Noah wil uit de anonimiteit De wilskracht van Flaim en Schotting @an de Publiekslieveling van weleer knokt terug Zwitserse dubbelslag Schimmenspel in steenkoud Butte DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 19 SCOREBORD SCHAATSEN VOETBAL TENNIS Tennistoernooi In Rotterdam Enkelspel, eerste ronde: Cahill (Aus) - Lozano (Mex) 6-2, 6-7. 6-3; Lavalle (Mex) - Westphal (BRD) 7-5,7-6; Rahnasto (Fin) - Fitzgerald (Aus) 6-3. 3-6. 6-2. Jdrryd (Zwe)-Masur (Aus) 6-2. 6-1. Noah (Fra)-Nijssen (Ned) 6-3. 6-3, Rahnasto (Fin)-Fftzgerald (Aus) 6-3,3-6.6-2. Tweede ronde: Hlasek (Zwi) - Cane (Ita) 6-3,6-1 Jelen (BRD) Gustalsson (Zwe) 6-3. 6-2; Janyd (Zwe) Masur (Aus) 6-2,6-2; Noah (Fra) Niissen (Ned) 6-3, 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Koevermans/Van Boeckel (Ned) - Cane/Narg.so (Ita) 6-7.6-3.6-3. Cahtll/Warder (Aus) Kühnen/Riglewski (BRD) 7- 6. 6-4; Gunnarsson/Gustafsson (Zwe) - Davis/S- vantesson (Vst/Zwe) 7-6.4-6,7-6; Oosting/Veke- mans (Ned) FitzgeraU/Jarryd (Aus/Zwe) 2-6.6- 1.7-5. WIELRENNEN Ronde van Andahisiö De uitslag van de eerste etappe in de Ronde van Andalusié 1. Bordonali (Ita) 138 km in 3.39.54 (37,653 km/u), 2. Argentin (Ita) op 2.19,3. Kappes (BrO). 4. Verhoeven (Ned). 5. Van Brabant (Bel). 6. Hilse (BrO). 7. Edwig van Hooydonck (Bel). 8. Jalabert (Fra). 9. Nutans (Bel). 10. Roosen (Bel) Het algemeen klassement 1 Bordonali 3.43.55.2. Polier op 2.12.3. Suykerbuyk 2.13,9. Verhoeven 2.19, 10. Van Brabant 2.20, overige Nederlanders: 18. Soltaveld 2.47. 20. Van Orsouw 2.48,27. Van den Akker 3.17.29. Harme- ling 3.22,32. Cordes 324.34. Draaijer z.t.. 72. De Rooy 5.50, 74. Rooks 5.52, 75 Breukink z t78. De Vries 5.53.104. Van der Hulst 7.05,133. Nij- boer 17.45, 137. Talen 17.52, 144. Hermans 18.10,146. Van Poppel 27.13,149. Pirard 18.37. VAIL (DPA) - De Zwitserse skiërs hebben gisteren in Vail de Oosten rijkse dubbelslag, onder aanvoe ring van Ulrike Maier, op de Super- G gecopieerd. De 26-jarige Martin Hangl startte net als Maier als eer ste en noteerde met 1.38,81 een tijd, waaraan de overige deelnemers vergeefs probeerden te tippen. Ti telverdediger Pirmin Zurbriggen, de held van twee jaar geleden in Crans Montana, kwam nog het dichtst bij. Hij veroverde het zilver in 1.39,09. Het brons ging naar de Oostenrijker Hubert Strolz. De 7000 bezoekers keken bij een temperatuur van bijna 20 graden naar een pure startnummer-race. De skiërs, die het geluk hadden een nog redelijk intacte piste te treffen, waren op het 2234 meter lange tra ject duidelijk in het voordeel. Het was dan ook geen wonder dat Hangl met nummer 1 het meest profiteerde van de omstandighe den. Hetzelfde gold voor Zurbrig gen, die als tweede naar beneden ging en ook als tweede eindigde ondanks een aantal foutjes. Gerenommeerde skiërs als Mare Girardelli en Alberto Tomba, die laat startten, werden het slachtof fer van de kleffe sneeuw. Afdaler Peter Müller, die als vierde naar be neden suisde, vergooide zelf zijn kansen. Hij kwam in het zicht van de finish spektaculair ten val. Martin Hangl gaf toe in het voor deel te zijn geweest. „Ik had Maier ook met startnummer 1 zien win nen op dezelfde ski's als ik. Dat mo tiveerde enorm. Dit is de mooiste dag uit mijn