mi!® 'Kanjers' uitstekende serie TELEVISIE TOEGELICHT m r 1 - EllyAmeling Lutoslawski Mendelssohn Piccolo TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 18 FEBRUARI 198 Z IN HET WEEKEINDE Elfstedentocht De NCRV-televisie doet verslag van de alternatieve Elfsteden tocht en de festiviteiten daar om heen in het Oostenrijkse Weiss- ensee. Ruim 1200 Nederlanders reisden in de krokusvakantie naar Weissensee om deel te ne men aan deze tocht. Er verschij nen ongeveer 200 wedstrijdrij ders aan de start. Onder hen zijn de Nederlandse kampioen mara thon Dries van Wijhe, meervou dig winnaar van de alternatieve Elfstedentocht Jan Roelof Kruit hof en verder Egbert Post en Piet Kleine, (zaterdag, Nederland 1, 20.21 uur). Mini-serie Veronica zendt de Amerikaanse mini-serie 'The One Game' in twee delen uit. Nick Thome (Stephen Dillon) is een jonge, succesvolle miljonair die handig gebruik maakt van andermans zwakheden. Zijn firma, Sorceror, verkoopt computerspelletjes waaraan mensen verslaafd ra ken. Op weg naar de top heeft Nick op een slinkse manier zijn partner uit de firma gewerkt en zijn vrouw Jenny afgedankt. Hij voelt zich superieur, totdat er op mysterieuze wijze miljoenen van de firmarekening verdwijnen. Er is iemand die een heel gevaarlijk spel met de bedrijfscomputer speelt. Nick heeft geen andere keus dan het spel mee te spelen, een spel op leven en dood, met een zeer hoge inzet, (zaterdag, Nederland 2, 22.35 en 00.25 uur). Brienenoord De NOS verzorgt een recht streekse reportage van de plaat sing van de nieuwe Brienenoord- brug. Om circa 12.50 uur zal mi nister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) het sein geven voor de laatste technische handeling die de gigantische overspanning van de nieuwe brug op zijn plaats moet brengen. Aan de minutieu ze precisiehandeling van het plaatsten van de 3000 meter lan ge stalen kolos is een enerveren de week vooraf gegaan. Het ge vaarte moest namelijk van de bouwplaats in Zwijndrecht per ponton via Oude en Nieuwe Maas naar zijn bestemming wor den gevaren. Beelden van dat transport zijn opgenomen in deelreportages van de uitzen ding. Presentator is Koos Poste- ma. (zaterdag, Nederland 1,12.00 uur). Kleinigheidje De eerste aflevering van een En gelse bizarre comedy-serie (A small problem), een serie die de RVU de komende weken op het scherm zal brengen. Onder de vaak zwarte humor ligt een dui delijk commentaar op sociale vooroordelen. Roy Pink haat on derdeurtjes, die walgelijke klei ne mensen die kleiner zijn dan 1.55 meter. En nu is hij als gevolg van nieuwe Europese regels zelf ingedeeld bij de groep 'kleine mensen'. Hij is veroordeeld om ten zuiden van de rivier te gaan wonen, in het smerige getto dat speciaal is gereserveerd voor de t 4.? ze ongewenste mensensoort. In deze comedy volgen we Roy's avonturen bij zijn gevecht tegen z'n nieuwe 'kleine status', en zijn pogingen te bewijzen dat hij een burger is met acceptabele lengte, (zaterdag, Nederland 3, 20.30 uur) Salman Rushdie In verband met de actuele ont wikkelingen rond de roman 'The Satanic Verses' herhaalt de VPRO-televisie zondagavond het interview dat Adriaan van Dis had met de schrijver Salman Rushdie. Het interview was eer der te zien op 29 januari en wordt zondag integraal uitgezonden na het laatste journaal. „Het inter view bij Van Dis was één van de meest recente die Rushdie heeft gegeven." aldus een VPRO- woordvoerster. „In Engeland was toen al heel wat te doen ge weest rondom het boek en ge zien de recente ontwikkelingen leek de uitzending ons belang rijk genoeg om nog een