icmfljHiil Bonden achter eisen verpleegkundigen Verpleegkundigen kunnen geen vuist maken Bronbelasting verdeelt EG- ministers Deze week geen acties meer in grafische sector Fusie Amro en Generale bank stuit op problemen Broeders en zusters onvoldoende georganiseerd DINSDAG 14 FEBRUARI 1989 ECONOMIE PAGINA 7 UTRECHT (ANP) De vakbonden voor verplegend en verzorgend personeel zijn giste ren gezwicht voor de actie van hun achterban voor hogere looneisen. De bonden hebben hun looneis voor een nieuwe cao verhoogd van 1,5 naar 4 procent. Daarnaast vragen de bonden nog eens 1 procent loonruimte voor andere zaken als werkgelegenheid, kinderop vang en scholing. Dit hebben de CNV- en FNV-bon- den die het ziekenhuispersoneel organiseren - respectievelijk CFO en AbvaKabo - gisteren in een ge zamenlijke verklaring bekendge maakt. De verklaring is mede af komstig van het GOB, het georga niseerd overleg beroepsverenigin gen waarbij een aantal kleinere verenigingen van ziekenhuisperso neel is aangesloten, en de FHZ, de Federatie van Hoger Ziekenhuis personeel. 'Internationaal overleg tussen bond en Philips' AMSTERDAM (ANP) - Voorzit ter Bé van der Weg van de Indus triebond FNV heeft Philips opge roepen niet te wachten op Europe se wetgeving alvorens met de Eu ropese vakbeweging om de tafel te gaan zitten. Het Philips-personeel moet net zo internationaal worden behandeld als de produkten die ze maken en daar hoort internationaal overleg bij, aldus Van der Weg van daag op een congres van de Inter nationale Metaal Federatie in Am sterdam. Van der Weg verwees in zijn rede over de toekomst van de elektroni- ca-industrie naar een uitspraak van Philips-topman Van der Klugt. Die keerde zich vorig jaar tegen Euro pees overleg, dat volgens hem al leen maar geld kost en niets op brengt. Van der Weg noemde Van der Klugt "kampioen van het af breken van de grenzen, behalve daar waar ze hem uitkomen, name lijk in zijn relatie tot de vakbewe ging". Hij vond deze houding van Phi lips, dat al sinds 1975 Europees vakbondsoverleg weigert, kort zichtig. "Dergelijk overleg kan er juist toe bijdragen dat voorkomen wordt dat Van der Klugt toch méér kosten maakt dan het geld dat hij nu denkt te besparen door het overleg uit de weg te gaan", zo zei hg. Consultaties bij tientallen Phi- lips-bedrijven in geheel Europa leerde de Industriebond FNV dat er grote onzekerheid bestaat over de toekomst en de koers van de on derneming. "In plaats van ëen en thousiaste voorbereiding op de ko mende, wereldwijde concurrentie slag is er veel meer sprake van de moralisering en een verlies aan ver trouwen in de concernleiding". De Industriebond-voorzitter voorspelde dat de wereldmarkt voor elektronica hét exclusieve jachtterrein van de multinationale onderenemingen zal worden, met een keiharde cpncurrentieslag die op tal van plaatsen tot een koude sanering kan leiden. Er zijn aanwij zingen dat rond de eeuwwisseling 200.000 banen in de Europese elek- tronica-industrie verloren zullen zijn gegaan. Krantenfusie De redactieraad van het Nieuws blad in Tilburg wijst een eventueel samengaan met het Brabants Dag blad in Den Bosch van de hand. Beide kranten maken deel uit van de Brabant Pers, een onderdeel van het VNU-concern. De directie onderzoekt momenteel op welke wijze de redacties nauwer kunnen samenwerken. Cao Sphinx Directie en vakbonden hebben gis teren een principe-akkoord bereikt over een nieuwe cao bij de NV Ko ninklijke Sphinx (aardewerk, sani tair, tegels). Belangrijkste onderde len van het akkoord zijn een verho ging van de salarisschalen per 1 ja nuari 1989 met 1,5 procent en drie extra roostervrije uren voor het merendeel van de ongeveer 1500 werknemers. Gemeenschap Egypte, Jordanië, Noordjemen en Iraq zullen deze week een econo misch verband met elkaar aangaan gemodelleerd naar de Europese Gemeenschap. De premiers