Beleidscursus gemeenteraad Veiling Flora viert 75-jarig bestaan Bouw woningwetwoningen stuit op bezwaren buren Tijdelijke afsluiting verloopt vlekkeloos Lisses transportbedrijf Tukker neemt Tuinwijk bv over REGIO DINSDAG 7 FEBRUARI 1989 In kader heroverweging Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Om gemeentebestuurders 'beter in staat te stellen beleids- en beheersprocessen te kunnen sturen', pleit de stafgroep organisatie-ontwikke ling van de gemeente Alphen ervoor raadsleden en de top van het ambtelijk apparaat een speciale cursus te laten vol gen. De afdeling acht de cursus van groot belang voor het goed verlo pen van de ambtelijke heroverwe ging (de reorganisatie van het amb telijke apparaat waarvoor in Al phen reeds de aanzet is gegeven) die uiteindelijk een meer efficiënt functioneren van de gemeente als resultaat moet hebben. Het betreft hier één van de cur sussen in het kader van het zogehe ten BBI-project (Beleids- en Be heersinstrumentarium) waarmee in 1987 op initiatief van het minis terie van binnenlandse zaken een begin is gemaakt. "De voornaam ste achterliggende gedachte van deze cursussen is het inzichtelijk en hanteerbaar maken van de in terne informatiestroom", aldus een toelichting van organisatie-ont wikkeling. Dodelijk ongeval Oostkanaalweg in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De 45-jarige L. Kwakkenbos uit Nieuwkoop is vanochtend rond zes uur om het leven gekomen toen hij met zijn auto tegen een boom botste langs de Oostka naalweg in Alphen. De man reed in de richting van Gouwsluis en wilde uitwij ken voor een tegenligger die een andere auto wilde inhalen. De veroorzaker van het onge val is doorgereden. De Alphense politie (tel. 01720-84555) is op zoek naar ge tuigen van het ongeluk. De gemeente is op dit moment nog voornamelijk gericht op het maken van plannen, terwijl het BBI-project ernaar streeft dat de 'informatiestroom wordt geba seerd op beleid dat reeds in de praktijk is gebracht'. En verder: "Deze benadering vraagt om een andere organisatiecultuur, dan wij tot nu toe gewend zijn. Gezien de beoogde cultuuromslag in het ka der van de heroverweging vind ik het een goede zaak om op het ge noemde cursus-aanbod in te gaan", aldus de stafgroep. De werkgroep gemeentelijke herorganisatie, waarin een aantal vertegenwoordigers van de ge meente-afdelingen en een organi satieadviseur zitting hebben, had reeds vorig jaar in het kader van de heroverweging de knelpunten bin nen de gemeente uitgebreid geïn ventariseerd. Zo zou onder meer het onderscheid tussen de verschil lende beleidsniveaus duidelijker moeten worden omdat op dit mo ment nogal veel 'overlap' bestaat tussen de verschillende afdelin gen. Ook de rol van bestuurders en ambtenaren moest volgens de werkgroep nog nader worden vast- Mocht de raad akkoord gaan met het voorstel, dan moet volgens de stafgroep vervolgens worden nage gaan wie van de raadsleden wil deelnemen aan de cursus. Boven dien moet dan een budget beschik baar worden gesteld van minimaal 3.800 gulden (de prijs voor een cur susgroep van 20 personen) tot 7.600 gulden (de prijs voor twee cursus groepen). De commissie financiële en economische zaken is reeds ak koord gegaan. WASSENAAR - De tijde lijke afsluiting van het stukje Katwijkseweg in het verlengde van de Van Zuylen van Nijeveltstraat in Wassenaar is gister morgen vlekkeloos verlo pen. De omleiding via de Kokshornlaan en Oost- dorperweg was volgens de politie duidelijk aan gegeven en door de kro kusvakantie bleef het to tale verkeersaanbod tus sen half negen en drie uur 's middags aan de be scheiden kant. Bij de verdere werk zaamheden aan de krui sing Van Zuylen van Nije- veltstraat/dr. Mansveltka- de/Storm van 's Gra- vesandeweg/Katwij k- seweg hoeven er geen we gen meer te worden afge sloten. Rond Pasen zal de