Van der Pauw worstelt zich als eerste uit chaos Leiden toonaangevend bij shorttrack Wie zei dat eigenlijk? (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 21 Nierlich pakt wederom goud De smaakmakers van de strijd om de Aegon shorttrack-cup op het erepodium. Van links naar rechts Jeroen Ot ter (3e), Charles Veldhoven (le) en Jan Hoogeveen (2e). (foto Henk snaterse) Vijfde plaats Aad Grimbergen op WK-marathon OTTAWA (ANP) - Andy van der Pauw heeft in een chaotische race de officieuze wereldti tel marathon op zijn naam geschreven. De Ankevener maakte deel uit van een kopgroep van vier, die al in de eerste van elf ronden ontsnapte uit het 120 deelnemers tellende pelo ton. Achter de koplopers eindigde Rijnsburger Aad Grimbergen op een eervolle vijfde plaats. VAIL (AFP/Reuter) - Rudolf Nier lich kreeg op de slotdag van de we reldtitelstrijd alpine skiën in Vail zijn tweede gouden medaille bijna in de schoot geworpen. De Oosten rijker, winnaar van de reuzen-sla lom, zag bij de slalom diverse riva len al in de eerste manche kansloos worden door mislukte glijpartijen. In de tweede omloop maakte Nier lich het kleine verschil op de win naar van de eerste, de westduitser Armin Bittner, ruimschoots goed. De grootste teleurstelling beleef de de Italiaan Alberto Tomba. De Olympisch kampioen op de slalom wilde zich zich zondag op zijn favo riete nummer revancheren voor zijn matige prestaties tijdens de wedstrijden in Vail. Hij greep zijn laatste kans op een gouden medail le niet. In het laatste gedeelte van de eerste manche miste de corpu lente Italiaan een poortje, raaktee daarbij nog een ski kwijt en bereik te gedesillusioneerd de finish, waar zijn fans van elllende geen woord meer konden uitbrengen. De helft van de eerste veertig deelnemers op de startlij st bereikte de finish niet. Daartoe behoorden vijf skiërs uit de top-vijftien, ofte wel de voornaamste kanshebbers. Ook de Zwitser Pirmin Zurbriggen haalde het einde niet, zoals ook de Nederlander Michiel Slootweg en de Zweed Stenmark, die zijn loop baan afsloot. Vreni Schneider heeft haar laatste kans op een gouden medail le bij de wereldtitelstrijd ski in Vail benut. Na zilver op de slalom en de combinatie, was ze zaterdag de beste in de reuzeslalom. De Zwit serse werd het ernstigst bedreigd door twee vertegenwoordigsters uit Frankrijk, Carole Merle werd tweede, Christelle Guignard derde. De druk op de 24-jarige Schnei der was groot. De tweevoudig Olympisch kampioene won in de cyclus om de wereldbeker vijf sla loms en vijf reuzeslaloms, maar wachtte in Vail nog op een hoofd prijs. Schneider ging echter uitste kend om met de spanning. Ze won op superieure wijze door beide manches met een totale voor sprong van 1,13 seconden op haar naam te schrijven. De titelverde digster kroonde zich daarmee tot succesvolste skister van de wed strijden in Colorado. BOKSEN - Voor het eerst in dertig jaar heeft Frankrijk weer een we reldkampioen boksen. Het is Rene Jacquot, die zaterdag in een ge vecht om de titel in het zwaarwel- tergewicht in Grenoble op punten won van titelhouder Don Curry (Vst). LEIDEN - De vaderlandse short track-top ligt nog steeds in Leiden. Dat is de conclusie die na de finales om de Aegon-cup, die gisteren in de Leidse IJshal werden gehou den, gerechtvaardigd lijkt. Im mers, bij de mannen gingen twee van de drie medailles naar ICHL- leden terwijl bij de vrouwen alle podiumplaatsen naar shorttrac kers van de Leidse club gingen. In het individuele klassement zege vierde Charles Veldhoven bij de mannen terwijl Monique Velze- boer en Joëlle van Koetsveld bij de vrouwen de eerste plaats deelden. spannende wedstrijd geen sprake. Charles Veldhoven, die met een voorsprong van vier punten óp zijn naaste belager Jan Hoogeveen de laatste wedstrijd inging, was voor de finale al zeker van de eindzege. Jan