HOELANG AARZELT U Rookverbod in openbare gebouwen Eens gek hoeft nog niet altijd gek te zijn Activisten 'beloven' nieuwe vernielingen Fruit Zuidafrika zit PvdA dwars Welzijnsraad verliest kapitaal aan oplichter Bouterse zou Nederlands geld in drugshandel steken VRIJDAG 10 FEBRUARI 1989 PAGINA 3 Ook verkoop per 1 juli aan banden DEN HAAG (GPD) - In een groot aantal openbare gebou wen moet op 1 juli een rookverbod van kracht worden. Staatsscretaris Dees (volksgezondheid) heeft dat gisteren in principe besloten ROTTERDAM (ANP) - Binnen het Gewest Rotterdam van de PvdA is opnieuw beroering ontstaan over het verlenen van een krediet aan bedrijven in de haven die waar schijnlijk ook Zuidafrikaanse pro- dukten overslaan. Dit keer gaat het om een krediet voor een fruit-ter- minal in de Merwedehaven waar Zuidafrikaanse citrusvruchten zouden worden overgeslagen. Het gewestelijk bestuur van de PvdA wil dat de gewraakte krediet verlening door burgemeester en wethouders - volgens het bestuur in strijd met het verkiezingspro gramma - alsnog wordt terugge draaid en wordt vervangen door een besluit waaraan de voorwaarde wordt verbonden dat geen Zuid afrikaans fruit wordt overgeslagen. Het gewestelijk bestuur zegt pas onlangs te hebben vernomen dat b en w van Rotterdam in augustus Opnieuw ruzie rond overslag in Rotterdam van het vorig jaar het groene licht hebben gegeven voor het krediet, juist op het moment dat binnen de Rotterdamse PvdA een hevige dis cussie oplaaide over het besluit krediet te verlenen voor de bouw van een kolenterminal voor het overslagbedrijf Frans Swarttouw dat ook Zuidafrikaanse kolen over slaat. Ook aan dit voorstel van PvdA-havenwethouder Den Dun nen gaf de PvdA-raadsfractie zon der voorbehoud haar goedkeuring. Die kwestie liep uiteindelijk met een sisser af. De gewestelijke ver gadering nam vorig jaar september in meerderheid genoegen met de verklaring van de fractie dat het stellen van voorwaarden in het ge val van de Swarttouw-terminal niet mogelijk was. De fractie beloofde in de toekomst dit soort conflicten te zullen vermijden. De kredietverlening aan de fruit- terminal was onderdeel van een in vesteringsprogramma voor de ha ven dat al in 1985 in de gemeente raad aan de orde is geweest. Toen werd afgesproken dat verdere be sluitvorming door b en w na advies van de havencommissie van de Rotterdamse gemeenteraad zou plaatsvinden. Het positieve advies van de havencommissie kwam eni ge weken voor definitieve besluit in augustus van het vorig jaar af. Het gewestelijk bestuur zegt het "volstrekt onbegrijpelijk" te vin den dat het college dit besluit nam, "juist toen de kwestie van de ko lenterminal de gemoederen hevig beroerde". De PvdA-leden in de havencommissie hebben volgens gewestelijk voorzitter P. van Dijk "zitten slapen". Ook de PvdA-frac- tie is pijnlijk verrast door de kwes tie. "Schokkend", reageert plaats vervangend fractievoorzitter W. Vleugels. Volgens hem is op de ver gadering van het gewest over de kredietverlening aan de Swart touw-terminal in september vorig jaar op aangeven van de anti-apart heidsbeweging nog gesproken over wat nu blijkt een definitief be sluit te zijn. "Niemand heeft zich toen gerealiseerd dat dat al het ge val was", aldus Vleugels. Wethouder Den Dunnen heeft gisteren naar aanleiding van de commotie een gesprek gehad met de directie van Fruit Terminal Rot terdam, waar de omstreden uitbrei ding zal gaan plaatsvinden. Hij heeft gezegd dat de gemeente geen definitief groen licht zal geven voordat de kwestie alsnog in de ge meenteraad is besproken. Den Dunnen erkende dat de gemeente Rotterdam waarschijnlijk wel ver plicht zal zijn het contract met de Fruit Terminal te tekenen. De ge meente heeft zich juridisch gebon den door vorig jaar al de uitbrei ding toe