Pover Ajax komt niet voorbij PEC Feyenoord doet goede zaken: 3-0 Israël bij Den Bosch •riVER =DE GRENZEN' f14 MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 Rinus Israël keert terug naar Den Bosch. De Amsterdammer bereikte een overeenkomst voor twee jaar bij de Brabantse club, waar hij vijf jaar geleden zijn loopbaan als hoofdtrainer begon. Israël volgt Theo de Jong op, die destijds zijn assis tent was. Israël zal op zeer korte ter mijn het contract bij Den Bosch ondertekenen. De oefenmees- ter, enkele weken geleden ont slagen bij de Griekse club PAOK, heeft nog een slag om de arm gehouden. Informeel is hij gepolst voor de functie van bondscoach van Griekenland. De voormalige international heeft wel interesse in die baan, mits aan zijn pittige salaris eisen wordt voldaan en hij bin nen twee dagen uitsluitsel krijgt. De kans daarop is mini maal. De Griekse voetbalbond, ook in gesprek met een Franse en een Joegoslavische kandi daat, heeft gezegd niet voor donderdag een beslissing te ne- Israël werkte eerder drie jaar bij Den Bosch, in eerste instan tie als ongediplomeerd trainer onder de huidige manager Ad Zonderland. Daarna werkte hij (bijna) twee jaar voor Feye- noord en een half jaar voor PAOK. Israël kon ook bij FC Utrecht aan de slag. Hij heeft het bestuur van Den Bosch ver zocht Kruzen en Blinker, ge huurd van respectievelijk PSV en Feyenoord, te kopen. Buitenlanders welkom in Sovjetunie Buitenlandse voetballers zijn zeer binnenkort welkom in de voetbalcompetitie van de Sov jetunie. De nationale voetbalf ederatie stelde dit weekeinde het bestuur voor toestemming te geven tot het opstellen van ten hoogste twee buitenlanders per club in de eerste en tweede divisie. Naar verluidt willen drie clubs gebruik maken van de nieuwe mogelijkheid: Dinamo Kiev is geïnteresseerd in aan voer uit Tsjechoslowakije, Koe- bisjev wil een Bulgaarse speler inlijven en SKA uit Rostov aan de Don, heeft het oog laten val len op twee Mocambiquanen. Het bestuur van de voetbalf ederatie zal de invoering van de nieuwe maatregel over laten aan de onlangs opgerichte voet bal-unie. Klinsmann voorlopig uitgeschakeld Jürgen Klinsmann, spits van VfB Stuttgart en het nationale Westduitse voetbalelftal, is door een gescheurde linker en kelband zeker zes weken uitge schakeld. Klinsmann is een vaste keus voor het nationale elftal van Westduitsland dat op 26 april te Rotterdam de be langrijke kwalificatiewedstrijd voor de wereldtitel tegen Ne derland speelt. De 24-jarige aanvaller werd zaterdag, in de achttiende mi nuut van de vriendschappelij ke wedstrijd tussen VfB Stuttg art en de Roemeense kampioen Steaua Bukarest (0-0), neerge legd door voorstopper Bumbe- scu. De spits werd meteen naar het ziekenhuis gebracht, waar hij geopereerd werd. Oefenverlies van België Het Belgisch voetbalelftal heeft gisteren een oefenduel tegen de Franse club Montpellier, dat za terdag voor de competitie met 2-1 werd verslagen door Nan tes, kansloos met 0-3 verloren. Bondscoach Guy Thys was niet onder de indruk van de neder laag. Hij wees erop, dat bij deze voorbereiding op het WK-kwa- lificatieduel van woensdag te gen Portugal vier basisspelers ontbraken. Dit viertal, Em mers, Demol, Versavel en Ge- rets, voegt zich maandag pas bij de selectie. Overwinning van Leids jeugdteam Het Leids afdelingselftal onder de 14 jaar heeft ook zijn tweede wedstrijd in de voorronde om