van Egypte, Jordanië en Noordjemen en de eerste vice-premier van Iraq hebben vandaag in Amman de laatste hand gelegd aan het ak koord. De staatshoofden van de vier landen komen dan donderdag naar Bagdad om de oprichting van de Arabische Economische Sa menwerkingsraad te bezegelen. Varkensslachters Met de oprichting van een aparte stichting en de instelling van een saneringsfonds is een vrijwillige sanering van de overcapaciteit in de Nederlandse varkensslachterij en ëen belangrijke stap dichterbij gekomen. Vijftien bedrijven, sa men goed voor iets meer dan de helft van het aantal varkens dat jaarlijks in ons land wordt ge slacht, hebben zich verplicht een financiële bijdrage aan een ge meenschappelijk saneringsfonds te leveren. Met 1,5 procent van de geëiste 4 procent loonsverhoging willen de bonden de salarisontwikkelingen in het bedrijfsleven bijhouden en 2,5 procent is bestemd voor 'het in lopen van de achterstand die in vergelijking met de werknemers in het bedrijfsleven is ontstaan'. De verhoogde eisen van de bon den zijn mede een reactie op de massale demonstraties van zieken- huispersbneel het afgelopen week einde. Zaterdag demonstreerden in Utrecht vijfduizend verpleeg kundigen om kracht bij te zetten aan hun eis voor een betere belo ning. De demonstranten vonden de 1,5 procent loonsverhoging waar mee de bonden binnenkort het cao-overleg in wilden gaan veel te laag. De bonden wilden aanvanke lijk niet verder gaan, omdat die eis al veel verder gaat dan de 0,32 pro cent loonruimte die door het kabi net beschikbaar is gesteld. R. de Vries, voorzitter van het ge zamenlijk overleg van de bonden, verwacht harde onderhandelingen nu zijn achterban zich zeer blijkt te hechten aan de geëiste loonsverho ging. De nieuwe eisen zullen vrij dag bij de Nationale Ziekenhuis raad (NZR), de werkgeversvereni ging worden gedeponeerd. De onderhandelingen over een nieuwe cao-ziekenhuiswezen be ginnen in maart. Daaronder vallen naast de verpleegkundigen en ver zorgenden in ziekenhuizen en in richtingen oólj al het andere perso neel: laboranten, keukenpersoneel enzovoort. In totaal gaat het om 200.000 werknemers. AMSTERDAM (ANP) - De Op- tiebeurs heeft het plan om met ingang van vandaag opties (koop- en verkooprechten) op de aandelen DSM te noteren niet kunnen uitvoeren. De Stichting Toezicht Effectenverkeer heeft hiervoor geen toestemming ver leend. De effectenbeurs had een negatief advies uitgebracht. Mo gelijk mogen de opties later deze maand wèl officieel verhandeld worden. Optiebeurs-directeur Wester terp zegt verbijsterd te zijn. Eer der had hij al gesteld dat Amster dam zich als financieel centrum dreigt te blameren als niet gelijk tijdig met de introductie DSM op de effectenbeurs (6 februari) ook de opties op de aandelen officieel Nog geen handel in opties DSM verhandeld kunnen worden. Het gaat bij DSM om de grootste in troductie uit de geschiedenis van de Amsterdamse effectenbeurs. Belangrijk criterium bij het al dan niet toestaan van optiehan- del is de omvang van de handel in de aandelen DSM op de effec tenbeurs. Het fonds is voortdu rend bovenaan de top 30 van de meest verhandelde aandelen te vinden, aldus Westerterp. De Stichting Toezicht Effec tenverkeer heeft met in gang van 1 februari van dit jaar een aantal toezichthoudende taken op ef fectenbeurs en optiebeurs over genomen van het ministerie van Financiën. Westerterp had zich tot deze stichting gewend, nadat hij eerder vergeefs aan het minis terie om toestemming voor op- tiehandel had gevraagd. Het is niet uitgesloten, dat de Stichting Toezicht Effectenver keer later deze maand de handel in opties DSM toestaat. Volgens een woordvoerder is een besluit over het verzoek van de optie- beurs aangehouden tot meer in zicht bestaat in het verloop van de handel van de aandelen DSM op de effectenbeurs. Hij sluit niet uit, dat