kruising klaarliggen, met een vierkantere vorm, meer opstelruimte en ver keerslichten die door bussen bediend kunnen worden en binnenko mend verkeer afremmen. Ook wordt hier de eerste roodlichtcamera van Wassenaar geplaatst. VOORSCHOTEN - De bouw van 25 woningwetwoningen in de Voorschotense wijk Boschgeest stuit op protesten van omwonen den. De verschillende fracties lie ten gisteravond in de raadscom missie financiën echter reeds door schemeren dat ze voornemens zijn om de bezwaarschriften in de raadsvergadering ongegrond te verklaren. Eén der bezwaarmakers is, Den Hollander, een aannemer die enke le garages in eigendom heeft op ter rein dat door de nieuwbouw aan de openbare weg komt te liggen. De aannemer vreest dat hierdoor zijn inrit als parkeerterrein zal worden misbruikt. De man eist van de ge meente dat deze zorgdraagt voor een goede afsluiting van zijn privé- terrein. De commissieleden oor deelden dat Den Hollander de din gen wat heeft opgeblazen. WD'er Van der Kloes denkt dat met een bordje 'eigen weg' kan worden vol staan en wethouder J. van Dalen (WD) ziet wel wat in het aanbren gen van wat lage paaltjes, een ket ting en een hangslot. De protesterende aannemer wil de staande de vergadering concre te afspraken maken maar daar gin gen de commissieleden niet op in. Vijf bewoners van de Woelwijk laan en één van de Van der Kraplaan zijn zelfs "geschokt en verbijsterd" over de inhoud van het stuk waar het gisteravond om draaide. In het stuk wordt verslag gedaan van een in de wijk gehou den voorlichtingsavond over de nieuwbouwplannen. De conclusie dat de plannen die avond met in stemming zijn ontvangen noemt Voorschotenaar A. Meijer "abso luut onjuist". Professor H. Schuttevaer (84), in het verleden zélf bestuurder, oogst te zelfs applaus met zijn betoog waarin hij het opnam voor het groen (veertig bij veertig meter) rond boerderij Woelwijk. Schutte vaer wil dat gebiedje vrijwaren van welke bebouwing dan ook. Maar de raadsleden kunnen geen alternatieven bedenken en hebben te maken met vele woningzoeken den die betaalbaar willen wonen. Aangehouden na achtervolging DE ZILK/NOORDWIJK - Een dronken, 40-jarige Noord wij ker- houter, is vannacht na een achter volging door politieauto's uit Noord wijk, Noord wijkerhout, Hil- legom en Lisse in De Zilk aange houden. Een patrouille van de Noordwijkse politie zag de man slingerend over de Provincialeweg in de richting De Zilk rijden. De man negeerde stoptekens van de politie en reed met hoge snelheid verder. Tijdens de achtervolging kreeg de Noord wijkse politie assistentie van colega's van andere korpsen. Na een wilde rit door De Zilk en Hillegom kwam de man op de Hobgduinweg in De Zilk met. zijn auto in botsing met een politieauto uit Lisse. Na de aanrijding reed de man door waarbij hij ook nog op twee geparkeerde personenauto's botste. KATWIJK - Het Lissese transport- en overslagbedrijf Tukker bv heeft de failliet ver klaarde vervoersonderneming Tuinwijk bv uit Katwijk over genomen. Voor ongeveer de helft van de 45 personeelsleden van Tuinwijk is in de nieuwe opzet nog een baan be schikbaar. Tukker neemt wel het volledige wagenpark van het be drijf en het pand aan de Lage weg De Katwijkse transportonderne ming wordt één van de filialen van Tukker, dat al vestigingen heeft in Sassenheim, Haarlem, Halfweg, Eijsden en Lelystad. Het kantoor van het bedrijf is gevestigd in Lis- Het nieuwe filiaal in Katwijk wordt waarschijnlijk een onder deel van de expeditie-tak van Tuk ker. Het bedrijf is niet van plan de zogenaamde 24-uurs besteldienst van Tuinwijk over te nemen. De af levering van goederen door geheel Nederland op welk uur van de dag ook, is volgens de nieuwe eigenaar alleen mogelyk in nauwe samen werking met collega-vervoerders. Aan dit concept geeft Tukker de voorkeur. De vervoersonderneming