DD-show levert nieuw tv-gezicht op Popgroepen presenteren zich Michael Jackson sukkel? TOPKOMIEKEN BIJEEN PAGINA 24 DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 HILVERSUM - Het befaamde Amerikaanse duo Almond en Pitney is boos op tv-producer Joop van den Ende. Almond en Pitney zouden afgelopen maan dag hun hit 'Something 's got ten hold of mij Heart' op tv bij 'Wedden Dat' ten gehore bren gen. Maar zover kwam het niet. Tijdens de generale repetities liep het duo kwaad weg omdat het zijn nummer niet helemaal mocht zingen. Dat zou het pro- duktieteam van Van den Ende te lang hebben geduurd, aldus een woedende Almond en Pit ney. Volgens een woordvoerder van de tv-producent zat het pro bleem niet alleen in de tijds duur, maar ook in het ballet dat het nummer moest omringen. Almond en Pitney bleken niet gediend van dit "visuele lok kertje'. De woordvoerder van Van den Ende: "Tijdens de ge nerale repetitie zijn er toen har de woorden gevallen. De jon gens zeiden toen: wedden dat we het zó niet zingen? Een wed denschap die ze gewonnen heb ben. Begin volgende week gaan Joop van den Ende en de pla tenmaatschappij van Almond en Pitney, EMI, om de tafel zit ten om de ruzie uit de wereld te helpen. A Amerikaans duo boos op Van den Ende Het enthousiasme van Norbert Netten Presentator Netten is tevreden over zijn eerste programma. In het dagelijks leven werkt hij bij de vrijwilligersorganisatie 'Tie ners Actief. Daarnaast heeft hij een eigen grime-studio. En dan nu de DD-show. De showmaster is duidelijk over zijn keuzes. „Als ik leuk werk zou kunnen krijgen bij de televisie is dat een stuk ple zieriger dan wat ik nu doe. Wat dat betreft ken ik geen valse be scheidenheid." Netten, die zegt vanaf zijn negen tiende de televisie alleen nog maar voor het journaal te hebben aangezet, heeft ambities in het 'showgebeuren'. „Wat ik erg graag doe is zingen. Ik zing al tien 'jaar' in diverse bands. Ook thuis zing ik de hele dag door, de mensen worden er knettergek van. Verder ben ik geïnteres seerd in andere culturen. Ik zou wel een documentaire willen ma ken over volken, waar ze licha men beschilderen". Voorlopig moet hij het doen met de snelle jeugdspelshow. In een razend tempo („de Ameri kaanse versie is nog veel snel ler") moet hij de kinderen bij houden. Dat lukt hem aardig, maar het zou wat losser kunnen. „Ik was doodzenuwachtig toen ik daar voor het eerst stond te presenteren," geeft hij toe. Maar dat mag de pret niet drukken. (Vrijdag, Nederland 2,17.15 uur). DELFT (ANP) - Stevie Wónder zal op zondag 30 april in het kader van een Europese tournee een eenmalig con cert geven in de Ahoy in Rotterdam. Dit heeft Mojo Concerts bekendgemaakt. De Amerikaanse popster was voor het laatst in september 1987 in ons land. Het optreden dat hij op 30 april geeft, zal - zoals dat ook het geval was bij de concerten van Whitney Houston en Diana Ross - „in the round worden gehouden. Op vrijdag 5 mei zullen de gebroeders Gibb, beter bekend als de Bee Gees, een eenmalig optreden verzorgen in de Ahoy. In hun 25-jarige carrière heeft deze popgroep slechts een keer in Nederland aangedaan, in 1965. 'We proudly present' ook met voorronde in Leidse regio ROTTERDAM - De Zuidhollandse Popunie- organiseert tussen 18 februari en 22 april voor de vierde keer de groepenpresentatie 'We proudly present'. Anders dan bij voorgaande edities bestaat de groepenpresentatie dit jaar uit een tour met vier voorronden en een fina le, in plaats van de eendaagse activiteit die We proudly present voorheen was. Een van de vier voorronden wordt 18 februari gehouden in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wete ring. De andere drie voorronden zijn 10 maart in Jailhouse in Middelharnis, 1 april in Over de Brug in Gouda en 8 april in Bibelot in Dordrecht. Van de ruim 200 demo's die de