'Drempels weg' valt flink tegen 13 Huwelijk David Bowie in nevelen gehuld Tv-producenten slaan handen ineen VARA wil begiimend talent een kans geven Mariska van Kolck: 'Je moet je eigen kansen creëren' INGEN \C ■y] r PAGINA 24 R.T.V.—SHOW MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 Het drietal dat de 'Drempels Weg'-uitzending en presenteerde: van links naar rechts Frank Masmeijer, Marijke Amado en Dick Pas- schier. DEN HAAG (GPD) - De opbrengst van de inzamelingsactie 'Drempels Weg' is erg tegengevallen. De actie, bedoeld om de integratie van lichamelijk gehandicapten in de Nederlandse samenleving te bevorderen, leverde niet meer op dan vier mil joen gulden, terwijl gerekend was op een opbrengst van tien miljoen. Nog te verwachten overschrijvingen via bank en giro meegerekend wordt de uiteindelijke opbrengst geraamd op 5 miljoen gulden. PARIJS Is de Britse pop zanger David Bowie afgelo pen zaterdag nu wel of niet in het huwelijk getreden? Dat is en blijft nog even de grote vraag. Bowie's platenmaat schappij kondigde zijn huwe lijk eind vorige week aan Zanger Mick Jagger en bewo ners van het eiland Mystique waar het huwelijk zou worden voltrokken, ontkenden het be richt afgelopen zaterdag. En Jagger weet waarover hij het heeft, want zijn levensgezel Jerry Hall heeft op Mystique in het Caribisch Zeegebied een huis naast dat van Bowie. Jagger vertelde dat hij vrij dagavond nog had gebeld naar Bowie's huis, maar toen te horen had gekregen dat hij er niet meer was. Hoe het ook zij: dik bevriend is Bowie in elk geval wèl met de vrouw in kwestie, de 24-ja- rige Amerikaanse balletdan seres Melissa Hurley. Bowie ontmoette zijn 'aanstaande' zo'n twee jaar geleden toen hij voor zijn tournee 'Glass Spi der' door Amerika trok. Voor de 42-jarige Bowie zou het zijn tweede huwelijk zijn geworden. Uit zijn eerste hu welijk met zangeres!actrice Angela Barnett heeft hij een 17-jaar oude zoon, Zowie ge naamd. Mocht het huwelijk daad werkelijk zijn voltrokken en Melissa Hurley er prijs op stel len de naam van haar echtge- David Bowie en Melissa Hurley, gefotografeerd tij dens een feest enkele maan den geleden in Los Angeles. Zijn ze nu wel of niet in het huwelijk getreden? (foto AP) noot te dragen, dan wordt zij officieel mevrouw Jones. Da vid Bowie heet immers in wer kelijkheid David Jones... AMSTERDAM Een aantal grote tv-producenten als Joop van den Ende, John de Mol en René Stokvis heeft de handen ineen geslagen en een eigen 'club' opgericht: de Vereniging van Onafhankelijke Televi sie Producenten (OTP). De OTP wil platform zijn voor het bespreken van gemeenschappelijke belangen van haar leden. Verder wil de vere niging gesprekspartner worden bij overheidsinstanties en organisa ties die bij de televisie-industrie zijn betrokken. Ook zal zij zich aan sluipen by de overkoepelende organisatie van Europese producenten, De Vereniging van Onafhankelijke Televisie Producenten telt nu tien leden: Joop van den Ende, John de Mol Produkties, Peekel/Stips, Belbo Film, Dutch Dream bv, ID TV Film produktions, Ivo Niehe Produkties BV, John van de Rest Theaterprodukties BV en René Stokvis Produkties. ROTTERDAM - De VARA is na het grote succes van vo rig jaar enthousiast begon nen met het organiseren van het tweede VARA-songfesti- val. De muzikale competitie is opgezet voor amateur-zangers en -zangeressen. Binnenkort worden er regionale finales gehouden, eind juni gevolgd door twee halve finales en, op 1 juli, door de finale. Zo ver is het echter nog niet. Eerst moet uit elke provincie negen kandidaten naar voren worden geschoven. Wie dat voor de provincie Zuid-Hol land worden, wordt uitge maakt op zondag 12 maart tij dens een finalefeest in het Zuidplein Theater in Rotter dam. Zangers en zangeressen die mee willen doen aan het song festival kunnen zich aanmel den door een cassette- of vi- deoband(je) met daarop een voorbeeld van hun prestaties plus een levensbeschrijving op papier in te sturen. Het adres is: VARA's Songfesti val, Postbus 175, 1200 AD Hil versum. De kandidaten mo gen niet jonger zijn