TOTO Gelijke kans in onderwijs is illusie PvdA: plan-Oort is geen eindstation Angst beheerst Haagse Debussystraat Schiedam poogt op valreep nog aanleg van snelweg te voorkomen Korthals Altes: cocaïnesmokkel militairen Suriname onderzoeken Bommelding bij overleg over Lunetten Dioxine in tampons niet gevaarlijk voor gezondheid DINSDAG 14 FEBRUARI 1989 PAGINA 3 Arbeidersldnderen houden achterstand DEN HAAG (GPD) - Arbeiderskinderen kampen met nog steeds even grote achterstanden in het onderwijs als 20 jaar geleden. Het onderwijsbeleid dat is gericht op gelijke kan sen voor alle leerlingen ongeacht hun afkomst, heeft ge faald. Dat blijkt uit een onderzoek van het Instituut voor Toegepaste Sociale wetenschappen voor minister Deet- man (onderwijs). SCHIEDAM (ANP) - Het Schie- damse gemeentebestuur heeft de Tweede Kamer gisteren op de val reep in een open brief opnieuw op geroepen nog geen beslissing te ne men over de aanleg van rijksweg 19. Deze snelweg staat op stapel tussen Rijswijk en Schiedam- /Vlaardingen, dwars door het pol derlandschap Midden-Delfland. Schiedam vindt dat de Kamer, die vandaag over rijksweg 19 ver gadert, in ieder geval eerst het al ternatief van een railverbinding over hetzelfde tracé serieus moet laten besturen. Wethouder Zijde veld stuurde namens het Schie- damse gemeentebestuur twee we ken geleden al een dergelijke open brief aan minister Smit (verkeer en waterstaat). Veel meer dan een aan tal hartverwarmende reacties heeft dat volgens Zijdeveld echter niet opgeleverd. Een aantal kamerle- den - allen ontvingen een afschrift - liet weten dat het fractiestandpunt al was bepaald. Vóór aanleg. „Als politicus begrijp ik dat be sluitvormingsprocedures moeten worden gehanteerd. Ik kan echter niet begrijpen hoe het innemen van fractiestandpunten er nu al toe zou leiden dat alternatieven die veel beter kunnen zijn, vóór de fi nale discussie in de Kamer niet meer worden bekeken", aldus Zij develd in zijn brief. Zijdeveld somt de voordelen van een railverbinding boven een snel weg nog eens op: goedkoper (tram baan kost minimaal 30 miljoen, snelweg minimaal 300 miljoen gul den), grotere verkeerscapacteit (tram kan maximaal 8000 passa giers per uur vervoeren,' de weg maximaal 4000 per uur) en milieu vriendelijker (auto stoot per uur 7,3 gram koolmonoxide uit, uitstoot tram is nihil). Schiedam zegt Zich hierbij te baseren op recent cijfer materiaal van de Technische Uni versiteit Delft. Het railalternatief werd ontwik keld door Schiedam king met een aantal milieu-organi saties. Het werd vorig jaar septem ber gespresenteerd. In de visie van de opstellers ontlast een railverbin ding, die overigens kan aansluiten op al bestaande openbaar-vervoer- lijnen, het forenzentransport over de huidige snelwegen waardoor er daar meer ruimte komt voor het goederenvervoer. Over de aanleg van rijksweg 19 wordt al sinds 1956 gesproken. Te genstanders van de weg voeren sinds begin jaren zeventig (Rijks waterstaat begon in 1972 met de aanleg van een zandlichaam waar op de weg moet komen) rond de verschillende stadia van besluit vorming acties tegen de aanleg. Zij vrezen voor ernstige aantas ting van het stiltegebied Midden- Delfland, een karakteristiek pol derlandschap met oude boerderij en en robuuste bomen, dat boven dien een broedgebied is voor wei devogels. In 1976 boekten zij suc ces: de Tweede Kamer name de motie-Voortman aan, waarmee de aanleg van rijksweg 19 voorlopig werd stopgezet. Eind vorig jaar kwam rijksweg 19 via Smit-Kroes weer nadrukke lijk op de politieke agenda terecht. Het kabinet hecht grote waarde aan de aanleg van rijksweg 19, ge tuige de recente mobiliteitsscena- rio's voor de Randstad. Volgens het onderzoek doen arbei derskinderen het op de basischool veel slechter dan in het huidige on derwijsbeleid wordt veronder steld. Hun schoolprestaties komen overeen met die