nog deze maand een be slissing wordt genomen. Coberco stopt export Kernhem BORNE (ANP) - De uitvoer naar Japan van Kernhem-kaas is voorlo pig stopgezet. Directeur L. Cuij- pers van producent Coberco in Borne heeft de exporteurs ge vraagd in hun pakket geen Kern- hem mee te nemen, zolang in Ja pan niet is uitgezocht hoe de dode- lijke bacterie listeria in de kaas te recht kwam. Cuijpers zei vanochtend dat hij van Japanse zijde nog altijd niet of ficieel is ingelicht. Er komen jaar lijks zo'n 200 kilo Kernhem, een zachte dessertkaas, in Japan te recht via handelaren. ROTTERDAM - Het centrum van Rotterdam ligt op sommige plekken geheel open, onder meer bij het Stations plein voor de bouw van een kantorencomplex dat het hoogste gebouw van de stad zal worden. foto an p: Verzet van Groot-Brittannië en Luxemburg BRUSSEL (AP/ANP) - De lidsta ten van de Europese Gemeenschap zijn het niet eens gebleken over een voorstel om uniform bronbelasting te gaan heffen. De ministers van van economische zaken en financi ën zjjn gisteren niet tot overeen stemming gekomen over het voor stel van de Europese Commissie om in alle EG-landen 15 procent belasting te gaan heffen op inkom sten uit aandelen en banktegoe den. Zoals verwacht waren Groot- Brittannië en Luxemburg falie kant tegen het plan terwijl de Bondsrepubliek liet weten de voor keur te geven aan een heffing van tien procent. Steun kreeg het plan van Frankrijk, Italië, Spanje, Dene marken, Portugal, Ierland en Bel gië. Aangezien belastingmaatregelen unaniem dienen te worden goedge keurd, lijkt het volgens waarne-' waarschijnlijk dat het voorliggende plan ooit wordt ver wezenlijkt, tenzij het oorspronke lijke voorstel drastisch wordt ge wijzigd. Overeenkomst oyer een compro misvoorstel wordt'door ingewijden zeker niet voor juni dit jaar ver wacht. Voor 30 juni 1990, wanneer het vrije kapitaalverkeer wordt in gevoerd, moeten de belastingen in de EG zijn geharmoniseerd. Minister Ruding blijft er bij dat ter voorkoming van belastingfrau de de EG-lidstaten elkaar moeten gaan inlichten over rente-inkom sten van de Europese burgers. Dat betekent ook opheffing van het bankgeheim. Hij geeft aan dit (on langs in Nederland ingevoerde) zo geheten 'renseigneringssysteem' de voorkeur boven het voorstel van dé EG-commissie overal in Europa een bronbelasting van 15 procent te heffen op inkomsten uit spaar gelden en obligaties. Besloten werd dat een speciale werkgroep het Commissievoorstel gaat bestuderen. Die werkgroep zal bestaan uit nationale deskundigen en vertegenwoordigers van de Commissie. Op 17 april praten de ministers van financiën opnieuw over de voorgestelde bronbelas ting. In juni hopen zé volgens Ru- ding spijkers met koppen te slaan. Een Europese bronbelasting zal volgens Ruding veel geld uit de EG naar derde landen doen wegvloei en. Hij verwees naar de Bondsre publiek Duitsland. Daar is onlangs een bronbelasting van tien procent ingevoerd. De kapitaalvlucht uit de Bondsrepubliek, na invoering van een bronbelasting, is veel sterker geweest dan die in Nederland na invoering van de 'renseignering', aldus de Nederlandse bewindsman op een persconferentie. De minister moest echter toege ven dat het onderling uitwisselen van inlichtingen door de EG-lidsta ten ook voor kapitaalvlucht uit de Gemeenschap kan zorgen. Hij zei ook nog dat de Nederlandse Antil len niet getroffen zullen worden door een EG-bronbelasting. Als de Commissie haar zin krijgt verandert er voor Nederlandse spaarders niets. Volgens het Com missievoorstel behoeven Neder landse belastingplichtigen in Ne derland geen bronbelasting te gaan betalen omdat de banken hier te lande al een informatieplicht heb ben. De inkomsten uit rentes en opbligaties worden verrekend met de inkomstenbelasting. Maar Nederland zou wel worden verplicht een bronbelasting te hef fen op spaargelden