het kampioenschap van Neder land gewonnen. In Krabbedij- ke werd Zeeland met 4-2 versla gen. In de eerste helft keken de pupillen van coach Freek Filip- po nog tegen een 2-0 achter stand aan. Brian van Goethem (Rijnsburgse Boys) zette met twee doelpunten Leiden weer op gelijke hoogte en Jaap Slin gerland (ARC) en Jeroen de Mooy (Rijnsburgse Boys) zorg den er voor dat de punten toch mee terug naar Leiden gingen. Het elftal onder de 15 jaar was minder succesvol en ver loor van de Zeeuwen met 3-0. AMSTERDAM (GPD) - Ajax moet „een cliëntvriendelijk be drijf' worden, zo herhaalde het nieuwe bestuur bij monde van Uri Coronel, chef commerciële zaken, gistermiddag maar weer eens. Om de wensen van de toeschouwers te peilen, gaf een afvaardiging van het bestuur voor het duel tegen PEC in en om het stadion de ogen ander half uur de kost, om vervolgens te moeten concluderen dat de spelers zich allesbehalve pu blieksvriendelijk opstelden. Ajax deed een geslaagde po ging de (8000) toeschouwers van zich te vervreemden en moest, voor het eerst sinds 30 september 1988, toen Utrecht op 1-1 finishte, weer een punt bij de opponent inleveren (0-0). Aan PEC Zwolle bewaarde Ajax, gistermiddag zonder Blind en z'n Zweedse gangmakers Pettersson en Larsson, toch al niet zulke fijne herinneringen. Aan de Zwolse Ceintuurbaan verloor het toen nog zwalkende Amsterdamse gezel schap op 21 september, de dag dat Kurt Linder op de keien werd ge zet, met 4-1. Spitz Kohn, die nog wel eens met afgrijzen terugdenkt aan zijn eerste werkdag bij het eerste elftal, zat gistermiddag opnieuw te balen op de bank. Dat Ajax verzuimde de kloof met PSV tot twee punten te verkleinen, maakte zijn humeur er niet beter op. Kohn meed de voor de hand liggende excuses, de bles sures van Pettersson (lies), Blind (kuit) en Larsson (enkel), al zette hij opnieuw zijn vraagtekens bij het slopende uitstapje naar Parijs. Wachttijd Ajax werd woensdag voor de eer ste plaats bij het indoortoernooi beloond met een wachttijd op het Parijse vliegveld Charles de Gaulle van zes uur en had eerder in de zaal Blind, tegen PEC vervangen door Winter, al geblesseerd zien afha ken. „Je kan je dus voorstellen dat we niet erg blij waren met dat trip je", maakte Kohn zijn ongenoegen kenbaar. Om vervolgens heel di plomatiek op te merken dat je der gelijke lucratieve reisjes niet kan laten lopen „want er moet, na de uitschakeling in de Europa Cup, toch brood op de plank komen". Voorzitter Michael van Praag die meldde dat de komende ander halve maand geen nieuws te ver wachten valt over het contracteren van een technisch directeur kwam Kohn tegemoet door op te merken dat het bestuur in de toe komst de technische staf zal raad plegen als er uit het buitenland uit nodigingen binnenkomen. „Maar het is duidelijk dat we het toch ook van dit soort wedstrijden moeten hebben. Daarnaast heeft dit toer nooi in Parijs, zeker omdat we eer ste werden, onze naam in Europa weer een stukje meerwaarde gege- PEC had gistermiddag geen en kele moeite de eenzijdig en olie dom opgezette aanvallen te ontre gelen en had zelfs uitzicht op meer toen Van Ankeren en Roos voor de pauze en nogmaals Roos (kopbal voorlangs) erna scoringskansen kregen. Ajax, besluiteloos en tem poloos en gefixeerd op de linker kant, stelde daar een serie, toeval lig verkregen, alleraardigste kan sen tegenover. Daarbij werd duide lijk dat Ajax op het