WD: hulp Suriname opschorten N Overleg over cao in bouw hervat Nijpels: uitgaven milieu verdubbelen Actiegroep Auwtorai wijst bij Auto-rai ludiek op keerzijde van autogebruik Ruding: groei economie niet gelijk opsouperen Verpleegkundigen eisen beter loon Onderwijsactie tegen korting van 50 miljoen PAGINA 3 Legerleiding zou in cocaïne handelen DEN HAAG (GPD) - WD-fractievoorzitter Voorhoeven wil de hulp aan Suriname opschorten als blijkt dat de le gerleiding betrokken is bij de handel in de hard-drug co caïne. De VVD wil dat de zaak tot op de bodem wordt uit gezocht en zal het kabinet hierover morgen mondeling vra gen stellen. PvdA en CDA willen de hulp voorlopig niet op schorten. AMSTERDAM (ANP) - Leden van de actiegroepAuw auw auwto rai' hebben er de afgelopen elf da gen tijdens de Auto Rai in Amster dam van alles aan gedaan om aan dacht te vragen voor de nadelen van het autogebruik. Zij hesen de vlag halfstok, lagen dood, hielden een dagelijkse wake, duwden een man die zijn beide benen in het ver keer verloor in een invalidewagen met een spandoek 'Ik loop liever' door het Rai-complex, zongen lie deren, ontrolden spandoeken en richtten een levensboom op met waardevolle dingen die door het autoverkeer op het spel zijn komen te staan. Er werd zelfs een alterna tief werkgelegenheidsprojectje in het leven geroepen om auto's van de straat te vegen. Maar dat was, vertelt actievoerster Gonnis Doe- ven, meer als reactie op de vele op merkingen van voorbijgangers in de trant van 'ga eindelijk eens wer ken' en 'wij betalen jullie uitke ring'. Gedurende elf dagen, van het be gin tot het eind van de autoten toonstelling in de Rai, zijn ruim zestig leden van verschillende milieu- en belangengroeperingen, voor de gelegenheid gebundeld in de actiegroep, in wisselende sa menstellingen in touw geweest. Doel was de rond een half miljoen autominnende bezoekers van de manifestatie van de beurs te wijzen op de keerzijde van hun heilige koe. Zure regen en andere veront reinigingen maar ook de grote ver keersonveiligheid ten gevolge van de groeiende hoeveelheid auto's op de Nederlandse wegen, waren de belangrijkste aspecten die de actie voerders door middel van ludieke activiteiten belichtten. Of zij daarmee veel bereikt heb ben, valt volgens Doeven moeilijk te zeggen. Naast afwijzende reac ties, reageerden velen toch ook met begrip. Vrouwen die haast be schaamd verklaarden alleen met hun man of zoon mee te komen, maar zeiden eigenlijk geen voor stander te zijn van auto's. Ook de Rai zelf was, stellen de actievoer ders tevreden vast, de kwaadste niet: de actievoerders - compleet met af en toe wat rommelig aan doende attributen - werden ge woon getolereerd voor de hoofdin gang van het" gebouw. Ook de re gelmatig controlerende politie liet 'Auw auw auwto rai' over het alge meen met rust. „Wonderbaarlijk", Vindt Doeven, „omdat bij andere beurzen vaak niet eens pamfletten mogen worden uitgereikt". Ook de slotactie verliep gister avond probleemloos. Voor de in gang werd een symbolisch lint ge knoopt ter illustratie van het ver langen van de actiegroep: nooit meer een Auto Rai. Doeven: „Au to's mogen soms noodzakelijk zijn - dat erkennen wij - zij zijn zeker niet iets om trots op te zijn. Door in reclames en op de Rai te doen alsof auto's mooi en vriendelijk zijn, wordt de nadelige kant van het au togebruik en het leed dat het dage lijks met zich meebrengt, gene geerd. Daarom willen wij dat de beurs niet langer meer wordt ge houden. Maar als er dan toch weer een Auto-Rai moet komen, moet die wat de actiegroep betreft in ie der geval anders worden opgezet: de auto niet meer blits en stoer naar voren brengen maar meer de aan dacht richten op het schoon en langzaam rijden, terwijl ook andere middelen van vervoer aan bod moeten komen. Wie zich van de bezoekers aan de Auto