Het schaakwonder van Antwerpen SpoopTV Schapers blijft omhoog kijken Van As bedankt voor de 'eer' 'Het einde is nog lang niet in zicht' Detari vrijgesproken Timman komt winnend uit volslagen verloren positie Sportwereld heeft geen weet van ingrijpende veranderingen na '92 Frese niet herkiesbaar voor NOC DINSDAG 7 FEBRUARI 1989 SPORT PAGINA 15 redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden Jaap Visser ROTTERDAM (GPD) Hoewel Michiel Schapers al enige tijd meeloopt in het wereldje van de proftennissers, heeft hij nog steeds de gretigheid van een jonge hond. De 29-jari- ge Rotterdammer, die gisteren via een 6-3, 6-2-zege op de Joegoslaaf Marko Ostoja de tweede ronde van het ABN- tennistoernooi bereikte, is niet gauw tevreden over zijn spel en probeert dat in samenspraak met coach Martin Si- mek voortdurend bij te schaven. „Ik hoor de laatste tijd steeds meer de vraag, wanneer ik van plan ben te stoppen", liet Schapers gisteren na afloop van zijn eerste partij in Rotterdam weten. „Voor mij is het einde echter nog lang niet in zicht. Voorlopig ga ik door en daarbij richt ik me vooral naar boven. Ik wil van sterkere spelers winnen. Dat is mijn uitdaging". Schapers probeert dan ook con stant zijn slagen te verbeteren en krijgt daarbij alle hulp van Simek, die de Rotterdammer sinds het be gin van dit jaar full-time begeleidt. „Ik ben altijd een eenling geweest en zal dat voorlopig blijven. Martin zie ik dan ook als een soort klank bord. Ik heb nu iemand waarop ik altijd kan terugvallen en die ik om raad kan vragen. Daarbij gaat het puur om tenniszaken. Het is niet zo dat ik voor elk kleinigheidje bij hem aanklop". „Ons streven is altijd het spelen van perfect tennis geweest. De we reldranglijst is minder belangrijk. Vorig jaar ging het goed en klom ik op tot de 25e plaats. Het nadeel is dat ik dit seizoen veel punten moet binnenhalen, wil ik op hetzelfde ni veau blijven. Als dat niet lukt, is dat jammer. Zo is het leven nu een maal", aldus Schapers, die op de laatste ATP-computeruitdraai de 57e stek inneemt. De Maasstedeling ligt vermoede lijk dan ook niet wakker van zijn volgende partij op de blauwe courts van het Ahoy'-sportpaleis. Hij ontmoet daarin de als eerste ge plaatste Miloslav Mecir, mits de Tsjechoslowaak vandaag van Pa trick Kuhnen wint. „Ik heb Mecir nog nooit verslagen", realiseerde Schapers zich. „Maar kansloos ben ik niet. Het is belangrijk dat je te gen betere spelers op de beslissen de momenten lef toont. Als je agressief speelt, maak je een goede kans de toppers te verrassen. Niet 'schaken' dus, maar oppertunis- tisch denken". Dat laatste achtte Schapers giste ren blijkbaar niet nodig. Tegen Ostoja wachtte hij rustig zijn kan sen af en benutte die waar moge lijk. In de eerste set brak hij bij de stand 4-3 voor de eerste keer door de service van de één jaar jongere Joegoslaaf, die zich via het kwalifi catie-toernooi voor het hoofdeve nement had geplaatst. In het twee de spelpart deed Schapers dit nog maals bij 1-1 en 4-2. Kracht „Ik denk dat ik goed gebruik heb gemaakt van de mogelijkheden die ik kreeg. Ik ken Ostoja vrij goed en weet dat hij een zwakke back-hand heeft. Daarmee heb ik bij het serve ren rekening gehouden". Het kan echter nog beter. „Ik werk met Martin vooral aan mijn opslag en Nieuwe sponsor voor Avanti HAZERSWOUDE - Avanti heeft een nieuwe sponsor. De tafelten nisclub uit Hazerwoude en de Ja panse firma Maxell (audio- en vi deobanden) sloten gisteren een contract voor de duur van één jaar, met een optie van twee jaar. In ruil voor shirtreclame krijgt Avanti vol doende middelen om zich op natio naal en internationaal niveau te manifesteren. Bij de plannen wordt ook Bettine Vriesekoop be trokken. Zij gaat (jeugd)trainingen en clinics verzorgen. mijn fore-hand. Als ik een wed strijd naar mijnhand wil zetten, moet ik nog meer kracht in mijn slagen leggen", weet Schapers, die in zijn hoedanigheid als ATP-be- stuurslid één van de initiatiefne mers voor het opzetten van een ei gen circuit in 1990 is geweest. In tegenstelling tot John McEn roe vindt de Rotterdammer dat de geslaagde coup wel de nodige ver anderingen met zich zal meebren gen. „Op elk circuit valt wel iets aan te merken. Het grote verschil is dat de spelers nu alles zelf in han den hebben. De kritiek van McEn roe dat hij nog steeds veel moet spelen, vind ik gezeur. Voor mij heeft het punt om meer rustperio des te krijgen, nooit voorop ge staan. De topspelers wilden vooral vaker tegen elkaar spelen". Pronken (1) Na afloop van de wedstrijd BV Leiderdorp - Ahoy'RZ was er eergisteren een persconferentie. In de topsport is dat heel gebrui kelijk. Niet dat de Leiderdorpse eerste divisionist zich in die top beweegt, maar dat gaat wél bin nen afzienbare tijd gebeuren. De bijeenkomst voor de - voorlopig nog plaatselijke media was dus een eerste stap in professionele richting. In feite ging het om de presen tatie van een nieuw basketbalin stituut. Ruim een week geleden namelijk zag de SBBL officieel het levenslicht. De letters staan voor Stichting Bevordering Bas ketbal Leiderdorp. Een folder met daarin de bedoelingen van de stichting was er al eerder. En die bedoelingen laten aan duide lijkheid niets te wensen over. Enkele uit de folder: Michiel Schapers controleert zijn backhand in het treffen met de Joego slaaf Marko Ostoja dat de Rotterdammer makkelijk won. (foto ANP) "Basketbalvereniging Leider dorp: uw partner voor pakkende reclame, passende marktbewer king, free publicity, public rela tions, bevestiging 'corporate image'. And n, and s DEN HAAG - Judoka Laurens van As doet niet mee aan het Tournoi de Paris, dat komend weekeinde wordt gehouden. De 24-jarige Ne derlandse kampioen heeft zich uit onvrede met de gang van zaken in de Nederlandse top afgemeld. De judoka uit Leiden wordt vervan gen door Jacco Quist. De bondscoaches Karei Giete- link en Eddy van de Pol schrapten de naam van Van As enige weken geleden uit de selectie, omdat zij abusievelijk veronderstelden dat Van As de wedstrijdsport de rug had toegekeerd. Pas in tweede in stantie werd hun duidelijk, dat Van As senior (44), voorzien van dezelf de initialen als zijn zoon, onlangs als lid van de Judobond Nederland heeft bedankt. Van As jr. ziet het incident als een teken van dilettantisme en ge brek aan kennis van de coaches. De judoka is van plan zich verder bij zijn clubtrainer, de in ongenade ge raakte bondscoach Chris de Korte, voor te bereiden op een aantal gro te evenementen. Als gevolg van het misverstand miste Van As al een landenwed- strijd met aansluitende trainings stage in Rauris. Gietelink erkent eeri fout te hebben gemaakt, maar meent dat Van As