Tm Pemix blijft om de titel strijden Leiderdorp klampt nog aan DIOK gedijt goed onder zware druk Scylla geen eendagsvlieg Winst voor Fides Pacta Vormcrisis TOP op verkeerde moment Winst op BVO Alphen zorgt voor aansluiting met top Profronde van Friesland gaat niet door Bowlingteam behoudt kans op lijfsbehoud MAANDAG 20 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 17 Simpele winst op RCH: 60-6 LEIDEN Ook oud-landskampioen RCH uit Hilversum is er gis teren niet in geslaagd koploper DIOK beentje te lichten. De Hil versummers wisten slechts een helft, met de wind mee, enige te genstand van formaat te bieden, maar werden in de tweede helft door een superieure Leidse ploeg keihard met de neus op de fei ten gedrukt: 60-6. Met het landskampioenschap in zicht lijkt niets of niemand de Leid se ploeg nog te kunnen stoppen. Hoewel de druk op DIOK toch vrij zwaar wordt, lijkt het wel alsof de ploeg met de week (nog) beter gaat spelen. Zo ook gisteren op het zeer winderige veld aan de Smaragd- laan. Met de wind tegen besloot de Leidse formatie met de bal in de hand het spel op de RCH helft vast te zetten en de tegenstander op die LEIDEN - Comtest/Scylla heeft tegen herfstkampioen Tempo Team-Amsterdam aangetoond niet geheel toevallig de ranglijst aan te voeren. Tegen een op volle sterkte aantredende ploeg mocht het Leid se team genieten van een terechte 10-8 overwinning. BT Lifters speel de deel vier in de kansloze strijd om handhaving. In een sportieve ontmoeting met Bruns/Shot zakte de Oegstgeestse ploeg middels een 4-14 nederlaag nog iets verder weg in het degradatiemoeras. Dat Scylla drie weken terug aan de kop van de eredivisie prijkte werd door vriend en vijand beschouwd als "leuk, maar niet maatgevend". Het afgelopen weekeinde stond het treffen met herfstkampioen Am sterdam op het programma. Waar schijnlijk was het team uit de hoofdstad voornemens zich tegen" de lijstaanvoerder weer te profile ren als de ware landskampioen. Tenslotte was de de nog recentelijk geleden stevige nederlaag op con current de Veluwe zeker niet ver geten. Met lede ogen moest het op papier toch niet misselijke team aan het einde van de wedstrijd ech ter constateren weer niets te heb ben kunnen waarmaken van hun reputatie. De 10-8 overwinning van de Leidse ploeg kwam tot stand on danks de nog met een spierblessu re tobbende Danny Heister. Hoe wel zijn prestaties in al zijn wed strijden wat wankel leken bleek hij na afloop toch terloops te hebben gewonnen van Marijn de Bruin, Frank Boute en zelfs Skylett An drew. Ook Peter Paul de Vrind won van dit trio. Hij bleek echter eveneens iets te licht voor Bart van Haren. Sjoerd Meijer en Mirjam Klop penburg leverden ieder één punt. Beiden wonnen van Marijn de Bruin. In het dubbel versloegen zij Andrew en Van Haren. Als gevolg van de unieke situatie van drie linkshandigen in een team was de Amsterdamse ploeg wel genood zaakt een ongebruikelijk dubbel van twee linkshandigen op te stel len. Oegstgeest blijft doorvechten voor elke punt. Toch blijkt de ploeg niet te ontkomen aan een we kelijkse slachtpartij. Ditmaal mocht het Wageningse Shot puntjes aprokkelen. Herman van der Broek toonde als enige eredivi siekwaliteit: hij verloor slechts van Geert Verhaegh. Het vierde winst punt kwam van Ron Schipaan- boord. Hij liet zien over net iets meer capaciteiten te beschikken als zijn tegenstander Casper M<pl. De vrouwen van Do cos pakten winst op Hercules. Met een 2-8 overwinnig gingen Anja Heijnen, Marijn Olden en Tessa Bröcker weg uit Terborg. Eenmalig verlies was er voor Heijnen en Olden. Bröcker was drie keer de sterkste. Scylla ging in haar tweede partij met 6-4 ten onder tegen Hoonhorst. Heidi de Haas won van Broeckhart en Van der Kamp, en Judith Lepe laar wist te scoren op Pazie. Samen waren deze twee Scylla-spelers goed voor winst in hun dubbel. Bij de mannen