van de meeste mi grantenkinderen. Alleen Marok kaanse en Turkse leerlingen scoren lager. De extra leerkrachten die scholen mogen aanstellen als ze lesgeven aan leerlingen uit kansar- pie groepen, .worden weinig effi ciënt ingezet, menen de onderzoe kers. De extra mankracht wordt niet gebruikt om onderwijsachter standen te voorkomen, maar om de klassen te verkleinen. Tegelijker tijd constateren de. onderzoekers dat een dergelijke geringe verklei ning van de groepsgrootte niet van invloed is op.de schoolprestaties. Het nut van onderwijs in de ei gen taal en cultuur aan kinderen uit etnische minderheden wordt door de onderzoekers niet betwij feld. „Maar of dat onderwijs een bijdrage levert aan verbetering van schoolprestaties, moet met enige scepsis worden bezien", aldus het advies. De onderwij s-onderzoe- kers constateren dat van de Marok kaanse en Turkse leerlingen nog geen 2 procent doorstroomt naar- Politie pakt mannen op voor roofoverval LELYSTAD (ANP) - Een arresta tieteam heeft gisteren in Lelystad twee mannen van 18 en 20 jaar uit die plaats aangehouden. Ze wor den verdacht van medeplichtig heid aan de gewapende overval op een supermarkt in Lelystad op 26 januari. Daarbij werd een 60-jarige geldloper uit Zwolle doodgescho ten en raakten de bedrijfsleider en een bloemenkoopman getwond. De geldloper werd enkele malen in de rug geschoten door een eer der gearresteerde Hagenaar van 19 jaar, die samen met het tweetal de overval zou hebben voorbereid. De Hagenaar heeft volgens de politie bekend.- Hij zou ook overvallen hebben bekend op een bank in Den Haag, een postagentschap in Mark nesse en een pompstation in Em- meloord. Alle .overvallen pleegde hij met meerdere personen. Er worden nog meer aanhoudingen verwacht. Onderwijsactie Minister Deetman (onderwijs) vindt dat de leerlingen niet ge diend zijn met de acties die morgen in het basisonderwijs worden ge houden tegen de voorgenomen be zuiniging van 50 miljoen gulden. Hij zei dat gisteren op een partijbij eenkomst in Amersfoort. Deetman zei er geen bezwaar tegen te heb ben dat leerkrachten en ouders op komen voor het onderwijs. „Maar ik wil wel de goede positie van het Nederlandse onderwijs benadruk ken", aldus de bewindsman. Afval Duizend ton chemisch afval dat in 1986 door het Westduitse metaalbe drijf Alugral uit Neuss illegaal in Tegelen blijkt te zijn gestort, wordt momenteel verwijderd en naar het land van herkomst getranspor teerd. De Nederlandse Heidemaat schappij is gisteren aan de schoon- maakoperatie begonnen, die ruim een miljoen gulden kost. EJen West duitse rechter verodrdeelde Alu gral tot betaling van dat bedrag, maar het bedrijf heeft beroep aan getekend. Samenleving GPV-fractievoorzitter Schutte vreest dat de door het CDA beoog de verantwoordelijke samenleving dreigt te verworden tot een corpo ratistische maatschappij waarin particuliere organisaties de dienst gaan uitmaken, zei hij gisteren op een spreekbeurt in Zaandam. Hij wees het vermengen van over heidstaken en belangenbeharti ging van de hand. Volgens hem mogen particuliere organisaties geen regels stellen die voor niet-le- den bindend zijn. Rotterdam Voor de viering van het 650-jarig bestaan van Rotterdam in 1990 is nog tien miljoen gulden nodig van het bedrijfsleven. Dat bedrag is be stemd voor de sponsoring van een aantal evenementen. De Stichting Rotterdam 1990, die in opdracht van het gemeentebestuur de eve nementen op poten zet, gaat deze week de boer op om het geld los te krijgen. havo of vwo. Voor Nederlandse kinderen wier ouders ongeschoold werk verrichten, ligt dat op 10 pro cent. TerwijL 50 procent van de leerlingen uit de hogere sociaal- economische milieus doorstroomt naar die schooltypen. Ondanks alle mooie beleidsvoor nemens blijft Nederland ook ach ter als het gaat om de positie van meisjes in het onderwijs. Deson danks menen de