Hoogeveen uit Woubrugge kwalificeerde zich namelijk niet voor de finale omdat hij in de kwartfinales ten val was gekomen. Veldhoven plaatste zich wel voor de finale en legde daarin iedereen zijn wil op. De Oegstgeestenaar won uiteindelijk de Aegon-cup met 15 punten voorsprong op Hoog eveen, Jeroen Otter, de enige short tracker die als niet IHCL-lid in de prijzen viel, belandde op de derde plaats. De drie médaille winaars alsme de Richard Suyten uit Stompwijk mogen over 14 dagen meedoen aan de Europese kampioenschappen. Vooral Veldhoven, die na een lang durige griep nu pas weer in vorm komt, mag hoop koesteren op een plaats bij de eersten. De finale bij de vrouwen leverde wel een verrassing op. Monique Velzebóer uit Oud-Ade, die met een nipjte voorsprong van drie pun ten op Joëlle van Koetsveld aan de finale begon, kwam in gewonnen positie ten val en zag van Koets veld haar voorbij gaan. Van Koets veld pakte drie punten meer dan Velzebóer zodat ze samen op de ZWIESEL (ANP) - Marjan Vlas veld uit Oud Ade toonde zich op het NK-langlauf ook op het onder deel estafette de sterkste. Vlasveld was ingedeeld bij de ploeg van Den Haag. Eerder toonde de Oudadese zich op twee persoonlijke afstan den de sterkste. De ploeg van Amersfoort zegevierde bij de man nen. Het was het laatste onderdeel van het evenemént. Bij de mannen was de tijd van het viertal Boomsma, Van Rhee- nen, Puijk en Krauwel (1.39,35) eerste plaats in de algemene rang schikking eindigden. De derde plaats ging naar de Haagse Priscil- la Ernst met een achterstand van zes punten op de winnaaressen. Velzebóer, Van Koetsveld, Ernst en de Woubrugse Claudia Wolvers veroverden een startbewijs voor de EK. Ook bij de 3000 meter aflossing was de Leidse club ongenaakbaar. Bij de vrouwen ging de eerste plaats naar IHCL 1, voor IHCL 2, en IHCL 3. Bij de mannen won IH CL A voor Flyers (Amsterdam) en YA (Alblasserwaard). JAN BROUWER DE KONING over vier keer tien kilometer met afstand de beste. Bij de vrouwen, die drie keer vijf kilometer dienden af te leggen, waren Vlasveld, Ste ven en Van de Bunt de snelste in, 41,37. De uitslagen zijn: Mannen, esta fette: 1. Amersfoort (Boomsma, Van Rheenen, Puijk, Krauwel) 1.39,35, 2. Den Haag 1.45,18, 3. Am stelveen 1.59,16. Vrouwen, estafet te: 1. Den Haag (Vlasveld, Stevens, Van de Bunt) 41,37, 2. Amersfoort 43,09, 3. Utrecht 45,22. Van der Pauw kreeg in de slotfase de zegen van zijn ploegmakker en favoriet Richard van Kempen en kwam alleen over de eindstreep. Evert van Benthem won de sprint van de drie overige koplopers. Ri chard van Kempen werd derde, Henri Ruitenberg vierde. Titelverdediger Bart Veldkamp ontbrak door verplichtingen bij het wereldkampioenschap allround in Oslo. De tweede officieuze strijd om de wereldtitel marathon werd gekenmerkt door chaos. De ont snapping van de vier werkte bij het peloton, waarin van de vedetten al leen Piet Kleine en Dries van Wij he ontbraken, zoveel agressie op, dat de wedstrijd bijna gestaakt werd. Na doorkomst van de derde ron de over 9400 kilometer weigerde het peloton onder leiding de actie voerders Kramer en Vunderink de strijd voort te zetten. De groep pro testeerde tegen het optreden van de motorscooter, waarin de televi sieploeg van de AVRO had plaats genomen. In de zuigkracht van de scooter had de kopgroep volgens het achtervolgende peloton op on regelmatige wijze de voorsprong kunnen vergroten. Na een verhit debat ging het pe loton een ronde later weer het ijs op. De vier koplopers wisten zich toen al zeker van de hoofdprijzen. Het peloton ging akkoord gegaan met de strijd vanaf de vijfde plaats. De staking was niet de enige dis sonant n de tweede marathon over 100 kilometer in Ottawa. Voordat de rijders van start gingen, was er dagenlang geruzied over de recla me. De Canadese sponsor wilde zijn naam breeeduit op