in de derde divi sie scoorde het Leidse Docos even veel punten als haar tegenstander VTV. De in topvorm verkerende Hagenaar Michel van der Kooy liet zich geen enkele maal om de tuin leiden en scoorde een hattrick. Sascha van Weeren en Jasper Wal- laart droegen beiden één punt bij aan het geheel. Verlies in het dub bel stak nog net een stokje voor de gehele winst. Eveneens in de derde divisie ac teert het Katwijkse Rijnsoever. Tegenstander in het eigen honk van de vereniging was GTTC. In korte tijd was het trio Haasnoot, Kuiper en Cecchi met 1-9 van tafel geveegd. Enige winst was wegge legd voor Marco Cecchi. WOUTER LANGEVELD ATLETIEK - Joe Deloach en Steve Lewis, de Olympische kam pioenen op de 200- en 400 meter hebben zaterdag niet meegedaan aan de Amerikaanse kwalificatie wedstrijden voorde wereldkam pioenschappen indoor-atletiek. Heard (20,90) en Little (21,28) plaatsten zich voor de 200 meter, McKay (47,00) en Daniel (47,36) over de dubbele afstand. geen enkele kans te geven van het windvoordeel gebruik te maken. Hoewel de Hilversummers al na één minuuut door Johan Vermeulen een 0-3 voorsprong na men na een foutje van DIOK-cap- tain Dick Altink slaagde deze tac tiek volledig. De voorwaartsen ble ken veel sterker dan hun Hilver- sumse tegenstrevers, en ook de Leidse driekwarten speelden bij vlagen briljant. Al gauw was de voorsprong voor RCH dan ook van het scorebord verdwenen. Full back Bert Wisse, terug na een bles sure, ging als extra aanvaller goed mee en wist ongehinderd te scoren, 4-3. LEIDEN - Pernix blijft na de winst op koploper DVO (13-12) kansrijk in de race om het kampioenschap. Ook Fides Pacta deed goede zaken door Roda met 7-9 te kloppen. In de eerste klasse liet De Danaïden tegen Hoogvliet een kostbaar punt liggen: 11-11. DIOK-scrumhalf Ronald Vermeulen 'blaast' naar voren. Hij krijgt steun in de rug van aanvoerder Dick Altink. Rommelig In de periode hierna wisten de Lei- denaars zich met het vele balbezit niet goed raad. De voorwaartsen maakten de fout te lang in balbezit te blijven en niet tijdig de drie kwarten aan te spelen. Hierdoor werd het spel rommelig en kreeg RCH de gelegenheid enkele keren te counteren, overigens zonder succes. Het duurde echter niet lang voordat DIOK weer de discipline op kon brengen om de tegenstan der gegroepeerd te bestrijden. Rob Kamp wist na een fraaie individue le actie te scoren, 8-3, en even later drukte Dick Altink een push-over try, 12-3, die door Gottfried Bos werd geconverteerd, 14-3. RCH wist slechts door een benutte pe nalty de achterstand te verkleinen, 14-6. Fraai In de tweede helft met de wind in de rug was DIOK niet meer af te stoppen. Yves Kummer scoorde al in de eerste minuut en zijn voor beeld werd al gauw gevolgd door Dick Altink, Gottfried Bos en Bert Wisse die de voorsprong vergroot ten tot 34-6. Hierna was de beurt aan Dik Berghout, de center weer terug in de Leidse hoofdmacht na een knieblessure, scoorde de fraai ste try van de wedstrijd. Hij liep al leen op de RCH-defensie af, schop te de bal over de aanstormende Hil versummers heen, ving de bal zelf weer op en zette tot slot met een fraaie schijnbeweging de laatste man van RCH op het verkeerde been waarna hij ongehinderd de bal tussen de palen kon leggen, 38- 6. Hierna was het met de Gooise ploeg definitief gedaan. Er werd geen tegenstand van formaat meer geboden en de Hilversummers pro beerden alleen nog door het maken van veel overtredingen de Leide- naars uit hun spel te halen. Dat ze hier niet in slaagden bleek uit het feit dat achtereenvolgens Bos, Al tink, Gidion van der Bom en Evert- Jan van Seggeleri nog wisten te scoren en de eindstand op 60-6 be paalden. A AC-The Bassets 24-13. De Sassenheimers zijn er giste ren in Amsterdam niet in geslaagd hun laatste competitiewedstrijd in winst om te zetten. AAC bleek met name in de voorwaartsen veel te