Docos houdt WSB na winst in het vizier Lugdunum maakt toppositie waar Elinkwij k-UVSonbeslist en afschrikwekkend Meerburg mist slagvaardigheid Weinig verrassingen in vierde klasse Positie SJC uitzichtloos Roodenburg succesvol Koploper SFC komt niet verder dan 2-2 MAANDAG 13 FEBRUARI 1089 si PAGINA 15 LEIDEN - Het eerste volledige programma na de winterstop lever de gisteren in de zondagvierdeklas- se A weinig verrassingen op. WSB handhaafde zijn koppositie dankzij een belangrijke winst in de uitwedstrijd bij Foreholte, terwijl Docos dankzij een zege bij LFC in de achtervolging bleef. Onderin liep VTL een puntje in op de twee andere zorgenkindjes, LFC en Uni- tas, door gelijk te spelen bij SJZ. Foreholte - WSB 2-5 Koploper WSB had het aanvan kelijk zwaar te verduren in de pitti ge streekderby met Foreholte. In de 20ste minuut wijzigde dat beeld toen John Jansen een penalty ver zilverde: 0-1. De krachtsverschillen waren in dit aantrekkelijke duel lange tijd gering. Wel caramboleer de ,de bal in de 36ste minuut uit een schot van Frank uit den Boogaard via het lichaam van een Foreholte- j verdediger achter doelman Rob van Dijk: 0-2. Nadat WSB nog voor de pauze gemakkelijk aan 0-3 was gekomen via een schot van Ro bert Marijnen, zat de ploeg ogen schijnlijk al op rozen. Vijf minuten na rust gaf Cock van Leeuwen de i thuisclub weer hoop via een benut- te strafschop: 1-3. Na een kwartier spelen maakte Paul Warmerdam echter aan alle Voorhoutse illusies een einde door met een strak schot i de 1-4 in de touwen te schoppen. Een misverstand in de WSB-ver- dediging werd in de 60ste minuut i door Puck van de Voort goed afge- straft: 2-4. De snelle Theo Aan- haane maakte er tien minuten voor tijd nog 2-5 van. SVLV - Unitas 5-2 Mede door het ontbreken van een aantal vaste krachten bij Uni tas had de thuisclub de wedstrijd volledig onder controle. Een fout in de verdediging bij Unitas werd in de tiende minuut door Jelle Raap afgestraft: 0-1. Door het ge- mis aan scherpte van de thuisclub bleef die stand tot rust gehand haafd. In de derde minuut na rust /erzuimde doelman Jilles van de Broek een cornerbal weg te wer ken. Piet Douwes was ter plekke: t 2-0. Gelegenheidsspits Wally Gal- lert bracht tien minuten later Ja- nus van der Linden in stelling die de marge beheerst verkleinde: 2-1. In de 20ste minuut strafte Marcel Lamboo een verdedigingsfout af: 3-1. Janus van der Linden maakte er een kwartier voor tijd onver wacht 3-2 van. In de slotfase werd het klasseverschil tot tweemaal toe alsnog door Jelle Raap blootge- legd: 5-2. VTL - SJZ 0-0 In een gelijkopgaand duel, waar in zeker geen hoogstandjes te be- speuren vielen waren de beste kan sen toch voor de thuisclub. Na twee minuten spelen zag Ronald van der Pot zijn schot centimeters naast gaan. Ook Fred van Haarlem bleek na dertig minuten spelen niet creatief met het speeltuig om te gaan, zodat ook deze kans om zeep werd geholpen. Stompwijkse Boys - Alphen 0- 0. Veel inzet van beide kanten kon den dit duel nog enigszins aanzien geven. De meeste kansen kwamen voor de rust van Alphense zijde. Cock Verweij zag daarbij zijn inzet van de doelijn worden wegge werkt. In de slotfase deden zich bij het doel van Alphen enkele gevaar lijke situaties voor. De verdediging en invaller keeper Johan van Leeu wen hielden echter het hoofd koel. Roac - UDO 2-1 Na een minuut spelen profiteer de Ripper René Bisschop van een slordige uitworp van de zijn ren- tree vierende UDO-goalie Michel van Haaren. Bisschop verzilverde dit buitenkansje beheerst: 1-0. Na een half uur spelen wist het beter spelende Roac de bezoekers op een grotere achterstand te zetten. Na dat George Straathof de bal aan een UDO verdediger had ontfut