spooRrrv Aad de Mos grossiert in prijzen Geloof in zichzelf redt Jan Timman 'Nieuw Olympisch stadion noodzaak' Björn Borg: 'hoop heisa om niets' PSV kan KV Mechelen nauwelijks verontrusten DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 17 Speelman nieuwe tegenstander ANTWERPEN (GPD) - Door een verrassende overwinning in de zes de en laatste partij heeft Jan Tim man de match tegen Lajos Portisch met 3,5- 2,5 gewonnen. Lange tijd ging de strijd gelijk op; pas in het verre eindspel slaagde Timman erin om in het voordeel te komen. In de fase na de eerste tijdcontrole begon de Hongaar duidelijke ver- moeiheidsverschijnselen te verto- Vermoedelijk heeft hij pas bij de 51e zet de beslissende fout ge maakt en daarvan heeft de Neder landse grootmeester voortreffelijk partij getrokken. Timman zal nu in de halve finale uitkomen tegen de Engelse grootmeester Jonathan Speelman. Anatoly Karpov speelt in de andere halve finale tegen zijn landgenoot Arthur Joesoepov. Wie het beroep van schaakmees ter kiest, weet in het algemeen niet waar hij aan begint. Hij groeit op als een fantast, leeft als een ar moedzaaier, werkt als een paard en eindigt als een martelaar van zijn tyrannieke kunst. Zo vergaat het althans velen. Voor de wereldklas se van nu, waartoe Portisch en Timman zeker behoren, geldt het bovenstaande niet helemaal. Zij verdienen goede honoraria en spe len en verblijven onder uitsteken de omstandigheden. De organisatie in Antwerpen was boven alle lof verheven. Zowel voor spelers als voor toeschouwers waren er prachtige zalen gereser veerd en deskundige commenta tors zorgden voor intensieve bege leiding. De laatste partij trok eep groot aantal Nederlandse liefheb bers naar de Belgische havenstad en zij hebben vooral in de laatste fa se kunnen genieten van een staal tje eindspelkunst, dat hen nog lang zal heugen. Timman was na afloop stralend. Zo te zien was zijn voortdurend op timisme terecht geweest, al had hij in de vijfde partij bange momenten doorstaan. „Wie het geloof in zich zelf verliest", zo zei hij, „kan Jiet wel vergeten in een dergelijke match. Zes partijen is in feite te weinig, als men in aanmerking neemt wat er op het spel staat. We hebben geen van beiden in top vorm gespeeld, maar al met al is mijn resultaat wel verdiend". De partij (Timman speelt met wit): 1. e4 c5, 2. Pf3 e6, 3. d4 cxd4, 4. Pxd4 Pc6, 5. Pc3 Dc7, 6. g3 d6. Dit wordt in de Taimanov-variant bij na nooit gespeeld. Meestal zet men hier met 6...a6 voort om de ma noeuvre Pd4-b5 te verhinderen. Foutief is 6...Pf6 wegens 7. Pb5 Db8, 8. Lf4 e5, 9. Lg5, zoals ge schiedde tussen Fischer en Tal in Bied 1961 Kc3 Le8. Waarom de diagonaal ver laten? Een goede zet was 37...Tf2. 38. Lf3 b6. Een concessie. Vreesde Portisch het toreneindspel na 38...Lc6 39. Lb7 a5, 40. Te2. De laatste zetvoor de tijdcontrole. Timman neemt het zekere voor het onzekere door 40...Tf2 verhinde ren. 40...Tal, 41. Kb2 Tdl, 42. Lf3 Lg6, 43. Tf2 Tel, 44. Le2 h5, 45. Kc3 Tel, 46. Lfl Lf5, 47. c5! Een belang rijk moment. Wit geeft zijn plus pion terug om de zwarte damevleu gel te verzwakken. 