Tuin wijk nam deze 24-uurs besteldienst destijds over van Mathieu van Zaal, de oorspronkelijk eigenaar van het Katwijkse transportbe drijf. Om deze service mogelijk te maken werd op de vrachtwagens met een dubbele chauffeursbezet ting gewerkt. Het afstoten van deze activiteiten verklaart volgens Tuk ker ook waarom maar de helft van het personeelsbestand van Tuin wijk wordt overgenomen. Op de vraag of het handhaven van de 24-uursservice voor Tuin wijk de ondergang heeft betekent, wil de nieuwe eigenaar geen direct antwoord geven. "Het heèft geen zin om na te trappen naar een colle ga-vervoerder, maar uit het feit dat wij dit onderdeel afstoten kan je natuurlijk wel het nodige aflei den", zegt H. Tukker sr. Tukker sr. is zijn transportbe drijf begonnen op 1 februari 1946 en leidt de onderneming inmiddels met zijn drie zoons H. Tukker jr., A. Tukker en R.E. Tukker. Het bedrijf is in de loop der jaren enorm uitge groeid en telt momenteel bijna 150 medewerkers. Tukker heeft meer dan 100 vrachtwagens op de weg. Behalve over een aantal filialen be schikt het bedrijf ook over een ei gen grenskantoor in Eijsden. RIJNSBURG - Een vei ling op bescheiden schaal. Dat was het doel dat de op richters van de Rijnsburgse Bloemenveiling Flora 75 jaar geleden voor ogen stond. Er waren in 1914 ze ventien kwekers uit het bloemendorp die het belang van een dergelijk instituut inzagen. Zij richtten op 14 februari van dat jaar samen de Bloemenveiling Flora op. De scepsis verdween snel. Inmiddels telt Flora ruim 2.000 leden. door Kees van Kuilenburg Een van de punten op de agenda van de oprichtingsvergadering was de aanschaf van een veilingtoestel. Alle 17 leden stemden unaniem - 'zoals nu nog steeds met veel inves- teringsvoorstellen van het veiling- bestuur het geval is vóór de aan schaf van het veilingstoestel. Al leen de financiering ging destijds anders dan nu. Een van de leden verkocht op de eerste vergadering zogenaamde leenbriefjes van 2,50, 5 en 10 gulden aan de leden en an dere belangstellenden. Van de op brengst werd het toestel betaald. De veiling draaide in het eerste jaar van haar bestaan al redelijk: er werd een omzet gehaald van 25.000 gulden. Overigens was er in het bloemen dorp al eerder sprake van iets als een veiling. Deze veiling werd ge houden in het voormalige café van Coster op de hoek van de Tram straat. Vier personen traden daar bij op als commissaris. Omdat steeds meer kwekers op de bloe menteelt overgingen, ontstond er de behoefte aan een wat meer gere gelder veiling. De kwekers konden op die manier de bloemen die ze te veel hadden de meeste werden voor de eigen verkoop geteeld veilen en aan de andere kant kon den ze als ze dat nodig oordeelden, bloemen bijkopen. Zo is te lezen in het jubileumboek dat ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum van Flora in 1964 verscheen. De oprichting van de veiling be tekende voor de vier commissaris sen die aanvankelijk de veiling in Café Coster in de hand hadden, een teruggang. Niet alleen wat de ver diensten betreft, ook omdat het be stuur van Flora het heft in handen nam. De commissarissen kregen gedurende een lange tijd een be- Rijnsburgse veiling: van 25.000 gulden tot 400 miljoen gulden omzet Paald percentage van de omzet. La ter kregen ze een vast loon, maar voordat dat zo ver was, moest er veel worden gepraat met het vei- lingbestuur. Al enkele maanden na de oprich ting van de veiling begon de mobi lisatie als gevolg van de Eerste We reldoorlog, hoewel Nederland niet direct bij de oorlog was betrokken. In de eerste tijd was de handel in bloemen echter totaal ontwricht. Veel kwekers moesten in dienst en hun bedrijf in de steek laten. Splitsing Geleidelijk aan herstelde de handel zich weer. De opbloei leidde in 1917 tot het plan om een eigen vei linggebouw te laten bouwen en wel