loopbaan." Hangl had nog nooit een WK-medaille gewon nen. Zijn conduitestaat bevatte tot nu toe slechts drie zeges in een we reldbekerwedstrijd. De laatste da teerde van begin januari bij de superreuzeslalom in Laax. Bij de vrouwen zegevierde de Oostenrijkse Ulrike Maier in de Su per G bij de wereldkampioen schappen ski in Vail. Sigrid Wolf vergrootte de Oostenrijkse feest vreugde door de zilveren medaille te winnen vóór de Westduitse Mi- chaela Gerg. De 21-jarige Maier moest als eer ste starten. Ze trok zich van dit na deel niets aan, stortte'zich onver vervaard in de afdaling en zette de winnende tijd neer. Olympisch kampioene Sigrid Wolf moest drie honderdste van een seconde toege ven. Wolf was op haar beurt slechts eenhonderdste van een seconde sneller dan Gerg. De Zwitserse Maria Walliser was halfweg de snelste. De wereldkam pioene afdaling moest tijdens het tweede stuk een balansverstoring opvangen en bleef net buiten de medailles. De uitslag van de Super-G vrouwen; 1. Maier (Oos) 1.19.46, 2. Wolf (Oos) 1.19.49. 3. Gerg (BrO) 1.19.85. Mannen: 1. Hangl (Zwi) 1.38.81. 2. Zurbriggen (Zwi) 1.39.09. 3. Cizman (Joe) 1.39,18. 4. Strolz (Oos) 1.39,49. 5. Wasmeier (BRD) 1.39.56, 6. Tomba (Ita) 1.39.73, 64. Michiel Slootweg 1.48.01.77. Harald de Man 1.51.23. BUTTE (ANP) - De schaatsenrijd- sters cirkelden gisteravond in het steenkoude Butte als schimmen rond onder de zestien schemerlam pen langs de ijsbaan van het USA High Altitude Sports Center, décor van World Cup. In het halfduister waren de vrouwen herkenbaar aan de stijl, niet aan de kleur van de schaatspakken. Christa Luding- Rothenburger won de 500 meter in 40,33 seconden, l/100e voor Olym pisch kampioene Bonnie Blair die solo over het ijs ging. Angela Hauck werd derde (40,48) voor Her- ma Meijer in 41,71. Op de 1000 me ter ging de zege naar Hauck in 1.22,25 voor Luding (1.22,61) en Blair (1.22,64). Marieke Stam was achter alle Oostduitsen de beste Nederlandse, zevende in 1.24,56. De tijden waren opvallend goed gezien de bijtende kou. Het eerste startschot klonk om zes uur in de avond bij min 19 graden. Pogingen van de coaches Last, Crowe (VSt), Luding (DDR sprint) en Fuss (DDR allround) om de wedstrijden te vervroegen naar het middaguur werden door Bill Cushmann afge wimpeld. De Amerikaanse hoofd- scheidsrechter was niet ontvanke lijk voor de logica, dat schaatsen in de middaguren bij min elf, winds tilte en zon in alle opzichten aan trekkelijker was; voor de rijders, voor de tijden, voor de promotie van de baan in Butte en voor het publiek. Cushmann toverde tij dens de loting zijn eigen weers voorspelling uit de doos: -12 twee uur in de middag; -14 om zes uur. Die marge was volgens hem te piet luttig voor vervroeging van de wedstrijden. Bij de start van de 1000 meter om kwart voor zeven was het min 22, by de slotrace tussen Petra Mool- huizen en Bonnie Blair drie kwar tier later min 26. Moolhuizen kreeg tijdens haar nog geen negentig se conden durende rit last van bevro ren ogen. Herma Meijer's tijd op de 500 meter (41,71) was veelbelovend met het oog op de komende wed strijden in Calgary. Op de afstands kampioenschappen in Heerenveen was zij l/100e sneller, in Calgary noteerde ze een week