gebied van kop pen nog het een en ander te leren heeft. Ronald de Boer, die het als breekijzer op de plaats van Petters son niet gemakkelijk had, zocht het doel met het hoofd twee maal op de verkeerde plaats (lat en voor langs). Ook Van 't Schip, aan de rechterkant geboycot door zijn me despelers, zo leek het, en Witschge hadden koppend geen geluk. Kohn stelde het inbrengen van Brian Roy, voor de veertiende maal dit seizoen invallend, ditmaal uit tot de 77e minuut. De wissel Roy- /Frank de Boer, hartstochtelijk toe gejuicht door het publiek, sorteer de bijna het gewenste effect toen de begenadigde pingelaar Berg kamp aan het werk zette. Ook aan de kopbal, gestopt door Abma, van de verder onzichtbare doelpunten- machine mankeerde echter het een en ander. Invalbeurt Kohn wenste aan de overtuigende invalbeurt van Roy, die gisteren zijn negentiende verjaardag vierde, opnieuw geen enkele conclusie te verbinden. Dat andere talenten in hun negentiende levensjaar al lang en breed in de eredivisie spelen, zegt de Luxemburger niks. Rob Witschge blijft dit seizoen eerste man, „en daar zullen we niet van af wijken", aldus Kohn. „Dat weet Roy ook. We nemen de tijd met 'm. Het maakt ons niet uit wanneer-ie doorbreekt. Als het maar gebeurt". De toeschouwers hebben daar echter geen boodschap aan en zien tweewekelijks reikhalzend uit naar de komst van Brian Roy. Mis schien dat ook hier een taak ligt weggelegd voor het bestuur dat zich immers heeft voorgenomen het publiek meer in de watten te leggen. VOLENDAM (GPD) - Zelfs PSV is afgezakt tot de rijen der zwoegers. Glans heeft het spel van de lands kampioen al weken niet meer. Het 1-1 gelijkspel bij Volendam was dan ook niet meer dan terecht. „Schoon heid", gaf ook Hans Dorjee, die de bij Gij on - Real Ma drid toekijkende Guus Hid- dink waarnam, toe, „moetje even niet bij ons zoeken. Ook PSV moet het nu heb ben van inzet en werklust. De juiste instelling en men taliteit moeten ons er bo venop helpen. Misschien keert de glans dan een keer terug". Echt gerust is Dorjee daar niet op. Voor een lekkere poetsbeurt mist PSV momenteel te veel vaste krachten. Nielsen gaat deze week onder de scanner om de gebles seerde bilspier weer eens van dichtbij te laten bekijken. Eric Ge- rets is er woensdagavond in de be kerwedstrijd tegen Twente niet bij omdat hij met België een interland in en tegen Portugal afwerkt. Dor jee rekent wel op een fitte Van Aer ie, die gisteren met griep zijn bed hield. Maar de trainer weet dat hij zich in dat geval vasthoudt aan een strohalm. Chovanec heeft 'spon taan' een kuitblessure gekregen, die minder spontaan verdwijnt. Gedwongen Stans Valckx incasseerde bij Vo lendam zijn vijfde gele kaart, maar wordt daarvoor pas na het duel te gen Twente gestraft. Valckx is, door het ontbreken van Nielsen, Van Aerle en Koot een gedwongen oplossing als het gaat om achterin de wacht houden als Ronald Koeman zijn vrije rol vervult. Gis teren gaf Steve van Dorpel, opval lendste Volendammer, eens te meer aan hoe zeer de nood bij PSV aan de man is als op Valckx moet worden vertrouwd. Van Dorpel was ook Dorjee op gevallen. „Vergeleken met een jaar terug bij DS is hij ten goede veran derd. Ik heb me over hem ver baasd". Ook de andere uitblinker bij Volendam, Randy Samuel, werd door Dorjee niet vergeten. Tegen Steegman: „Ik heb een hele goede PSV'er bij jullie gezien. Kyk maar uit, misschien word