Tk heb daar niet gefaald Jarryd te sterk voor Schap ers Rinus Israel wil best weer terug naar Griekenland Vletter treedt af bij KNLTB Eeliiian blijft bij Noordwijk 'Het is duidelijk dat Anders op het ogenblik in topvorm is' Jaspers niet in Den Haag Hermans grijpt naast sprintzege ZATERDAG 11 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 15 AMSTERDAM (GPD) - Wie Ri nus Israel kent, weet dat hij pas in zijn element is als hij in zijn stam café Koffiehuis Leen Ajax in Am sterdam-Noord een kaartje kan leg gen. Het gemis van het dagelijkse bezoekje aan het etablissement, dat naar zijn zeggen in het gezellig ste stukje Nederland en op een steenworp van zijn woning ligt, was zo ongeveer het grootste na deel dat aan zijn verblijf in Grie kenland was verbonden. Dat hij vorig jaar zomer in staat was zijn stamkroeg en in eerste in stantie zijn gezin (vrouw en doch ter) achter te laten, verbaasde de aan zijn omgeving verknochte Is rael zelf. Amper 48 uur, nadat hij het avontuur in Thessaloniki heeft afgesloten en zich weer bij Leen Ajax heeft gemeld, doet de ex-trai ner van Feyenoord ook anderen versteld staan. „Als ik hier niet on der de pannen kom, keer ik na de zomer weer terug naar Grieken land. Ik kan voor 95 percent zeker bij twee clubs in de hoogste divisie aan de slag. Het is me achteraf niet tegengevallen daar. Als blijkt dat er in Nederland geen mogelijkhe den zijn om mijn trainerscarriëre Camera op auto PARIJS (AFP) Acht formule 1-' wagens zullen dit seizoen tijdens elke Grand Prix uitgerust worden met televisiecamera's. Vanuit twee wagens worden de beelden recht streeks uitgezonden. De appara tuur op de andere zes maakt opna mes, die later op video te bewonde ren zijn. Lotus, McLaren, Williams, Ferra ri, Benetton en March gaven giste ren toestemming voor het monte ren van de camera's. Peter Warr, de voornaamste man van het Lotus team, verklaarde dat het aantal rechtstreekse reportages van Grand Prix-races in 1988 meer dan verdubbeld was. „Op deze manier wordt een Grand Prix ook een spektakel in de huiskamer", zei Warr. HILVERSUM (ANP) - Twee maanden na de benoeming van Ruurd de Boer tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB), heeft één van de leden van het dagelijks be stuur, Bas Vletter, zijn aftreden aangekondigd. Vletter heeft twee jaar lang de portefeuille toptennis beheerd. Hij is veruit de jongste binnen het bestuur en geeft zijn maatschappelijke carrière voor rang. Vletter heeft te weinig tijd de be langen van de topsport binnen de tennisbond goed te behartigen. „Er is op dit moment geen verschil van mening over mijn functioneren binnen de bond, maar het is denk baar dat de visie van de nieuwe voorzitter daar niet geheel bij aan sluit," aldus Vletter, die per 1 juni opstapt, of zoveel eerder als moge lijk is. Volgens voorzitter De Boer zal het vinden van een goede opvol ger enige tijd in beslag nemen. NOORDWIJK - John Eelman blijft nog een jaar bij Noordwijk. Afgelopen week besloot het be stuur van de zaterdageersteklasser het lopende contract met de Sant poorter opnieuw te verlengen. Dit gebeurde eerst nadat overleg was gepleegd met de selectiegroep. Met een onderbreking van drie jaar begint Eelman in augustus aan zijn veertiende seizoen bij Noord- wijk. Opvallend is niet alleen die lange looptijd, maar tevens het feit dat de oefenmeester en Noordwijk nimmer een contract voor méér dan één seizoen overeen kwamen. Telkens werd besloten er nog maar een jaartje aan vast te plakken. Dat gebeurde in veel gevallen 'stilzwij gend'. Zoniet dit jaar. Mede naar aanlei ding van de wat mindere prestaties van het eerste team, nog gevoed door bepaalde 'negatieve' geluiden die uit de groep klonken, besloot het bestuur vorige week tijdens een trainingsweekeinde in Maast richt voor de verandering de hele selectie maar eens te horen. "Daar bleek dat vrijwel iedereen door wil de gaan met Eelman", zegt voorzit ter Leen Korbee. "Voor het be stuur dus verder geen punt meer. We gaan gewoon nog