voor Lake Placid 40,53 (nationaal record) en 41,08. Op de 1000 meter verwezen lijkte ze ondanks de min 22 haar beste seizoentüd met 1.25,05. Dat gold op die afstand ook voor Marie ke Stam (1.24,56), Van Gennip (1.24,66) en Moolhuizen (1.27,19). Ingrid Paul reed zelfs een persoon lijk record met 1.27,17. Haar oude toptijd lag op 1.30,4. lieveling wat anoniem door de we reld. In '87 won hij twee Grand- Prixtoernooien, vorig jaar versloeg hij onder anderen Becker, Edberg en Connors in de finale van Milaan. Na de open Amerikaanse kam pioenschappen in New York, waar hij in de tweede ronde geblesseerd uitviel, kwam Noah alleen nog be gin dit jaar in Melbourne in actie. De huidige nummer dertien van de ATP-ranking struikelde echter al in de eerste ronde van de Austra lian open over 'thuisspeler' Mark Woodforde. Maar Noah, die in zijn loopbaan het blessurespook al meerdere ma len diep in de ogen heeft gekeken, is het stilzitten beu. Hij wil in de toekomst zo veel mogelijk wadstrijden spelen. „Ik ben het zat om mijn energie in het bezoeken van dokters te steken", liet hij na afloop van zijn duel met Nijssen weten. „Ik ben blij dat ik nu weer blessure-vrij kan spelen. Het be langrijkste voor mij js nu dat ik el ke week kan tennissen. Op het mo ment is dat mijn enige inspiratie". Toernooi-directeur Wim Buiten dijk is in elk geval blij dat Yannick Noah dit jaar weer op de courts van het Rotterdamse sportpaleis pre sent is. Hij had de wankelmoedige Fransman al vaker willen strikken, hoewel de Oudbeijerlander zich terdege realiseert dat hij een risico loopt met de labiele geest en fysiek van de 28-jarige tennisser met de dreadlocks. Buitendijk is zich ech ter ook bewust van het charisma van de gewezen filósofie-student. Tegen Nijssen kende Noah geen problemen. In de eerste set brak de ontdekking van Arthur Ashe bij 4-3 voor het eerst door de service van de Limburger. Nijssen mocht daar bij zelfs geen enkel punt maken. Datzelfde herhaalde Noah, die in de partij zeven ashes (tegen twee voor de Nederlander) sloeg, in het tweede spelpart 3-2. Vervolgens maakte hij het duel beheerst af. Ondanks zijn verlies was Nijssen van mening dat hij Noah „goed partij" had gegeven. „Ik ben tevre den over mijn spel. Ik heb alleen nog te weinig in mijn mars om een spelers als Noah daadwerkelijk te bedreigen. Mijn backhand-slice moet ik bijvoorbeeld meer verbete ren", aldus de zuiderling, die te vens wist te vertellen dat de proble men met bondscoach Stanley Franker over een eventuele opna me in het Daviscup-team zijn opge lost. „In oktober hebben we dat al uitgepraat. Degenen die op dat mo ment het sterkste speten worden gewoon opgesteld". groot trainingscentrum voor Ame rikaanse sportlieden is gevestigd. Aan de zijde van Flaim is de direc teur van een bedrijf in medische apparatuur momenteel bezig aan zijn derde ambtstermijn als Ameri kaans schaatscoach. Als alles goed verloopt dient Schotting zijn contract tot 1992 uit. Vraag is of de eigenzinnige trainer het zolang volhoudt. Schotting dient samen te werken met Mike Crowe, die het roer in 1987 van Dia ne Holum overnam en furore maakte als prive-trainer van Flaims concurrent, Dave Silk. Nu het vriendje van Bonnie Blair (voorlopig) is gestopt, is ook Cro we's invloed minder geworden. Tussen de twee bondscoaches heerst een gewapende vrede. Schotting: „Crowe is een beetje provinciaal. Hij doet vooral de ad ministratieve klusjes. Daar heb ik geen trek in. Ik heb geen zin om vliegtuik-tickets en hotels te rege len. Ik ben er voor de technische leiding. Dat weet de bond", aldus Schotting, die drommels goed be seft, dat geen Amerikaan het in zijn hoofd zal halen om hem te ont slaan, zolang hij met Flaim succes boekt. Evenals Eric Flaim, die de hou ding van zijn Hollandse collega schaatsers arrogant vindt, kan Pe ter Schotting zich kwaad maken over de Europese overheersing 'Winnen wat er te winnen valt' OSLO (GPD) Eric Flaim heeft wel drie keer moeten slikken, toen hij eind vorige week te horen kreeg dat het wereldkampioenschap all round van het ijsloze Bislett naar Valle Hovin is verplaatst. De kleine Amerikaanse titelhouder droomde al maanden van zijn debuut in het fameuze stadion, waar ooit groten uit de schaatssport als Hjallmar Andersen, Ard Schenk en Eric Hei den triomfen vierden. De ambitieu ze kampioen was er op gebrand om op Bislett, dat na dit seizoen alleen nog maar voor voetbal en atletiek gebruikt zal worden, in het voetspoor te treden van zijn illuste re voorgangers. „Ik ben door Heiden gaan schaatsen. Een fenomeen, en dat zou ik ook graag willen worden. Precies tien jaar geleden was Hei den de eerste die op Bislett tijdens het WK op de vijf kilometer onder de zeven minuten reed. Dat had ik hem graag willen nadoen. Dat was één van mijn grote wensen in dit seizoen", aldus Flaim. Helaas voor hem hebben de Noren moeten be sluiten om het mondiale toernooi te verplaatsen naar het sfeerloze Valle Hovin, een kunstijsbaantje in een Oslose buitenwijk. Ondanks die tegenvaller zal Flaim er alles aan gelegen zijn om te bewijzen, dat zijn wereldtitel van 1988 niet op een toevalstreffer be rust. De 21-jarige rijder uit Pem broke, die zich de afgelopen weken in Davos en Oost-Berlijn heeft voorbereid op het WK, bulkt van de ambities en wil net als Heiden geschiedenis schrijven. Twee we ken na Oslo doet de nummer één van de wereldranglijst een serieuze gooi naar de wereldtitel sprint in Heerenveen. „Ik wil winnen, wat er te winnen valt". Van een post- olympische depressie, waarvan menig schaatser last schijnt te heb ben, is bij Eric Flaim geen sprake. „Ik ben van mezelf al eerzuchtig. En mocht ik verslappen, dan weet Peter Schotting me wel te prikke len". Met de opkomst van Eric Flaim is ook de naam van de Nederlandse Amerikaan weer boven komen drijven. Het tweetal vond elkaar in de aanloop naar het olympisch sei zoen. Schotting is een keiharde, ook voor zichzelf. Enkele jaren ge leden was hij in verband met een ernstige ziekte ten dode opgeschre ven, maar zijn wilskracht hielp hem er weer bovenop. Ook zijn schaatsers ontziet Schotting niet. Zijn wil is wet en wie zich daarin niet kan vinden, zoekt het zelf maar verder uit. Schotting: „Gelukkig hoef ik Flaim niét zo vaak op te jutten. Hij is hard voor zichzelf en weet pre cies wat hij wil en wat hij moet doen om te top te bereiken. Als hij in een lakse bui is, zeg ik, dat hij er niks van kan. Daar kan hij niet te gen. Dan gaat