seld, kon Per Veilbrief simpel de 2- 0 binnenschieten. Het in de tweede helft evenwichtiger spelende UDO kwam in de 75ste minuut via Ruud Stuifzand alsnog op 2-1. Deze stand bleef in een spannende slotfase on gewijzigd. LFC - Docos 1-3 De kanaries startten in deze der by verrassend goed en zagen daar bij Iwan Haft en Cen de Bolster goede kansen missen laten. Na dit goede openingskwartier zakte LFC echter weg en kreeg Docos meer grip op de gang van zaken. Een snelle tegenaanval leidde daarbij in de 35ste minuut tot het openings doelpunt van de goed inkoppende Rob Reizevoord: 0-1. Na de rust kon Docos ontspannen vanuit de counters toeslaan. In de 65ste mi nuut had Dennis Stuifzand, na eerst nog de lat te hebben getrof fen, vanuit de rebound succes: 0-2. Hans van Marwijk bepaalde de stand kort daarna met een hard schot op 0-3. Omdat Loek van der Post vlak voor tijd onreglementair werd gestuit kon Edwin Bekkering de schade voor LFC vanaf de pe naltystip tot 1-3 beperkt houden. Delft - Wassenaar 3-2 Wassenaar leed in dit duel een ongelukkige nederlaag. Voor de rust hadden de gasten de nodige problemen met de harde wind, het geen in de 16de minuut vanuit een onoverzichtelijke situatie tot 1-0 leidde. In de tweede helft kwam Wassenaar echter sterk terug. Ernst van der Ploeg nam daarbij na twaalfminuten op aangeven van Arie Nieuwpoort de gelijkmaker voor zijn rekening: 1-1. Drie minu ten later zette een misser in de de fensie Wassenaar echter opnieuw op achterstand: 2-1. Het was ver volgens Jan Heins die korte tijd la ter Rick Westgeest de gelegenheid bood om koppend de score op nieuw te egaliseren: 2-2. In de slot fase knokten beide ploegen verbe ten om de winstpunten. In blessu retijd caramboleerde de bal op for tuinlijke wijze voor de voeten van een Delftenaar, die dankbaar van dit presentje profiteerde en Tristan van Rijn het nakijken gaf: 3-2 Hillegom - De Brug 1-1 Voor de rust leverde het goed verzorgde spel van Hillegom door een gebrek aan slagvaardigheid in de voorhoede geen rendement op. Een door Wim van Rooden slecht weggewerkte bal leidde er in de 25ste minuut anderzijds wel toe dat de gasten de score konden openen: 0-1. Na de thee zag Hillegom het initiatief alsnog beloond. Wim van Rooden maakte halverwege het tweede part zijn eerdere fout goed, door zich handig vrij te spelen en vervolgens doeltreffend af te ron den: 1-1. Van Nispen - Renova 0-1 Een wedstrijd van de Zilkers om zo snel mogelijk te vergeten. Het viel slechts aan de uitblinkende go alie Ed Smit te danken dat de vast zittende thuisploeg de nul nog lan ge tijd intekt hield. Pas een kwar tier voor tijd viel het doek voor Van Nispen, toen ook de 37-jarige doel wachter het nakijken had op een fraai genomen vrije trap van Reno va: 0-1. ONA met winst aan de haal LEIDEN Bedreigd door de versterkte degradatie ver keert zowel Meerburg als ONA in de gevarenzone van de derde klasse. Na de 0-2 nederlaag van gisteren tegen het slagvaardiger ONA zijn de problemen voor Meerburg ver der toegenomen. LDWS, nog dieper in de zorgen, kon, ge handicapt door schorsingen en blessures, geen vuist ma ken en ging met 4-0 tenonder bij WSE. FC Lisse daarente gen handhaafde zich in de middenmoot dankzij een gelijk spel (1-1) tegen RFC. Meerburg-ONA 0-2 In de openingsfase wisten geen van beide ploegen in hun spel te komen. Meerburg hervond als eer ste het ritme en veroverde een overwicht op het middenveld. Een maal in het Goudse doelgebied kwamen de Meerburg-aanvallers, gehinderd door een stug verdedi gend ONA, maar zelden tot een doelgerichte actie. Bas van Heek was met een schuiver voorlangs LEIDEN SJC kan het hoofd in de schoot leggen. Na een 1-3 ne derlaag tegen het Haagse Quick is de