Tweede Kamer: snelle invoering herindeling Onderwijs enthousiast over lespakket bollen Sering ZATERDAG 18 FEBRUARI 1989 REGIO PAGINA 13 Voorstel tot herindeling gemeenten in de provincie Zuid - Holland Jacobswoude ALPHEN AAN DEN RIJN- /REGIO - "Het streven is ge richt op snelheid. We heb ben nog steeds 1 januari 1990 als ingangsdatum voor de herindeling op het oog. Maar het wordt voor rege ring en parlement wel pe zen", zo zei het WD-Twee- de Kamerlid M. Lauxter- man, voorzitter van de vaste Kamercommissie voor bin nenlandse zaken, gisteren aan het begin van de hoor zitting over de plannen van het kabinet om een aantal gemeenten in de regio sa men te voegen. De gemeentebestuurders en ande re belanghebbenden kregen giste ren in het Alphense Avifauna de gelegenheid hun mening te geven over de gemeentelijke herindeling Noord-Oostelijk en Midden Zuid- Holland. Veel nieuwe gezichtspun ten leverde het niet op, al trokken de meeste gemeenten wel alle re gisters open om de Kamercommis sie te overtuigen. Methusalem De show werd zonder twijfel gesto len door het quintet Leimuiden, Nieuwveen, Zevenhoven, Rijnsa- terwoude en Woubrugge. Deze vijf gemeenten verdwijnen allemaal in het wetsvoorstel. Woubrugge, Rijnsaterwoude en Leimuiden moeten samen de nieuwe gemeen te Jacobswoude worden, terwijl Nieuwveen en Zevenhoven moe ten opgaan in de nieuwe gemeente Aarweijden met de huidige ge meente Ter Aar. De vijf verzetten zich krachtig te gen de opheffing en samenvoe-, ging. Woubrugge wil zelfstandig blijven, terwijl Leimuiden en Rijnsaterwoude nog wel bereid zijn tot een samensmelting, even als Nieuwveen en Zevenhoven. Ook Ter Aar zou in dit alternatief zelfstandig voortbestaan. Om het eigen voorstel kracht bij te zetten was een videoproduktie- bedrijf ingehuurd om een film te maken. Prachtige plaatjes van het Zuidhollandse landschap met tek sten als: "Leimuiden en Rijnsater woude wensen na een duizendjari ge LAT-relatie in het huwelijk te treden. Aan een derde partner zijn ze nog niet toe. Misschien over dui zend jaar". En: "Leimuiden en Rijnsaterwoude, elk ouder dan Me thusalem". De video kostte de vijf gemeenten 20.000 piek. De gemeenteraad van Ter Aar kan zich overigens in meerderheid vinden in het alternatief van de vijf, omdat hij kiest voor zelfstandig heid, zo zei burgemeester P. Ver hoef, heeft zich donderdagavond achter het voorstel van de vijf ge schaard. Verhoef heeft in kleine kring al wel laten weten een gooi te zullen doen naar het burgemeester schap van een nieuwe, grotere ge meente. Alle zittende burgemees ters worden namelijk ontslagen. Verder zouden zijn collega's J. van der Sluijs (Hazerswoude) en L. El- fers (Koudekerk) elders aan het solliciteren zijn. Van der Sluijs zou een mislukte gooi hebben gedaan naar Noord wijk en ook in de run ning zijn voor Wageningen. Goed verdiend Alle gemeenten herhaalden de ar gumenten uit het verleden. Zo be streden Koudekerk aan den Rijn en Benthuizen (die samen met Ha zerswoude de nieuwe gemeente Rijneveld moeten vormen) de noodzaak. Waarnemend burge meester M. van der Have van Bent huizen hield de Kamerleden voor dat het de Benthuizenaren vrijwel onmogelijk wordt gemaakt naar het gemeentehuis te gaan en deel te nemen aan het openbare, politieke HiUegommers omgekomen bij scheepsramp HILLEGOM Bij de scheeps ramp met de chemicaliëntanker Maassluis is het echtpaar Rutten uit Hillegom omgekomen. H.P.M. Rutten uit Hillegom was gezag voerder op het schip. Zijn vrouw was deze reis als passagiere aan boord. De Maassluis van rederij Ned- lloyd werd in de nacht van dins dag op woensdag tijdens een vliegende storm op een strekdam onder de kust van Algerije ge worpen. Bij de ramp zijn 27 van de 29 bemanningsleden