keer te herhalen." Met eventuele acties van isla mitische groeperingen, naar aan leiding van de uitzending, wordt bij de VPRO nauwelijks reke ning gehouden. „Ik denk niet dat ze de herhaling van het interview zullen waarderen, maar na de eerste uitzending hebben we ook geen reacties gekregen," aldus de woordvoerster, (zondag, Ne derland 2,23.15 uur. Naar de sauna Met Peter Jan Rens de Leidse (5 Mei) sauna in. Het in deze stad opgenomen onderdeel van het populaire spelprogramma 'Doet ie 't of doet ie 't niet' wordt zon dagavond door de VARA-televi- sie uitgezonden. Rens blijkt nogal wat overredingskracht no dig te hebben gehad toen hij in het afgelopen najaar met een ca meraploeg de Leidse binnenstad introk om het winkelende pu bliek over te halen samen met hem naar de sauna te gaan. Het lukte hem tenslotte na lang soe batten om meer dan twintig voorbijgangers, onder wie op merkelijk veel meisjesstuden ten, mee te lokken in de richting van stoom- en bubbelbad. (Ne derland 1, 20.25 uur). Capitool Catelijne van Antwerpen speelt de rol van Marjoke in de vijfdelige jeugdreeks 'Kanjers', (zondag, nederland 3, 20.25 uur). In Het Capitool Solo (NOS) is zondag de Belgische minister van binnenlandse zaken, Louis Tobback, te gast. HU zal worden geconfronteerd met vragen van drie journalisten: Hugo Camps, redacteur-verslaggever van Else vier, Oscar Garschagen, corres pondent van de NOS en de Volkskrant in Brussel en Pieter de Vink, één van de vaste presen tatoren van Het Capitool. (Neder land 3,12.00 uur). 'Auf Flügeln des Gesanges', Elly Ameling (sopraan), Rudolf Jansen (piano), Michel Dispa (cello). Philips 422 333-2 (cd). De gevarieerde liederenavond lijkt steeds meer de grote specia liteit van Elly Ameling geworden en in een dergelijk programma zal zij zich dinsdag a.s. ook weer in het Concertgebouw presente ren. Zelf zegt zij dat internatio naal de vraag naar dergelijke programma's groter is gewor den, maar daaraan zal haar eigen veelzijdigheid zeker hebben bij gedragen. Haar nieuwste opname laat haar horen in 19 liederen die meestal als toegiften dienst doen. We horen haar hier in het Duitse lied (Mendelssohn, Beethoven, Mozart, Loewe, Strauss, Schubert, Schumann en Brahms), in Frans en Russisch repertoire (Massenet, Hahn, Tsjaikovski) maar ook in het Pools (Chopin), Japans (Yama- da), Italiaans (Tosti) en Engels (Barber en de traditional 'Last Rose of Summer'). Dat op zich is misschien niet eens zo bijzonder, maar wel het feit dat Ameling, als altijd uitmuntend gesteund door Rudolf Jansen in al die talen en stijlen vertolkingen neerzet die binnen de huidige liedkunst maatgevend kunnen worden ge noemd. Dat gevoegd bij een stem die nog vrijwel niets van haar kwaliteiten heeft ingeboet en een prachtig heldere opname maakt deze cd zeker tot een must, en niet alleen voor de Ameling-fan. Lutoslawski: Partita - Chain 2. Stravinsky: Concerto en ré. Anne-Sophie Mutter (viool), Phillip Moll (piano), BBC Symphony Orchestra o.l.v. Witold Lutoslawski, Phil- harmonia Orchestra o.l.v. Paul Sacher. DG 423 696-2 (cd). Moeilijke muziek? Ach, Berlioz, Bruckner en Stravinsky hebben ook hun moeilijke dagen gehad en tegenwoordig kijken wij mee warig terug naar het publiek van toen, dat er kennelijk niets van snapte. Met het 'moeilijke' in de muziek van Lutoslawski valt het overigens wel mee en ik kan me zelfs voorstellen dat menige mu ziekliefhebber met nog meer ge noegen naar de beide werken van de Poolse componist zal luis teren dan naar het vioolconcert van Stravinsky, dat er op deze cd aan voorafgaat. Partita en Chain 2 