een jaartje door met John". Teylingen-trainer Rob Rutten blijft nog een jaar verbonden aan de Sassenheimse afdelingsclub. Rutten is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen bij Teylingen Ook Koos van Weerlee tekende bij VNA voor een jaar bij. De oud speler van UVS en Roodenburg is bij de Boshuizerkade-club dit sei zoen voor het eerst werkzaam als trainer. Bij Concordia (H) verlengde Joop Konneman zijn contract met één jaar. JUDO - Jenny Gal heeft de klasse tot 56 kg op het «sterk bezette inter nationale judotoernooi van Parijs gewonnen. In de finaleronde ver sloeg ze Miriam Blasco (Spa) op punten en Nicola Fairbrother (GBr) op ippon. voort te zetten niet aarzelen we te stappen". Glamour Diepe sporen, blijkt, heeft het ontslag bij PAOK Saloniki niet achtergelaten bij 'IJzeren' Rinus. Net zo min als hij acht maanden ge leden mentaal was geraakt door zijn voortijdig vertrek in de Kuip. Daarbij komt dat de financiële ver goeding van beide clubs een flinke pleister op de wonden, zo die er al mochten zijn, vormen. Israel wordt nog tot 1 juli 1990 doorbetaald door Feyenoord en heeft bij de presi dent van PAOK bedongen, dat hij ook van de Griekse club zijn salaris tot aan het eind van dit seizoen ont vangt. De schijn zou kunnen worden gewekt, dat de 47-jarige Amster dammer zich in de handen wrijft bij de gedachte dat hij zonder een vinger uit te steken het geld ziet binnenstromen. Niets is echter minder waar. Rinus Israel zit niet om honderdduizend gulden verle gen, leidt geen duur bestaan en heeft een afkeer van glamour en glitter. De dag voordat hij in Grie kenland op straat werd gezet, bood hij PAOK-president Dedeoglu aan te willen vertrekken zonder dat de club hem een cent hoefde te beta len. „Omdat ik de grootste proble men met supporters en een deel van de pers had en we tegen Laris- sa weer hadden verloren, vroeg ik hem of het bestuur nog vertrouwen in me had. Als de heren niet tevre den over me waren, zo hield ik hem voor, zou ik direct mijn koffers pakken. Dedeoglu wilde nergens van weten. Ik moest en zou blijven, 's Avonds is hij echter onder druk gezet door aanhangers van de club en door de chef van de grootste sportkrant. Waarna ik de volgende morgen de mededeling kreeg dat ik was ontslagen. Kijk, toen kwam de zaak er eventjes anders voor te staan! Toen ik zelf wilde opstap pen, wilde men er niet op ingaan. Nu hield ik mij vast aan mijn con tract...". Voel je je door het tweede ont slag in je trainerscarriëre gete kend? Israel: „Nee. Ik heb dit im mers zelf in de hand gewerkt. Hoe? Door mij in Griekenland af te zet ten tegen de pers en de supporters. Dat werkt daar ongeveer vijftig keer zo snel tegen je als in Neder land. Op oudejaarsdag verspeelden we thuis een punt tegen Olympia- kos Volos (1-1). Na de wedstrijd werden wij, de spelers en ik, door supporters belaagd. En dan bedoel ik niet door drie dronken lieden of zo, zoals in Nederland. Nee, dit was andere koek. Het waren georgani seerde groepen. Nadat het twee weken stil was geweest, begon het gelazer na de wedstrijd tegen AEK, die we met 1-0 verloren, weer. We speelden inderdaad belabberd, maar het was pas de eerste keer dat dat gebeurde. We hebben meer dan een uur vastgezeten in de catacom ben van het stadion. Ik kon niet eens naar de persruimte toe". Te eerlijk „Eenmaal bevrijd heb ik tegen journalisten gezegd dat het afgelo pen moest zijn met die praktijken van die supporters. Ja, ik heb me behoorlijk afgezet tegen dat scho rem. Ik heb hen voorgehouden dat ik in Nederland gewend was ook na een nederlaag vrij te zijn in mijn doen en laten". „Dat is me niet in dank afgeno men. Maar zo is mijn karakter. Ik zeg wat ik denk. Dat heb ik mijn hele leven al gedaan en dat zal ik blijven doen. Zal ik je eens wat ver tellen? In een radio-uitzending zei een Griekse verslaggever pas tegen mij: 'Weetje wat het met jou is, Is rael, jij bent helemaal niet geschikt om als trainer in Griekenland te werken. Je bent veel te eerlijk. Je spreekt