zijn kansen ver gooit door te bedanken. „Nu wordt het vrijwel onmogelijk dat hij zich plaatst voor de Europese titel strijd", aldus de vroegere vrouwen- coach. Het Tournoi de Paris een van de belangrijkste wedstrijden in de voorbereiding op het Europese toernooi, dat in mei in Helsinki wordt gehouden. Van As is in de categorie tot 65 kg kampioen van Nederland. Via pro longatie van zijn titel, een aanspre kende prestatie bij een van de an dere vooranstaande internationale toernooien en het veroveren van een prijs bij de open Nederlandse kampioenschappen kan de Leide- naar zich alsnog plaatsen voor 'Hel sinki'. Als junior drong Van As door tot de finale van de Europese jeugdtitelstrijd. Even verder bladeren. "BV Leiderdorp wil de top be reiken. Daarvoor is geld nodig. BVL heeft u op deze weg veel te bieden tegen relatief lage tarie ven. Shirtreclame. Promotionele activiteiten als openingen, jubi lea, clinics voor de jeugd. Marke ting communicatie. Sociale bin ding met de gemeente Leiderdorp qn regio. Bevestiging en verbete ring van het bedrijfsimago bij diverse publieksgroepen. Het is algemeen bekend dat het scho lingsniveau van basketbalspe lers boven het landelijk gemid delde ligt". Het wollige taalgebruik wekt die indruk in elk geval. DEBRECEN (SID) - Lajos Detari, die na een periode bij Eintracht Frankfurt nu erg veel drachmen verdient in Griekenland, heeft het onderzoek in het Hongaarse voet balschandaal zonder problemen doorstaan. Hij werd vrijgesproken. Tegen twintig andere spelers en of ficials wordt wel een strafvervol ging ingesteld. Debrecen wordt er van verdacht in 1986 Honved Bud apest, destijds de club van Detari, voor ruim 20.000 gulden te hebben omgekocht. De competitiewed strijd eindigde in 1-1. Ook met de wedstrijd tegen Kaposvar zou zijn gesjoemeld. Vijf ex-spelers van Honved lopen de kans bij terug keer in Hongarije te worden be straft. Momenteel zijn ze allen in het buitenland actief. Het gaat om Garaba (Rennes), Dajka (Las Pal- mas), Nagy (Ivyrden), Bodonyi (Bulle) en Gyimisi (Winterslag). Inter Milan heeft beroep aange tekend tegen de boete van 315.000 gulden naar aanleiding van de wanordelijkheden tijdens de UE- FA-bekerwedstrijd tegen Bayern München in december. De hoogte van het bedrag betekende een re cord. Inter was overigens houder van het record met 280.000 gulden in maart van 1985 toen vuurwerk en rookbommen het begin van de Europese bekerwedstrijd tegen FC Köln vertraagden. "Wat uw wensen ook zijn, wij garanderen dat u te maken krijgt met een professioneel ka der en management". Pronken (2) De vaart der basketbalvolkeren is lang genoeg voorbij gegaan aan de neus van Leiderdorp. Er breken tijden van topsport aan in het aanleundorp van Leiden. Al thans dat is de intentie. Parker Leiden eind jaren zeventig. In die orde van grootte moet men het zien. rend gedaan over de commercië le en 'Amerikaanse' toestanden van landskampioen Parker des tijds, het is natuurlijk wél een aansprekend voorbeeld voor po tentiële sponsors. Waarom dus geen fotomateriaal uit de roem rijke Parker-jaren gebruiken en afdrukken in de folder? De neus die eerst werd opge haald voor de concurrent is ver anderd in een 'zakenneus'. Dus wordt er in de folder gepronkt met Leidse veren. Een prachtige overzichtsfoto van de Groen- oordhallen uit 1977. Een afgela den