EEN NIEUWE AUTO EN TOCH OP VAKANTIE! Gratis studie voor leraar in exact vak Dubieuze drukte rond Bouterse Den Haag zoekt gif na klachten in wijk 'Rijkspolitie niet inkrimpen' Hoe rijker het vohoe langer WOENSDAG 15 FEBRUARI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) Minister Deetman van Onderwijs wil studenten aan eerste-graads lerarenopleidingen met een bonus overhalen daadwerkelijk leerkracht te worden. De beloning is gelijk aan het collegegeld voor één jaar -1750 gulden voor universitaire studenten- en geldt alleen voor aankomende leerkrachten in exacte en economische vak ken. In 1990 dreigt in het voortgezet- en beroepsonderwijs een tekort van 5000 leraren in vooral de exacte vakken. Een kamermeerderheid van CDA en WD vroeg Deetman tijdens de begrotingsbehandeling deze 'schaarse' leraren door middel van een extra salarispremie aan het onderwijs te binden. In een brief aan de Tweede Ka mer schrijft Deetman niet aan de Deetman stopt op Onderwijs DEN HAAG (GPD) - Minister Deetman "acht de kans heel ge ring" dat hij in een volgend kabi net terugkeert als minister van Onderwijs. Deetman vraagt zich af of het verstandig is dat een mi nister aan een derde kabinetspe riode op hetzelfde departement begint. De bewindsman zei dat giste ren voor de NCRV-televisie. Deetman zei nog niet uitgekeken te zijn op de nationale politiek. Dat betekent volgens hem niet meer of minder sdan dat hij op de kandidatenlijst voor de verkie zingen in 1990 wil staan. Of Deet man zijn politieke carrière in toe komst op een ander departement wenst voort te zetten, zei hij niet. Zijn herhaalde dreigement af te zullen treden wanneer nog meer bezuinigd moet worden op onderwijs wordt volgens Deet man nu beter begrepen. De pro testen tegen de bezuinigingen geven aan dat "we aan de grens zitten, en die zorg heb ik ook", al dus de minister. huidige salarisstructuur te willen tornen. Wel overweegt hij scholen in de toekomst de vrijheid te geven 'schaarse' leerkrachten van een ex tra premie te voorzien. Volgens de bewindsman is echter niet alleen de hoogte van het salaris debet is aan de geringe aantrekkelijkheid van het leraarschap. Studenten aan de pedagogische- technische hogeschool in Eindho ven kregen vorig jaar al een finan ciële beloning ter hoogte van één jaar collegegeld als ze konden aan tonen dat ze na hun opleiding als docent zouden worden aangesteld. Daardoor nam het aantal nieuwe studenten met 40 procent toe. Dit experiment wordt nu met een jaar verlengd en uitgebreid naar eerste graadsopleidingen. Vooral de universitaire leraren opleidingen kampen met extreem lage inschrijvingscijfers. Vorig jaar meldden zich over het hele land 9 studenten scheikunde die na hun doctoraal een onderwijsbevoegd heid in dat vak wilden halen. Voor natuurkunde lag dat aantal op 12, terwijl er in het voortgezet onder wijs 180 nodig zijn. Deetman overweegt universiteit ten en hogescholen die door de kleine studentenaantallen in de problemen komen extra geld te ge- ACHTERVOLGING - Een wilde achtervolging is gisteren tussen Harmeien en Montfoort geëindigd met een frontale botsing, waardoor twee agenten gewond zijn geraakt. De achtervolgde, een 25-jarige man uit Bunnik, kwam er zelf zonder kleerscheuren vanaf. Hij reed in een gestolen Porsche. DEN HAAG - De afgelopen 40 jaar is de gemiddelde lengte van de Nederlandse dienstplichtigen met 7,5 centimeter gestegen. Die stij ging geldt ook voor de totale bevol king. "Wij zijn al langer dan onze grootouders en wie weet hoe lang de bevolking in het jaar 2000 is. Maar het zal wel een keer ophou den. Ik verwacht niet dat we door het plafond heengroeien". door Anje Romein Die laatste hypothese komt van prof. dr. J. C. van Wieringen, hoofd van de afdeling Jeugd en Gezond heidszorg van de GG GD in Utrecht. Hij was in 1980 nauw be trokken bij een onderzoek naar de groei bij