sterk en kwam al spoedig op een 10-0 voorsprong. Door deze snelle achterstand liet de ploeg van cap tain Peter Schrama het hoofd han gen en kwam eigenlijk niet meer in de wedstrijd. Weliswaar werd de achterstand door Wilco Meeuwisse verkleind tot 10-4, maar AAC had het antwoord klaar: 14-4. De bedoe ling van de Sassenheimers om de driekwartlijn aan het werk te zet ten lukte niet en slechts Perry Noordermeer wist nog te scoren uit een penalty, 14-7. Ook in de tweede helft kwamen de Sassenheimers er niet aan te pas. AAC scoorde al snel twee keer en kwam ondanks een try van Ab Zuiderduin en een benutte conver sie van Perry Noordermeer niet meer in gevaar. The Bassets is door deze nederlaag nog niet verzekerd van behoud van een plaats in de ereklasse. De ploeg is uitgespeeld en moet nu afwachten wat de con currentie in de resterende wedstrij den doet. AMSTERDAM Op eigen kracht lijkt TOP nauwe lijks meer het hoofd boven water te kunnen houden in de hoofdklasse. De Sassenheimse korfballers verke ren in een diepe vormcrisis en dat is luttele weken voor het competitieslot beslist niet het aangewezen moment. Zonder ook maar een schijn van kans te heb ben werd TOP zaterdag door Luto met 19-13 ingepakt. Ook Janne Engelberts keek zijn ogen uit in sporthal De Pijp. De coach van het eveneens in degradatienood verkerende Groen Geel was bang, dat het reeds veilige Luto er een feestje van zou maken waarvan zijn ploeg de dupe kon worden. Maar het was alsof er juist voor TOP niets meer op het spel stond. Zonder enige bezieling dwaalden de Sassenheimers rond over het veld, volledig geïmponeerd door de Am sterdamse bluf van Luto, dat agressief en zelfverze kerd opereerde. Harrie Nolthuis, gehandicapt door een knie-brace, haalde Ron van der Willik volledig uit balans, terwijl 'veteranen' Olga Wolfs en Marjan Kar man Karin Westerbeek en Jacqueline Winter in de schaduw stelden. Wist TOP de erste vijftien minuten Luto nog enigszins bij te benen (4-4), in het laatste kwartier voor rust viel het in alle opzichten door de mand. Frank van der Weide, Olga Wolfs en Peter Schallenberg zorgden voor 10-4 en alleen Aad Wiegerink (met drie goals voor rust topscorer aan Sassenheimse zijde) stelde daar al thans nog iets tegenover. Hevig teleurgesteld over het collectieve falen van zijn ploeg, trachtte Engel in de rust (11-5) met een don derpreek "geen gespeelde woede ditmaal" TOP op te peppen. Hoewel er wel degelijk meer vechtlust werd getoond, was het toch vooral machteloze woede. Anne van der Zaag faalde bij 13-5 zelfs vanaf de stip en durf de vervolgens even later de herkansing niet aan. Tot overmaat van ramp miste ook zijn zus Stella van twee- ëenhalve meter. Het inzetten van Peter Boeren voor Ron van der Wil lik had daarna veel weg van een noodgreep. Boeren scoorde weliswaar eenmaal tegen Nolthuis, maar viel vooral door zijn clowneske gedrag op, waarmee hij het klasseverschil trachtte te compenseren. Het verschil op het scorebord bleef ongewijzigd: 19-13. BRAM VAN GENT Pernix versloeg koploper DVU vooral door een sterke eerste helft: 13-12. De inmiddels volledig her stelde Peter Kuipers opende de score voor de Leidenaars. DVO had het antwoord snel gevonden en de strijd ging tot 5-4 redelijk ge lijk op. Perriix benutte het tweede kwartier om een beslissend gat te slaan. Robin Arnoldus, Marco van der Lucht en opnieuw Peter Kui pers tilden de stand naar 9-4. Een slotoffensief van de gasten bracht Pernix toch nog bijna in de problemen. Twee minuten voor tijd was de marge geslonken tot één punt: 13-12. Fides Pacta wees Roda defini tief terug naar de eerste klasse. In een qua scoreverloop niet al te op windende wedstrijd versloeg het achttal van coach John Tims de op ponent met 7-9. Jan-Willem Meyer, Wilma Neuteboom, Nico Pikaar en Henk van der Waals bouwden voor rust (1-4) al een beslissende voor sprong op. Fides