veehal met duizenden bas- ketbalfans. Verder een actiefoto van Parker-vedette Arthur Col lins. Volgens de geestelijke vader van de stichting en de folder, Koos van Eek, moet dat kunnen: "Dat er destijds door Leider dorp wat snerend is gedaan over Parker is niet belangrijk. Daar heb ik niet bij stilgestaan. Boven dien: het gaat hier in eerste in stantie om de stichting, niet om BV Leiderdorp. Ook al zijn die straks aan elkaar gebonden na tuurlijk. Maar dat doet ook alle maal niet terzake. Ik vond die plaatjes een objectief beeld geven van wat we willen in de toe komst. En dat het dan foto's van Parker zijn, geen probleem lijkt Koos van Eek is geen onbe kende in de basketbalwereld. Hij was in het verleden penning meester van Parker Leiden. Om dat hij bij BVL actief aan rol stoelbasketbal kon doen, verkas te hij naar die club, al ambieerde hij er nooit een bestuursfunctie. Nu is hij wel voorzitter van SB BL. Om BVL in navolging van zijn vorige club in hogere sferen te brengen. Voorlopig echter moeten de Leiderdorpers rivaal Luba Leiden nog boven zich dul den in de eerste divisie. De vraag is of met de snode plannen het 'sociale' karakter van de vereniging in tact blijft. ANTWERPEN (GPD) In een van de allergekste partijen ooit tussen grootmeesters ge speeld, heeft Jan Timman gisteravond de vijfde partij in de tweekamp met Lajos Portisch gewonnen. Daardoor is de stand weer gelijk geworden, 2,5-2,5. De zesde partij, die voor morgen op het programma staat, zal de beslissing moeten brengen. Eindigt dit duel in re mise, dan volgen twee barrage-partijen. Timman speelde met zwart een on gebruikelijke verdediging, die Por tisch niet vermocht te imponeren. Met gezonde sterke zetten bouwde de Hongaar een duidelijk superieu re positie op en na ruim twintig zet ten gaf niemand de Nederlandse grootmeester nog enige kans. Vele toeschouwers verlieten al de speel zaal; ze konden het niet meer aan zien hoe hun idool zo genadeloos zou afgaan. De organisatie zat in middels met de handen in het haar, want het liet zich aanzien dat de slotceremonie een dag vervroegd zou moeten plaatsvinden. Bessel Kok, de grote animator van het schaakleven in België, vroeg aan iedereen of er nu werke lijk niets aan te doen was, maar alle DEN HAAG (GPD) - De sportwe reld lijkt nauwelijks geïnteres seerd in de openstelling van de grenzen van de twaalf lidstaten van de Europese Gemeenschap. Toch zal het vrije personenver keer, dat op 31 december 1992 moet worden ingevoerd, grote gevolgen hebben voor iedereen die hetzij beroepshalve hetzij als vrijwilliger werkzaam is in de sport. Zelfs de Nederlandse Sportfederatie, het overkoepe lende orgaan van de nationale sportbonden, heeft geen idee wat de gevolgen van de openstelling kunnen zijn en verwijzen naar het ministerie van WVC, 'waar de deskundigheid wel aanwezig zal zijn'. De desinteresse is op z'n minst opvallend. Er staan immers - ook voor de sport - tientallen, vaak in grijpende veranderingen te wachten. Het vrije personenver keer houdt onder meer in dat in woners van de lidstaten zich overal mogen vestigen. Dat zou bijvoorbeeld een desastreuze uit tocht van goede voetballers kun nen betekenen. Want de nu nog geldende regel dat een club slechts drie buitenlanders in dienst mag hebben, geldt straks niet meer voor de EG-inwoners. Dan kan bij wijze van