te staan. Het rookverbod zal gaan gelden in alle gebouwen van de overheid, in stellingen van gezondheidszorg, maatschappelijk en sociaal-cultu reel werk, bejaardenoorden, ge subsidieerde sportinrichtingen en alle onderwijsinstellingen. Ook de verkoop van tabaksprodukten wordt verder aan banden gelegd. In loketruimten, wachtruimten, vergaderzalen, leslokalen, kanti nes en recreatieruimtes zal het rookverbod in principe van kracht moeten zijn, aldus de staatssecreta ris. De beheerder van het gebouw kan onder bepaalde omstandighe den uitzonderingen maken. Maar dat mag alleen wanneer de niet-ro- kers geen hinder ondervinden van het roken en wanneer het grootste deel van de ruimten rookvrij is, al dus Dees. Hij wil van de Nationale Raad voor de Volksgezondheid ad vies over zijn plannen. Het verkoopverbod op tabaks produkten zal ook moeten gelden voor inrichtingen van gezond heidszorg, maatschappelijke dienstverlening, sport en onder wijs. Een uitzondering op dat ver koopverbod wordt gemaakt voor verpleegtehuizen, revalidatiecen tra, psychiatrische ziekenhuizen, zwakzinnigeninrichtingen, bejaar denoorden en tehuizen voor gehan dicapten. De bewoners daarvan zijn vaak aangewezen op een huis winkel, aldus Dees. De maatregelen zijn een uitvloei sel van de nieuwe Tabakswet. Daarin wordt erkend dat de maat regelen ter bescherming van de niet-roker steeds klemmender worden. Priester en arts op vrije voeten BREDA (GPD) De rechtbank in Breda heeft gisteren de voorlopige hechtenis van de Eindhovense priester Kees Koning (57) en de Amsterdamse arts Co van Melle (52) opgeheven. Beiden zijn giste ren in afwachting van de uitspraak in vrijheid gesteld. Het duo zat sinds 1 januari van dit jaar in de cel op verdenking van het beschadigen van vliegtuigen op de vliegbasis Woensdrecht. De vliegtuigen zijn door de Neder landse regering bestemd voor leve ring aan Turkije en beiden hadden met een bijl op de toesteilen inge hakt. De schade bedroeg 700.000 gulden. De president van de rechtbank, mr L. van der Plas, ging met de in- vrijheidsstelling in op het verzoek van de raadslieden van de verdach- ANp) ten. Hij voerde als motief RIJSWIJK (ANP) - Het vermogen van de per 1 januari opgeheven Na tionale Raad voor Maatschappelijk Welzijn is verdwenen. Het gaat om een bedrag van ruim 1 miljoen gul den dat was belegd in effecten. De effectenportefeuille was in beheer gegeven aan een Amsterdamse Volgens het NRMW-bestuur heeft diens compagnon vrijwel het hele vermogen medio 1988 in con tanten opgenomen bij een bank in Luxemburg. De effecten waren daar onderbracht. Inmiddels heeft de commissionair het nog resteren de bedrag van 20.000 gulden naar de NRMW overgemaakt, zei pen ningmeester J.A. Grotenhuis. Grotenhuis zei dat (nog) geen Willem I Het Koninklijk Huisarchief in Den Haag zal binnenkort worden ver rijkt met een aanzienlijk deel van de particuliere archieven van ko ning Willem I (1792-1849) en konin gin Anna Paulowna (1795-1865), en van hun zoons, de prinsen Alexan der (1818-1848) en Hendrik (1820- 1879). In Oost-Berlijn is gisteren een overeenkomst getekend voor de terugkeer van deze archieven, die zich bevinden in het Staatsar chief te Weimar (DDR). Dierproeven De dalende tendens van het aantal dierproeven heeft zich in 1987 voortgezet. De stijging ervan in 1986 lijkt eenmalig te zijn geweest. Dat meldt de Veterinaire Hoofdin spectie van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid. In de groep dieren die door de wet extra is be schermd (apen, honden, katten en paarden) is een daling in gebruik te zien van 32,6 procent ten opzichte van 1986: er werden 1.473 minder dieren gebruikt. Marken De christelijke fracties in de Twee de Kamer voelen niets voor toevoe ging van Marken bij de nieuw te vormen gemeente Waterland (sa