kinderen en geldt daarom als lengte- en groeispecialist. "Na tuurlijk heb je nooit keiharde be wijzen voor de oorzaken. Maar een aantal zaken liggen wel vast". Een van die zaken betreft een misverstand, dat van Wieringen bij deze uit de wereld wil helpen. "De groei van de mens heeft niets te maken met groeihormonen in vlees. Daar groeien wij niet van, echt niet. Toen het vee nog niet met groeihormonen behandeld werd, groeiden we immers net zo hard? Gemiddelde lengte Nederlanders neemt nog toe Het is wel de toegenomen wel vaart, die de groei van de bevolking heeft gestimuleerd. Vanaf 1850 gaat de lengtegrafiek van Neder land met pieken en dalen omhoog. Minder ziekte, meer voeding, zui verder water, beter onderwijs, min der kindersterfte, waren onder an dere de directe oorzaken. "Met val len en opstaan ging het beter. De Tweede Wereldoorlog was in die lijn het grootste dieptepunt. De jongens die na de oorlog gekeurd werden voor militaire dienst, wa ren dan ook iets kleiner dan daar voor", zegt van Wieringen. Kinderziekten "Als een bevolkingsgroep het beter krijgt, neemt de lengte toe. Zo kre gen rond 1900 alle kinderen nog kinderziekten, zoals mazelen, rode hond, en ook tyfus. Door medische maatregelen en een betere voe ding, werden die kinderen steeds minder geremd in hun groei. Net als met je plantjes, die doen het ook het best met zo veel mogelijk zon en mest". Zo hebben economen een aantal jaren geleden het verband tussen een hoog inkomen en lengte aange toond. Van Wieringen benadrukt nog maar eens dat het hierbij om al gemeenheden en gemiddelden gaat. Een kleine man kan immers best miljonair zijn. En een arm land kan lange mensen voortbrengen. Zo is er in Afrika een lange-men- sen-stam, die opvalt tussen de over het algemeen kleine Afrikanen. "Door het eten en drinken van veel melk, vlees en bloed zijn zij langer. Maar daarmee zijn ze nog wel ldei- ner dan de Nederlanders". Een belangrijke graadmeter voor de bevolkingslengte, is de lengte van dienstplichtingen, die ieder jaar in de statistieken vastgelegd wordt. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft middels onder zoeker J. Hussen de gegevens uit geplozen van de dienstplichtkeu ringen vanaf 1948. Met de stijging tot een gemiddelde lengte van 181,3 centimeter is de Hollandse soldaat de afgelopen 40 jaar 7,5 cen timeter langer geworden. Toch moet dit proces volgens de inschatting van Van Wieringen eens worden gestopt, hoewel nog in geen land ter wereld de top be reikt is. "Mensen groeien wat hun genetisch potentieel toelaat. Dat betekent dat er een erfelijke grens is, die vastligt in hun genen. Die grens wordt alleen bereikt onder de allerbeste levensomstandighe den". Uit het cijfermateriaal blijkt ook dat de dienstplichtingen uit de noordelijke provincies gemiddeld 3 centimeter langer zijn dan hun leeftijdgenoten uit Limburg en Brabant. Ook dat heeft volgens de theorie van Van Wieringen weer te maken met de stand van de wel vaart. "De zuidelijke helft van Ne derland heeft een achterstand op gelopen en moet die nog steeds in halen. Van 1900 tot 1910 waren de levensomstandigheden daar min der gunstig. Zeeland heeft dat in de loop der jaren ingehaald, maar de andere provinies niet". In de laatste decennia is ook de leeftijd veranderd waarop jonge ren volgroeid zijn. Vroeger had ie mand gemiddeld op 25-jarige leef tijd zijn hoogste punt bereikt, ter wijl tegenwoordig het kraakbeen al op 19-jarige leeftijd volledig ver- beend is. Van Wieringen: "Dat hangt samen met de groeispurt van kinderen als ze 12 (gemiddeld voor meisjes) of 14 (voer jongens) zijn. Vroeger was dat helemaal niet zo duidelijk te zien, dat ging heel ge leidelijk. Maar door die groeispurt is het kraakbeen eerder volgroeid". Met de Nederlanders zijn de in woners van de Scandinavische lan den gemiddeld het langst. Ook de Duitsers zijn in