47...bxc5, 48. Lb5 g4,49. Td2 KJ7. Als de witte to ren op roof uitgaat, wordt pion h2 zwak en dan krijgt de zwarte pion- nenmeerderheid lange benen. De toren moet dus verdedigen en de witte koning moet de aanval lei den. 50. Kb3 Kg6, 51. c4 U4? Deze eindspelen zijn moeilijk te behan delen en na ruim vijf uren spelen legt ook het uithoudingsvermogen een belangrijk gewicht in de schaal. Zwart wil nu pion e5 ver overen, maar dit proces is te lang zaam. Sterker lijkt 51...h4! Als wit ruilt komt de zwarte koning bin nen en kan hij h2 samen met de to ren belegeren. Als wit in dat geval 52. Te2 antwoordt, volgt 52...Tgl Onderzoek naar haalbare exploitatie AMSTERDAM (GPD) Pieter Winsemius, ex- milieu-mi- nister en nu medewerker van het efficiency-bureau McK- insey zal een onderzoek doen naar een haalbare exploitatie van het te bouwen nieuwe Olympisch Stadion. Uit een eer ste rapportage van de stichting Sportstad, die zich met de plannen voor het nieuwe stadion bezighoudt, bleek dat niet alleen het stadion ruim 300 miljoen gulden zal gaan kosten, maar bovendien jaarlijks een tekort van 20 miljoen gulden zal opleveren. Belangstellenden verdringen zich vi de partij analyseren. 53. Te3 Tg2. 52. Ka4 Kf5. Ook 52...Tal 53. Kxa5 Txa3 54. Kb6 is niet bevredigend voor zwart. 53. Kxa5 Kxe5, 54. Kb6. Nu beslist de vrije a-pion op korte termijn. De rest is in feite niet moeilijk meer. 54...143, 55. a4 Ke4, 56. a5 Ke3, 57. Ta2 Tdl, 58. Kc7 La8, 59. a6 e5, 60. Lc6 Lxc6, 61. Kxc6 Td8. Wie in zo'n situatie moet terugtrekken kan alle hoop laten varen. 62. a 7 Ta8, 63. Kxc5. Het eenvoudigst. Wit heeft nu een vrijpion in reserve. 63...Kd3, 64. Ta3+ Zwart geeft het op. HANS BOUWMEESTER. Het Amsterdams gemeentebe stuur heeft besloten wel met de plannen mee te gaan, maar alleen, wanneer er een gezonder exploita tie mogelijk is. En dat moet kun nen, zo heeft wethouder Jan van Duijn al laten weten. De gemeente zal de grond voor het stadion, dat in Amsterdam Zuidoost moet komen, „om niet" afstaan. Een bijdrage aan de realisatie van naar schatting 60 miljoen gulden. „Ik wil de bouw van een nieuw Olympisch Stadion niet zien als een prestige-object, maar als een noodzaak", aldus wethouder Sportzaken Jan van Duijn. Het hui dige Olympisch Stadion zal ge sloopt worden en daarmee komt bijvoorbeeld voor Ajax de moge- MONTE CARLO (REUTER) - De Zweedse tennisvedette Björn Borg heeft gisteren alle wilde verhalen tegengesproken en ont kend een zelfmoordpoging te hebben gedaan. Hij werd dins dag in allerijl in een ziekenhuis in Milaan opgenomen, nadat zijn Italiaanse vriendin Loredana Berte hem in hun appartement had gevonden. Enkele uren na dat zijn maag was leeggepompt, mocht Borg het hospitaal alweer -verlaten. 's Avonds reisde het paar naar Monte Carlo om de horde journa listen te ontvluchten. Volgens Borg is er van een drama geen sprake geweest. „Het is een hoop heisa om niets. Ik voelde me niet goed. Ik had iets verkeerds gege- geten en had last van mijn maag. Dat hfeb ik proberen te bestrijden met een borrel in combinatie met een slaappil. Verder kan ik me niets herinneren. Maar nu voel ik me weer prima". Berte bevestigde dié lezing. De Italiaanse kranten speculeerden gisteren driftig over een ruzie met de rockzangeres, hun voor genomen huwelijk dat door de katholieke kerk wordt gedwars boomd wegens hun beider schei ding en over enorme hoeveelhe den rohypnol, die Borg zou heb ben geslikt. Aantallen van 60 ta bletten werden genoemd. Dr. Gi useppe Carafa, een Romeins drugspecialist, noemde die be richten onzin. „Dat lijkt me sterk. Dat is een extreem hoge dosis. Iemand die zoveel heeft geslikt, wordt in geen tien dagen meer wakker. Ook