Rai tot de boodschap aange sproken voelt, is moeilijk aan te ge ven. Maar de leden van de actie groep zelf vinden het in ieder geval het belangrijkst dat zij ook de scha duwzijde van al dat lonkend blik hebben kunnen tonen. „Daar blijft zelfs bij de grootste autoliefhebber toch altijd wat van hangen", meent Doeven. Voorhoeve zei gisteren voor de ra dio dat de humanitaire hulp kan doorgaan, omdat het goederen be treft die rechtstreeks naar de be volking gaan, zonder tussenkomst van de Surinaamse regering. Voor hoeve reageert met zijn uitspraken op een artikel in het Tijdschrift voor Politie, dat melding maakte van pogingen van Zuidamerikaan- se drugshandelaren om via Surina me in Europa voet aan de grond te krijgen. De dealers zoeken naar een nieuwe afzetmarkt voor hun waar, omdat de controle in de Vere nigde Staten verscherpt is. De han delaren zouden gebruik maken van de diensten van het Surinaamse le ger en koeriers uit dat land. Sinds november vorig jaar is er op Schip hol 100 kilo cocaïne onderschept, afkomstig uit Suriname. Daarbij is een tiental koeriers aangehouden. Minister Bukman (ontwikke lingssamenwerking) is bezorgd over de gang van zaken in Surina me, maar ziet in de gebeurtenissen tot nu toe geen reden de ontwikke lingshulp op te schorten. Hij liet eerder weten geen reden te hebben aan te nemen dat ontwikkelings geld gebruikt wordt voor het finan- de handel in cocaïne. van de gearresteerde koeriers dedigt, is de hoeveelheid 1 die op Schiphol in beslag genomen is, niet meer dan het topje van de ijsberg. De drugs zouden per schip ook naar Rotterdam vervoerd wor den. Voorhoeve meent dat er duidelij ke aanwijzingen zijn dat de leger leiding in Suriname en ook leger leider Bouterse persoonlijk betrok ken zijn bij de handel en smokkel van de drugs. Eind 1986 werd de rechterhand van Bouterse, Boereveen, in de VS veroordeeld tot twaalf jaar wegens pogingen een netwerk op te zetten voor han del in drugs. Ook een voormalig lijfwacht van de legerleider heeft verklaringen afgelegd die belas tend zijn voor hem. Bouterse zelf werd enkele weken geleden in het Braziliaanse Sao Paulo voor korte tijd gearresteerd in verband met drugshandel. 'De Surinaamse minister van jus titie, Adjodhia, verklaarde in de zelfde radio-uitzending dat de mili taire politie bij Zanderij zich alleen bezig houdt met de controle van het personenverkeer en niet met het transport van goederen. Hij wil üf Duizenden verpleegkundigen en verzorgenden demonstreerden z ging. De vakbonden staan niet achter de eisen van de demonstranten. forse loonsverho- De Amsterdamse advocaat pas meewerken aan een onderzoek Haakmat, voormalig minister justitie van Suriname, ziet niets in het opschorten van de ontwikke lingshulp. zoals de WD wil. Vol gens hem is alleen de legerleiding betrokken bij de smokkel en niet de burgerregering, waar de Neder landse regering zaken mee doet. Volgens Haakmat, die een aantal Binnenland kort Vervoersbond Ook de leden van de Vervoersbond FNV in het wegvervoer hebben gisteren nagenoeg unaniem inge stemd met het principe-akkoord over de nieuwe cao voor de 70.000 werknemers. De acties in het weg vervoer, die in totaal een kleine twee weken hebben geduurd, zijn hiermee .definitief beëindigd, zo heeft de bondswoordvoerder gis teravond meegedeeld. Eerder al stemden de CNV-leden in met het akkoord. Brandbom Twee brandbommen hebben giste ren voor een half miljoen gulden schade, aangericht in een Chinees restaurant in Almere. Volgens oog- getuigen werd de bom door twee personen naar binnen geworpen. De politie heeft één arrestatie ver dicht. Over het motief is niets be kend. Persprijs De Persprijzen 1988 voor de pro vincies Drenthe en Groningen zijn toegekend aan de Drentse schaat ser Gerard Kemkers en de Gro ningse commissaris van de konin gin Vonhoff. De prijzen werden