dan 16 jaar. Uit alle inzendingen wor den voor iedere provincie ne gen vocalisten geselecteerd voor de regionale finale. De Stichting Conamus looft voor de beste eigen composi tie een aanmoedigingsprijs uit van 500 gulden. Bij voldoende kwaliteit geeft Conamus bo vendien een extra prijs van 1000 gulden. Verder wacht al le winnaars van de provinciale wedstrijden optredens in het radioprogramma 'Typisch Hollands', het zaterdagmid dagprogramma van Peter Hol land op Radio 2. Volgens de NCRV, die de actie organiseerde in samenwerking met het Nationaal Revalidatie- fonds, was de actie niet in de eer ste plaats bedoeld om geld in te zamelen. Het kweken van begrip voor gehandicapten, het ver strekken van informatie en het bevorderen van actieve hulp aan daadwerkelijk inpassing van ge handicapten in de samenleving, stonden voorop. In die opzet is de actie zeker geslaagd, menen de organisato ren. Zij meten dat af aan de reac ties van het publiek en de naams bekendheid van de actie. De NCRV heeft in een periode van elf weken 63 radio- en 40 televi sieprogramma's gewijd aan de actie. Daarbij is ernaar gestreefd op een evenwichtige manier in formatie te geven over gehandi capten en hun problemen. De NCRV houdt er rekening mee dat er juist om die reden minder geld is binnengekomen dan verwacht was. Kennelijk zijn er tranentrekkers nodig om geld binnen te krijgen, zo constateer de een woordvoerder gisteren voor de radio. De omroep voelt er niet voor nog eens een dergelijke langlopende actie te houden. „Honderd programma's is mis schien iets te veel geweest", al dus de woordvoerder. Het definitieve bedrag dat de actie heeft opgeleverd wordt op 4 maart bekend gemaakt. Presentatrice/zangeres verschijnt wekelijks met 'Popformule' op de buis HILVERSUM (GDP) "Als je iets écht graag wilt, moet je niet thuis gaan zitten wachten. Je moet kansen creëren. Dat heb ik de afgelopen jaren ge daan en het resultaat is, dat ik nu 'Popformule' doe". Aan het woord is de presentatri ce van 'Popformule', Mariska van Kolck. Samen met Martijn Krabbé verzorgt zij de presenta tie voor dit muziekprogramma van de TROS, dat morgenavond om klokslag zes uur wederom op de buis te zien is. Een dame die lekker doet waar ze zelf zin in heeft en volgens eigen zeggen nog lang niet op haar eindpunt is. "Als ik vertel hoe het allemaal is gegaan, lach je je rot", zegt Ma riska. Ze heeft duidelijk plezier in het feit dat ze zover is geko men. "Ik heb een theateroplei ding achter de rug in Amster dam. Daar ga je al op je elfde jaar naar toe tot je negentiende. Daar na ben ik naar Duitsland gegaan, want ik vond dat daar de moge lijkheden op theatergebied gro ter waren dan in Nederland. Na wat omzwervingen heb ik ge dacht: tja, nu moet er toch wat gebeuren. Ik heb toen voor de lol een video-opname gemaakt en die opgestuurd naar Rudi Car- rell. Tot mijn grote verbazing vond hij het zo leuk dat hij mij uitnodigde een duet met hem te zingen. Dat was gigantisch leuk. Maar ja, zoiets is ook maar een malig, dus zat ik alweer te den ken wat ik nu verder moest". Impulsief ging Mariska weer terug naar Nederland. Ze hoorde dat Marco Bakker een eigen show had. "Ik belde de NCRV op met de vraag waar ik Marco Bak ker kon bereiken. Ik ben met hem in contact gekomen en hij beloofde me dat ik twee musical liedjes mocht zingen in zijn show. Dat heb ik toen gedaan. Ondertussen had ik voor Duits land ook nog het songfestival ge daan met The Clowns". Toch begreep ze dat al die kleine optredens geen zoden aan de dijk zetten. "Ik heb platenmaat schappijen aangeschreven en bandjes opgestuurd. Toen ze mij voorstelden een duet te zingen met Frank Ashton heb ik meteen ja gezegd. Het grappige was, dat ik die hele Frank niet kende. Ik was nog zo Duits geörienteérd dat ik dat hele gedoe met de Soundmix-show niet heb meege maakt. Pas bij de release van 'Let your sun shine' heb ik hem ont moet". Ondertussen had Mariska van Kolck ook al de aandacht van John de Mol jr. getrokken. Hij nodigde haar uit voor een screen test. Met succes, want hij bood haar aan drie weken het