altijd de waarheid. Dat kan hier niet...' Nou dat is dan jammer, maar zo steek ik in elkaar". Volgens Mike Small (ex-Go Ahead en NAC en thans spits bij PAOK, red.) werd er door een stuk of zes spelers ook sabotage ge pleegd. Er zouden spelers opzette lijk op de training zijn weggeble- israel: „Ik begrijp niet dat verhaal vandaan komt. Ik heb nooit problemen met de spelers groep gehad. Het contact was jofel. Nou ja, ik kon me natuurlijk niet in het Grieks verstaanbaar maken en miste daardoor ook wat er werd be sproken. Maar ik heb geen conflic ten gekend. Het is waar dat mijn aanvoerder een keer een week niet kwam trainen. Dat had echter met betalingen te maken. Hij wilde geld zien. Bovendien speelde die zaak zich af toen ik even terug was in Nederland. Voor dat geintje is die jongen trouwens later door supporters op straat aangevallen". Goed werk De vraag is of Israel door die verve lende ervaringen bij twee van de drie clubs waar hij heeft gewerkt nog geen spijt gekregen voor het trainersvak te hebben gekozen. Is rael: „Het klinkt een beetje lullig omdat ik het zelf zeg, maar ik heb in Griekenland goed werk verricht. Ik heb er niet gefaald. Tot acht da gen voor mijn ontslag hadden we maandenlang op de eerste of twee de plaats gestaan. Toen ik wegging stond de club nog altijd slechts vier punten achter op de bovenste. Bo vendien had ik net de kwartfinale van de beker bereikt. Het werd ons kwalijk genomen dat we uit van Larissa verloren, maar dat is toe vallig wel de kampioen van vorig jaar". „Bij Feyenoord werd ik in mijn eerste seizoen derde met ruime af stand op nummer vier. Als ik zie hoe de club het nu, na al die miljoe nen die er in nieuwe spelers zijn ge ïnvesteerd, doet, dan mag ik stellen dat ik het met het materiaal van toen nog niet zo slecht heb gedaan. Ondanks al dat geld, wat er is inge pompt, heeft Feyenoord nog volop problemen. Ik voorspel dat het nog een hels karwei wordt om dit sei zoen derde te worden". „Natuurlijk was mijn tweedejaar bij Feyenoord een stuk minder. Maar dat had zijn oorzaken. Tot zes wedstrijden voor het einde ston den we er prima voor. Toen kwa men Kraay en Van de Herik op het toneel en begon dat gelazer met nieuwe spelers en jongens die hoorden dat ze moesten vertrek ken. Ik ben nog steeds van mening dat dat een enorme weerslag op de groep heeft gehad. Als dat duo zich niet had geroerd, waren we moeite loos derde geworden". „Om op de vraag terug te komen, spijt dat ik niet voor een ander vak heb gekozen heb ik nooit gehad. In de eerste plaats waren er ook wei nig alternatieven voor mij. Je maakt als trainer leuke en verve lende dingen mee. Ik heb in Grie kenland Zes maanden plezier en twee weken rottigheid gehad. Dat hoort erbij. Daarbij komt dat het in financieel opzicht nou niet zo'n be roerde baan is". Afwachten FC Utrecht en Den Bosch worden als mogelijke nieuwe werkgever genoemd. Israel: „Ik heb nog met niemand een woord gewisseld. Via anderen heb ik begrepen dat er be langstelling zou zijn van die clubs. Ik zal me nergens aanbieden. Nee, voor de eerste divisie voel ik me niet te groot, maar als er een club op me afkomt moet die me wel aan spreken. Ik wacht dfe ontwikkelin gen rustig af. Op hete kolen zit ik immers niet. Het is prettig om Grie kenland achter de hand te hebben. Het is me daar alles bij elkaar best bevallen. De zon, het strand, de en tourage bij het voetballen, de le vensgewoonten, prima allemaal. Ik vond zelfs het eten lekker. Als mijn vrouw in Nederland was, at ik elke avond buiten de deur. Ik ben ge lukkig alleen de laatste weken pas een beetje zwaarder geworden". ROTTERDAM (GPD/ANP) Michiel Schapers heeft zijn 'stuntje' van vorig jaar niet kunnen herhalen. De Rotter dammer die zich toen als eerste Nederlander sinds Tom Okker (in 1976) voor de halve finale van het ABN-tennis- toernooi plaatste, strandde gisteren in Rotterdam op de de gelijkheid van Anders Jarryd. Schapers wist de eerste set nog wel naar zich toe te trekken, maar werd vervolgens