liep via 2-6 uit naar 5-9. De laatste stuiptrekkingen van Roda in de overgangsklasse brachten het verschil terug tót 7-9. Bettina Som- meling, geïrriteerd door veelvuldig duw- en trekwerk van haar tegen standster, ontkwam in de slotfase na het maken van een trappende beweging slechts door ingrijpen van Nico Pikaar aan een gele kaart. Jan-Willem Meyer moest het zelfs na het eindsignaal nog ontgelden omdat de tegenstander de frustra tie van de degradatie op een ver keerde manier trachtte af te reage- Baltempo Voor De Danaïden wegen de laatste loodjes op weg naar het kampioenschap duidelijk het zwaarst. Tegen Hoogvliet liet de ploeg van coach René Versloot op nieuw een kostbaar punt liggen (11-11). Alleen Heiko Locher, René de Louw en Erik Kromhout troffen in de eerste helft doel en Hoogvliet kon met een 3-7 voorsprong gaan rusten. Na de spelhervatting gooide De Danaïden er een schepje bovenop. Het baltempo in de aanval werd verhoogd. Hennie van der Top ver sierde twee maal handig een straf- worp en Erik Kromhout mocht vanaf tweëeneenhalve meter de LEIDERDORP - In de eerste divisie bij de mannen is de streekderby tussen Leiderdorp en BVO uit Alphen geëindigd in een 66-54 overwinning voor de Leiderdorpenaars. Leider dorp behoudt hierdoor de aansluiting met de top, terwijl BVO nu definitief lijkt af te ha ken. Leiderdorp had vooraf duidelijk de betere papieren, maar het ging geenszins van een leien dakje bij de thuisploeg. De Alphense ploeg be schikte door het wegvallen van de geblesseerde guard Peter de Boer over een erg smalle basis. Deson danks maakte BVO, met een goed spelende guard Peter Snel (15 pun ten) het Leiderdorp tot ver in de tweede helft erg moeilijk. De ploeg van coach Ben Ponsioen had zelfs kunnen winnen, als de spelers niet zoveel opgelegde kansen hadden gemist. De 35-29 voorsprong bij rust had Leiderdorp dan ook voor namelijk te danken aan de slechte afwerking bij de Alphenaren. Lei derdorp coach Bert Samson:,, We mochten in onze handen knijpen dat we voorstonden bij rust. Wat een kansen misten zij. Het ging niet best bij ons. Zolang we het tempo hoog kunnen houden gaat het wel, maar als we net als BVO gaan lopen wandelen is het niks". Dankzij een aantal intercepties gevolgd door goed afgeronde breaks liep Leiderdorp na de rust snel uit naar 41-29. BVO ging ech ter over op een zone en haalde daar door het tempo uit de wedstrijd. Dat bracht Leiderdorp gelijk in de problemen. De aanval was veel te statisch en men scoorde niet of nauwelijks van afstand. BVO krab belde langzaam terug en naderde in de zeventiende minuut tot drie punten (55-52). Ook in deze periode profiteerden de bezoekers niet van de geboden kansen en Leiderdorp kreeg de kans zich te herstellen. Loet de Ruijter sloeg met twee sco res achter elkaar het beslissende gat (59-52) en in de laatste minuten liep Leiderdorp nog verder weg T afeltennispioeg tegen Oostenrijk DORTMUND (DPA) - De gisteren in Dortmund verrichte loting voor de strijd om de wereldtitels tafel tennis heeft het Nederlandse vrou wenteam in de voorronde gekop peld aan Oostenrijk en Nigeria. De ploeg verdedigt in Dortmund zon der Vriesekoop de in New Delhi in 1986 veroverde bronzen medaille. De mannen hebben Frankrijk ala voornaamste opponent. van het moegestreden BVO: 66-54. Bij Leiderdorp speelde met name Erik Huybens (18 punten) een ster ke wedstrijd. Luba Leiden maakte geen mis stap en versloeg Rowic in Dordrecht met 65-70. De ploeg van coach Paul Rosdorff kwam na rust (33-35) gemakkelijk op voorsprong (37-50), maar verzuimde toen door te drukken. Daardoor werd het nog onnodig spannend, maar de winst was uiteindelijk toch voor de Lei- denaren. Erik Paul van Weeren was topscorer met 21 punten. Grasshoppers heeft de eerste stap in de richting van het behoud van een plek in de vrouwen-eredi visie gedaan. De Katwijksen be haalden