al waren de specialisten er razendsnel bij, dan nog had hij niet enkele uren later weer fluitend naar huis ge kund". Een aantal van zijn collega's twijfelden evenzeer aan de ge noemde hoeveelheid, die vol gens één hunner overigens niet eens fataal hoefde te zijn. „Ik zou nooit voor rohypnol kiezen als ik van plan was mezelf van kant te maken". Borg zelf wilde niet ver tellen welke dosis hij had geno- 'Griekse Gomez' in de belangstelling OSLO (ANP) - De organisatoren van het toernooi om het wereldkam pioenschap schaatsen in Oslo hebben met verbazing kennisgenomen van opmerkelijke belangstelling die de kleine Griekse gemeenschap in Noorwegen koestert voor het evenement. Organisatievoorzitter Willy Reisvang bevestigde gisteren, dat er een slordige honderd kaar ten aan Grieken zijn verkocht. De interesse geldt Loukas Patsoulas, die het komend weekeinde als I eerste Griek aan een dergelijk schaatstoernooi meedoet. Voor het de buut van de 22-jarige Patsoulas, woonachtig in Schiebroek, bestaat ook in Nederland grote belangstelling. i Hij wordt gezien als de nieuwe Antonio Gomez, een Spanjaard die wel wilde, maar de techniek van het pootje-over nooit in de benen j kreeg. Zijn sponsor meldt dat de drukte de sporter een beetje te veel dreigt te worden. Patsoulas zou momenteel bijkans overtraind zijn. Daags voor aanvang het van toernooi reist Patsoulas in gezelschap van manager en trainer af in naar de Noorse hoofdstad. Op Valle Ho- vin zal de schaatser, sinds enige weken dagelijks in training, voor het 1 eerst een vijf kilometer rijden. Onafhankelijk van het resultaat wordt hij zaterdagavond op de Griekse ambassade in Oslo ontvangen. EINDHOVEN (GPD) PSV gaat een paar zenuwslopende weken tegemoet. Twee van de drie prestigeobjecten waarop de vaandeldrager van het Nederlandse voetbal dit seizoen beroemde* partij jacht maakt zijn al aan de neus van het bonte Eindhovense gezelschap voorbij gegaan; TalinBied 1961. voor de houder van de belangrijkste Europese beker resteert nog slechts de 7. Lg2 Px'di, 8. Dxd4 Pf6. Dit is be- kwarteindstrijd van het toernooi om de Europa Cup lom internationaal andermaal aan de ter dan 8 ..Pe7 9. 0-0 Pc6, io. Pb5 weg je timmeren. In deze vorm en samenstelling lijkt Real Madrid voor PSV echter net nk° 11 - partu iets te hoog gegrepen Db8, 11. Dc3, zoals Huebner- Kurajica, werd. 9. Lg5 Le7,10.0-0-0 Ld7,11. f4 Lc6, 12. Lxf6. Er is niet zoveel te maken in deze positie. Timman stuurt aan op een eindspel, waarin hij een zwakke pluspion heeft en waarin hij op de lange duur zijn te genstander hoopt af te matten. 12...Lxf6, 13. Dxd6 Dxd6, 14. Txd6 Lxc3, 15. bxc3 Ke7,16. Td4! Vooral niet 16. Thdl Ld5! en de toren is in gesloten. 16...Thc8, 17. Thdl Tc7, 18. Lfl Tac8,19. c4 h6,20. e5 Lf3,21. Tld2 Tc5, 22. T2d3 Lc6, 23. Ta3 a6, 24. Kd2 f6. Tegen Kd2-c3-b4 ge richt. De toren moet wat ruimte krijgen. 25. Te3fxe5,26. Txe5 TxeS, 27. fxe5 Lhl. Een wat vreemde zet; de loper kan het best op de grote diagonaal blijyen en momenteel is er geen beter veld dan hl. 28. Td3 Tf8. Zwart vermijdt de overgang naar het lopereindspel met 28...Txc4, 29. Td7+, 29.Kel Le4, 30. Te3 Lhl. Niet ongevaarlijk was 30...Lxc2 31. Lg2. 