aan de 'splitsing' in het dorp. Dat voor de 'splitsing' werd gekozen, is begrijpelijk. De kooplieden van buiten Rijnsburg kwamen per trein naar Leiden en stapten ver volgens op de tram naar het bloe mendorp. Dé tramhalte was dus een ideale omgeving om daar te veilen. Bovendien kreeg de veiling de volle medewerking van de di rectie van de spoorwegen en het trambedrijf, omdat de veiling het vervoer van personen en vracht be vorderde. De Boerenleenbank in de Haag se Weimarstraat leende Flora voor de bouw en de aanschaf van 30 vei lingwagens 15.000 gulden. Dat er in Den Haag werd geleend is begrij pelijk, omdat Rijnsburg zelf in die tijd nog niet over een bankfiliaal beschikte. Overigens moest het veilinggebouw in 1920 alweer wor den uitgebreid. Het bleek niet no dig om een nieuwe lening af te slui ten, want de veiling had zoveel ge spaard dat een en ander uit eigen middelen kon worden bekostigd. Ook kon de oude lening snel wor den afbetaald. Het financiële be leid van het veilingbestuur was er op gericht oude schulden zo gauw mogelijk af te lossen om nieuwe in vesteringen mogelijk te maken. Export In 1922 nam de Flora het besluit om zelf bolbloemen naar Engeland te gaan exporteren. Wel werd de toe zegging gedaan, dat de veiling zou stoppen zodra er particulieren kwamen die dit werk ter hand wil J. Vianen: "Het belangrijk dat Rijnsburg een middelbare tuinbouwopleiding krijgt", (toto wim Dijkman) den nemen. Reeds na twee jaar kon Flora zich terugtrekken, omdat er genoeg liefhebberij van particulie re zijde was. Die sterk gerichte export naar Engeland werd in de winter v#n 1931-1932 wreed verstoord. Door de beurskrach in New York ging het Engelse pond sterk naar bene den en dat had duidelijk gevolgen voor de Rijnsburgse bloemenhan delaren. De Engelse regering ver hoogde de invoerrechten sterk om de export naar het land te beper ken en de verkoop van de eigen produkten te beschermen. On danks besprekingen van een af vaardiging van het veilingbestuur met de Engelse regering bleven de maatregelen gehandhaafd. "Buy British', stond er op vrijwel alle winkels in Engeland, aldus Teun Kralt - voorzitter van 1920 tot 1960 in het jubileumboek dat ter gele genheid van het 50-jarig jubileum in 1964 verscheen. Deze beperken de maatregelen hadden een moei lijke tijd voor de kwekers tot ge volg: ze konden alleen met veel pijn en moeite aan hun financiële verplichtingen voldoen. Koelcel Overigens bleef de veiling ook in die moeiljke jaren investeren. In 1934, op het dieptepunt van de cri sis, liet het bestuur een koelcel bouwen voor ongeveer 60.000 gul den. Daardoor konden de leden hun produkten goedkoop koelen. Toen het in 1939 net weer iets beter ging, brak in mei 1940 de Tweede Wereldoorlog uit. Gedurende de daarop volgende bezetting door de Duitsers, bleef ook Flora niet bui ten schot, want ruim de helft werd door de bezetter in beslag geno- Hoewel Flora toch nog geluk had, want aanvankelijk waren de Duitsers van plan om de hele vei ling in beslag te nemen. Na lang praten ging de bevelvoerend offi cier akkoord met de iets meer dan de helft. Ook moesten de kwekers op hun land 50 procent groente gaan telen, maar daar werd slechts moeizaam aan voldaan. Talloze ke ren werd de toenmalige Flora-voor zitter Teun Kralt daarover door de bezetter ter veranwoording geroe pen. In de laatste jaren van de oorlog werd de veiling toch helemaal in beslag genomen door de Duitsers die er V-l's vulden. Gelukkig voor Flora was dat niet bekend bij de ge allieerden, omdat de gebouwen van de veiling dan vrijwel zeker zouden zijn gebombardeerd. "Ove rigens ging de handel in die moei lijke jaren gewoon door en werden de bloemen verkocht in winkels, vooral in 't Gooi", vertelt oud-Flo rabestuurder Jac. Vianen. De Rijnsburger zelf kweker/hande laar was lid van het veilingbe stuur