ik ge dwongen Randy eerdaags te ko men halen". Dorjee haaste zich te redden toen er serieus in die rich ting werd doorgevraagd. „Er wordt bij PSV niet aan gedacht. Ik weet niet eens of het wel kan". Eric Steltenpool belet John Veldman de doortocht. Volendam hield de landskampioen op 1-1. Om niet, als in eerdere uitwed strijden, voor ongewenste verras singen te komen staan koos PSV voor een stevige start. Volgens Dorjee werd echter de verkeerde vorm van agressiviteit verkozen. Binnen het kwartier hield de matig leidende Van der Laar doelman Lodewijks, Hans Gillhaus en Stans Valckx geel voor. Bij de ongecon troleerde actie, na nog geen dertig seconden, van Lodewijks contra Gert-Jan Duif zou rood niet heb ben misstaan. Van der Laar weiger de zo vroeg al een voorbeeld te stel len. Leo Steegman had er geen goed woord voor over. „Het is toch gê nant om te zien, dat PSV tegen een ploeg als Volendam dergelijke overtredingen nodig heeft. Wat Lo dewijks deed was een doodschop uitdelen. Hij heeft niet eens gepro beerd de bal te spelen". De drift maakte bij Steegman snel plaats voor een jovialere bui. Vooral de manier waarop het ver driet na de uitglijer tegen Feye noord was verwerkt deed hem goed. „Dat verlies bepaalde voor tien procent de houding waarmee PSV te lijf werd gegaan". Volendam, met een foutloos spe lende Samuel, bleef negentig mi nuten zichzelf. Ook toen PSV na de stevige opening met beter voetbal het duel probeerde te dicteren en via Vanenburg (schot gekeerd door doelman Schilder) en Gillhaus (kopbal die grabbelend werd ver werkt door de Volendam-keeper) kansen kreeg. Zelfs nadat de lands kampioen in de 23ste minuut op 0-1 was gekomen - na een kopbal van Gillhaus op de paal kon Ellerman van dichtbij intikken - liet Volen dam zich niet gek maken. De les die Feyenoord vorig week gaf, was (foto ANP) zeven dagen later uitstekend be grepen. Daarnaast bood de zwakke plek in de Eindhovense afweer - Valckx - voldoende hoop op betere tijden. In de 38ste minuut mikte Van Dor pel, door Valckx uit het oog verlo ren, de bal tot twee keer toe nog net naast het doel van Lodewijks. De Volendamse aanhouder greep vijf minuten later zijn winst door een prima pass van Sneekes even fraai te verzilveren. 1-1. Gewicht Waar Sneekes weer langzaam zijn evenwicht vindt, kan Johan Steur het gewicht van het elftal maar niet dragen. De middenvelder speelde wederom ongelukkig, al had hij kort na de hervatting de beslissing op zijn schoen. PSV ontliep het noodlot toen de bal afketste op de binnenkant van de paal. Drie keer 'rood' in de eerste divisie DEN HAAG - (ANP) Nummer drie op de ranglijst in de eredivisie, Feyenoord, deed goede zaken. De ploeg uit Rotterdam won met 3-0 van het zwakke Haarlem en ver kleinde de achterstand op PSV en Ajax tot respectievelijk zes en drie punten. Rob Jacobs toonde zich verheugd, eindelijk met zijn favo riete elftal te kunnen aantreden. Haarlem daarentegen, dat de com petitie uitstekend begon en lange tijd subtopper was, gaat moeilijke tijden tegemoet. Sinds trainer Dick Advocaat heeft bekend gemaakt dat hij naar SW vertrekt, haalde de club geen punt meer. In een dergelijke situatie ver keert Forfona Sittard, zij het dat de Limburgers vijf punten meer heb ben dan Haarlem. Sinds bekend is dat trainer Hans van Doorneveld de club verlaat, rijgt Fortuna de ne gatieve scores aaneen: zaterdag in de Baandert tegen FC Utrecht, 