Ontvoerders VDB kregen 3,5 miljoen België tast nog in duister over daders Rushdie krijgt bescherming na dreigement iblffllürt WAAR VIND JE ALLES VOOR DE AUTO EN FIE|Ï> Familie handelde zelf zaak af Resten wekker centraal tijdens terroristenproces Bisschop Tutu solidair met hongerstakers Verbittering over schikking Bhopalramp WOENSDAG 15 FEBRUARI 1989 BUITENLAND pagina 5 BRUSSEL De op 14 januari ontvoerde Belgische oud premier Paul Vanden Boeynants is maandagavond laat vrijgelaten nadat door zijn familie voor hem een losgeld van 63 miljoen frank (3,5 miljoen gulden) is betaald. De po litie is in België en Frankrijk een ware klopjacht op de ont voerders begonnen. BONN (GPD) Ongeveer 6000 Groenen, radicale feministen en lesbische groepen marcheerden za terdag musicerend en zingend op naar de gevangenis van Essen waar de 36-jarige Oostenrijkse journalis te en schrijfster Ingrid Strobl sinds december 1987 in voorarrest zit. Zij wordt ervan verdacht lid te zijn van de terroristische „Revolutionaire Cellen". Gisteren in Dusseldorf, bij het begin van het proces, waren ze minder massaal komen opdagen, hun verontwaardiging was echter minstens even groot. Zij zien de fe ministische schrijfster als het slachtoffer van de overdreven ijver van de centrale recherche en van een kwalijke poging van de justitie om eindelijk een vinger achter de mysterieuze Rode Cellen en de Ro de Zorra te krijgen. Behalve Strobl staan de restan ten van een piepkleine wekker merk "Emes Sonochron" centraal tijdens dit proces. De hoogste openbare aanklager, Kurt Reb- man, wil met de verkoolde, gebla kerde resten van deze wekker be wijzen dat Strobl betrokken was len. Volgens de Westduitse speur ders maakten de „Revolutionaire Cellen" (sinds 1973) en hun femi nistische afsplitsing „Rode Zorra" (sinds 1977) tientallen malen ge bruik van deze wekkers om tijd klokken voor bommen te maken. De totale schade bedroeg honder den miljoenen marken. De centrale recherche was radeloos. De terro risten bleken ongrijpbaar. Ze had den als camouflage een baan en pleegden de aanslagen in hun vrije tijd. Toen de fabrikant van de wek kers stopte met de produktie van dit type, sloeg de politie toe. Alle resterende 4000 wekkers kregen n 30 geselecteerde winkels werden video-' installeerd. Op 11 september 1986 wilde een jonge vrouw in een Keul se winkel een Emes-wekker kopen. Hoewel het nieuwe, veel betere model voorhanden was, schafte ze zich het oude type aan. Nummer: 6547. Zes weken later ontplofte een bom bij het kantoor van de Luft hansa. Het was een protest tegen de Lufthansavluchten waarmee af gewezen asielzoekers het land uit werden gebracht en jonge Duitsers voor seks-reizen naar het Verre Oosten werden vervoerd. In het puin werden de restanten van een wekker gevonden met het nummer 6547. Februari 1987 werd Ingrid Strobl geidenticifeerd als de koopster, na dat ze was herkend bij een tv-uit- zending over 'tien jaar Emma', het feministische blad waaraan zij als free lance journaliste verbonden was. Ze werd echter pas in decem ber van dat jaar gearresteerd. Waar schijnlijk omdat een expert van de centrale recl\erche haar toen had aangeduid als „de zeer waarschijn lijke" opsteller van een aantal brie ven waarin door de Rode Cellen aanslagen werden opgeeist. Ingrid Strobl ontkent elke be trokkenheid. Ze voelt zich het slachtoffer van een justitiële hek senjacht. Strobl bestrijdt lid te zijn van de Rode Cellen, maar voor haar verdediging heeft ze tot nu toe niet veel bijgedragen. Pas negen maan den na haar arrestatie gaf ze toe in derdaad de wekker te hebben ge kocht voor een vriend. De naam van deze „X" heeft ze niet prijs ge geven. Strobl zegt ervan overtuigd te zijn dat haar vriend niets met de aanslag op de Lufthansa te maken heeft. Maar de grote onbekende die zou kunnen voorkomen dat ze mo gelijk tot een hoge celstraf wordt veroordeeld, heeft