men met Monnickendam, Broek in Waterland en Katwoude). CDA, SGP, GPV en RPF vrezen dat het onderbrengen van Marken bij de nieuw te vormen gemeente de ei gen, zeer specifikeke identiteit van Marken in gevaar brengt. Dat blijkt uit het voorlopig verslag van de Ka mer over de gemeentelijke herin deling in dit gebied. Kruisvereniging De PvdA maakt bezwaar tegen de sponsorovereenkomst die de Na tionale Kruisvereniging en een lui- erfabrikant hebben afgesloten. De fabrikant stelt onder meer in een reclamespotje op de televisie dat de kruisvereniging zijn produkt aanbeveelt. Volgens PvdA-Kamer- lid Vliegenthart staat dat op ge spannen voet met de^ objectieve voorlichting die de vereniging be hoort te geven. Janmaat De voorman van de ultra-rechtse Centrumdemocraten, drs. J. Jan maat, wil de burgemeester van Leerdam en Kedichem, D. Corpo- raal, geen inzage geven in de speech die hij 29 maart in Kedi chem wil houden bij de herden king van de rellen die zich daar twee jaar geleden afspeelden. De burgemeester had daarom in een brief aan Janmaat gevraagd. "Con trole vooraf is in hoge mate onge bruikelijk en laakbaar" schrijft de omstreden politicus. aangifte bij de politie is gedaan. Er wordt nog uitgezocht of er straf rechtelijke kanten aan de zaak zit ten, aldus de penningmeester. Vol gens hem ging het bij het belegd vermogen niet om geld van rijksubsidies. "Het geld bestond uit giften van een aantal fondsen, waaronder het Koningin Juliana- fonds". De verdwijning van het vermo gen heeft naar Grotenhuis zei geen gevolgen voor het personeel van het NRMW-bureau. "Die vloeien gewoon af en krijgen wachtgeld". Het Welzijnsweekblad van deze week meldt dat de NRMW het ver mogen bij beleggingen in de Vere nigde Staten is kwijtgeraakt. Toen het bestuur eind vorig jaar pro beerde het geld terug te krijgen zou het op "onwil en smoesjes" van de ■commissionair zijn gestuit. SCHIETPARTIJ - Door een schiet partij op het Haarlemmermeercir cuit in Amsterdam is gisteravond een nog onbekende man doodge schoten. Het slachtoffer is volgens een woordvoerder van de politie een dertig tot veertigjarige man van vermoedelijk Turkse afkomst. De politie vermoedt dat hij op straat is doodgeschoten, nadat hij uit een café kwam aan de Amstel- veenseweg. INNSBRUCK/SCHIPHOL (ANP) - Benen breken tijdens het skiën doen ze haast niet meer. Het zijn nu meer gescheurde kniebanden. De genezing daarvan duurt langer en het is de vraag of het nog helemaal goed komt. Dit constateerde Heieen Meijer, die als arts van SOS International gisteren vanuit Innsbruck de eer ste grote gipsvlucht van dit jaar be geleidde. SOS is de gezamenlijke alarmcentrale van een groot aantal verzekeringsmaatschappijen. In de hoofdstad van het dit jaar sneeuwarme Tirol werden ruim 40 Nederlandse patiënten opgehaald die wegens skiletsel niet meer in staat waren zelf naar huis te gaan. Wintersportleed: steeds meer letsel aan kniebanden De zwaarste gevallen, zoals dwars- laesies worden per auto vervoerd. Volgens Meijer neemt het aantal ski-ongelukken af. Maar als er een klapper wordt gemaakt is het meteen goed raak. De sterk verbe terde skibindingen voorkomen wel botbreuken maar zijn nog niet op gewassen tegen verdraaiingen van de knie. Dit seizoen, vooral in de Krokus vakantie, is er een hausse aan ski ongevallen met rug- en hersenlet sel. Door sneeuwtekort kluwen de skiërs samen op hoger gelegen overvolle pistes, die door ijsafzet ting vaak nog eens extra glad zijn. Het gevolg zijn valpartijen en bot singen. Volgens de SOS-arts zijn er op ie dere duizend mensen die één dag skiën één of twee die wat krijgen, variërend van een gebroken duim tot een verlamming. "Het aantal gewonden is wel toegenomen, maar het aantal skiërs ook. Skiën is niet per se gevaarlijker dan andere sporten". de