de borst van alle rijders, de Nederlandse geldschieters van de rijders hun naam op de dijbenen van hun huurlingen. Dat was tegen de recla meregels van de televisie. Daarop besloten de ploegleiders hun rij ders niet te laten vertrekken. Een compromis met de televisie bracht op het laatste moment redding. In de wedstrijd profiteerde de ploeg van Jos Geysel, de conditie trainer van de kenrploegen, het meest van de televisiereclame. Geysel had in de kopgroep twee man vertegenwoordigd. Ruiten berg en Evert van Benthem be waakten Richard van Kempen. De rietdekker uit Nieuwveen was te gen zijn aard onbaatzuchtig en gaf in de slotfase Van der Pauw het sein te vertrekken. De debutant bij de A-rijders ver trok inderdaad op bevel van zijn kopman en werd voor de eindstreep niet meer teruggezien. Van Benthem, de tweevoudige Elf stedentochtwinnaar, won de eind sprint van Van Kempen. In die sprint gleed de hereboer uit Sint Jansklooster een camera van de AVRO omver, waardoor de om roep opgescheept werd met een schadepost van 60.000 gulden. Bij de vrouwen ging de zege naar Tineke Hoogendijk uit Ermelo. Zij versloeg in de eindsprint Lilian van Tol uit Nes aan de Amstel. In het jaar waarin hij besloot het kalmer aan te doen boekt Dries van Wijhe triomfen als in zijn grote dagen. Het veroveren van het Ne derlands kampioenschap op de marathon leek in januari een af scheid om van te dromen. Van Wij- CALGARY (ANP) - De doprgewin- terde Christa Luding-Rothenbur- ger en de relatieve nieuwkomer Connie Moser hebben de eerste dag van de wereldbekerwedstrij den in Calgary naar hun Oostduitse hand gezet. Luding (29) .bracht zaterdag op de Olympic Oval met 39,50 secon den het seizoenrecord op de 500 meter met overmacht op haar naam. Voor Moser (23), wereld kampioene bij de allrounders, vormde een persoonlijke reuze- sprong op de 500 meter de ideale springplank voor de beste seizoen prestatie op de 1500 meter (2.02,65). he ontwaakte echter nog één keer onder de stralende zon van Weiss- ensee en won bij een temperatuur van 20 graden boven nul een tocht over 200 kilometer op natuurijs. Van Wijhe versloeg 902 tegen standers, onder wie 28 Belgen, 3 Oostenrijkers, 2 Duitsers en een Schot. Hij versloeg niet de top van de Nederlandse marathon, die ge lijktijdig in Canada het officieuze wereldkampioenschap reed. De wedstrijd, die na tien kilometer tij delijk was geneutraliseerd omdat enkele rijders zich verreden, kende desondanks een spectaculair ver loop. Bakker en Van den Boogert namen een voorsprong van vijf mi nuten, totdat pech het tweetal te rugwierp in de armen van het pelo ton. Daarna ontsnapte een kopgroep met ondermeer Van Wijhe, De Boer, Westerveld, Kruithof en Kooiman. Van Wijhe bleek op het snelle ijs van Weissensee in de slot- ronde de sterkste. Opvallend was de wijze waarop Alida Pasveer het spoor van de kopgroep volgde. Als beste vrouw finishte zij in 5.48,08. Evert van Benthem was over de zelfde afstand in Friesland nooit sneller. In de schaduw van beide DDR- coryfeeën stelde Herma Meijer te leur op de sprint. De starter zag een valse start over het hoofd, waar door Meijer te laat vertrok en met 41,22 niet in de buurt kwam van haar twee weken oude, op de Olympic Oval gevestigde nationale record van 40,53. Marieke Stam kwam op de 1500 meter voor de eerste keer in haar carrière met 2.05,59 onder de 2.06. Het leverde haar de derde plaats op achter Moser en Van Gennip. De goudvink uit Haarlem noteerde in een bijzonder evenwichtige. Vlasveld ook eerste op estafette Luding en Moser domineren (PSV-tralner Guus Hiddink in antwoord op de stelling van NOS-verslaggever Tom Egberts dat het spel van PSV tegen KV Mecbelen nogal tegenviel). ,,'s Zaterdags kan ik niet met mijn vriendin mee winkelen, want daar word ik sloom van. En dat kan ik zondags niet gebruiken". (Ajax-speler. Arnold