Verplegers klein extraatje geboden vier NMB-Postbank één van de grote Middenstand tegen winkeislmtingswet Economische gemeenschap vijf landen noord-Afrika Handelstekort VS hep in 1988 aanzienlijk terug Fusiepartners vullen elkaar goed aan ZATERDAG 18 FEBRUARI 1989 ECONOMIE 1 PAGINA 7 Loonsverhoging beperkt tot 3A% UTRECHT (ANP) De Nationale Ziekenhuisraad biedt de ruim 200.000 werknemers in het ziekenhuiswezen een uiterst zuinige salarisverhoging van hoogstens driekwart pro cent. Dat is gisteren gebleken toen werkgevers en werknemers hun voorstellen uitwissel den voor de nieuwe cao voor de ziekenhuizen, verpleeghuizen, psychiatrische ziekenhui zen en zwakzinnigeninrichtingen die op 1 april moet ingaan. De bonden eisen vijf procent. De NZR zelf wil geen mededelin gen doen. Maar volgens de leider van de onderhandelingsdelegatie van de vijf werknemersorganisa ties, R. de Vries van het GOB (Ge zamenlijk Overleg Beroepsvereni gingen in de gezondheidszorg), houden de werkgevers vast aan de door minister De Koning (sociale zaken) vastgestelde ruimte van 0,32 procent. Daar zouden dan nog en kele tienden van een procent bij kunnen komen via een eventuele MARRAKECH (AP) - Vijf Noord- afrikaanse landen hebben gisteren de 'Unie van Arabisch Groot Maghreb' opgericht, een econo misch samenwerkingsverband dat gaat inspelen op het verenigd Eu ropa dat per 1 januari 1993 zijn be slag moet hebben gekregen. Lid van de Unie zijn Marokko, Algerije, Tunesië, Libië en Mauretanië. Aan de ondertekening van het verdrag door de vijf staatshoofen zijn drie Geringe stijging werkloosheid DEN HAAG (ANP) - Het aantal geregistreerde werklozen is iets ge stegen en bedroeg in de periode van november tot en met januari gemiddeld 420.000 personen. In de periode oktober/december lag het gemiddelde aantal mensen zonder werk 8000 lager. Dat heeft het CBS, dat het het verschil te gering vindt om een stijging te concluderen, gis teren bekendgemaakt. Het CBS leidt uit de driemaandsgemiddelen vanaf begin 1988 juist een dalende tendens af. Begin vorig jaar telde het CBS gemiddeld 485.000 werk lozen. Uit de CBS-tellingen blijkt dat thans gemiddeld 231.000 mensen langer dan een jaar zonder werk zijn (158.000 mannen .en 73.000 vrouwen). Naar leeftijd zijn nu 120.000 mensen onder de 25 jaar zonder werk; 140.000 in de leeftijd van 25-34 jaar en 160.000 van 35 jaar of ouder. Hypotheekrente De ABN verhoogt de tarieven van hypotheekrente met ingang van maandag met 0,2 tot 0,4 procent. Zo gaat het tarief van leningen voor woonhuizen met gemeentegaran tie en vijf jaar vast percentage van 7,3 naar 7,6 procent. Tien jaar met gemeentegarantie gaat van 7,6 pro cent naar 7,8 procent. Hoogovens Hoogovens wil de Cementfabriek IJmuiden Cemij overdragen aan de Eerste Nederlandse Cement Indus trie ENCI. Cemij produceert onge veer een miljoen ton hoogove'nce- ment per jaar en heeft 190 perso neelsleden. Het werd in 1930 opge richt door Hoogovens en ENCI sa men. In 1982 verkocht ENCI haar belang van 50 procent aan Hoog- Gazafruit De Rotterdamse importfirma T- Port en de organisatie van citruste- lers in de Gazastrook hebben een oplossing bereikt voor de proble men die waren gerezen over de eer ste zending Gaza-grapefruits naar Europa. De contacten met T-Port worden voortgezet en binnenkort gaat een nieuwe lading fruit, dit maal sinaasappels, naar Neder land. Volkswagen De automobielfabrikant Volkswa gen wil in de periode tot eind 1993 jaarlijks 3000 banen schrappen bij zijn zes vestigingen in de Bondsre publiek. Het aantal werknemers zal daardoor verminderen van de huidige 127.000 tot minder dan 115.000. Het concern heeft over de hele wereld 253.000 mensen in dienst. Voor de periode tot eind 1993 zijn totale investeringen voor zien van 30,5 miljard mark. CSM CSM wil een belangrijk Europees bedrijf in merkartikelen overne men. De zaak kan binnen enkele maanden worden afgerond. Tij dens een toelichting op het