za terdagavond uitgereikt. Kemkers werd omschreven als een Drent die het op de buis prima doet, een man met een sympathieke uitstraling en een intelligente babbel. Vonhoff is volgens de jury een natuurtalent om de publiciteit te halen, 'al doet hij dat niet altijd met opzet'. Vrouwenhandel De Rottterdamse politie heeft drie vrouwen en een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij vrouwenhandel. Het viertal, voormalige inwoners van de Domi nicaanse Republiek maar inmid dels genaturaliseerd tot Nederlan der, zou betrokken zijn bij de han del in vrouwen uit hun voormalige vaderland. Retraite Het Haagse college van burge meester en wethouders trekt zich vandaag een dagje terug in een conferentieoord in Kijkduin om onder voorzitterschap van de Rot terdamse hoogleraar bedrijfskun de Van Dongen te praten over de problemen binnen het college. Al eerder kwamen zij in een conferen tie-oord bijeen om nader tot elkaar te komen. De problemen rond het stadhuisplan zijn aanleiding voor het nieuwe gesprek. Brienenoord Het. transport van de tweede boog van de Van Brienenoordbrug van Zwijndrecht naar Rotterdam is vanmorgen uitgesteld. De ver wachte windkracht voor vanmid dag zou te veel risico's opleveren bij de passage van de Spijkenisser- brug én Botlekbrug over de Oude Maas en de Koninginnebrug en de spoorbrug over de Koningshaven in het centrum van Rotterdam. als de betrekkingen met Nederland volledig genormaliseerd zijn. Vol gens hem is het de hoogste tijd dat twee opgeschorte juridische ver dragen weer in werking treden. Hij doelde daarmee op het verdrag in zake wederzijdse rechtshulp en het uitleveringsverdrag. De PvdA vindt een nader onder zoek naar de herkomst van de co caïnetransporten terecht, maar noemt het voorbarig van de WD nu al dreigende taal te spreken. Ook dé CDA-er Aarts zegt ver baasd te zujn over de actie van de WD, omdat de politie en justitie via het Tijdschrift voor Politie veel suggereren maar geen bewijzen le- Melkert vindt dat als UTRECHT - Zo'n vijfduizend ver pleegkundigen hebben zaterdag middag in Utrecht gedemon streerd om hun eis voor een betere beloning kracht bij te zetten. Als de komende onderhandelingen over de arbeidsvoorwaarden in de ge zondheidszorg (200.000 werkne mers) geen wezenlijk beter salaris opleveren, gaan verpleegkundigen tot prikacties over. De demonstratie en de door zo'n 1.500 mensen bijgewoonde verga dering zijn georganiseerd door de actiegroep VIO, Verplegenden derdaad bewijzen komen dat de verzorgenden In Opstand. De ver- Surinaamse militairen achter de pleegkundigen en verzorgers drugstransporten zitten, het ste instantie een zaak voor de Suri naamse regering is. den dat ze veel te weinig verdienen en het werk steeds zwaarder wordt. De verantwoordelijkheid en de werkdruk nemen toe en de oplei dingseisen worden steeds hoger. Volgens zuster De Jong van het Juliana-ziekenhuis in Veenendaal is de grens bereikt. "Door chroni sche bezuinigingen is de werkdruk sterk toegenomen. En de zuster is elke keer maar weer zo gek dat ze een stapje extra doet. Tenslotte zijn wij de laatste lijn voor onze patiën ten. Het zijn weerloze mensen voor wie je je verantwoordelijk voelt. Maar het houdt eens op". Ze vertelt dat ze niet alleen de monstreert voor haar eigen salaris, maar ook voor dat van haar colle ga's. "Zoals bijvoorbeeld mijn vol ledig gediplomeerde collega met twee kinderen. Hij verdient niet meer dan tweeduizend gulden net to per maand". VIO verlangt van de vakbonden (AbvaKabo, CFO en NMV) dat zij in de cao-onderhandelingen een looneis stellen van vijf procent in 1989 en van zeven procent verdeeld over de komende drie jaar. Op die moet naar hun mening de loonachterstand van twaalf pro cent op het bedrijfsleven worden ingelopen. De bonden ondersteu nen de actie van de VIO niet. Zij gaan de komende