verdron ken. Gisteren gaf de rederij de de slachtoffers vrij. Opleiding tot Ideurenconsulent LEIDERDORP - Het LOI (Leidse Onderwijs Instellingen) is deze maand begonnen met de opleiding kleurenconsulent - de eerste opleiding op dit gebied in Nederland die wordt afgesloten met een officieel examen. De cursus is bestemd voor professionals en liefhebbers en leert de cursisten hoe ze op een verantwoorde manier kleuren kunnen toepassen bij grafi sche en industriële vormgeving, marketing, fotografie, etalage- en decor ontwerp. Kleurenstudenten verdiepen zich in kleurenleer, mengtechniek, kleu- renontwerp en kleuradvies. De opleiding staat onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Kleurenstudies (NWK) en duurt een jaar. Volgens het Leiderdorpse LOI krijgt kleur een steeds belangrijkere functie bij wonen en werken. 'Duurzame gebruiksvoorwerpen raken in de ban van kleur', aldus het LOI. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage/C. Maris, tel: 218661 Rosmolen 2 Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeyer, tel: 226201, Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, tel: 416555, zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, tel: 134345. de Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr. Van Rijn, Bé- nit. Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A. A. van Rijn, tel: 314349, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom, tel: 766123, Zo- cherstraat 1 Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Baart, tel: 318453. zo 8 uur tot 24 uur: J. Witpaard, tel: 217477 Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10. tel: 153747. F. Walenkamp, Dorpsstraat 45. tel: 10030. za: M.B. Landsmeer, tel. 413913, spreekuur: '00; zo P. van 't Woud. tel: )Ó70, spreekuur: Hoofdstraat 40; beide da- n spreekuur (alleen voor 112.30 tot 13.00 uur op. Florijn 1 410070. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- 071-214060' Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, geest, tel: 071-176154; DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260. Oegst- geest, tel. 173266; of DJ. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- B.B. de Boer, Lammeschansweg 28. Leiden, tel: 071-124172; spreekuur om 13.00 uur. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur Simon Vestdijklaan 28. 2343 KV leven. Hij zei dat door de slechte openbaar vervoerverbindingen je er één uur en elf minuten over doet om van Benthuizen naar Hazers woude Rijndijk te komen. "Com pleet met de wandeltijd van tussen de ene uitstapplaats en de andere instapplaats". Van der Have, ex- burgemeester van Leiderdorp, haalde een rap port aan dat in opdracht van Bent huizen is gemaakt door dr. W. Der- ksen van het onderzoekscentrum 'Sturing van de samenleving' van de Leidse universtiteit. In dat rap port wordt de noodzaak tot herin deling ontkend. Volgens Van der Have blijkt uit dit rapport dat Bent huizen niet behoeft te worden sa mengevoegd met Hazerswoude en Koudekerk. Koudekerk en ook Moerkapelle hebben Derksen een rapport laten maken, hetgeen het PvdA-Kamer- lid B. Spieker de opmerking ont lokte dat er "toch nog iemand goed heeft verdiend aan de herindeling in Zuid-Holland". Spieker consta teerde dat de rapporten verdacht^ veel overeenkomsten hadden. Koudekerk en Benthuizen hebben in het verleden eveneens een vari ant bedacht. In hun ogen zou Bent huizen met Hazerswoude dorp kunnen samengaan en Koudekerk met Rijndijk. Maar daartegen keer de zich in felle bewoordingen bur gemeester Van der Sluijs. Tot voor kort stelde Hazerswoude zich te rughoudend op, omdat de gemeen te zich wel in het plan kan vinden, maar nu splitsing aan de orde komt, is volgens Van der Sluijs een andere