1-2. Linford, oud-Fortuna, opende de score. De Vries maakte gelijk. Plomp, die Utrecht zo graag wil ruilen voor het buitenland, besliste het duel uit een strafschop. Beter ging het met de andere Limburgse vertegenwoordigers. Roda won bij Den Bosch met 1-0 door een doelpunt van de weer fitte Leidenaar Alfons Groenendijk. MVV boekte de tweede opeenvol gende overwinning. Na de 4-0 bij Haarlem, werd het in de Geusselt 3- 1 tegen Groningen. Doelpunten makers: eerst Groeleken voor de gasten, vervolgens Schuman, Qua- den en Vincent voor de Maastrich tenaren. Nummer «laatst VW kwam in eigen huis niet verder dap 1-1 tegen RKC. Van Berge He negouwen doelpuntte voor VW, Hoekstra maakte gelijk. Met die goal, zijn twaalfde dit seizoen, is hij weer 's lands topscorer. Willem II en Twente scoorden zaterdag niet. Sparta had vrijdag al gewonnen bij Veendam dankzij Lengkeek: 0-1. Vitesse heeft op de twintigste speeldag van de eerste divisie al- Andre Hoekstra. leen de leiding genomen. De club uit Arnhem, die zo graag naar de eredivisie wil omdat in de stad een hypermodern, overdekt stadion wordt gebouwd, won op het oude Monikkenhuizen met 2-0 van SC Cambuur. Hilgers en De Vries maakten de doelpunten. Concur rent Excelsior, dat voor het week einde gelijk in punten stond, moest het laag geklasseerde Eindhoven een gelijkspel toestaan: 0-0. Opvallend was, dat de arbiters in de vier wedstrijden van gisteren drie spelers uit het veld stuurden. Scheidsrechter Lammers zond bij Telstar - Den Haag Van Oosten van de gasten weg. De verdediger haal de Robijn onderuit. Cambuur-spits Willy Carbo moest van arbiter Bulthuis vertrekken tijdens Vites se - Cambuur, omdat hij tamelijk onbeschaafd omsprong met Stu ring. Nederlands opkomende man in de scheidsrechterswereld Frans Houben gunde RBC-aanvoerder Gerrie Voets het einde van het duel met NAC niet. Voets kreeg twee keer geel. ITALIË (GPD/ANP) Marco van Basten heeft begin januari serieus voor gesteld zijn contract met AC Milan te ontbinden. Later is hij op zijn beslissing terug geko men. Zijn manager Cor Coster heeft destijds de wens van de Eu ropees voetballer van het jaar overgebracht aan AC Milan om eventueel zelfs met onmiddellij ke ingang Italië te verlaten. Dit blijkt onder meer uit een telex die Coster pal voor het afge lopen weekeinde zijn advocaat Adriaanse aan AC Milan heeft la ten versturen. In de telex staat dat Marco van Basten heeft be sloten om niet 'opnieuw' con tractontbinding aan te vragen voor de datum van afloop, 30 juni 1990. Deels vanwege zijn adora tie voor zijn voormalige leer meester Johan Cruijff en deels vanwege privé-omstandigheden had hij Milan willen verlaten. Omdat Milan, dat in het ge sprek werd vertegenwoordigd door onder meer de rechterhand van voorzitter-eigenaar Silvio Berlusconi, Adriano Galliani en general manager Ariedo Braida, duidelijk had laten weten dat er over een voortijdig vertrek vanuit Milaan niet viel te praten, heeft Van Basten afgezien om verder aan te sturen op een breuk met zijn huidige werkge ver om een vertrek naar het Bar celona van Johan Cruijff te force ren. Van Basten scoorde van de strafschopstip overigens zijn ne gende competitietreffer tegen Bologna, dat door een eigen doelpunt van Baresi in de slotfa se een punt wegkaapte (1-1). Cor Coster heeft middels de zelfde telex nu laten weten zich in te zetten om tot contractver lenging van zowel Van