tussen 1960 en 1983. Hij was zowel penningmeester, secretaris als voorzitter. De laatste post ver vulde hij van 1978 tot 1983. Overigens was ook vader Corne- lis Vianen gedurende vijfjaar voor zitter van de Rijnsburgse veiling. Hij was dat van 1915 tot 1920. "Va der was een van de oprichters Flora", aldus Vianen. "Ik ben hem in 1941 opgevolgd als lid van Flo ra". Sinds zijn vertrek bij de veiling is Jac. Vianen nog lid van de Stich- - ting Tuinbouwgebied Klooster- schuur en lid van de structuurcom missie. Deze commissie adviseert kwekers in de bloemengemeente. Omrijden De inmiddels 71-jarige Vianen heeft in zijn jaren als bestuurder veel meegemaakt op de veiling. "In juni 1945 zijn we weer voorzichtig met de handel begonnen. De Rijns- burgers zochten het gehele land naar een mogelijkheid om hun pro dukten af te zetten. Soms waren ze met de spaarzaam verstrekte benzi ne. dagen met de auto onderweg om bij voorbeeld het noorden of oos ten van ons land te berêiken. Veel bruggen waren vernield en dat be tekende veel omrijden, maar uit eindelijk bepaalden ze toen wel het afzetgebied voor latere jaren", merkt Vianen op. De export kwam pas in de jaren vijftig op gang. "Zoals bij voor beeld in 1953 toen er veel tulpen en narcissen werden geleverd aan het grootwinkelbedrijf Migros in Zwit serland. Een deel van de winst van Migros ging naar het rampenfonds dat in het leven was geroepen na de watersnoodramp in ons land", her innert de oud-veilingbestuurder zich. In de jaren die volgden ging de omzet van Flora snel omhoog. Bij het aantreden van Vianen in 1960 bedroeg de omzet nog 'slechts' 12 miljoen gulden, bij zijn vertrek in 1983 was dat gestegen tot 269 mil joen. Vorig jaar bedroeg de omzet niet minder dan 400 miljoen gul den. Diezelfde forse stijging geldt voor de opbrengst van de hele Ne derlandse bloemenindustrie in die periode. Bedroeg die in 1960 nog geen 100 miljoen, vorig jaar was de opbrengst gestegen tot 4 miljard gulden. Vianen maakte als bestuurder ook de verhuizing van de veiling naar de nieuwbouw mee. Ten tijde van Teun Kralt werd de beslissing genomen om te verhuizen van de oude Flora naar het huidige com plex aan de Laan van Verhof. Toen de provincie in 1978 het groene licht gaf, heb ik als voorzitter alle grond voor de nieuwbouw ven. Met niet minder dan 18 eigena ren en evenzovele pachters moest worden onderhandeld", vertelt Vianen. In 1980 werd de nieuwe be huizing officieel in gebruik geno- Lijnrijders Gedurende de bestuursperiode kwam ook het lijnrijden naar het buitenland op gang. Vianen: "Dat lijnrijden is een Rijnsburgse vin ding. Zonder enige taalkennis re den handelaren uit Rijnsburg met een wagen vol bloemen naar Duits land of Engeland waar ze hun voor raad bloemen verkochten. Ik zeg wel eens het enige wat ze wisten was, dat een dubbeltje meer was dan een stuiver. Maar dat is eigen lijk het belangrijkste. Ze gingen' uiteindelijk weg om een goede bo terham te verdienen en dat lukte prima". Bleef de export gedurende een aantal jaren beperkt tot de ons om ringende landen, nu gaan er bloe men uit Rijnsburg naar bij voor beeld Japan, de Verenigde Staten van Amerika, de olielanden, Grie kenland en Spanje. En het zijn niet alleen Nederlandse bloemen die via de veiling Flora worden geëx porteerd. Ook kwekers uit bij voor beeld Israël laten hun bloemen 'on der de klok' in Rijnsburg veilen. "Dan zijn ze verzekerd van hun centen en het wordt binnen een week op hun rekening bijgeschre ven", aldus Vianen. "Bovendien wordt de prijs van bloemen op de Nederlandse veilingen bepaald". Volgens Vianen is het een goede zaak dat ook buitenlandse bloe men op Nederlandse veilingen worden geveild. Op die manier zijn Nederlandse exporteurs in staat om ook in de wintermaanden bloe men te leveren. "Als je de positie van voornaamste bloemenexpor- teur