spreken het hele eerste elftal van Ajax in dienst treden van FC Barcelona. Het omgekeerde is natuurlijk ook mogelijk, maar dan moet er wel iets worden gedaan aan de salariëring in dit land. Daarmee is het eerste en wel licht grootste probleem aange stipt, waarvoor de Europese sportwereld zich de komende vier jaar geplaatst ziet. De ar beidsvoorwaarden van spelers en trainers in de verschillende lidstaten zullen op elkaar moeten worden afgestemd om onge wenste concurrentie te voorko men. Ook de diploma's en oplei dingen in de lidstaten moeten met elkaar in overeenstemming worden gebracht. Nu is de situa tie nog zo, dat een buitenlandse opleiding per geval wordt beoor deeld, voordat het diploma al dan niet wordt erkend. Ook voor de vrijwilligers in de sport kan de openstelling van de grenzen vergaande consequen ties hebben. De belastingwetge ving in de lidstaten wordt im mers 'geharmoniseerd', op el kaar afgesteld. In ons land mo gen vrijwilligers jaarlijks' 600 gul den aan vergoedingen ontvan gen zonder dat dat bedrag door de fiscus wordt belast. Die rege ling bestaat niet in het buiten land en het is dus te verwachten dat de belastingvrije vergoeding wordt afgeschaft. Hetzelfde kan gelden voor de btw. Sportkanti nes zijn tot een omzet van 125.000 gulden per jaar niet btw-plichtig. Ook deze regeling kan na 1992 veranderen. Een ander vraagstuk is de Wet op de Kansspelen. De gelden uit toto en lotto komen voor een be langrijk deel ten goede aan de sportorganisaties en concurren tie voor deze gokspelletjes is daarom niet in het belang van de sport. In de huidige wetgeving is het bijvoorbeeld verboden dat een bemiddelaar van de West- duitse lotto in Nederland woont. Dat verbod komt na 1992 te ver vallen. Over de ongewenste ge volgen daarvan voor de sport is nog niet nagedacht. Het is slechts een kleine op somming van de problemen waarmee de sport te maken krijgt en die inmiddels door ambtenaren van het ministerie van WVC zijn geïnventariseerd. Ook op het departement hebben ze eigenlijk geen idee van de om vang van de problemen, die straks op hen afkomen. De Eu- ropese Gemeenschap voert geen eigen sportbeleid en dat bete kent dat alle vraagstukken waar mee de sport in de toekomst wordt geconfronteerd een ge volg zijn van wetswijzigingen op andere terreinen, zoals Sociale Zaken (arbeidsvoorwaarden), Economische Zaken (btw-tarief) en Financiën (belastingen). JOS HEYMANS experts knikten treurig van neen. Alleen Genna Sosonko wist de moed er nog een beetje in te hou den. „Je kunt het tenslotte nooit weten, schaakstukken zijn rond en de grillen van Caïssa ondoorgron delijk". Tony Miles lachte hem har telijk uit. „Je praat tegen beter we ten in", zei de Engelsman. Maar plotseling gebeurde een wonder. Portisch maakte bij de 31e zet een verkeerde combinatie, kwam plotseling moeilijk te staan en raakte in de slotfase totaal zijn hoofd kwijt. De spanning was hem kennelijk te groot geworden. In middels stonden de toeschouwers op de stoelen om niets van het dra ma te missen. In deze fase van de strijd stelde Timman niet teleur. Portisch bood na afloop een desolate aanblik. Gelukkig heeft hij vandaag een vrije dag om te her stellen van de doorstane emoties. Morgen zal hij al zijn krachten moeten inzetten om de slag van de vijfde partij teboven te komen. De partij (Portisch wit) I. Pf3 g6, 2. e4 Lg7, 3. d4 d6, 4. c4 Lg4. Om theoretische verrassingen te ontgaan kiest Timman voor een ongebruikelijk systeem. Sterker is 4...Pf6 met overgang naar het Ko- ningsindisch. 