Basten als Gullit, wiens zaken hij ook behartigt, te komen. Verder kon digde de Amsterdamse manager aan met Joharf Cruijff te gaan praten om rond Van Basten een noodzakelijk geachte rust te cre ëren. Het was met name de voor malige nummer 14 die nog altijd een meer dan vriendschappelij ke band met zijn voormalige pu pil heeft, die de afgelopen week voor veel beroering in het Mila nese kamp zorgde door openlijk te verklaren dat Van Basten lie ver vandaag dan morgen Milaan voor Catalonië wilde ruilen en dat de poort van Nou Camp wa genwijd voor hem openstond. „Eigenlijk vind ik niet dat ik hierover zou moeten praten", al dus Van Bastens zaakwaarne mer, Coster. „Dit is een zaak tus sen ons en de club. Maar blijk baar is er weer iets naar buiten gekomen. De situatie in Milaan was nogal chaotisch. Ik heb aan alle tamtam een einde willen ma ken. De rust is hopelijk hersteld. Wellicht kunnen we nu zelfs pra ten om tot verlenging van Mar co's contract te komen". De centrumspits leek tegen Bologna, dat de hele wedstrijd onder druk werd gehouden, toch nog wat aangedaan door de com motie rond hem de afgelopen week. Afgezien van een straf schop die hij in de zeventigste minuut na een overtreding op Ruud Gullit omzette in een tref fer, kwam hij slechts één keer echt in scoringspositie. Tien mi nuten voor rust brak hij op rechts door maar ontbrak hem kandidaat Pescara een punt (0-0) Careca en Maradona. (foto ap) de moed om oog in oog met doel man Cusin zelf te schieten. Zijn passje op Gullit, die in het cen trum stond, smoorde, zoals Milan wel meer kansen om zeep bracht (Gullit, invaller Virdis), al vorens Baresi in de 89e minuut met een als terugspeelbal be doelde kopbal zijn eigen doel man passeerde na een dieptepass van Rubio. De verbijstering bij alles wat roodzwart was, was na het schle mielige tegendoelpunt algeheel. Zowel Baresi als Gullit lieten zich tegen het gras vallen. Door dat Inter nog net op de laatste wedstrijddag van de heenronde tegen zijn eerste nederlaag op liep, 4-3 bij Fiorentina, is het gat tussen de koploper uit Milaan en zijn roodzwarte stadgenoot met de tweede competitiehelft (van 17 wedstrijden) voor de boeg nu iets teruggebracht tot acht pun ten. Voor Inter scoorde overi gens Serena twee keer, voor Fio rentina deed Borgonovo, die nog steeds eigendom is van AC Milan, hetzelfde. Napoli kwam op één punt van Inter door een moeizame zege op Como (3-2); Careca en Carnevale scoorden onder meer. Onderin deed Pisa van Mario Been weer een goede zaak door bij mededegradatie ENGELAND Arsenal en Norwich City hebben zaterdag meer afstand genomen van de concurrenten Coventry City en Nottingham Forest in de eerste divisie van de Engelse lea gue. De topploegen wonnen met minimaal verschil, Forest speel de op eigen terrein gelijk tegen Queen's Park Rangers en Coven try verloor van degradatiekandi daat Newcastle United. Man chester United klom door de ver- liespunten van Coventry en Fo rest en dank zij zijn zesde over winning in successie naar de der de plaats. Arsenal heeft op The Den bij Millwall bijna een uur achter de feiten aangelopen door een vroe ge treffer van Carter. Diep in de tweede helft maakte Marwood gelijk en negen minuten voor het einde bracht Smith's, negentien de treffer Arsenal de drie winst punten. Norwich dat in 1989 nog geen competitiewedstrijd op ei gen veld had gewonnen, door brak die reeks ten koste