31. Le2 Lg2. Er volgt een periode van laveren en omgroeperen. De positie is vrijwel in evenwicht en zou zonder meer remise gegeven kunnen worden. Timman schuift rustig verder, in de hoop dat zijn kansen nog wel zullen komen. De tijd werkt veelal in het voordeel van de jongere man. 32. a3 g5,33. Kd2 Tf2,34. Kei Tf8, 35. Lq4 T.fl+, 36. Kd2 Lc6, 37. Het bewijs daarvoor werd gister avond nog eens geleverd in de re turn voor de Supercup tegen KV Mechelen. PSV won die ontmoe ting weliswaar met 1-0, en rehabili teerde zich daarmee enigszins voor het fiasco (3-0 verlies) van een week eerder 'Achter de Kazerne', erg op windend was het niet wat PSV de 17.100 toeschouwers te bieden had. „Als PSV alles aan boord heeft", vergeleek Leo Beenhakker na af loop, „is het een sterk elftal". Dat is echter al sinds maanden niet meer het geval. PSV is niet meer te vergelijken met de ploeg, die vorig seizoen grossierde in successen en het ge luk als het ware afdwong. In eigen land onoverwinnelijk, groeide het zelfvertrouwen met de week en zat het PSV op cruciale momenten nimmer tegen. Hoe anders is de si tuatie dit seizoen, waarin de ploeg door pech en blessures wordt ach tervolgd. Niet onverwacht kreeg PSV te maken met de schaduw kanten van het succes, het EK liet bovendien diepe sporen na. Vooral bij dertigers als Nielsen en Lerby, voor wie de tijd van recupereren kennelijk te kort was. Tot over maat van ramp raakte Lerby ook nog eens verstrikt in een mogelijke WK bijna in zicht voor Spanje BELFAST (Reuter) - heeft een grote stap gezet i kwalificatie voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal. In Belfast werd gister avond een moeilijke hindernis genomen. De met vrees tege moet geziene uitwedstrijd tegen Noord-Ierland werd met 2-0 ge- Het was de vierde overwinning van Spanje in groep 6. In Sevilla had de ploeg van Billy Bingham een smadelijke nederlaag van 4-0 geleden. Van revanche kwam woensdag niets in huis. Zes mi nuten voor tijd zorgde Manoio voor 2-0. Opnieuw was Michel de aangever. Het Schotse voetbalelftal bracht de WK-kwalificatiewed- strijd tegen Cyprus gisteravond ternauwernood tot een goed ein de. Zes minuten na het verstrij ken van de offieële speeltijd be zorgde verdediger Richard Gough Schotland de volle winst: 3-2. De Oostduitse scheidsrech ter Siegfried Kirschen besloot tot die extra minuten wegens het extreme tijdrekken van de Cyprioten. Het lange doorspelen zorgde voor grote woede bjj de supporters. Die slingerden na af loop alles wat los zat in de rich ting van de arbiter en probeer den de kleedkamers te bestor- Een afstandsschot van aan voerder Bryan Robson, waarmee hij het Engelse voetbalteam elf minuten voor tijd de overwin ning van 2-1 bezorgde in het oe fenduel tegen Griekenland, heeft de druk op bondscoach Bobby Robson iets doen afnemen. Vooral na de nederlaag tegen de latere Europese kampioen Ne derland vorig jaar nam de kritiek op Robson flink toe. Hij kon die niet doen verstommen door de magere prestaties van Engeland in de belangrijke internationale wedstrijden van het laatste half jaar. De knal van zijn naamge noot Bryan Robson vergoedde gisteren in ieder geval iets. Wales redde in een oefenin terland tegen Tel Aviv op het nippertje een gelijk spel. Invaller Malcolm Allen maakte drie mi nuten voor het eindsignaal ge lijk: 3-3. zwart-geld-affaire en kondigde Koeman zijn vertrek naar Barcelo na aan. „Ik kan niet zeggen dat FSV nu be ter of slechter speelt dan vorig jaar, het elftal speelt anders", oordeelde Leo Beenhakker gisteravond voor zichtig. „Dat is ook logisch. Elk elf tal heeft een paar