onderzoekers dat voortzetting van het huidige beleid gewenst is. Met een beperkt aantal aanvullende maatregelen is de ef fectiviteit van het onderwijs aan kansarme leerlingen te verbeteren, aldus het advies. De schoolbestu ren moeten creatiever omgaan met het geld dat ze daarvoor krijgen, al dus de onderzoekers, en het minis terie moet beter controleren of dat inderdaad gebeurt. Politiechefs ruziën over nota dierenarts DORDRECHT (ANP) - Een doorgestuurde rekening van de dierenarts van 130 gulden is er indirect de oorzaak van dat de korpschefs van de rijkspolitie Dordrecht en de gemeentepolitie van Gorkum elkaar voorlopig geen wederzijdse bijstand meer verlenen. De Gorinchemse politiehond had een poot gebroken toen hij op verzoek van de rijkspolitie Dordrecht in actie was gekomen bij een klopjacht op inbrekers in Arkel. Hoofdcommissaris Blaauw stuurde die rekening door naar districtscommandant Warneke van de Doüdrechtse rijkspolitie. Per kerende post ontving Blaauw echter een de claratie van ruim 10.000 gulden van zijn collega wegens doorbe rekende Een woordvoerder van de rijkspolitie bevestigde gisteren dat Warneke inderdaad nogal geïrriteerd was over dit voorval, omdat de rijkspolitie al sinds jaar en dag zonodig onbetaalde bij stand aan de gemeentepolitie van Gorinchem verleent. Vol gens deze woordvoerder pieke ren beiden er niet over om te be talen. De politie van Gorkum was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. HOUTEN Al 129 autowrakken heeft Rijkwaterstaat boven water gehaald bij het schoonmaken van het Am sterdam-Rijnkanaal. Er liggen zoveel (hoofdzakelijk gestolen) auto's in het kanaal dat het scheepvaartverkeer er hinder van begint te ondervinden. Naast een met algen overwoekerd wagenpark heeft Rijkwaterstaat ook een aantal brandkasten naar boven getakeld. Op de foto vier wrakken die gisteren bij de Schalkwijksebrug bij Hou ten op het droge werden getild. (foto anp) DEN HAAG/ PARAMARIBO (GPD) Minister Korthals Altes (Justitie) heeft de Centrale Recher che Informatiedienst (CRI) giste ren gevraagd een onderzoek in te stellen naar de vermeende betrok kenheid van de Surinaamse leger leiding bij cocaïnesmokkel. Dit met het oog op de vragen die de WD hem en zijn collega Bukman (ontwikkelingssamenwerking) vandaag wil stellen over deze zaak. De Surinaamse regering heeft boos gereageerd op de aantijgingen. De WD stelt de vragen naar aan leiding van een artikel in het Tijd schrift voor de Politie. Daarin werd rpelding gemaakt van de betrok kenheid van Surinaamse militai ren, in het bijzonder legerleider Desi Bouterse, bij het vervoer van cocaïne naar Nederland. De afgelo pen weken zijn op-de luchthaven. Schiphol tientallen kilo's in beslag genomen. ANPNIEUWSTELEFOONji Volgens de Surinaamse minister van justitie Adjodhia bemoeit WD-fractieleider Voorhoeve zich met interne aangelegenheden „Su riname is net als Nederland een- rechtstaat, waar de burgers gebon den zijn aan wet en recht". Ad jodhia wil dat de in 1982 opge schorte verdragen over wederzijd se rechtshulp en uitlevering van personen weer in werking treden. „Het is raar dat er drie maanden verlopen zijn waarin meer dan hon derd kilo cocaïne is gesmokkeld zonder dat de Nederlandse justitie ons heeft gewaarschuwd. We moesten het nieuws in de krant le zen. Nu is er al meteen een achter stand van drie maanden in het on derzoek", aldus Adjodhia. Beschuldigingen aan het adres van de militairen vindt de Suri naamse minister voorbarig. „Er wordt van alles beweerd zonder dat er harde feiten zijn. Ik dacht dat het passend was in een rechtstaat om beschuldigingen in te tomen zolang er niet is veroordeeld". Over de suggestie dat Neder lands ontwikkelingsgeld bij cocaï nehandelaren terecht zou komen, maakt de minister zich kwaad. „Geen cent. En mocht de aange troffen cocaïne uit Suriname ko men, dan betreur ik dat ten