zich tot nu toe niet gemeld. De 69-jarige Vanden Boeynants verkeert in een maar omstandighe den goede gezondheid, maar is erg moe en sterk vermagerd na precies een maand gevangen gehouden te zijn, waarschijnlijk ergens in Noord-Frankrijk. Hij zal wellicht vandaag op een persconferentie zijn verhaal doen. door Hans de Bruijn De ontvoering is vrijwel zeker het werk van 'gewone' criminelen geweest. Het gaat om drie mannen, mogelijk Fransen. Er waren geen politieke motieven in het spel. De opeising in diverse brieven door de Socialistische Revolutionaire Brigade (BSR) was niet meer dan een rookgordijn van de ontvoer ders. Hoe de overhandiging van het losgeld is gegaan is nog onduide lijk. Vast staat dat VDB's familie Afghaans verzet verzamelt zich rond hoofdstad KABUL (AP) - Het Afghaanse verzet heeft zich op de dag dat de Russische aftocht officieel wordt voltooid massaal verzameld rond Kabul en andere grote steden. Een officier van het Rode Leger ver klaarde dat de laatste Russische militairen gisteravond Kabul had den verlaten. Het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou zei dat het moslim-verzet zich by de grote steden aan het groeperen is. Rond Kabul maken zich zo'n 30.000 'mudjaheddin' op voor een kennelijke belegering van de hoofdstad, zei de ministeriele woordvoerder Perfilev gisteren op een persconferentie in Moskou. Hij voegde daaraan toe dat Kabul niet zonder slag of stoot van het Af ghaanse leger in handen van het verzet zal vallen. De islamitische mudjaheddin vuurden gisteren een aantal raket ten af op Kabul. Twee raketten sloegen in op de luchthaven. Intussen raadde de Britse minis ter van buitenlandse zaken Howe heeft de regering in Kabul aan af te treden nadat de laatste Sovjetsol daat Afghanistan vandaag heeft verlaten. Hij zei dat in een inter view met de BBC en merkte verder op dat de Sovjetunie nu lijkt te er kennen dat de inval in Afghanistan "een ramp was die zo snel mogelijk afgelopen moest zijn". Buitenland kort Executies Het einde van de Golfoorlog heeft zowel in Iran als Iraq een scherpe stijging teweeg gebracht van het aantal willekeurige terechtstellin gen, aldus een gisteren uitgegeven VN-rapport. In beide landen zijn sinds de wapenstilstand van au gustus verleden jaar duizenden mensen terechtgesteld in snel recht- of standrechtelijke procedu- Kiesrecht De afgevaardigden van de regeren de Sociaaldemocratische Partij (SPD) en de Deense minderheids- partij (SSW) in het parlement van de Westduitse deelstaat Schleswig- Holstein hebben gisteren besloten de kieswetten te wijzigen zodat on geveer 5500 immigranten vanaf de gemeenteraadsverkiezingen in 1990 voortaan hun stem kunnen uitbrengen. Meerpartijenstelsel Het moment is nog niet gekomen voor een meerpartijenstelsel in Po len. Dit zei premier Rakowski gis teren tijdens zijn niet-officiële be zoek van drie dagen aan Parijs. "Ik denk niet dat in Polen het moment geschikt is voor het hebben van veel politieke partijen", aldus Rakowski. Havel Het proces tegen acht Tsjechoslo- waakse activisten voor de mensen rechten die op 16 januari werden gearresteerd tijdens een vreedza me demonstratie op het Wenceslas- plein in Praag, zal op 21 februari beginnen. De bekende toneel schrijver Havel, die ook werd gear resteerd, zou een apart proces krij gen waarvan de datum nog niet be kend is. sinds 2 februari met de ontvoer ders heeft onderhandeld, zonder dat de politie precies op de hoogte was van het verloop daarvan. Dat gebeurde nadat VDB's zoon Chris tian via de tv had aangeboden te onderhandelen. De ontvoerders namen daarop zowel per telefoon als schriftelijk contact op met 'kringen rond de fa milie'. De onderhandelingen be gonnen nadat de ontvoerders het bewijs hadden geleverd dat zij VDB inderdaad vasthielden en dat hij nog in leven was. Volgens sub stituut-procureur des konings An dre Vandoren heeft de familie "grotendeels onafhankelijk heeft gewerkt". Dat gebeurde in de grootste geheimhouding. In totaal zouden niet meer dan tien mensen op de hoogte zijn geweest. De justitie had volgens procu reur Vandoren de afgelopen tien dagen "fragmenten van informa tie" gekregen over het feit dat on derhandeld werd over de vrijlating. Maar de familie wilde niet zeggen hoe dat zou gebeuren en waar. Toch vond Vandoren niet dat de justitie door de familie buitenspel is gezet. De politie was globaal op de hoogte, maar in overleg met de fa milie werd afgesproken niet tus senbeide te komen om het leven van VDB niet in gevaar te brengen. De ontvoerders dreigden VDB om te brengen als iets over de onder handelingen in de pers zou komen. Volgens Vandoren is het losgeld al eind vorige week overgemaakt naar Zwitserland. De justitie hulde zich gisteren in veel geheimzinnigheid. Die wordt deels veroorzaakt omdat de familie Vanden Boeynants op eigen houtje gewerkt heeft, maar ook omdat men de opsporing van de drie ont voerders niet moeilijker wil ma ken. "Het onderzoek gaat door op alle fronten", aldus Vandoren. De laatste weken is wel gesugge reerd dat VDB de ontvoering zelf in scène gezet kan hebben. Hij is de laatste jaren herhaaldelijk in ops praak geweest. In 1986 veroordeeld werd hij veroordeeld wegens belas tingfraude en er loopt een onder zoek tegen hem wegens corruptie als minister van defensie in de ja ren '70. Met een gefingeerde ontvoering zou Vanden Boeynants het onder zoek naar die malversaties hebben willen ontlopen. Enkele weken ge leden, na zijn ontvoering, werd het corruptie-onderzoek inderdaad ge stopt. Maar volgens Vandoren is er geen enkele reden om dit aan te ne men. "Volgens wat wij nu weten is VDB echt ontvoerd". COLOMBO (AP) - Srilankanen gin gen vanmorgen naar de stembu- reau's ondanks doodsbedreigin gen van het Singalese Volksbevrij dingsfront en van Tamil-rebellen. Sri Lanka stemt vandaag voor een nieuw parlement. Maandag en gis teren kwamen zeker 25 mensen in het verkiezingsgeweld om het le- Leden van het landelijk kiesbu reau zeiden dat in de hoofdstad Co lombo en in de andere grote steden druk werd gestemd nadat de stem- bureau's om 7 uur vanmorgen (2.30 uur Nederlandse tijd) opengingen. Srilankanen naar stembus ondanks gewelddadigheden Maar buiten de steden, waar de vei ligheidstroepen en politie minder masaal aanwezig zijn, was de op komst klein. Singalese en Tamil-extremisten hebben om een verkiezingsboycot gevraagd en gedreigd iedereen te zullen vermoorden die gaat stem men. Beide partijen zyn tegen een plan om de Tamil-minderheid in het noorden en oosten een grotere zelfstandigheid te geven. De Tamil- rebellen vinden dat dat niet ver ge noeg gaat, terwijl het Singalese Volksbevrijdingsfront meent dat te veel concessies worden gedaan aan de Tamils. Tamil-rebellen be gonnen in 1983 een afscheidings oorlog in het noorden en oosten van het land, die tot nu toe aan ze ker 8.500 mensen het leven heeft gekost. In het onrustige gebied is een Indische vredesmacht van 40.000 man gestationeerd. JOHANNESBURG (GPD) - De Anglicaanse aartsbisschop van Kaapstad, Tutu heeft zich gisteren samen met 80 andere geestelijken solidair verklaard met de 300 Zuid- afrikaanse gevangenen, die al meer dan drie weken in hongerstaking zijn. Tutu's solidariteitsactie zal be staan uit bidden en vasten. De aartsbisschop, die vandaag ook een ontmoeting heeft met de minister van wet en orde, Vlok, on der wiens verantwoordelijk de ge vangenen vallen, die in hongersta king zijn, riep alle christenen op hem te volgen in zijn actie om drie dagen per week te vasten. Behalve de 300 politieke gevan genen, waarvan sommigen al meer dan drie weken geen voedsel meer innemen, besloten gisteren ook 164 Zuidafrikaanse journalisten zich 48 uur lang bij de hongerstaking aan te sluiten. Het aantal honger stakers stijgt nog steeds en min