hij er extra hard te genaan om mijn ongelijk te bewij zen. Het is een spelletje tussen Peter Schotting schopte het in Europa nooit verder dan geweste lijke trainer in Nederland en coach van de Oostenrijkse ploeg. In 1972 trok hij de Atlantische Oceaan over. Na twee jaar Canada vond hy in 1974 domicilie in Colorado Springs, een stad in het noorden van de Verenigde Staten, waar een ROTTERDAM (GPD) De mist die het Rotterdamse Ahoy'-complex geleidelijk een spookachtig aanzicht gaf, deed het ergste vrezen voor de avondsessie van het ABN- tennistoernooi. Gistermiddag verloor het pretentieuze evenement immers opnieuw twee geplaatste spelers, te weten de Australiër John Fitzgerald (5) en de Zweed Mag nus Gustafs^on (8). Yannick Noah voldeed echter aan zijn verplichtingen. De Fransman schakelde gemakkelijk in twee sets (6-3,6-2) Tom Nijssen uit. Michiel Schapers is zo doende nog de enige Nederlandse speler die in het enkel spel actief is Yannick Noah debuteerde acht jaar geleden als twintigjarige in Ahoy', won daarna in 1983 Roland Garros en werd met name in Frankrijk mateloos populair. Me dio juli '86 klom hij op de wereld ranglijst naar de derde plaats, maar raakte vervolgens in de knoop. Tijdens een emotionele perscon ferentie vertelde Noah destijds over zijn nachtelijke omzwervin gen, de huilbuien en de overwe ging om vanaf de Pont Neuf in het water van de Seine te springen. Met tranen in zijn ogen kondigde de zoon van een oud-profvoetballer aan dat hij naar New York zou ver huizen. Daar trouwde hij met het Zweedse fotomodel Cecilia Rhode en werd vader van twee kinderen. Inmiddels is Noah al weer geschei den en reist de donkere publieks- Wereldbeker vrouwen in Butte 500 meter: 1Luding (DDR) 40,33, 2. Blair (VSt) 40,34, 3. Hauck (DDR) 40.48. 4 Meijer (Ned) 41,71, 5 Hoiseth (Noo) 42.19. 6. Stam (Ned) 42,39, 11. Van Gennip (Ned) 43,01, 17. Paul (Ned) 43,93.19. Moolhuizen (Ned) 44,54,23. Mo- ser (DDR) 1.09,25 (val). Klaaaement 1. Luding 72 punten, 2. Hauck 67.3. Meijer 50'. 6. Haringa 33. 1000 meter: 1. Hauck 1.22,25,2. Luding 1.22.61. 3. Blair 1.22,64, 7. Stam 1.24,56. 8. Van Gennip 1.24,66,10. Meijer 1.25,05.15. Paul 1.27,17,16. Moolhuizen. 1.27,19 Klassement i. Hauck 72 punten, 2. Stam 48,3. Luding 47,8. Mei|er 32,9. Haringa, Nemeth 29,11. Bollaart 27,12. Aattink. Hoiseth 25. WK-KWALIFICATIE Groep 5: Cyprus - Schotland 2-3. Joegosi 3-5 Noorwegen 3-2 Schotland 3-5 Cyprus 4-1 Frankrijk 3-3 Groep 6: N-lerland-Spanje 0-2 Spanje 4-8 Ierland 2-1 Hongarije 2-3 Malta 3-1 N-lerland 5-3 Peter Schotting (links) met de sue wereldkampioen Eric Flaim en Mil binnen de Internationale Schaats Unie. Het is Schotting een doorn in het oog dat alle Worldcup-wedstrij- den voor mannen deze winter in Europa zijn geconcentreerd. „Wij noemen het de Europa Cup. Het is terug naar af. Vorig jaar waren er nog Worldcup-races in Noord- Amerika, maar daar is een punt achter gezet. Dat houdt in, dat wij '.svolle Amerikaanse schaatsploeg in Crowe. in november met onze hele ploeg voor een paar weken naar Europa moesten komen. We waren 60.000 gulden reiskosten kwijt. We heb ben gevraagd om ook een wed strijd in Calgary te mogen organi seren, maar we kregen niks, terwijl we toch de grote