van Der by County. Eén treffer van de Schot Fleck was daarvoor vol doende. Brian Clough zat zaterdag voorlopig voor het laatst bij een leaguewedstrijd als coach op de bank van Nottingham Forest. Het was geen prettig afscheid, voor zijn schorsing wegens te hardhandig optreden tegen sup porters begint. Queen's Park Rangers, volop gewikkeld in de strijd tegen de degradatie hield Forest na negen gewonnen wed strijden in league en bekertoer nooien in Nottingham op 0-0. Coventry City miste zijn ge schorste topscorer David Speedie. Voor zijn doelpunt had Coventry de medewerking nodig van Pingel, die het eigen doel trof. Vóór dat ongelukkige mo ment was Newcastle United op 1-0 gekomen door Hendrie. Een kwartier na de gelijkmaker scoorde de Braziliaan Miran- dinha van de strafschopstip. Manchester United dankte zijn overwinning bij Sheffield Wed nesday aan de Schotse interna tional Brian McClair, die in beide helften een doelpunt maakte. Wimbledons overwinning op As ton Villa, 1-0 dank zij Fashanu was niet echt opmerkelijk, wel verrassend was dat de jongste Londense club, die de laatste we ken geregeld botste met de scheidsrechters dit keer ander half uur van kaarten verschoond bleef en er toch in slaagde de En gelse topscorer Alan Mclnally van doelpunten af te houden. In de halve finale van de strijd om de League-beker won Luton Town de eerste wedstrijd tegen West Ham met 3-0. Harford, We- gerle en Wilson scoorden. SPANJE Aan de kop van de ranglijst in Spanje gaven Real Madrid en Barcelona elkaar gisteren niets toe. Beenhakker en Cruijf won nen, zij het de een wat overtui gender dan de andér. Real ver sloeg Gijon met de hoogste cij fers van de dag, 5-1. Barcelona had wat meer moeite met Elche, al was de zege van 2-0 ruim ver diend. Real ging in het eigen Berna- beaustadion sterk van start. Bin nen tien minuten leidde de ploeg met 2-0, dankzij treffers van Gor- dillo en Butragueno. Felippe scoorde een minuut voor rust voor Gijon. Onder aanvoering van de Westduitser Schuster zet te Real de tegenstander na de hervatting onder druk. Michel (2 keer) en Sanchez scoorden. Voor Sanchez betekende de laatste tréffer van de wedstrijd zijn vijftiende van het seizoen. De Mexicaan heeft op de topsco- rerslijst echter nog een ruime achterstand op Baltazar van stadsgenoot Atletico. Barcelona nam op eigen veld pas na de rust afstand van Elche. In de 57ste minuut tekende Ba- kero voor de openingstreffer. Amor, ingevallen voor Lineker, maakte tien minuten later het tweede doelpunt voor de ploeg van Cruijff. WESTDUITSLAND Bundesliga-club Uerdingen heeft zich zaterdag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Westduitse voet balbeker. Uerdingen won de uit wedstrijd tegen Alemannia Aa chen, dat uitkomt in de tweede Bundesliga, met 4-1. Voor Uer dingen, dat nu op het door Mi- chels getrainde Leverkusen stuit, scoorden Mathy, Bartram, Kuntz en Witecek. Trainerslicentie voor Beckenbauer Franz Beckenbauer heeft van de Westduitse voetbalbond (DFB) de officiële trainerslicen tie ontvangen. De teammana ger van de nationale ploeg van de Bondsrepubliek vervulde zijn functie tot nu toe ongedi plomeerd. De voormalige international kreeg het diploma niet omdat hij de betreffende cursus met goed gevolg had doorlopen. Beckenbauer ontving de licen tie wegens zijn verdienste voor het Westduitse voetbal.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14