van onderda nen uit andere EG-landen die hun spaartegoeden in Nederland on derbrengen. Ruding vreest dan moeilijker kapitaal uit het Negen EG-lidstaten kennen al een bron belasting. Die voorheffing varieert van nul procent in Luxemburg tot 35 procent in Ierland. Vooral Frankrijk (27 procent bronbelas ting plus een 'renseigneringssys teem' heeft aangedrongen op in voering van een Europese bronbe lasting. UTRECHT (ANP) - De acties in de grafische industrie zijn deze week van de baan. De grafische bonden van FNV en CNV aanvaarden de uitnodiging van de grafische werk gevers om komende vrijdag de cao onderhandelingen te hervatten. Dat heeft een woordvoerster van Druk en Papier FNV gistermiddag meegedeeld. Mocht vrijdag blijken dat er geen behoorlijke onderhandelingen mo gelijk zijn, dan zullen de bonden hun leden in de grafische industrie alsnog oproepen om volgende week in actie te komen. Gisteren stelden de grafische werkgevers in een brief voor de be gin deze maand vastgelopen onder handelingen over de cao vrijdag hervatten. Eerder had de grafische bond van de FNV, Druk en Papier, de werkgevers een ultimatum ge steld tot vannacht om met betere voorstellen voor de cao te komen. In reactie op het ultimatum heb ben de werkgevers nu voorgesteld het overleg vrijdag te hervatten. De afgelopen week werd uit pro test tegen de opstelling van dé werkgevers al het werk onderbro ken bij onder meer de Perscombi natie en de Nederlandse Dag bladunie. De werkgevers schrijven aan de bonden dat van voorwaarden voor af geen sprake kan zijn. Zij verlan gen van de bonden ook concreet te zijn in hun looneis. Afhankelijk van de afspraken over werkgele genheid hebben de bonden tot nu toe geen concrete looneisen ge steld. De werkgevers bieden op loongebied eenmalige uitkeringen BRUSSEL/AMSTERDAM (Rtr/ANP) - De integratie van de Amro Bank en de Generale Bank in België lijkt een moeizame operatie te worden. De nieuwe topman van de Generale Bank, baron Paul-Emmanuel Janssen, zei gisteren in een vraaggesprek dat de fusie op grote problemen stuit. Woordvoerders van beide banken probeerden later die uitspraken wat te verzachten, maar moesten toegeven dat niet alles van een leien dakje loopt. Vorig jaar werd gesteld dat in een periode van drie jaar gewerkt zou worden naar een volledige integratie van beide banken die dan verder een Europees netwerk moeten ontwikkelen. Na ruim een jaar stelt de woord voerder van de Amrobank, dat men vooralsnog 'redelijk op schema' ligt, maar misschien wordt de streefdatum van februari 1991 'niet precies' ge haald. Over de structuur van de nieuwe combinatie worden nog steeds geen nadere mededelingen gedaan. Na het samengaan zou de nieuwe bank gemeten in balanstotaal de grootste zyn van de Benelux en ruim 40.000 werknemers gaan tellen. Amro Bank en Generale Bank benadrukken dat bij de grootscheepse grensoverschrijdende bankenfusie fiscale eq juridische hobbels geno men moeten worden, naast het intern op elkaar afstemmen van de organi satie. Naast allerlei werkgroepen zijn achter de schermen nog eens negen stuurgroepen met daarin vertegenwoordigers van' beide banken bezig met de problematiek, aldus de woordvoerder van de Amro Bank. Britten zien af van boycot op Franse kazen BRUSSEL (AP) - De Britse minister van landbouw MacG- regor heeft gisteren te kennen gegeven dat Groot-Brittannië niet van plan is om Franse kaas van niet gepasteuriseerde melk, zoals brie en camembert, te weren. De Fransen waren aanvankelijk van plan de in voer van Britse eieren zou ver bieden als Londen de invoer van zachte Franse kaas van niet gepasteuriseerde melk met een boycotmaatregèl zou treffen. Eerder zeiden Britse functio narissen dat dergelijke kaas een bacterie kan bevatten die ademhalingsproblemen, her senvliesontsteking en bloed ziekte kan veroorzaken. Boven dien kan de bacterie bij