Scholten in Aktueel). „Van de jongere vaderlandse schaaklichtingen mogen de portret ten van frisgewassen blozende ty pes als Van der Wiel en Piket van de meest kritische schoonmoeder zo maar op het dressoir. Met die twee wordt het dus waarschijnlijk nooit wat". (Columnist Cor Snel in Panora ma). „Schaatsen telt voor de Ameri kaanse televisie niet. Daar heeft Eric Heiden helemaal niets aan kunnen veranderen...die zit er ook alleen maar voor zijn poen". (Schaatser Eric Flaim in Nieu we Re vu). „Ik vind het heel moeilijk om van een afstand over de toestand in Zuidafrïka te oordelen. Mensen die dat wel doen, moeten met z'n allen in een vliegtuig stappen en daar la ten zien hoe het wel moet". (Tennisser Michiel Schapers tegenover de GPD-bladen). „Ik hoor zo vaak dat de wester lingen bij Fortuna overhoop liggen met de Limburgers. Ja, de partij tjes tussen de westerlingen en Lim burgers zijn altijd heel scherp, maar dat is toch juist prima". ('Westerling' en Fortuna-spe- ler Marcel Liesdek in Voetbal In ternational). „Het gaat er niet om of je voor of tegen een Euro-competitie bent. Het valt gewoon niet tegen te houden. Zo simpel ligt dat". (Ex-voetballer en trainer Jo- han Cruijff over de invoering van een Europese competitie in Else vier). „De green van Muirfield zonder wind is als een vrouw die zich al ontkleed heeft. Er is geen uitdaging meer". (Golfer Tom Watson in Sport 90) „Jupp Heynckes telt de biertjes die je drinkt. Udo Lattek kon dat niet want die zoop er zelf teveel". (Bayern München-voetballer Klaus Augenthaler in Sport 90) „Mensen zeggen wel eens tegen mij dat ik gek ben door zoveel te sporten. Maar als ik gek ben, hoefik niet normaal te worden". (Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof in Aktief Vrij) Het onbreekt zaterdagsafdelingsclub Valken '68 kennelijk aan de middelen om de pupil van de week maatkle ding te verschaffen. Zo kon het zaterdagmiddag voor het duel Valken-MVKV gebeuren dat Martijn Star, geflan keerd door arbiter Hogewoning, in een ietwat te grote outfit de aftrap moest verrichten. Of de broek bij het ver plaatsen van de bal op zijn plaats is blijven zitten, is onbekend. (foto Loek zuyderduin) Uitvliegen (1) De Aandewielen vliegen uit. De kans bestaat dat de voetballende broers volgend seizoen niet meer voor de regioclubs Quick Boys (Gert) en Rijnsburgse Boys (Huug) actief zullen zijn. Voor Huug is er belangstelling uit het betaalde voetbal (FC Den Haag en AZ), ter wijl Gert zijn zinnen heeft gezet op een buitenlands avontuur. Dus geen Rijnsburgse Boys voor de jongste telg en dat alleen al zal een opluchting zijn voor de gehele Katwijkse gemeenschap, die jam merde toen Huug de wijk nam naar de rivaal. Gert Aandewiel gaat, als alles meezit, zijn heil zoeken in Frankrijk. De talentvolle midden velder hoopt dat hij van de zomer onderdak kan vinden bij Auxerre, dat momenteel tweede staat in de hoogste klasse. Gert Aandewiel heeft via zijn werkgever de Franse contacten ge legd. Als de 19-jarige Katwijker wordt 'aangenomen' op amateur basis, treedt hij tevens in dienst bij het Franse dependance van het Rijnsburgse bloemenbedrijf. Na de lopende competitie vertrekt Aan dewiel voor een week naar Frank rijk om de technische leiding van zijn voetbalkunnen te overtuigen. Het doorgaan van het één en an der is afhankelijk van uitstel van militaire dienst. Officieel moet Aandewiel in mei opkomen voor zijn 'nummer', maar vanwege het Franse avontuur heeft hij de mili taire autoriteiten verzocht later op te mogen opkomen. "Het klinkt allemaal aantrekke lijk", zegt Aandewiel, "maar het is allemaal nog wat vaag. De contac ten zijn er, maar ik moet nog maar afwachten of ik uitstel krijg en bij Auxerre wordt aangenomen. Maar ik hoop wel dat het doorgaat. Het avontuur trekt me wel. Ik zit nu in een beschermde omgeving. Ik woon