wet geen mogelijkheden biedt de vredesactivisten nog langer vast te houden. Begin dit jaar werd de voorlopige hechtenis verlengd uit vrees voor herhaling. Die vrees werd gisteren tijdens de zitting niet ontzenuwd. Integen deel. Zowel Koning als Van Melle gaven de rechtbank te verstaan met hun vredesacties door te zul len gaan zolang en waar dat nodig is. Het ontbreken van een bepaald actiedoel was voor de rechter ech ter aanleiding dat er 'geen vrees be staat voor een misdrijf of voor alge meen gevaar voor goederen', zoals de wet voor de voorlopige hechte nis eist. Met de beschadiging van de toe stellen, zo bleek ter zitting uit ver klaringen van een getuige-deskun- dige, hebben de twee in ieder geval voorkomen dat nog meer Koerden in Turkije zijn omgekomen door militair geweld dan tot nu toe het geval is. Koning motiveerde zijn daden in Woensdrecht overigens voor de vierde keer. Eerder stond hij voor geweldloze vredesactiviteiten te recht in Assen, Zwolle en 's Herto genbosch. In Assen werd hij ver oordeeld tot twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. Van de rechter in 's Hertogenbosch moet hij vier maanden de cel in. De Bredase officier van justitie eiste gisteren tien maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Hij voelde niets voor de onmiddellijke invrijheidstelling. "Omdat ze zeg gen gewoon door te gaan met het plegen van strafbare feiten". Voor wat betreft de achtergrond van beide actievoerders liet de rechtbank zich informeren door de uit de Verenigde Staten overgeko men priester Phil Berrigan. Hij is woordvoerder van de Amerikaanse ploegschaarbeweging. Deze orga nisatie hanteert als motto de bijbel tekst 'smeed uw wapens om tot ploegscharen.' Een opdracht, zo bevestigden beide verdachten, die zij met hart en ziel zullen blijven uitvoeren. Over twee weken doet de recht bank uitspraak. DEN HAAG (ANP) - Minister Nijpels (milieu) en de importeurs en fabrikanten van auto's en lich te vrachtwagens zijn overeenge komen geen auto's meer te leve ren met asbest in de koppelings platen en remvoeringen. Het convenant dat beide partij en gisteren op het ministerie in Den Haag ondertekenden, houdt in dat nieuwe personenauto's en iichte bestel- en vrachtwagens (tot maximaal 3.500 kilogram) met ingang van 1 juli asbest-vrij moeten zijn. Dit is zo'n 80 pro cent van alle voor aflevering in Nederland geproduceerde en in gevoerde auto's. Bij de ondertekening van de overeenkomst kondigde de be windsman aan er nauwlettend op toe te zien dat de auto's ook werkelijk asbest-vrij blijven. Door middel van een algemene maatregel van bestuur, die naar Asbest verdwijnt uit koppelingen en remvoeringen verwachting op 1 januari 1990 in werking treedt, wil hij voorko men dat later bij vervanging van onderdelen alsnog asbestmateri- aal in auto's terechtkomt. De Industriebond FNV zei ver heugd te zijn over het asbest- convenant. De bond noemde het een belangrijke stap vooruit en ziet het als een succes in de cam pagne tegen asbest, de 'stille moordenaar'. "Helaas is dit nog niet voldoende om garagehou ders te beschermen", voegde de Industriebond er echter aan toe. Er moeten nog afspraken wor den gemaakt met de Bovag, de fabrikanten en importeurs van grote vrachtwagens en de hande laren in vervangingsmateriaal. Asbest is een stof die op de zwarte lijst van niet meer te lozen stoffen staat. De stof kan tot kan ker leiden, zelfs wanneer zeer ge ringe hoeveelheden in het li chaam worden opgenomen Daarom moet de uitstoot van as best volgens Nijpels zoveel mo gelijk worden beperkt. Asbest wordt bij auto's toege past in onder meer koppelings platen, remblokken en rem schoenen. Hierdoor komt vooral bij het remmen asbest vrij, dat laag in de lucht wordt uitgewor pen. Dit kan worden voorkomen door het