stammen beide uit de jaren tachtig en laten horen dat de nu 75 jarige Lutos lawski een knappe synthese heeft bereikt van diverse muzi kale ontwikkelingen die terug gaan tot de eeuwwisseling. De wijze waarop hij de soloviool een dialoog laat aangaan met piano en orkest (Partita) of met het or kest alleen (Chain 2) is razend knap en by vlagen zeker meesle pend. De uitvoering door Anne- Sophie Mutter, aan wie deze ver sie van Partita werd opgedragen, verdient echter eveneens alle lof, maar dat geldt ook voor haar le zing van het vioolconcert van Stravinsky. Vermeldenswaard is dat zij in Stravinsky begeleid wordt door dezelfde Paul Sacher aan wie Lutoslawski Chain 2 op droeg. Mendelssohn: Ein Sommemachtstraum. Lucia Popp (sopraan), Marjana Lipovsek (alt), Bamberger Symphoniker o.l.v. Claus Peter Flor. RCA RD 87764 (cd). Mendelssohn: Ouvertures (De bruiloft van Camacho, Midzomernachtsdroom, Kalme zee en voorspoedige vaart, Ruy Bias, Athalia, De Hebriden). Bamberger Sym- Enkele weken geleden dirigeer de de uit Oostduitsland afkom stige Claus Peter Flor het Con certgebouworkest in derde sym fonie van Mendelssohn en de vijfde van Tsjaikovski. Geen op merkelijk programma, maar des te opmerkelijker waren de recen sies, die een bijzonder talent sig naleerden. De een vergeleek zijn optreden met dat van een veld heer en een ander wees op zijn techniek, die het mogelijk maak te dat hij "met zijn rechterarm ongenadig het tempo in de lucht hakte en intussen met de linker de golvende bewegingen van de hoorns modelleerde". Zijn eerste opnamen voor RCA wijzen in dezelfde richting. Geen show van orkestrale virtuositeit en overdreven detaillering, maar een staalkaart van sensitief musi ceren, exact orkestspel en groot gevoel voor opeenvolgende stemmingen. Dat alles blijkt dui delijk tijdens een selectie uit de toneelmuziek bij Shakespeares 'Midzomernachtsdroom'. Een ouverture vol kleuren, een speels scherzo, een stemmige nocture en een uitmuntend ge doseerde bruidsmars en nog een vijftal instrumentale delen wor den bovendien afgewisseld met fraaie vocale bijdragen van Lucia Popp en Maijana Lipovsek. De ouverture komt terug op een cd met zes ouvertures van Mendelssohn, waarvan sommige veel te weinig uitgevoerd wor den. Flor, die deze muziek nu eens niet speelt als obligate toe gift na grotere werken, maar ze omwille hun eigen kwaliteiten bijeenbracht, vervalt ook hier nergens in uitersten. Aan con trasten ontbreekt het niet, maar steeds wordt daarbij een welda dige balans bereikt en meer dan op effect werkt hij daarbij op kwaliteit. Met dat laatste hebben de Bamberger Symphoniker overigens geen problemen en ontkrachten de stelling dat in een kleine stad geen plaats zou zijn voor een orkest van interna tionaal niveau. Witold Lutoslawski 'Piccolo en Saxo' door André Popp en zijn orkest. Verteller: Cruys Voorbergh. Philips 836 355-2 (cd). In het grijze verleden van de on vervalste mono-opname genoten Piccolo en Saxo een grote popu lariteit bij opvoeders die kinde ren inzicht in het orkest wilden bijbrengen. Aan de hand van "De ontdekkingsreis van Piccolo en Saxo" leerden kinderen het geluid van de meest gebruikelij ke orkestinstrumenten onder scheiden en in 'Paspoort voor Piccolo en Saxo' werden daar de bekendste folkloristische en exotische instrumenten aan toe gevoegd. Acteur Cruys Voor bergh vertelde het verhaaltje waarin de gepersonifieerde in strumenten alle een rol speelden en André Popp zorgde met zijn orkest voor de muzikale illustra ties. Hoewel het geheel in moderne oren verouderd en braaf aandoet, maken de