spelers die de ploeg dragen. Dat zijn bij PSV Van Breukelen, Gerets, Koeman, Niel sen, Lerby en Kieft, zoals bij ons Hugo Sanchez en Michel. Je kunt er niet ongestraft een paar uitha len, dan verandert er iets. Bij PSV is er wat veranderd, dat is duide lijk". De coach van Real Madrid zag de Nederlandse kampioen voor het eerst dit seizoen aan het werk, eerder spioneerden Del Bosque en Molowny. „Nee, ik kom niet weer terug, daar heb ik gewoon de tijd niet voor. Misschien dat ik kort voor onze eerste wedstrijd nog ie mand stuur om op de hoogte te zijn van blessures, maar daar blijft het wel bij". Beenhakker kwam op de eerste plaats naar Eindhoven om Roma- rio en Ellerman met eigen ogen aan het werk te zien. Het zal hem niet zijn ontgaan, dat het tweetal nau welijks aan bod kwam tegen het stugge en gegroepeerd spelende KV Mechelen. Beenhakker: „Het scheelt een jas of Kieft er wel of niet bij is, dat kun je merken. Hij kan als de beste een bal vasthou den; als hij er niet bij is, kan de ploeg niet ongestraft naar voren rennen. Maar net zo belangrijk voor PSV is Lerby. Die weet pre cies wanneer hij tempo moet ma ken of het spel moet vertragen. Dat zijn spelers die iets extra's aan een elftal geven; die bepalen de speel wijze. Als die er niet bij zijn, moet je omschakelen. Dat is het pro bleem van PSV, gelukkig niet het mijne". Tevreden Guus Hiddink was niettemin rede lijk tevreden over de prestatie van de ploeg. „Dank zij Heintze, Gerets en Van Aerle zijn wij verdedigend niet in de problemen geweest. Het enige verwijt dat je de ploeg kunt maken was de scherpte in de af werking, die was onvoldoende. Voor de rust", doelde de PSV-trai- ner op kansen voor Ellerman, Ro- mario, Gillhaus en Chovanec, „hebben we toch een paar moge lijkheden gekregen om te scoren". Het breekpunt in de wedstrijd noemde Hiddink de elf minuten na de rust gemiste strafschop van Koeman, nadat scheidsrechter Fre- driksson een overtreding had ge zien in de actie van Versavel contra Ellerman. De doeltreffende kop stoot van Gillhaus, waarbij de voortreffelijke doelipan Preud- 'homme niet vrijuit ging, kon de pijn van de afstraffing in Mechelen echter nauwelijks verzachten. Hid dink: „Daar hebben we de Super cup verspeeld, niet hier". „Ik ben 16 februari precies drie jaar in dienst bij KV Mechelen, dit is al onze derde hoofdprijs". Trai ner Aad de Mos was de koning te rijk. „PSV heeft de eerste wed strijd te licht opgevat, vanavond hebben wjj echter ook laten zien dat Mechelen op twee manieren kan spelen. De ploeg heeft het tac tisch prima uitgevoerd. De spitsen Bosman en De Boer hebben voort durend de opbouw verstoord, zo dat PSV niet anders kon dan de lange pass te hanteren. Mechelen heeft niet de traditie van PSV, maar we zijn wel aardig op weg ons internationaal een plaats te verove ren. Dat merkje aan de vele buiten landse journalisten die de laatste tijd in Mechelen zijn geweest. KV Mechelen is in het Europese voet bal een nieuw fenomeen". „Ik heb altijd gezegd: aan de top komen is één, maar aan de top blij ven", hield Leo Beebhakker zyn Nederlandse collega's voor, „dat is het moeilijkste wat er is. Als je bo venaan staat is de druk enorm, het publiek wordt steeds kritischer. Je moet zondag winnen en woensdag weer, daar wordt op gerekend. Dat voelt PSV nu ook. Wanneer je twee, toch belangrijke internatio nale confrontaties verliest, ver speel je