stens 15 van hen zijn als gevolg van deze protestactie in een ziekenhuis opgenomen. Een politiewoordvoerder maak te verder bekend, dat gisteren 17 noodtoestandsgevangenen zijn vrijgelaten. Zij zouden echter niet aan de hongerstaking hebben.deel- genomen. Maandag waren reeds twee andere gevangenen in vry- heid gesteld, die eerder hun hon gerstaking vrijwillig hadden beëin digd. Volgens de politiewoord voerder bestaat er geen enkele rela tie tussen deze vrijlatingen en de hongerstaking. Europarlement wil dierenleed gaan bestrijden STRAATSBURG (GPD) - De bescherming van het dier stond gisteravond hoog genoteerd op de agenda van het Europees Par lement in Straatsburg. Als het om medische proeven gaat moet dierenleed zoveel mogelijk wor den voorkomen, terwijl bloedige dierengevechten, die vooral in de zuidelijke lidstaten van de Eu ropese Gemeenschap al of niet oogluikend worden toegestaan, verboden dienen te worden, al dus de Europarlementariërs. Onder bloedige dierengevech ten worden niet alleen stierege vechten verstaan, maar ook hon den- en hanengevechten. Voorts behendigheidswedstrijden tus sen dieren, die vaak in een bloed bad eindigen. Hiertoe behoren niet alleen de drijfjacht met de meute, maar ook het jagen van windhonden op een haas of een kat op een afgebakend terrein. Het gebruik van dieren voor experimentele doeleinden dient zodanig te worden begrensd dat leed zoveel mogelijk moet wor den voorkomen. De rapporteur, de Britse socialist Tongue, merkt hierbij op dat het testen van schoonheidsmiddelen op dieren ethisch ontoelaatbaar is. In de EG bevinden zich naar schatting 400 bruine beren, voor namelijk in de Pyreneeën, de Al pen en de Appenijnen. Aan wol ven tellen alle lidstaten tezamen misschien 2000 exemplaren, die in Spanje, Portugal. Italië en Griekenland leven. Het Europar lement spreekt zich uit voor een totaal vangstverbod om beide diersoorten tegen uitroeiing te beschermen. LONDEN (GPD) - "Ik zou willen dat ik nog veel kritischer had ge schreven over de islam. Na wat er nu weer is gebeurd, heb ik het ge voel dat fundamentele islamieten best wat kritiek kunnen gebrui ken". Hiermee gaf de Britse schrij ver Salman Rushdie van de contro versiële bestseller 'Satanische Ver zen' (The Satanic Verses) zijn reac tie op de oproep van de geestelijke leider van Iran, ayatollah Khomei ni om hem ter dood te brengen. De ze oproep neemt de auteur wel de gelijk serieus. Hij heeft de politie inmiddels om extra bescherming gevraagd. Penguin, de Britse uitgever van 'Satanische Verzen', heeft voor de schrijver al een speciale lijfwacht aangetrokken. Afspraken worden beperkt gehouden en zorgvuldig gecontroleerd. Niettemin wil Sal man Rushdie zoveel mogelijk van het promotieprogramma voor het boek afwerken. Het gebouw van Penguin staat onder uitgebreide bewaking sinds de oproep van de- ayatollah. Degenen die zijn op drachten uitvoeren zich kunnen beschouwen als martelaren van het geloof. Salman Rushdie die in 1947 als moslim im Bombay werd geboren, maar opgroeide in Groot-Brittan- nië met de exclusieve schooloplei dingen in Rugby en Cambridge, ontkent met klem dat zijn boek over de islam godslasterlijk is. Het handelt volgens hem over de wor steling tussen wereldse en religieu ze opvattingen. "Ik vind het erg tragisch wat er nu gebeurt. Maal- ik betwijfel ern stig of de ayatollah Khomeini en anderen in Iran het boek wel gele zen hebben. Ik denk dat hun reac ties meer te maken hebben met uit treksels die een volkomen mislei dend beeld geven van wat ik heb geschreven". Niet alleen in Iran, ook elders ageren moslims met grote emoties tegen het boek. En vooral passages zoals die waarin de eigenaren van een bordeel besluiten prostituées de namen te geven van de wel zeer aardse en kwetsba re profeet Mahound. Volgens de moslims, die in Mahound de grote profeet Mohammed zien, is dit een uiterste belediging in