorale verant woordelijkheid moeten uitma ken of de gemeente dit aan kan. In de dienst van gistermorgen in de kerk aan de Mauritslaan zijn de kerkgangers van een en ander op de hoogte gesteld. Ds. Plomp ging in deze dienst voor. Verwacht mag worden, dat binnenkort een nieuwe datum voor de bevestiging en intrede van ds. De Bruijn wordt vastge steld. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Dinteloord G. C. de Jong Zoeter- meer; bedankt voor Vlaardingen en voor Herwijnen G. de Fijter Siddeburen-Wagenborgen (Gr.). Gereformeerde Kerken: be roepen te Moordrecht D. Visser Wageningen, laatstelijk zen dingspredikant in Zambia; aan genomen naar Sint Anna Paro chie R. A. de Jong en A. E. de Jong-Wiersema Drachtstercom- pagnie (beiden voor deelwerk), naar Krimpen aan den IJssel (hervormd-gereformeerd) A. E. N. de Bruin Loppersum. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt: aangenomen naar Hoogeveen K. J. Kapteyn Kam pen. Christelijke Gereformeerde Kerken: beroepen te Apeldoorn- Oost W. P. de Groot Den Haag- Centrum; bedankt voor Den Haag-Scheveningen L. W. van der Meij Alphen aan den Rijn. Gereformeerde Gemeenten: beroepen te Sprang-Capelle in combinatie met dovenzorg R. Boogaard Leiden; bedankt voor Middelburg-Zuid J. Kareis Rijs- sen, voor Sint Annaland Th. van Stuijvenberg Terwolde de Vecht. Missieraad. Het bestuur van de Nederlandse Missieraad heeft drs. W. Eggen (47), docent aan de Universiteit voor Theologie en Pastoraat in Heerlen, benoemd tot Afrika-secretaris van de raad. Overleden. Mr. F. Baron van Tuyll van Serooskerken, van 1950 tot 1976 algemeen secretaris van het Nederlands Bijbelge nootschap, is op 77-jarige leeftijd in Doorn overleden. De werkdag zaterdag Am sterdam over 'vrede', bestemd voor kerkelijke vredesbewegin gen en verwante niet-kerkelijke organisaties, trok ruim 1200 deel nemers. Hij was georganiseerd in het kader van het oecumenisch beraad over vrede, gerechtigheid en behoud van de schepping. Er waren 26 werkgroepen en 5 'themazittingen'. Gepleit werd voor meer sa menwerking tussen de verschil lende vredesbewegingen. Secre taris ds. W. R. van der Zee van de Raad van Kerken in Nederland verwacht, mede dankzij deze werkdag, verbetering van de sfeer.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 2