onderhandelin gen in met een looneis van 1,5 pro cent. De overheid biedt slechts 0,32 procent loonruimte. De actiegroep houdt rond de cao- onderhandelingen ludieke acties. Als resultaat uitblijft, zijn hardere acties te verwachten, zoals het be zetten van tunnels en kruispunten. De patiënten mogen niet de dupe worden van de acties. De actiegroep VIO is in novem ber 1988 opgericht door enige ver pleegkundigen. Initiatiefneemster Gaby Breuer: "Het idee is ontstaan toen we met een handjevol vrien den uit de verpleging op Vlieland waren. Het is begonnen met een advertentie om steun te krijgen. Wij wisten wel dat er veel onvrede was. Maar niemand van ons had verwacht dat er zoveel reacties zou den komen". DEN HAAG (GPD) - Minister Ru- ding (financiën) waarschuwt de po litieke partijen voor al te veel opti misme over de economie. Hij er kende gisteren voor de NCRV-ra-, dio dat het steeds beter gaat, maar wilde niet dat meevallers direct weer worden weggegeven. Ruding wil de meevallers gebrui ken om de staatsschuld verder te rug te dringen. „We moeten eerst zorgen dat we ons huis op orde krij gen", hield hij de politieke partijen voor die bezig zijn met het opstel len van verkiezingsprogramma's. Veel partijen zouden daarbij uit gaan van een economische groei van 2,5 procent, maar de minister van financiën vindt dat te optimis tisch. „We moeten behoedzaam ra men. Als we uitgaan van te gunsti ge verwachtingen, leiden tegenval lers al snel tot nieuwe ombuigin gen. We moeten het totaal van de uitgaven onder controle krijgen". Hij had net als Lubbers kritiek op de loonsverhogingen in het be- roepsgoederenvervoer en bij Hoogovens. „Het is gevaarlijk de loonmatiging te beëindigen", aldus Ruding, die meent dat de lasten verlichting voor de burger stijging van de lonen overbodig maakt. VNO-voorzitter Van Lede deelt de kritiek van Ruding. Hij noemde de geraamde economische groei van 2,5 procent aan de hoge kant. Hij wil nog zo'n vijf tien miljard gul den bezuinigen en het financie ringstekort terugbrengen tot twee a drie procent. Nu beloopt het te kort 6,4 procent van de rijksbegro ting. Van Lede drong ook aan op mati ging van de lonen, omdat anders de werkgelegenheid in gevaar komt evenals de koopkracht van ambte naren en uitkeringstrekkers. „We krijgen de rekening nog gepresen teerd", zei hij over de nieuwe cao- afspraken. De Vervoersbond-FNV reageer de woedend op de kritiek van het kabinet. Bondsvoorzitter Ruud Vreeman zei in Assen, op een bij eenkomst van chauffeurs die hun overwinning in het vervoerscon- flict vierden: „Waar haalt Lubbers het lef vandaan. Waar was hij, toen de FNV de inkomens van werkne mers en uitkeringsgerechtigden gelijk op wilde laten gaan?". En voor de Vara-radio wees zaterdag middag Jacob Draijer, de cao-coör dinator in de FNV-top, de verwij ten van Lubbers van de hand als hypocriet. CNV-voorzitter Hofste de vond het evenmin nodig loons verbeteringen te beperken tot één procent. Hij betwijfelt dat de nieu we afspraken een negatief effect hebben op de werkgelegenheid zo lang de lonen minder stijgen dan in het buitenland. Onderzoek naar sterfte in Haagse straat DEN HAAG (ANP) - De gemeen te Den Haag gaat de gezondheids klachten van de bewoners van de Claude Debussystraat in de wijk Nieuw Waldeck inventariseren. In vier jaar tijd hebben negen bewo ners van deze straat kanker of een ernstige virusziekte gekregen. Vijf zijn er inmiddels overleden. Verder wordt er in de straat nogal ge klaagd over hoofd- en keelpijn. Het wijkberaad en de bewoners commissie hebben de gemeente in geschakeld. Die moet uitvinden of het hoge aantal ziekte- en sterfge vallen toeval is of samenhangt met de omgeving. Volgens de gemeen te is er op dit moment nog geen en kele aanwijzing dat genoemde per soonlijke drama's bijvoorbeeld aan vergiftiging van de bodem