trekpleisters in de ploeg hebben. Met Flaim, Blair, Jansen en Thometz hebben we we- \ma Ata. Naast Schotting Dave Silk, (foto Wout Steensma/GPD) reldtoppers in huis. Als de ISU ons niet tegemoet komt, blijven we vol gend jaar lekker thuis. Men moet eindelijk eens mondialer gaan den ken in de schaatsport. De ISU moet het Europees Kampioenschap la ten vallen en daarvoor in de plaats wereldkampioenschappen per af stand invoeren". GOVERT WISSE Tom Nijssen strijdt verbeten, i Rotterdamse sportpaleis Ahoy. Iedere schaatser vreest voor dat gene wat Yvonne van Gennip overkwam op de kruising van de 1500 meter in Lake Placid. Ze had bij het uitkomen van de bin- nenbocht onvoldoende voor sprong om direct voorlangs haar tegenstandster te kunnen krui sen. Ze had achteraf gezien mis schien wel voldoende snelheid ge had om Kleeman op de kruising voorbij te gaan, maar Van Gen nip twijfelde. Een logische reac tie, het reglement bepaalt name lijk dat 'de binnenbaan' altijd de schuld krijgt van een foute wis sel. Het geringste contact, ook al wordt de ander in het geheel niet gehinderd, leidt tot diskwalifica tie. Zelf heb ik eens op een EK mee gemaakt dat, komend uit de bui tenbaan, ik gehinderd werd door de man uit de binnenbaan. Om een val te vermijden moest ik om hoog en verspeelde daarmee 'en de afstandsoverwinning èn de ti tel. Omdat er geen sprake was van contact ging de schuldige vrijuit. Ik vind dat het reglement hier op enkele punten aangepast zou moeten worden. Diskwalifi catie in het algemeen beschouw ik als een veel te zware en on rechtvaardige straf. Men zou bij elke overtreding beter één punt aan het punten totaal kunnen toevoegen. Dat kan opgaan voor twee valse starts en in het geval 'de buiten baan' zichtbaar gehinderd wordt èn protest aantekent. Ech- ter ook als 'de buitenbaan', om een val te vermijden, afremt en protest aantekent dient de schul dige met een punt bestraft te wor den. De ISU zou wat dat betreft meer gevoel moeten hebben voor het individu, dat in de huidige si tuatie bij één overtreding onmid dellijk met uitsluiting wordt ge confronteerd. De strafmaat moet humaner worden. Maar aan de andere kant koester ik mijn twij fels of men ooit zover zal willen gaan. Ik heb aan den lijve onder vonden dat pogingen om de re glementen van de ISU te veran deren, meestal op niets uitlopen. Een moeizame discussie derhal- De WK vrouwen van het afge lopen weekeinde heeft weer eens overduidelijk aangetoond hoe moeilijk het is op het juiste mo ment te pieken en topvorm te heb ben. We spreken van vorm of pie ken als de sporter topprestaties levert en zelf daarbij het gevoel heeft dat alles als vanzelf gaat. De trainingsopbouw is erop ge richt om de vorm op het goede mo ment te hebben en vast te houden. Üit is helaas vaak het moeilijkste van de training en vaak gaat het, zonder duidelijke verklaring, mis. Ofschoon ik dit probleem al eerder heb aangestipt, wil ik er nu wat uitgebreider op ingaan. Met het geven van training hebben weinig trainers proble men, maar met het pieken op het juiste moment en het vasthouden van de vorm van de pupil des te meer. De ervaring heeft geleerd dat de vorm vooral komt als de training na een zware oefenpe riode sterk wordt