nog bij m'n ouders. In Frank rijk wordt de situatie geheel anders en juist dat lijkt me leuk. Niet al leen het voetballen, maar ook het omgaan met andere mensen en het leren van een vreemde taal". Uitvliegen (2) De oudste van het beroemde voet balgeslacht verkeert nog in onze kerheid om aan het tweede profa- vontuur in zijn carrière te begin nen. Acht jaar geleden flirtte Huug Aandewiel een seizoen met DS'79. Ditmaal hebben FC Den Haag en AZ blijk gegeven van hun belang stelling. In principe heeft Huug Aande wiel wel trek in een overstap naar het betaald voetbal, maar de nu 26- jarige libero is niet van plan zijn werk op te geven. "Bij FC Den Haag heb ik met Co Adriaanse een goed gesprek gehad. Hij wil me graag hebben, maar zoals de zaken er nu voorstaan geloof ik dat het niets wordt. Bij DemHaag wordt 's middags om drie uur getraind en dat stuit bij mij op onoverkomelij ke bezwaren. Kijk, als ik 18 was ge weest had ik het meteen gedaan. Nu heb ik een baan en die zeker heid wil ik behouden. Want het is en blijft een avontuur". Met AZ heeft Aandewiel nog niet rond de tafel gezeten. De Alkmaar- se eerstedivisieclub heeft overi gens ook belangstelling voor een andere voetballer van Rijnsburgse Boys: Wim Hooymans, de dit sei zoen van RKAW overgekomen voetballer die het in het bloemen- dorp uitstekend doet. "AZ heeft twee keer gebeld. Die gesprekjes hebben nog weinig concreets opge leverd. Ik ?ie wel wat het wordt. Als blijkt dat het profvoetbal te combi neren is met mijn baan dan heb ik er wel trek in". Slobberpak Petra Moolhuizen reed zaterdag op de Olympic Oval in Calgary in het rood rond. De 24-jarige rijdster uit Weesp kwam kort voor de 500 me ter in de kleedkamer tot de ontdek king dat ze haar schaatspak verge ten was. Haar ploeggenoten konden haar niet aan een reservepak helpen. Wel de Noorse Edel-Theres Hoi- seth. Zij stond haar rode Noorse pak af aan de Moolhuizen. De kle dij was veel te groot. Het slobber- pak deed geen afbreuk aan haar prestaties. Haar 43,61 op de 500 me ter was de op twee na beste verrich ting in dit seizoen, de 2.10,04 op 3/100e na een evenaring van haar beste seizoenprestatie. „Kleurrijke, talentvolle spelers zijn zeldzaam. De in het plaatselijke dagblad tot regionale dombo be stempelde Piet Keur behoorde tot die zeidame categorie. Hij door brak bij tijd en wijle de steeds dik ker wordende grauwsluier die Haarlem bedekte. Het bestuur staat machteloos, verschuilt zich achter financiële argumenten en verzuimt de hand in eigen boezem te steken. Bij Haarlem gebeurt nooit iets, daar heerst de stilte van de Noor derbegraafplaats. Daar waar de modale eredivisieclub (Roda JC, FC Utrecht, FC Groningen) toch minstens één keer per jaar een heu se FIOD-inval meemaakt, wordt bij Haarlem zelfs geen parkeerbon uit gedeeld". (Uit De Roodbroek, cluborgaan van de HFC Haarlem). „Op het gevaar af dat we mensen op hun ziel trappen door niet ook de rondetijden te geven van de dweil- machine, gaan we nu over naar het tennis in Rotterdam". (NOS-presentator Tom Eg berts tijdens de zondagmiddag uitzending van Studio Sport). „Ja, en dan doet die keeper dus wat hij móet doen". Volendam-speler Johan Steur over de kamikaze-overtreding op medespeler Gert-Jan Duif van PSV-doelman Patrick Lode- wijks, in Langs de lijn. „De fiscus mag worden gehaat door Jan Modaal, als de FIOD rijke stinkerd Renze de Vries op heter daad betrapt, zit Jan te wippen op zijn stoel". (Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu). „Stenen en flessen doen me niets. V/aar ik vandaan kom vliegen de raketten en granaten om je oren". (De in Griekenland geboren en in Bayrut opgegroeide profbas ketballer van de Miami Heat Ron Seikaly over de rassenonlusten in The Sporting News „We waren niet rijk. Maar echt arm...Ik had te eten, kleren aan mijn lijf en lucht in mijn basket