wil behouden, moet'je ook de buitenlandse bloemen naar Neder land halen. Dat heb ik de leden al tijd voorgehouden. En het is geble ken dat dat een juiste beslissing was. Bloemen uit het buitenland bedreigen de Nederlandse kwe kers niet, maar werken juist stimu lerend, zo is de ervaring". Toch is Vianen wat ongerust over de toekomst van de Neder landse bloemenwereld. "Op dit moment hebben we ten opzichte van het buitenland nog een voor sprong wat vakkennis betreft. Maar nu blijkt al dat ze ook daar niet stilzitten. Om de toppositie te behouden is het noodzakelijk dat de ontwikkeling van de kweker nog hoger moet worden, vooral op bedrijfseconomisch gebied. Mini maal middelbare tuinbouwschool, daarom is het ook zo spijtig dat Rijnsburg nog steeds geen middel bare opleiding heeft. Dat is hard nodig". DINSDAG 7 FEBRUARI Alphen einde carnavalsviering De Ces- carvieten met terugbrengen stadssleutel op voormalig raad huis om 17.00 uur. 's avonds kraai verbranden in café Markx, Julia- nastraat. ipschrijven bied van drama, literatuur, muziek en beeldende kunst, van 19.00 tot 21.00 uur in het Lak-Theater, Cle- veringaplaats. eucumenisch avondgebed in de Oud-Katholieke Kerk. Zoeter- woudse Singel, van 19.00 tot 19.30 uur. dansvoorstelling door 'Reflex'. Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij buurtvereniging Zijlkwartier, aan vang 20.00 uur in het wijkgebouw, Van der Marckstraat. Ter Aar carnavalsbal aanvang 21.00 u WOENSDAG 6 FEBRUARI Leiden film: 'Foul Play' in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade, 9.30 uur. kindervoo/stelling: 'Droom', door Studio Peer, aanvang 14.30 uur in de Leidse Schouwburg. kindervoorstelling: 'Een verras sing voor de buurman', door Theater Schrikkel, aanvang 14.30 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. introductieles van diverse stij len in de moderne muziek, van 14.00 tot 16.00 uur in Droomfa- briek. Oude Singel. familievoorstelling: Hetty Blok met liedjes van Annie M.G. Schmidt, aanvang 19.00 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: The Electric Su burb'. door Alex d'Electrique. aan vang 20.30 uur in het Lak-Thea- inschrijven cursussen op ge bied van drama, beeldende kunst, muziek en literatuur, van 19.00 tot 21.00 uur in het Uk-Theater, Cle- veringaplaats. concert in de Strijkersserie door Ran Varon (Cello) en Rein- hild Mees (piano), aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal K&O, Oude Vest. Leiderdorp bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp, aanvang 13.30 uur, Bernhardstraat. kindervoorstelling (4 tot 10 jaar): Wie niet blauw is. is gezien- door Poppentheater Wellus Nie- tus, aanvang 14.30 uur in het Cul tureel Centrum 01717-0361). DONDERDAG 9 FEBRUAPI Alphen kindermiddag in De Ark, Prins Hendrikstraat 54. van 14.00 tot 15.30 uur. orgelconcert Ronald de Jong, Oudshoomse kerk, aanvang 20.15 uur. Lelden schoolkorfbaltoernooi in de Groenoorhallen. voorstelling: 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus, door i Theatergroep Imperium, aanvang j 20.30 uur in het Microtheater, Ou de Vest. lezing over Anorexia Nervosa door drs. psychologie C. van der Laan, aanvang 20.00 uur in het In- loophuis Psychiatrie, Rapenburg i 48. theater en popmuziek door De Meisjes met 'Stuck with a Fanta- sy', aanvang 20.15 uur in de Leid- se Schouwburg. try out-programma van Bram Vermeulen met 'Gezellig', aan- Leiderdorp klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur, clubgebouw, Splinterlaan. VRIJDAG 10 FEBRUARI Alphen kindermiddag in De Ark. Prins Hendrikstraat, van 14.00 tot 15.30 Groenoordhallen. De kruising Van Zuylen van Nijeveltstraat/dr.Manveltkade/Storm van 's GravesandewegIKatwijkseweg. Links het beboste stukje Katwijkseweg dat gistermorgen afgesloten is geweest. (foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14