opmars, terwijl de Britten weer iets kleiner zijn. "Ik vergelijk Nederlanders bewust niet met Amerikanen, wantje moet een klein land als het onze niet ver gelijken met een enorm continent als de Vernigde Staten". Even la ter: „Maar onze jeugd is wel slan ker!" BREDA - Staatssecretaris Korte-van Hemel (justitie) heeft gisteren 66 nieuwe, tijdelijke cellen in gebruik ge steld op het terrein van de gevangenis De Boschpoort in Breda. De cellen zijn met name bedoeld voor de ar rondissementen Dordrecht, Middelburg en Den Bosch. Op korte termijn worden ook in het huis van bewaring in Amersfoort 80 tijdelijke cellen in gebruik genomen. "De op aandringen van de Tweede Kamer ingesla gen weg om snel 250 tijdelijke plaatsen tot stand te brengen is daarmee vrijwel helemaal afgelegd", aldus de staatssecretaris. Zij constateerde tijdens een rond leiding aan de hand van Boschpoort-directeur Molen kamp dat de snelle, tijdelijke uitbreiding van het aan tal cellen niet ten koste van de kwaliteit is gegaan. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - De afdeling milieuzaken van de gemeente Den Haag gaat de grond en het grond water in en bij de Claude Debussy- straat onderzoeken. Dit gebeurt in reactie op de klachten van de buurtbewoners over hoofdpijn en pijn en de ogen en de keel. Behalve bodemonderzoek door de gemeente zal de woningbouw vereniging nagaan welk materiaal er in de woningen in deze straat is verwerkt. Volgens een woordvoer der van de vereniging gaat het om materiaal dat overal in de stad is toegepast, in de Claude Debussy- straat zou het om één slechte zen ding kunnen gaan. Dit onderzoek zal minstens een maand in beslag Tegelijkertijd wordt nageplozen welke bedrijfsactiviteiten in de buurt zijn geweest. Er wordt met bewoners gesproken die veel van het verleden van hun wijk afweten. Aan de hand van de resultaten wordt bekeken op welke stoffen grond en grondwater worden on derzocht. herkend, wordt nog als te duur en te arbeidsintensief beschouwd. Volgens een woordvoerder van milieuzaken zal het voorgenomen onderzoek circa zes weken duren. In elk geval zal de grond van onbe kende herkomst waarmee sloten en kuilen werden opgevuld nader worden onderzocht. Aangenomen wordt dat deze grond uit de wijk zelf komt. Ook wordt het speelter- reintje aan onderzoek onderwor pen. De verontrusting in de buurt is vooral onstaan doordat in de afge lopen vier jaar negen mensen aan kanker of een ernstige virusinfec tie zijn overleden. Over een dag of tien verwacht de GG en GD meer te weten over deze ziektegevallen. Op het moment inventariseert deze in stantie de klachten van de huidige bewoners van de straat. Ook wor den de reacties van mensen beke ken die inmiddels zijn verhuisd. Bij veel van hen zijn de klachten sindsdien minder geworden, aldus een woordvoerder van de dienst. De GG en GD denkt twee weken nodig te hebben om met alle bewo ners over hun gezondheid te pra ten. Deeltjesversneller Na lang aarzelen heeft Nederland besloten deel te nemen in de Eu ropese deeltjesversneller in Gren oble. Samen met België zal ons land 6 procent van de kosten dra gen die aan het wetenschappelijk project zijn verbonden. Voor de ko mende twintig jaar rekent Frank rijk op een jaarlijks bedrag van on geveer 120 miljoen gulden. Zeehonden Dit voorjaar worden vijf zeehon den in de Oosterschelde gezet. Zo willen een aantal milieuorganisa ties voor meer zoogdieren in de Ne derlandse Delta zorgen. De dieren worden een aantal maanden met behulp van zenders in de gaten ge houden. Het experiment is bedoeld om te kijken of de dieren zich in de Oosterschelde prettig voelen. Beëdigd Mevrouw P.A.M. Mulder-van Dam uit Emmen is gisteren beëdigd tot lid van de Tweede Kamer voor het CDA. Mulder (52) neemt de plaats in die is vrijgekomen door het over lijden van partijgenoot G. van Mui den. Mevrouw Mulder is ruim tien jaar