giste ren verschenen jaarverslag wilde CSM-topman ir G, van Loon gezien de lopende onderhandelingen, geen verder bijzonderheden be kend maken. CSM is de afgelopen jaren van een voornamelijk suiker bedrijf uitgegroeid tot een levens middelenconcern door overne ming van Venco, De Ruijter en Zwaardemaker. verlaging van de pensioenpremie. Volgens De Vries wil de NZR wel instemmen met meer salaris verhoging als de bonden bereid zijn om op andere onderdelen van het cao-pakket verslechteringen te aanvaarden. Hij noemde dat 'een sigaar uit eigen doos'. Zelf vragen de bonden, na een massale demonstratie van ver pleegkundigen eerder deze maand, vijf procent. Vier procent daarvan is bestemd voor een salarisverho- dagen van onderhandelingen voor afgegaan. Het belangrijkste lichaam van de Unie is de Raad van Staatshoof den, die minstens eenmaal per jaar bijeen zal komen om besluiten te nemen en economische beleidslij nen uit te zetten. Alle besluiten moeten unaniem worden genomen en elk land heeft het recht van veto. De dagelijkse gang van zaken komt in handen te liggen van een com missie van premiers en ministers van buitenlandse zaken van de vijf lidstaten. Doel van de Unie is het vrije ver keer van personen en goederen in heel noord-Afrika. Voor alle inwo ners van de vijf lidstaten moet het zelfde identiteitsbewijs komen en de Unie zal namens de lidstaten on derhandelen over handelsovereen komsten met andere landen. Maghreb is het Arabische woord voor 'West' en wordt algemeen ge bruikt om dë islamitische landen ten westen van Egypte aan te dui den. De Libische leider al-Gaddafi dreigde op het laatste moment roet in het eten te gooien toen hij voor stelde ook Sudan, Tchad, Mali en Niger bij de Unie te betrekken. Dat obstakel werd omzeild door in het oprichtingsverdrag op te nemen dat andere Arabische en Afrikaan se landen later lid zouden kunnen worden. Het verdrag was pas mogelijk na dat Algerije en Marokko hun oude vete over de Westelijke Sahara hadden bijgelegd. De verzetsbewe ging Polisario bestrijdt de Marok kaanse inlijving van deze voormali ge Spaanse kolonie en kreeg daar bij altijd steun van Algerije. AMSTERDAM (GPD/ANP) - De voorgenomen fusie tussen de NMB en de Postbank betekent dat de nieuwe NMB-Postbank zich voegt in de gelederen van de andere grote drie: ABN, Amro en Rabo. Een vol gende stap op het internationale vlak ligt al in het verschiet, zo liet de eerste man van de nieuwe com binatie, NMB-bestuursvoorzitter W.E. Scherpenhuijsen Rom, giste ren doorschemeren. "Maar daar over zijn geen concrete plannen en ook geen concrete gesprekken gaande. Je moet eerst een sterke thuisbasis hebben en dat is dan ook een van de redenen voor deze fusie". De wensen van Postbank, volle dig eigendom van de Nederlandse staat, en de NMB om te gaan sa menwerken of zelfs te fuseren, zijn al een halfjaar bekend. Gistermid dag maakten de voorzitters van de raden van bestuur van de beide banken echter bekend dat de on derhandelingen waren afgerond en de 'verloving' is uitgelopen op een 'ondertrouw'. De onderhandelin gen hebben wat langer geduurd dan aanvankelijk werd gedacht, vooral vanwege de betrokkenheid van de staat (het ministerie van fi nanciën), die niet alleen eigenaar is van de Postbank, maar ook nog een aandeel van zeven procent in de NMB heeft. Nu moeten de onderhandelingen met de ondernemingsraden en de betrokken vakbonden beginnen, alvorens de fusie volledig kan wor den rondgemaakt. De NMB-mede- werkers vallen onder de cao voor de banken, de medewerkers van de Postbank (voorheen Post-, Che que- en Girodienst en de Rijkspost spaarbank) hebben te maken met een overgangssituatie van ambte naar van de voormalige PTT naar die van de banken. Overigens heb ben alle betrokken bonden (acht in totaal) positief gereageerd op de voorgenomen fusie. Gratis Het samengaan gebeurt in fases en moet uitmonden in een nieuwe bank met één strategie en één be stuur. De