beeldende kracht en de duidelijkheid dat deze verha len vooral bij kleinere kinderen nog steeds heel goed zullen over komen. Jammer is wel dat de oorspronkelijke tekeningen van de instrumenten nu werden sa mengeperst op een minuscuul en onoverzichtelijk cd-flapje. Er gerlijk is bovendienn dat de in druk gewekt wordt dat het hier om opnamen uit 1967 gaat, ter wijl de geluidsbanden aanmer kelijk ouder moeten zijn. Stel dat in het jaar 2189 bij op gravingen in Nederland dat na De Grote Ramp van 2044 meer dan een eeuw lang onder een tientallen meters dikke leemlaag bedolven heeft gelegen een casset te wordt gevonden met de eerste twee afleveringen van de IKON- televisieserie 'Kanjers' waarvan de eerste aflevering morgen om 20.25-20.55 uur op Nederland 3 wordt uitgezonden. De nieuwsgierige onderzoekers draaien de banden af en noteren de voornamen die onder het kop je 'Klasgenoten' in de aftiteling staan. Dan moeten zij, als ze een beetje doorgeleerd hebben, kun nen nagaan in welke tijd en in welke streek de opnamen voor de ze dramaserie in vijf afleverin gen over seksuele voorlichting op school moeten zijn gemaakt. Die voornamen luiden: Nicolet, Brechje, Bas, Kathinka, Frido, Maaike, Klaas, Lara, Gaston, Martijn, Roos, Jeroen, Daniel, Meike, Andrea, Michiél, lwan, Priscilla en Bartheld. De geleerden uit 2189 zullen daar niet veel moeite mee hebben. "Gezien de aard van de voorna men, en de leeftijd van de mee spelende leerlingen die tussen de 14 en 16 jaar zal liggen, mogen we aannemen dat de opnamen omstreeks 1990 zijn gemaakt, en dat de scholen waar gedraaid is eerder in de buurt van 't Gooi ge zocht moeten worden dan in de buurt van - nou zeg 's wat - Zuid west Friesland of de Mookerhei zal de leider van de expeditie op de persconferentie veronderstel len. De namen van de jongelui die de hoofdrollen spelen wijzen in precies dezelfde richting. Marjo ke wordt gespeeld door Catelijne van Antwerpen, Pieter' door Mark Ravenhorst, Francien door Danielle Bruyne, Joop door Ty- cho Blok, Vincent door Wouter Pasma en Bijker door Sjef van der Linden. De veronderstelling van die toekomstige geleerde zal er niet ver naast zijn. De opna men werden in 1988 gemaakt (er was ijs!), en de scholen die be dankt worden in de aftiteling zijn de Scholengemeenschap Groot Goylant en het Commenius College, allebei in Hilversum. Dat de makers weer enige ge neraties ouder waren zullen de geleerden uit 2189 ook wel kun nen constateren. Regie Ruud (Schuitemaker), produktie Rob (Lorie), eindredactie Boudewijn (Klap), script idee Karei (Ey- kman), research Mary (Michon). Ruud, Rob, Boudewijn, Karei, Mary... Ik schat minstens twee ge neraties verschil! "Het enige waar we niet pre cies uit zijn gekomen", zal de ex peditieleider in 2189 op de pers conferentie verklaren, "was de laatste naam op de aftiteling: 'De heer Van Beek, ministerie van WVC'. Wij vermoeden dat er in die jaren een strenge censuur heerste, en dat deze heer Van Beek het hoofd van de censors was, met wie men maar beter op goede voet kon verkeren!" 'Kanjers' kwam tot stand met financiële steun van WVC, van daar die voornaamloze heer Van Beek natuurlijk. Maar nu even los van die voornamen: 'Kanjers' is, afgaand op de eerste twee afle veringen, weer zo'n uitstekende IKON-serie waarin het werkelij ke leven op een dusdanige ma nier betrapt wordt dat je graag bereid bent erin te geloven. Het zelfde team van Mary Michon, Ruud Schuitemaker en Karei Ey- kman heeft indertijd 'Een span nend bestaan' gemaakt, waarin een familie vol verwikkelingen werd opgevoerd waarin ik zozeer geloofde