terugge schroefd. Vanaf ongeveer een week voor een toernooi moet al leen nog kort en intensief worden getraind. Het lichaam wordt dan wél geprikkeld, terwijl er veel tijd voor herstel is. Na de wedstrijd kan dan weer normaal getraind worden. Met weinig trainen hebben veel trai ners en atleten echter gevoelsma tig moeite, omdat ze bang zijn dat een rustperiode de conditie aantast. Een coach is daarbij aangewezen op eigen inzicht en ervaring, waarbij bovendien elk individu weer anders reageert. Voor het zelfvertrouwen van de sporter is het belangrijk dat de trainer overtuiging uitstraalt en geen spoortje van twijfel ten aan zien van zijn trainingsopbouw blootlegt. Het laten pieken en vasthouden van de vorm is dus een zaak van goed trainen, tijdig gas terugnemen en het kweken van zelfvertrouwen. Wat het pieken en uitstralen van zelfvertrouwen betreft, schijnt er bij de nationale sprint- ploeg nog het een en ander aan te schorten. Juist het uiten van twij fels naar buiten toe door coach Bleker versterkt de onzekerheid van de schaatsers. In Nederland is beslist talent aanwezig, maar het lijkt erop dat er toch niet op de juiste manier mee wordt om gesprongen. De tijd is er dan ook rijp voor om nationaal en inter nationaal met de deskundigen kennis uit te wisselen. Er is beslist het een en ander be kend, en bundeling van die 'know-how' is in het belang van de schaatssport als geheel en dus in het belang van alle landen. Za ken als sprinttraining, het kwe ken van vorm en vele andere vra gen zijn belangrijk genoeg om met elkaar rond de tafel te gaan zitten. De KNSB en de Neder landse Schaatstrainersvereni- ging (NSTV) zouden een voor trekkersrol kunnen vervullen. Het is dan wel belangrijk dat niet, zoals vaak gebruikelijk is, de officials naar een dergelijke bijeenkomst gaan, maar de men sen uit de praktijk. Mensen, die terzake kundig zijn. HARM KUIPERS LEIDEN - Ruim 200 voetballertjes namen gisteren bezit van de Leidse Groenoordhallen. Door de medewerking van Henk de Bolster en directie Sport en Recreatie kwamen de meisjes, de D-, E- en F- junioren in toernooivorm tegen elkaar uit. In het ochtendprogramma waren de D-junioren uiteindelijk iets beter dan UVS. Noordwijk won de strijd om de derde plaats van Leidsche Boys. Bij de meisjes nam Docos de strafschoppen beter dan Leiden en eiste de eerste plaats voor zich op. SJC pakte het brons, Foreholte werd vierde. UVS was in de middag bij de E-jeugd sterker dan Quick Boys en ASC, terwijl bij de allerkleinste (de F-junioren Docos een tweede hoofdprijs won. In deze categorie kwamen Rijnsburgse Boys en UVS op een verdienstelijke der de en vierde plaats. Op de foto een fragment uit het duel Leiden-Roodenburg. (foto Henk Bouwman) Winst Van Egmond NOORDWIJK - Het zaalvoetbal- team van Van Egmond heeft de in haalwedstrijd in de hoofdklasse te gen Boerenburg met 6-2 gewon nen. De (geflatteerde) overwinning kwam pas in de tweede helft tot stand. Pas by een 2-3 stand liepen de Leidenaars door doelpunten van Ducan Alberga, Henk Zweistra en Richard Gottmer, weg van hun tegenstander (2-6). Eerder had Mar cel van der Burg de Noordwijkse goalie al driemaal gepasseerd.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19