Popunie be reikten zijn inmiddels 12 inzendingen gese lecteerd voor de voorronden. Daarbij is onder meer gelet op muzikale variëteit en spreiding over de provincie Zuid-Holland. Uit de regio Alphen/Léiden doen twee bands mee: BB's Crack Department uit Leiden (funk)-en Inno cent Eyes uit Alphen aan den Rijn (wave). De overige deelnemers aan 'We proudly present '89' zijn: Sex Slaves uit Rotterdam (hardcore), Lady Godiva's Operation, Ank Wayne Band uit Hellevoetsluis (nut-rock), Cheat the Beat uit Rotterdam (latin-reggae), Ramjets uit Schiedam (rock 'n roll), Shooting Party uit Den Haag (sixties)Scam uit Rotterdam (neo- rockabilly), Hi Ho Silver uit Rotterdam (draaiorgel-wave), Hounddog bluesband uit Gorkum (blues) en Emphasis uit Den Haag (hardrock). BB's Crack Department uit Leiden doet sa men mee met Scam en Shooting Party aan de voorronde in Nieuwe Wetering. De Aiphense Innocent Eyes doen mee aan de voorronde in Gouda, samen met de Ramjets (onlangs der de geworden bij Grote Prijs van Nederland) en Hi Ho Silver. De drie bands per voorronde moeten ieder drie kwartier optreden worden beoordeeld door een deskundige jury bestaande uit: He- lene Schilders van het Rotterdams Nieuws blad, Dick Vos van serviceburo Zuid-Hol land; Stan Verbaak (leadzanger) van Helloïse, Swie Tio van muziekblad Oor en Peter van der Stelt van boekingskantoor Rero. Van elke voorronde gaat een band over naar de finale op 22 april in De Boerderij in Zoetermeer. Finale De winnaars worden door de Zuidhollandse Popunie na afloop van 'We proudly present '89' ingezet in uitwisselingsprogramma's met andere provincies in Nederland. Deze drie bands mogen via subsidies van de Popunie een aantal optredens verzorgen. De finalisten mogen eveneens optreden tijdens het pro gramma 'Getapt' van Radio Rijnmond en krijgen een cassette met de opnames van hun optreden. De belangstelling voor de groepenpresen- tie is dit jaar bijzonder groot. "Vorig jaar had den we bij lange na geen 200 inzendingen. De belangstelling is bijna verdubbeld", zegt Mar tin Scheijgrond van de Zuidhollandse Popu nie. "In voorgaande jaren traden bij zo'n een daagse gebeurtenis 15 bands op. Mensen uit de Hoekse Waard hebben waarschijnlijk niet zo'n zin om aan de andere kant van de provin cie op te treden. Dat hoeft nu niet vanwege de voorronden in diverse uithoeken van de pro vincie. Misschien verklaart dat de toegeno men belangstelling". Bij de keuze van de zalen voor de vier voor ronden is rekening gehouden met 'witte vlek ken' op de kaart. Scheijgrond: "We willen de uithoeken van de provincies meer aandoen, die plaatsen uitkeizen waar weinig of niets wordt gedaan voor amateurpopgroepen". NEW YORK Een ontmoeting tussen twee zwarte topkomieken: Sam my Davis jr. (de kleinste van de twee, voor alle duidelijkheid) en Bill Cosby. Het duo kwam bij elkaar voor een aflevering van de 'Cosby Show', waarin Sammy Davis jr. een grootvader speelt die bezorgd is over zijn zwangere dochter. (foto ap> HILVERSUM - De zanger Michael Jackson is door de lezers van het muziekblad M.E. Sounds tot de grootste sukkel van het jaar 1988 ge kozen. M.E. Sounds is een toonaangevend popmagazine in West- Duitsland. Jackson won het van onder andere zanger/componist Fal- co en Prince, die respectievelijk tweede en derde werden. Op de top-10 van 'grootste sukkels' prijken verder nog met stip Rick Astley, Stock, Aitken Waterman en Sabrina. De popgroep U2 werd met 33,88 procent van alle stemmen tot beste internationale groep gekozen en op de tweede plaats belandde Pink Floyd met 3,94 procent. HILVERSUM (GPD) - Norbert Netten was ooit een afgewezen kandi daat in de 'Op Goed Geluk'-show van Carry Tefsen, maar momenteel presenteerd hij negen afleveringen van het nieuwe jeugdspelpro- gramma 'De DD-show' voor de TROS. Nog een beetje houterig blikte hij vorige