nieuwe combinatie had eind juni 1988 een balanstotaal van 145 miljard gulden en telt ruim ging waarmee ook al wat van de ten opzichte van het bedrijfsleven ont stane achterstand van twaalf pro cent kan worden weggewerkt. Met het resterende procent moet de positie worden verbeterd van part-timers, oudere werknemers, medewerkers met buitensporig lange werktijden en leerlingen. Ook maatregelen ter uitbreiding van de werkgelegenheid staan op het verlanglijstje. Het gaat hierbij volgens De Vries niet om voorstel len die veel hoeven te kosten. Hij zei dat de NZR verder heeft voorgesteld, de twee extra weken bevallingsverlof te laten vervallen als de wettelijke periode nu zes weken volgens plan ook op acht weken wordt gebracht. De werkge vers willen de ruimte die daardoor ontstaat voor andere dingen ge bruiken. De bonden zien liever uit breiding tot tien weken omdat de ervaring in de ziekenhuissector leert dat veel werkneemsters na de geboorte van een kind aan acht we ken niet genoeg hebben en ook nog met ziekteverlof moeten. Verder wil de NZR de periode waarover bij ziekte vakantierech ten kunnen worden opgebouwd te rugbrengen van een heel naar een half jaar. De Vries toonde zich wel gelukkig met de door de NZR ge toonde bereidheid, afspraken te maken over de werkgelegenheid. Hij zei dat er op die manier iets kan worden gedaan aan de grote werk druk in de instellingen. De onderhandelingen over de nieuwe cao beginnen over een maand. DEN HAAG (GPD) - Een flink deel van de detailhandel doet niet mee aan het protest tegen de nieu we winkelsluitingswet. Dat zijn vooral de filiaal- en grootwinkelbe drijven. De directies van warenhui zen en supermarktketens willen de consument wel met andere ope ningstijden van dienst zijn. Maandag houden ondernemers organisaties en vakbonden een de monstratie tegen de winkelslui tingsplannen van het kabinet. Staatssecretaris Evenhuis (econo mische zaken) wil namelijk de wet telijke mogelijkheden zodanig ver ruimen, dat ondernemers kunnen 22.000 medewerkers. De kenmer kende formules van beide banken (thuisbankieren van de Postbank en persoonlijke advisering via het net van 446 kantoren van de NMB) zal in onderlinge samenhang wor den voortgezet. Gezien de gunstige ontwikkeling van beide banken en de voordelen van het samengaan wordt een ver dere stijging van de winst per aan deel verwacht. De twee banken verwachten bovendien beter te kunnen inspelen op de eenwording van de Europese markt. De klanten van de beide banken bij de Postbank niet minder dan 5 miljoen zullen voorlopig niet zoveel merken van de voorgeno men fusie. De bestaande diensten blijven bestaan. Ook de voorzitter van de nieuwe combinatie, Scherp enhuijsen Rom, verzekerde dat de LELYSTAD (ANP) - Minister Braks moet snel nieuwe maatrege len treffen voor de visserij op het IJsselmeer. Gebeurt dit niet, dan zullen de IJsselmeervissers de sinds 1 januari genomen maatrege len voor vangstbeperking aan hun laars lappen en volgende week ge woon gaan vissen volgens de regels die vorig jaar golden. Hun blijft geen andere mogelijkheid om te overleven, zo zeggen zij zelf. Voorzitter W. Janssen van de Or ganisatie van Rand- en IJsselmeer vissers (OVRIJ) liet dit vanochtend weten tijdens zijn jaarrede in Lely stad. Janssen had geen goed woord over voor het beleid van Braks ten aanzien van het visserijbeheer op het IJsselmeer. Hij sprak van een puinhoop. Het Visserijschap heeft de minis ter in november geadviseerd de visvangst op het IJsselmeer met driekwart te beperken. De visstand kiezen voor een zogeheten middag- /avondwinkel (open tussen 12 en 21 uur) dan wel voor een ochtend- /middagwinkel (open tussen 9 en 18 uur). Argument van Evenhuis voor de wijziging van de wet op de slui tingstijden is vooral het feit dat tweeverdieners en alleenstaanden te geringe mogelijkheden hebben om hun dagelijkse boodschappen te doen. Eerder verwierp.de Twee de Kamer een wetsvoorstel van D66 