zeerste. Maar ik wil erop wijzen dat het be ginpunt van de vlucht niet altijd het vliegveld Zanderij is en dat er ook tussenstops zijn". Volgens voorzitter Ford van de Surinaamse douanebond wordt er wel gesmokkeld, maar mede door het gebrek aan mankracht kan de controle niet worden opgevoerd. „Zes douaniers moeten een heel vliegtuig afhandelen. Koffers wor den vluchtig bekeken en lucht vracht wordt alleen via steekproe ven gecontroleerd". Er zijn geen formele contacten met collega's in Nederland. In de laatste bezuinigingsronde is de diensttelefoon waarmee naar Ne derland gebeld kon worden afge schaft. Zelfs als het vermoeden be staat dat zich cocaïnekoeriers aan boord van een toestel bevinden, kan de Nederlandse marechaussee niet gewaarschuwd worden. DEN HAAG (GPD) - De belas tinghervorming volgens de voor stellen Oort zoals die met ingang van 1990 wordt doorgevoerd, is geen eindstation. De PvdA zal in het verkiezingsprogramma voor 1990 nieuwe belastingvoorstellen opnemen, zegt fisciaal specialist Kombrink in het partijblad Voor waarts. De PvdA'er kondigt aan dat zijn partij voorstellen zal doen om het aantal aftrekposten voor de belastingen verder te beperken. In een terugblik op de recente kamerdebatten over Oort zegt Kombrink dat de PvdA daarin heeft aangetoond een slagvaardige en constructieve regeringspartij te kunnen zijn. Volgens hem is de PvdA uit geweest op de beharti ging van belangen die anders bij de operatie-Oort in de verdrukking zouden zijn gekomen. Kombrink meent verder dat de hele operatie-Oort en de debatten daarover in de Kamer hebben aan getoond dat het voor de PvdA als oppositiepartij lonend kan zijn ini tiatieven te nemen, constructief te zijn en bereid te zijn vorm te geven aan een vrij ingrijpende hervor mingsoperatie. In CDA-Actueel, het partijblad van het CDA, kijken de CDA-ka- merleden die de Oort-debatten de den, Van Amelsvoort, Vreugdenhil en De Leeuw, eveneens terug op de debatten. Zij "komen tot de conclu sie dat nieuwe belastingoperaties het werk moeten zijn van regering en parlement samen. Nu heeft het vanaf 1985, toen een kamermeer derheid van PvdA en WD vroeg om belastingvereenvoudiging, vier jaar geduurd voordat de operatie rond was. Dit kwam onder meer, doordat het kabinet de c KOPPELING - Als werkgevers, werknemers en overheid hun ver stand gebruiken kunnen lonen en uitkeringen in de jaren negentig weer gelijk oplopen. Maar van een automatische koppeling tussen lo nen en uitkeringen kan geen spra ke zijn. CDA-fractievoorzitter De Vries zei dat gisteren bij een spreekbeurt. Hjj riep werkgevers en werknemers op tot loonmati ging. Oort aan het werk zette om voor stellen uit te werken. Overigens meent ook het CDA dat er na Oort nog wel het een en ander te doen is op belastinggebied. VUGHT (ANP) - Een kleine hon derd Molukkers, bewoners van het woonoord Lunetten, hebben gis teravond het gemeentehuis in Vught ijlings verlaten na een bom melding. Ze waren naar het ge meentehuis gekomen voor overleg met minister Brinkman (WVC) over hun gedwongen vertrek uit het woonoord. Het overleg werd nu gehouden in het politiebureau. In het gemeentehuis werd na onder zoek geen bom gevonden. Brinkman wil Lunetten sluiten en de Molukkers elders in Vught onderbrengen. Die voelen daar in meerderheid niets voor. Het over leg met de speciaal uitgebreide kampraad van Lunetten liep al snel mis. De minister zou eerst achter gesloten deuren overleggen met de kampraad en enkele andere organi saties en vervolgens met alle bewo- Op het politiebureau mochten echter maar twee vertegenwoordi gers naar binnen, waarop de kam praad zich teleurgesteld terugtrok. De raad was ook boos omdat de mi nister alleen maar zijn beleid wilde toelichten, maar niet aanpassen. Volgens voorzitter Latuhihin is verder overleg nu vrijwel uitgeslo ten. De minister sprak wel met de Pa- nitia, een