achterstand op de eerste 'veilige' plaats in de tweede klas se vijf punten geworden. Juist te gen het eveneens laag geklas seerde Quick hadden de Noord- wijkers daarom moeten winnen. De wedstrijd ging voor rust ge lijk op. Er was nauwelijks krachtsverschil en een 0-1 ach terstand werd na rust rechtge trokken door Marco de Ridder. De doorgebroken Hagenaar Ver- cauteren, werkte de bal echter over de uitgelopen doelman Chiel Smit heen: 1-2. Vlak voor tijd liep Quick zelfs uit naar 1-3 door en treffer van Mark Botte. LEIDEN Roodenburg was gisteren succesvol in de zware uitwed strijd tegen Woerden, die een 1-3 overwinning opleverde. In het eerste kwartier domineerde de Leidse ploeg de wedstrijd volledig en de ope ningstreffer van Marcel van de Burg was in die fase volledig verdiend. De aanvoerder, toonde zich trefzeker toen hij werd gelanceerd door Duncan Alberga. Vlak voor rust nam Woerden de nodige risico's en kon rechterspits Ronald Jansen profiteren van de geboden ruimte. Na een dieptepass van Van de Burg kwam hij vrij voor de doelman, werd neergehaald en benutte zelf de toegekende strafschop. Na rust mocht Jansen nog een doelpunt aan zijn totaal toevoegen na een voorzet van John van Ber- kel. Vlak voor tijd wist Woerden tegen te scoren. Volgende week wacht nummer twee Roodenburg de ontmoeting met de aanvoerder van de ranglijst, SFC. In Schiedam zal coach Wim Rijsbergen toch met drie spitsen spelen. "In de eerste helft van de competitie heb ik SFC het beste voetbal zien spelen. We zullen daar om de deur niet openzetten, maar wèl op winst spelen", kondigde de oud-international aan. De linksbuiten uit sportpark Noord, Glen Helder, voert vandaag een oriënterend gesprek met eredivisionist Sparta. Zo volhardt Roodenburg in de traditie een kweektuin voor voetbaltalent te zijn. Blauw Zwart verdienstelijk LEIDEN - Hekkesluiter Blauw Zwart heeft in de eerste klasse een verdienstelijk resultaat be haald. In de uitwedstrijd bij de sterke koploper Xerxes boekten de Wassenaarders een 0-0 gelijk spel. In Rotterdam werd de thuisploeg met twee spitsen een overbezet middenveld scoren afgehouden. Xerxes had te veel schijven nodig en kwam niet aan afronden toe. De gevaarlijkste kansen waren eerder voor Blauw Zwart dan voor de thuisploeg. Voor rust kwam Frank Voorham tot twee maal toe bijna tot een treffer. Eerst wist de Rotterdams doel man er zijn vingertoppen tegen aan te krijgen, daarna koos de bal de verkeerde kant van de paal. LEIDEN - Lugdunum heeft gisteren bewezen bovenin de tweede klasse thuis te horen. Koploper SFC uit Schiedam werd in een aantrekkelijke wedstrijd goed partij gegeven. Beide ploegen kregen de kans de volle winst naar zich toe te trekken, maar kregen met het 2-2 gelijke spel de juiste beloning. Trainer Henny de Klerk, die voor twee jaar heeft bijgete kend, miste Bert Bakker (militaire dienst) en Martin van Kins (geschorst), zodat Fred van der Kaaij en Jeroen Brus- see hun opwachting maakten. Bovendien waren nog drie spelers aan de sociale controle ontsnapt door toch het club carnaval van zatergadavond mee te maken. De frivole stemming zat er IN het eerste kwartier ook op het veld nog in. De kansen volgden elkaar in hoog tempo op. Edwin Verhoogt ronde een fraaie solo af met en net over de kruising draaiend schot en Frans Sjardijn zag een stuiterbal naast gewerkt. Een inzet van SFC- er Michael van Alphen moest daar entegen door Brussee van de lijn worden gekopt. En doelman Wim Erades kon nog net een vuist onder een schot van de uitblinkende Rob Kiebert krijgen. Ludgdunum speelde scherp en agressief. Tot de zestien meterlijn werd uitstekend combinatie-voet bal gespeeld, maar in de buurt van het doel ontbrak de stootkracht. Met