liggen. Er heeft wel ooit een verffabriek op gestaan, maar uit een enige jaren geleden gehouden bodemonder zoek bleek dat er zonder gevaar voor de gezondheid woningen ge bouwd konden worden. de de AMSTELVEEN - De jury van World Press Photo is afgelopen zaterdag begonnen met de beoordeling van de duizenden foto's die door fotografen overal ter wereld zijn ingezonden om mee te dingen naar de eerste prijs, het gouden oog. (foto ANP). DEN HAAG (GPD) - Op de scho len voor basis- en voortgezet on derwijs in Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland wordt vanaf woensdag actie gevoerd tegen de bezuinigingsplannen van minister Deetman (onderwijs). Op die dag hervat de minister het overleg met de onderwijsbonden over zijn plan nen 50 miljoen te bezuinigen op de kleine scholen. Volgens voorzitter Ella Vogelaar van de Algemene Bond voor On derwijzend Personeel doet twee derde van de scholen in deze pro- vides mee aan de acties. Ook in Overijssel, de Noordoostpolder en Utrecht wordt actie gevoerd. Het overleg wordt hervat omdat de ar bitrage-commissie onder voorzit terschap van oud-minister Albeda vindt dat Deetman onvoldoende overleg heeft gepleegd over de ge volgen van de bezuinigingen voor het onderwijspersoneel. Het WD-kamerlid Franssen vindt dat de kleinste scholen ont zien moeten worden. De bezuini gingen, die de Tweede Kamer bij de behandeling van de onderwijs begroting in principe heeft goedge keurd, zouden volgens hem opge bracht moeten worden door scho len in gemeenten vanaf 25.000 in woners. Hij beschuldigde de bon den ervan wel te voelen voor deze oplossing, maar die naar buiten toe niet te willen verdedigen. DEN HAAG (GPD/ANP) - Maat regelen om de vervuiling van het milieu terug te dringen zijn belang rijker dan lastenverlichting voor de burger. Dat zei minister Nijpels (milieu) zaterdag voor de radio. De bewindsman vindt dat er twee keer zoveel geld gestoken moet worden in het tegengaan van vervuiling. Verder wil hij de accijns op lpg en dieselolie verhogen, roetfilters in voeren voor dieselmotoren, een heffing voor het gebruik van kunstmest, statiegeld op keuken machines (zoals koelkasten) en kunststofverpakkingen en minder verpakking voor allerlei produk- ten. Nijpels zei rond de zomer een be sluit over de statiegeldheffing te zullen nemen. Daarnaast wil de mi nister bekijken of fabrikanten kun nen worden verplicht bepaalde op laadbare elektrische apparaten te rug te nemen, als de consument ze niet meer wil hebben. Hij is daar over in gesprek met het bedrijfsle- In het Milieubeleidsplan voor de komende 20 jaar, dat het kabinet in maart presenteert, staat dat er de komende jaren aanzienlijke bedra gen nodig zijn voor het schoonma ken van het milieu. Volgens Nij pels zal het geld dat bedrijfsleven, overheid en burger méér moeten opbrengen, dichter bij de 100 pro cent liggen dan bij 30 of 40. Hoeveel geld hij precies denkt nodig te hebben, wilde de minister nog niet zeggen. Het overleg in het kabinet met de ministers van land bouw en verkeer en waterstaat, is nog niet afgerond. „Maar de voor naamste hobbels zijn geslecht", al dus Nijpels. In een rapport van de Centrale economische commissie (cec), een adviesgroep van top ambtenaren, werd een bedrag van twee miljard gulden per jaar ge noemd. Nijpels noemde dat rap port ondoordacht. De stichting Na tuur en Milieu meent dat er jaar lijks tien miljard nodig is om de vervuiling daadwerkelijk aan te pakken. Nijpels kondigde 'draconische maatregelen' aan om de uitstoot van vervuilende stoffen in het milieu terug te dringen. Hij wil on der meer dat fabrieken hun pro- duktiemethoden veranderen. De bewindsman liet zich optimistisch uit over het verloop van de negen tig processen die hij voert tegen be drijven die de bodem vervuild heb ben. Hij noemde de tussenvonnis sen die de rechters