prestige. Zo'n wereldbeker en nu de Supercup, die tellen echt. De uitslagen van zulke wedstrijden gaan de hele wereld over, van Indo nesië naar Brazlië. De hele wereld verwacht dat de topclub de win naar is. Dat hoort bij je reputatie. Clubs als Benfica, Real, Ajax en Bayern kunnen best wel eens een slecht seizoen hebben, die komen echter altijd terug. Het blijven gro te clubs". Aad de Mos en doelman Preud'homme omarmen alkaar r van de Supercup. Of Beenhakker PSV daar inmid dels ook toe rekent? „Als ze ons er weer uitgooien en PSV weer in de finale staat, is die club een aardig eind op weg". Of dat lukt is maar zeer de vraag. Beenhakker: „Real heeft vorig seizoen acht Europese bekerwedstrijden gespeeld en er één verloren. PSV heeft buiten de finale om acht keer gespeeld en er maar twee gewonnen. PSV ging er echter wel met de beker vandoor. Dat steekt, dat zit de spelers niet lekker. Er heerst al vanaf de dag dat de loting bekend werd een re vanchegedachte, maar wel op een hele gezonde manier. De ploeg wil laten zien dat zij beter is dan PSV". Dat wisten ze in Eindhoven al. ALBERT GEESING Urineflesjes liggen open en bloot BENALMADENA (ANP) - De ploegleiders in de Ronde van An- dalusië zullen een protest indienen bij de FICP over de gang van zaken bij de dopingcontrole in de Ronde van Andalusië. Tijdens de proloog in Malaga trof Maurice Le Guilloux, de Fran se ploegleider van de Westduitse renner Stumpf die door loting voor de controle was opgeroepen, in de dopingcaravan niemand aan. De deur stond open en alle flesjes, bestemd voor de urinesta- len, waren open en bloot uitgestald. Le Guilloux haalde zijn Ne derlandse collega Jan Gisbers erbij als getuige. Samen zaten zij meer dan een kwartier bij de flesjes. Ze hadden alle tijd en gele genheid er mee te knoeien. Na ruim vijftien minuten kwam de met de controle belaste dokter aanlopen met de vraag: „Wat wensen de heren?" Marjan Vlasveld uit Oud Ade wint NK-titel bij langlaufen ZWIESEL (ANP) - Maijan Vlas veld heeft zich gisteren weer de sterkste getoond bij de nationale kampioenschappen langlauf, die in Westduitslahd worden gehouden. De inwoonster uit Oud Ade eiste de Nederlandse titel op de 15 kilome ter op. Vlasveld bleef Ten Bosch uit Utrecht voor. Derde werd Van der Bunt uit Hoensbroek. Eerder werd Vlasveld kampioen op het onderdeel 10 kilometer. Ruben Krauwel werd gisteren in Zwiesel Nederlands kampioen langlauf klassieke stijl over 15 kilo meter bij de mannen. Twee dagen eerder had hij de titel veroverd op de 30 kilometer. De uitslagen: Mannen, 15 km: 1. Krauwel (Via- nen) 39.40, 2. Puyk (Blaricum) 40.41, 3. Hopman (Burgerbrug) 40.56. Vrouwen, 15 km: 1. Vlasveld (Oude Ade) 47.48, 2. Ten Bosch (Utrecht) 49.52, 3. Van de Bunt (Hoensbroek) 50.30. lijkheid om uit te wijken naar een grotere accommodatie, te verval len. „Het vorige bestuur van Ajax stond nog aarzelend tegenover de plannen voor een nieuw stadion, maar het huidige bestuur is heel wat positiever", vertelde de wet houder gisteren op een persconfe rentie. De Amsterdamse profclub zit voor de keuze van het fors uit breiden van de eigen accommoda tie of het meedoen aan de bouw van het nieuwe stadion en voorlo pig heeft het bestuur toegezegd graag mee te willen praten over de plannenmakerij Niet alleen Ajax wil meepraten over het nieuwe stadion, veel be langrijker voor de realisatie is de deelname van de twee