dat ik dacht dat het niet gespeeld maar echt was. Ook dit keer worden er 'rollen' gespeeld, maar het gespeelde wordt afgewisseld met inter viewtjes, waarin een leeftijdge note van de jongens en meisjes, Astrid Serkei, vragen stelt over hun gevoelens en meningen ten aanzien van de scenes die we er voor gezien hebben. "Heb je wel eens eerder borsten aange raakt?" wordt aan Pieter ge vraagd, en op de volgende vraag wat hij ervan vond antwoordt hij dan, zoekend naar woorden: "Mooi... zacht... interessant.... spannend..." Dit zijn de niet-gescripte ge deelten, maar ook de half-ge- scripte speelscènes maken een heel authentieke indruk,-je komt er niet onderuit af en toe te den ken dat het mooi zou zijn als onze professionele acteurs ook zo over tuigend een figuur konden neer zetten. Wat ook opvalt is, dat er met grote vrijmoedigheid over seks, condooms en dergelijke wordt gesproken. De camera's mochten in de kleedkamers van zowel de jongens als de meisjes komen, we zagen hoe de leraar het gebruik van het condoom voordeed op een bezemsteel, en we hoorden Pieter bijvoorbeeld zeggen: "Joop zegt dat ze op me geilt." Dat laatste is een woord dat vroegere generaties middelbare scholieren wel kenden, maar niet gauw, en vooral ook niet met zo grote vanzelfsprekendheid, zou den hebben uitgesproken. Ik heb naar die twee eerste afleveringen zitten kijken met mijn dochter Sara van 13 1/2, die erg veel her kende, zowel wat de gevoelens als de situaties betreft (alleen staat er in haar gymnasium nog geen condoomautomaat in de hal). Zij zat met een gnuivende glimlach te kijken. Dat leek mij een uitste- i de doelgroep. Horizontaal: 1. zwelling v.d. huid, ontsteking; 4. grappig; 7. stoel zonder leuning; 11. struis vogel; 12. opvolgers van Mo- hamm.; 14. hoog aanzien; 15. binnenste gedeelte v.e. schip; 17. zuurachtige melkwijn; 19. korenafval; 20. aanwijzend vnw.; 22. gezichtseinder; 24 snel; 26. waarschuwing, raad; 27. stremsel; 29. pakhuis; 30. Japanse parelduikster; 31. af stammeling; 33. bespottelijk; 35. erg; 36. deel v.e. roeiboot; 37. netwerk in een visfuik; 40. snijwerktuig; 41. gewichts- maat; 42. streling; 44. vrucht; 45. riv. in Nederl: 46. vrouw: 47. kleverige vloeistof; 48. Moh. hoofddeksel; 50. gedwee; 51. opstootje; 53. dun, schraal; 55. zakdoosje; 57. kunsttaal, we reldtaal; 58. Middeleeuwse fa belbundel; 59. grote plaats; 60. lokaal in een schoolgebouw; 61. malle Jan; 62. hevige wind. Verticaal: 2. eenstemmig; 3. uiting van verdriet; 5. eikschil ler; 6. godshuis; 7 mand; 8. mannelijk dier; 9. toiletgerei; 10. ambtelijk; 13. eikeschors; 16. oudste Lat. bijbelvertaling; 18. in memoriam (afk); 20. ver keerde opvatting; 21. Sp. ex- koningin; 23. vaart, snelheid: 24. gebogen been; 25. ruimte voor een straatdeur; 28 iemand die de ijsbaan schoonhoudt; 31. fam.lid 32. iemand om wie men algemeen lacht; 34. inge zet stuk; 38. in geen geval; 39. vaatwerk; 42. oude vochtmaat; 43. iémand die iets doet uit lief hebberij; 48. muzieknoot; 49. telwoord; 51. sluitmiddel; 52. eilandje bij Venetië; 53. druive- sap; 54. afzetsel van verbran ding; 55. boom; ,56. Verenigde Staten van Amerika (Eng. afk.) aoa^aamaa^DBH ES03Q D 3 BBSS h a nas a a □aoaaoa amaiaaaB a a a a BQBsaacaa^aBianHBa □asa a aaacj a a a aam a a □aaaDiaa aaauaam 1BBQBQQO aaaa aaano aaaa De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zijn: N. de Rooy-Gijzelaar, Berlicumstraat 3, Oegstgeest, N.S. de Kok-Eygen- raam, Nachtegaalstraat 8, 2352 GA Leiderdorp. De prijs wordt de winnaars toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming: met o.a. compo nist van de maand Sir Arthur Sulli van. 20.00 Nws KRO: 20.02 Vas tenmeditatie. 