door de Zweed kansloos weggeslagen: 6-7, 6-1, 6-3. Dat Nederlands beste tennisser het eerste spel op zijn naam wist te schrijven, lag vooral aan zijn sterke eerste service. De Rotterdammer sloeg maar liefst tachtig procent van zijn eerste opslagen in. Dat ver schafte hem de kans Jarryd onder pressie te houden. Al in die eerste set liet zich ook het voornaamste probleem van Schapers, zeker gis teren, aanzien. Hij slaagde er maar niet in iets met de tweede opslag van de Zweed te doen. Hoewel hij al enige tijd bezig is met het om schakelen van een actieve base- liner naar een echte netspeler, dient de knop in zijn hersenkwab ben, zoals hij het zelf uitdrukt, nog steeds omgezet te worden. In plaats van af en toe door te slaan op de tweede opslag van de Zweed, beperkte hij zich teveel tot het te rugduwen of -slicen van de bal. Hij gaf daarmee Jarryd teveel de gele genheid naar het net te komen en aldus te scoren. Die strijdwijze kostte hem ook drie kansen op een service door braak in de zesde game. Hij benut te er geen, waardoor de tiebreak de beslissing moest brengen. Scha pers bleef daarin goed presteren, Jarryd verloor drie keer een op slag. In de tweede set viel de beslissing eigenlijk al in de eerste game. Schapers had van de eerste bal op eens meer moeite met het serveren. De Zweed voelde dat daar zijn kans lag. Want als Schapers op zijn twee de opslag naar het net komt, is hij te langzaam. De Nederlander krijgt dan de meeste returns echt letter lijk op de voeten en daar kan de lange Rotterdammer niet mee uit de weg. De misere voor Schapers in die tweede reeks werd per game groter. Op de opslagen van Jarryd kreeg hij helemaal geen kans, op ei gen service kreeg de Zweed steeds meer het initiatief. De 6-1 was een juiste afspiegeling van de krachts verhoudingen. In de derde set was het verzet van Schapers iets beter. Dat was een logisch gevolg van het feit dat hij er weer in slaagde zijn eerste op slag binnen de lijnen te houden. Het was echter te weinig tegen de Zweed die de winst voor het opra pen wist. Hij zorgde voor de goede ballen op de juiste momenten. Schapers maakte op verkeerde punten belangrijke fouten. De Ne derlander bleef wel in de wedstrijd, werd niet weggespeeld als in de tweede reeks, maar had nimmer meer werkelijk uitzicht op de winst. „Jarryd begon vooral beter te re tourneren terwijl ik steeds meer moeite had om zijn service terug te brengen", gaf Schapers na afloop als reden voor zijn verlies. „Het is duidelijk dat Anders op het ogen blik in topvorm is". Eerder op de dag plaatste ook Ja kob Hlasek zich voor de halve fina les. De Zwitser versloeg simpel de Westduitser Eric Jelen (6-1, 6-1). Hlasek is vanaf november bezig aan een opmerkelijke sprong voor waarts. Het doel is duidelijk: de beste tennisser van de wereld wor den. De vraag is natuurlijk of de Zwitser, die 24 jaar geleden in de Tsjechische hoofdstad Praag werd geboren, daarin zal slagen. Zelf heeft hij er in elk geval alle vertrou wen in. „Op het ogenblik blijkt uit niets, dat ik geen kans maak om ooit nummer één van de wereld te worden". Op 22 januari 1988 leek een abrupt einde aan zijn veelbeloven de carrière te zijn gekomen, toen hij na afloop van een feestje achter het stuur in slaap viel. Een gebro ken pols en een aantal kapotte rib ben waren het gevolg. De inwoner van Zürich vocht echter terug en na vier maanden, waarin hij nau welijks een tennisracket aanraak te, maakte Hlasek in mei zijn ren tree op het toernooi van München. „Na het ongeluk had ik veel vrije tijd. Om in conditie te blijven, heb ik vooral aan fitness gedaan. Daar door ben ik veel stérker geworden. Achteraf bekeken, heeft mijn onge luk toch nog iets positiefs opgele verd", zei Hlasek in november vo rig jaar. Fris De in Rotterdam als tweede ge plaatste tennisser had daarbij wel het voordeel dat de meeste spelers aan het eind van het jaar op hun laatste benen liepen, terwijl hijzelf Michiel Schapers retourneert de bal in zijn parrij tegen Jarryd. Opperste