toepassen van vervan gende frictiematerialen in spe ciaal daarvoor ontworpen rem- systemen. Deze vervangende stoffen zijn in aanschaf wat duur der, maar daar staat meestal een langere levensduur tegenover. LEEUWARDEN/DEN HAAG (GPD) - Het is te gek om los te lo pen dat Nederland f 1,6 miljard ont wikkelingshulp aan Suriname geeft, zonder de zekerheid te heb ben dat dit geld niet in het drugs circuit verdwijnt. Dat standpunt i staat als redactioneel commentaar in het februari-nummer van het Tijdschrift voor de Politie. Volgens hoofdredacteur drs. Nicolas van Heiten, korpschef van de Leeuwar der politie, blijkt uit "open bron nen in Nederland en de Verenigde Staten", dat er sterke verdenking bestaat, dat de Surinaamse opper bevelhebber Desi Bouterse bij co caïnesmokkel is betrokken. Volgens Van Heiten vond de re dactie van het maandblad, dat deze DEN HAAG Eens gek, altijd gek. Dat lijkt de maatschappij te denken, en op het eerste gezicht is dat nog niet eens zo'n vreemde ge dachte. Hoe vaak komt het niet voor dat een ex-psychiatrisch pa tiënt na enige tijd weer in een in richting belandt. Maar ligt de oor zaak altijd de patient of ligt het pro bleem ook bij zijn omgeving of in het systeem? In de (volgende) Week van de Psychiatrie staat het thema 'na zorg' centraal. De nazorg in de psy chiatrie faalt nogal eens, waardoor veel mensen terugkeren naar een psychiatrische inrichting. door Erna Cornelisse Ursula Drexhage maakt deel uit van de onafhankelijke werkgroep die de Week voor de Psychiatrie or ganiseert: "Wij hebben verscheide ne doelstellingen voor deze week. Maar in de allereerste plaats willen we de verschillende nazorg-projec ten die er bestaan, meer aandacht geven door onder meer films, dis cussies en sprekers. Die projecten lopen uiteen van wegloophuizen, dagbestedingsprojecten en de be geleiding van zelfstandig wonen den. De nazorg in de psychiatrie is nog steeds niet goed, het kan in ie der geval stukken beter". "Nazorg is een slecht en ouder wets woord. Het suggereert dat binnen een psychiatrische instel ling die zorg moet worden ver leend, terwijl het in de praktijk juist daarbuiten gebeurt. Ik zou het daarom liever over ambulante zorg willen hebben". J.A.C. Bleeker, be stuurslid van de Nederlandse Vere niging voor de Psychiatrie (NVP) erkent dat die ambulante zorg in veel gevallen niet uit de verf komt. Dat is volgens hem vooral te wijten aan een gebrek aan samenwerking tussen de psychiatrische zieken huizen en de nazorg-voorzienin gen. In gebreke "Ongestructureerd en ongecontro leerd", zo kenmerkt Hans Wie- gamp, coördinator van de Stich ting Landelijke Patiënten- en Be wonersraden (LPR), de situatie. "De psychiatrische ziekenhuizen blijven in gebreke, er is veel te wei nig onderlinge coördinatie van de zorg binnen en buiten het zieken huis. Wat heeft iemand aan een ver wijzing naar een RIAGG wanneer hij daar drie maanden op de wacht lijst staat?". Vervolgens wordt de patiënt ver wezen naar de polikliniek van zo'n algemeen psychiatrisch zieken huis, naar een zelfstandige psychi ater of naar een RIAGG (Regionale Instelling voor Ambulante Geeste lijke Gezondheidszorg). Dat blijkt echter niet voldoende. Directeur M.W. Knuttel van de Stichting Pandora: "Stel je voor: je hebt een half jaar in een psychiatrisch zie kenhuis gezeten, helemaal afge schermd van de buitenwereld. En dan sta je daar met het verwijs- briefje voor een RIAGG, je moet zelf alle initiatieven nemen, zelf al le drempels over". Pandora wil door voorlichting aan patiënten en het algemene pu bliek de helpende hand bieden. Mevrouw Knuttel: "Onze maat schappij heeft kennelijk het idee dat iemand die ooit een psychiatri sche behandeling heeft gehad, nooit helemaal geneest. En dat ter wijl het bij het merendeel van de patiënten slechts