lid geweest van Provinciale Staten van Drenthe, waarvan de laatste zes jaar als vice-fractievoor- zitter. Spuitbussen De Nederlandse Drogistenbond heeft fabrikanten van spuitbussen verzocht een sticker te plaatsen op milieuvriendelijke spuitbussen. Friese DA-drogisten willen dat de sticker komt zodat de consument beter weet waar hij aan toe is. De drogisten geven vandaag ruim 1200 milieu-onvriendelijke spuitbussen met chloorfluor-metaangas aan mi nister Nijpels (milieu). Salmonella De salmonella-bacterie, die in En geland mogelijk al twee miljoen mensen heeft besmet, is ook Ne derland binnengedrongen via via de import van fokhennen uit Groot-Brittannië. Enkele' tiental len kippen zijn al besmet. Wanneer niet snel maatregelen worden ge troffen, zullen ook de eieren wor den aangetast. Dat zei de microbio loog S. Notermans van het rijksin stituut voor volksgezondheid en milieu-hygiene gisteravond in Tros-Aktua. Thuislozen Tuberculose (tbc) komt vaker voor bij thuislozen dan bij de gemiddel de Nederlandse bevolking. Dit blijkt uit een onderzoek dat de af deling Tuberculosebestrijding van de Amsterdamse GG en GD in 1987 is begonnen onder een groep van 666 thuislozen in de gemeente. Van de onderzochte groep werd bij zes personen tbc vastgesteld: dat komt neer op negen tbc-gevallen per 1.000 thuislozen. Acht gevallen per 100.000 mensen is gebruikelijk. UTRECHT (ANP) - Als de plannen om bij het korps rijkspolitie te be zuinigen door in te krimpen door gaan, zullen de politiebonden ACP en NPB met hun leden gaan praten over acties. De Nederlandse Politie Bond zal daarbij zelfs oproepen tot actie. De hoofdbesturen van beide bonden zijn verbaasd en boos over die plannen, zo deelden zij gisteren mee. De Algemeen Christelijke Po litiebond heeft inmiddels per brief van minister Korthals Altes (justi tie) "op de kortst mogelijke ter mijn" overleg geëist. Deze week werd een advies be kend van een interne werkgroep aan de algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie. De werk groep pleit ervoor om het jaarlijkse tekort op de begroting van zo'n zes tig miljoen gulden weg te werken door huidige en toekomstige vaca tures niet meer te vervullen. Daar door zou de sterkte bij de rijkspoli tie met zo'n zeshonderd verminderen. De inhoud van het rapport is voor de politiebonden een volsla gen verrassing. "Onaanvaard baar", meent de NPB en zijn colle- gabond spreekt van "volstrekt on acceptabel". Vorige week maakten de ministers Van Dijk (binnenland se zaken, gemeentepolitie) en Kort hals Altes (rijkspolitie) bekend dat de rijkspolitie 600 functies moet overdragen aan de gemeentepoli tie, als onderdeel van het draai boek om tot een betere sterktever deling bij de Nederlandse politie te komen. De NPB becijferde dat nu in to taal 1.200 arbeidsplaatsen bij de rijkspolitie niet worden vervuld of verdwijnen. "Dat veel gemeentelij ke politiekorpsen er mensen by krijgen is prima, zij hebben er in de ogen van de NPB ook recht op. Dat betekent nog niet dat de rijkspoli tie en vooral de mensen die daar werken dubbel gepakt moeten worden", zo meent de Nederlandse Politie Bond. Volgens ACP-voorzitter G. Kof- feman betekent de inkrimping be tekent een ernstige aantasting van de kwaliteit van het politiewerk. "Men moet zich realiseren dat de kwaliteit van het politiewerk ern stige schade zal lijden. Bovendien is het een volkomen onaanvaard baar sociaal beleid omdat de werk druk bij de politie nu al abnormaal hoog is", zo zei hij. De ACP wil van Korthals Altes zo snel mogelijk uitleg over het ge wraakte rapport en over de gevol gen die het kan hebben voor mens en organisatie. Als de inhoud van het rapport niet bespreekbaar blijkt met de politiebonden, dan zal ook de ACP over acties gaan praten. De NPB vindt "scherp ver zet" op zijn plaats. HILVERSUM (ANP) - Het PvdA-Kamerlid Knol zegt sterk de indruk