de vorm van godslastering. Dr. Heshem El'Essawi, voorzit ter van de organisatie voor religieu ze tolerantie, noemde de actie van de ayatollah vreselijk. Gematigde moslims wijzen op de grote risico's die aan een dergelijke oproep van de ayatollah verbonden zijn. Gedu rende de laatste vijf jaar zijn alleen al in Europa meer dan dertig van zijn tegenstanders uit de weg ge ruimd. In Groot-Brittannië werden in zijn naam drie moordaanslagen uitgevoerd. SINGAPORE (GPD) - De overle venden van de giframp in Bhopal hebben gisteren geschokt en te leurgesteld gereageerd op de finan ciële schikking die is bereikt tus sen de Amerikaanse multinational Union Carbide en de Indische re gering. Na jaren van juridisch touwtrekken rond de aansprake lijkheid ging de Indische regering akkoord met de uitspraak van het Hooggerechtshof dat Union Carbi de 470 miljoen dollar aan schade vergoeding uitkeert aan de slacht offers van de Bhopalramp van de cember '84 waarbij 3000 mensen om het leven kwamen en 50.000 mensen ademhalingsproblemen kregen of invalide werden. De lei der van een groep die de belangen behartigt van de slachtoffers van deze ergste giframp in de geschie denis, sprak van een 'uitverkoop- prijs'. Het zal enige tijd duren voordat de slachtoffers het geld in handen krijgen. Onduidelijk is nog hoeveel zij krijgen. De regering heeft de tienduizenden aanvragen voor schadevergoeding nog niet in be handeling genomen. Er zal wellicht een strenge selectie worden toege past. Tegen de uitspraak kan geen beroep meer worden aangetekend. ADVERTENTIE BRUSSEL - "Waar ben ik hier? Wilt u me naar Brussel brengen?" Het was maandagavond om 'vijf voor half elf toen taxichauffeur Ferdinand Tricot die vraag werd gesteld door de man die net ach terin zijn taxi was gestapt. Tricot stond met enkele collega's op een vrachtje te wachten voor het sta tion van Doornik, 75 kilometer zuidwestelijk van Brussel. Hoewel hij een grijze baard had en een zon nebril droeg, herkende Tricot zijn klant direct. door Hans de Bruijn "Bent u VDB?", vroeg hij hem. Na het bevestigende antwoord stel de Tricot voor om naar de politie te gaan. Maar VDB wilde direct naar Brussel. Aan de ontvoering van de Belgische oud-premier Paul Van den Boeynants was daarmee na een maand een einde gekomen. Even tevoren was VDB door zijn ontvoerders op enkele honderden meters van het station van Doornik vrijgelaten. Zij hadden hem daar met de auto naar toe gebracht. Van den Boeynants werd geblinddoekt uit de auto gezet. Tegen de justitie vertelde VDB later dat hem was opgedragen zo twee minuten te blijven staan en zich niet om te draaien. De ontvoerders kregen daardoor de kans ongemerkt te ontkomen, waarschijnlijk in de richting van de vlakbij gelegen Franse grens. In de taxi werd tussen Vanden Boeynants en zijn chauffeur wei nig gesproken. VDB verbood de taxichauffeur om tijdens de rit ge bruik te maken van zijn mobilo foon. Pas terug in Doornik lichtte de man zijn baas over het gebeurde in. Er heerst bevreemding dat het de taxi anderhalf uur kostte om bij de woning van Vanden Boeynants aan de Franklin Rooseveltlaan te geraken. Het ritje Doornik-Brussel is zeker 's avonds makkelijk in drie kwartier te doen. Maar volgens geruchten zou VDB de taxi-chauffeur opgedra gen hebben hem eerst naar de Hei zei te brengen. Vanden Boeynants is de grote baas van het daar gele gen tentoonstellingscomplex. Vlakbij Brussel veranderde hij van gedachten. De taxi moest hem eerst naar het huis van Viviane Ba- ro brengen. Een partijgenote en vertrouwelinge van VDB, die tot voor kort wethouder van Brussel was. Baro belde mevrouw Vanden Boeynants en die lichtte pas om middernacht de politie in. Vanden Boeynants was er rede lijk aan toe. Hij was sterk verma gerd en doodmoe. De zonnebril was nodig, omdat hij steeds in het duister heeft gezeten. Hij miste zijn hoorapparaat, maar had van zijn