een tijdelijk pro bleem is. Wie in een algemeen zie kenhuis heeft gelegen, wordt daar later niet op aangekeken. Heb je in een psychiatrische instelling geze ten, dan ben je voor altijd 'ex-pa tiënt'. Je krijgt problemen bij het zoeken van werk, van woonruimte, je bent onverzekerbaar voor psy chiatrische behandeling of je krijgt moeilijkheden als je je rijbewijs wilt verlengen". Een ex-patiënt kan dus wel wat hulp gebruiken bij de terugkeer in de maatschappij. En precies die hulp in de vorm van nazorg func tioneert niet of nauwelijks. Hans Wiegamp: "We krijgen daarover re gelmatig signalen uit de patiënten- raden. Veel mensen vallen na hun ontslag uit de psychiatrische in stelling in een diep gat. Ze raken een heleboel kwijt: de verzorging, de ondersteunende gesprekken, de vulling van de dag". Zo komen er de 'draaideur-klanten', mensen die zich opnieuw onder psychiatrische behandeling moeten stellen. Wiegamp: "De hele nazorg in de psychiatrie is teveel op de instel ling gericht, in plaats van op de pa tiënt. Er wordt vergeten dat, zeker in de psychiatrie, de patiënt een re latie met de hulpverlener aangaat. Die relatie wordt verbroken als de behandeling stopt, en daar wringt de schoen". Bleeker van de NVP signaleert hetzelfde euvel: "We moeten meer overgaan tot case management, dat wil zeggen individuele patiëntbe geleiding. Het is een onderdeel van functiegericht denken, een combi natie van ambulante en klinische zorg". Een functiegerichte aanpak in de psychiatrie is ook onderwerp van besprekingen in de Nationale Raad voor de Volksgezondheid. De Raad komt binnen afzienbare tijd met een rapport hierover, maar met een rapport alleen is het pro bleem nog niet opgelost. Ambulant Wiegamp: "Moeilijkheden ont staan, denk ik, wanneer de advie zen van dit rapport naar de praktijk vertaald moeten worden. Sommige psychiatrische ziekenhuizen zul len dan bepaalde taken moeten af stoten, onder andere ten behoeve van de ambulante gezondheids zorg. Dat vormt nog een groot ob stakel voor hen. Toch geloof ik dat het absoluut noodzakelijk is. Er zit ten op zijn minst 200.000 r veel in de psychiatrische zieken huizen. Zij zijn veel meer geholpen met ambulante zorg". Eenmaal gek hoeft niet altijd gek te zijn. Het vraagt een verandering in de houding van iedereen in deze maatschappij, een ander beleid en een betere coördinatie tussen de ziekenhuizen en de vervolgop- vang. Een betere nazorg kan heel wat ellende voorkomen, en dat is altijd beter dan genezen. verdenking dreigde "onder te sneeuwen" in andere politie-be- stuurlijke overwegingen die bij de hulpverlening aan Suriname een rol spelen. "Het zou jammer zijn als je te laat tot de slotsom komt, dat er grote sommen ontwikkelingsgeld in drugshandel zijn gestoken", al dus de hoofdredacteur. Tweede-Kamerleden reageren sceptisch op de in het blad geuite wens een onderzoek in te stellen. Bovendien, zo beklemtoont CDA- kamerlid Aarts, bestaat de ontwik kelingshulp aan Suriname uit goe deren, niet uit geld. Met WD'er Weisglas wijst hij erop dat geruch ten over bemoeienis van de militai re autoriteiten met drugshandel al lang bestaan. Beide Kamerleden wensen be wijzen, voordat zij tot actie over gaan. Aarts vraagt zich daarbij af wie het onderzoek zou moeten doen. Weisglas meent dat de politie eerst de ministers Korthals Altes en Van Dijk dient in te lichten, wanneer zij actie wenst te onderne men. "Wanneer wordt bewezen dat de militairen of de regering in het drugscircuit zitten, is Suriname na tuurlijk niet de ideale partner voor ontwikkelingshulp", aldus Weis- ADVERTENTIE Wie slim is koopt meteen een lot. Wont ook deze maand zijn er meer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje king volgende week woensdag. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3