te hebben dat de Suri naamse legerleider Bouterse, die eerder deze week werd beticht van handel in cocaïne, aan hard drugs is verslaafd. Knol zei gisteren voor de NOS- microfoon dat hij daarvoor drie aanwijzingen heeft: de sufheid die de legerleider bij een televi sie-interview aan de dag legde, de hysterie die zou hebben door geklonken in toespraken van Bouterse en het feit dat hij steeds een donkere zonnebril draagt. Knol was tot ongeveer twee jaar geleden woordvoerder van de PvdA-fractie over Surinaam se aangelegenheden. Na Knol's omstreden uitlatingen over per soonlijke betrekkingen tussen Nederlandse journalisten in Su- de Surinaamse leger- Knol (PvdA): Bouterse zelf aan de drugs leiding, nam fractielid Pronk dat woordvoerderschap over. De PvdA heeft laten weten dat Knol "louter en alleen op per soonlijke titel heeft gesproken en niet als enigerlei Suriname- woordvoerder van de Partij van de Arbeid". In de Tweede Kamer had Knol 's middags al aan mi nister Korthals Altes de vraag ge steld of Bouterse hard drugs ge bruikt. De bewindsman wilde niet op die vraag ingaan omdat de bescherming van de persoon lijke levenssfeer van de legerlei der zich zou verzetten tegen be antwoording ervan. Op vragen van de WD-fractie zei Korthals Altes geen concrete aanwijzingen te hebben voor de betrokkenheid van de Surinaam se legerleiding bij cocaïnetrans porten naar Nederland. Minister Bukman (Ontwikkelingssamen werking) ziet ook geen aanlei ding de hulprelatie met Surina me te herzien. De WD wenste een onder zoek in en buiten Suriname naar de betrokkenheid van Surinaam se militairen, vooral van legerlei der Bouterse, bij de handel in en het transport van verdovende middelen. WD'er Weisglas vreest dat de operatie wordt gefi nancierd met Nederlands ont wikkelingsgeld. Dat werd vorige week gesuggereerd in het Poli tieblad. ADVERTENTIE Wij, de Opel OK-dealers van Nederland, maken 't mogelijk. Want u kunt dit jaar veilig en voordelig naar de zon met een perfekte Opel. Die u tussen 15 februari en 31 maart zeer voordelig bij ons kimt financieren: U betaalt pas over 6 maanden. De aan betaling voor de financieringsovereenkomst bedraagt slecht 30% van de aanschaffingswaarde; meestal is de inruil- waarde van uw huidige auto hiervoor al vol doende. Betere inruilprijzen. Wees slim en vermijd de vakantie-inruildrukte. We geven méér voor alle merken, jong en oud. U gelooft 't niet? Kom maar langs! OK-gekeurde Opeis van minder dan 4 ZES MAANDEN LANG 0% RENTE.* BESLIS VÓÓR 31 MAART. jaar oud. Dit is dè kans om Opel te gaan rij den. Want onze showroom staat vol met eerste klas .jonge" Corsa's, Kadetts, Manta's, Ascona's en Rekords. Minder onderhoud, hoge restwaarde. Uzultversteld staan wat de betrouwbaarheid van Opel ude komende jaren noggaatschelen in onderhoudskosten. Èn van z'n waarde, als u 'm over een paar jaar weer inruilt! Aantrekkelijke financiering mogelijk. Na6maandenkuntuhet restbedrag volledig bij ons financieren tegen aantrekkelijke tarieven. De rente overdathalijaar nemen wij voor onze rekening! Vraag in de showroom naar de financieringsvoorwaarden. ■Dit financieringsaanbod is geldig tussen 15 februari en 31 maart voor OK-gekeurde Opeis, niet ouder dan 4 jaar. De huurkoopover eenkomst wordt op de daarvoor geldende voorwaarden via GMACN-Opel Financiering afgesloten, met een maximumlooptijd van 36 maanden. Het maximum te financieren bedrag bedraagt 70% van de aanschaffingswaarde. ■'--El DE OPEL OK-DEALER.TOT 31 MAART VOORDEEL VOOR ALLES. 