concentratie bij Anders Jarryd. De Zweed schaarde zich bij de beste vier in Rotterdam. nog zo fris als een hoentje was. In oktober bereikte Hlasek, door zijn fans liefkozend 'Kuba' genoemd, in Toulouse en Parijs de halve finales en een maand later stond hij drie weken achter elkaar in de eindstrijd van een toernooi. Wem bley en Johannesburg schreef hij op zijn naam en in Brussel kon al leen Leconte hem van de overwin ning afhouden. Door deze resultaten wist Hlasek zich te kwalificeren voor het Mas- ters-toernooi in New York. Op de blauw gekleurde banën van het Madison Square Garden versloeg hij achtereenvolgens Lendl, Mayotte en Agassi. In de halve fina le moest de pupil van Georges De- niau, de oud-coach van de Frans man Guy Forget, de eer aan Boris Becker laten. Zijn sterke come-back lijkt Hlasek, inmiddels 's werelds num mer tien, echter in verlegenheid te brengen. Na afloop van zijn snelle overwinning op Eric Jelen veront schuldigde de goedlachse speler zich immers bij het Rotterdamse publiek. „Van nature ben ik met zo'n 'killer', maar ik heb geleerd datje niets moet weggeven. Als je dat doet, weetje nooit hoe de partij afloopt. Vanaf het begin heb ik dan ook zeer geconcentreerd gespeeld. Eric ging steeds meer fouten ma ken en dan is het moeilijk om je aandacht erbij te houden. Ik liet bijvoorbeeld slagen zien, die ik normaal gesproken alleen tijdens de training probeer. Zoiets komt op in je hoofd en dan doe je dat ge woon. Een teken dat mijn zelfver trouwen goed is". De volgende tegenstander van Hlasek heet Yannick Noah. De Fransman won gisteravond van de Westduitser Udo Riglewski (6-1, 7- 5). Een duel waar de blonde Zwit ser naar uitkijkt. „Ik kan dan re vanche nemen voor mijn nederlaag tijdens de open Franse kampioen schappen", lachte hij. Noah zege vierde op Roland Garros in de der de ronde over Hlasek (6-4, 6-4, 6-7, 6-3). Het kwartet wordt volgemaakt door Darren Cahill. De Australiër versloeg de Amerikaan Marty Da- ANP) vis, maar had daarvoor wel weer een tie-break (de vierde die hij in Rotterdam moest afwerken) nodig: 6-3, 7-6 (7-4). De 23-jarige Cahill staat vandaag voor de zevende keer in de halve eindstrijd van een Grand Prix-toernooi. De mooiste herinneringen bewaart hij onge twijfeld aan de laatste open Ameri kaanse kampioenschappen. Op Flushing Meadow schakelde de huidige nummer 26 van de werldranglijst onder meer Boris Becker uit en werd pas in de halve finale een halt toegeroepen door de latere winnaar Mats Wilander. DEN HAAG (ANP) - De atleet Paul Jaspers is afgevoerd van de lijst met deelnemers aan de Eu ropese titelstrijd indoor-atletiek, die volgend weekeinde in Den Haag wordt gehouden. Jaspers, die op de 3000 meter zou uitkomen, doet mee aan de wereldkampioen schappen veldlopen voor militai ren in Tunesië. De Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) had de 23-jari- ge Jaspers op grond van zijn derde plaats tijdens de nationale titel strijd geselecteerd. De KNAU ver gat echter goedkeuring te vragen aan het ministerie van Defensie. De Haarlemmer was door het leger reeds uitverkoren te lopen in de korte cross, een wedstrijd over on geveer 5000 meter. Sparta kan weer even ademhalen VEENDAM (ANP) Veendam heeft het moeilijk na de winter stop. De ploeg van Henk Nienhuis sloot de eerste competitiehelft met vijftien punten af en heeft er na de korte onderbreking nog geen punt aan kunnen toevoegen. Na het ver lies tegen PEC en Ajax moest de noordelijke formatie gisteren te gen het eveneens in degradatiege vaar verkerende Sparta twee be langrijke punten inleveren. De Rotterdammers beslisten in de slotfase het duel door een treffer van Lengkeek. Beide ploegen waren eigenlijk niet gediend met een gelijkspel ge zien de lage positie op de ranglijst en het kleine verschil met de ach tervolgende degradatiekandida ten. Toch durfden de teams niet echt voor de punten te strijden om dat angst voor een nederlaag over heerste. In de tweede helft kreeg Veendam enkele keer uitzicht