bij de eerste wedstrijd in de degradatiepoule een overwin ning op het Nijmeegse Cheetah. De ploeg van coach Han Wallaart had de gehele wedstrijd het beste van het spel. Na enkele minuten stond er al een 10-0 voorsprong op het scorebord en die marge bleef het grootste deel van de wedstrijd ge handhaafd (ruststand 40-32). Een alles-of-niets-poging van Cheetah aan het eind van de wedstrijd bracht de Nijmeegsen nog akelig dichtbij (61-60), maar Grasshop pers stelde op tijd weer orde op za ken en haalde heelhuids de eindstreep: 72-66. Anja Kuyt was met 24 punten weer ouderwets op dreef. Verder hadden Petra van de Oever (18 punten) en Ada Hoek(10 punten) een belangrijk aandeel in de overwinning. i MSV zitten in de lift. Vorige week werd Landsla- ke Lions, de nummer drie van de promotiedivisie, verslagen. Afgelo pen weekeinde werd de nummer twee, PSV uit Eindhoven, in eigen huis geklopt. En dat terwijl de bles- surelast bij de Noordwijkers zo langzamerhand de spuigaten uit loopt. De ploeg van coach Rick Driessen beschikte slechts over zes speelsters, waarvan Marian Janson alleen bij hoge nood inzetbaar was. Driessen had zelfs geprobeerd de wedstrijd tegen PSV te verzetten, maar dat lukte niet en uiteindelijk was niemand daar na afloop van de wedstrijd in Eindhoven natuurlijk rouwig om. Op karakter, maar ook met goed basketbal troefde de ploeg van de voor Driessen inval lende coach Frans Nelissen haar te genstander af. Ondanks het kleine aantal speelsters ging MSV, met een press over het hele veld, alles behalve behoudend van start. Door deze opgelegde druk kwam de thuisploeg niet echt in haar spel en de Noordwijksen hadden van het begin af aan een minieme voor sprong. Een kleine eindspurt vlak voor de pauze resulteerde in een 32-25 ruststand. Het begin van de tweede helft ging MSV op dezelfde voet verder en in de tiende minuut was er sprake van een riante 37-51 voorsprong. PSV vocht nog iets te rug, maar dichterbij dan zes pun ten liet MSV de tegenstander niet komen (49-55). Met een zoneverde diging en lang uitgespeelde aanval len speelde MSV de wedstrijd uit: 60-68. Marloes Driessen was met 22 punten goed op dreef. Lisse lijkt het goede spoor weer gevonden te hebben. Tegen DAS behaalde de ploeg van coach Mar tin Feitsma een eenvoudige over winning. Lisse startte met een man-to-man press en deze leverde na vijf minuten een 20-7 voor- BVO-speler Joost van Sambeek (13) in een reboundduel met Leiderdorp spelers Ton Kallenberg (6) en Frank Altink (12). (foto Henk Snatersej sprong op. Bij rust was deze alweer verdwenen maar de pressieverde diging resulteerde in de tweede helft opnieuw in een voorsprong. Via 38-38 in de vijfde minuut werd het 45-38 in de zevende minuut en die voorsprong gaven de Lissena- ren deze keer eens niet meer uit handen: 64-53. ANNEKE VAN BRAKEL LEEUWARDEN (GPD) - De prof- wielerronde Friesland, die voor 29 maart op de wielerkalender stond, gaat niet door. Door gebrek aan draagkrachtige sponsors en het uit eenvallen van het organisatiecomi té bleek het niet mogelijk te zijn dit jaar de wedstrijd te organiseren. Wel wordt getracht om volgend jaar weer een eendaagse profwed strijd te houden, die dan een wat ander karakter moet kriigen. Omdat gebleken is dat sponso ring van het evenement door het Friese bedrijfsleven te wensen overlaat, wordt getracht volgend jaar een wielerwedstrijd Sneek - Groningen te organiseren. Uit on derzoek is gebleken dat in Gronin gen wel voldoende sponsorpoten- tieel aanwezig is. Het bleek volgens een van de teruggetreden organisa toren, Joop Atsma, echter organi satorisch onhaalbaar om de koers nog te redden. ploegen op gelijke hoogte brengen. Het tweede aanvalsvak van De Da naïden, dat acht van de elf treffers voor haar rekening nam, zorgde ook voor een positief verschil van twee punten: 11-9. Die voorsprong bleek niet voldoende voor de