pensioen fondsen ABP en PPGM. En de Ne derlandse Middenstandsbank. Die laatste drie gaan samen met de ge meente Amsterdam een onderne ming beginnen die het organisatie model, de financiering en de ont wikkeling van het nieuwe stadion vorm moet geven. Geschatte start- kosten zijn ruim een miljoen gul den. Daarvan betaalt de gemeente een ton, de provincie een ton en het rijk (WVC) een ton. De drie andere part ners dragen ieder voor een kwart miljoen bij in de organisatie. Voor 1 november zal de organisatie duide lijkheid moeten verschaffen over de vaste bespeler van het toekom stige stadion. Interessant voor de pensioenfondsen is de bereidwil ligheid van de gemeente Amster dam om ook in de nabijheid van het stadion mee te willen werken aan de exploitatie van bijvoorbeeld een commercieel- of zakencen trum. De plannen voor een nieuw sta dion zijn gebaseerd op een ont werp dat de architekten Gawrons- ki en Poort enkele jaren geleden al maakten, toen Amsterdam nog in de race was voor de zomerspelen van 1992. Het gaat daarbij om een combinatie van stadion en evene mentenhal. Het stadion moet ge schikt zijn voor voetbal en atletiek, de evenementenhal voor sportieve en culturele aktiviteiten. Tegelijk moet de parkeervoorziening rond het complex in staat zijn ook de RAI te ontlasten van de parkeer overlast. Het nieuwe stadion is ge pland op Strandvliet en ligt zo op steenworp afstand van de metro, de spoorlijn Amsterdam- Utrecht en het toekomstige spoorkruis- punt met de lijn Schiphol-'t Gooi. De geraamde kosten voor het stadion bedragen ruim 300 miljoen. Het stadion wordt begroot op ruim 160 miljoen gulden. De evenemen tenhal op 80 miljoen, een sport- en vrijetijdscentrum op bijna 10 mil joen gulden en parkeren en de aan passing van de omgeving op 56 mil joen gulden. Enkele jaren geleden werd er vanuit een Noordhollands bouwbedrijf ook een prestigieus plan voor een stadion in de vorm van een voetbalschoen ingediend. Dat plan lijkt nu terzijde gescho ven. Nog afgezien van de vormge ving, blijkt dit plan bijna 200 mil joen gulden duurder dan het plan van Gawronski en Poort en daar mee niet haalbaar, aldus de wet houder. HUUB KLOMPENHOUWER Kloppenburg zegt af voor duel met Polen ZOETERMEER (ANP) - Voor de wedstrijd Polen - Nederland in de eerste divisie van de Europese competitie, die 15 februari in Tar- wordt gespeeld, heeft Miijam Kloppenburg zich ziek gemeld. Kloppenburg trok zich het afgelo pen weekeinde tijdens het Top-12 toernooi in Charleroi terug omdat ze zich niet fit voelde. In haar plaats speelt nu Gerdte Keen tegen de Poolse Jolante Szatko-Nowak. Bij de heren heeft bondscoach Jan Vlieg Paul Haldan en Bart van Ha ren opgesteld. Zij krijgen te maken met Leszek Kucharski en Piotr Molenda. DONDERDAG 17.55-18.45 Did 1ARD-Sport extra: WK Alpine skiën in Vail. reuzenslalom voor I mannen (eerste manche). 20.15-21.00 Did 1ARD-Sport extra: WK Alpine skiën in Vail. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 21.58-22.50 Ned 2: Kampioenen op vier benen: paardesportprogramma met daarin de uitreiking van de prijzen voor military, dressuur, springen en vierspan- 22.45-00.10 Ned 3Studio Sport: verslag van het ABN Tennistoernooi in Rotter dam en WK Alpine skiën in Vail. VRUDAG I 15.00-17.15 Ned 3: Studio Sport: ABN Tennistoernooi. j 15 20-16.50 BBC 2: Sport on Friday.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17