slappe schoten uit de tweede lijn was Schiedammer John Marrë- veen in het doel niet te verrassen. Marreveen is net als een handvol ploegenoten een ex-prof van SW. De technisch sterke Schiedamse formatie had bovendien twee ge vaarlijke spitsen, die echter slordig omsprongen met de vele kansjes. In de 27ste minuutkwam Lugdunum aan de leiding door een mislukte actie van Van der Kaaij. De doelman rekende op een voor zet, maar de wegspringende bal verdween ineens in het doel. SFC drong vervolgens sterk aan en was vijf minuten voor de rust dicht bij de gelijkmaker toen eerst Fred Meerhof over de bal heen trapte en vervolgens Dick de Groot verzuim de te scoren..De Groot werkte de bal tussen de benen van Erades door, maar die herstelde zich vóór dat de bal de achterlijn passeerde. In de tweede helft bleek Lugdunum veel van zijn krachten te hebben gebruikt. Het spel ver zande door veel balverlies. Ook SFC liet zich trouwens niet onbe tuigd door niet één keer een man- meer situatie uit te buiten. Toch kwam de ploeg binnen een kwar tier op gelijke hoogte met Lugdunum. De bal werd na een hoekschop, doorgespeeld naar de lange spits Meerhof die het leer en met een omhaal in de verre hoek lepelde. Vrije verdediger van de Cees van Tongeren hield Lugdunum daarna verdedigend overeind. In de 27e minuut was hij eveneens present in het vijandelijk strafschopgebied om een blunder van SFC-voorstop- per Marcel van Hattem af te straf fen met een droge knal in de tou wen: 2-1. Lugdunum leek de twee punten binnen te halen en al een minuut la ter kreeg Van der Kaaij de kans de strijd definitief te beslissen. Alleen voor de keeper schoot hij echter over. Een slordig weggegeven hoekschop leverde vijf minuten la ter al weer te veel problemen op. Marcel Oosterdijk kreeg na slecht uitverdedigen de bal op zijn slof en wist een gaatje te vinden in de klu wen van spelers. Bij de 2-2 stand bleven beide teams voor de volle winst spelen. De vrije verdedigers trokken regel matig mee naar het front waardoor hun collega-verdedigers bij de te genaanvallen nogal eens stevig aan de noodrem dienden te trekken. Scheidsrechter Jan Tetteroo zorg de er echter voor dat het levendige duel in de slotfase niet uit de hand liep. Onder meer door Cees Schou ten met de borst op te vangen en van het lijf van de 'zuigende' Kie bert te houden. REMMELT OTTEN wel dicht bij de openingstreffer, maar daarna duurde het twintig minuten eer Ger van der Werff met een schot op de lat het Goudse doel onder vuur nam. In de tweede helft nam ONA het initiatief over en bleef Meerburg aanvankelijk slechts overeind door goed keeperswerk van Peter van der Heijden. Juist toen de aanvals golf wat leek weg te ebben zette Philip van der Valk de Zoeter- woudse doelman toch op het ver keerde been en hielp ONA aan de zo belangrijke openingstreffer. Met nog bijna een half uur te spelen trok Meerburg opnieuw met man en macht ten aanval, maar kwam wederom niet aan de afwerking toe. ONA was met snelle tegensto ten wel zo gevaarlijk en Rob Starre- veld ikte vlak voor tijd de bal van de voet van laatste man Ger Straat hof en schoot vervolgens raak 0-2. WSE-LDWS 4-0 Hoewel LDWS door schorsingen en blessures met vijf invallers moest aantreden, bleef de Vliet- ploeg in de eerste helft prima over eind en had zelfs het beste van het spel. Meteen na rust veroverde Re ne Moons een door LDWS-keeper Dick Akerboom weggeslagen bal en werkte het leer in het verlaten doel. Even later brak Ron Scheur water met zijn treffer definitief het Leidse verzet: 2-0. WSE, met die voorsprong niet te vreden, bleef aandringen en speel de kat en muis met de nu ontred derde tegenstander. Doelmarj Dick Akerboom kon Patrick Rijnbeek slechts tenkoste van