bal". (Patrick Ewing (New York Knicks), één van de best betaalde basketballers ter wereld, in een interview op het Sportstation ESPN). „Ik vind de persoon Hiele veel be langrijker dan de voetballer. De voetballer Hiele stelt geen reet (Feyenoord-doelman Joop Hiele in Panorama). „Ik weet niet of jij wel eens vaker naar een voetbalwedstrijd gaat, maar dat ben ik niet met je eens". Wim van Zijl gooit nog steeds een balletje in het vierde zevental van LZ'86. Daar is op zich niets vreemds aan, ware het niet dat het hier gaat om een 54-jarige. Die leeftijd vormt voor Van Zijl geen belemmering naast zijn we kelijkse wedstrijdje nog geregeld op de trainingen van de Leidsche Zwemclub te verschijnen. En als het aan hem ligt, blijft de huidige situatie nog lange tijd gehand haafd. De sportman Wim van Zijl draagt een groot en imponerend verleden met zich mee. De huidi ge inwoner van Valkenburg maakte niet minder dan 24 jaar deel uit van het eerste team van Steutelstad, dat later fuseerde met LZC en verder als LZ'1886 door het leven gaat. Van Zijl startte zijn sportieve carrière evenwel als wedstrijd- zwemmer, met schoolslag als spe cialiteit. Twee maal nam Van Zijl deel aan de Nederlandse kampioenschappen, beide keren tikte hij als tweede aan. Op 15-ja- rige leeftijd stapte hij over naar het waterpolo. "Voornamelijk omdat je het in het polo veel lan ger kunt uithouden", verduide lijkt Van Zijl. "Wedstrijdzwem- men kun je maar heel kort beoefe nen. Je moet veel trainen en naarmate je ouder wordt is dat moeilijker vol te houden. Wel heb ik me nog lange tijd beschikbaar gehouden voor het clubzwem- men, maar op het NK zagen ze me niet meer". De 'kenners' verklaarden Van Zijl voor gek, want wat had een schoolslagzwemmer te zoeken bij het polo, waar crawl de wijze is waarop men zich in het water voortbeweegt? Van Zijl logen strafte de kritiek binnen.één sei zoen. Die tijd deed hij er over om in het eerste team te komen. Hij was er vervolgens niet meer uit te slaan. De status van internatio nal verwierf Van Zijl evenwel niet. Hij kreeg tot twee keer toe een invitatie om op bondstrai- ningen te verschijnen, maar ver der reikte de 'interland-loop baan' niet. Met een onderbreking van één seizoen, hij moest voor zijn 'nummer' een jaar naar Aruba, hield Van Zijl het liefst 25 jaar uit in het eerste team van Sleutelstad annex LZ. Pas op 40- jarige leeftijd was hij bereid uit de hoofdmacht van LZ'86 terug te treden. Althans, als speler, want als trainer bleef Van Zijl verbonden aan het eerste zevental van LZ. Maar die situatie was geen lang leven beschoren. Na één jaar hield Van Zijl het alweer voor ge zien. "Dat was vanwege een ge schil", herinnert hij zich. /'Ik kreeg onenigheid met de poloaf deling. Die jongens dreven hun zin door en daardoor haakte ik af'. Verloren voor LZ ging Van Zijl evenwel niet, want hij blies zijn polopartijtje mee in het tweede team. Als trainer week hij uit naar Vivax. Later had hij Katwijk, de vrouwen van LZ en de jeugd van AZC nog onder zijn hoede. Twee jaar geleden zette Van Zijl een punt achter zijn trainersloopbaan. Maar niet achter zijn actieve beslommeringen. Dat hij het zo lang heeft volgehouden heeft Van Zijl voornamelijk te danken aan zijn werkomstandigheden. Als sportinstructeur bij de Rijkspoli tie heeft hij zijn conditie door de jaren op hoog peil kunnen hou den. Als Van Zijl de mogelijkheid heeft, volgt hij de verrichtingen van het eerste zevental, dat mo menteel onderaan de ereklasse bungelt. "De prestaties vallen in derdaad tegen. Toch heb ik de in druk dat trainer Hans Parrel ér alles aan doet. Maar ik gelóóf dat niet alle neuzen dezelfde richting opstaan. Wel vind ik het polo een stuk leuker dan vroeger. Het is veel beweeglijker en veel aan trekkelijker om naar te kijken". ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21