opstelling nodig. Hazerswoude heeft daarom eens de financiële toekomst van de di verse varianten bekeken. Een nieu we gemeente Rijneveld zou per jaar 400.000 gulden meer te spende ren hebben, terwijl de combinaties Benthuizen/Hazerswoude Dorp en Koudekerk/Rijndijk elk respectie- Leimuiden Rijnsaterwoude Woubrugge 11000 inw 0 km 10 km Rijnsalerswouds 0 Woubrugge Koudekerk a/d Rijn 0 Hazerswoude 0 Moerhuizen Benthuizen Moerkapelle Zevenhuizen 's Gravenhage 9000 inw Zevenhuizen 19500 inw I MoerkapeUe velijk 5 en 4 ton minder hebben uit te geven. "Alleen al om een sluitende be groting te krijgen zullen de belas tingen drastisch moeten worden verhoogd. U moet in dit verband toch denken aan een verhoging van de onroerend goedbelasting met 30 a 40 procent", schetste Van der Sluijs, die benadrukte dat "Ha zerswoude zich ook kan vinden in het handhaven drie zelfstandige, plezierig samenwerkende gemeen ten". Ter discussie stond ook nog de mogelijke overgang van het Leids- chendamse Stompwijk naar Zoe- terwoude. Staatssecretaris D. de Graaff-Nauta (binnenlandse za ken) heeft dit uit het wetsvoorstel geschrapt omdat Leidschendam groot financieel nadeel zou onder vinden van de overgang. Burgemeester A. Houdijk (Zoe- terwoude) poogde aan te tonen dat Leidschendam helemaal niets te klagen. De gemeente krijgt het Zoeterwoudse deel van de Vliet- landen, neemt van Nootdorp waar schijnlijk bijna 200 hectare grond over voor woningbouw en zal vrij wel zeker de nieuwe Zuidholland se vuilverbranding krijgen, even als het Europees Octrooibureau. Volgens Houdijk levert dat zoveel op dat Leidschendam geen pijn zal hebben aan het verlies van Stomp wijk. Lusten Als een van de laatste gemeenten kwam Alkemade aan het woord. Deze gemeente wordt niet met op heffing bedreigd, maar aast op een deel van Warmond. Het gaat om het Lage Land, dat bestaat uit een stukje van de Boterhuispolder en de Zweilanderpolder. De mensen zijn Warmonders maar hun woon plaats ligt aan de overkant van 't Joppe zodat ze volledig zijn aange wezen op de Alkemadese kernen Oud Ade en Rijpwetenng. "Het is een soort overzees gebiedsdeel van Warmond", vertelde burgemeester A. Meerburg. Bij een eerdere poging om dit deel van Warmond in te lijven, haalde Alkemade zich de woede van zijn buren op de hals. Maar dat interesseert Alkemade niet erg, bleek uit de speeches van Meer burg en H. van Duijkeren, het WD-raadslid dat namens zijn col lega's sprak. "De lasten zijn volle dig voor Alkemade, de lusten volle dig voor Warmond. En dat zit ons niet lekker", zo zei hij, doelend op het feit dat de buren alle gemeente lijke belastingen innen, maar de Warmonders over Alkemadese we gen rijden en door Alkemade van hun vuil worden verlost. Belangstelling groot voor snelbus in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP - De shuttle bus die tussen Nieuw-Vennep en Amsterdam-Zuidoost rijdt is na an derhalve maand al een doorslaand succes. Wanneer de toename van het aantal passagiers zich doorzet, zal vanuit het zuiden van de Haar lemmermeer een tweede bus wor den ingezet. De speciale busdienst vanuit Nieuw-Vennep rijdt pas sinds maandag 2 januari. Zonder veel pu bliciteit is de bus toch al snel popu lair geworden. Dagelijks maken 18 passagiers gebruik van de bus. Dat lijkt niet veel, maar het maximale aantal passagiers in het luxe voer tuig bedraagt 37. Om enige speling te houden worden niet meer dan 32 abonnementen voor de bus ver kocht. De belangstelling van de inwo ners van het polderdorp voor de snelbus is nu even groot als in het veel grotere Alphen aan den Rijn, waar deze directe verbinding als eerste werd ingevoerd. Vanuit Al phen nemen dagelijks 20 mensen de bus. "Dat aantal stijgt nauwe lijks. Met