20.30 KRO-Klassiek op zaterdagavond met om 20.30 Claudio Monteverdi, zijn muziek, zijn brieven (3); 21.40 Orgelrubriek. Historische orgels in Noord-ltali'e (19). 22.20 Laudate. 23.00-24.00 KRO-Literair: Camera Obscura. 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen - IOS: 18.40 Ara- 2» (Er is hoop). voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon gerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en verzoe ken', populair verzoekplatenpro- 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Radiol NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet André van der Louw (7). AVRO: 10.30 Muziekmo- zaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Muziek met Meta. 16.02 Gi- taarspeeial. 16-30 Kom 's langs in Des Indes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- bak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengymnastiek. 20.02-7.00 Zie radio. 1. NOS: elk heel r nieuws. KRO: 9.02 Zin in pop. 10.1 wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's zalige liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio dag. Concert: Gail-Ann Dorsey Radio 4 NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H Vier. 9.00 Onder de groene linde. 09.15 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera matinee: Nieuw CD's. 14.00 Con cert op zondagmiddag: Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Her- bert Blomstedt m.m.v. Yo-Yo Ma, cello. (In de pauze: Praten over mu ziek). 16.00 Jazzgeschiedenis. 16.30 Diskotabel. nieuwe grammo foonplaten en CD's. TROS: 18.02 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka- merconcert: Emmy Verhey en Phi- lipp Hirshom, viool. Ronald Brau- tigam, piano en Harro Ruijsenaars, cello. 23.00-24.00 Finale. Radio5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zoodag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodyline. NOS: 16.55 Mededelin- gen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma Nederlanders, pro- Surinamers. 21.45 LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- ll .00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge meente Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo- 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30,10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. t.b.v. Land- en Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Vero nica nieuwsradio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua) 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An dré van Duin. 13 04TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis ontmoeting. 16.57 EO- Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Radiokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank. (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag. 15.50 KRO-Literair: Over poëzie. 16.00 In antwoord'op uw schrijven - klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Corelli en Handel in Rome. Radio 5 voor 18 uur NOS 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer- bencht. 9 00 Nws. 9.02 NOS Spor- .00 Berichten v over ouderen. NOS: 12.00 Nws HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 i Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Bericht van buiten. Stich- ting Nederlandse schoolradio: 14.45 Chips, die je niet kunt VARA: 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De ex-financiers spreken (1)- 17.55 Meded. en schippersberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich- ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38