5. Le2 Pc6, 6. Le3 e5, 7. d5 Lxf3, 8. Lxf3 Pd4. Consequent, maar ver moedelijk toch minder goed dan 8...Pce7 of 8...Pb8. Wit staat in elk geval zeer goed. 9. Lxd4 exd4 10. Pa3 Pel. Dit paard speelt in het vervolg een du bieuze rol, maar een betere zet lag niet voor de hand. II. 0-0 c6. Misschien was direct ll...c5 sterker, maar na 12. Da4 moet zwart de dames ruilen en dat haalt een stuk spanning uit de par tij- 12. Tb 1 0-0, 13. Pc2 c5,14. b4 Pc8, 15. Dd3. Na 15. bxc5 dxc5,16. Txb7 Pb6! hangt c4 en dreigt de toren te worden ingesloten. 15...Dc7 16. Le2 Te8. Nu wordt de witte pionnenmeerderheid op de koningsvleugel zeer sterk. Hij had 16...b6 kunnen proberen. 17. bxc5 dxc5 18. f4 b5!? Hij moet al naar buitengewone middelen grijpen. Positioneel staat zwart in hogere zin al verloren. 19. Txb5. Portisch bereidt een kwaliteitsoffer voor, dat zeker cor rect en kansrijk is, maar met 19. Pa3 kon hij zijn voordeel op rustige wijze vasthouden. 19...Pd6, 20. e5 Pxb5, 21. cxb5 Da5, 22. d6. Vol zelfvertrouwen gaat de witspeler verder. Overigens was het veilige 22. Dc4 ook niet slecht. 22...Dxa2. Gelijk de stervende, die alles weer mag eten. 23. Dc4 Db2 24. Lf3 Tab8 25. Lc6 Ted8 26. Dxc5 d3. Zijn enige tegen- kans. 27. Pb4. Vanaf dit moment ver liest Portisch zijn natuurlijke ze kerheid. Sterker lijkt 27. Pe3. 27...d2, 28. Pd3. Hier was 28. Pa6 Db3 al niet zo overtuigend. 28...Db3, 29. Pf2 Da4. Aanval op f4. Zwart houdt zijn tegenstander in elk geval bezig. 30. g3 a6 31. b6. De inleiding tot een foutieve combinatie; het was evenwel al niet zo eenvoudig meer voor wit. Hij had vermoedelijk 31. bxa6 moeten proberen. 31...Tdc8. 32. b7? Met als pointe 32...Txb7. 33. d7 Txd7, 34. Lxa4 en De club heeft zich altijd sterk ge maakt om al te commerciële in vloeden buiten de deur te hou den. Zeker als de top van de club zich hierdoor zou gaan ver vreemden van de rest. Zoals het destijds dus in Leiden ging... "We willen een basketbaltop neerzetten in Leiderdorp dat is duidelijk. Daarvoor moeten we een grote sponsor hebben of een combinatie van geldschieters, dat moet de toekomst uitwijzen. Op dit moment is er nog niks over kandidaten te zeggen. Wel is het de bedoeling om begin volgend seizoen te starten. De komende tijd wordt dus belangrijk. Het is nog niet bekend welke construc tie er straks uitrolt. De stichting zal een team adopteren van de vereniging. In principe het beste team. Maar het kan bij voorbeeld ook zo zijn dat de sponsor, hoewel die geen vetorecht heeft, aangeeft dat men de jeugafdeling wil steu nen met veel geld", De net in gebruik genomen sporthal aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp, de nieuwe thuis haven van het eerste team van BVL, lijkt nu al te klein... Rotzooien De basketbalsters van BV Lisse moesten het zondagmiddag stel len zonder coach Martin Feits- ma. De Haarlemmer is zo teleur gesteld over de prestaties van zijn dit seizoen met hoge ver wachtingen gestarte formatie, dat hij besloot om maar een mid dagje thuis te blijven. "Misschien dat het effect heeft", bedacht Feitsma, die bang is dat hij Lisse niet meer tot succes sen kan prikkelen. "Het zit tussen