een penalty stoppen. Vanaf de stip verhoogde Erwin Pleus de score. Dezelfde Pleus maakte in de slotfase met zijn doelpunt het feestje van de thuisclub compleet. RFC-FC Lisse 1-1 De Lissenaars konden in de eer ste wedstrijd na de winterstop een zekere matheid niet van zich af schudden. Vooral in de afwerking ontbrak de scherpte. De Lissenaars slaagden er voor rust niet in te sco ren ondanks goede kansen voor Pim Hoekstra en Ruud Warmer dam. De thuisclub realiseerde zich tijdens de pauze dat er meer in zat en trok in het begin van de tweede helft het initiatief naar zich toe. Een wel in goede vorm stekende doelman Mark van Berkel hielp Lisse door de moeilijke fase heen. Alles leek zich voor de Lissenaars ten goede te keren toen Ferry Baak een snelle tegenstoot afrondde: 0-1. De treffer maakte een einde aan het offensief van RFC en nu trok FC Lisse ten aanval om de score uit te bouwen, maar het aandringen had een averechts effect. Vijf mi nuten voor tijd leed Lisse bij de op bouw balverlies en Patrick Rijn beek kopte de bal over de ver voor zijn doel staande Mark van Berkel: 1-1. Verlies Spiegeler in boksfinale LEIDEN - Ivan Spiegeler heeft gisteren in Dordrecht tijdens boks wedstrijden om het kampioen schap van Zuid-Holland op punten verloren in de finale voor de half- zwaargewichten (nieuwelingen). De bokser van Boksvereniging Leiden moest zijn meerdere erken nen in Dordtenaar Erik Albers. Op 20 februari staat er opnieuw een lid van de Leidse vereniging in een finale. In Rotterdam komt dan Mustafa Kus uit in het superzwaar gewicht. Ook Rinaldo Ravensber- ger wist de eindstrijd te bereiken in het vedergewicht. UTRECHT - Thuiswedstrijden van Elinkwijk bezoeken is geen pretje. De kampioen van vorig jaar heeft zich dit seizoen voor beeldig aangepast aan de accom modatie en die is werkelijk niet meer om aan te zien. Maar de voormalige semi-profclub trof gistermiddag in UVS een vrien delijke bezoeker die weigerde de stuntelende gastheer te kijk te zetten. Armoe troef derhalve in het vervallen stadionnetje aan de Amsterdamse Straatweg waar twee ploegen een punt kregen, dat zij eigenlijk niet verdienden. De 1-1 uitslag was niet eens de juiste, want Elinkwijk-UVS had gewoon in 0-0 moeten eindigen. In blessuretijd kreeg het af schrikwekkende duel echter een verrassende wending. Bij het eerste schot op het Utrechtse doel kreeg invaller-doelman Emiel van der M^er de bal niet onder controle. Schutter Gerry Jansen zag vervolgens hoe Jan Hevel het speeltuig over de doel lijn werkte en UVS op 0-1 zette. De vreugde om dit geschenk uit de hemel was uiteraard groot aan Leidse zijde, maar ook van korte duur, want een bevlieging van John van der Linden bete kende prompt 1-1. De ex-prof van onder meer FC Utrecht pro fiteerde van een beoordelings foutje van Leon Meijs, ontsnapte voor de eerste keer aan de aan dacht van zijn bewaker Fred Fi- lippo en mocht van doelman Re né de Graaf 'vanuit de draai' raakschieten. "Dat waren drie verdedigings- fouten op een rijtje", mopperde Ruud de Groot na afloop. De Leidse oefenmeester was kwaad dat zijn ploeg het geschenk van Van der Meer niet op de juiste waarde had geschat. "Als je na negentig minuten de zege in je schoot krijgt geworpen, mag je die natuurlijk nooit meer uit han den geven. Maar Meijs loopt de verkeerde kant op, Filippo let niet op en De Graaf reageert to taal verkeerd op een schot van twintig meter. Dan stap je toch nog balend het veld af, terwijl ik met 0-0 vrede zou hebben ge had". De twee toevalstreffers doen vermoeden dat er gisteren nog wat te beleven viel in het weste lijk stadsdeel van Utrecht, maar dat was beslist niet het geval. Het veldspel was zo mogelijk nog slechter dan de erbarmelijke