om de winkels de mogelijk heid te geven 's avonds een uur lan ger open te blijven. Ook tegen die gratis diensten van de giro, zoals die nu door de Postbank worden aangeboden, blijven bestaan in de nieuwe situatie. Ook blijft de Post bank onder de nieuwe holding ge bruik maken van de 2700 postkan toren in het land. "Het is ondenk baar dat we ons concept zonder de PTT zouden kunnen uitvoeren", al dus Van der Lugt. Wel zal gekeken worden of er wat veranderd moet worden in het 'loketten-contract met de PTT'. De beide banken hebben een volstrekt verschillende achter grond en bedienen ook een volle dig ander deel van de markt. Waar de NMB vooral ervaringen heeft in de actieve, zakelijke dienstverle ning (vooral in het midden- en kleinbedrijf), is de Postbank meer thuis in het beheer van enorme geldstromen. Volgens Van der U sselmeervissers dreigen regels Braks te negeren kan daardoor binnen enkele jaren drastisch toenemen, waardoor de financiële opbrengst van de IJssel- meervisserij met 200 procent stijgt. De toekomst van de zo'n hon derd bedrijven van beroepsvissers zou daardoor worden gewaar borgd, mits er voor hen een over bruggingsfonds in het leven geroe pen wordt. De IJsselmeervissers zijn ver bijsterd over het feit dat zij deze week, aan de vooravond van het visserij seizoen, kregen te horen dat de maatregelen ter vermindering van de visvangst pas op zijn wijziging waren zowel onderne mers als werknemers gekant. De ondernemerscentrales KNOV en NCOV hebben zich kun nen vinden in een gezamenlijk pro test, hoewel men het niet op alle fronten eens is. De demonstratie begint in het Circustheater, waar woordvoerders van de diverse or ganisaties (ook de Dienstenbonden FNV en CNV doen mee) de stand punten zullen toelichten. In het Scheveningse theater zul len Tweede-Kamerleden zijn van de vier grootste fracties, CDA, PvdA, WD en D66. Zij zullen wor den uitgenodigd hun standpunten Lugt gaat het bij de 5 miljoen klan ten van de Postbank dagelijks om 3 miljoen transacties en is er een jaarlijkse geldstroom van een bil joen gulden. Beide bedrijven den ken dat er weinig overlappingen zijn en dat daarom de beide part ners elkaar uitstekend kunnen aan vullen. Het betekent volgens zowel Scherpenhuijsen Rom als zijn toe komstige plaatsvervanger, Post bank-voorzitter G.J.A. van der Lugt, ook dat er geen ontslagen vallen. "Wel zal er op bepaalde ter reinen minder groei van de werk gelegenheid kunnen ontstaan", al dus Van der Lugt. Niet zozeer in de verwerking van diensten en geld stromen, die elkaar immers aanvul len maar door een samenvloeien van het stafpersoneel en de samen- werking op bijvoorbeeld het ge- vroegst dit najaar wordeh getroffen kunnen. Braks acht eerst nader on derzoek nodig. Wel heeft hij alvast enkele beper kende maatregelen ingevoerd, die betrekking'hebben op de spiering visserij, de aalvisserij en de poot- visserij. Volgens Janssen leiden deze maatregelen slechts tot een inkomensvermindering voor de vissers, zonder dat zij een verbete ring van de visstand noemenswaar dig dichterbij brengen. Bovendien worden de vissers slechts op enkel ondergeschikte punten overle- vingsmaatregelen in het vooruit zicht gesteld. De vissers kunnen, zolang Braks niet op meer evenwichtige wijze in grijpt, zijn thans afgekondigde maatregelen niet serieus nemen, al dus Janssen. De vissers moeten zich intern nog beraden, maar vast staat dat een aantal vissers al tot ac tie heeft besloten. Ruding smelt munten van 50 gulden om DEN HAAG (ANP) - Minister Ruding van financiën heeft vo rig jaar 150.000 zilveren munten van vijftig gulden (waarde 7,5 miljoen) laten omsmelten. De stukken lagen in de kassen en depots van de Nederlandsche Bank. De CDA-fractie in de Tweede Kamer heeft hierover om opheldering gevraagd. De minister van financiën heeft de Kamer gevraagd achteraf met deze niet voorziene omsmel- tingsactie in te stemmen. Het CDA wil weten waarom de vraag naar het