op een doelpunt. Maar zoals zo vaak in deze competitie beschikt de ploeg over weinig trefzekere spitsen. Te gen Ajax lag de inproduktiviteit aan de basis van de kleine neder laag (0-1), tegen Sparta was dat niet anders. Jans en Van Buuren faal den op erbarmelijke wijze voor het doel van Ed de Goeij. Sparta had voldoende aan één mogelijkheid. Lengkeek plaatste na een vrije trap zijn hoofd voor het eerst goed tegen de bal en dat was voldoende voor de winst. Van Heezik springt naar indoor-winst SAN SEBASTIAN (AFP) - Edine van Heezik heeft gisteren tijdens een indoorgala in San Sebastian het verspringen voor vrouwen ge wonnen met een afstand van 6 me ter en 39 centimeter. Op de tweede plaats eindigde de Spaanse Isabel Lopez met twaalf centimeter min der. Op de 60 meter sprint kwam Carl Lewis, die een startgeld ontving van rond 50.000 gulden, niet verder dan de derde plaats. Hij maakte een tijd van 6,60 seconden, twee honderdste langzamer dan de win nende Cubaan Andres Simon. Le wis moest ook nog zijn landgenoot Witherspoon voor laten gaan. Er waren circa 8.000 toeschouwers. Ruime bekerzege voor Bax: 4-7 VOLENDAM Bax heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van de strijd om de nationale zaalvoetbal beker. Gisteren wonnen de Voor- houters in de Volendamse sporthal de Seinpaal met 4-7 van Gat van Nederland. Bax heeft het alleen in de ope ningsminuten even moeilijk gehad met de Noordhollandse tegenstan der. Na twintig minuten spelen wees het scorebord in de slecht be zette sporthal nog een 1-1 gelijke stand aan. In de resterende tijd voor rust liep Bax echter weg naar een 1-4 voorsprong, die na de pauze werd uitgebouwd tot 1-5, alvorens de thuisploeg weer wat weerwerk kon geven. De winst kwam echter niet meer in gevaar, via 3-6 maakte Bax met 4-7 het karwei af. Mario Faber (2x), Wim Bouckaert, Kees van der Lans, Martin Bax, Jeffrey Forée en Hans van Leeuwen scoor den voor de bezoekers. LEIDEN De wedstrijd tussen de landelijke jeugd van Telstar en UVS wordt niet zondag maar van middag al gespeeld. LA PALMA DEL CONDADO (ANP) Mathieu Hermans heeft in de derde etappe van de Ronde van Andalusië wel zijn gezicht in een massaspurt laten zien, maar zijn eerste seizoenzege ging aan zijn neus voorbij. De Italianen Ro- sola en Allocchio waren hem te snel af aan het einde van rit over 185 kilometer van Cadiz naar La Palma del Condado. Het peloton bleef in de regenach tige rit tot aan de streep bijeen. De meeste sprinters vergisten zich echter in de moeilijke aankomst. Op 150 meter van de finish dook er plotseling een haakse bocht in het parcours op. De Italianen Rossola en Allocchio en de Nederlander Hermans kwamen er ongeschon den doorheen. Hermans durfde echter op de smalle weg niet voluit te gaan, Rosola en Allocchio toon den zich wel bereid risico's te ne men. De Belg Vanderaerden en de Nederlander Van Poppel zaten midden in de grote groep en kon den zich niet in de sprint mengen. Steven Rooks stapte na enkele kilometers af. De kopman van de PDM-formatie klaagde over rug pijn, die hij zaterdag had overge houden aan een valpartij bij baan- wedstrijden in San Sebastian. Zijn ploeggenoot John van den Akker meldde zich 's morgens al voor het vertrek af. De griep had hem ge troffen. Massaspurt Wim Arras is al vroeg in het in vorm. De Belgische wielrenner won gisteren voor de tweede keer binnen een week een massaspurt. In de tweede etappe van de Ster van Bessèges, over 143 kilometer met start en finish in Sète, was Ar ras bij de massale aankomst sneller dan de Nederlanders Henri Man- ders en Teun van Vliet. Eerder won de rappe Belg een massasprint in de Grote Prijs UCB. In het algemeen klassement be hield de Belg Etienne de Wilde, winnaar van de eerste rit, de lei ding door zijn vijfde plaats. Hij deelt de koppositie met Manders, die een vierde en een tweede plaats scoorde. Op grond van zijn ritwinst mag de Belg het leiderstricot van daag weer aantrekken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15