alleen publiciteit red je het als busmaatschappij niet. In veel gevallen moet je de mensen persoonlijk benaderen en ze van de voordelen van de bus zien te over tuigen. Dat doen we dan bij de be drijven in Amsterdam-Zuidoost", verduidelijkt woordvoerder W. van der Ven van de ESO, de organisatie van streekvervoerders. De ESO heeft inmiddels zes lij nen geopend op het kantorencen trum bij Amsterdam. Vanuit Hoofddorp rijden inmiddels al twee bussen. Busdiensten vanuit de bollenstreek of de Leidse regio zijn volgens Van der Ven op korte termijn niet te verwachten. In eer ste instantie wil de ESO het lijnen- net rond Amsterdam verdichten, zodat dit jaar alleen nieuwe lijnen vanuit het Gooi en Haarlem op het programma staan. Het Internationaal Bloembollen Centrum in Hillegom maakt op vele manieren reclame voor de Nederlandse bloembol. In binnen- en buitenland worden posters, fol ders en verkoopmateriaal verspreid. Bovendien wordt elk najaar wereldbloembollendag gevierd waarbij bloembollen door middel van een of andere ludieke ac tie volop in de schijnwerpers worden geplaatst. Voordat de consument van een be paald produkt kan 'houden' moet hij of zij er eerst voldoende kennis van hebben, zo leert de ervaring. Een consument die niet weet op welke manier hij met bollen moet omgaan zal. als de eerste teeltpo ging is mislukt, een tweede keer geen bollen meer kopen. Voorlich ting aan consumenten en handela ren rekent het IBC dan ook als zijn taak. Dat daarbij niet alleen de ge bruikelijke wegen worden bewan deld, blijkt uit het feit dat afgelo pen najaar voor het eerst een om vangrijke voorlichtingscampagne op basisscholen werd gehouden. De komende weken staan in de tuinen en vensterbanken van heel wat scholen bollen in bloei. Daar is, zo blijkt uit de woorden van IBC- medewerkster Astrid Groeneveld, heel wat aan voorafgegaan. "Ons centrum verspreidt al jaar en dag een zogeheten lesbrief op de scho len. Vorig jaar echter besloten we het grootser op te zetten". De reden om meer aandacht te besteden aan de schoolkinderen ligt volgens Groeneveld voor de hand: "Kinderen zijn de consu menten van de toekomst, vandaar dat het belangrijk is hen liefde voor de bollen en kennis van het vak bij te brengen". Er werd contact gezocht met de stichting School en Bedrijf. In april van het vorig jaar werden alle 10.000 basisscholen in Nederland aangeschreven met de vraag of ze belangstelling hadden voor een les pakket over bloembollen en het bollenvak. Er kwamen 3200 bestel lingen binnen. "In vergelijking met de andere pakketten die School en Bedrijf de afgelopen jaren heeft ontwikkeld, was de belangstelling voor ons pakket buitengewoon groot". Hoewel de kostprijs van de pak ketten voor het IBC ongeveer 80 gulden bedraagt, hoeven de scho len alleen de verzend- en verpak- kingskosten (25 gulden) te betalen. Het pakket is bijzonder uitge breid. Voor de leerkrachten is er een uitgebreid instructieboek. Daarin wordt uiteengezet hoe de leerkrachten het project moeten opzetten, maar wordt ook het een en ander over de bollenteelt uit de doeken gedaan. Leerkrachten uit andere delen van het land komen immers nauwelijks of nooit met de bollenteelt in aanraking. Voor de leerlingetjes is het net een verrassingspakket. Naast het bloembollenspel (een soort ganze- bord) bevat de doos twee posters, folders en voor elk kind een eigen werk- en lesboekje. Het werkboek je bevat tal van opdrachten. Zo wordt de leerlingetjes gevraagd een ui en aardappel eens goed te bekijken, worden tips gegeven voor het oppotten van bollen en tal van andere opdrachten gegeven. Het 'leukste' onderdeel van het pakket vinden velen de bollen. El ke deelnemende school ontving" tientallen narcissen, tulpen, kro