gewezen heb ben hoopgevend en signaleerde dat steeds meer bedrijven als ge volg van deze ontwikkeling bereid zijn tot een schikking. Daardoor is het niet steeds nodig jarenlang pro cessen te voeren. Afval Scherpe maatregelen wil de minis ter treffen om het bedrijfsleven te dwingen tot het beperken van de hoeveelheid verpakkingsmiddelen die leidt tot een enorme afvalberg. De bedrijven houden zich niet aan afspraken die daar in 1984 over ge maakt zijn. Daarom wil Nijpels nog voor de zomer komen met plannen voor het herinvoeren van statie geld voor allerlei verpakkingen. Het dubbeltje voor de plastic pet- fles moet omhoog, want er komen er nog teveel bij het afval terecht. Ook wil hij fabrikanten van koel kasten en oplaadbare keukenma chines verplichten die apparaten terug te nemen als ze versleten zijn. Op die manier wordt voorkomen dat schadelijke stoffen in het milieu terecht komen. Verder wil Nijpels een heffing op kunstmest, omdat het gebruik daarvan ten koste gaat van het ge bruik van natuurlijke mest, waar aan een enorm overschot bestaat. De meststoffenindustrie heeft daar ernstig bezwaar tegen en meent dat natuurlijke mest de kunstmest niet kan vervangen. bouwnijverheid (250.000 werkne mers) is vandaag hervat. Struikel blok in de cao-onderhandelingen is tot nu toe de vormgeving van de bestaande arbeidstijdverkorting naar een 37-urige werkweek door de invoering van zestien rooster- vrije dagen. De werkgevers willen afzonderlijke ondernemingen deze dagen in alle vrijheid laten vaststel len, terwijl de bonden omwille van de werkgelegenheid (herbezetting van arbeidstijd) vasthouden aan een over het jaar gespreide inroos tering. Of er op dit punt toenadering is te verwachten tussen werkgevers en bonden, wilde onafhankelijke voorzitter Lammers van het cao- overleg niet zeggen. De commissa ris der koningin in Flevoland wilde zich al evenmin uitlaten over de kansen op een akkoord. „Ik heb vastgesteld dat men aan beide zij den een gesprek in elk geval nuttig vindt. Het is nog helemaal niet ge zegd dat we er vandaag uit komen, maar dat is ook geen wet van Me den en Perzen", aldus Lammers. Werkgeversonderhandelaar De Fouw deelde mee dat het stand punt van de werkgevers over de vormgeving van de atv is gewij zigd, maar wilde daarover verder niets zeggen. „Het zullen heel moeilijke besprekingen worden. Het is zeker niet zo dat er vanmid dag vanzelfsprekend een cao uit komt", aldus De Fouw. Volgens de Bouw- en houtbond FNV is er de afgelopen weken in formeel overleg geweest tussen Lammers en de voorzitters van de onderhandelingsdelegaties. De woordvoerder vermoedt dat daar uit een basis voor hernieuwd over leg naar voren is gekomen. De bouwbonden van FNV en CNV hebben voor komende vrijdag in het hele land demonstratieve werk onderbrekingen belegd om de werkgevers onder druk te zetten. Actie homo's bij Swaab AMSTELVEEN (ANP) - Onder het motto 'Dick, snij in je eigen pik' heeft een groep homoseksuele mannen en vrouwen en sympathi santen gistermorgen bij de woning van professor Swaab in Amstel veen gedemonstreerd tegen diens onderzoek, waaruit blijkt dat een deel van de hersens bij homo seksuelen groter is dan bij ande ren. Ze vrezen dat intolerante sa menlevingen uit Swaabs onder zoek kunnen concluderen dat ho moseksualiteit een ziekte is die te genezen is. ADVERTENTIE CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Binnenkort start in Alphen a/d Rijn en Leiden de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/2 uur. De totale cursuskosten bedragen f295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel In de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij, Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs/postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs Wetenschappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3