groepering die maar 40 van de 260 bewoners vertegen woordigt. Brinkman zei na afloop dat de afgelopen maanden tachtig bewoners Lunetten hebben verla ten. Vijftig daarvan wonen in de nieuwbouwwijk die de gemeente heeft aangewezen, de rest vond el ders onderdak. DEN HAAG Het simpele briefje dat de bewoners van de Haagse Claude Debussystraat vrijdagmid dag in hun bus kregeii, bracht gro te verontrusting teweeg. Er deden al een tijdje geruchten de ronde dat de bodem onder hun huizen vol zat met giftige materialen. Maar nu de gemeente aan bewoners met medi sche klachten het advies gaf zich te wenden tot het gezondheidscen trum, sloeg de angst de meeste mensen om het hart. „En daar ben ik kwaad over", zegt Hanny Wilson, een van de bewoonsters. „Vanaf maandag konden we bij het gezondheidscentrum terecht. Maar het hele weekeinde werden de hun lot overgelaten". door Jos Heymans Een maand geleden trok Hanny Wilson als eerste bij de gemeente aan de bel. Het grote aantal sterfge vallen in de straat had haar aan het denken gezet en ze wilde van de ge meente weten of bodemvervuiling daarvan wellicht de oorzaak zou zijn. In de afgelopen anderhalf jaar overleden vijf bewoners aan kan ker of een onbekende virusziekte. Een man van 39 jaar stierf binnen enkele maanden aan een onbekend virus. Een vrouw van dezelfde leef tijd raakte tijdens een zware hoofd- pijnaanval in coma en.was drie we ken later dood. Veel mensen in de straat zijn ern stig ziek, anderen klagen voortdu rend over hoofdpijn en keelpijn. Een vrouw van 25 lijdt aan kanker, een meisje van twaalf bleek de ^ziekte van Hodgkin te hebben. Be woners weten te vertellen dat zij van een simpele griep veel minder snel herstellen dan vroeger. „De meeste verhalen komen nu pas los", vertelt Hanny Wilson. „Daar om ben ik zo kwaad. De gemeente had meteen voor opvang moeten zorgen. Twee dagen lang konden De Debussystraat. De bewoners vragen zich na veel ziekten en sterfgeval len af of ze op een gifbelt wonen. (foto gpd> de bewoners bij niemand terecht. Hun verhaal, hun angst, hun vra gen: ze konden ze nergens kwijt". Bij Christine Combrink, lid van het wijkberaad van Nieuw Waldeck waartoe de Claudé De bussystraat hoort, heeft de telefoon niet stil gestaan. Veel wijkbewo ners die geen brief van de gemeen te hadden gekregen, hoorden het nieuws zaterdagavond in het NOS- journaal. „Ik krijg huilende men sen aan de telefoon", vertelt Com brink. „Ze zijn echt over hun toe ren. Bewoners die willen weten wat de oorzaak van hun haaruitval is. Een vrouw die belt dat haar zoontje leukemie heeft. Of dat komt door het gif in de grond. Er moet nu heel snel een crisiscen trum komen". Paniek Vier weken lang heeft Hanny Wilson op verzoek van de gemeen te haar mond gehouden. Er mocht immers geen onnodige paniek uit breken. Afgelopen vrijdag kwam de gemeente met een zogenheten historisch rapport. Daaruit bleek dat in de buurt van de huidige wo ningen vroeger een fabriek heeft gestaan, de Eerste Nederlandse Witmetaalfabriek. De woningen dateren van 1980. „Wij hebben dat nooit geweten", vertelt Wilson. „We dachten dat we hier op tuin- bouwgrond zaten". Wilson beweert niet dat bodem vervuiling de oorzaak van de sterf gevallen is, maar zij is ook niet be reid de sussende woorden van de gemeente klakkeloos te aanvaar den. Volgens gemeentewoordvoer der Dick Sybrandy is er in 1980 een bodemonderzoek geweest. De hoe veelheid lood die toen werd aange troffen, was niet verontrustend. „Maar we hebben nog geen conclu sies getrokken. De GG en GD on derzoekt de gezondheidsaspecten en wij de geschiedenis van de wijk. Een samenhang tussen die twee is nog niet aangetoond". Volgens het onderzoeksrapport, dat gisteren werd vrijgegeven, heeft de Duinwaterleiding drie slibmonstërs en een watermonster genomen uit de sloot langs de me- taalfabriek. Het slootwater was verontreinigd met