kussen en hyacinten. Een deel van het plantmateriaal was geprepa reerd waardoor de bollen in de klas in bloei konden worden getrokken. Voor de IBC-medewerkster is de bol een heel belangrijk onderdeel van het pakket: "Het pakket wordt meestal tijdens de biologielessen gebruikt. Dan is het ontzettend be langrijk te werken met levend ma teriaal. Bovendien is voor veel kin deren de eerste directe kennisma king met een bloembol. Duizenden hebben nooit een bloem uit een bol zien groeien". De pakketten zijn gebruikt in de groepen zeven en acht. Uitgaande van een gemiddelde klasgroootte van 25 kinderen, betekent een af name van 3200 pakketten dat tien duizenden kinderen met hun neus op de bollen worden gedrukt. Nieuwe campagnes kunnen, net als alle andere nieuwigheden, te kampen hebben met kinderziek ten. Om te weten of de pakketten of lesbrieven nog moeten worden aangepast, zijn aan alle deelnemen de scholen enquêteformulieren Astrid Groeneveld van het IBC. toegestuurd. Zonodig kan het pak ket nog voor dit najaar worden ge wijzigd. In april krijgen alle scholen op nieuw een brief en Groenveld ver wacht dat dit najaar de helft van al le basisscholen in Nederland aan de actie zullen meedoen. "Natuur lijk veranderen we dan wel het sor timent bollen in de doos". Het blijft echter niet bij een vervolg-actie op de Nederlandse basisscholen. Groeneveld: "We gaan ons nu ook in het buitenland op school kinderen richten. We beginnen met Duitsland en wellicht komen daar volgend jaar Engeland en Frank rijk bij". Duitsland telt echter 17.500 scholen. Daarom is contact gelegd met het Duitse schoolbiolo- giecentrum dat voor de versprei ding gaat zorgen. Wel krijgen alle Duitse scholen in het voorjaar in formatie over het pakket. Overigens sluit Groeneveld niet uit dat het pakket niet alleen ver taald, maar ook moet worden aan gepast voor de Duitse leerlingetjes. Als kinderen uit een bollenland, kennen 'onze' basisschoolleerlin gen allemaal de bol wel. "De Duitse kinderen leggen waarschijnlijk niet zo makkelijk het verband tus sen een bol en een bloem. Op de voorkant van het lesmateriaal staan bollen afgebeeld. Wellicht zullen we daarvan een bloeiend tul- peveld moeten maken. Dat weten ze tenminste waarover het gaat". De heester sering komt van oor sprong uit Centraal- en Zuidoost- Europa. De oorspronkelijke vorm (syringa vulgaris) heeft kleine, zo'n 15 cm lange, opstaande bloei wijzen bestaande uit vele kleine lila bloempjes. Ze lijken wat op de bloemen van de liguster die tot de zelfde familie behoort. In de loop der jaren zijn talloze cultivars ontstaan. Ze wijken van de oorspronkelijke soort af door grotere bloemen en aanmerkelijk grotere bloeipluimen. Ook is de kleur niet altijd lila zoals bij de oer vorm, maar zijn er ook witte, pur perrode, dieppurper, roomgele en lilarose gekleurde. Bovendien zijn er zowel enkelbloemige als gevuld- bloemige rassen bekend. In tuinen van enige afmeting is de sering een graaggeziene gast. Dat heeft niet alleen te maken met de rijke bloei die eind mei/begin ju ni plaatsvindt, maar ook met de heerlijke geur die de bloemen ver spreiden. Ook in het openbaar groen zien we vaak seringen toege past. Een sering kan wel zes meter hoog en zeer oud worden. Sinds jaar en dag worden met n me in Aalsmeer seringen v< vroegd in bloei gebracht. De strui ken worden daartoe met kluit ei in kassen gezet en bij een vrij hoge temperaturen en een hoge lucht vochtigheid in bloei gebracht. Om dat het blad erg zacht is en dus bij vervoer snel gaat smetten, worden de spitse bladknoppen er tijdig uit gebroken, het zogeheten pluizen. Seringen kunnen slechts een maal in de twee jaar zo vervroegd worden; de rest van de tijd staan z uitgeplant