zege. Hoogvliet kwam terug tot 11-11 en de thuisploeg moest ondanks een strafworp vlak voor tijd genoegen nemen met een puntendeling. Strohalm Zuiderkwartier besliste het be langrijke duel tegen ALO in haar voordeel: 12-11. In de eerste dertig minuten waren beide ploegen aar dig aan elkaar gewaagd: 5-4. Dirk- Jan de Kreek (3x) en Martin Veho- rik (2x) leken Zuiderkwartier in veilige wateren te loodsen (10-5). Evenals vorige week kwam het achttal van coach Wim van Huis toch nog in de problemen. Na een tumulteuze slotfase eindigde Zui derkwartier ditmaal aan de positie ve kant van de score: 12-11. „We hebben in ieder geval meer tegenstand geboden dan de vorige keer", wist coach Lenie Slegten- horst na de 10-12 nederlaag van Crescendo tegen ZKC'31. Door goed voorverdedigen aan Leidse zijde werd de tegenstander op een beduidend lagere produktie ge houden dan in het eerdere treffen. In het eerste kwartier wist de kop loper uit Zaandam een gat van twee punten te bewerkstelligen, dat door Crescendo niet overbrugd kon worden. Na de 6-8 ruststand eindigde de thuisploeg op een ze ker niet onverdienstelijk 10-12 ver lies. Bijster Velocitas was tegen Tjoba het spoor al snel volledig bijster. On danks de stijgende lijn van de afge lopen weken viel de formatie van coach Rien van Poelgeest ditmaal ver terug. De Zeeuwen namen al rap een 4-0 voorsprong en dat ver schil was voor rust nog verder op gelopen: 10-4. Ook in de tweede helft kwam Velocitas niet aan de bak en de scheidsrechter maakte bij 17-6 een eind aan de lijdensweg van de Leiderdorpers. De Algemene behaalde tegen Midlandia een monsterzege: 13-24. „Iedere wedstrijd is op dit moment belangrijk op weg naar de confron tatie met ONDO", sprak een tevre den Jan Sjardijn, invallend coach voor de door hernia gevelde Cor Gravekamp. Een andere invaller aan Leidse zijde deed in duidelijk positieve zin van zich spreken. Routinier Wim van Vliet, op de plaats van de aan de rug gebles seerde Marcel van Duivenbode, te kende voor vijf doelpunten. Alleen Alfred Lambooy overtrof die pres tatie met negen treffers. Mankement Het duel tussen Fluks en Tempo duurde vanwege een mankement aan één van de manden slechts 28 minuten. De thuisploeg gaf blijk zich nog niet bij degradatie te heb ben neergelegd. Door doelpunten van Dorith Passchier, Koos Pas- schier, Aad van Drongelen en Mar leen Passchier werd Tempo op een 5-1 achterstand gezet. Het achttal van coach Janko Breedveld kwam nog terug tot 5-3. Vervolgens bleek één van de korven onherstelbaar kapot en werd de strijd gestaakt. JETSKE GOUDSMIT BREDA - Het bowlingteam van Vermeulen Leiden deed op de vijf de speeldag van de competitie goe de zaken. De Leidse vertegenwoor diger op het hoogste niveau be haalde in Breda zeven punten èn kreeg daardoor weer een reëel uit zicht op lijfsbehoud. Weliswaar staat het Leidse trio nog op één van de drie degradatieplaatsen, maar op de zesde en laatste speeldag ziet het programma voor Vermeulen er niet slecht uit. Leiden startte sterk met een 3-0 overwinning op Ommoord uit Dordrecht en verpulverde vervol gens ook Fighting Machine met die cijfers. Opmerkelijk is dat de 'Ma chine' dit seizoen flink hapert, want vorig jaar nog was die ploeg landskampioen. Nu staat het team op het punt om te degraderen. En zou, als dat daadwerkelijk gebeurt, daarmee een traditie in ere houden. Al vier jaar achtereen namelijk vloog een landskampioen het jaar na het behalen van de titel uit de hoofdklasse. Het laatste duel leverde Leiden slechts één punt op. Niet verwon derlijk, want Bizon Bowling gooi de met een gemiddelde van 215 en daar konden de Leidenaars niet te genop. WIELRENNEN - Wereldkam pioen Danny de Bie heeft de veldrit in Breendonk op zijn naam ge bracht. Huub Kools werd zesde met 45 seconden achterstand op de Belgische

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17