pro gramma van Linda de Mol, de 'Eurochart Top 50 show', over te nemen. "Compleet in de stress, ik was verschrikkelijk zenuw achtig", zegt Mariska. "De eerste vier aankondigingen gingen dan ook helemaal de mist in. Maar mede dankzij Pat Sharp ging het daarna beter. Hij liet me makke lijker praten en dat hielp". "Het klinkt afgezaagd, maar na deze drie programma's dacht ik: ik wil meer". Mariska trok de stoute schoenen weer aan en diende bij drie omroepen een programmaplan in. Hoewel ze wél bij Cees den Daas op appèl mocht verschijnen, werd er ver der niets aan het voorstel ge daan. Wel kreeg ze de baan bij 'Popformule' aangeboden. Aan enthousiasme ontbreekt het haar niet, want ze vindt alles "hardstikke leuk". Mariska van Kolck: "Soms heb ik het gevoel dat we één grote familie zijn. En dat proberen we ook uit te stra len op televisie. Alle versprekin gen blijven erin, Martijn en ik hebben alle twee onze eigen aan kondigingen en we zien wel hoe het programma er uit komt te zien. Ik denk dat niemand zit te wachten op ellenlange gesprek ken met de artiesten. Dat kun nen de echt geïnteresseerden ook wel lezen in de daarvoor be stemde popbladen. De bedoeling van het programma is gezellig heid uit te stralen en dat lukt vol gens mij ook wel". (Popformule, morgenavond op Nederland 2,18 uur). Mariska van Kolck met levensgezel Peter Teekamp, die momenteel te vens collega is. Teekamp brengt in Pop-telex, een rubriek van Popfor mule, de laatste 'roddels'. (foto gpd) Luxor-beelden Bij de schoonmaak van het tem pelcomplex van Luxor hebben werklieden bij toeval vijf antieke beelden gevonden die waar schijnlijk door Egyptische pries ters zijn begraven om ze voor vernietiging te behoeden. De Egyptoloog Aly Hassan vertelde dat de beelden werden ontdekt tijdens de schoonmaak van het westelijke deel van de binnenplaats van de tempel van Amenhophis III, die wordt om ringd door hoge pilaren. Het grootste beeld dat nu is gevon den, is van kwartsiet en stelt de farao Amenhophis III voor en de bestaande tempel van Luxor liet bouwen. Een ander beeld, ge maakt van zwarte dioriet, stelt de godin Hathor met de koeiekop voor, de patrones van vrouwen, schoonheid en liefde. Het derde geïdentificeerde beeld is van gra niet en stelt generaal Haremhap een militair die de macht greep aan het eind van de 18de dynastie, na de dood van Toetan- chamon. Giftige tampons Bij een onderzoek in opdracht van de Britse televisie zijn spo ren van de kankerverwekkende stof dioxine gevonden in pro- dukten zoals tampons, maand verband, papieren zakdoekjes, theezakjes en koffiefilters. Vol gens de papierverwerkende in dustrie, die dit bevestigde, be staat er echter geen enkel risico voor de consument. De onafhankelijke Britse tele visie-omroep ITV gaf opdracht tot het onderzoek. Volgens ITV gaat het om produkten van be kende merken. Een zegsman van de Britse werkgevers in de papierverwe- kende industrie, Jeffrey Bartlett, meent dat de consument zich geen zorgen behoeft te maken. "We spreken over geringe hoe veelheden die geen gevaar voor de gezondheid opleveren. Voor zover wij weten zijn de klanten tevreden over het aangeboden produkt". Drie Britse regeringscommis sies onderzoeken momenteel in hoeverre er dioxine zit in de ver pakking van voedselprodukten. Hond lucht in Een hond die vastgebonden zat aan een gasleiding en wanhopig naar vrijheid verlangde, heeft vrijdag een grote explosie ver oorzaakt toen hij zich met leiding en al losrukte. Het appartement van zijn ba zen in Bagneux bij Parijs ging de lucht in, de hond zelf ook en vijf aanpalende flats werden bescha digd. Over het IQ van de eige naars van de hond werden door de politie geen verdere medede lingen gedaan. Een kleine 200 mensen heb ben zaterdag met een traditio nele duik in het ijskoude Kulk- mitzermeer bij Leipzig het ein de van het zogeheten 'ijscarna- val' gevierd. De badgasten moesten genoegen nemen met een watertemperatuur van 1 graad. (foto ap) GROTE HOEVEELHEDEN ZWAAR WATER DIE ZIJN VERDWENEN UIT NOORWEGEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24