op de seringenakkers om weer wat op verhaal te komen. Seringetakken zijn vooral in de bloemenwinkels te koop in de pe riode december tot maart (april). De houdbaarheid van seringen op water is slecht indien er geen snij- bloemenvoedsel voor heestertak- ken aan het vaaswater wordt toege voegd. Mèt heestervoedsel kan c geveer een week van deze geurige bloemheester worden genoten. Het witbloeiende ras 'Madame Florent Stepman' is veruit het belangrijkst. Het is verstandig om de seringen voor ze in de vaas komen eerst vol te laten zuigen met schoon water en met een scherp mes een stukje van de onderkant van de steel af te snijden. MONICA WESSEUNG ZATERDAG 18 FEBRUARI Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, tot 17.00 uur. voorstelling: 'De verbroken co de' met Willem Nijholt, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling: 'Een bruid in de morgen', van Hugo Claus, door theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Micro'theater. voorstelling: 'De wederop bouw, onze ouders', door Mug met de Gouden Tand, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. optreden 'Two Penquins In The Desert', bij Jazzclub Hot House, Waaggebouw, aanvang 21.30 m kader van de Turkije-actie van Amnesty International de film: 'Vol', aanvang 21.15 uur in het LVC, Breestraat. Leiderdorp jubileumconcert 5-jarig be staan Leiderdorps Operettegezel schap, 20.00 uur in de Muzenhof. feestavond 6-jarig bestaan Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. Warmond optreden Whelan', in Boerderij Meerrust,Dorpsstraat, aanvang 22.00 uur. ZONDAG 19 FEBRUARI Leiden Zijlloop over afstanden van 5 tot 21.1 km, start om 11.00 uur bij Zwembad De Zijl. koffieconcert met Hanna Ja- schik (piano), Zino Vinnikov (viool) en Bart de Jong (klarinet), werk van Mozart en Schubert, aanvang 11.30 uur in de Stadsgehoorzaal. klaverjas- en sjoelwedstrijd Muziekvereniging De Burcht, aan vang 14.00 uur in gebouw Aal markt 9. inl. tel: 768435. kindervoorstelling van Ella Snoep 'Land in zicht', aanvang 15.00 uur in het Lak-Theater, Cle- veringaplaats. rondleiding langs de tentoon stelling: 'Leidse ateliers de jaren 80', aanvang 15.00 uur in Stede lijk Museum De lakenhal. jazz on Sunday in Cheers, Doelensteeg, vanaf 15.00 uur. introductie over het zogenaam de 'storytelling'door taalexpressie docent J. Swagerman, van 15.30 Leiderdorp jubileumconcert 5-jarig be staan Leiderdorps Operettegezel schap. aanvang 14.30 uur in de Muzenhof. K&O-concert Jeugdorkest en Vocaal Ensemble, aanvang 14.30 uur in de Dorpskerk, Hoofdstraat. Noordwijk Happy Hours met Pia Beek, van 16.00 tot 19.00 uur in hotel restaurant Hof van Holland. Oegstgeest concert in Concertserie Oegst geest met 'Groupe des Sept', aan vang 14.00 uur in de Groene Kerk. Haartemmerstraatweg. Voorschoten concert Preatorius Blokfluiten semble olv Piet Kunst, aanvang 12.30 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis. Warmond 1 optreden 'Frits Katee Quartet' iet zang van Jeannette Cordee, an 15.00 tot 19.00 uur in Boerde rij Meerrust. Wassenaar ruil- en verzamelbeurs 'Colleo tor Service' in Motel 'Bijhorst', Zij- deweg, van 10.00 toto 16.30 uur. 'De Kist' van Jacobus Wieman. aanvang 14.30 uur in Ons Huis, Kosterpad. MAANDAG 20 FEBRUARI Leiden project Theater-Overdag. 'De Afspraak' en 'Zand erover' door De Kleine Opera Stichting, aan vang 14.30 uur in de Leidse Schouwburg. concert Joke Harzheim (viool) en Ariane Karres (piano), aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal K &0, Oude Vest. Leiderdorp vrouwenbibliotheek in Sjelter, Heemraadlaan, van 20.00 tot 22.00 uur. DINSDAG 21 FEBRUARI Alphen Indonesische avond In Avifau na, aanvang 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13