zwan gere vrouwen worden overge bracht aan het foetus. Functio narissen van het ministerie van landbouw voerden aan dat zachte en blauw geaderde ka zen door zwangere vrouwen, oudere mensen en zieken dien den te worden vermeden. Ingevolge EG-reglementen mag Londen de import van pro dukten alleen verbieden als we tenschappelijk kan worden be wezen dat zij een risico voor de gezondheid DEN HAAG - Zeldën hebben ac tie voerende verpleegkundigen duidelijkér hun stem laten horen dan de vijfduizend zaterdag in Utrecht. Duidelijk is ook dat ze be ter willen worden betaald. Maar hoe nu verder, dat is de vraag. Het is immers makkelijker een actie te starten dan haar vol te houden en tot succes te leiden. In de praktijk móeten de verpleegkundigen nog bewijzen dat zij een vuist kunnen maken. door Kees Cornelisse Ons land telt ongeveer 200.000 verpleegkundigen. Als die een paar uur het werk neerleggen, loopt de gezondheidszorg meteen in het honderd. Sneller dan bij de zon dagsdienst van de protesterende medische specialisten, om maar eens een vergelijking te maken. Niemand verwacht echter dat ver pleegkundigen tot dergelijke ac ties zullen overgaan. Duidelijk is dat die hun werk zwaar is. Eveneens dat het werk de laatste jaren alleen maar zwaarder is geworden. Ondanks pogingen tot automatisering is nog niet zicht baar hoe het individuele zorgwerk van de zusters en broeders door machines kan worden vervangen. Het geoefend oog en de vaardige hand 'aan het bed' kunnen niet worden gemist. Duizendpoten zijn niet te vervangen. Sympathie is er uiteraard vol doende voor de verpleegkundigen. Meermalen hebben opiniepeilin gen geleerd dat het publiek voor stander is van hogere salarissen. Hogere lonen zijn wellicht ook noodzakelijk om het grote gebrek aan vooral gespecialiseerde ver pleegkundigen terug te dringen. Ziekenhuizen adverteren zich suf en laten personeel uit andere lan den komen. De belangstelling om dit beroep in te gaan is niet overdreven groot. Desaondanks is er nog geen spooi van financiële opwaardering. Ze ker zou het publiek aan de kant van de zusters en broeders staan als ze onverdroten harde actie voerden. De keerzijde van de medaille is de patiënten gegarandeerde zorg: zij kunnen van acties de dupe wor den. Zwak punt Nu de overheid de politie tege moet is gekomen (die ook de pu blieke opinie mee had) zou er voor deze groep ook meer uit de bus moeten komen. Zwak punt is dat de verpleegkundige wereld slecht is georganiseerd. Nog geen 20 pro cent van al die zusters en broeders is bij een vakbond aangesloten. De historie toont aan dat er steeds weer nieuwe verenigingen en bon den kwamen en gingen. Ruwweg zijn er drie groepen te onderscheiden. Daar is de Neder landse Maatschappij voor Ver pleegkunde, de naam die de zeven jaar bestaande organisatie Het Be terschap vorig jaar aannam. Daar bij was de bedoeling een vaandel te voeren waarachter alle verpleeg kundigen zich zouden kunnen scharen. Met ruim 11.000 leden is de NMV de grootste organisatie. Dan is er de beroepsgroep ver pleegkundigen en verzorgenden van de CFO, de CNV-bond van werkers bij overheid, welzijn en ge zondheidszorg. En een soortgelijke bundeling binnen de AbvaKabo, de FNV-bond voor overheids- en aanverwant personeel. Die bonden trekken velen uit de gezondheids zorg niet aan, omdat ze erin teloor gaan en slechts klein onderdeel zijn' van de vakbeweging met haar geconcentreerde doelstellingen. Bovendien werken de drie orga nisaties niet of nauwelijks samen. Mede daardoor is de verpleegkun dige beroepsgroep er ook nooit in geslaagd invloed uit te oefenen op de politiek. Het ontbreekt aan een krachtige lobby op'het Binnenhof. De Tweede Kamer neemt de ver pleegkundigen ook niet serieus als een machtsfactor om rekening mee te houden. Actiegroep Inmiddels ziet het er ook naar uit dat de NMV onder de nieuwe naam niet