ontvoerders wel een pijp gekregen. VDB werd door de justitie direct urenlang ondervraagd. Het gerecht was er weliswaar van op de hoogte dat VDB zou worden vrijgelaten, maar men wist niet precies wan neer en waar dat zou gebeuren en hoe VDB er aan toe zou zijn. Tegen de justitie vertelde VDB dat hij op zaterdag 14 januari 's avonds om half zeven is ontvoerd. De ontvoerders wachtten hem op toen hij na een afspraak met zijn auto de garage in zijn flatgebouw binnenreed. Hij werd door twee Frans sprekende mannen hard ge slagen, kreeg een zak over zijn hoofd en werd met behulp van een derde man een auto ingesleurd. Daarbij verloor hij een schoen, zijn pijp en zijn gehoorapparaat. In de auto werden werden zijn handen en voeten gebonden. Na een rit van uren kwamen de ont voerders bij hun schuilplaats aan, waar Vanden Boeynants werd op gesloten in een geblindeerde ka mer, die hij de dertig volgende da gen niet meer heeft verlaten. Vol gens zijn verklaringen is hy rede lijk goed behandeld. Hij mocht zich elke twee tot drie dagen was sen. Op zijn eigen verzoek kreeg hij - nota bene de grootste vleeshande laar van België - vegetarisch eten. Ook kreeg hij vanaf de derde dag medicijnen die hij nodig heeft in verband met een hartkwaal. Hij zat echter wel af en toe geboeid. Zijn ontvoerders heeft hij nooit gezien. Zij droegen steeds bivakmutsen. VDB wist niet waar hy was onder gebracht, maar vermoedelijk was dat in Noord-Frankrijk. Horen kon hij niet veel, omdat hij zonder zyn gehoorapparaat vrijwel doof is. Zijn ontvoerders spraken zelden met hem. Of Vanden Boeynants op de hoogte was van de onderhandelin gen over zijn vrijlating is niet be kend. In elk geval wist hij niets van wat zich buiten afspeelde. Aan de taxichauffeur vroeg hij wat voor weer het de afgelopen weken is ge weest. De justitie gaat er vanuit dat de ontvoering het werk is geweest van criminelen en geen politieke achtergrond heeft. Het opeisen van de verantwoordelijkheid van de ontvoering door de onbekende 'So cialistische Revolutionaire Briga de' (BSR), wordt als een afleidings- gezien. Die BSR meldde zich enkele uren na de verdwijning al en de vol gende dag nogmaals, met de bood schap VDB ontvoerd te hebben. Maar motieven <?f eisen ontbraken. Er ging wel meteen het gerucht dat VDB in de dagen voordien was be dreigd. Op dinsdag 17 januari ont ving men een brief van de BSR waarin een losgeld van 30 miljoen frank (1,65 miljoen gulden) werd geëist. Tweederde daarvan moest worden verdeeld onder liefdadige instellingen, de rest was voor de BSR zelf. Een bewijs dat VDB in leven was werd echter niet gegeven. Tot twee maal toe deed daarop zijn zoon Christian via radio en tv een dra matische oproep aan de ontvoer ders om een levensteken van zyn vader te geven. De laatste keer liet hy weten desnoods bereid te zijn buiten de politie om met de ont voerders te praten en te onderhan delen over een losgeld. Hij liet de wijze waarop aan de ontvoerders over. Naar nu is duidelijk gewor den heeft de familie dat ook gedaan zonder de justitie precies op de hoogte te stellen. Het eerste contact zou zijn ge legd op 2 februari. Daarna zijn meerdere contacten gevolgd. En gisteren kwam dan plotseling een eind aan de ontvoering, op de kop af een maand na VDB's verdwij ning. Op Valentijnsdag en weer op een dinsdag, zoals tot nog toe alle ontwikkelingen in deze zaak op een dinsdag zijn geschied. Panasonic CQ-G10 lrï'l-MU Stereo radio-cassettecombinatie met 30 voor- Adviesprijs 839. - keuzezenders, auto-reverse cassetteloopwerk. Bij Halfords van 699:- voor PLL quartz tuner, schakelbare loudness, gescheiden hoge-en I nachtverlichting Vermogen 2X25 of 4) (met fader) Voorzien van cijfer-anti- diefstalcode. Alphen a/d Rijn, De Aarhof 41. 01720-72836 Leiden, Haarlemmerstraat 245. 071-122890 ALLES VOOR UW AUTO EN FIETS

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5