ter reinomstandigheden. Hoogte punt was een strakke trap van grensrechter Van Vugt die hal verwege de tweede helft zijn voorbeeldige traptechniek de monstreerde. Maar dat goede voorbeeld vond geen navolging binnen de lijnen waar meer bal verlies werd geleden dan er toe schouwers waren, zo'n 300. De voetballiefhebbers hebben Elinkwijk massaal de rug toege keerd. Aan het eind van het vorig seizoen trok Elinkwijk-UVS on geveer tien keer zoveel toeschou wers. De 1-1 die ook toen-op het scorebord kwam leverde de thuisploeg de titel en UVS het behoud van het hoofdklasser schap op. Op die zomerse zondag in mei debuteerde Henry Pouw voortreffelijk als libero, de rol die hij ook gisteren met overgave vervulde. Pouw was een positieve uit zondering in het team van UVS dat nauwelijks vooruit was te branden. En dat terwijl De Groot op papier een aanvallende ploeg had opgesteld. Met Hans de Kruys en Marcel Valk als cen trumspitsen en Hans van Leeu wen en Gerry Janse op de flan ken zou UVS er bij balbezit met vier spitsen uitbreken. Maar in de praktijk kwam daar niets van terecht, want eenmaal in het be zit van de bal ging er meestal al onmiddellijk iets mis. Cock van Weerlee had in het rommelige spel van UVS mis schien nog enige lijn kunnen brengen, maar de routinier was door een blessure niet van de partij. De Groot moest het ook nog doen zonder Marcel Tolsma, die met een schorsing aan de kant bleef. Cees Loffeld had ook zijn problemen, want de trainer van Elinkwijk kon niet beschik ken over Stef van Diermen en amateurinternational René Ver steeg. Vooral de afwezigheid van Versteeg woog zway voor de oe fenmeester, die bezig is aan zijn twaalfde seizoen bij Elinkwijk, alweer voor een jaar heeft bijge tekend, maar misschien toch naar FC Utrecht vertrekt. Lof feld had middenvelder Pascal de Bruin naar achteren gehaald en aanvoerder Chusi Reglero van linkerspits tot centrale midden velder gepromoveerd. Reglero, in de weg gelopen door Ted van Berkel, werkte hard, maar kon geen moment zijn stempel op de wedstrijd drukken en liep zelfs nog tegen een boeking op toen hij Valk neerhaalde. Datzelfde over kwam Glenn Somer, die als man dekker van Valk maar één keer aan de noodrem hoefde te trek ken. Hoewel Valk toch over een aardige techniek beschikt, kwam hij op het kleine speelveld - Elinkwijk hield de afstand tus sen libero De Bruin en doelman Van der Meer zo ruim mogelijk - nauwelijks uit de voeten. De Groot liet Valk dan ook een kwartier voor tijd plaats maken voor Hevel, die nog altijd in af wachting is van een schorsing. Twee maanden geleden werd hij in de thuiswedstrijd tegen Uni tas uit het veld gestuurd omdat hij arbiter IJzendoorn zou heb ben geschopt. Na mondelinge behandeling van de strafzaak- Hevel is de ten laste legging in middels veranderd in 'handtaste lijkheden jegens de scheidsrech ter' zodat De Groot zijn aanwinst van Wilhelmus vermoedelijk niet de rest van dit seizoen zal hoeven te missen. Hevel luisterde zijn invalbeurt dus op met een frommelgoal die UVS bijna aan een onverdiende overwinning had geholpen. Met dank aan doelman Emiel van der Meer die na een half uur voor de tamme leeuwen werd geworpen omdat vaste kracht Chris Heil tij dens het ijsberen door zijn kooi een spierscheuring had opgelo pen. De ongelukkige invaller werd evenwel gered door de dikbuiki ge John van der Linden, die in de afgelopen drie weken zes kilo is kwijtgeraakt, maar nog voldoen de kracht over had om Elinkwijk naast UVS te schieten. Door die 1-1 behoren beide ploegen nog altjjd tot de tien titelpreten- denten in de hoofdklasse waar de nivellering wel heel nadruk kelijk heeft toegeslagen. JAAP VISSER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15