voldoende aantrekkings kracht uitoefent. Anders zou zich nu geen beweging als de actie groep Verpleegkundigen en Ver zorgenden In Opstand (WIO) kun nen manifesteren. Met een eis van 12 procent loonsverhoging trok men vrij gemakkelijk enkele dui zenden. Maar dit succes moet nog wor den uitgebuit door volharding en dat is moeilijk. Zeker gezien het feit dat de WIO buitenparlemen tair optreedt en niet aan de onder handelingen deelneemt. De de monstratie van afgelopen weekein de heeft echter al wel gevolg ge had: de NMV en de bonden hebben Ijlings besloten de looneis op te schroeven tot 4 procent en ook nog van in totaal drie procent in een tweejarige cao. Voorts schrijven de werkgevers in hun brief dat zij bereid zijn enke le 'verslechteringen' van tafel te ha len. Gedoeld wordt op de verlaging van de ploegentoeslag en van de toeslagen voor het werken op zon dagavond. Die verlaging zou nu eerst onderwerp van studie moeten zijn De vakbondseisen behelzen on dermeer de invoering van een 32- urige werkweek in 1992, de verla ging van de vut-leeftijd van 61 naar 60 jaar en het in dienst nemen van werklozen. 'Snel regeling voor winstdeling door werknemer' DEN HAAG (GPD) De fracties van CDA en VVD willen dat het ka binet op korte termijn komt met voorstellen om winstdeling door werknemers te bevorderen. CDA- fractieleider De Vries eiste gister avond op een spreekbeurt in Kam pen 'op korte termijn concrete ac tie' van het kabinet. WD-kamerlid De Grave liet weten dat het kabinet van de liberalen nog een maand krijgt om met eigen voorstellen te komen. Zo niet, dan zal de WD zelf initiatieven nemen. De ministers Ruding (financiën) en De Koning (sociale zaken) lieten begin oktober 1988 in een brief aan de Kamer weten dat het kabinet begin november met voorstellen over winstdeling zou komen. Vol gens hen kan winstdeling leiden tot flexibeler beloning in bedrij ven. Dit komt de economie, de be reidheid tot loonmatiging, de werkgelegenheid en het functione ren van de arbeidsmarkt ten goede, aldus beide bewindslieden. Boven dien raken werknemers nauwer betrokken bij het eigen bedrijf. ADVERTENTIE Er is méér in het geding dan uw aangifte over 1988 een procent te eisen voor verbete ring van arbeidsvoorwaarden. Een regelrechte flirt met de actievoe renden. De CFO en AbvaKabo, die elk vast zitten aan hun vakcentrales, vinden een al te forse eis, zeker als het om 12 procent zou gaan, niet re ëel. De overheid, die toch als 'toe ziend voogd' blijft optreden en de budgetten van de ziekenhuizen be paalt, zal zo'n inhaaloperatie nim mer accepteren. De huidige situatie lijkt slechts te leiden tot hier en daar wat acties, die langzamerhand doodlopen. En vervolgens wellicht tot het oprich ten door enkele duizenden volhou ders van een nieuwe bond, voort bouwend op de WIO. Dan zijn er misschien wat meer verpleegkun digen georganiseerd. Maar echt helpen doet het niet. Dat gebeurt pas als er een massabeweging van boze zusters en broeders komt. I Anker BooiJ Chandxon belastingadviseurs Lammenschansweg 15b 2313 DH Leiden Telefoon 071-317171 iDen Hollander/Van Daijn Maatschap van accounts en belastingconsulenten Burgersdijkstraat 9-11 2225 AT Katwijk Telefoon 01718 - 13165/125 32 I Salts en Schatte Accountants en Belasting adviesbureau Mariènpoelstraat 69a 2334 CX Leiden Telefoon 071- 154941 Staal Accountants AA Belastingadviseurs FB Flevoweg 13 2318 BZ Leiden Telefoon 071-213021 Accountantskantoor Stolp Schelpenkade 40 2313 ZW Leiden Telefoon 071- 12 27 41 Zuideinde 16b 2371 BV Roelofarendsveen Telefoon 01713-15200 Accountants- en Belasting adviesbureau Strijk Lange Voort 13d 2343 CA Oegstgeest Telefoon 071-170624 Telefax 071- 1735 17 Hoofdstraat 253 2171 BD Sassenheim Telefoon 02522- 1910S Telefax 071 - 17 3S 17 Accountantskantoor J. van Wezel bv

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 7