lood; het slib be vatte zware metalen als lood, zink en arseen. „De waargenomen ge halten zijn niet bijzonder veront rustend. Nader onderzoek lijkt vooralsnog niet noodzakelijk", al dus het rapport uit 1980. De gemeente heeft aan de hand van luchtfoto's uit 1979 vastgesteld dat op de lokatie grondtransport heeft plaatsgevonden. Er is op die plek materiaal gestort, waarvan de herkomst onbekend is. Ook de her komst van de grond in een nabijge legen straat en van het materiaal waarmee de afgravingen en de slo ten in de omgeving zijn opgevuld, is onbekend. „Wij willen precies weten welke materialen hier in de grond zitten", zegt Wilson. De bewoners hebben inmiddels een advocaat, gespecialiseerd in milieuzaken, in de arm genomen. Die overlegt vandaag met de ge meente en de GG en GD over de ei sen van de bewoners. „We zijn bang dat we op een gifbelt zitten. Daarom willen we een bevolkings onderzoek", zegt Wilson. Zij wacht op de uitslag van het overleg van vandaag en wil daarna de wijkbe woners bijeen roepen. „Er zijn te veel signalen dat er iets aan de hand is. Het is toch niet normaal dat mensen flauwvallen van de hoofdpijn. Ik heb buren gehad, ja renlang last van hoofd- en keelpijn. Een tijdje terug zijn ze verhuisd naar Zoetérmeer. Die mensen bel den me vandaag op. Sinds ze daar wonen, hebben ze nergens meer last van". DEN HAAG (GPD) - Wie regel matig tampons, maandverband, papieren zakdoekjes, theezakjes of koffiefilters gebruikt, hoeft zich niet ongerust te maken over haar of zijn gezondheid. De Britse televisie kwam dit weekeinde met berich ten over de kankerverwekkende stof dioxine in deze produkten. Zo wel het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) als de producenten en de Consu mentenbond noemen de hoeveel heden dioxine zo miniem, dat geen gevaar voor de gezondheid ont staat. Dioxine ontstaat als bijprodukt van industriële processen waarbij met chloor wordt gewerkt. Tam pons, maandverband, papieren zakdoekjes, luiers en allerlei ande re produkten waarin absorberend papiermateriaal zit, krijgen hun witte uiterlijk doordat ze met chloor gebleekt worden. Schoon voor het oog, is nog niet schoon voor het milieu. Een woordvoer ster van WVC: „Na gebruik komt de dioxine in het milieu terecht, daarom is het eigenlijk meer een milieuprobleem dan een bedrei ging voor de gezondheid". Ook de Consumentenbond zegt dat de aangetroffen dioxine abso luut geen gevaar voor de gezond heid oplevert. Woordvoerder Huis in 't Veld: „Het gevaar voor het milieu is veel groter. Dioxine is een slecht afbreekbare stof, die als af val in 'het milieu terechtkomt. Daardoor komt het ook in de voed selketen en uiteindelijk bij ons. Zo kon het enkele jaren geleden ge beuren dat er naast bestrijdings middelen en zware metalen ook dioxine in moedermelk werd aan getroffen". De Consumentenbond over weegt tot actie over te gaan. Huis in 't Veld: „Het bleken van deze pro dukten met chloor is niet noodza kelijk. Dat blijkt bijvoorbeeld uit een initiatief van een Duitse fabri kant, die is met bruine koffiefilters op de markt gekomen. Ook in Scandinavië, waar de grootste pa pierproducenten zitten, zijn er dit soort initiatieven. Zo zijn er minder helderwitte luiers in de handel. Dat kan in Nederland ook, niemand zal bezwaar tegen minder witte pro dukten hebben als het milieu daar mee gediend is". De PPR heeft gisteren schriftelij ke vragen gesteld. Het kabinet moet volgens deze partij bij de pa- pierverwerkende industrie aan dringen op veranderingen in het produktieproces, zodat er geen dioxine meer in het milieu terecht komt. ADVERTENTIE Afgelopen zondag had rag m niemand 12 goed in de Ibto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incL de jackpot van circa f45.000,-. Tr-.T/-\ Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan.. (JtJ*—'

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3