vijftig-gul- denstuk is overschat, terwijl het vijf-guldenstuk loopt als een trein. Daarvan zullen er on geveer zeventig miljoen stuks in roulatie worden gebracht, terwijl op een behoefte aan zes tig miljoen stuks was gerekend. WASHINGTON (AP/KRF) - Het tekort op de Amerikaanse handels balans is in 1988 gedaald tot 137,34 miljard dollar, aanzienlijk minder dan de 170,32 miljard dollar in het te geven voor het forum van de winkeliers en werknemers, die zijn opgeroepen te betogen onder het motto 'Slechte wet in verzet'. De organisatie hoopt alle zitplaatsen (1700) te kunnen vullen. De KNOV- en NCOV-leden komen met bussen uit alle delen van het land naar Scheveningen. De afgelopen week zijn in diver se plaatsen regionale protestbij eenkomsten gehouden, onder meer in Sneek, Apeldoorn, Lichtenvoorde, Zutphen en Gor- kum. De opkomst varieerde van 1000 tot 2000 leden. bied van de automatisering. Nieu we produkten van de nieuwe com binatie kunnen daarnaast voor ex tra werkgelegenheid gaan zorgen. Aandelenruil Een datum voor de definitieve, ju ridische fusie is nog niet bekend. Daarvoor moeten eerst de vrij inge wikkelde onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden met bon den en ondernemingsraden tot een goed einde worden gebracht. Bo vendien moet de Eerste Kamer zelfs nog de wet goedkeuren, die de minister van financiën machtigt belangen in de Postbank af te sto ten tot een maximum eigendom van 49 procent. In de Tweede Ka mer is de wet al Wel goedgekeurd en volgende week is deze in de Se naat aan de orde. Wanneer dit alles naar wens ver loop noch de bonden noch poli tieke partijen lijken onoverkome lijke bezwaren te hebben kan de aandelenruil plaatsvinden. De NMB Bank geeft dan nieuwe aan delen uit ter grootte van het huidi ge aandelenkapitaal en biedt deze nieuwe aandelen aan de staat aan. In ruil voor de helft van de aande len Postbank. De fusiepartners hebben uiteindelijk besloten dat de aandelen hetzelfde waard zijn, zodat zij dus ieder voor vijftig pro cent in de nieuwe holding gaan participeren. Overigens is het de bedoeling van minister Ruding van financiën om zich helemaal terug te trekken uit de beide banken. Met NMB en Postbank is overeen gekomen dat nog tijdens deze kabinetsperiode een aanzienlijk deel van de 49 pro cent zal worden verkocht. In een brief aan het parlement zegt Ru ding te denken aan 25 procent. De rest moet snel daarna volgen. Om hoeveel geld het daarbij gaat voor de overheid is niet duidelijk en zal in belangrijke mate afhangen van de koersontwikkeling van de aan delen en warrants NMB. De Post bank is immers niet aan de beurs genoteerd en zal dat ook pas wor den als 'Postbank NMB holding nv'. Op basis van de huidige koers ontwikkeling van de NMB gaat het dan echter al snel om een bedrag van in totaal zo'n 2 miljard gulden. Amsterdam wil inkrimpen met 625 ambtenaren AMSTERDAM (ANP) - Burge meester Van Thijn en wethouder W. Etty (financiën) willen het aan tal stadhuisambtenaren in de hoofdstad halveren. Momenteel werken zo'n 1250 ambtenaren op het stadhuis maar dat aantal moet worden teruggebracht tot zo'n 625, zo maakten zij gisteren bekend. In januari presenteerden Van Thijn en Etty een plan waardoor voor 560 ambtenaren op het stad huis werkgelegenheid overbleef. Het personeel was daarover zo ver ontwaardigd dat zij tot twee keer toe een wilde staking uitriep. De af gelopen weken heeft het tweetal overlegd met collega-wethouders en diensthoofden, met als resultaat dat het aantal banen is verhoogd tot 625. Van Thijn legde gisteren uit dat het terugbrengen van het aantal formatieplaatsen te maken heeft met de nieuwe bestuursstijl van Amsterdam in de jaren negentig. Een fors aantal taken en ambtena ren is dan overgedragen naar de deelraden van de gemeente, terwijl de politiek meer verantwoordelijk heid geeft aan het management van diensten en bedrijven. Het totale college van B en W in de hoofdstad moet nog