week vrijdag, tijdens de eerste uitzending, in de came ra. Maar, zoals de programmalei ding terecht opmerkt, hij heeft de beschikking over een dosis enthousiasme waar niet veel mensen op kunnen bogen. De formule van de DD-show is overgenomen van het Ameri kaanse programma 'Double Da- re'. Het progran^ma duurt een half uur en de deelnemers moe ten snel 'denken en doen'. Twee teams van twee kinderen staan tegenover elkaar. Als het juiste antwoord op een vraag door bei de teams niet is gevonden, moe ten de jongens en meisjes in actie komen en moeten ze de gekste opdrachten uitvoeren. Met een katapult schieten de kinderen natte sponzen door de lucht en met bekkens slaan ze ballonnen stuk. Theekopjes, ballonnen, melk en water: alles mag stuk en over de vloer. Producer 'Kippevel' na ruzie weg HILVERSUM (GPD) - Ferry van der Wijst is in overleg met de leiding van de VARA ge stopt met zijn medewerking als producer aan het tv-poppro- gramma 'Kippevel'. Aanleiding was een perspublikatie waarin Van der Wijst zich uitliet over 'interne procedures en opvat tingen bij de VARA'. Hij verkondigde daarin on der meer de opvatting dat de VARA 'Kippevel' wat stiefmoe derlijk behandelde door het niet de kans te geven om in een periode van drie jaar en met grotere regelmaat een publiek op te bouwen. Op dit moment haalt 'Kippevel' een kijkdicht heid van 450.000 kijkers, een aantal dat voor de VARA van Marcel van Dam te laag is, al dus Van der Wijst. Een schip op het strand is een baken in zee, is een oud gezeg de dat ook vandaag nog zijn waarde bewijst. Bijvoorbeeld op de rivier de Rijn bij Düs- seldorf. Het waterpeil is daar door de geringe regen- en sneeuwval in het stroomgebied zo gedaald dat schepen aan de grond. Ze vormen een waar schuwing voor de ongewoon smalle vaarweg. Wandelaars maken dankbaar gebruik van de mogelijkheden om schepen eens van heel dichtbij te bekij ken. (foto EPA) postagentschap aan te zuiveren, maar de PIT wil van dat aanbod niets weten. Volgens de PIT zou zo'n inci dentele subsidiëring slechts tot willekeur leiden en te veel onze kerheid bieden. Bovendien is het geboden sponsorgèld vaak niet kostendekkend. Dit jaar moeten ruim 20 post kantoren en -agentschappen, voornamelijk op het Friese plat teland, de deuren sluiten omdat zy onvoldoende handelingen verrichten. In 1987 verrichtte het postagentschap van Ried bij Fra- neker verrichtte 2.362 handelin gen, 138 onder <teTatale grens van 2.500 per jaar. Sinaasappels hangend tussen de ijspegels: een heel onge woon beeld op de citrusplanta- gesin Calfornië. De tempera tuur daalde er tot zo'n 7 graden onder nul eni richtte grote schade aan. (foto ap> Huis herbouwen Het eigenmachtig optreden van een ziekenhuisdirecteur in het Belgische Kortrijk is de man duur te staan gekomen. Hij liet een patriciërswoning slopen om dat hij meer ruimte nodig had voor de parkeerplaats van zijn ziekenhuis. De rechtbank be paalde dat hij dat huis weer op moet bouwen. De woning werd in augustus 1985 gesloopt zonder dat daar voor een vergunning was ver leend. Maar het gebouw waarvan de waarde geraamd wordt op ruim 5,3 miljoen gulden stond op een voorlopige monumenten lijst. Het stadsbestuur van Kortrijk bracht de man voor de recht bank. Die veroordeelde hem tot een boete van 5.300 gulden. Maar de rechtbank bepaalde boven dien dat de directeur het huis moet laten.herbouwen. Dat moet gebeufen.aan de hand van foto materiaal. Geen sponsor De PTT is tegen sponsoring van een postagentschap dat met op heffing wordt bedreigd. Een me taalbedrijf in het Friese Ried had de PTT aangeboden het financië le tekort van het plaatselijke waarom poet de regering zo lang over de onderwande Dingen met de landbouw organisaties j er 15 haast geboden met de nieuwe landbouwwet excellentie

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 24