7QPELe DEN HAAG - Als Suriname, in welke vorm dan ook, ter sprake komt, ontstaat een vreemde stem ming in de Tweede Kamer. Alle fracties wensen zich nadrukkelijk te bemoeien met het regeringsbe leid ten aanzien van Suriname. Ge zien de bijzondere banden met de voormalige kolonie niet onbegrij pelijk, maar soms drijven Kamerle den die bemoeienis erg ver door. door Bart Jochems Op basis van vermoedens geuit in 'Het tijdschrift voor de politie', meende de WD hard aan de bel te moeten trekken. De laatste maan den was op Schiphol maar liefst 116,9 kilo cocaïne onderschept, zo meldde het blad. Gezien de aan houdende geruchten dat de Suri naamse legerleiding de hand heeft in transporten van verdovende middelen, was een onderzoek op z'n plaats, zo betoogde korpschef Van Heiten uit Leeuwarden in 'zyn' blad. Bovendien vermoedde hij dat Nederlands ontwikkelings geld door de Surinaamse militai ren, in het bijzonder legerleider Bouterse, werd gebruikt voor de aankoop en het transport van drugs. Wellicht had Bouterse, zo werd in de media gesuggereerd, zelfs de hand in de fabricage van het spul. Want Bouterse is de man die grote delen van Suriname onder zijn hoede heeft en 'zijn' gebied kan af sluiten voor pottekijkers. Moge lijkheden te over voor de legerlei der om er fabriekjes op te zetten. En waar haalde Bouterse eigenlijk het geld vandaan om er enkele landhuizen in Suriname en Brazilië op na te houden? Met het organise ren van drugstransporten valt toch veel geld te verdienen? Ook werd de arrestatie van 'Suri- name's tweede man' Etienne Weisglas (WD): beschuldigen de vinger (foto anp) Boereveen in Miami erbij gehaald om de vermoedens van Bouterse's betrokkenheid bij drugshandel te ondersteunen. Het leidde allemaal tot één onontkoombare conclusie binnen de WD-fractie: de zaak moest in de publiciteit aan de kaak worden gesteld. Op basis van vermoedens - geen bewijzen - in het politieblad geuit, werden de ministers Korthals Al tes (justitie) en Bukman (Ontwik kelingssamenwerking) door de WD om tekst en uitleg gevraagd. Een onderzoek moest er komen, meende WD'er Weisglas. Zowel in Nederland als in Suriname. Het debatje dat zich daarop gis teren ontspon in de Kamer hield niet veel meer in dan een herhaling van zetten. Ja, de regering was be zorgd over de cocaïne op Schiphol. Een onderzoek was gaande, zei Korthals Altes. Maar alleen de Su rinaamse politie was bevoegd een dergelijk onderzoek in Suriname in te stellen. En nee, er waren tot nogtoe geen bewijzen voor de be trokkenheid van de Surinaamse le gerleiding. Bukman legde nog eens uit (hy had dat al eerder had gedaan) dat de hulp aan Suriname wordt ver strekt in de vorm van goederen en diensten. Contant geld wordt niet overgemaakt. Voor herziening van de ontwikkelingsrelatie was geen grond. Toch waren de antwoorden van de regering, die iedereen feite lijk al kende, voor Weisglas reden genoeg om zijn geraas te staken. In de media was nu het punt gescoord en het diende geèn politiek doel de zaak verder op de spits te drijven. De handelwijze van Weisglas is een gevaarlijke. De Surinaamse burgerregering loopt op eieren in haar relatie met de legerleiding. Bouterse heeft nog steeds veel, zo niet alle, macht in handen en laat zich niet een-twee-drie terug naar de kazerne sturen. Een onderzoek door de Surinaamse politie, zo die onafhankelijk opereert, is niet be vorderlijk voor de verhoudingen in het land. Dat hadden de redactie van 'Het tijdschrift voor de politie' en Kamerlid Weisglas zich moeten beseffen. Niet verstandig Om op basis van vermoedens de publiciteits-trom te roeren en de beschuldigende vinger uit te strek ken is niet verstandig. Suriname is een onafhankelyk land, dat de ei gen problemen voor een belangrijk deel zelf dient op te lossen. De 'me dewerking' van personen die het vanuit Nederland weer allemaal beter weten kan daarbij veelal ge mist worden als kiespijn. De vraag die na alle ophef over de cocaïnetransporten dan ook moet worden gesteld, is of deze pu blieke discussie een steun in de rug is voor de Surinaamse burgerrege ring in haar pogingen het land uit het moeras te trekken en de macht van de militairen in te perken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3