akkoord gaan met de voorstellen terwijl ook de inspraakorganen hun advies nog moeten uitbrengen. De burge meester wees erop dat personeels- wethouder Jonker en de vakbon den afspraken hebben gemaakt die er in de praktijk op neer komen dat gedwongen ontslagen onder het stadhuispersoneel zo goed als uit te sluiten zijn. Het actie-comité van ambtenaren dat de eerdere werk onderbrekingen organiseerde, wil de eerst de plannen lezen voordat zij een reactie geeft. voorgaande jaar. Het was voor het eerst sinds 1980 dat het handelste kort - een belangrijke graadmeter voor het welzijn van de economie niet groter was geworden. Het tekort op de handelsbalans van de Verenigde Staten heeft in decem ber 11,89 miljard dollar bedragen, tegen 12,22 miljard dollar in no vember. De cijfers over december kwa men ongeveer overeen met de ver wachtingen en hadden daarom geen spectaculair effect op de koers van de dollar. De koers ging aanvankelijk met bijna een cent omhoog naar ongeveer 2,08 gulden, maar viel ai snel weer terug naar het oude niveau. Hoewel de'handelspositie van de VS in december over het geheel ge nomen verbeterde trad er een ver slechtering op ten opzichte van de landen waarmee de tekorten het grootst zijn, Japan en de Bondsre publiek Duitsland. In de handel met Westeuropa als geheel daalde het tekort aanzien lijk van 2,01 miljard dollar tot 1,61 miljard dollar. In het handelsver keer met de Europese Gemeen schap nam het negatieve saldo veel minder sterk af, namelijk van 1,45 miljard dollar tot 1,32 miljard dol lar. Ook ten opzichte van Canada, Brazilië, Mexico en de opkomende industrielanden in Azië verbeterde de Amerikaanse handelspositie. Veel economen voorspellen dat het handelstekort in 1989 weer zal stijgen. Michael Evans, directeur van een gerenomeerd Washingtons economisch adviesbureau, ver wacht dat het weer zal oplopen tot 150 miljard dollar. Dat zou een ste vige wissel trekken op de economi sche groei. DSM-beleggers in België goed af HEERLEN (GPD) Grensstreek bewoners hadden de afgelopen maand goede zaken kunnen doen in aandelen DSM. Terwijl in Ne derland veel beleggers werden te leurgesteld door een zeer beperkte toewijzing van aandelen van het Limburgse chemiebedrijf, konden kopers in België veel meer aande len krijgen. Deskundigen sluiten niet uit dat Nederlanders in België zo illegaal aan meer aandelen zijn gekomen. Omdat de vraag naar aandelen DSM het aanbod vele malen heeft overtroffen, kregen de meeste in schrijvers in Nederland begin fe bruari minder aandelen toegewe zen dan waarop ze hadden gere kend. Vanwege de grote vraag kre gen beleggers die bijvoorbeeld voor 100 aandelen of meer hadden ingeschreven er uiteindelijk slechts 35 en mensen die tot en met 50 aandelen hadden gevraagd kre gen er slechts 20. De Deutsche Bank in Westduits- land en de Generale Bank in België kregen een bepaalde hoeveelheid toegewezen. Dat quotum was weliswaar enkele malen overte- kend, maar bij sommige banken in Westduitsland gold daarom het principe 'wie het eerst komt, het eerst maalt'. Goede klanten kon den bijna onbeperkt kopen. In België kreeg iedere aanvrager 20 procent van de aandelen die hij had gevraagd. Wie bijvoorbeeld 500 aandelen bestelde, kreeg er in België dus uiteindelijk 100. In Ne derland zou dezelfde inschrijver daarentegen met slechts 35 stuks genoegen moeten nemen. Overi gens mochten Nederlanders offi cieel in het buitenland geen aande len DSM kopen en kregen omge keerd buitenlanders bij Neder landse banken ook nul op het re kest. BOLOGNA Leden van de groente- en fruitmarkt in Bologna bidden voor regen. Droogte heeft de gewassen in Italië getroffen. De processie voerde naar de kapel van de maagd Maria in San Luca. (foto epa> De bestuursvoorzitters van de NMB Cl) Scherpenhuijsen Rom en Van der Lugt (Postbank) gaven gisteren een toe lichting op de fusie van beide banken. (foto anp)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7