de oren. Als het spannend wordt dan gaan we lo pen rotzooien". De afwezigheid van Feitsma had geen tegen het hoger geklas seerde Landslake Lions evenwel geen effect. Lisse verloor met 57- Onvoorstelbaar" „lk weet het nu ook niet meer. De verhouding met de speelsters is verder goed. Wellicht dat ik toch maar het seizoen afmaak, maar op dit moment zie ik het even niet zitten". ALMERE (ANP) - Ruud Frese zal in mei niet herkiesbaar zijn als se cretaris-penningmeester van het Nederlands Olympisch Comité. Dit heeft hij gisteravond verklaard in het televisieprogramma Sport Studio. Frese volgt daarmee zijn voorzitter Henk Vonhoff. De com missaris van de koningin in Gro ningen trad tien dagen geleden plotseling - en met onmiddellijke ingang - af. De secretaris-penning- meester wacht met zijn verdwij ning tot de vergadering op 29 mei. „Ik ben aftredend", aldus Frese, „ik zou me herkiesbaar kunnen stellen, maar ik denk niet dat ik dat doe". In het tv-programma werd Frese geconfronteerd met Peter Laanen van de honkbalbond, die met Piet de Bruin van de volleybalbond veel kritiek op het NOC-bestuur van Vonhoff heeft en het niet eens zijn met de fusieplannen met de Nederlandse Sport Federatie. Jan Timman kijkt over de schouder van zijn tegenstander Lajos Por- tosch die verzuimde een vroegtijdige beslissing in de kandidatenmatch te forceren. (r0to anp> wit wint. Zwart heeft echter een sterker alternatief. 32...Txc6, 33. Da7 Txb7.34. Dxb7 Tel! Plotseling is zwart de aanval ler. Pion d2 drukt als een doorn in het witte vlees. 35. Df3. Of 35. Dd5 Dal, 36. Dd3 Txfl+, 37. Dxfl Dd4. 35...Dd4,36. Kg2Tel,37. Pdl Lf8, 38. Df2 Dd5+, 39. Kgl Txfl+, 40. Kxfl f6! De laatste zet voor de eer ste tijdcontrole. Tot overmaat van ramp voor wit gaat nu ook de zwar te loper, die al die tijd op non-actief heeft gestaan, nog aan de aanval meewerken. Dit blijkt van beslis sende betekenis. 41. exf6 Lxd6, 42. De3 Kf7, 43. Ke2 Lc5, 44. Dc3 De4+, 45. Kfl. Nu ging 45. Kxd2 niet wegens 45...Lb4 met damewinst. 45...Dhl 46. Ke2 Dxh2+, 47. Kf3 Dhl+ Nu gaat hij na 48. Kg4 mat en na 48. Ke2 De4+, 49. Kfl Del 50. Kg2 Dgl+ kan hij kiezen tussen mat en stukverlies. Wit geeft het op! HANS BOUWMEESTER DINSDAG 17.00-17.30 Ned 1: Liever Sportiever: met adviezen, kosten voor- en nadelen van diverse sporten. 17.25-18.00 Ned 2: De Bal is Rond: acht- delig jeugdvoetbalprogramma. 18.00-18.10 BBC 2: Games People Played: serie over het ontstaan van ge zelschapsspelen, vandaag over scha ken. 19 30-20.15 Did 2: Die Sport-Reportage: WK Alpine skiën in Vail (super-reuzen- slalom voor mannen). 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 20.00-21.15 Super: Sports Night1 met o.a. de Snooker Grand Prix 21.15-21.45 Super: Soccer Scene: inter nationaal voetbalnieuws. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: Sports Night: met English League Football. 22.40-23.05 Ned 1: Liever Sportiever: met adviezen, kosten, voor- en nadelen van diverse sporten. 23.00-00.00 Super: NBA-Basketball. 23.05-23.30 Ned 3: Studio Sport: verslag van het WK Alpine skiën in Vail. WOENSDAG 14 50-15.50 BBC 1Voetbal verslag van de vriendschappelijke wedstrijd Grieken- land-Engeland (tweede helft). 15.15-15.55 BBC 2: Paarderennen: in Ascot. 16.00-16,50 BBC 2: Paarderennen: in Ascot.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15